סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על תאונות עבודה(216)

שאל בפורום תאונות עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

08/07/2013 12:04 אורה תאונה במסגרת העבודה ללא היעדרות. תאונה במסגרת העבודה ללא היעדרות.
ג,נ,.
בעלי עובד בחברה מסודרת עם שפע של ביטוחים, הוא נפגע במהלך העבודה - כוויות ב4 אצבעות דרגה 2 ,הלך לחדר מיון קבל 7 ימי מחלה בכל זאת הלך לעבודה למחרת.
ברצוני לדעת עם שפע הביטוחים שיש ניתן לתבוע בכל זאת כאבים וכד'.

אורה ערב טוב,
אני ממליצה לדווח על התאונה לביטוח לאומי ללא קשר כך שאם בעתיד תהיה לבעלך החמרה במצבו הוא יוכל לקבל פיצוי מביטוח לאומי. לגבי שאר הביטוחים, ניתן לתבוע את ביטוח המעבידים אם התאונה קרתה לבעלך בעקבות רשלנות של המעסיק. אם יש לבעלך ביטוח של תאונות אישיות צריך לבדוק את הפוליסה אם הוא זכאי. המוו בריאות, בברכה עו״ד סיון שטינברג

04/07/2013 19:01 אמיר ניפגע עבודה בשינים קידמיות ניפגע עבודה בשינים קידמיות
שלום לך
עו"ד סיון שטינברג
ג.נ.
במסגרת עבודתי נפגעתי בשיני הקדמיות .
קיבלתי אישור מביטוח לאומי שאני מוכר כנפגע עבודה.
לשאלתי רציתי לדעת אם קופ"ח מחויבת לספק לי חוץ מהטיפולים את החומרים הכי טובים,ישנם שתי אפשרויות מכיון שאלו שינים קדמיות ברצוני שקופ"ח תאשר לי כתרי זרקוניה שהם יותר יקרים
מכתר רגיל .
האם אני זכאי לכך ?
ואם כן איפה אני מוצא מסמך חוקי ו/או משפטי ?
בברכה
כהן אמיר

אמיר שלום,
קופת חולים תספק לך את הטיפולים והחומרים בהתאם לשיקול דעתו של רופא השיניים המטפל מטעם קופת החולים. על כן, אני מציעה לך לפנות אל מחלקת נפגעי עבודה בביטוח לאומי, להסביר להם בדיוק את סוג הכתרים שאתה צריך ולשאול אם הם מכסים את זה ובמידה ולא אם יש השתתפות כלשהי מצידם ואצל מי אתה יכול לקבל את הטיפול. המון בריאות!
בברכה,
סיון שטינברג עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

04/07/2013 07:37 אור תאונת עבודה  דחוף תאונת עבודה דחוף
שלום רב,
בינואר השנה נפצעתי בעבודה והפציעה הוכרה כתאונת עבודה ביטוח לאומי קבע לי נכות זמנית 10% לחצי שנה ,עקב הנפילה טרם חזרתי לעבודה והוכרתי כנכה נזקק ל4 חודשים (אני מגישה עירור על הנכות לביטוח לאומי) המעסיק שלי טוען שעבר יותר מדי זמן והוא רוצה להוציא לי מכתב פיטורין
האם הוא יכול לפטר אותי בזמן שאני בחופשת מחלה/תאונת עבודה ?

אור צהרים טובים,
המעסיק רשאי לפטרך רק אם אין לו תפקיד חלופי לתת לך המתאים למגבלות הרפואיות שנגרמו לך בעקבות התאונה ולאחר שמימש לך את כל ימי המחלה שצברת בתקופת העבודה.
כמובן שעל המעסיק לערוך לך שימוע, ובמסגרתו את יכולה להציע למעסיק להוציאך לחופשה ללא תשלום עד שובך לעבודה.
בברכה,
סיון שטינברג עו״ד
מהנהלת פורום תאונות עבודה

30/06/2013 22:53 ירון תאונות עבודה: כוויה. דפיקת דלת על אצבע תאונות עבודה: כוויה. דפיקת דלת על אצבע
בזמן עבודתי לפני כ4 חודשים נסגרה לי דלת כבדה על אחת מאצבעותי היה לי טף דם גדול ולאחר מכן נפלה הציפורן. הציפורן החדשה לא צמחה כבראשונה השאלה אם אוכל לקבל על זה פיצוי כספי וממי?
לפני כשבוע וחצי נשפך קומקום מים רותכים על ידי בעת עבודתי במידה ותישאר צלקת האם אוכל בהמשך לתבוע פיצוי כספי?

האם דיווחת על התאונות למעסיק ולביטוח לאומי כתאונת עבודה? כעקרון אם נגרם לך נזק ניתן
להגיש תביעה לביטוח לאומי שיכיר בתאונה כתאונת עבודה ואם נגרם נזק רציני להגיש לביטוח לאומי תביעת לקביעת דרגת נכות. מבחינת המעסיק ניתן לתבוע אותו רק אם נפגעת כתוצאה מרשלנותו .

30/06/2013 13:09 גילי מחלת עבודה מחלת עבודה
שלום אני עובדת במפעל בצפון. אני לא מתעסקת במגע ישיר עם מתכות, אבל היות וקיים במפעל אני רואה את הקשר לזה שבבדיקות דם אחרונות לאחר תלונות של כאבי ראש נמצאו ריכוז גבוה של מתכות וחשד להרעלה...האם אני יכולה לתבוע את המפעל על כך? או את ביטוח לאומי? אשמח לעצות.

גילי שלום,
יש לבחון אם קיים קשר סיבתי בין סביבת העבודה לבין המחלה ולנזק הבריאותי שנגרם.
ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ עם עו״ד הבקיא בתחום. אם תרצי משרדי ישמח לסייע לך הינך מוזמנת ליצור קשר דרך פרטיי באתר.
בברכה,
עו״ד סיון שטינברג

28/06/2013 13:38 mac שאלה על הצהרה נכה עבודה למה אני צריך להציר על בין זוגי? שאלה על הצהרה נכה עבודה למה אני צריך להציר על בין זוגי?

שאלה על הצהרה נכה עבודה למה אני צריך להציר על בין זוגי והאם בין זוגי מקבל ברוטו יותר מ 10 אלף ש"ח בחודש זה משנה ? מצ"ב פרטי ההצרה


המוסד לביטוח לאומי
מינהל הגמלאות שיקום
דובכל םוקיש ת/דיקפ
סניף _______________הנדון: הצהרה דמי שיקום
פרטי המבוטח
שם משפחה שם פרטי מספר ת.ז.
הצהרה
אני החתום מטה, מצהיר בזאת כי בעת השתתפותי בתכנית שיקום:
␣איני עובד ואיני משתכר מעבודה כלשהיא. ␣אני עובד ומשתכר שכר חודשי בסך ________________ ₪ - יש להמציא 3 תלושי שכר. ␣בן זוגי אינו עובד ואינו משתכר מעבודה כלשהיא ␣בן זוגי עובד ומשתכר שכר חודשי בסך __________ ₪ - יש להמציא 3 תלושי שכר.
מס' זהות / דרכון
סוג דפים המסמך
1
2
אם במהלך תקופת ההכשרה ישתנה מצבי התעסוקתי, הנני מתחייב להודיע על כך למוסד לביטוח לאומי, מחלקת שיקום סניף _________________
בכבוד רב, תאריך _______________ שם המצהיר _______________________חתימה␣________________________

הקלד את תגובתך

23/06/2013 11:18 אוריה תאונת עבודה תאונת עבודה
אני עובדת כגננת והחלקתי בזמן ריקוד עם הילדים ונפלתי על עצם הזנב וכתוצאה מהנפילה נוצר שובר בעצם הזנב למי אני פונה כדי לתבוע פיצויים ?

אוריה בוקר טוב, יש לדווח לביטוח לאומי על התאונה, על המעסיק למלא לך טופס בל 250 (ניתן להוריד מהאינטרנט) ותוכלי לקבל דמי פגיעה מביטוח לאומי עד 91 ימים ממועד התאונה בשווי של 75 אחוז משכרך וכן תוכלי לקבל מענק או קצבת נכות ככל ונגרמה לך נכות.

הקלד את תגובתך

23/06/2013 16:05 יהונתן יציאת סוהר לחו יציאת סוהר לחו"ל בזמן תאונת עבודה
אני עובד בשרות בתי הסוהר ונשברה לי אצבע. לפי המלצת רופא אורטופד לא יכולתי למלא את תפקידי וגם לא הומצאה לי עבודה אחרת המתאימה לסוג פציעה זו. קיבלתחי אישור ממפקדיי לפי הנוהל, לביקור משפחה של אישתי בחו"ל לשבועיים. על זה גבו ממני בימי חופשה ולא ב"ימי פציעה" של התאונה. עכשיו אני מאוד זקוק להם. הבנתי לפי השאלה הקודמת שאין מניע לצאת לחו"ל, כל עוד "מתאים למצבי הרפואי". האם התהליך גביית ימי חופשה היה נכון?

יונתן שלום,

על מנת שאוכל להשיב לך אבקש לדעת אם קיבלת דמי פגיעה עבור 91 ימים לאחר התאונה? והאם שולמו לך כל ימי המחלה שצברת במקום העבודה?

22/06/2013 16:15 נופר פיצויים עקב תאונת עבודה פיצויים עקב תאונת עבודה
נכוויתי בעבודה כוויה דרגה 3 האם מגיע לי פיצויים?

22/06/2013 01:53 אמיר רוצים להעניש/להשעות אותי מהעבודה בגלל שנפצעתי רוצים להעניש/להשעות אותי מהעבודה בגלל שנפצעתי
שלום שמי אמיר (חייל משוחרר) אספר בקצרה על המקרה, אני עובד מזה עשרה חודשים בעבודה מועדפת במפעל כאשר לאורך כל התקופה עבדתי במחלקה מסויימת במפעל. בחודש התשיעי עברתי למחלקה אחרת שחדשה לי מכל הבחינות (מקצועית ובטיחותית) לאחר כ-5 משמרות בערך נפצעתי בכף ידי פציעה רצינית שמנעה ממני מלשוב לעבודה במשך כ-3 שבועות. לאחר ששבתי מימי המחלה התבשר לי כי הנהלת המפעל חידדה נהלים לגבי פציעות בזמן שהייתי בבית ועל כן הוחלט להעניש אותי ולהשעות אותי מהפעל לתקופה של שבוע בה אני לא אראה ולו גרוש אחד, לא מביטוח לאומי ולא מהפעל. האם זה חוקי ומה עליי לעשות.. תודה רבה אמיר

אמיר בוקר טוב,
על פניו זה נשמע לא חוקי, אולם יש לבחון את פרטי המקרה שלך באופן פרטני. ארצה לשמוע את פרטי המקרה באופן רחב יותר, הינך מוזמן לפרט פרטים נוספים בפורום או באופן טלפוני.