סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על נדלן(536)

שאל בפורום נדלן

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום נדלן

אלון כהן
איזור: תל אביב
פקס: 03-7772090
טלפון: הצג טלפון

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

06/08/2017 12:44 דן ביקשת  שאפרט:::מעבר  לשאלה ביקשת שאפרט:::מעבר לשאלה
ביקשת שאפרט:::מעבר לשאלה
שלום
כמה אחוזי נכות מביטוח לאומי נדרש לקנות דירה ללא מס או מס מופחת?
2)והאם יש תקרה למחיר הדירה שקונים ללא מס?
3)עד
איזה סכום פטור ואם עובר אותו כמה התשלום?
ביקשת שאפרט:::
המצב :שאני נאלץ לקנות דירה נוספת לזו שיש לי בגלל תמא פינוי.
לא לעבור פעמיים דירה או ו לא יהיו לי תנאים בדירה זמנית .
וחבל למכור עכשיו , (בפחות כסף )או אולי לחזור אליה אם לא אסתדר בדירה החדשה .
או יש לך פתרון אחר מעניין????-מוותר על התמא אבל זורקים אותי .
תודה

אם מדובר בדירה יחידה (מתאפשר גם במקרה של דירה חלופית, בכפוף למכירת הדירה הישנה תוך 18 חודשים מרכישה או 12 חודשים ממסירה (אם נרכשה מקבלן)) חישוב המס הוא כזה שבגין שווי הדירה עד 1,623,320 ישולם מס בשיעור 0%.

09/08/2017 22:53 משה בניית בניין מגורים גבוה מול הבית שלי. בניית בניין מגורים גבוה מול הבית שלי.
שלום לעו"ד כהן
אני גר בתל-אביב, קיבלתי מכתב מהעירייה שעומדים לבנות בניין מול הבית בבניין בו אני גר, אם לא הגבתי במסגרת הזמן להתנגדות ולא בדקתי שהבניין שבונים הוא גבוה ומסתיר את השמש שהייתה לי בחזית הבית, האם אפשרי להתנגד כיום כשעומדים לסיים את בנייתו, נאמר לי, כי קיים חוק שאוסר שבניין חדש יעשה הצללה על בניין אחר.
מה אומר עו"ד כהן בנידון.
תודה ובכבוד רב,
משה

שלום רב,

ככלל, אם פספסת את המועד האחרון להגשת התנגדויות לא תוכל להתנגד, על אחת כמה וכמה אם בניית הבניין נעשתה כדין והיא עומדת להסתיים.

ייתכן שישנה אפשרות לקבל פיצוי בגין ירידת הערך.

09/08/2017 23:02 חוליו מי צריך לשלם ועד בית מי צריך לשלם ועד בית
שלום לעו"ד כהן
חתמתי על הסכם עם שוכרים שהם צריכים לשלם את מסי ועד הבית, הנציגות הודיעה לי, שהשוכרים לא משלמים ואני צריך להגיע ולשלם, הודעתי להם כי חתמתי איתם על הסכם והם צריכים לשלם, ועד הבית הודיע לי כי עפ"י החוק, בעל הדירה או הנכס, אחראי לתשלום ועד הבית. מי לפי החוק צריך להיות אחראי לתשלום ועד הבית.
תודה ובברכה, חוליו

שלום רב,

סעיף 58 לחוק המקרקעין קובע שבעלי הדירה חבים בתשלום לועד הבית.

זכותך החוזית מול שוכר הדירה עומדת לך, אך היא לא שוללת את חבותך הישירה לועד.

לאור האמור, אני סבור שעליך לשלם את דמי ועד הבית ולדרוש את הסכום אותו שילמת מהשוכר וככל שלא ישלם, תפעיל את הכלים המשפטיים הנתונים לך (פקדון, ערבות, שיק ביטחון, תביעה משפטית וכד').

בהצלחה

11/08/2017 20:30 אוסדון שמעון פירוק שיתוף פירוק שיתוף
כיצד תתבצע חלוקה של בנין כאשר יש 3 דירות

שאלתך כללית מדי לטעמי אך אנסה להשיב עליה בכל מקרה.

אם בבניין שלוש דירות, ובעלי הבניין הם שלושה בעלים במושע, ולכל הבעלים יש חלקים התואמים בקירוב את שווין של כ"א משלוש הדירות.

סביר להניח שבמסגרת הליך של פירוק שיתוף ביהמ"ש יקבע כי יש לערוך חלוקה בעין באופן שכל בעלים יקבל דירה אשר שוויה תואם את שיעור בעלותו במקרקעין, כמו-כן, ייתכן שיקבע תשלומי איזון.

אם תשובתי אינה תואמת את המצב העובדתי במקרה שלך אשמח אם תפנה אלי עם עוד מידע.

06/08/2017 10:28 גיל פיצוי בגין איחור במסירת דירה פיצוי בגין איחור במסירת דירה
שלום,

רכשתי דירה במסגרת קבוצת רכישה והפרויקט בשלבי הבניה הסופיים.
עפ"י החוזה מול הקבלן הוא היה אמור למסור את הדירה לכל המאוחר באוגוסט 2017 (אחרי חודשיים גרייס שניתנו לו במסגרת החוזה).
עפ"י הלו"ז המעודכן שהועבר ע"י הקבלן, הדירה ככל הנראה לא תימסר בטווח של החתי השנה הקרובה ואולי אף מעבר לכך.
בנוסף, בחוזה קיים סעיף פיצוי בסך 4,000 ש"ח לחודש בגין כל חודש איחור ללא התניות מיוחדות.
מהו המועד המקובל בו עליי לפנות לקבלן לדרישת הפיצוי? האם כבר כעת או במועד מסירת הדירה בפועל באופן רטרואקטיבי?
כיצד עליי לפעול?

בתודה מראש

שלום גיל,

ראשית יש לבדוק בהסכם מול הקבלן, אם יש מנגנון לתשלום הפיצוי המוסכם.

אם אין מנגנון קבוע, עומדת לך הזכות לדרוש את הכסף, מיד כשנוצר החוב (אם כתוב שהחוב הוא חודשי, אז מדי חודש אתה יכול לדרוש את הכסף).

מכיוון שמדובר בקבוצה, היינו מציעים להתייעץ עם הגורם המארגן.

ממתי ניתן לדרוש ת הפיצוי?
האם אחרי תקופת החודשיים גרייס, קרי אוגוסט או מיוני?

ממתי ניתן לדרוש ת הפיצוי?
האם אחרי תקופת החודשיים גרייס, קרי אוגוסט או מיוני?

צריך לראות את נוסח סעיף הפיצוי.

אם קבוע בחלוף תקופת הגרייס ישולם הפיצוי מהיום הראשון לאיחור, אז אתה יכול לדרוש פיצוי עבור חודשיים עם חלוף תקופת הגרייס.

אחרת (אם קבוע שהפיצוי ישולם רק בגין התקופה לאחר הגרייס) תוכל לבקש את הפיצוי בתום כל חודש החל מתחילת החודש השלישי.

בכל מקרה מכיוון שמדובר בקבוצת רכישה אני לא בטוח שיש לך זכות אישית לפיצויים, מכיוון שהקבוצה התקשרה עם הקבלן ולא אתה באופן אישי, ולכן ייתכן שהקבוצה צריכה לדרוש את הפיצוי והפיצוי יחולק לחברי הקבוצה.

אם יש לך שאלות נוספות, אני מציע שתפנה אל עו"ד עם ההסכמים הרלוונטיים כדי לקבל את התשובות הנכונות למקרה הפרטני שלך.

01/08/2017 23:36 משה החלפת  דירה החלפת דירה
שלום
בתמא פינוי בינוי הקבלן מקבל ממני את הדירה ו"נותן" לי דירה אחרת במקום אחר שבונה וצריך להוסיף לו 1.5 מיליון .
על המיליון וחצי צריך לשלם מס? ו איך החישוב?
ועל החלק הערכי היום של הדירה אדרש לשלם מס שבח??
תודה

החלפת דירה
שלום
בתמא פינוי בינוי הקבלן מקבל ממני את הדירה ו"נותן" לי דירה אחרת במקום אחר שבונה וצריך להוסיף לו 1.5 מיליון .
על המיליון וחצי צריך לשלם מס? ו איך החישוב?
ועל החלק הערכי היום של הדירה אדרש לשלם מס שבח??
תודה

שלום רב,

אם הדירה שאתה מקבל נמצאת בפרויקט אחר מהדירה אותה אתה נותן, אז רשויות המיסוי מתייחסות לכך כשתי עסקאות נפרדות (מכירה את הדירה בבניין שעתיד לעבור חיזוק ורכישה של הדריה בפרויקט החדש).

במקרה כזה, המיסוי יהיה בהתאם: מס שבח במכירת הדירה הקיימת ומס רכישה ברכישת הדירה החדשה.

בד"כ לקבלני תמ"א יועצי מיסוי המלווים אותם. מוצע לקבל חוות דעת שלהם, ושל עו"ד מטעמך, לפרטים הספציפיים של העסקה המוצעת, לפני מתן הסכמה או התחייבות כלשהי.

06/08/2017 09:03 זיו יציאה מחוזה שכירות עקב תמא . יציאה מחוזה שכירות עקב תמא .
שלום רב
לפני כ שבועיים חתמנו על חידוש חוזה לשכירות(שנה שלישית ). היום החלו להם עבודות תמא בבנין הצמוד אלינו במרחק של בערך 4 מטרים מהבניין שלנו . האם קיימת לנו האופציה לצאת מהחוזה השכירות עקב סיבות ביצוע התמ"א ( ליכלוך , רעש , וכל הנגזרות בירידה של רמת החיים עקב התמא ) . כמו כן האופציה היחידה שקיימת ליציאה מהחוזה היא הבאת שוכרים מחליפים , מה כן שבכוח הנסיבות זה נראה כמשימה קשה .
אשמח לתשובה בהקדם
תודה זיו

שלום זיו,

בהעדר הוראה חוזית מפורשת, אין זכות מוקנית לצד כלשהו לבטל את ההסכם בגלל שבבניין הסמוך החלו עבודות תמ"א.

יש להגיע להסכמות בעניין זה עם בעל הבית.

05/08/2017 07:16 חוליו הרוב הרצוי להעברת ניהול הבניין לחברה הרוב הרצוי להעברת ניהול הבניין לחברה
שלום לעו"ד כהן
באסיפה כללית בבניין שנוכחים בה למעלה מ50% מהדיירים, האם רוב באסיפה זו יכול להעביר את ניהול הבניין לחברת ניהול.
תודה ובכבוד רב,
חוליו

שלום חוליו,

50% אינם מספיקים לקבלת החלטה להעברת ניהול הבניין לחברת ניהול, אלא צריך שבעלי הדירות, להם לפחות שני שלישים מהרכוש המשותף, יסכימו להעברה כזו.

לעניין זה ראה סעיף 71 (ב) לחוק המקרקעין.

01/08/2017 19:06 דן מיסים מיסים
שלום
כמה אחוזי נכות מביטוח לאומי נדרש לקנות דירה ללא מס או מס מופחת?
2)והאם יש תקרה למחיר הדירה שקונים ללא מס?
3)עד
איזה סכום פטור ואם עובר אותו כמה התשלום?
4)אם קניתי דירה שנייה ב 4 מיליון ולאחר 11 חודש מכרתי אותה ב 4 מיליון.
חוץ מתשלום לעו"ד מה יהיו ההוצאות?
תודה לכלל התשובות

1.המקרה הרגיל הוא נכות צמיתה בשיעור 75% ומעלה (ישנם מקרים נוספים).

2. לא, אבל יש תקרה לחישוב המפוחת (החישוב אינו ללא מס אלא בשיעור של 0.5%) במקרה של דירה יחידה.

3. התשובה תלויה בתשובה לשאלה האם הדירה הנרכשת היא דירה יחידה או לא. אשמח אם תפרט את מצבך.

4. אין מס שבח, כי אין שבח. מס רכישה ששולם, לא יוחזר. ואם היתה השבחה או היטל אחר בו חוייב הנכס יהיה צורך לשלם את ההיטל.

המצב :שאני נאלץ לקנות דירה נוספת לזו שיש לי בגלל תמא פינוי.
לא לעבור פעמיים דירה או ו לא יהיו לי תנאים בדירה זמנית .
וחבל למכור עכשיו , (בפחות כסף )או אולי לחזור אליה אם לא אסתדר בדירה החדשה .
או יש לך פתרון אחר מעניין????-מוותר על התמא אבל זורקים אותי .
תודה

30/07/2017 19:54 הילה דירה על שם האישה דירה על שם האישה
שלום בני התחתן לפני שנה,החודש ההורים של אישתו רכשו להם דירה ורשמו את הדירה על שמה של הבת שלהם בלבד
הזוג צריך להוסיף עוד 300 אלף משכנתא לדירה הנ"ל,האם חלילה יתגרשו בעתיד הדירה תיהיה שייכת לה בלבד ?למרות שלקחו משכנתא ביחד,רוצה לציין שבני אברך שלומד בישיבה ואשתו מפרנסת (שזה היה החלטה ובחירה שלה)

שאלתך אינה נוגעת לדיני מקרקעין ולכן אמורה להשאל בפורום דיני משפחה או פורום גירושין.

עורכי דין מובילים בפורום נדלן

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."