סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על נדלן(536)

שאל בפורום נדלן

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום נדלן

אלון כהן
איזור: תל אביב
פקס: 03-7772090
טלפון: הצג טלפון

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

12/05/2017 10:45 רמי הערת אזהרה כבטוחה להסכם הלוואה הערת אזהרה כבטוחה להסכם הלוואה
היי,
חבר ביקש ממני הלוואה וכבטוחה הציע לתת הערת אזהרה על הדירה שלו הנקיה מכל שיעבוד.
האם זוהי בטוחה מספקת?(ההלוואה היא של חצי מליון וההערה על כל הדירה ששוה 900 אלף)
מה יהיה אם יהיו לו ח"ו חובות נוספים חוץ ממני האם אני קודם בגלל שיש לי הערת אזהרה.
אציין כי אין אפשרות

רמי,

נדמה שהפסקת את שאלתך באמצע, האם תרצה להשלימה?

תודה,
אלון

26/04/2017 20:06 חיים עובדים זרים עובדים זרים
עובד זר, נשוי עם ילדים, שיש לו אשרת שהייה ומחדש אותה כל כמה זמן, שכר ממני דירה לשנה, הוא עזב את הדירה, שלושה חודשים לפני מועד סיום ההסכם, האם ניתן לתבוע אותו בבית המשפט, יש לי צילום של הדרכון שלו, אין לי את הכתובת החדשה שלו. אני מבין שאין לו חשבון בנק והוא מקבל את השכר במזומן.
מה האפשרויות שעומדות בפניי.
בכבוד רב, חיים

שלום חיים, שאלה זו אינה מתאימה לפורום נדל"ן, מדובר בשאלה כללית של סדרי דין.

בכל מקרה אציין כי על פניו אתה יכול לתבוע אותו כי נשוא ההתקשרות ביניכם היא דירה בישראל, אך ככל שאינך יכול לאתר אותו, לא יהיה טעם להגיש תביעה נגדו.

בברכה,
אלון

25/04/2017 22:13 משה הצגת סרטונים אצל המפקחת הצגת סרטונים אצל המפקחת
שלום לעו"ד כהן
האם אפשרי להביא מחשב לפטופ, לדיון אצל המפקחת על בתים משותפים ולהציג סרטון בו רואים את העבירה/הנזק שבה נתבע אחד הדיירים בבניין.
והאם יש צורך לבקש זאת מראש מהמפקחת.
תודה ובכבוד רב, משה

המפקח רשאי לסטות מדיני הראיות וסדרי הדין ולכן ניתן להגיע לדיון עם המחשב הנייד ולבקש את רשותו של המפקח להציג את הסרטון.

20/04/2017 19:55 חוליו פרסום שמות חייבי מיסי וועד הבית בלוח ההודעות פרסום שמות חייבי מיסי וועד הבית בלוח ההודעות
שלום לעו"ד כהן
האם וועד הבית יכול לפרסם שמות דיירים שחייבים מיסי וועד הבית בלוח ההודעות.
תודה, חוליו

אין לכך תשובה ברורה, מצד אחד יש שיטענו שמדובר בלשון הרע ו/או פגיעה בפרטיותם של החייבים, מצד שני יש הטוענים שזו חובה של הנציגות, שכן מדובר בעניין כלכלי הנוגע לכלל הדיירים.

אני נוטה להסכים עם עמדתם של האחרונים, אך אין בכך כדי לשלול את הסיכונים המשפטיים הכרוכים בפרסום (למעט אם החלטה כאמור התקבלה באסיפת בעלי הדירות או קבועה בתקנון).

31/03/2017 18:15 כוכי צרכים ברכוש המשותף צרכים ברכוש המשותף
שלום לעו"ד כהן
לאחר שראיתי כי ענית בפורום על ענייני בתים משותפים, רציתי לשאול אותך, על דייר שמוריד את כלבו לדשא הגינה ברכוש המשותף והכלב עושה את הצרכים שלו בדשא והדייר לא מנקה ולא איכפת לו, גם לאחר הערות בע"פ ובכתב, האם יש אפשרות לפנות בתביעה בנושא למפקח/ת על בתים משותפים. יש תיעוד מצולם שהכלב עושה זאת.
תודה ובכבוד רב,
כוכי

הנושא ככל הנראה נמצא בסמכותו של המפקח על בתים משותפים, אך אף אם הוא בסמכות המפקח ואף אם המקרה נוגד את תקנון הבית המשותף, אני חושש שהמפקח לא יראה תביעה מסוג זה - העוסקת בזוטי דברים, בעין יפה.

30/03/2017 15:38 ויוי מס על מכירת דירה מס על מכירת דירה
שלום רב,
ירשתי דירת חדר שרשומה בטאבו כמשרד. הדירה שימשה הרבה שנים למגורים ורשומה בעירייה כמגורים. שאלתי היא, אם ארצה למכור את הדירה, האם יהיה עליי לשלם מס?
בתודה מראש
ויוי

אחד התנאים למתן פטור ממס שבח של דירה יחידה (יכולה להיות דירתך היחידה או דירתו היחידה של המנוח במידה ומתקיימים תנאי סעיף 49ב(5) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה)) הינה היותו של הנכס הנמכר "דירת מגורים מזכה" - דירה המשמשת למגורים ואשר שימשה למגורים ארבע חמישיות מהתקופה שבשלה מחושב השבח (במקרה שלך החל ממועד הרכישה על-ידי המוריש) או דירה אשר שימשה למגורים בארבע השנים שקדמו למכירתה.

אציין כי נוסף על האמור לעיל, עלייך לעמוד בכל שאר דרישות הפטור בהתאם לסעיף 49ב לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה).

30/03/2017 11:24 חוליו הבעת תודה הבעת תודה
הנני רוצה להודות כאן בפורום לעו"ד אלון כהן, על תשובותיו המהירות המדוייקות והמפורטות לכל שאלה.
כל הכבוד ויישר כח!!!
תודה, חוליו

שמחתי לסייע

27/03/2017 16:00 sasi bareket מסירת הדירה מקבלן מסירת הדירה מקבלן
שלום רב,
אנו רכשנו דירה חדשה מקבלן בפרוייקט בתים פרטיים .תאריך מסירת הדירה היה אמור להיות ב4.5.16 עפ"י החוזה יש אפשרות עיכוב לחודשיים הארכה ובנוסף חתמנו על חוזה שינויים הנותן לקבלן 60 יום הארכה(למרות שהבנתי שגם חוזה זה אינו תקין)הדירה נמסרה ליידנו ב22.9.16.
שפנינו לקבלן לקבלת פיצוי בגין דחיית מסירת הדירה נמסר לנו שע"פ החוזה ישנו אפשרות של עיכוב 30 ימים נוספים בגין דברים הלא תלויים בקבלן וטען שחברת החשמל התעכבה לאורך כל הפרוייקט בעיכוב עבודותיה ולכן האחריות הינה של חברת החשמל בעיכוב מסירת הדירה.אציין שלכל אורך בנייית הדירה לא נמסר לנו על עיכוב מצד חב' החשמל,כמוכן חלק גדול מהפרוייקט היה מאוכלס ומחובר לחשמל טרם כניסתי לדירה והחשמל היה מחובר לדירתי כחודש לפני קבלת המפתחות לבית.
האם טענת הקבלן שהחודש הנוסף הוא קביל?
תודה ובכבוד רב,
ששי

סעיף 5א לחוק המכר (דירות) קובע (בכפוף לכך שהדירה נרכשה לאחר שנכנס לתוקף), כי קבלן יכול לאחר במסירת נכס עד חודשיים ממועד המסירה החוזי וזאת ללא תשלום פיצויים (לאחר מכן משלם רטרואקטיבית).

במידה והוסכם בנספח השינויים שהוזמנו בדירה על דחיית מועד המסירה, התאריך החוזי הינו תאריך המסירה בתוספת תקופת הדחייה.

תת-סעיף ג' לסעיף הנ"ל מאפשר לקבלן לדחות את המסירה לתקופה נוספת בשל נסיבות שאינן תלויות בקבלן ("שאינן בשליטת המוכר ושהסיכון להתרחשותן ולתוצאותיהן אינו מוטל עליו") ובלבד שהוסכם על כך בהסכם הרכישה (במקרה שלך נראה שכך סוכם), על כן, שאלתך הינה בעיקרה ראייתית ולא משפטית, ז"א האם הסיבה לאיחור כנטען על-ידי הקבלן היא הסיבה האמיתית לאיחור (האם יש אסמכתאות על-כך?) והאם לא הייתה לקבלן השפעה על האיחור כאמור והאם יכול היה למנוע אותו (הזמין את חברת חשמל באיחור, לא שיתף פעולה עם חברת חשמל וכד').

ישנם קבלנים שמתחייבים למסור הודעות על איחור כאשר מתגבש האיחור (ולא במועד המסירה), אך איני יודע אם כך המקרה אצלך ולכן לא ברורה המשמעות של הדיווח בדיעבד במקרה שלך.

אני סבור שמקרים כאמור מצריכים בדיקה יסודית ופרטנית תוך דרישת אסמכתאות והסברים מהקבלן.

בהצלחה!

25/03/2017 10:05 חוליו בניית מחסן בחניה בניית מחסן בחניה
שלום לעו"ד כהן
בבניין שלנו קיימות חניות לרכבים בחניה התת קרקעית, לכמה דיירים, ישנה חניה ארוכה יותר ממסתיימת בקיר, אחד הדיירים בנה בהמשך החניה שלו מחסן, איננו יודעים עדיין, אם המשך החניה שייכת לו, או שזה שייך לרכוש המשותף, ברצוננו לדעת האם מותר היה לו לבנות את המחסן, גם במקרה שהמשך החניה שייכת לו.
תודה ובכבוד רב,
חוליו

ככל שמדובר בחלק מהרכוש המשותף, ניתן לפנות אל המפקח על בתים משותפים בבקשה לסלק את המבנה ולהשיב את השטח למצבו המקורי.

במקרה בו מדובר בשטח הצמוד לדירה ייתכן שגם יהיה ניתן לפנות אל המפקח על בתים משותפים בטענה שהשימוש בהצמדה שונה מהמוגדר בתקנון, אך הדבר מצריך בדיקה מעמיקה של המקרה ושל מסמכי הבית המשותף.

בכל מקרה, ניתן לפנות בתלונה למחלקת פיקוח על הבנייה ברשות המקומית, שכן מדובר בחריגת בנייה, זאת מכיוון שבניית מחסן דורשת הוצאת היתר בנייה.

24/03/2017 08:02 כוכי אכיפת החלטת מפקחת אכיפת החלטת מפקחת
שלום לעו"ד כהן
בדיון המשפטי אצל המפקחת בין וועד הבית לבין דייר בבניין, החליטה המפקחת על צו עשה לדייר.
הדייר לא מבצע את החלטת המפקחת. מה על וועד הבית לעשות בנידון.
תודה ובכבוד רב,
כוכי

התשובה תלויה בתוכנו של הצו - ככל שניתן לבצעו בהליכי הוצאה לפועל או על-ידי אדם אחר, ניתן לפנות אל לשכת ההוצאה לפועל, במידה ולא, ניתן לפנות בבקשה לפי פקודת בזיון בית המשפט.

בהצלחה!

עורכי דין מובילים בפורום נדלן

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."