סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על נדלן(545)

נמצאים לפני קנייה או מכירה של דירה ? רוצים להשכיר או לשכור דירה ? שוקלים להצטרף לקבוצת רכישה ? רוצים לדעת כיצד להימנע או להפחית שיעור תשלומי המס בגין עסקת נדלן ? על שאלות אלה ושאלות רבות נוספות תוכלו להתייעץ עם חברי פורום נדלן ומנהלם, עורך דין הבקיא בתחום דיני המקרקעין. פורום נדלן הוקם על מנת לאפשר לכם הגולשים במה לשיתוף מידע וקבלת ייעוץ משפטי בין השאר בנושאים הבאים: קבוצות רכישה, תמ"א 38, מיסוי מקרקעין, קניית דירה, מכירת דירה, הסכם רכישה, זיכרון דברים לרכישת דירה, השכרת דירה, ליקוי בניה, בתים משותפים, שינוי ייעוד, ועוד. בכל שאלה – פשוט מלאו את שאלתכם, בהרחבה ככל הניתן, ועורך הדין מנהל הפורום, ישיב לכם בנושא ויסייע לכם בהבנת מצבכם המשפטי.
קרא עוד

שאל בפורום נדלן

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום נדלן

אלון כהן
איזור: תל אביב
פקס: 03-7772090
טלפון: הצג טלפון

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

24/04/2019 18:01 יוסי קבלת פיצוי לנזק ללא חובת תיקון הנזק קבלת פיצוי לנזק ללא חובת תיקון הנזק
אני מבקש לדעת האם על בעל נכס (דירה) חלה חובה לתקן נזק שהוערך ע"י שמאי מקרקעין, בכדי לקבל את עלות הנזק, או שדי בכך שיש חוו"ד שמאית בכדי לקבל את עלות הנזק ללא חובת ביצוע התיקון.

אבקש לקבל אסמכתאות משפטיות לכך, דהיינו רשימת הליכים בעליון, מחוזי ושלום, ואולי אף רשם המקרקעין.

20/04/2019 14:15 מתעניין משמעות של סעיף בהסכם פינוי בינוי משמעות של סעיף בהסכם פינוי בינוי
אשמח אם תוכלו להסביר לי את משמעותו של הסעיף הנ"ל:

שטח הדירה החדשה – בהתאם לצו המכר דירות (טופס
של מפרט) (תיקון, תשס"ח-2008) לעיל ולהלן: "צו המכר דירות"(. שטח המחסן, החניה
ומרפסת חדר הדיור אינם כלולים בהגדרת שטח הדירה כאמור בצו המכר דירות, אולם
חישוב שטחם ייעשה על פי צו המכר דירות.

11/04/2019 16:55 Kerem Consulting האם רכש נכס בארה האם רכש נכס בארה"ב מקנה גרין-כארד?
שלום רב, אנחנו עוסקים בין היתר בייעוץ לעסקאות נדל"ן (בארץ ובחו"ל). לאחרונה, פנה אלי חבר ושאל האם קניית נכס בארה"ב מקנה גרין-כארד, ואם כן, מה הסכום הנדרש להשקעה. האם אתם יכולים לעזור בנושא?

06/04/2019 22:34 יהודה הפקעה שלא ממומשת הפקעה שלא ממומשת
שלום רב!
הרשות המקומית לא מממשת באופן מלא הפקעה לצורת הרחבת מדרכה, ההפקעה וההשלמה אמורה לנגוס קרקע פרטית בחזית בתים נוספים לאורך רחוב. למעשה (לפני כנראה כ- 30 שנה) אכן מימשו חלק מההפקעה, ל-2 מגרשים באותה מושע ול-3 מגרשים זנחה בטענה שבעלי הקרקע לא משחררים את המופקע כפי שעשו קודמיהם. דרך אגב בימים אלה אף מחדשים את המדרכות ותשתיות נוספות (מי שתיה, מי ניגר ביוב וכו׳, הצמודות לקרקע ההפקעה ומנציחים את המצב לעוד עשרות שנים שנים.
אלה שלא משחררים: לטענתם אם ייסוגו לקו שנקבע בהפקעה ישאר מחזית ביתם מרחק של 2.5 מטר מקו גבול המדרכה לחלון ביתם וכל החניות הקיימות באותה חזית יבוטלו וגם לא יהיה ניתן להקים חניה במקומם וגם לא בצידי הבתים כי המרחקים לא מאפשרים זאת.
ההפקעה מונצחת בתוכנית לצרכי רישום בתוקף לעוד כשנה, נעשה ניסיון ב-2012 לרישום התצ״ר אך הרשות לא לדאגה אז להגיש לרשם בטאבו את חלקה ברישום וגם לא עד היום. מסתבר שהרשות לא מגישה את חלקה לרשם כי היא עדיין לא מימשה את כל ההפקעה.
המצב הזה מייצר בעיה חמורה לשאר בעלי הקרקע במושע, אני היום לא יכול לקבל היתר לפיצול דירה כל עוד לא פורצלה החלקה. הפרצלציה תפריד את החלקה שאני נמצא בה משאר המושע (החלקה תהיה הדונם עם ארבע יחידות דיור צמודות קרקע שכבר בנויות). הועדה בתשובה לבקשה להיתר מבססת את הטענה הזאת מתוך התיקון לחוק מס׳ 117 סעיף (13) בהגדרה לדירה צמודת קרקע נרשם ״דירה על מגרש שלפי ייעודו מיועד לבניית ארבע דירות לדונם,,,״ נראה בהגדרה שהם לא מפרשים נכון, לדעתי מדובר הכוונה למשהו בתכנון, עניין בעתיד ולא מצב עכשיוי (קיים) ופורצל.
החמור בעניין שהיא מחזיקה בשני קצוות החבל- מצד אחד לא מממשת את ההפקעה שאפשר יהיה לרשום את התצ״ר ומצד שני לא מבטלת את ההפקעה או מוצאת פיתרון למבקשי היתרים.
הרשות מעכבת את ההיתר כבר כשנה.
מהי הטענה הנכונה לבוא בפני הרשות והתהליך הרצוי לעשות מול הרשות?
תודה מראש - ממתין לתשובה

27/03/2019 14:49 יעקב סעיף סעיף
שלום

האם ניתן למשכיר להכניס לחוזה שכירות סעיף כזה אם יש 15 ימים בין חתימת החוזה לכניסה לדירה

השוכר ידאג להעביר על שמו בהעברת החוזים של חברת החשמל, ארנונה , תאגיד המים ,חברת הגז, וועד בית. השוכר ישלח למשכיר את המסמכים שמאשרים העברת על שמו של החשמל, המים, הגז, הארנונה וועד הבית.
כניסת השוכר לדירה מותנית בקבלת האישורים האלה על ידי המשכיר . אי קבלתם מהווה הפרה יסודית של ההסכם ואשר יזכה את המשכיר לבטל הסכם זה ולמנוע כניסת השוכר לדירה.

22/03/2019 16:39 אמיר מס רכישה מס רכישה

ברשותי דירה למגורים ודירה להשקעה, נניח אני רוצה לשדרג את דירת המגורים למכור את הקודמת ולרכוש חדשה , האם אשלם מס כאילו מדובר בדירה שניה (שילמתי 8 אחוז על הדירה להשקעה)

18/03/2019 23:30 כרמי איחור במסירת דירה בפריסייל איחור במסירת דירה בפריסייל
שלום! רכשתי דירה מקבלן בעיסקת פריסייל. איני מכיר איך זה נעשה בד"כ. במקרה שלי הוסבר לי שאעשה שני הסכמים שונים: שילמתי את מלוא התמורה מיד והכסף נרשם כהשקעה בחברת הקבלן (עשינו הסכם השקעה עם 23% תשואה ל3 שנים). בנוסף עשינו הסכם מכר על הדירה, ובו כתוב שאני קונה את הדירה בסכום של ההשקעה+התשואה והתשלומים ע"פ לוח זמנים. בחוזה היה כתוב שזמן המסירה הוא 36 חודש מעת קבלת היתר הבנייה, במקרה של איחור במסירה הקונה זכאי לפיצוי ע"פ חוק מכר.
בפועל הדירה נמסרה לי באיחור של 10 חודשים וביקשתי פיצוי. החברה הסכימה לשלם לי ככתוב בחוזה, אך פנתה אלי וביקשה שאסכים להתפשר איתה על הסכום כיוון שלטענתה הייתה זו טעות.
נציג החברה טען לי שאני קבלתי תשואה על סכום ההשקעה שלי כאילו שכל הסכום נשאר מושקע לאורך התקופה (אף שבאמת הכסף יצא מההשקעה ע"פ לוח התשלומים כפי שהתחייבתי בהסכם המכר וא"כ סכום ההשקעה הלך וקטן) לכן בעצם יוצא שאני שילמתי את כל הסכום רק בסיום ההשקעה ולא ע"פ לוח התשלומים ולכן במקרה כזה מקובל שגם הם לא צריכים להתחייב לי ללוח זמנים (אלא שבטעות החתימו אותי על חוזה סטנדרטי).
רציתי לדעת האם אכן כך מקובל? האמנם זו טעות?
אם זו טעות אני מוכן להתפשר ולא להוציא את כל המגיע לי ע"פ החוזה.

06/03/2019 17:17 חייים vauuh ak ayj aru, chjx kayj cbhv gherh, vauuh ak ayj aru, chjx kayj cbhv gherh,
שלום. אני מבקש לדעת האם יש כללים ברורים כמה מ"ר של שטח שרות שווים 1 מ"ר שטח בניה עיקרית לצורך חישוב היטל השבחה.
תודה ויום טוב
חיים

03/03/2019 18:11 חיים כיצד מחושב שטח שרות כיצד מחושב שטח שרות
שלום.
במידה ויש שטח של 1,000 מ"ר ויש בו היתר לבניה של 30% בניה עיקרית ( 300"מ"ר ) + 10% שטחי שרות
האם אחוזי שטח השרות מחושבים מהשטח המבונה (30 מ"ר = 10% * 300) או מכלל השטח של 1 דונם (100 מ"ר = 10% * 1,000)
תודה
חיים

12/02/2019 10:53 יעל טופס 4 ללא חתימת כל הדיירים וללא אכיפה של המפקחת על הבתים המשותפים? טופס 4 ללא חתימת כל הדיירים וללא אכיפה של המפקחת על הבתים המשותפים?
אני בעלת דירה בכתובת אבן גבירול 87 בתל-אביב. יזם פרטי מתחום האופנה יזם תמ"א 38/1. אני היחידה מכל הדיירים שלא חתמה על החוזה, וגם ולא קיבלתי ממ"ד ומרפסת. היזם מסיים בימים אלו את הבניה מבלי שפנה למפקחת לאכוף עלי חתימת הסכם. לדברי מפקח הבניה, הבניין לקראת סיום, יקבל טופס 4 והדיירים יחזרו לדירותיהם. האמנם יכול יזם לעקוף את המפקחת, לבנות ולקבל טופס 4 מבלי שכל הדיירים חתמו ומבלי שהמפקחת אכפה את חתימתי? תודה על תשובה בהקדם. יעל אלוני 055-9624122

עורכי דין מובילים בפורום נדלן

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.