סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על נדלן(807)

נמצאים לפני קנייה או מכירה של דירה ? רוצים להשכיר או לשכור דירה ? שוקלים להצטרף לקבוצת רכישה ? רוצים לדעת כיצד להימנע או להפחית שיעור תשלומי המס בגין עסקת נדלן ? על שאלות אלה ושאלות רבות נוספות תוכלו להתייעץ עם חברי פורום נדלן ומנהלם, עורך דין הבקיא בתחום דיני המקרקעין. פורום נדלן הוקם על מנת לאפשר לכם הגולשים במה לשיתוף מידע וקבלת ייעוץ משפטי בין השאר בנושאים הבאים: קבוצות רכישה, תמ"א 38, מיסוי מקרקעין, קניית דירה, מכירת דירה, הסכם רכישה, זיכרון דברים לרכישת דירה, השכרת דירה, ליקוי בניה, בתים משותפים, שינוי ייעוד, ועוד. בכל שאלה – פשוט מלאו את שאלתכם, בהרחבה ככל הניתן, ועורך הדין מנהל הפורום, ישיב לכם בנושא ויסייע לכם בהבנת מצבכם המשפטי.
קרא עוד

שאל בפורום נדלן

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום נדלן

עו"ד איגי בקרמן
איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"ייצוג זוכים, חייבים ופושטי רגל, תוך תיאום ציפיות מלא עם הלקוח, יושרה אישית, אכפתיות ומקצועיות רבה..."

23/05/2022 16:46 יסמין עבודה משרדית קלה עבודה משרדית קלה
דרושים לעבודה באדמיניסטרציה משרדית, אין צורך בניסיון בתחום, שכר בסיס+ שכר שעתי עם אפשרות לבונוסים ושעות עבודה גמישות, פרטים וקורות חיים נא לשלוח לאיימיל - jobtimenetwork@gmail.com

23/05/2022 16:42 צח העלאת שכר דירה ב 30%, לאחר 3 שנים העלאת שכר דירה ב 30%, לאחר 3 שנים
חברת הניהול המנהלת את הדירה, עבור משקיע מחו"ל, מבקשת העלאה של 30% בשכר הדירה. אנחנו 3 שנים בדירה עם אותו חוזה ראשוני, שהוארך. האם הדבר חוקי?

23/05/2022 08:53 שמואל הצמדה למדד תשומות הבניה תנאי מקפח הצמדה למדד תשומות הבניה תנאי מקפח
שלום וברכה

בחוזה שלנו מול הקבלן יש סעיף של הצמדה למדד תשומות הבניה, אך יש בסעיף תוספת שבכל מקרה ההצמדה תעשה לפי המדד הגבוה שיהיה מזמן עריכת החוזה, אפילו אם בסופו של דבר המדד יחזור לרמה של מדד הבסיס,
דהיינו אם המדד עלה (כפי שקרה בחודשים האחרונים) ובסופו של דבר בזמן התשלום הוא ירד בחזרה לערך שלו בשעת החוזה, נשלם לפי הסכום הגבוה

יש כאלו שטוענים שהמדד עכשיו עולה בגלל סיבות חיצוניות (יציאה מהקורונה ובעיית שינוע סחורות, מלחמה ברוסיה) ובשנתיים הקרובות יש סיכוי שירד

האם סעיף זה יכול להקרא תנאי מקפח משום שהוא לא סימטרי ורק לטובת הקבלן,

תודה

22/05/2022 11:11 ניר דמי וועד כפולים דמי וועד כפולים
שלום לעו"ד היקרים,
אני גר בבנין משותף עם וועד כמקובל בחוק ומצורפים לאגודה לתרבות הדיור.שילמתי בינואר פברואר בהעברה בנקאית ואז במרץ שילמתי תשלום מראש במזומן על כל השנה הנותרת וקיבלתי כמובן קבלות על ינואר פברואר ועל מרץ עד דצמבר כולל.

לאחרונה הוועד חתם על חוזה להצטרפות לחברת אחזקה כשהוועד נתקל בגרעון שוטף מכל מיני סיבות כלכליות כמו הוצאות גדולות מדי ודיירים שלא משלמים בזמן.ובמקרה שלי הוועד אמור להחזיר לי את ההפרש כדי להתחיל חשבון מאופס עם החברת אחזקה שדורשת להתחיל במצב מאופס הן בבנין מבחינת תקלות וכו' והן מבחינת התשלום שיגבו מכל דייר.

השאלה שלי,האם במצב שהוועד לא יכול להחזיר לי את ההפרש ,החברת אחזקה יכולה לחייב אותי לשלם שוב פעם דמי וועד (כמובן שהסכום דמי הוועד עם החברה גבוהים יותר ואין לי בעיה לשלם את ההפרש בין דמי הוועד הישנים לחדשים כשאצטרך).

האם אני יכול להסתמך על הקבלה של האגודה לתרבות הדיור כאסמכתא משפטית מחייבת ולא לשלם את דמי הוועד במקרה קיצון?

19/05/2022 19:27 אלונה עבודה משרדית עבודה משרדית
דרושים לעבודה באדמיניסטרציה משרדית, אין צורך בניסיון בתחום, שכר בסיס+ שכר שעתי עם אפשרות לבונוסים ושעות עבודה גמישות, פרטים וקורות חיים נא לשלוח לאיימיל - jobtimenetwork@gmail.com

17/05/2022 10:13 שוכר סיום חוזה שכירות לפני המועד עקב קיר גבס סיום חוזה שכירות לפני המועד עקב קיר גבס
שלום רב - חוזה השכירות שלי אמור להסתיים בינואר אך אני מעוניין לסיים אותו לפני עקב קיר גבס שמאוד מקשה עליי את שגרת החיים - זה גורם לי להתעורר מהשינה לפני הזמן, ובעלי הדירה לא עדכנו אותי שהדירה מחולקת ושיש קיר גבס.
בעלת הדירה אומרת לי שאני צריך למצוא מחליף אבל לפי מה שראיתי באינטרנט היא מחוייבת לתת לי לעזוב ולהחזיר לי את הצ'קים ואני מחוייב להודיע מראש לפני עזיבת הדירה חודשיים לפני.
אם היא מסרבת להחזיר לי את הצ'קים בחזרה כי אני מעוניין לעזוב את הדירה לפני תום תקופת השכירות, האם היא מחויבת להחזיר לי את הצ'קים בחזרה?
יש לציין שלפני שלקחתי את הדירה הם לא טרחו לציין בפניי שמדובר בדירה מחולקת ושיש קיר גבס.

15/05/2022 16:51 אלונה עבודה משרדית עבודה משרדית
דרושים לעבודה באדמיניסטרציה משרדית, אין צורך בניסיון בתחום, שכר בסיס+ שכר שעתי עם אפשרות לבונוסים ושעות עבודה גמישות, פרטים וקורות חיים נא לשלוח לאיימיל - jobtimenetwork@gmail.com

14/05/2022 17:58 אברהם זכיה בדירה בהנחה זכיה בדירה בהנחה
בני זכה במכרז מס. 777 בדירה ברמת גן (מס. נרשם 137252) כ"חסר דיור", כנראה שהוא חשב שהמכרז הסתיים והוא קנה דירה חדשה בעזרתי בשוק הפרטי (החוזה נחתם ב 14.12.20) שהיא כיום בשלבי סיום.
בתאריך 21.03.22 הוא קיבל הודעה הבאה : "התקבלה בקשת הקבלן לבטל את זכייתך בפרויקט מן הסיבה אי הגעה לבחירת דירה ביטול הזכייה ייכנס לתוקף בעוד 48 שעות מיום קבלת הודעה זו".
אני מבין שקשה ואולי אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורנית, אולם רציתי לשאול האם יש דרך להגדירו לאור מצבו כיום כ "משפר דיור" ולאפשר לו לרכוש את הדירה שבה זכה (או אחרת) ולהתחייב למכור את הדירה שהוא קנה בשוק הפרטי תוך שנה ?

09/05/2022 15:03 מנחם שינוי ברישום מקרקעין לאחר דיווח לרשות המיסים שינוי ברישום מקרקעין לאחר דיווח לרשות המיסים
נכס שרשום עלי 50% וכעת נחתם חוזה לפני חודש וחצי על ידי בת הזוג לקנות את ה50% השניים משותפי ודווח לרשות המיסים, מה ניתן לעשות כעת על מנת להצטרף לקנייה בחוזה ולרישום של החלק שרכשה ?

03/05/2022 12:40 אורי שץ העלאת עלות שכירות העלאת עלות שכירות
בעל הבית הודיע לנו שבכוונתו להעלות את שכר הדירה לאחר סיום תקופת השכירות (שנה) מ-4400 ל-5000 למרות שבחוזה רשום שבתום תקופת השכירות הוא יעלה ל4500. האם הוא יכול לעשות זאת?

עורכי דין מובילים בפורום נדלן

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."