סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני עבודה(3,119)

שאל בפורום דיני עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני עבודה

איזור: תל אביב
פקס: 077-5430506
טלפון: הצג טלפון

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

12/12/2019 20:23 אהרן מרק חוזה לא חתום חוזה לא חתום
שלום וברכה. בתחילת העבודה, המעביד שלי הביא לי חוזה מטעם החברה שלהם. אני חתמתי על החוזה ושלחתי לו חזרה במייל. הוא לעומת זאת, על אף שאמר שהוא יחתום וישלח לי פעמיים, לא עשה זאת, אז הנחתי לו. האם בכל זאת יש לחוזה תוקף?

12/12/2019 15:35 עופר תשלום ימי מחלה תשלום ימי מחלה
אדם עובד במשרד החינוך כ-20 שנה והשנה עובד חצי משרה בבעלות פרטית וחצי משרה משרד החינוך
בבעלות הפרטית נגמרו לו הימי מחלה והוא זקוק לעוד ימי מחלה
מה הוא יכוללעשות?

12/12/2019 12:29 בת חן שיקלי חישוב קלנדרי חישוב קלנדרי
עובד התחיל לעבוד ב 3.11 יום ראשון. עבד את כל 5 ימי העבודה בכל החודש. בתלוש השכר המביד קיזז 500 שח עבור ה 1-2.11 שחלו בשישי שבת. בטענה שהחישוב קלנדרי. למעשה למרות שהעובד הגיע לכל ימי העבודה עבד חודש מלא נוכה משכרו 500 שח. בחוזה העבודה אין התייחסות לחישוב קלנדרי. הסכאות לחופש היא 12 יום. שעות העבודה של העובד 9.1 ליום כולל חצי שעה ללא תשלום.

12/12/2019 12:12 כבריאל קובץ vrn, nxl vrn, nxl
האם תביעה להרמת מסך היא חלק מהתביעה בגין הלנת שכר או תביעה ניפרדת\\

12/12/2019 12:12 יואב תשלום מושהה. תשלום מושהה.
שלום רב,
אני עובד חודשי. עבדתי כשבוע בסוף חודש אוקטובר והמעסיק הציע שהתשלום יצטרף כהפרשים עבור חודש נובמבר כי לא יספיק לשלם את זה במשכורת אוקטובר. הסכמתי.
קבלתי את משכורת נובמבר ואיתה ההפרשים מאוקטובר. להפתעתי ההפרשים היו נמוכים בכמעט 1000 ש"ח. הסתבר לי משיחה עם כ"א שהמעסיק לקח את שכרי החודשי וחילק ב 30 ואז הכפיל במספר ימי העבודה שעבדתי. בחישוב המעוות הזה איבדתי כמעט 1000 ש"ח.
הבנתי שמותר למעסיק לעשות את החישוב הזה ?
שאלתי: האם מותר למעסיק לעשות את החישוב הזה עבור שכר עבודה ? (לא רק עבור שכר של ימי מחלה, חופשה, הבראה...). אני הסכמתי לעיכוב של חודש בתשלום מבלי שידעתי זאת.
האם מומלץ לי לדרוש פיצויי הלנת שכר ?

תודה, יואב

12/12/2019 10:04 אילנה הרעת תנאים הרעת תנאים
עובדת במשך 6 שנים עם שעות עבודה רבע לשבע עד רבע לארבע כעת המעסיק מחייב אותי לעבוד משעה 8 בבוקר עד השעה 17:00 האם זה מקובל והאם אלו הרעת תנאים האם יש עילה לתביעה

12/12/2019 06:14 שירה פירושים לחוזה פירושים לחוזה
אני עובדת 15 שנה במקום עבודתי. עבודה משרדית. בחוזה העבודה שנחתם מולי כתוב כי העובדת צריכה לעבוד במשרה מלאה בימים א-ה בשעות 7:30-16:00. לאחרונה משנכנס מעסיק חדש התחילו לעלות שאלות לגבי שעות עבודתי ודורשים ממני לעבוד 182 שעות בזמן שבחוזה רשום 170.
כשהראיתי למעסיק את החוזה הוא "מצא" חיזוק לדבריו בכך שלא נרשם הנושא של ארוחת צהריים בחוזה ולמעשה השעות שאני עובדת הן נטו ועליי לעבוד 9 שעות ביום. האם זה חוקי? מה עלי לעשות?

11/12/2019 20:49 אסף שלאה לגבי פיצויי שכר מהעבודה שלאה לגבי פיצויי שכר מהעבודה
עבדתי במקום במשך שנה וחצי. לא התפטרתי אך הם גרמו לי לרצות לעזוב בשל היחס הלא נחמד שלהם. אני עדייך רשום שם כעובד, אך בפועל איני מגיע יותר לעבודה.
האם אני יכול להתפטר וגם לתבוע אותם פיצויים?

11/12/2019 15:19 איתן דחיית העסקה בפועל על ידי המעסיק, למרות שיש חוזה כתוב בתוקף דחיית העסקה בפועל על ידי המעסיק, למרות שיש חוזה כתוב בתוקף
הייתי אמור להתחיל משרה כמפתח תוכנה בחברת השמה גדולה ומוכרת, בהצבה אצל לקוח, בתחילת חודש נובמבר. החוזה נחתם לפני כן, וכאמור, תחילת נובמבר הוא הזמן שהסכמנו עליו לתחילת העסקתי.

מספר ימים לפני תחילת יום ההעסקה הראשון, התקשרתי למגייסת כדי לדעת עם מי להיפגש, ובאיזה שעה להגיע (כאמור, בהצבה אצל הלקוח של חברת ההשמה). אולם, המגייסת חזרה אלי, ואמרה לי שיש עיכוב, ויום העסקתי הראשון יידחה. היא ציינה שיש עיכוב טכני והענין צריך לעבור ועדה אצל הלקוח, וכי היא תהיה איתי בקשר יומי.

חלף לו שבוע ראשון, היא לא יצרה איתי קשר כפי שהבטיחה, ופניתי בעצמי אליה בעצמי. היא אמרה שיש עוד עיכוב בועדה שעוסקת בענינים אחרים, וכי הנושא הזה לא תמיד מגיע לועדה של אותו שבוע.
חלף לו עוד שבוע, עדיין אין הצבה, והפעם אשת קשר אחרת מחברת ההשמה פנתה אלי להפגש לסוג של ראיון (אחרי שיש כאמור חוזה חתום בתוקף) עם ראש הצוות הממונה של הלקוח. למרות שזה תמוה, שיתפתי פעולה (שוב, אחרי שיש חוזה חתום, ובתוקף), אבל מאז לא שמעתי מהם שוב. שבוע שעבר ניסיתי ליצור קשר טלפוני עם המגייסת, היא לא ענתה לי וגם לא חזרה אלי.

בינתיים, תחילת דצמבר, כבר חלף חודש מאז יום תחילת ההעסקה לפי החוזה, וכלום, לא קיבלתי משוב חדש מה קורה. מצד שני, כבר מתחילת נובמבר התחלתי לקבל מיילים מחברת ההשמה - ארועי חברה לעובדים, ולאחרונה, התראות כי לא שלחתי את דווחי השעות מהלקוח כנדרש, כל זאת כאשר בפועל לא הוצבתי אצל הלקוח!!

די ברור לי, שההתנהלות הזו נובעת מהרצון של הלקוח להתיר את הההתקשרות בדרך כלשהיא. אין לי מושג למה, וזה לא מענין אותי. אבל, יש לי חוזה חתום עם חברת ההשמה שבתוקף כבר מתחילת החודש הקודם, והוא לא יושם מבחינת חברת ההשמה, אבל מצד שני עדיין לא קיבלתי סיום / ביטול העסקה בצורה מסודרת. הייתי רוצה לדעת מה מעמדי כעת, ומה הן זכויותי,מבחינת דיני עבודה, אין לי כרגע כל מושג לגבי מעמדי - אשמח לדעתכם!

11/12/2019 15:00 sara הסדרי הפנסיה המקובלים לעובד הוראה שלא הופרש לו לגמל במשך 16 שנים הסדרי הפנסיה המקובלים לעובד הוראה שלא הופרש לו לגמל במשך 16 שנים
שלום
עובדת הוראה עבדה 41 שנה מיתכה 16 שנה ראשונות לא הופקד לקרן אח"כ על 25 שנה אחרונות הופקד כנדרש
מה מגיע לה עכשיו?
על 16 שנים פנסיה תקציבית או השלמה לפי חישובי פנסיה צוברת.
תודה רבה

עורכי דין מובילים בפורום דיני עבודה

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."