סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני עבודה(2,897)

שאל בפורום דיני עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני עבודה

איזור: תל אביב
פקס: 077-5430506
טלפון: הצג טלפון

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

27/04/2019 23:55 אבי כהן פגיעה בשכר בשבת פגיעה בשכר בשבת
שלום, אני עובד מזה כמה שנים בחברה בה שבת הוא יום עבודה וימי המנוחה הם שישי וראשון. כעת השכר הוא 150% לשעה בשבת. המנהל רוצה לבחון מחדש את העניין ולעבור לתשלום רגיל גם בשבת, בטענה שאין לנו זכאות לשכר גבוה יותר. מדובר במשרה של 5 ימים בשבוע, 8 שעות במשמרת. האם זה חוקי להוריד את השכר בשבת לאחר שנים במצב הנוכחי? תודה רבה על המענה.

25/04/2019 08:11 שי קיצור 18 דקות מכוח שיוויון זכויות בהורות קיצור 18 דקות מכוח שיוויון זכויות בהורות
שלום,
אני עובד באחת העיריות בארץ כבר המון זמן ,
ידוע לי שמכוח שיוויון זכויות בהורות מגיע לי הטבות מסויימות , אציין שאני אב גרוש עם משמורת משותפת על ילד בן 3 וחצי רואה את הילד יום כן יום לא וכל שבת שנייה ,
מעונות אישרו לי מטעם העייריה כאב גרוש בעל משמורת משותפת אך קיצור יום העבודה ב18 דקות לא אישרו לי לעומת שאר גברים נשואים שאישרו להם במקום העבודה ,אציין כשהייתי נשוי ועבדתי באותה עירייה כן קיבלתי את ההטבות אך כשהתגרשתי פשוט סירבו לתת לי את ההטבות חוץ ממעונות ,
האם זה חוקי ? והאם מגיע לי קיצור 18 דקות ?
אשמח אם תשיבו זה מאוד חשוב ויעזור לי .

24/04/2019 17:22 ניר ערב חג שני ערב חג שני
ערב חג חל ביום חמישי שבשבוע רגיל הוא יום עבודה רגיל אולם היות במקום העבודה שלי לא נהוג בכללי לעבוד ימי שישי וערבי חג ,אין עובדים כאלו ב"כפיה" בערב חג השני. שאלתי אם מגיע על זה תשלום שכר ?

24/04/2019 09:22 רעות של גילויהריון לאחר פיטורין גילויהריון לאחר פיטורין
היה לי שימוע לפני כ3 שבועות עקב קיצוצים ופיטורים רחבים בחברה.(אכן פוטרו עוד כמה עובדים) עדיין לא קיבלתי מכתב פיטורין. (ככל הנראה כבר נחתם אך הבוסית שלי שכחה לתת לי) נתנו לי זמן לעוד חודש וחצי. ז"א המנכל נתן עוד סוף מאי לעבוד. במידה ואני מגלה שאני בהריון בימים אלו, המעסיק צריך לקבל היתר לפטר? (עובדת שם כבר שנתיים).

22/04/2019 07:58 רחל אלמן עיכוב תשלומי פנסיה מטעם חברת ביטוח , האם דינו כדין הלנת שכר? עיכוב תשלומי פנסיה מטעם חברת ביטוח , האם דינו כדין הלנת שכר?
ב 28.3 הגשתי לחברת ביטוח את כל הטפסים לתשלום קיצבה (ביטוח מנהלים) החל מאפריל. בהודעה מוקלטת החברה מאשרת את קבלת הטפסים, אבל לא קיבלתי שום אישור להתחלת התשלומים, וכמובן לא את הכסף. החברה טוענת שהיא לא קיבלה את הפרמיה האחרונה מהמעסיק ובלי זה לא יתחילו לטפל בתביעה. המעסיק אישר שהפרמיה שולמה כבר ב 10.4, ואני מאמינה לו. האם אני יכולה לתבוע את חברת הביטוח בבית דין לעבודה בדומה לתביעת הלנת שכר? החברה מתעללת בי ומשאירה אותי בלי אמצעי קיום ואני חייבת לפתור את הבעיה בדחיפות

21/04/2019 13:41 גיא שעות נוספות שבועיות שעות נוספות שבועיות
שלום. רציתי לדעת האם בחישוב השעות השבועיות (42 שעות), יש לחשב גם יום חופש/מחלה/מילואים/חג או שימים אלו לא נחשבים בסיכום? חלק מהאתרים רושמים שיש להתעלם מימים אלו כי אלו לא שעות עבודה וחלק מהאתרים מפנים לצו הרחבה בו כתוב שימי היעדרות בתשלום יש לחשב כשעות עבודה לצורך חישוב השעות השבועיות.

19/04/2019 10:08 הילה מקדמה במשכורת מקדמה במשכורת
שלום,
מקום עבודתי החליט לתת מקדמה לחג לכלל העובדים ללא ידיעתנו וללא הסכמתנו, על פניו המעשה נעשה בכדי לעזור לאלה שצריכים את המקדמה הזאת אך יחד עם זאת הם גם כפו את המקדמה על אילו שלא צריכים אותה דבר שהרגיז רבים מאיתנו. שאלתי היא האם הם יכולים לתת מקדמה על חשבון המשכורת שלי ללא ידעתי והסכמתי?

18/04/2019 23:48 אורלי דמי פגיעה דמי פגיעה
ערב טוב, הגשתי לביטוח לאומי בקשה לדמי פגיעה בגין מחלת מקצוע והיום נודע לי שהיא אושרה והכסף יועבר למעסיק, אני בחופשת מחלה למעלה מ-3 חודשים וכך ניצלתי בעצם את 90 ימי המחלה שצברתי במהלך השנים. אני מאמינה שעדיין אהייה באי כושר עבודה עוד כמה חודשים. השאלה היא האם כשביטוח לאומי מעביר למעסיק את 91 יום דמי פגיעה אז המעסיק מחזיר לי את ימי המחלה שהורידו לי במהלך ה-3 חודשים הראשונים? תודה וחג שמח.

17/04/2019 18:25 מתן דרחי פנסיה פנסיה
המעביד לא שילם לי פנסיה מעל לשנה ולא הוריד לי את החלק שלי מהתלוש ולאחר שעזבתי הוא מוכן לשלם לי את הפנסיה אבל הוא דורש את החלק שלי על סכום 7000 שח עכשיו אין לי איך לשלם לו והוא לא מוכן יותר מ2 תשלומים אז רציתי לדעת אם אני לא משלם אני לא מקבל את כספי הפנסיה שלי כי הוא עבר על החוק ולא דאג להפקיד לי

15/04/2019 02:48 דניאל דמי הבראה דמי הבראה
היי, אני עובדת במקום עבודה מספר שנים כאשר אני צפויה לעזוב את מקום העבודה במהלך חודש מאי (חודש 5). כאשר בחודש יוני (ב-1.6) אנחנו מקבלים דמי הבראה. האם אני עדיין אהיה זכאית לקבל דמי הבראה בגין 11 חודשים של שנה זו (פעם אחרונה שקיבלתי היה ביוני 2018),כלומר 91.6 אחוז(11 חודשים) מדמי הבראה של 12 חודשים או ברגע שאני עוזבת לפני קבלת הדמי הבראה ביוני 2019 , אז אני לא זכאית לקבל 11 חודשים של דמי ההבראה?

בעקרון תמיד עובד זכאי לדמי הבראה גם עבור חלקיות של שנה (לאחר שהשלים שנה כמובן).
גם אם היית עובדת חודש אחד מעבר למועד בו חולק לאחרונה.

אחז אגם, עו"ד

מנהל פורום דיני עבודה

עורכי דין מובילים בפורום דיני עבודה

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."