סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני עבודה(3,023)

כל אחד ואחת מאיתנו, עסוק מעת לעת, בלבטים ושאלות הקשורות לתחום דיני העבודה. מדובר אפוא באחד הנושאים המשפטיים היותר שכיחים. בין אם מדובר בעובד ובין אם מדובר במעביד, כולנו רוצים לדעת ולעמוד על זכויותינו. פורום דיני עבודה זה הוקם על מנת לספק במה לשיח משפטי מקצועי בכל הנושאים המשפטיים הקשורים לתחום המשפטי של דיני עבודה, לרבות קבלת ייעוץ מקצועי מאת עורכי דין העוסקים בתחום. אם יש לכם שאלה למשל בנושא שכר מינימום, שעות נוספות, ימי הבראה, חופשה, זכאות לפיצוי פיטורים ושיעורם, זכאות לשעות מנוחה והפסקה, הלנת שכר, עבודה בימי חג או בשבתות, הסכמי עבודה אישיים או קיבוציים, או כל נושא אחר הנוגע לזכויות עובדים ומעבידים, באפשרותכם להפנותו כבר עתה אל עורך דין המנהל את הפורום. מנהל הפורום ישמח להשיב לשאלותיכם בכל עת, בצורה המקצועית והרצינית ככל הניתן. עם זאת, חשוב לנו להדגיש כי הפורום אינו יכול לשמש כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני. מתחילים ?
קרא עוד

שאל בפורום דיני עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני עבודה

איזור: תל אביב
פקס: 077-5430506
טלפון: הצג טלפון

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

14/11/2019 12:58 רחלי התפטרות ומתן הודעה מוקדמת קצרה מהקבוע בחוק התפטרות ומתן הודעה מוקדמת קצרה מהקבוע בחוק
שלום,
אני עובדת במקום עבודה כ- 5.5 שנים ורוצה להתפטר.
לפי החוק, עליי לתת חודש התראה מראש, אך אני צריכה להתחיל מקום עבודה חדש ויכולה לתת רק שבועיים התראה מראש.
מה ההשלכות של הנ"ל? האם הפגיעה היחידה תסתכם בשבועיים של משכורת או שמא הדבר יכול לפגוי לי בזכות לקהלת פיצויים (חתומה על סעיף 14)?
תודה!

14/11/2019 11:26 אבי כהן איחור למשמרת איחור למשמרת
מקרה שבו עובד איחר רבע שעה למשמרת , לאחר הגעתו של העובד למשמרת באיחור של רבע שעה נמסר לעובד שכעונש הוא נכנס למשמרת בעוד כשעה. כמו כן, קבע המעסיק ששעת "העונש" תרד לו מסך שעות העבודה וזאת למרות שהעובד הגיע למקום העבודה והעמיד את עצמו לרשות מקום העבודה.
אשמח לדעת מה הדין

13/11/2019 17:24 נטלי זכות העובד במצב חירום בו נאלץ להשאר עם ילדיו זכות העובד במצב חירום בו נאלץ להשאר עם ילדיו
להורים אתמול באיזורים בהןם לא היו מסגרות לילדים, לא היתה אפשרות להגיע לעבודה למרות שמקום העבודה זאיזור בו לא היתה פקודה לא להגיע. אבל באיזור המגורים של חלק מהעובדים לא היו מסגרות.

המנכ"ל מתעקש להוריד יום חופש ולא איפשר לעבוד מהבית למרות שלחלקם זה אפשרי ונעשה כבר בעבר.

האם זה קביל ?

לצערי במרבית המקומות במצב חירום החופשה היא על חשבונו של העובד


אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

06/11/2019 08:28 אסתר אפליה לקבלת עבודה על רקע גיל אפליה לקבלת עבודה על רקע גיל
היי שלחתי קורות חיים ללא גיל. התקשרו אלי מחברה מסויימת , בין היתר נשאלתי בטלפון לגילי (אני יודעת שאסור לשאול) אחרי שציינתי את גילי המופלג 65. המעסיק מעבר לקו התגלגל מצחוק ואז אמר : " אם הייתי רואה שכתוב בקורות חיים שלך 65 אין סיוכי שהייתי מתקשר. בהמשך היו לו שאלות מביכות מאד כגון: את יודעת להשתמש בוואטסאפ ועוד ועוד שלא אפרט כאן. אחרי שכנועים שגיל זה מספר שרשום על נייר וכו' .. הוא זימן אותי לראיון וציין במפורש שהוא לא מתחייב! כמובן שלא הלכתי , כי מפחיד אותי לעבוד אצל אדם כזה. שאלתי האם אפשר להגיש תביעה על כך .. האם לא יהיה לו תירוץ "היא הוזמנה לראיון"?

בעקרון ברגע שלא הלכת לראיון פגעת בזכות שלך לפעול, מאחר והוא בהחלט יכול לומר שלא התכוון לפגוע בך.


אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

13/11/2019 13:35 מאיר אשה בהריון אשה בהריון
אשתי בהריון ועובדת במשרה מליאה ומקבלת 40 שעות שבהם יכולה לקבל אישור מרופא שעברה בדיקות וכו'.
בנוסף היא עושה לא מעט שעות נוספות שעליהם מקבלת 125 אחוז. ובתלוש משכורת גילתה שאם נניח היא הגיע ב-10 במקום ב-8 וקיבלה אישור ונשארה על 6 במקום עד 4 היא לא מקבלת אפילו שקל אחד עבור השעות נוספות משום שהזכות של ה-40 שעות היא רק להשלים לתקן אבל אם היא כבר הגיע לתקן בעצמה ע"י שעות נוספות אז הם לא משלימים לה כלום האם הדבר הזה חוקי? תודה מראש!

נראה שהדבר איננו חוקי.
תוכל לבחון את הדברים באופן ספציפי וממוקד

אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

13/11/2019 11:24 נעמי פוטרתי לאחר שנתיים פוטרתי לאחר שנתיים
פוטרתי לאחר שנתיים קבלתי חופשות 7.8. חנוכה וכ'ו הוא לא כתב לי שום דרגה בתלוש והמעביד טוען שהוא שילם לי בתלוש קבוע בתור שכר מרצים ולא בתור יחסיי עובד ומעביד הוא לא רוצה לשלם לי פנסיה ולא שנה מראש
איך אני מוכיחה שכן הייתי מורה לכל דבר עם יחסיי עובד ומעביד ומגיע לי פנסיה ושנה מראש תודה

נעמי לא כל כך ברורים הדברים ועל כן אמליץ על יעוץ אישי שם ניתן יהיה לבחון את כל הדברים


אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

11/11/2019 14:36 טליה התפטרות התפטרות
אני עובדת במקום עבודה 4 שנים
ולאחרונה בעבודתי יש מישהו שהעליב אותי על הגמגום שיש לי , ומנהלי הישיר יודע זאת ובכל זאת מצוות אותי לעבוד איתו , בנוסף אני נמצאת בהליכי פוריות אשר כל המצב הזה מכניס אני לסטרס ולא טוב לי לעבוד ככה
אז חשבתי על התפטרות
רציתי לדעת
האם אני יכולה להתפטר ולקבל פיצויים
עקב כל המצב שהיה עם אותו עובד ובנוסף לטיפולי פוריות שאני עוברת ..
תודה

בכל מקרה של התפטרות בדין מפוטר, צריך להראות כי מדובר במצב קיצוני בעייתי שלא מאפשר לך לעבוד. המקרה שלך מבחינה חוקית הוא קצת גבולי.
הייתי ממליץ לך להתיעץ באופן אישי כדי להבין כיצד ניתן לפעול במקרה הזה באופן ספציפי.


אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

10/11/2019 17:37 אסף שינוי מדדים ללא ידיעת העובד. שינוי מדדים ללא ידיעת העובד.
שלום רב ! ברצוני לברר האם ניתן לשנות מסמך לאחר חתימתי ומבלי לעדכן אותי לפני כן.
במקום עבודתי כחלק מההסכם ניתן לעובד שכר עידוד פעם ברבעון , לצורך קבלת שכר עידוד ניתן משוב לעובד בנושא השכר העידוד אשר מורכב ממדדים 1-5 לאחר הערכה שקיבלתי מהמנהל שלי חתמתי על המסמך ולאחר מכן שונו המדדים ע"י המפקד מבלי לעדכן אותי על כך, האם זה תקין ?
מבדיקה שעשיתי הטופס פנימי ואינו מוכר לארגון אע"צ להסתדרות אט"ל וכלל הגורמים אשר נוגעים לשכר עידוד.

בעקרון אם השינוי הוא ביעדי החברה מותר לחברה. אם השינוי הוא על הסכמה שלך, הרי ברור שלא ניתן לעשות זאת.


אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

10/11/2019 10:11 יואב ירושלמי התפטרתי. האם תאריך סיום עבודתי חסוי בפני לקוחות המעסיק? התפטרתי. האם תאריך סיום עבודתי חסוי בפני לקוחות המעסיק?
אני עובד הייטק,
נתתי למעסיק שלי הודעת התפטרות 30 יום כנדרש לפי החוזה בינינו.
במסגרת עבודתי אני מוצב באופן קבוע מזה מספר שנים אצל לקוחות של החברה.

האם המעסיק שלי יכול לאסור עלי לעדכן את הלקוחות בעובדה שהתפטרתי?

אין מקום חוקי שמאפשר למעסיק למנוע ממך לדבר עם הלקוחות למעט חובת תום הלב.


אחז אגם, עו"ד
מנהל פורום דיני עבודה. 055-9420990

07/11/2019 10:17 יגאל דרישת תעודת יושר דרישת תעודת יושר
שלום רב,

הנני מועמד לתפקיד מטפל באחת מקופות החולים. כחלק מדרישת האישורים השונים, דרשו ממני להביא אישור משטרה.
לשאלתי, מדוע הנני נדרש להביא את האישור, נאמר לי כי על פי החוק, כל גבר חייב להביאו.

האם בקשת קופת חולים אכן חוקית?


תודה מראש,
יגאל.

14/11/2019 10:12 עו"ד אחז אגם כן

הקלד את תגובתך

עורכי דין מובילים בפורום דיני עבודה

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."