סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני עבודה(2,986)

כל אחד ואחת מאיתנו, עסוק מעת לעת, בלבטים ושאלות הקשורות לתחום דיני העבודה. מדובר אפוא באחד הנושאים המשפטיים היותר שכיחים. בין אם מדובר בעובד ובין אם מדובר במעביד, כולנו רוצים לדעת ולעמוד על זכויותינו. פורום דיני עבודה זה הוקם על מנת לספק במה לשיח משפטי מקצועי בכל הנושאים המשפטיים הקשורים לתחום המשפטי של דיני עבודה, לרבות קבלת ייעוץ מקצועי מאת עורכי דין העוסקים בתחום. אם יש לכם שאלה למשל בנושא שכר מינימום, שעות נוספות, ימי הבראה, חופשה, זכאות לפיצוי פיטורים ושיעורם, זכאות לשעות מנוחה והפסקה, הלנת שכר, עבודה בימי חג או בשבתות, הסכמי עבודה אישיים או קיבוציים, או כל נושא אחר הנוגע לזכויות עובדים ומעבידים, באפשרותכם להפנותו כבר עתה אל עורך דין המנהל את הפורום. מנהל הפורום ישמח להשיב לשאלותיכם בכל עת, בצורה המקצועית והרצינית ככל הניתן. עם זאת, חשוב לנו להדגיש כי הפורום אינו יכול לשמש כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני. מתחילים ?
קרא עוד

שאל בפורום דיני עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני עבודה

איזור: תל אביב
פקס: 077-5430506
טלפון: הצג טלפון

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

15/09/2019 18:51 אנונימית הלנת שכר הלנת שכר
אחותי עבדה 3 חודשים בחברה קטנה ועזבה. כל התקופה שעבדה המעסיק הלין את שכרה, שילם חצי באמצע חודש וחצי בסוף חודש, פשוט איך שבא לו בקיצור. מעולם לא נתן לה תלושים למרות שדרשה שוב ושוב. עכשיו כשעזבה הוא מעכב את שכרה בטענה שעזבה ולכן תחכה. כשהיא הודיעה לו שהיא עוזבת הוא לא דרש ממנה הודעה מוקדמת ואפילו לא שיבץ אותה בעבודה כך שמבחינתו ברגע שהודיעה לו היא לא עובדת יותר אצלו. בנוסף, אני גם בספק אם שילם ביטוח לאומי עבורה. מה ניתן לעשות בנידון? למי אפשר לפנות? היא סטודנטית ואין לה כסף לשלם לעורך דין.

13/09/2019 08:35 מוריה רייך צמצום בשעות עבודה צמצום בשעות עבודה
שלום רב,
אני מעוניינת לצמצמם בשעות עבודה אצל המעסיק שלי (אך להמשיך לעבוד אצלו). אני עובדת תחת חברה גדולה שיש לה סניפים ברחבי הארץ.
התקבלתי לעבודה ל10 ש''ש בסניף מסוים, ועם השנים הוספתי שעות בסניף זה ובעוד סניף מטעם אותה חברה.

השאלות שלי:
1. בחוזה העסקה שברשותי אינני רואה התחייבות מסוימת למספר שנות עבודה (אך זכור לי שנאמר לי על כך בעל פה וכן יתכן אך לא בטוח, שהוחתמתי על טופס אינטרנטי אך אין לי העתק שלו). האם במידה ויש מסמך נוסף המתייחס למינימום שנות התחייבות לעבודה שאין לי העתק שלו, גם במידה כזו הוא קביל?

2. אינני רואה סעיף המתייחס למספר שעות העבודה אליהן אני מתחייבת, והאם אני מחוייבת לסניף ספציפי . כיצד נושא זה מעוגן בחוק?

3. במידה של צמצום בשעות עבודה , יש צורך במכתב התפטרות?

אשמח למענה בהקדם
תודה
מוריה

11/09/2019 15:30 מיכל פיצוי לעובד בגין ביטול חופשה פיצוי לעובד בגין ביטול חופשה
שלום,

במידה ועובד נדרש לטוס מטעם העבודה ונאלץ לבטל חופשה פרטית שהוזמנה מבעוד מועד על אותם התאריכים. האם נדרש לפצות אותו? מה הדין במקרה זה?

תודה.

11/09/2019 08:49 ניק חופשה בכפייה חופשה בכפייה
שלום רב.
אשמח לשאול שתי שאלות:

1. האם מעסיק יכול לחייב להוציא את העובדים לחופשה כפוייה מערב כיפור ועד סוף חג הסוכות, כאשר לעובד לא קיים מכסת ימי חופשה והוא אינו מעוניין להיכנס למינוס ימי חופשה (כלומר, לא ייגעו בשכר)?
מה החוק אומר בעניין זה?
אני רוצה להדגיש כי עקב תכנונים עתידיים, אין ברצוני להסכים לכך.
האם יש מה לעשות בנדון?

2. באם לעובד קיים מכסת שעות אך הוא אינו מעוניין להיות בחופשה כפוייה זו, האם יש מה לעשות בנדון?

יש להוסיף ולהגיד כי יש סניף נוסף שפועל במהלך החופשה ורק אלה שחייבים לעבוד, יוכלו לעבוד שם.

בברכה,

ניק

10/09/2019 15:07 אלי המשרד יצא לטיול המשרד יצא לטיול
במשרד בו אני עובד. הוציא הבוס את כל העובדים לטיול 3 ימים על חשבון העבודה. כלומר שיחשב להם שעבדו באותם ימים. אני ועוד שני עובדים שנבצר ממנו להשתתף בטיול.
הודיע לנו הבוס כי אין חופשה אלא רק מי שיצא לטיול ואצלנו העבודה כרגיל
חוקי או לא

10/09/2019 15:06 בועז תקופת הודעה מוקדמת תקופת הודעה מוקדמת
שלום, לעובד (מתפטר) המקבל רכב ליסינג, האם מעסיק המוותר על שירותיו בתקופת ההודעה המוקדמת רשאי לקחת לו את הרכב? או שהוא חייב להשאיר לו אותו עד תום התקופה גם אם וויתר על שירותיו. תודה

10/09/2019 13:52 אילנה תאונת עבודה - העדרויות ממקום העבודה עקב התאונה תאונת עבודה - העדרויות ממקום העבודה עקב התאונה
שלום, אשמח להתייעץ בנוגע לתאונות עבודה.
עברתי תאונת עבודה בחודש יולי. עקב כך, שהיתי בבית במשך חודש ושבוע ולאחריו חזרתי למקום עבודתי (עקב תחושת מחוייבת למקום ולתפקיד).
טיפוליי לא פסקו (ריפוי בעיסוק, אולטראסאונדים, אורטופדים, עורכי דין, וועדות רפואיות ועוד) ולא ידוע מתי אסיים עם כל הטיפולים כמובן... (מאחר וישתנה בהתאם למצב).
כאשר פניתי למקום עבודתי עם הסוגיה של מה עלי לדווח בשעות הנוכחות טענו כי עלי לדווח במצב של חיסורים אלו "מחלה" (אשר משפיעה גם על תלוש המשכורת שלי) ובמידה ואין לי מספיק ימי מחלה - לדווח חופשה על חשבוני.
אני כבר יודעת כי ימי המחלה שלי לא יכסו את כל החיסורים העתידיים לבוא ואינני רוצה לגזול מימי החופשה האישיים שלי לטובת טיפולים הכרחיים ובטח שלא ממשכורתי.
מיותר לציין שהרופאים אישרו לי להאריך את תקופת תאונת העבודה לפני שיבתי למקום העבודה - ושוב, עקב מחוייבות ונאמנות למקום בחרתי לשוב ולוותר על מותרה זו.
מה עלי לעשות? מה הן האלטרנטיבות שלי?
האם ניתן להנפיק ימי תאונת עבודה מהרופא האישי שלא באופן רציף ולהזין זאת במערכת?

תודה מראש,
אילנה

10/09/2019 09:39 מוריה אופן חישוב תשלום בגין שעות העדרות בהריון בכפוף לאישור מקופא תעסוקתי אופן חישוב תשלום בגין שעות העדרות בהריון בכפוף לאישור מקופא תעסוקתי
אני בהריון בחודש שביעי , עובדת במשרה מלאה כ-8 שעות 5 ימים בשבוע. עקב ההריון הפחתתי את שעות עבודתי ל-6 שעות עבודה בכפוף לאישור מרופא תעסוקתי , כידוע,שעות אלו משולמות לי מצבירת ימי המחלה העומדים לרשותי .
השאלה היא:
האם התשלום בגין שעות ההעדרות אמור להיות מחושב כפי שמחשבים תשלום על ימי מחלה לפי חוק ? ז"א יום ראשון ללא תששלום ימים שני ושלישי 50% ומהיום הרביעי ואילך תשלום מלא ? או שהמעסיק אמור לשלם בגין כל השעות החסרות בכפוף לאישור ולימי המחלה הצבורים . אודה לעזרתכם ובדיקת הנושא בהקדם .

09/09/2019 23:05 מטי פלמן חופשת לידה חופשת לידה
שלום וברכה, אני עובדת כקלינאית תקשורת בבי"ס מטעם עמותה, בכל שנה משלמים לי על חופשת קיץ 6 שבועות, השנה ילדתי באוגוסט, ולא קיבלתי תשלום על חופשת הקיץ, לטענתם משום שאני כבר מקבלת חופשת לידה מהביטוח לאומי, ואיני נכללת בהגדרת "עובדי הוראה"
שאלתי- האם זה חוקי? או שהם צריכים לשלם לי על החופשה כמידי שנה?
אני מציינת שלא התנו איתי בחוזה סעיף שמדבר על העניין,
אשמח לתשובה,
תודה!!

09/09/2019 19:33 עדן לב פגיעה בשכר פגיעה בשכר
היי. אני מקבלת משכורת גלובלית, עליי לעבוד מס' מסוים של שעות שבועיות, ובמידה ומחסירה , המעסיק מוריד מהשכר או מימי החופש הצבורים. בתלוש השכר האחרון שקיבלתי נוכחתי לדעת שהמעסיק הוריד לי שעות עבודה שלא בצדק וכתוצאה מכך בדקתי שנית את תלושי השכר בשלושת החודשים האחרונים. לאחר בדיקה מצאתי כי בכל חודש פגע בשכרי באופן קטן יחסית (חצי יום חופש שהוריד לי, כ-300 ש"ח), אולם בחודש הנוכחי הורידי סכום של כ-1400 ש"ח. כמו כן ישנה טעות קטנה יחסית של כמה מאות ש"ח בדמי ההבראה. ברצוני לבקש מהמעסיק שיבדוק את תלושי השכר האחרונים ויבהיר לי מדוע הורדו לי הסכומים הנ"ל וכן החופש כיוון שלהערכתי ישנה טעות ולבקש שהטעות תתוקן. מהו הזמן הסביר לקבלת תשובה? במידה ולא אקבל תשובה והמעסיק לא יתקן את הטעות באופן מיידי, האם אוכל להתפטר בעילה של הרעת תנאים ואהיה זכאית לפיצוי פיטורין? תודה רבה מראש!

עורכי דין מובילים בפורום דיני עבודה

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."