סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני עבודה(2,797)

כל אחד ואחת מאיתנו, עסוק מעת לעת, בלבטים ושאלות הקשורות לתחום דיני העבודה. מדובר אפוא באחד הנושאים המשפטיים היותר שכיחים. בין אם מדובר בעובד ובין אם מדובר במעביד, כולנו רוצים לדעת ולעמוד על זכויותינו. פורום דיני עבודה זה הוקם על מנת לספק במה לשיח משפטי מקצועי בכל הנושאים המשפטיים הקשורים לתחום המשפטי של דיני עבודה, לרבות קבלת ייעוץ מקצועי מאת עורכי דין העוסקים בתחום. אם יש לכם שאלה למשל בנושא שכר מינימום, שעות נוספות, ימי הבראה, חופשה, זכאות לפיצוי פיטורים ושיעורם, זכאות לשעות מנוחה והפסקה, הלנת שכר, עבודה בימי חג או בשבתות, הסכמי עבודה אישיים או קיבוציים, או כל נושא אחר הנוגע לזכויות עובדים ומעבידים, באפשרותכם להפנותו כבר עתה אל עורך דין המנהל את הפורום. מנהל הפורום ישמח להשיב לשאלותיכם בכל עת, בצורה המקצועית והרצינית ככל הניתן. עם זאת, חשוב לנו להדגיש כי הפורום אינו יכול לשמש כתחליף לקבלת ייעוץ משפטי פרטני. מתחילים ?
קרא עוד

שאל בפורום דיני עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני עבודה

איזור: תל אביב
פקס: 077-5430506
טלפון: הצג טלפון

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

19/02/2019 16:07 שלמה פרישה לפנסיה והמשך עבודה פרישה לפנסיה והמשך עבודה
אני בעל שליטה בחברה. הגעתי לגיל 67 וברצוני להתחיל לקבל קיצבה מקרן הפנסיה שלי (הפניקס). לצורך קבלת קיצבה אני צריך לקבל שחרור הכספים מהחברה וכן טופס 161. ברצוני ובכוונתי להמשין לעבוד בחברה כרגיל ואין ברצוני למשוך כרגע פיצויים. האם זה אפשרי? עיקר השאלה מתמקדת באפשרות למשוך קיצבה ולהמשיך לעבוד בחברה.

17/02/2019 16:56 עידן ברט גניבה ממעסיק גניבה ממעסיק
שבוע טוב אני בעלים של בית קפה ולפני חודשים התחלתי לחשוד במלצר שלוקח כסף מהקופה/המטיפים ואז אני צריך להשלים לו/לא מדפיס בקופה ולוקח והתחלתי להסתכל במצלמות של העסק ואחרי שראיתי שלקוח נותן לו כסף והוא מכניס לכיס ולא מדפיס . ואז התקנתי עוד מצלמה מעל הקופה וראיתי עוד כמה פעמים שהוא מכניס דברים לכיס ובנוסף אתמול ראיתי שהוא משתמש בקוד של הקופה לבטל מוצרים ושאלתי אותו מאיפה יש לך את הקוד והוא השיב שהשותפה שלי נתנה לו וזה שקר וכנראה הוא ראה אותי מקיש את הקוד . השבוע אני רוצה לעשות לו שיחה ולהעיף אותו האם אני יכול בשיחה לתת לו לבחור בין לקבל משכורת ואז אני הולך ישר למשטרה ולעו״ד או שהוא מוותר על המשכורת שזה אפילו לא מכסה עשירית ממה שהוא גנב כל התקופה ?

17/02/2019 11:47 עמרם התפטרות התפטרות
שלום וברכה
עבדתי במקום עבודה גדול ומוכר מאוד כ3 שנים.לפני כחצי שנה הציעו לי עבודה אחרת בשכר גבוה יותר אך המעסיק שלי שיכנע אותי להשאר מעט על מנת שהם ימצאו לי מחליף ועל מנת לשמור על יחסים טובים והבטיח שברגע שארצה להתפטר אקבל מכתב שאיתו אגש לביטוח לאומי ואקבל דמי אבטלה .ואכן לא התפטרתי וויתרתי על העבודה החדשה לטובת מקום העבודה הישן.לאחר כשלושה חודשים התפטרו שני עובדים מהצוות כך שחלק מהעבודה יתנקז אליי והחלטתי להתפטר .מקום העבודה אכן הביא לי מכתב "התפטרות בדין מפוטר" עם מכתב זה נגשתי לביטוח לאומי והתברר לי שזה לא מספיק על מנת לקבל דמי אבטלה.פניתי למקום העבודה הקודם ואלו מסרבים להנפיק מכתב כפי שהבטיחו ..האם יש עילה מספיקה על מנת להתקדם לתביעה ולקבל את המגיע לי כפי שהובטח?

13/02/2019 21:20 אלברטו קישיצקי ימי מחלה במקום עבודה חדש ימי מחלה במקום עבודה חדש
התחלתי עבודה חדשה וכעבור 3 ימים עברתי ניתוח דחוף. 3 שבועות מחלה ללא משכורת ע"פ שכל החיים שלמתי מס וכו'. המעביד החדש לא שילם רק 3 ימי עבודה לכן אני בחוסר של כמעט חודש. האם ניתן לקבל או ממי אני יכול לדרוש פיצוי על הימים? תודה!

12/02/2019 21:03 סרגיי מושייב פיטורין ורופא תעסוקתי פיטורין ורופא תעסוקתי
בן 65 עם ותק 26 שנים בחברה, קיבל אישור מרופא תעסוקתי לעבוד חצי משרה .
האם מעסיק יכול לפטר את העבוד בתקופה הזאת?
האם אני יכול על סמך האישור, לעבוד חצי יום ושאר השעות להשלים עם ימי מחלה שנצברו לי,
ללא החשש שמעסיק יפטר אותי?

12/02/2019 13:22 אילה תשלום עבור עבודה בלילה במקום ביום (חד פעמי) תשלום עבור עבודה בלילה במקום ביום (חד פעמי)
אצלנו עובדים ביום אבל אם צוות מתבקש לעבוד באופן חד פעמי לילה במקום ביום מה החוק מבחינת התשלום? באותו יום הצוות לא יעבוד ביום אלא רק בלילה .

11/02/2019 03:43 מיכל אובדן כושר עבודה אובדן כושר עבודה
שלום,
לפני 4 חודשים עברתי תאונה שקרתה בבית שבעקבותיה נותחתי ואני ולא עובדת כ 4 חודשים.
יש לציין כי אני עובדת באותה החברה כ 26 שנה.
פניתי לחברת הביטוח מנהלים/פנסיה ותבעתי אובדן כושר עבודה.
רצתי לדעת האם יש איסור חוקי שבזמן שאני מקבלת קצבת אובדן כושר עבודה מחברת הביטוח המעסיק יפיק לי תלוש שכר וישלם לי בגין ימי מחלה/ מענק או בונוס (לא מדובר בשכר בגין ימי עבודה).
תודה.

07/02/2019 12:07 בת א-ל מדמון דיני  עבודה דיני עבודה
בס"ד שלום.

רציתי לברר אם הליך פיטורין שנעשה עימי הוא חוקי, ובכלל מהן זכויותי.
עבדתי בבית ספר, דרך קרן קרב. ב- 20.11.2018 רכזת אזורית באה לצפות בשיעור שלי, פסלה כל מה שעשיתי, על אף שרכזת המקצוע שלי אמרה לה שאני עובדת מאד טוב, ב- 22.1.2018 הזמינה אותי במייל שימוע, ב- 29.11.2018 ולא הסכימה להביא לי שום דבר כתוב,
וטענה שהכל יאמר לי בשימוע. כיוון שלא יכולתי להגיע באותו היום זימנה אותי ל-3.12.2018 שום דבר שאמרתי והסברתי לא הזיז לה, וקבעה שאני מפוטרת תוך לאחר חודש. ב- 3.1.2019 ושלחה מידע זה במייל.
עד היום לא קיבלתי שום מסמך שאני מפוטרת בפועל, או מהם הפיצויים שלי, מה עם סכומי קרן ההשתלמות וכו'... עבדתי בקרב מ- אוקטובר 2015 ואינני יודעת אנא אני באה.
אשמח לקבל תשובות, עזרה, הסבר, וכל מידע
תודה מראש.
בת א-ל.

מישהוא יכול לעזור לי בבקשה??????

בס"ד שלום.

רציתי לברר אם הליך פיטורין שנעשה עימי הוא חוקי, ובכלל מהן זכויותי.
עבדתי בבית ספר, דרך קרן קרב. ב- 20.11.2018 רכזת אזורית באה לצפות בשיעור שלי, פסלה כל מה שעשיתי, על אף שרכזת המקצוע שלי אמרה לה שאני עובדת מאד טוב, ב- 22.1.2018 הזמינה אותי במייל שימוע, ב- 29.11.2018 ולא הסכימה להביא לי שום דבר כתוב,
וטענה שהכל יאמר לי בשימוע. כיוון שלא יכולתי להגיע באותו היום זימנה אותי ל-3.12.2018 שום דבר שאמרתי והסברתי לא הזיז לה, וקבעה שאני מפוטרת תוך לאחר חודש. ב- 3.1.2019 ושלחה מידע זה במייל.
עד היום לא קיבלתי שום מסמך שאני מפוטרת בפועל, או מהם הפיצויים שלי, מה עם סכומי קרן ההשתלמות וכו'... עבדתי בקרב מ- אוקטובר 2015 ואינני יודעת אנא אני באה.
אשמח לקבל תשובות, עזרה, הסבר, וכל מידע
תודה מראש.
בת א-ל.

10/02/2019 10:20 רוננית זכויות עובד שעתי משרד החינוך זכויות עובד שעתי משרד החינוך
שלום, אני עובדת כמורה מחליפה על בסיס שעתי ומקבלת את שכרי ממשרד החינוך. שכרי כולל הפרשות לפנסיה והבראה, אך איני מקבלת ימי חופשה ומחלה. במחלקת כוח אדם נאמר לי שאיני זכאית להם. מה אומר החוק בעניין? תודה

08/02/2019 19:51 גיא ספיר פיטורין מחברת אבטחה פיטורין מחברת אבטחה
שלום רב, שמי גיא ספיר אני עובד בחברת כוח אדם המספקת אבטחה. דרך החברה ביצעתי קורס מאבטחים באוקטובר האחרון ושובצתי לעבודה בחברת חשמל (השיבוץ הוסכם מראש).
ב17.1 נקלעתי לוויכוח עם אחד מעובדי חברת חשמל שאינו בין מעסיקי, ועקב כך הורחקתי מהעבודה בחברת החשמל.
מאז, לא קיבלתי שיבוץ חדש מזה שלושה שבועות ונמנעת ממני האפשרות לעבוד במקום אחר. (ביצעתי מספר נסיעות מטעם העבודה על מנת לספק לעצמי הכנסה חלקית, אך בחוזה התחייבו לספק לי 4 משמרות בשבוע) פניתי לבוס שלי בכתב בנושא אך לא קיבלתי תשובה, והוא לא מספק לי מענה ראוי גם בטלפון.

אני כפוף לעבודה זו כיוון שהוחתמתי על חוזה התחייבות עקב קורס ההכשרה, ולכן במידה ואתפטר אתחייב לשלם סכום של כ5000 שח.
ברצוני לשאול האם בעקבות ההרעה בתנאיי אוכל להגיש את התפטרותי ללא תשלום הכנס?
והאם מגיעים לי פיצויים כיוון שלא יכולתי לעבוד בחודש האחרון?

תודה רבה!

עורכי דין מובילים בפורום דיני עבודה

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."