סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על תאונות עבודה(221)

שאל בפורום תאונות עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

31/05/2013 11:08 עידו הגשת תביעה לביטוח לאומי ועוד הגשת תביעה לביטוח לאומי ועוד
שלום,

אני עובד בארגון גדול ואמור להחזיר את אסופת המסמכים (כולל תעודה ראשונה וב.ל. 250) למעסיק בכדי שיגיש עבורי את התביעה לביטוח לאומי.
אני תוהה בשלב זה האם כדאי לי להגיש את התביעה דרך עו"ד ? האם מי שיש למקום העבודה שלו הסדר כזה מול הביטוח הלאומי בכלל יכול להגיש את התביעה בעצמו דרך עו"ד? האם אוכל להגיש את התביעה לדמי פגיעה דרך המעסיק וכל תביעה נגד גורמים אחרים - נגד המעביד, נגד צד ג' או נגד חברת ביטוח - דרך עו"ד ?
אני יודע שיש להגיש את התביעה לדמי פגיעה עד שנה מקרות התאונה. מה ההתיישנות לגבי תביעה לנכות, כנגד המעביד, נגד צד ג' או נגד חברת ביטוח?

תודה מראש

עידו שלום,

על מנת שתביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי וכנגד המעסיק וחברת הביטוח תצליח רצוי שעורך הדין יהיה מעורב מתחילת התהליך כבר מניסוח ה -בל 250 שכן על מסמך זה מתבססת התביעה לקבלת דמי פגיעה וכן התביעה לקביעת דרגת נכות.
הייתי מציעה לך להתייעץ עם עו״ד הבקיא בתחום לעניין ניסוח הבל 250 ואת התביעה לדמי פגיעה תגיש דרך המעסיק ככל ויש לו מנגנון מסודר ואת יתר התביעות דרך עו״ד.
ההתיישנות להגשת תביעה לדרגת נכות- שנה ממועד התאונה, ניתן להגיש גם לאחר מכן אבל לא תקבל את מלוא הסכום שהיית זכאי לקבל אילו היית מגיש בזמן.
תביעה נזיקית כנגד המעסיק וחברת ביטוח אם מדובר בתאונת דרכים- 7 שנים ממועד התאונה.

בברכה,

סיון שטינברג עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

תודה רבה על תשובתך.
נותר לי קצת יותר מחודש עד שתחלוף שנה מיום הפגיעה. למיטב הבנתי לא ניתן להגיש תביעה לנכות עד שהתביעה לדמי פגיעה והתאונה תוכר כתאונת עבודה. אני מתכוון להגיש למעסיק את כל הדרוש בימים הקרובים. לדברייך תביעה לנכות יש להגיש עד 12 חודשים מיום הפגיעה. איך אוכל להגיש תביעה לנכות כאשר עדיין לא הוכרה הפגיעה כתאונת עבודה?
תודה רבה

עידו שלום,

לאור פני הדברים, הייתי מציעה לך להגיש יחד עם התביעה לדמי פגיעה גם את התביעה לקביעת דרגת נכות.

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

28/05/2013 13:28 שרה פגיעה בעבודה פגיעה בעבודה
עבדתי כסייעת בצהרון התכופפתי לנקות כסאות וסובבתי את הקרסול יש לי נקע ברגל וקרישי דם אושרתי בביטוח לאומי כנפגעת בעבודה פניתי לחברת הביטוח שביטחה אותי מטעם העבודה בצד ג' ובקשתי נדחתה האם אני יכולה לתבוע את המעסיק על הפגיעה בעבודה?האם אפשר לתבוע את חברת הביטוח על שסירבה לפצות אותי?אציין שאני עדיין בחופשת מחלה ורופא תעסוקתי קבע שאינני כשירה לחזור או לבצע שום עבודה.תודה.

שרה בוקר טוב,

לפי דבריך, פגיעתך לא נגרמה כתוצאה מרשלנות של המעסיק ועל כן אינך זכאית לפיצוי מחברת הביטוח של המעסיק. מאחר ואינך יכולה לחזור למקום העבודה הייתי מציעה לבדוק אם את זכאית לקבל פיצוי מהביטוח הפנסיוני שלך בגין אובדן כושר עבודה. אם יש לך ביטוח של תאונות אישיות יתכן ואת גם זכאית לפיצוי.
במידה וקיבלת את מלוא דמי הפגיעה מביטוח לאומי את יכולה להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות וכן תביעה לנכה נזקק שבמסגרתה תוכלי לקבל עד 4 חודשים תשלום עבור הימים שלא עבדת.

בברכה,

סיון שטינברג עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

29/05/2013 10:46 שרה פגיעה בעבודה

האם אפשר לתבוע את הארגון שהעסיק אותי על אי מתן הוראות בטיחות או על זה שלפני הפגיעה לא סבלתי ממחלות רקע והיום אני במצב בריאותי לא טוב עם קרישי דם היות שהאחריות להעביר אותי קורס או הכשרה בנושא בטיחות מוטלת על הארגוןץ

שרה בוקר טוב,

ככלל, מעסיק חייב לדאוג למקום עבודה בטיחותי לעובד, אם על ידי מתן אביזרים בטיחותיים ומתן נהלי בטיחות.

עליך להתייעץ באופן פרטני עם עו"ד הבקיא בתחום ולבחון יחד אם אכן יש לך עילה כי המעסיק התרשל.

המון בריאות,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

28/05/2013 08:11 שבתאי פישר קיצבת נכות מעבודה קיצבת נכות מעבודה
האם קיצבת נכות מעבודה נפסקת בגיל הפנסיה?
אם כן האם ניתן לערער על כך?
מה האפשרויות העומדות לרשותי כנפגע עבודה שמגיע לגיל פנסיה?

שבתאי בוקר טוב,

בהגיעך לגיל פרישה עליך לבחור בקצבה שתרצה להמשיך לקבל, לא ניתן לקבל גם קצבת זקנה וגם קצבת נכות מעבודה.

אם בחרת בקצבת זקנה וסכום קצבת הנכות מעבודה נמוך מסכום קצבת הזקנה - תוכל לקבל מביטוח לאומי מענק חד-פעמי של 36 קצבאות נכות מעבודה, אך אם סכום קצבת הנכות מעבודה גבוה מסכום קצבת הזקנה עליך לפנות לפקיד שיקום בביטוח לאומי שיבדוק את זכאותך להיוון של הקצבה.

לתשומת ליבך במידה ותבחר בקצבת זקנה, לא תוכל בעתיד להגיש החמרת מצב על פגיעתך בעבודה.

בברכה,
סיון שטינברג עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

22/05/2013 10:05 רובי ת ת"ע
שלום!
נפלתי במפעל, נתקלתי במשטח עץ בעת שהחלפתי חומר גלם למכונה,(ישנו תיעוד של הנפילה במצלמת אבטחה של המפעל), החומר גלם התגלגל אחורנית מבלי שראיתי , כי הלכתי להביא את המפתח של הציר וכשרציתי להכניס את הציר לחומר גלם ,נתקלתי במשטח ונפלתי על הכתף ועל הגב, כעת אני כבר חודש בבית , טרם מילאו לי בעבודה טופס ב.ל-211, עדיין עם כאבים ,ולא יכול אפילו לנהוג, כמובן שלא לעבוד, אני עובד עם ידיי במכונת ייצור .
רציתי לשאול - מהם זכויותיי? והאם מותר למעסיק לפטרני לאחר שאחזור לעבודה?

רובי שלום,

ראשית רפואה שלמה!

מאחר ואתה נמצא כבר חודש בבית, אני מציעה שתלחץ על המעסיק לחתום לך על טופס בל 211 בהקדם האפשרי! רק לאחר שתגיש את טופס בל 211 יחד עם התעודות הרפואיות לנפגע בעבודה שקיבלת מהרופא, תקבל את דמי הפגיעה מביטוח לאומי. אתה זכאי לקבל עד 90 יום לאחר התאונה בשווי של 75 אחוז משכרך.

לאחר קבלת דמי הפגיעה ובמידה ונגרמה לך נכות, ניתן לקבל מביטוח לאומי מענק חד פעמי או קצבה. מומלץ מאוד להיות מלווה בהליך עם עו"ד הבקיא בתחום.

בכל מקרה, המעסיק אינו רשאי לפטר אותך כל עוד אתה נמצא בתקופת אי כושר ממקום העבודה ומקבל דמי פגיעה מביטוח לאומי.

לגבי התאונה עצמה, יתכן וניתן לתבוע את המעסיק בגין רשלנות, הכל תלוי בנסיבות קרות התאונה משטח העץ שכתוצאה ממנו נפלת היה אמור להיות במקום בו הוא היה ?

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

28/05/2013 12:59 שם עידית כותרת השאלה פיצוי בתקופת העדרות בגין תאונת עבודה כותרת השאלה פיצוי בתקופת העדרות בגין תאונת עבודה
הקלד את שאלך
נפצעתי במקום עבודתי והמעסיק משלם לי ימי מחלה על העדרות , במקביל פניתי לביטוח לאומי להכיר בתאונה כתאונת עבודה. כשתתקבל ההכרה האם גם ביטוח לאומי יפצה אותי בנוסף על הימים שנעדרתי מעבודתי למרות שהמעסיק הוריד לי ימי מחלה?

עידית בוקר טוב,

לא ניתן לקבל גם ימי מחלה וגם דמי פגיעה מביטוח לאומי על אותה תקופה של זמן.
במידה וביטוח לאומי ישלם לך את מלוא הימים בגין דמי הפגיעה, המעסיק רשאי לבקש ממך להשיב לו את דמי המחלה ששילם לך אך עליו להחזיר לך את צבירת ימי המחלה שהייתה לך לפני התאונה.

בברכה,
סיון שטינברג עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

28/05/2013 07:39 אריה פועל שנפגע בזמן עבודה בנגריה פועל שנפגע בזמן עבודה בנגריה
פועל שלי שהוא גם מנהל עבודה החליף פועל אחר שהיה בחופש וחתך את האצבע שלו הזמנתי לו חובש עם אמבולנס ( המפעל נימצא באזור התעשיה בעמנואל יהודה ושומרון והעובד ערבי) החובש טיפל בו והוא הועבר לבית חולים בשכם שם תפרו לו את האצבע ועכשיו הוא בתקופת החלמה התפקיד שלו מאפשר חזרה לעבודה אבל כנראה הוא מעדיף להשאר בבית ולא לבוא לעבודה הוא לא מעביר לי כל חומר לגבי הטיפול בבית החולים לא מבקש ממני טופס חתום לתביעה בביטוח לאומי וכן הלאה השאלה היא האים אני צפוי לתביעה אישית (אני חברה בע"מ) ואיך אני אמור לנהוג בקשר לתשלום המשכורת שלו הוא נפצע לפני כשבועיים שלושה

אריה בוקר טוב,

עליך לחתום על טופס בל 250 ובל 211 על מנת שיקבל הכרה בתאונה מביטוח לאומי ועל מנת שיקבל תשלום מביטוח לאומי על הימים שהוא נעדר. העובד זכאי לקבל עד 90 ימים מיום הפגיעה בשווי של 75 אחוז משכרו וכך לא תצטרך לשלם ימי מחלה.

העובד יוכל לתבוע את החברה שלך (לא אותך באופן אישי) אם הוא נפצע בעקבות רשלנות מצידך שכתוצאה ממנה נגרמה התאונה כגון: אי הקפדה על כללי בטיחות.

בברכה,
סיוו שטינברג, עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

18/05/2013 22:24 מוטי איטר יד ימין איטר יד ימין
נקבעה לי נכות לצמיתה ביד שמאל10%, ואני שמאלי,בספר המבחנים של הביטוח הלאומי אותה פגימה ביד ימין מהווה 20% נכות, האם אני יכול לערער על כך,( הקביעה היתה לפני 9 שנים),מצטער, רק אכשו קראתי את ספר המבחנים

מוטי שלום,

כעקרון, היה עליך להעלות את הטענה כי אתה שמאלי בועדה עצמה, וככל ולא העלית את הטענה בועדה אז היה מקום להעלות את הטענה בערר של החלטת הועדה או בביה"ד לעבודה אם מדובר בטענה משפטית.

כיום לאחר 9 שנים לא ניתן להגיש ערר אולם, הייתי מנסה להעלות את הטענה במסגרת תביעה לדיון מחדש לפי תקנה 36 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) שאתה רשאי להגיש לביטוח לאומי כל חצי שנה לאחר קביעת הנכות, אך לצורך כך עליך להוכיח באישור מרופא מוסמך כי אכן נגרמה לך החמרה במצבך הרפואי או כי נתגלתה פגימה חדשה.

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה


עוד שטינברג סיון.רב תודות על העצה המקצועית.

הקלד את תגובתך

20/05/2013 11:28 אילנה תאונת עבודה תאונת עבודה
האם קיים חוק כי על המעסיק להציע עבודה אחרת למישהו שנפגע בתאונת עבודה ולאחר שקיבל כל זכויותיו החליט להגיש בקשה לנכות בביטוח לאומי?

אילנה צהרים טובים,

ככל ויש לעובד אישור רפואי מרופא תעסוקתי כי אין הוא יכול לבצע את עבודתו הקודמת אך רשאי לחזור למקום העבודה בהגבלות מסוימות מבחינת אופן ביצוע העבודה, משך ביצוע העבודה וכו', על המעסיק למצוא לעובד תפקיד חלופי שיתאים את המגבלות מכוח סעיף 3 לחוק דמי מחלה.

ככל ולמעסיק אין תפקיד חלופי אחר להציע לעובד, על המעסיק לשלם לעובד את יתר ימי המחלה שצבר במקום העבודה ורק אז יהיה רשאי לפטרו, לאחר עריכת הליך שימוע כדין.

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה.

20/05/2013 18:28 אורית תאונת עבודה תאונת עבודה
שלום אני עובדת בחדר אוכל ובמהלך העבודה היום בניסיון להוריד פלטה לסלטים הפלטה עשויה פלסטיק הנ"ל נפלה לי לפנים ונשברה לי השן הקדמית , שאלתי היא מה עליי לעשות כאמור האירוע קרא היום וטרם ראיתי רופא מאחר וכשסיימתי לא הייתה מרפאה פתוחה , ולפני שאפנה חשוב לי להבין מה עלי לעשות ואיזה אישורים לבקש ?

אורית שלום,

לפי דבריך, מדובר בתאונת עבודה מאחר והתאונה קרתה לך תוך כדי ובעקבות העבודה.
על כן, עליך לדווח למעסיק על התאונה באופן מיידי ולהחתימו על טופס בל 250 (ניתן להוריד מהאינטרנט).

ככל ואת לא מרגישה טוב ולא תוכלי לעבוד בעקבות התאונה, עליך לגשת עם טופס בל 250 החתום ע"י המעסיק לרופא המשפחה שיעדכן ברישומיו כי עברת תאונת עבודה ושיתן לך תעודות רפואיות לנפגע בעבודה שבאמצעותן תוכלי לקבל דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי (המהווים 75% משכרך במשך 90 יום ממועד התאונה).
את התעודות הרפואיות יש להגיש לביטוח לאומי יחד עם טופס בל 211 (שגם ניתן להוריד מהאינטרנט).

בכל מקרה, כאשר את הולכת לרופא השיניים לקבל טיפול, תקחי עימך את טופס בל 250 חתום ע"י המעסיק, תציגי בפני הרופא ותבקשי ממנו שירשום בדוח הטיפול כי השן נשברה בעקבות תאונת עבודה ושיתאר את התאונה וכן את התאריך שלה.

כמו כן, יש לבדוק עם רופא השיניים אם כתוצאה מהתאונה נגרמה לך נכות - במידה וכן, ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי לקביעת דרגת נכות באמצעות מילוי טופס בל 200 (ניתן להוריד מהאינטרנט או ישנו בביטוח לאומי) יחד עם המסמכים הרפואיים הרלוונטיים.
לגבי התאונה עצמה ומבחינת הגשת תביעת רשלנות כנגד המעסיק עצמו - כיצד נפלה עליך פלטת הסלטים ? האם התאונה התרחשה באשמתך או יש נסיבות הקשורות למעסיק ?

המון בריאות,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

16/05/2013 20:07 מאור תרופות במסגרת תאונת עבודה תרופות במסגרת תאונת עבודה
שלום.
עברתי אוטם שהוכר כתאונת עבודה ונקבע לי נכות בגין אותה תאונה .
כשהשתחררתי מבית החולים קיבלתי תרופות שכוללות בין היתר תרופות להורדת שומנים בדם .
בהתחלה קופת חולים כיסתה את כל התרופות והיום לאחר מספר שנים היא מסרבת לכסות את העלות של התרופות בטענה שהתרופות להורדת שומנים הן למניעה בלבד ולא קשורות לתאונה .
יש לי אישור מקופת חולים כי התרופה קשורה בפגיעה בעבודה ולמרות זאת תשובת הקופה שלילית לתשלום.
מה לדעתך עלי לעשות ?
תודה

מאור צהרים טובים,

אני מציעה לך לפנות למחלקת נפגעי עבודה בביטוח לאומי ולהעלות בפניהם את סירוב קופת החולים לכסות את עלות התרופות למרות שיש לך אישור רפואי הקובע כי התרופה קשורה לתאונת העבודה.

האם קופת החולים נימקה את תשובתה השלילית ?

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

17/05/2013 16:42 מאור תרופות

תודה לתשובתך .
כן קופת חולים טוענת שהתרופות הם למניעה בלבד ולא קשורות לאוטם , לא האוטם גרם לשומנים בדם ולא השומנים גרמו לאוטם לכן התרופות לא שייכות .
האם עגיין לפנות לביטוח לאומי ? מה לטעון ?
תודה

מאור שלום,

הייתי מגישה את המסמך הרפואי המראה את הקשר הסיבתי בין האוטם לבין נטילת התרופות יחד עם מכתב הסירוב מקופ"ח ודורשת לקבל את המימון מביטוח לאומי.