סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על תאונות עבודה(216)

שאל בפורום תאונות עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

28/05/2013 07:39 אריה פועל שנפגע בזמן עבודה בנגריה פועל שנפגע בזמן עבודה בנגריה
פועל שלי שהוא גם מנהל עבודה החליף פועל אחר שהיה בחופש וחתך את האצבע שלו הזמנתי לו חובש עם אמבולנס ( המפעל נימצא באזור התעשיה בעמנואל יהודה ושומרון והעובד ערבי) החובש טיפל בו והוא הועבר לבית חולים בשכם שם תפרו לו את האצבע ועכשיו הוא בתקופת החלמה התפקיד שלו מאפשר חזרה לעבודה אבל כנראה הוא מעדיף להשאר בבית ולא לבוא לעבודה הוא לא מעביר לי כל חומר לגבי הטיפול בבית החולים לא מבקש ממני טופס חתום לתביעה בביטוח לאומי וכן הלאה השאלה היא האים אני צפוי לתביעה אישית (אני חברה בע"מ) ואיך אני אמור לנהוג בקשר לתשלום המשכורת שלו הוא נפצע לפני כשבועיים שלושה

אריה בוקר טוב,

עליך לחתום על טופס בל 250 ובל 211 על מנת שיקבל הכרה בתאונה מביטוח לאומי ועל מנת שיקבל תשלום מביטוח לאומי על הימים שהוא נעדר. העובד זכאי לקבל עד 90 ימים מיום הפגיעה בשווי של 75 אחוז משכרו וכך לא תצטרך לשלם ימי מחלה.

העובד יוכל לתבוע את החברה שלך (לא אותך באופן אישי) אם הוא נפצע בעקבות רשלנות מצידך שכתוצאה ממנה נגרמה התאונה כגון: אי הקפדה על כללי בטיחות.

בברכה,
סיוו שטינברג, עו״ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

18/05/2013 22:24 מוטי איטר יד ימין איטר יד ימין
נקבעה לי נכות לצמיתה ביד שמאל10%, ואני שמאלי,בספר המבחנים של הביטוח הלאומי אותה פגימה ביד ימין מהווה 20% נכות, האם אני יכול לערער על כך,( הקביעה היתה לפני 9 שנים),מצטער, רק אכשו קראתי את ספר המבחנים

מוטי שלום,

כעקרון, היה עליך להעלות את הטענה כי אתה שמאלי בועדה עצמה, וככל ולא העלית את הטענה בועדה אז היה מקום להעלות את הטענה בערר של החלטת הועדה או בביה"ד לעבודה אם מדובר בטענה משפטית.

כיום לאחר 9 שנים לא ניתן להגיש ערר אולם, הייתי מנסה להעלות את הטענה במסגרת תביעה לדיון מחדש לפי תקנה 36 לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) שאתה רשאי להגיש לביטוח לאומי כל חצי שנה לאחר קביעת הנכות, אך לצורך כך עליך להוכיח באישור מרופא מוסמך כי אכן נגרמה לך החמרה במצבך הרפואי או כי נתגלתה פגימה חדשה.

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה


עוד שטינברג סיון.רב תודות על העצה המקצועית.

הקלד את תגובתך

20/05/2013 11:28 אילנה תאונת עבודה תאונת עבודה
האם קיים חוק כי על המעסיק להציע עבודה אחרת למישהו שנפגע בתאונת עבודה ולאחר שקיבל כל זכויותיו החליט להגיש בקשה לנכות בביטוח לאומי?

אילנה צהרים טובים,

ככל ויש לעובד אישור רפואי מרופא תעסוקתי כי אין הוא יכול לבצע את עבודתו הקודמת אך רשאי לחזור למקום העבודה בהגבלות מסוימות מבחינת אופן ביצוע העבודה, משך ביצוע העבודה וכו', על המעסיק למצוא לעובד תפקיד חלופי שיתאים את המגבלות מכוח סעיף 3 לחוק דמי מחלה.

ככל ולמעסיק אין תפקיד חלופי אחר להציע לעובד, על המעסיק לשלם לעובד את יתר ימי המחלה שצבר במקום העבודה ורק אז יהיה רשאי לפטרו, לאחר עריכת הליך שימוע כדין.

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה.

20/05/2013 18:28 אורית תאונת עבודה תאונת עבודה
שלום אני עובדת בחדר אוכל ובמהלך העבודה היום בניסיון להוריד פלטה לסלטים הפלטה עשויה פלסטיק הנ"ל נפלה לי לפנים ונשברה לי השן הקדמית , שאלתי היא מה עליי לעשות כאמור האירוע קרא היום וטרם ראיתי רופא מאחר וכשסיימתי לא הייתה מרפאה פתוחה , ולפני שאפנה חשוב לי להבין מה עלי לעשות ואיזה אישורים לבקש ?

אורית שלום,

לפי דבריך, מדובר בתאונת עבודה מאחר והתאונה קרתה לך תוך כדי ובעקבות העבודה.
על כן, עליך לדווח למעסיק על התאונה באופן מיידי ולהחתימו על טופס בל 250 (ניתן להוריד מהאינטרנט).

ככל ואת לא מרגישה טוב ולא תוכלי לעבוד בעקבות התאונה, עליך לגשת עם טופס בל 250 החתום ע"י המעסיק לרופא המשפחה שיעדכן ברישומיו כי עברת תאונת עבודה ושיתן לך תעודות רפואיות לנפגע בעבודה שבאמצעותן תוכלי לקבל דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי (המהווים 75% משכרך במשך 90 יום ממועד התאונה).
את התעודות הרפואיות יש להגיש לביטוח לאומי יחד עם טופס בל 211 (שגם ניתן להוריד מהאינטרנט).

בכל מקרה, כאשר את הולכת לרופא השיניים לקבל טיפול, תקחי עימך את טופס בל 250 חתום ע"י המעסיק, תציגי בפני הרופא ותבקשי ממנו שירשום בדוח הטיפול כי השן נשברה בעקבות תאונת עבודה ושיתאר את התאונה וכן את התאריך שלה.

כמו כן, יש לבדוק עם רופא השיניים אם כתוצאה מהתאונה נגרמה לך נכות - במידה וכן, ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי לקביעת דרגת נכות באמצעות מילוי טופס בל 200 (ניתן להוריד מהאינטרנט או ישנו בביטוח לאומי) יחד עם המסמכים הרפואיים הרלוונטיים.
לגבי התאונה עצמה ומבחינת הגשת תביעת רשלנות כנגד המעסיק עצמו - כיצד נפלה עליך פלטת הסלטים ? האם התאונה התרחשה באשמתך או יש נסיבות הקשורות למעסיק ?

המון בריאות,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

16/05/2013 20:07 מאור תרופות במסגרת תאונת עבודה תרופות במסגרת תאונת עבודה
שלום.
עברתי אוטם שהוכר כתאונת עבודה ונקבע לי נכות בגין אותה תאונה .
כשהשתחררתי מבית החולים קיבלתי תרופות שכוללות בין היתר תרופות להורדת שומנים בדם .
בהתחלה קופת חולים כיסתה את כל התרופות והיום לאחר מספר שנים היא מסרבת לכסות את העלות של התרופות בטענה שהתרופות להורדת שומנים הן למניעה בלבד ולא קשורות לתאונה .
יש לי אישור מקופת חולים כי התרופה קשורה בפגיעה בעבודה ולמרות זאת תשובת הקופה שלילית לתשלום.
מה לדעתך עלי לעשות ?
תודה

מאור צהרים טובים,

אני מציעה לך לפנות למחלקת נפגעי עבודה בביטוח לאומי ולהעלות בפניהם את סירוב קופת החולים לכסות את עלות התרופות למרות שיש לך אישור רפואי הקובע כי התרופה קשורה לתאונת העבודה.

האם קופת החולים נימקה את תשובתה השלילית ?

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

17/05/2013 16:42 מאור תרופות

תודה לתשובתך .
כן קופת חולים טוענת שהתרופות הם למניעה בלבד ולא קשורות לאוטם , לא האוטם גרם לשומנים בדם ולא השומנים גרמו לאוטם לכן התרופות לא שייכות .
האם עגיין לפנות לביטוח לאומי ? מה לטעון ?
תודה

מאור שלום,

הייתי מגישה את המסמך הרפואי המראה את הקשר הסיבתי בין האוטם לבין נטילת התרופות יחד עם מכתב הסירוב מקופ"ח ודורשת לקבל את המימון מביטוח לאומי.

11/05/2013 20:46 רפי אבדן חלקי של כושר עבודה אבדן חלקי של כושר עבודה
שלום
אני אמור לעבור ניתוח "שבר " HERNYA " שנוצר לי בזמן העבודה .
אני אמור לעבור שתי תקופות - אחת כשבוע , אחרי הניתוח . בה אהיה מושבט כללית .
השניה - שלושה חודשים [ כדיברי הרופא ] בה אהיה מוגבל חלקית .
אני עובד עבודה פיזית כמכונאי . אין ספק שכושרי יוגבל .
1. היות שהשבר קרה לי בזמן העבודה . זאת תאונת עבודה ?
2. בשלושת החודשים של מוגבלות חלקית , האם המעביד צריך להעסיק אותי ?
האם בכל מיקרה המעביד צריך לשלם לי ?
תודה מראש
רפי

רפי ערב טוב,

על מנת לקבוע אם השבר הרניה נגרם לך כתוצאה מתאונת עבודה לא מספיק כי הוא נגרם לך בזמן העבודה אלא יש לבדוק אם השבר נגרם לך כתוצאה מעבודתך.
כיצד נוצר לך שבר ההרניה ? האם כתוצאה מהרמת חפץ כבד וחריג במקום העבודה ? או שמא זה התפתח כתוצאה ממאמץ קבוע חוזר ונשנה שהיית עושה בעבודה ?

ככל והתאונה תוכר כתאונת עבודה על ידי ביטוח לאומי לאחר שהמעסיק חתם לך על טופס בל 250 (ניתן להוריד מהאינטרנט) אתה רשאי לקבל עד 90 יום מקרות התאונה דמי פגיעה מביטוח לאומי בשווי 75 אחוז משכרך, וכן כדאי גם להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות לביטוח לאומי.

לאחר שתחזור לעבודה בהגבלות רפואיות, על המעסיק למצוא לך תפקיד חלופי מתאים, ככל ולא ימצא הוא חייב לשלם לך את ימי המחלה שצברת במקום העבודה (18 ימים בשנה ועד 90 יום סך הכל) ולאחר שיסיים לשלם לך את מלוא ימי המחלה הוא רשאי לפטר אותך.

ככל והתאונה לא תוכר כתאונת עבודה על המעסיק לשלם לך עבור כל ימי המחלה שצברת ולאחר שיסיים לשלם ובמידה ולא יהיה לו תפקיד חלופי לתת לך שיתאים למגבלותיך הרפואיות הוא רשאי לפטרך.


המון בריאות !

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

10/05/2013 07:44 מיכל נסיעת עבודה לשלושה ימים שבזמני החופשי נפלתי ושברתי רגל נסיעת עבודה לשלושה ימים שבזמני החופשי נפלתי ושברתי רגל
אנח פונה בשם בעלי שהוא נהג אוטובוס טיולים. בעלי נסע עם קבוצה לשלושה ימים לאילת, ביום השני לשהותו באילת בזמן שהיה חופשי מהקבוצה בעלי נגש לחנות בעיר בצאתו מהחנות מעד ונפל ושבר את רגלו ופונה לביה"ח. האם מקרה זה נחשב לתואנת עבודה? למי אנחנו אמורים להגיש את ימי המחלה?

מיכל שבת שלום,

לדעתי מדובר בתאונת עבודה שכן ביום החופשי בעלך לא יכול היה לחזור הביתה אלא היה חייב להישאר בכדי להחזיר את המטיילים בחזרה הביתה ועל כן התאונה קרתה לו במסגרת העבודה.

באשר להגשת ימי המלחה - ראשית, יש להחתים את המעסיק על טופס בל 250 - הודעה על תאונת עבודה (ניתן להוריד מהאינטרנט) ועם הטופס לגשת לרופא על מנת שיתן לבעלך תעודה רפואית לנפגע בעבודה ולא אישורי ימי מחלה רגילים.

את התעודה הרפואית לנפגע בעבודה יש להגיש לביטוח לאומי יחד עם טופס בל 211 - תביעה לקבלת דמי פגיעה והכרה בתאונה כתאונת עבודה. רצוי מאוד למלא את הטופס יחד עו"ד הבקיא בתחום.

יודגש כי אם ביטוח לאומי יכיר בתאונה של בעלך כתאונת עבודה הוא יכול לקבל דמי פגיעה עד 90 ימים ממועד התאונה בשווי של 75% משכרו וכן יכול להגיש תביעה לביטוח לאומי לקביעת דרגת נכות.

לגבי הנפילה ביציאה מהחנות - מדוע בעלך נפל ?

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

ע"וד סיוון תודה רבה על התשובה , בנוגע לשאלתך איך בעלי נפל : בעלי כשיצא מהחנות הוא לא שם לב שירידה מהחנות היא בשיפוע בעל כיוונים שונים , מעד ונפל שבר את קרסולו

ערב טוב מיכל,

אז אני מבינה מדבריך שבעלך נפל כתוצאה מחוסר תשומת לב ולא בגלל מחדל של החנות עצמה. ככל והייתה רשלנות מצד בעל החנות שבגינה נפל בעלך אז היה ניתן גם להגיש תביעה כנגד בעל החנות עצמה.

רפואה שלמה לבעלך!

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

08/05/2013 08:59 אבנר קאשי תאונת עבודה תאונת עבודה
שלום רב ,
בתאריך 11.03.2009 מר אבנר קאשי עבר התקף לב בשעות העבודה אצל אחד הספקים " רותם אמפרט" .
המוסד לביטוח לאומי הכירו בפגיעה כתאונת עבודה ואשרה להגיש תביעה לדרגת נכות ,
אושר לו 25% רמת נכות .
חברת ביטוח הראל אינה רוצה להכיר בזה .אנו מעוניינים כי תצרו עימנו קשר להמשך קידום הנושא .
לפרטים נוספים : 050-5501974
תודה רבה .

אבנר בוקר טוב,

התקף לב במקום העבודה אשר נובע כתוצאה מכעס ולחץ במקום העבודה יכול להיחשב כתאונת עבודה.

חברת ביטוח הראל היא חברת הביטוח של המעסיק ? או חברת הביטוח המבטחת אותך בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים והגשת תביעה לקבלת פיצוי בגין אובדן כושר עבודה ?

07/05/2013 12:34 יוסי מאילת תביעת בית הספר תיכון תביעת בית הספר תיכון
היי כיום אני בן 40 בגיל 17 לערך בתיכון נחתכתי בצוואר עי תלמיד אחר בשטח בית הספר בפרוסדור בהפסקה (רק לציין שזו לא דקירה תוך כדי ריצה בפרוסדור החזיק התלמיד עט הרים אותו ועברתי על הצוואר שלי כיום יש לי צלקת מכוערת באורך 10 סמ )ראיתי כתבה בערוץ 2 שיש ביטוח לכל תלמיד השאלה אם כיום אני יכול לתבוע פיצוי ?היה מקרה שתבעו לאחר הכתבה אחרי 10 שנים ואכן זכו ?אודה לך על העזרה.....תודה

יוסי ערב טוב,

אכן כל תלמיד מכוסה בביטוח תלמידים התקף ל- 24 שעות.
ככלל, התיישנות של קטין סופרים 7 שנים החל מגיל 18, כלומר קטין רשאי להגיש תביעה עד גיל 25.
כמו כן, במקרים בהם מגלים את הנזק בשלב מאוחר יותר ולא במועד התאונה אז ההתיישנות היא 10 שנים ממועד אירוע התאונה.

לפי דבריך, התאונה התרחשה לפני 23 שנים ועל כן התביעה התיישנה.

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד
מנהלת פורום תאונות עבודה

06/05/2013 11:48 חייים תאונה במקום העבודה תאונה במקום העבודה
שלום רב , אני נכה מפגיעה בתאונת עבודה כבר כמה שנים ברמה של 75 אחוז (כולל תקנה 15) לאחר סיום הסיפור עם המלל שבו קיבלתיי נכות צמיתה כמופיע לעיל תבעתי בבית משפט מחוזי בתל אביב את חברת הביטוח כאשר נוספו צדדים נוספים שלישי ורביעי כעת הדיון השני אבל הראשון בו הוגשו כבר תתחשיבי הנזק והששופט יציע הצעת פשרה כמה אחוזים מהתיקים לערך לאור נסיונך בתחום נסגרים בהצצעת הפשרה הראשונית?
כמה נסגרים בהצעת פשרה במשך התיק? ובמידה ולא נסגרים בפשרה בשלב הראשוני ויש הסכמה על נכות ממוצעת מה קורה לאחר מכן וכמה זמן צפוי להימשך תייק שהרשלנות שלו ברורה ויש נכות ממוסכמת?תודה על ההקדשת זמנך

חיים ערב טוב,

מניסיוני, בתי המשפט מעודדים מאוד פשרות, כך שסביר מאוד להניח כי גם בדיון השני ביהמ"ש ינסה לדחוף אתכם לפשרה על בסיס תחשיבי הנזק ואם ההצעה תהיה טובה דיה אז יש מקרים ששווה להתפשר מאשר להמשיך לנהל את ההליך שעשוי לקחת שנים - כל מקרה לגופו.

באשר למשך ההליך - באם הנכות מוסכמת בין הצדדים אז נותרה שאלת הרשלנות. האם המעסיק הודה כי הוא התרשל ? במידה ולא, אז יתקיים דיון הוכחות בו הצדדים יחקרו איש את משנהו לעניין הרשלנות ורק לאחר מכן יינתן פסק דין. מבחינת אורך ההליך, הכל תלוי ביומן בית המשפט וכן במספר דיוני ההוכחות, יש מקרים שדיון אחד מספיק ויש מקרים אחרים שבהם יש צדדים רבים ואז זקוקים למספר דיונים וההליך המשפטי עשוי להימשך אף מספר שנים.

מאחלת לך המון הצלחה בתיק!
סיון שטינברג עו"ד