סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על תאונות עבודה(217)

שאל בפורום תאונות עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

01/09/2013 13:35 אוראל רופא תעסוקתי שאלה רופא תעסוקתי שאלה
הנני עובדת בחברה סלולרית כבר 4 שנים כיום אני בבית כבר כחודש עקב כאבים ביד ימין שלא עוברים גם לאחר טיפול רפואי רופא הפנה אותי לפזיותרפיה ונתן הפנייה לרופא תעסוקתי. השאלה שלי אני רוצה לקבל את תשובת הרופא לפני שמעדכנת את מקום העבודה האם מספיק הפניה מרוםא המשפחה שלי ?? או שחייב להביא הפנייה גם ממקום העבודה?? והשאלה השניה במידה והרופא יקבע כי אינני יכולה להמשיך בעבודתי האם מקום העבודה יהיה מחוייב לפטר אותי ולתת מכתב פטורין כי אני רוצה לחתום אבטלה עד שאמצא עבודה שמתאימה לי תודה!

אוראל שלום,

למעסיק עליך לתת את כל אישורי המחלה שקיבלת וכן את האישור מהרופא התעסוקתי.
אם הרופא התעסוקתי יקבע כי אינך כשירה לעבוד - המעסיק רשאי לפטר אותך לאחר שמימש לך את כל ימי המחלה שצברת במקום העבודה ואז תקבלי פיצוי פיטורים ותוכלי לחתום אבטלה.

במידה והמעסיק יסרב לפטר אותך - את רשאית להתפטר עקב מצב בריאותי לקוי ולקבל פיצויי פיטורים אולם, אז לא תוכלי לחתום אבטלה אלא רק לאחר 3 חודשים. אם את מחליטה לנקוט בצעד זה, מומלץ מאוד שתהיי מלווה ע"י עו"ד הבקיא בתחום אשר ידאג שתקבלי את הפיצויים והזכויות המגיעות לך.

שנה טובה והמון בריאות,

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד

האם חייב טופס הפניה ממקום העבודה כדי שרופא תעסוקתי יקבל אותי ,?
( או שמספיק רק מרופא המשפחה ) ?

הקלד את תגובתך

04/09/2013 00:23 אוראל המשך

והאם זה חוקי שהמעסיק יסרב לפטר למרות אישור רופא תעסוקתי ?

אוראל שלום,

כן. המעסיק יכול להוציאך לחופשה ללא תשלום ולהמתין ולראות אם מצבך הרפואי משתפר.
על כן, קיימת לך האופציה כפי שציינתי להתפטר בעקבות מצב בריאותי לקוי.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד

25/08/2013 17:27 דרורית תאונת עבודה תאונת עבודה
שלום אני מורה במסגרת חינוכית שמחזירה נערים עבריינים למסגרות ומועסק כעובד קבלן. המסגרת עצמה שייכת למשרד החינוך ואינה פרטית אך העסקתי דרך חברת קבלן. נפצעתי בעבודה כאשר ספל רותח השפריץ לי על העיניים. האם אפשר לתבוע את משרד החינוך?

דרורית שלום,

ניתן לתבוע את המעסיק רק אם נפגעת כתוצאה מרשלנות של המעסיק.
בכל מקרה, מאחר והתאונה קרתה לך בעבודה את יכולה להגיש תביעה לביטוח לאומי ולקבל דמי פגיעה אם נאלצת להיעדר מהעבודה בעקבות התאונה.

בברכה,

סיון שטינברג עורכת דין לדיני עבודה ולתאונות עבוד'ה

10/08/2013 01:00 אתי כהן סיום יחסי עובד מעביד עקב פגיעה בעבודה סיום יחסי עובד מעביד עקב פגיעה בעבודה
עוזרת בית שלי שנפגעה בעבודה אצל אחד המעבידים שלה - עבדה כל יום אצל מעסיק אחר - והגישה תביעה לתאונת עבודה אשר אושרה לה וכמו כן רופא תעסוקה קבע שאסור לה לחזור לעבודתה לצמיתית - נפגעה בעמוד השדרה. היא אינה עובדת כבר 3 חודשים. כיצד עלי לסיים את יחסי העבודה ביני לבינה ומתי ? אודה על תשובתך

אתי ערב טוב,

תוכלי לפטר אותה לאחר שהיא תסיים לממש את ימי המחלה והיא תשוב לעבודה.
שימי לב כי עליך לעשות לעובדת שימוע וכמובן לתת לה הודעה מוקדמת.

תודה על תשובתך - אולם איזה ימי מחלה אני אמורה לשלם לה אם היא מקבלת כבר מבטוח לאומי בגין התאונה שאירעה לה - והיא לא תהיה כשירה לחזור לעבודה לצמיתות כפי שקבע לה רופא תעסוקה. האם יש כפל תשלומים ? ממני ומבטוח לאומי ? שאלתי בבטוח לאומי אם יש לי השתתפות עצמית כלפי העובדת כפי שנהוג אצל עובדים חודשיים המועסקים אצל מעסיק יחיד - השתתפות של 12 יום במקרה של תאונת עבודה - ונאמר לי כי במקצוע של עובדי נקיון לא דורש הבטוח הלאומי השתתפות עצמית והתשלום בגין הפגיעה חל עליהם מהיום השני לתאונה . לכן לא ברורה לי תשובתך לשלם לה ימי מחלה וגם לערוך לה שימוע - איזה שימוע אם היא מודיעה לי שלא תוכל לחזור לעבודה והיא בת 66 . גם ללא התאונה שלצערי קרתה לה - היא יכולה היתה להתפטר עקב גילה ולהיות זכאית לפיצויים שאינני מתנגדת לשלם לה בהתאם לחוק. לכן , אבקשך לבדוק שוב תשובתך ואשמח אם תודיעי לי מה עלי לעשות . תודה

אתי שלום,

אין כפל תשלום וכל עוד העובדת אינה יכולה לחזור לצמיתות ותמשיך לקבל כספים נוספים מביטוח לאומי (נכה נזקקת וקצבת נכות) את לא צריכה לשלם לה ימי מחלה.

אין צורך לעשות לעובדת שימוע אם היא מחליטה להתפטר בעצמה בעקבות המצב הבריאותי שלה וכן לפרוש בעקבות הגעתה לגיל פרישה וגם במקרה זה עליך לשלם לה פיצוי פיטורים שאני מבינה שאינך מתנגדת לשלם.

ככל והעובדת ותרצה להמשיך לעבוד על אף החלטת הרופא התעסוקתי שעדיין נחשבת בגדר המלצה עליך לעשות לה שימוע.

ראשית תודה על תשובתך עו"ד שטינברג - לא אין לי התנגדות לתשלום פיצויי הפיטורין ואף אתן לה מענק - מתנה היות ושרתה אותי בנאמנות שנים רבות . במידה ותרצה לחזור לעבודה - על אף המלצת רופא תעסוקה שאינה מסוגלת לעבוד בנקיון לצמיתות - מה פירוש לערוך לה שימוע ? מה עלי לומר לה ועל מי תחול האחריות במידה ויקרה לה מקרה דומה בעתיד - כרגע במצב לא טוב ועומדת להגיש תביעה לנכות לבטוח הלאומי למרות שמקבלת כבר קיצבת זיקנה . אודה אם תואילי להדריך אותי אם תקבל קיצבת נכות - האם תוכל לעבוד ולא לפגוע בקיצבת הנכות (אני יודעת שהיא תצטרך להחליט בין ק. זיקנה לנכות ) . אודה על תשובתך והדרכתך . בברכה אתי

אתי שלום לך,

הליך השימוע על קצה המזלג:
ככל והעובדת תתעקש לחזור למקום העבודה, יש לשלוח אליה מכתב זימון לשימוע האומר כי היא מוזמנת לשיחת שימוע תוך מספר ימים בעניין המשך העסקתה אצלך לאור ממצאי הרופא התעסוקתי הקובעים כי אינה יכולה לשוב לעבודתה כמנקה לצמיתות.

בשימוע עצמו עליך להסביר למה את נאלצת לפטר אותה, לתת לה להגיב, אם היא תרצה להביא חוו"ד מרופא אחר אשר יקבע אחרת כי היא כן יכולה לחזור לעבוד.

לאחר השימוע עליך לקבל החלטה אם את מעוניינת שהיא תביא חוו"ד מרופא אחר או לפטר אותה, לאחר קבלת החלטתך עליך לעדכן בכתב את העובדת - אם את נאלצת לפטר אותה או מאפשרת לה להביא לך חוו"ד רפואית הקובעת אחרת.

תחול עליך אחריות אם תקבלי אותה בחזרה לעבודה מבלי שהיא נתנה לך חוו"ד רפואית כי היא רשאית לחזור לעבודה ו\או אם כתוצאה מהתרשלותך תיגרם לה פגיעה נוספת - כגון: שלא אפשרת לה סביבת עבודה בטוחה, למשל סיפקת לה סולם ישן ולא בטוח וכו'.

לגבי להמשיך לעבוד ולא לפגוע בקצבת הנכות או הזקנה - ניתן לעבוד עד סכום מסוים והסכום נקבע לפי פרמטרים מסוימים, לפיכך, אני ממליצה לך להפנות את השאלה לפורום ביטוח לאומי שלנו או לפנות לביטוח לאומי עצמו בשאלה.

ראשית אין מילים בפי להודות לך עו"ד שטינברג סיון על תשובותיך הברורות והמלומדות. אני מעריכה זאת מאד. לידיעתך , אני לא פיטרתי את העוזרת שלי - היא זו שאמרה לי שאיננה מסוגלת לחזור בשלב זה ושאדאג לי לעוזרת אחרת. אני גם נמצאת אתה בקשר יום יומי - היות והיינו כבר כמו משפחה. היא זו שמבקשת את עזרתי בפניה למוסד לבטוח לאומי ואני מעונינת לעזור לה במידת האפשר כי היא מתקשה בכתיבה והבנת החוק ואני לא רוצה שהיא תקופח כי מצבה הכלכלי בבית הוא בכי רע. אז לפחות אם אין בריאות שתהיה לה הכנסה כל שהיא אם תעבור את הוועדה הרפואית של הבטוח הלאומי ויקבעו לה אחוזי נכות במידה כזאת שתוכל לקבל קיצבת נכות כתוצאה מפגיעה בעבודה (לא מנכות כללית זאת זה איננה יכולה לקבל היות ומקבלת כבר ק. זיקנה) . מכל מקום כל מעסיקיה לא התנגדו לשלם לה את המגיע לה בגין סיום עבודתה ועוד בדרך כזו של פגיעה בעבודה . אני מודה לך ומאחלת לך שנה טובה מתוקה ובריאה שזה הכי חשוב בכל גיל ! תבואי על הברכה.

הקלד את תגובתך

18/08/2013 14:04 מזל תאונת עבודה תאונת עבודה
בס"ד
עובדת שהתחילה במקום עבודה ולאחר 2 ימי עבודה .החליקה על הרצפה. האם זכאית היא לתשלום עלתאונת העבודה ?

מזל שלום,

על המעסיק לשלם על יום התאונה בשיעור מלא, את יתר הימים ועד 90 ימים מיום הפגיעה העובדת זכאית לקבל מהמוסד לביטוח לאומי ובשיעור של 75% משכרה לפני התאונה, ולשם כך עליה להגיש תביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה ולתשלום דמי פגיעה (טופס בל 211 ניתן להוריד מהאינטרנט) למוסד לביטוח לאומי.

18/08/2013 11:18 אסף נכות מתאונת עבודה נכות מתאונת עבודה
לאחר תאונת עבודה נגרם לי נזק לעמוד שדרה מותני
נאלצתי לעבור ניתוח קיבוע בחוליות l4-l5
נקבע לי נכות כללית זמנית
איך ניתן לתבוע תאונת עבודה והאם זה כדאי?
אשמח לתשובה

אסף שלום,

אני מבינה שאתה כבר מצוי באמצע הליך לקביעת נכות בביטוח לאומי ? האם אתה מיוצג, מומלץ מאוד להיות מיוצג בייחוד בפגיעה רצינית כמו שלך ע"י עו"ד הבקיא בתחום.

האם כוונתך להגיש תביעה כנגד המעסיק בגין תאונת העבודה ? אם כן, יש לבדוק אם הפגיעה נגרמה לך בעקבות רשלנותו של המעסיק שלך. אני זקוקה לפרטים נוספים - אתה מוזמן לכתוב לי כאן או ליצור עימי קשר דרך פרטיי באתר.

המון בריאות!

16/08/2013 17:07 אלעד דלקת בגיד הכתף דלקת בגיד הכתף
שלום.
אני עובד כמחסנאי שחלק מעבודתי כולל הרמת משאות כבדים, לאחרונה התחלתי לחוש כאבים בכתף כולל הגבלת תנועה , אובחנתי כסובל מדלקת בגיד שמצריכה פיזותרפיה ומנוחה, זמן ההחלמה דינאמי ויכול להגיע לשלשה ארבעה חודשים, האם זה נחשב תאונת מקצוע? ומה אוכל לעשות על מנת להמשיך לקבל שכר ממקום העבודה או ביטוח לאומי.
תודה

אלעד שלום,

יתכן וניתן להכיר בפגיעה שלך כמחלת מקצוע או כתאונת עבודה לפי מיקרוטראומה (ביצוע פעולות חוזרות ונשנות קלות אשר גרמו עם הזמן לנזק רציני).
לצורך כך יש לבדוק אם ניתן לקשר את פגיעתך לאופן ביצוע עבודתך כמחסנאי ומומלץ כי תיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום.

ברגע שפגיעתך תוכר בביטוח לאומי תוכל לקבל החזר של הימים שלא עבדת - בשיעור של 75% מהשכר עד 90 ימים וכן לאחר מכן להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות.

16/08/2013 10:04 ליאת תשלום על ימי עבודה עקב תאונה בדרך למקום העבודה תשלום על ימי עבודה עקב תאונה בדרך למקום העבודה
נפלתי נפילה רצינית בדרכי למקום העבודה. מה שנחשב לתאונת/פגיעת עבודה!
לאחר בדיקות מקיפות הרופא הורה על 2 ימי מחלה. יומיים בהם הייתי אמורה לעבוד.
האם אני זכאית לתשלום עבודה מלא?
האם הזכאות היא רק לימי מחלה רגילים?
אשמח אם מישהו יסביר לי את העניין

ליאת שלום,

עבור היום של התאונה - על המעסיק לשלם בשיעור מלא ואת שאר ימי המחלה את זכאית לקבל מביטוח לאומי בשיעור של 75% משכרך וזאת באמצעות הגשת תביעה לקבלת דמי פגיעה ולהכרה בתאונה כתאונת עבודה (טופס בל 211) שאת יכולה להוריד מאתר הביטוח הלאומי.
בטרם תגישי את התביעה, על המעסיק למלא לך טופס בל 250 - דיווח על התאונה, אשר עליך להביא לרופא המטפל שיתן לך תעודות רפואיות לנפגע בעבודה.
את התעודות הרפואיות עליך להגיש לביטוח לאומי יחד עם התביעה - טופס בל 211.

אשמח אם תפרטי כיצד נפלת בדרכך לעבודה, שכן יתכן וניתן לדרוש פיצוי עם יש גוף או גורם האחראי לנפילתך.

בברכה,

סיון שטינברג, עו"ד

12/08/2013 14:43 רפי תאונת אופנוע לא בשעת עבודה תאונת אופנוע לא בשעת עבודה
אני שליח עם האופנוע ועשיתי תאונה לא בשעות העבודה , אך בגלל בעיה מכנית שיש לאופנוע שהעבודה מספקת לי . האם אני רשאי לתבוע אותם?

רפי שלום,

אם עברת את התאונה בדרכך הביתה או בדרכך למקום העבודה תאונת הדרכים עדיין נחשבת כתאונת עבודה.

במידה ולא יתכן ואתה רשאי להגיש תביעה כנגד המעסיק בגין התקלה באופנוע כל עוד התקלה התרחשה בעקבות אי תחזוק של האופנוע או רשלנות של המעסיק.

05/08/2013 18:29 דורון בני ירין בני ירין
שלום לך השמח לקבל ממך הדרכה
ירין בני התחשמל לפני כשנה בערך פונה למיון אושפז למעקב תוך כדי זה שהוא מחובר למוניטור
מה עלי לעשות זה היה בזמן שירין היה בכיתה א הפציעה קרתה לא כשהוא היה בפארק שעשועים ששייך לעריה בא אנחנו גרים. מה עליי לעשות בנדון?

05/08/2013 18:17 doron תאונת עבודה תאונת עבודה
לפני כמה חודשים התחלתי לסבול מכאבים בכפות הידיים הלכתי לרופא משפחה לא עזר רופא אורטופד, צילום ,פיזיוטרפיה ועדיין ממשיך לסבול,

הקלד את תגובתך