סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על בתים משותפים(1,153)

האם אתם גרים בבניין משותף ונתקלתם בבעיות עם השכנים ? אינכם מרוצים מתפקודו של וועד הבית? אם כך, הקמנו למענכם פורום בתים משותפים אשר בו תוכלו להעלות כול שאלה המטרידה אתכם, החל מסכסוכי שכנים ועד לתפקודם של וועד הבית והרשויות. בפורום ניתן לקבל מענה משפטי מטעמם של עורכי דין המתמחים בנושאי בתים משותפים, וכמו כן תוכלו ללמוד משאלות ותגובות של גולשים אחרים אשר נתקלו בבעיות דומות. ידוע לנו כי בעיות הנוגעות בדיור המשותף הינן לעיתים קרובות רגישות וטעונות, ואף מובילות לסכסוכים מעיקים וארוכי שנים. מאידך, קבלת ייעוץ מקצועי בתחומים אלו עשוי להתוות את הדרך לפתרון מהיר, שכן הצדדים לומדים להכיר את זכויותיהם ומחויבויותיהם הדדיות. יש לציין כי חלק מהסוגיות אכן מוגדרות באופן ברור בתקנות ובחוקים, ואילו בעיות אחרות דורשות טיפול וייעוץ משפטי מעמיקים יותר. הינכם מוזמנים לכתוב אל פורום בתים משותפים, לחלוק מניסיונכם האישי ולקבל תשובות מקצועיות אשר יסייעו לכם לעמוד על זכויותיכם ואף ליישר את ההדורים. בנוסף, מומלץ להיכנס לפורום על מנת להתרשם משאלות של אחרים וממענה שניתן להן מטעם מומחים משפטיים. 

קרא עוד

שאל בפורום בתים משותפים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום בתים משותפים

אירית דרדיק פלם
איזור: מרכז
פקס: 097401175
טלפון: הצג טלפון

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

17/02/2019 21:47 אבי מזגנים מטפטפים על חלון חדר השינה מזגנים מטפטפים על חלון חדר השינה
שלום רב, אני מתגורר בדירת גן בבניין משותף. הקבלן שבנה את הבניין מיקם את כל המזגנים מתחת לחלונות חדרי השינה, הנמצאים זה תחת זה. כתוצאה מכך, כל המזגנים של כל הדיירים מטפטפים על המזגן שלי שנמצא על הקרקע, ממש סמוך לחדר השינה שלי. הדבר גורם למטרד נוראי של רעש ורטיבות. פניתי בעבר לחלק מהדייירים, לא לכולם, והם לא עשו דבר. פניתי לוועד הבית שקיבל החלטה שיש חובה לשים צינורות ניקוז (גם לחורף), אך דבר לא בוצע.
רציתי לשאול מה עליי לעשות, שכן אני סובל מזה תקופה ארוכה, גם ביום, וגם בלילה, זה מפריע את המנוחה ולא מאפשר לישון. מכיוון שיש מזגנים של מספר דירות, חשבתי שלא נכון יהיה "לריב" עם דייר אחרי דייר, אלא לטפל בזה ברמת וועד הבית. האם אני צודק ? תודה מראש.

17/02/2019 10:02 כוש צו מניעה צו מניעה
לפני החלפת יריעות ביטומניות בעלות של כ-80000 ש"ח. באסיפת דיירים היתה הסכמה פה אחד שאין לעשות שימוש פרטי ו/או להניח חפצים על היריעות הביטומניות ע"מ למנוע נזקים ליריעות.ישנם כ 3 דיירים שאינם מוכנים להתחייב שלא לעשות שימוש כזה, ודייר אחד הודיע רשמית שהוא כן ישתמש בגג לצרכיו הפרטיים. הוועד מעוניין להגיש צו מניעה כדי למנוע מלכתחילה שימוש פסול כזה טרם הוצאת סכום עתק לשם החלפת היריעות בגג. השאלות הן: האם הגשת צו כזה דורשת החלטת אסיפה או שהוועד מוסמך לעשות זאת? על מי יוטלו הוצאות המשפט האם על אלו שכנגדם הוצא הצו או על הוועד? שאלה אחרת: מי ממנה גזבר ומורשי חתימה האם האסיפה או חברי הוועד מחליטים ביניהם בישיבת הוועד הנבח? תודה.

13/02/2019 10:36 ליאור תשלום עבור זיפות גג ללא וועד בית תשלום עבור זיפות גג ללא וועד בית
היי, בבניין שלי אין ועד בית והוחלט שם לעשות זיפות גג. המצב הוא שאני ומשפחתי עוזבים את הדירה עוד 5 חודשים האם במצב כזה עדיין חובה לשלם על זה? תודה

11/02/2019 09:46 רונית בית משותף- ממשרד למגורים בית משותף- ממשרד למגורים
היי שלום

רציתי לדעת מה הנפקות המשפטית מבחינת הטאבו, הרישום, הבית המשותף בכך שברצוני להפוך משרד לבית מגורים? (בבניין שכולו רשום כמשרדים..)

03/02/2019 10:06 ועד בית בתל-אביב פיצויי פיטורין פיצויי פיטורין
בנין בן 8 קומות - 32 דיירים, דייר אחד שניהל במשך 11 שנים את הבניין לבדו, אותו דייר גם היה מנקה את המדרגות והחצר, תמורת תשלום חודשי. כעת לאחר שחלה הוא התפטר גם מהעבודת הנקיון וגם מהוועד.
לאחר בירור בחשבונות שניהל הוא הודה שלא שילם לועד במשך 11 שנים. כעת הוא רוצה פיצויים.
האם מגיע לו פיצויים? אם הוא לא שילם אף פעם דמי ועד? ודבר נוסף - הוא קיבל תשלום מהדיירים עבור נקיון המדרגות בלי דיווחים למס הכנסה, ביטוח לאומי וכו, לקח לעצמו מחשבון הועד המשותף שהוא עצמו ניהל.

30/01/2019 13:49 אורן אי תשלום מיסי ועד לשנה שלמה אי תשלום מיסי ועד לשנה שלמה
שלום רב,

אבקש לדעת מה דין דייר הגר בשכירות בבניין ואשר סרב לשלם דמי ועד לכל שנת 2016
אני כעת בועד הבניין ופניתי לדיירים מספר פעמים במהלך השנה האחרונה וכן הוצאתי מכתב לבעל הדירה
אך בעל הדירה מסרב להתערב ומפנה אותי שוב ושוב לדיירים הסרבנים
יש לציין כי ועד לשנים 2107-2019 שולם במלואו
טענת הדיירים הינה כי בבמהלך 2016 (שנה בה לא הייתי בועד הבניין) ההתנהלות לא הייתה תקינה מבחינת חברי הועד ולכן אין להם רצון לשלם
אבקש עזרה ע"מ לפתור סוגייה זו ע"מ לשמור על שכנות טובה

03/02/2019 08:47 אורן מענה מהיר

מבטיחים פה מענה מהיר למייל. מתי זה יקרה ??????

30/01/2019 21:08 לימי פקח אסר על אימי לאסוף את הגללים של הכלב פקח אסר על אימי לאסוף את הגללים של הכלב
אימי טיילה עם הכלב ממול לביתה בשטח אדמה לא בנוי הכלב עשה את צרכיו והפקח לא נתן לאמא שלי לאסוף את הגללים ורשם לה דוח .
הכתובת שצויין המקרה הינו כתובה שלה ולא השטח הנל , כמו כן הקנס נשלח לאחר 9 חודשים עם כפל ללא יכולת ערעור.האם יש מקום להגיש בקשה להישפט - זו מילה שלה כנגד מילה של פקח אך יש כאן אי אמיתות גם בכתובת וגם באי שליחת הקנס בזמן וכמובן שהפקח לא "אישר" להרים את הגללים על מנת לכתוב את הדוח.

30/01/2019 13:14 מנחם231 עובדת נקיון עובדת נקיון
בבניין בן 4 קומות גרות 4 משפחות.
עובדת הנקיון עובדת כ8 שעות בחודש.
משלמים עבורה ביטוח לאומי.
האם זה מספיק?

30/01/2019 09:26 יעקב תיקון גג בבית משותף תיקון גג בבית משותף
אנחנו גרים בבית משותף. הדירות בקומה העליונה סובלות מרטיבות שנים רבות. נערכו כמה פעמים תיקונים אבל לא פתרו את הבעיה. יש צורך לערוך ניסיון אטימה נוסף. הדיירים כולל הועד מסרבים. מה אנחנו, דיירי הקומה העליונה, יכולים לעשות.

17/04/2016 14:03 רוי דיירים לא מוכנים להשתתף בשיפוץ גג משותף, מה לעשות? דיירים לא מוכנים להשתתף בשיפוץ גג משותף, מה לעשות?
שלום רב,

אני משכיר דירה בבניין משותף וכבר זמן רב אני מנסה לאסוף מבעלי הדירות כסף לצורך שיפוץ הגג (זיפות), רוב בעלי הדירות פשוט מסרבים להשתתף בשיפוץ למרות שהגג משותף, קיימת נזילה שגורמת לדירה בקומה האחרונה שאני משכיר צרות צרורות ואני מרגיש חסר אונים. אני תמיד משלם על תיקונים אחרים של צינורות וכדומה שלא משפיעים ישירות על הדירה שאני משכיר.

פניתי לאגודה לתרבות הדיור, אבל בגלל שאין אצלנו ועד בית מסודר אמרו לי לפנות לפניות הציבור, פניתי אליהם והבנתי שהדבר היחידי שאני יכול לעשות זה לתקן את הגג על חשבוני.

איך אני יכול לגרום לדיירים האחרים לשלם על תיקון הגג? האם אני יכול להימנע מתיקונים עתידיים? פעם אחת ניסיתי להימנע מתיקון של צינור והתקשרו אליי מהעירייה ואיימו עליי בקנס?! העירייה מסיבה לא ברורה לא מאיימת על הדיירים בתיקון שאני מבקש לעשות.

תודה לעוזרים!

ככלל, במצב כגון דא, בעל הדירה יכול לתבוע את בעלי הדירות האחרים לתיקון הגג המשותף. לחילופין- לאחר מתן התראה מתאימה ומפורטת- בעל הדירה יוכל לתקן בעצמו ולאחר מכן לתבוע השבה מהנציגות. רצוי לפנות ליעוץ פרטני.

פניתי אל הנציגות לאחר התיקון
וזו שלחה אותי אל הדיירים.

עורכי דין מובילים בפורום בתים משותפים

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."