סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על בתים משותפים(1,222)

האם אתם גרים בבניין משותף ונתקלתם בבעיות עם השכנים ? אינכם מרוצים מתפקודו של וועד הבית? אם כך, הקמנו למענכם פורום בתים משותפים אשר בו תוכלו להעלות כול שאלה המטרידה אתכם, החל מסכסוכי שכנים ועד לתפקודם של וועד הבית והרשויות. בפורום ניתן לקבל מענה משפטי מטעמם של עורכי דין המתמחים בנושאי בתים משותפים, וכמו כן תוכלו ללמוד משאלות ותגובות של גולשים אחרים אשר נתקלו בבעיות דומות. ידוע לנו כי בעיות הנוגעות בדיור המשותף הינן לעיתים קרובות רגישות וטעונות, ואף מובילות לסכסוכים מעיקים וארוכי שנים. מאידך, קבלת ייעוץ מקצועי בתחומים אלו עשוי להתוות את הדרך לפתרון מהיר, שכן הצדדים לומדים להכיר את זכויותיהם ומחויבויותיהם הדדיות. יש לציין כי חלק מהסוגיות אכן מוגדרות באופן ברור בתקנות ובחוקים, ואילו בעיות אחרות דורשות טיפול וייעוץ משפטי מעמיקים יותר. הינכם מוזמנים לכתוב אל פורום בתים משותפים, לחלוק מניסיונכם האישי ולקבל תשובות מקצועיות אשר יסייעו לכם לעמוד על זכויותיכם ואף ליישר את ההדורים. בנוסף, מומלץ להיכנס לפורום על מנת להתרשם משאלות של אחרים וממענה שניתן להן מטעם מומחים משפטיים. 

קרא עוד

שאל בפורום בתים משותפים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום בתים משותפים

אירית דרדיק פלם
איזור: מרכז
פקס: 097401175
טלפון: הצג טלפון

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

16/07/2019 22:21 שלמה לוי פריסת יריעות ביטומן על גג בית פריסת יריעות ביטומן על גג בית
בבנין בן 25 דירות בוצע זיפות לפני כ 8 שנים.
המצב כיום הוא שיש בעונת החורף דליפת מים לכמה מהדירות העליונות.
ועד הבית מעכב הביצוע בטענה שלא מולאו שתי דרישות שלו:
1. התחייבות חתומה של כל הדיירים שלא יעשו שימוש בגג
2. תשלום חלקו של כל בעל דירה על סמך הצעה שכנראה התקבלה לפני שנה וחצי.
שאלותי הן:
האם יש הצדקה חוקית להתניות הנ"ל?
האם על ועד הבית לקבל יותר מהצעה אחת לביצוע הפעולה?
האם הוא חייב להציגה לדיירים לפני קבלת החלטה?
האם ניתן להגיש הצעות מתחרות לאלו שהוצגו?

16/07/2019 21:44 נעמה נזקי נזילה נזקי נזילה
לאחר תיקון מקור הנזילה (וידוע לבעל הדירה על כך אף שוחח עם האינסטלטור) בעל הדירה לא נענה לפניותיי לתיקון נזקי הנזילה בדירתו בתקרה, פניתי אליו מספר פעמיםבהודעות בפלאפון כי לא עונה לשיחות וגם לשוכרים שייצרו קשר איתו לתיאום מועד לתיקון הנזקים מה עליי לעשות?

16/07/2019 16:14 מרים ס. מחלוקת כספית עם חברת אחזקת המעליות מחלוקת כספית עם חברת אחזקת המעליות

יש לנו חוזה שרות עם חברת שינדלר לאחזקת 2 המעליות של הבנין.
לפני שנתיים ייפינו את "מבנים אחזקה" חברת הניהול של הבנין לשלם מטעמנו את דמי השירות לשינדלר ומדי חודש בחודשו העברנו לחברת הניהול את שכרה, כולל דמי השירות לשינדלר. באמצע פברואר 2019 נודע לנו כי חברת הניהול פשטה את הרגל. בסוף מאי 2019 הודיעה לנו שינדלר שלא קבלה תשלומים החל מינואר 2018 והיא דורשת מאיתנו את התשלומים החל מינואר 2018. מסתבר ששינדלר נהגה לקבל מ"מבנים" צ'קים דחויים למשך למעלה משנה (בלי ליידע אותנו) ולכן כאשר "מבנים" פשטו את הרגל כל הצ'קים שלהם לא היו ברי פרעון.
שינדלר טוענת מצידה שייפוי הכח שלנו מחייב אותנו בתשלום במקרה שמיופה הכח שלנו אינו משלם. מצד שני אנחנו טוענים שההתנהלות שלהם לא תקינה ולא הוגנת בכך שקבלו צ'קים דחויים לתקופה כה ארוכה ולא דיווחו לנו. הלכנו לקראתם ושילמנו את דמי השרות החל מ 2019 למרות שהיה כאן כפל תשלום מצידנו. עם זאת לא נראה לנו הוגן לדרוש מאיתנו כפל תשלום החל מינואר 2018 (במיוחד נוכח העובדה שחידשנו את החוזה עם שינדלר במחצית 2018 כאשר היה כבר חוב של 2 רבעונים ואף אחד לא טרח לעדכן אותנו)
אנו מבקשים חוות דעת מקצועית

01/02/2016 00:28 סימה מעלית מקולקלת בבניין מעלית מקולקלת בבניין
התקלקלה אצלנו המעלית בבניין, אנחנו גרים בקומה חמישית ועבורנו זה פשוט סיוט בלי מעלית, ביקשו מהוועד שידאג לתקן את המעלית, אבל הנציג טען שלא כל הדיירים מוכנים לשלם על התיקון אז כרגע העניין בטיפול. מה אנחנו אמורים לעשות במצב הזה?

להגיש תביעה למתן צו עשה לתיקון המעלית כנגד נציגות בעלי הדירות ו/או כל בעלי הדירות בבניין.

זאת אומרת שיש חובה חוקית לתקן את המעלית במצב כזה?

16/07/2019 08:53 אורן התקשרות הדייר מול חברת הניהול התקשרות הדייר מול חברת הניהול
שלום רב,

נאמר לי שנעשתה בדיקה כל שהיא למערכת כיבוי אש בבניין, אני דייר בבניין פניתי לחברת הניהול לקבל העתק מהבדיקה אך היא סירבה למסור ואפנתה לאנשי נציגות הועד שמתעלמים ולא מעבירים ולשאר דיירי הבניין.
מה ניתן לעשות כדי לחייב אותם להעביר אליי העתק?
האם חברת הניהול רשאית לא להעביר אליי ?

14/07/2019 14:50 עידו מעלית מקולקלת מעלית מקולקלת
שלום, אני שוכר דירה בבית משותף. לאחרונה התקלקלה המעלית וכנראה שהיא דורשת תיקון רציני.
השאלות שלי:
א. האם חלה חובה על בעלי הדירות לתקן את המעלית תוך זמן מסוים או בכלל? האם יש לי בתור שוכר זכות כלשהי?
ב. האם יש איזו מחויבות להוריד את שכר הדירה?
תודה רבה מראש!

10/07/2019 12:48 דני אחריות תיקון מעקה גג בבית משותף כאשר הגג הוא פרטי אחריות תיקון מעקה גג בבית משותף כאשר הגג הוא פרטי
שלום רב,
בבית משותף ובו 2 דירות, כאשר גג הבניין הוא בבעלות הדירה העליונה נתגלה סדק חיצוני במעקה האבן של הגג (המעקה הוא המשך של הקיר החיצוני של הבניין).
מי אמור לשאת את עלות התיקון? האם היות וזה נחשב קיר חיצוני משותף העלות משותפת בין הדיירים או היות וזה חלק מהגג, על הדירה שהגג בבעלותו?

09/07/2019 18:58 לימור בן חמו דמי ועד בית של בעלים קודמים דמי ועד בית של בעלים קודמים
שלום
לפני ארבע שנים רכשתי דירה, בחוזה המכר המוכרת מתחייבת כי אין חובות על הדירה, לאחר שעזבה ואני נכנסתי פנה אליי ועד הבית שיש חוב וצריך לשלם, הסברתי כי החוב אינו שלי, במשך ארבעה שנים פונה אליי ועד הבית לסרוגין לגבי החוב, אני מסבירה כי איני אחראית לחוב הקודם ושיפנו לבעלת הדירה הקודמת שיצרה את החוב, הם מניחים לי ואחרי כמה חודשים שוב פונים וחוזר חלילה ארבע שנים, מה אני עושה במקרה כזה? החוב לא שלי, איך אני גורמת להם להפסיק לפנות אליי?

07/07/2019 09:53 רוני פסק דין כנגד יו פסק דין כנגד יו"ר ועד הבניין
שלום רב,
הגשתי תביעה אצל המפקחת על המקרקעין נגד יו"ר הוועד אצלנו בבנין על חוסר שקיפות כספית והתנהלות בלתי תקינה ביחד עם תביעה כספית עבור הוצאות מכתב התראה מעו"ד לאחר שלא הסכים שנעיין בספרים וכו'. פסק הדין ניתן לגמרי לטובתי וכולל גם פסק כספי שהיו"ר מחויב לשלם לי עבור כל ההוצאות (כ2000 ש"ח). כתוצאה מכל הסיפור נבחר יו"ר חדש כשכלל הדיירים שמחים שהקודם הודח.
אותו יו"ר לשעבר מעונין לשלם את הצו הכספי בצ'ק מתוך קופת הוועד הציבורית, כולל על חשבון כספים שדיירים עדיין חייבים לקופה, בטענה שתבענו אותו כנציג הוועד בזמן שכל התביעה הייתה על כך שהוא לא ראוי להיות נציג ויו"ר ובמקרה כזה בעצם לא לקחת אחריות אישית על התנהלותו שגרמה לכל התהליך ולי זה נראה לא תקין שכן הוא אמור לשלם זאת מחשבונו האישי בדיוק כמו שאני שילמתי עבור ההוצאות המשפטיות. אודה לדעת מומחה! בברכה

04/07/2019 12:00 יוסף ברק נזק בזמן עבודות שיפוץ נזק בזמן עבודות שיפוץ
שלום .במסגרת פרוייקט שיפוצים במרפסות ואדניות בבניננו, תוך כדי עבודה נפל חלק ופגע במעקה מתכת של אדנית,המעקה נבנה ביוזמתם של הדיירים ללא קבלת ראשות מהוועד או מהעירייה וכמובן משנה את חזות הבניין,הדיירים דורשים פיצוי או תיקון ואילו הוועד מתנגד
תחת הידיעה שתפקידו לשמר את הבניין כפי שהתקבל מהקבלן.האם הצדק עם הוועד ?
תודה .
נ.ב. הודעה בדבר סכנות לנזק הועברה לכל דיירי הבניין ,מלווה בבקשה לנקוט באמצעי זהירות.

עורכי דין מובילים בפורום בתים משותפים

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."