סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על בתים משותפים(1,271)

האם אתם גרים בבניין משותף ונתקלתם בבעיות עם השכנים ? אינכם מרוצים מתפקודו של וועד הבית? אם כך, הקמנו למענכם פורום בתים משותפים אשר בו תוכלו להעלות כול שאלה המטרידה אתכם, החל מסכסוכי שכנים ועד לתפקודם של וועד הבית והרשויות. בפורום ניתן לקבל מענה משפטי מטעמם של עורכי דין המתמחים בנושאי בתים משותפים, וכמו כן תוכלו ללמוד משאלות ותגובות של גולשים אחרים אשר נתקלו בבעיות דומות. ידוע לנו כי בעיות הנוגעות בדיור המשותף הינן לעיתים קרובות רגישות וטעונות, ואף מובילות לסכסוכים מעיקים וארוכי שנים. מאידך, קבלת ייעוץ מקצועי בתחומים אלו עשוי להתוות את הדרך לפתרון מהיר, שכן הצדדים לומדים להכיר את זכויותיהם ומחויבויותיהם הדדיות. יש לציין כי חלק מהסוגיות אכן מוגדרות באופן ברור בתקנות ובחוקים, ואילו בעיות אחרות דורשות טיפול וייעוץ משפטי מעמיקים יותר. הינכם מוזמנים לכתוב אל פורום בתים משותפים, לחלוק מניסיונכם האישי ולקבל תשובות מקצועיות אשר יסייעו לכם לעמוד על זכויותיכם ואף ליישר את ההדורים. בנוסף, מומלץ להיכנס לפורום על מנת להתרשם משאלות של אחרים וממענה שניתן להן מטעם מומחים משפטיים. 

קרא עוד

שאל בפורום בתים משותפים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום בתים משותפים

אירית דרדיק פלם
איזור: מרכז
פקס: 097401175
טלפון: הצג טלפון

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

13/11/2019 21:04 עמי בניית ממד בבית משותף בניית ממד בבית משותף
ארבע מתוך ששת הדיירים בבנייננו רוצים להוסיף ממ"ד. אנשים מבוגרים שקשה להם לרדת שתים שלוש קומות למקלט. שני דיירים מתנגדים. מה עושים , האם כמו בנושא תמ"א ניתן להביא אותם למשפט ולהכריח אותם להסכים?

13/11/2019 19:26 מלכי חשבון מים מוגזם חשבון מים מוגזם
שלום,
אני גרה בבנין כשוכרת. החודש היתה נזילה בגינה של הבנין והגיע חשבון מים גבוה מאד . הצריכה שלי היא עד 100 ש"ח והחשבול הגיע ע"ס 355 ש"ח. האם אני אמורה לבקש מבעל הדירה את ההפרש?

13/11/2019 17:34 מירמל נקיון חניה פרטית (בטאבו) בבניין משותף נקיון חניה פרטית (בטאבו) בבניין משותף
שלום, החניות אצלנו בבניין הינן פרטיות, רשומות בטאבו לכל דירה.
האם חובת הוועד לדאוג לנקיון החניות, או שבגלל שהן פרטיות, אין כזו חובה על הוועד (שאמור לדאוג לשטחים הציבוריים/משותפים בלבד)?
תודה

12/11/2019 23:17 ביבי תקנון מוסכם תקנון מוסכם
קיים בטאבו תקנון מוסכם לחלקה אחת בה נמצא בניין עם שני אגפים. בתקנון  מצוין במפורש כי כל תחזוקת הגינה חלה על שני האגפים בחלקה, בשונה מהתחזוקה השוטפת של כל אגף. אנו מבקשים לנהוג על פי המחויב התקנון המוסכם כאשר עבודת גנן אמורה לחול על כל הגינה והעלות להתחלק בהתאם בין כל הדיירים בשני האגפים לאמור בתקנון המוסכם. לא היינו מודעים לקיומו של התקנון ואגף אחד תחזק שטח גינה גדול מאוד על חשבונו. לאחר שנחשפנו לקיומו של התקנון אנו מבקשים לנהוג לפיו. אנא חוות דעתך המלומדת האם ניתן לטעון כי בשל חלוף זמן אין לשנות זאת, למחויב מכוח התקנון?

10/11/2019 21:18 דני קרן יפויי כח באסיפה כללית יפויי כח באסיפה כללית
האם יש מגבלה של ייפויי כח שדייר יכול לקבל עבור אסיפה כללית? תודה מראש..

07/11/2019 17:51 אבי תשלום למנקה של חדר המדרגות, צריך קבלות? תשלום למנקה של חדר המדרגות, צריך קבלות?
המנקה בבניין שלנו היא סטודנטית שמנקה את הבניין 8 פעמים בחודש ומקבלת 500₪ ומשולם לה גם ביטוח לאומי, כל תשלום שנתנו לה מתועד בספר החשבונות, דיירת שוכרת ובעל הדירה שלה לא מוכנים לשלם וועד בגלל שהיא לא מוציאה לנו קבלות, הם לא שילמו כבר שנה וחצי ,האם זה נכון?, מה עושים במצב כזה? כשלוחצים עליהם לשלם המשכיר מפיל על השוכרת והשוכרת מפילה עליו ועדיין הם לא משלמים

31/10/2019 10:30 דפנה שאלה לגבי תיקון חיפוי לקוי חיצוני של הבית הגורם לבעיות רטיבות, עובש ופטריות שאלה לגבי תיקון חיפוי לקוי חיצוני של הבית הגורם לבעיות רטיבות, עובש ופטריות
שלום, ברצוני לברר סוגיה בה נתקלתי. עברתי לבית משותף לפני כשנה, בדירה בה אני גרה יש בעיות רטיבות בקירות החיצוניים במספר חדרים הנובעות מחיפוי הבית שהתיישן ויש בו סדקים ובעיות אחרות. מבדיקה עם דיירים נוספים גם אצל אחרים יש בעיות מעין אלה. פניתי לוועד הבית והבאתי להם הצעה לתיקון החיפוי של בעל מקצוע לאזור של הצד בו אני גרה ובהתאם לבקשתם גם לכל הבית כולו. הם אמרו שזה יצריך איסוף כספים וקיום אספות והם לא מעוניינים לטפל בזה. גם דייר נוסף שהייתי איתו בקשר ומאוד רצה בתיקון הזה אמר שאני אברר מי מעוניין ומי לא ואני לא מעוניינת או יכולה לטפל בנושא בעצמי. לאחר החורף האחרון כל הדברים שעמדו צמודים לקירות הללו התמלאו בעובש ובפטריות והייתי צריכה לזרוק אותם או לערוך ניקוי מיוחד ואני לא הייתי רוצה לעבור עוד חורף כזה. יש לי הצעה מבעל מקצוע שלקחתי לתיקון בקומה שלי בלבד בשלוש חזיתות, מה עלי לעשות עכשיו? האם לתקן ולדרוש מוועד הבית החזר או לפנות אליהם קודם לאישור ההחזר לאחר התיקון? האם מגיע לי החזר על כך ואיך עלי לבקש את זה מוועד הבית? תודה רבה, דפנה

30/10/2019 22:37 מנו שימוש סביר בשטח  המשותף בבניין שימוש סביר בשטח המשותף בבניין
שלום רב,

1) האם ניתן לעשות שימוש בשטח המשותף
כגון: העמדת אופניים בצורה שאינה מפריעה כלל לדוגמה בקומת המקלט הרחק מדלת המקלט
או בחצר הבניין

2) האם וועד הבניין יכול למנוע דייר מלעשות שימוש בשטח המשותף
בעת שאנשי הוועד עצמם עושים שימוש בשטח המשותף לצורכיהם
כגון: אחסון סוכה אישית או שולחן אישי בתוך המקלט וכדומה.

תודה.

29/10/2019 11:33 גיל פגיעה בשער דחסנית פגיעה בשער דחסנית
הרכב פגע (קלות) בשער הדחסנית, מה שגרם לעיקום השער וחלק מהשלבים יצאו ממסילה אחת.
חברת האחזקה הצליחה לטפל בנושא והחזירה את השלבים למקום כך שיהיה אפשר להמשיך להשתמש.
לתיקון הזה, חברת האחזקה קוראים תיקון זמני.
ועד הביניין דורש ממני לשלם עבור תיקון של השער לפי הצעת המחיר של חברת השערים.
לפי הצעת המחיר, התיקון הוא בעיקר קוסמטי, כדי ליישר את השלבים הקיימים וצביעתם מחדש (או החלפתם).
האם הועד רשאי להכריח אותי לשלם את התיקון (בעצמי או באמצעות ביטוח הרכב)?

20/10/2019 17:59 אסא שיפוץ שלא לצורך שיפוץ שלא לצורך
שלום, קראתי כי ההלכה הגורפת הינה כי מרבית עבודות השיפוצים עולות לכדי שמירה על המצב הקיים, כגון: התקנת תיבות דואר חדשות, צביעה ברחבי הבית המשותף, החלפת התאורה, סיוד קירות, תאורה ראויה, התקנת ארונות חשמל תקינים, שיפוץ מעלית, קרמיקה, אריחים וכיוצ"ב. השאלה האם נדרש להראות כי אכן קימת סיבה לביצוע השיפוץ? האם להראות כי קיים קלקול או אי תקינות של התאורה,ארונות החשמל, המעלית האריחים וכו'. למשל מדוע להחליף את אריחי הקיר בלובי או ארונות חשמל אם הכל תקין לחלוטין.. האם החלפה שאינה עולה כדי הוצאה שוטפת לתחזוקה מחייב דייר לשלם לפי שטח הדירה אם היא גדולה יותר, אם בכלל, על הוצאה מיותרת.

עורכי דין מובילים בפורום בתים משותפים

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."