סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על אובדן כושר עבודה(141)

נפגעתם, נפצעתם או חליתם במחלה ואינכם יכולים לחזור לשגרה ? ההתנהלות מול חברות הביטוח הופכת להיות בלתי אפשרית ? יש לכם שאלות בנושא ואתם רוצים לקבל ייעוץ ראשוני בכל הנוגע לזכויות המגיעות לכם כחוק ? במידה וכן, הגעתם למקום הנכון. פורום אובדן כושר עבודה הוקם במטרה לעזור לכם לקבל מענה מקצועי לשאלות המטרידות אתכם, ולהוות את הצעד הראשון בתהליך המשפטי. מהו אובדן כושר עבודה ? אובדן כושר עבודה מוגדר כפגיעה כתוצאה מפציעה או מחלה, אשר בעקבותיהם אין לעובד יכולת לחזור לעבודה כבשגרה, הן אם לעבודה שעסק בה ביום הפגיעה, והן אם לעיסוק אחר האפשרי מבחינת כישוריו, הכל בכפוף לתנאי הפוליסה שלו. תביעות אובדן כושר עבודה מתנהלות מול שני גופים: הביטוח הלאומי וחברת הביטוח אליה שייכת הפוליסה.בתחום אובדן כושר עבודה יש חשיבות רבה לידע מקצועי, כגון : מהי תקופת ההמתנה שלאחריה זכאים לקבלת תגמול כספי חודשי? מהן ההגבלות בפוליסה אשר לפיהן יוחלט על הזכות לתשלום? מה ההבדל בין אובדן כושר עבודה מלא לחלקי? מהו אובדן כושר עבודה ספציפי? ועוד. מעוניינים להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים בתחום? במסגרת פורום אובדן כושר עבודה תוכלו לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ולאחריו תוכלו לקבל החלטות מושכלות.

קרא עוד

שאל בפורום אובדן כושר עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום אובדן כושר עבודה

עו"ד רפאל אלמוג
איזור: תל אביב
פקס: 03-6916635
טלפון: הצג טלפון

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

04/11/2019 09:45 טל אובדן כושר עבודה ודמי אבטלה אובדן כושר עבודה ודמי אבטלה
שלום רב
יש לי ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה שלי ולפני מספר שבועות התחלתי לחתום אבטלה.
רציתי לדעת האם הקרן יכולה לקזז את דמי האבטלה מקצבת אובדן כושר המגיעה על ידם?
כמדומני, יש חברות שכן ויש שלא. איפה זה אמור להיות מצוין ?
תודה
טל

28/03/2016 20:56 יהודית פסילת מקצוע עקב אובדן כושר עבודה פסילת מקצוע עקב אובדן כושר עבודה
שלום אני אחות בקופת חולים ועובדת בקופה 15 שנה .לפני כשנתיים חליתי וקיבלתי אובדן כושר עבודה של 100% .לאחר כשנה חזרתי לעבודה חלקית (3 שעות ביום) ואובדן כושר העבודה כיום ירד ל 62%. אני עובדת כיום במקצוע בהדרכת מטופלים בלבד עקב מגבלה פיזית. הנהלת הקופה מעוניינת להעביר אותי מהמקצוע .
1. האם ע"פ החוק מותר לקופה להעביר אותי לתפקיד פקידותי ?
2. האם הקופה יכולה לפטר אותי במצבי ?
3. האם הקופה יכולה לדרוש ממני שאסכים לפסילת המקצוע ?
4. כיוון שמצבי יכול להשתנות לרעה מהם לדעתך הצעדים הנחוצים מצידי לעשות מול הנהלת
הקופה ?
אודה לך על תשובה מהירה
תודה מראש

2. האם הקופה יכולה לפטר אותי במצבי ? - גם אני רוצה יעוץ באותו שאלה.

16/09/2019 14:19 לי זכויות באובדן כושר עבודה כתוצאה מניתוח זכויות באובדן כושר עבודה כתוצאה מניתוח
שלום, בינואר 2018 יצאתי לחופשת מחלה מהעבודה עקב שני ניתוחים קשים בעמוד שידרה שהשאירו אותי עד היום עם בלאגן בגב ועם בעיות עיצביות ברגליים וכיום אני צמודה לקביים כדי ללכת. בביטוח לאומי אני נמצאת עם 55% ואובדן אי כושר עבודה 100% כשזה זמני וכל חצי שנה יש לי ועדה להדיקה אם יש שינויים. אני מקבלת קיצבה דרך הביטוח של מקום העבודה על אובדן כושר עבודה זמני 1280 ש"ח ( חב' ביטוח מגדל מקפת)... לא עזבתי את מקום העבודה וכח חג אני הוחכת ומקבלת מתנת חג תוך כדי זה שאני נמצאת בימי מחלה. היום אמרו לי שאני לא זכאית למתנת חג (ראש השנה) זאת אחרי שקיבלתי בפסח וראש השנה לפני שנה ופסח לפני שנה. רוצה לציין שעד היום לא קיבלתי ממקום העבודה שום מכתב על מצבי מהחינת מקןם העבודה והיום בגלל המתנה נם התחילו לברר וביקשו ממני שאני אכתוב מכתב,שאני נמצאת משנה שעברה בחודש מרץ (זה הזמן שהסתיימו לי ימי החופשה שצברתי לפני כן ונימלתי וימי המחלה שהיה לי לנצל) בחופשה ללא תשלום...רציתי לדעת שאם מקום העבודה לא כתב לי כלום זה אומר שהוותק במקום העבודה נמשל עד היום? והאם מגיעים כל ההטבות של עובד כמו הבראה ותק שנות עבודה או שהותק בעבודה נעצר במרץ לפני שנה כשנגמרו לי ימי המחלה וימי המחלה בתשלום??? האם לא מגיע לי מתנה גם בחג הזה? ומה כן מגיע לי? כי אני לא עזבתי ולא התפטרתי ואין לי כוונה לעזוב את המקום ומקווה חחזור למקום עבודה ברגע שארגיש טוב. רופא תעסוקתי כתב כבר לפני שנה שאני בימי מחלה עד שמגדל יחליטו אחרת בועדה רפואית ושם אני עדיין ב 100% עובדן כושר

15/09/2019 17:58 רומן קולוסוב אובדן הכושר אובדן הכושר
שלום רב.אני צריך ייעוץ לגבי שבר של קרסול,למה אני זכאי כחולה,עזרה בתנוע בעיר,הגעה לבית חולים ,מטפלות ,ומבקש עובדת סוציאלית,כי אין לי ?תודה רבה

14/08/2019 09:04 ליאון קשת זכויות נכה זכויות נכה
רציתי לדעת מה דעתכם על פי חוק באם נער צעיר שנמצא בסביבה דתית שבה נשים הולכות בלבוש צנוע והוא כמעט ולא יוצא מהאיזור ולכן הוא מאוד רגיש לבא במגע עם כאלו שהולכות בלבוש חשוף האם יש לו זכות תביעה מהחברת טיסה שיתנו לו מושב ליד גבר בתור נכה מאחר ואין ברנוצו להיות מוטרד במשך שעות הנסיעה

30/07/2019 17:54 סיגל אני נשואה לרופא בקנדה, אנו פרודים,  אני בארץ עם הבת. אני נשואה לרופא בקנדה, אנו פרודים, אני בארץ עם הבת.
הקלד את שאלתך

27/05/2019 08:36 אילן יקיר אי תשלום שכר עבודה כקבלן משנה אי תשלום שכר עבודה כקבלן משנה
סרוב תשלום מחברות שבוצעו עבורם עבודות בקבלנות משנה

23/05/2019 22:45 ישראל הודעה על עזיבת הבית הודעה על עזיבת הבית
שלום. החוזה שלי מסתיים בתאריך 30/6/19. לפי החוזה אם אני לא מודיע עד 60 יום קודם אני ממשיך בדירה כשוכר. מה קורה אם אני מוצא דירה ורוצה לקנות. האם עלי לשלם שכירות לשנה או רק חלק? האם אני מודיע לבעל הדירה על כוונתי וזה לא יוצא בסוף מה קורה?

20/05/2019 16:17 מירי עובד באובדן כושר עבודה והסכם קיבוצי עובד באובדן כושר עבודה והסכם קיבוצי
שלום, אני עובדת בחברה מ 2006. במאי 2017 חליתי והתחלתי טיפולי כימו. באוג 2018 הוציאו אותי לחל"ת בגלל שנגמרה לי מכסת ימי המחלה ויש לי נכות 100% זמנית. אני מתעתדת לחזור לעבודה בקרוב. הועד חתם שוב על הסכם קיבוצי שכולל בונוס חד פעמי לפי ותק של כל עובד לרגל 70 שנים לחברה. לדברי הועד אני לא אקבל את הבונוס כי בשנה הנוכחית לא עבדתי מספר חודשים נדרש. האם זה חוקי להחריג עובדים שנעדרים בגלל מחלה במקרה של בונוס חד פעמי שמתייחס לשנות עבודה? הרי לא בחרתי לחלות. תודה

18/05/2019 21:40 מרסלו בל תגמול אובדן כושר עבודה תגמול אובדן כושר עבודה
משכורת ברוטו ממוצעת שנה אחרונה 40000. משכורת מבוטחת בקרן פנסיה 20000.ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי(עיסוק ייחודי) בחברת ביטוח 12000.
באירוע של אובדן מלא של כושר עבודה:כמה אקבל בחישוב גס?
ידוע שאקבל מקסימום 75%.חברת הביטוח מחשבת לפי משכורת ברוטו?אם כן המקסימום שאוכל לקבל זה 30000(סך הכל?)
אז אני בעודף (כפל) ביטוחי או לא?-משכורת מבוטחת +ביטוח פרטי=32000.
האם החישוב נכון?