סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על אובדן כושר עבודה(134)

נפגעתם, נפצעתם או חליתם במחלה ואינכם יכולים לחזור לשגרה ? ההתנהלות מול חברות הביטוח הופכת להיות בלתי אפשרית ? יש לכם שאלות בנושא ואתם רוצים לקבל ייעוץ ראשוני בכל הנוגע לזכויות המגיעות לכם כחוק ? במידה וכן, הגעתם למקום הנכון. פורום אובדן כושר עבודה הוקם במטרה לעזור לכם לקבל מענה מקצועי לשאלות המטרידות אתכם, ולהוות את הצעד הראשון בתהליך המשפטי. מהו אובדן כושר עבודה ? אובדן כושר עבודה מוגדר כפגיעה כתוצאה מפציעה או מחלה, אשר בעקבותיהם אין לעובד יכולת לחזור לעבודה כבשגרה, הן אם לעבודה שעסק בה ביום הפגיעה, והן אם לעיסוק אחר האפשרי מבחינת כישוריו, הכל בכפוף לתנאי הפוליסה שלו. תביעות אובדן כושר עבודה מתנהלות מול שני גופים: הביטוח הלאומי וחברת הביטוח אליה שייכת הפוליסה.בתחום אובדן כושר עבודה יש חשיבות רבה לידע מקצועי, כגון : מהי תקופת ההמתנה שלאחריה זכאים לקבלת תגמול כספי חודשי? מהן ההגבלות בפוליסה אשר לפיהן יוחלט על הזכות לתשלום? מה ההבדל בין אובדן כושר עבודה מלא לחלקי? מהו אובדן כושר עבודה ספציפי? ועוד. מעוניינים להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים בתחום? במסגרת פורום אובדן כושר עבודה תוכלו לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ולאחריו תוכלו לקבל החלטות מושכלות.

קרא עוד

שאל בפורום אובדן כושר עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום אובדן כושר עבודה

עו"ד רפאל אלמוג
איזור: תל אביב
פקס: 03-6916635
טלפון: הצג טלפון

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

11/04/2020 23:05 חיה פרנצ'יזה בשנת 2015 פרנצ'יזה בשנת 2015
קיבלתי אישור מהראל על 100% נכות לתקופה של 95 ימים
אמרו לי שמגיע לי תשלום לפי פרנצ'יזה רק מהיום ה91 תשלום כפול על 5 ימים.
ולא מהיום ה61 בגלל שהתביעה על 2015 והם טוענים שתקנון הפרנצ'יזה מאז קובע שמתחילים לקבל מהיום ה91
האם זה נכון? יש עילה לערער? (קיבלתי סכום נמוך מאד על 95 ימי אובדן כושר עבודה)

02/04/2020 17:27 נלי מור מהרג' פנסית נכות פנסית נכות
שלום רב,
בעלי חולה לב ריאה וקיבל 75% נכות ו 100% אובדן כושר עבודה לצמיתות.
במשך תקופה קיבל ביטוח לאומי ובנוסף מחברת הביטוח 75% מהמשכורת. ללא שום הודעה מוקדמת קיצצו לו את הסכום של ביטוח לאומי מפנסית הנכות. האם זה חוקי? תודה

10/02/2020 17:30 דוד היכן ניתן לשאול באופן דיסקרטי בנושא ועדת האתיקה של הלישכה היכן ניתן לשאול באופן דיסקרטי בנושא ועדת האתיקה של הלישכה
הקלד את שאלתך

04/01/2020 19:32 אורית דן שאלה על אובדן כושר עבודה שאלה על אובדן כושר עבודה
האם אינסומניה..בעיות שינה חמורות ...נחשבות לאובדן כושר עבודה...?

אורית שלום,

שאלתך הינה רפואית ולא משפטית.
יש להיוועץ עם מומחה ברפואה תעסוקתית, אשר יקבע האם מצבך הרפואי עולה לכדי אובדן כושר עבודה, חלקי או מלא.

בריאות שלמה,
רפאל אלמוג, עו"ד

13/03/2016 21:10 עודד תאונת עבודה ותאונה אישית תאונת עבודה ותאונה אישית
במהלך העבודה שלי, אני רגיל לטפס לגבהים ולפני חודשיים שעליתי לתלות דגל, החלקתי ונפלתי על הברך. הייתי מושבת איזו תקופה מהעבודה והועברתי לתפקיד אחר מנהלתי. בנתיים חשבתי שהחלמתי עם הרגל ובמשחק כדורגל עם החבר'ה הרגשתי פתאום כאב חד בברך והועברתי לבית חולים ושם התברר שיש לי נזק חמור. העניין הוא שעוד לא הגשתי תביעה על אובדן כושר עבודה, ועכשיו אני חושש שבחברת הביטוח אם ידעו שגם שיחקתי בכדורגל לא יפצו אותי. מה עושים?

עודד שלום,

ככל ואין החרגה בפוליסת אובדן כושר העבודה שברשותך בעניין תאונה במהלך משחק ספורט, אזי חברת הביטוח תאלץ לשלם את התמלוגים החודשיים, ובלבד שאינך מסוגל לעבוד בעבודתך כבעבר.


בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

16/03/2016 10:38 יואל זכויות בזמן אובדן כושר זכויות בזמן אובדן כושר

שלום קבעו לי אובדן כושר עבודה 100% ל8 חודשים . אני אמור לקבל הבראה אחזקת רכב וביגוד ? מה המעסיק צריך לעשות אני יהיה בחופש ללא תשלום ? מה הזכיות שלי מקרן פנסיה מבטחים תודה רבה

יואל שלום,

מפנייתך לא ברור על ידי איזה גוף נקבע אובדן כושר עבודתך. הנך יכול להגיש תביעה לקרן הפנסיה לקבלת קצבת נכות, בכפוף לבדיקה של מומחה רפואי מטעמה וכמובן בהתאם לתנאי התקנון הקרן.
באשר לתנאי העבודה, יש לפנות לעו"ד העוסק בדיני עבודה.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

21/03/2016 08:30 אמיר דמי ניהול דמי ניהול
אושרה תביעתי לא.כ.ע ע״י חברת הביטוח ומשולמת לי משכורת וכן הפרשות לקרן הפנסיה. דמי הניהול מהצבירה ומההפקדות הן הגבוהות המותרות בחוק.
1. האם אני כבול לחברת הביטוח ללא יכולת להתמקח כלל על גובה דמי הניהול שכן במצטבר סכום החיסכון מגיע לעשרות אלפי שקלים
2. האם אני יכול את הסכום שניצבר להעביר לחברה אחרת בה אקבל דמי ניהול נמוכים יותר ואילו הנוכחית תמשיך לשלם לי את המשכורת וכן את ההפרשות לקרן הפנסיה

אמיר שלום,

שאלתך היא שאלה ביטוחית ולא משפטית. לקבלת מענה מתאים, יש לפנות לסוכן ביטוח.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

21/03/2016 22:09 עידן תאונה בלי ביטוח תאונה בלי ביטוח
אני עובד במשך כמה שנים בתחום הטבחות ומעולם לא עשיתי ביטוח אבדן כושר עבודה. לפני חודשיים בערך נפצעתי ביד שמאל באורח קשה בעקבות תאונת אופנוע ואני לא מסוגל להמשיך לעבוד בתחום ואין לי שום הכשרה אחרת. איזה אפשרויות עומדות בפני?

עידן שלום,

יש לבדוק האם הנך עמית בקרן פנסיה אשר כוללת כיסוי בגין אובדן כושר עבודה (לרבות במסגרת כיסוי לפנסיית נכות בקרן פנסיה, ככל ורכשת).
כמו כן, באפשרותך להגיש תביעה לענף נכות כללית במוסד לביטוח הלאומי, לבדיקת זכאותך לקבצת נכות. במקביל, באפשרותך לבחון זכויותיך לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים על מנת לקבל פיצוי מחברת הביטוח החובה בגין הנזקים שנגרמו לך בתאונת הדרכים.
בריאות והצלחה!

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

22/03/2016 21:07 ניבר פנסיית נכות מקרן פנסיה פנסיית נכות מקרן פנסיה
שלום רב!
אני חולה במחלה כרונית וסובל מנכויות שונות כבר כמה שנים .
הייתי עמית פעיל בקרן פנסיה בזמן שעבדתי.
ביטוח לאומי הכיר בנכות כללית עם אובדן כושר עבודה מלא החל מיוני 2012.
עד כה לא הגשתי תביעת נכות לקרן הפנסיה מאחר ורציתי לנסות להשתקם בכוחות עצמי.
1. ברצוני לתבוע קיצבת נכות מקרן הפנסיה אולם הם טוענים שע"פ התקנון עליהם לדחות את התביעה מאחר וניתן להגיש תביעה רק שלוש שנים מהיום בו איבדתי את כושר העבודה.
מה עושים?
2. קרן הפנסיה דורשת אישור רופא על אובדן כושר עבודה של לפחות 25% לתקופה של לפחות 91 יום רצופים
מאחר ולא עבדתי באותה תקופה/ עבדתי באופן חלקי לא הוצאתי אישור מחלה מהרופא.
עם זאת יש לי אישור מביטוח לאומי על אובדן כושר עבודה מלא לצמיתות אך הקרן טוענת שאינה מכירה בזה.
מה עושים?

תודה רבה!

ניבר שלום,

יש לעיין בתקנון קרן הפנסיה ולבחון מהן הדרישות לקבלת פנסיית נכות. ככל ואינך עומד בקריטריונים הקבועים בתקנון, ייתכן ולא תהא זכאי לפנסיית הנכות כאמור.

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד

29/03/2016 13:20 רונית זכויות בני המשפחה זכויות בני המשפחה
בעלי נפצע קשה בעבודה והוא לא עובד כבר כמה חודשים, אלו זכויות יש לנו כתלויים בו, בתקופה הזו ? יש לנו 6 ילדים קטנים והמשכורת שלו הייתה עיקר הפרנסה שלנו ואין לנו כבר במה לחיות. מה אפשר לעשות?

רונית שלום,
ככל ובעלך אינו מסוגל לעבוד ויש לו כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה, באפשרותו להגיש תביעה לחברת הביטוח ולקבל תמלוגי אובדן כושר עבודה בכל חודש, ובלבד שמומחה רפואי מטעם חברת הביטוח יקבע כי הוא אכן נמצא במצב של אובדן כושר עבודה, זמני או קבוע.
בנוסף, הואיל ומפנייתך עולה כי מדובר בתאונת עבודה, בשלב הראשון יש לפנות לענף נפגעי עבודה במוסד לביטוח הלאומי, להכרה בתאונה כתאונת עבודה ובדרישה לתשלום דמי פגיעה עבור 91 הימים הראשונים לכל היותר. לאחר מכן, ניתן לפנות לקבלת גמלת נכות מעבודה, בכפוף לבדיקה על ידי וועדות רפואיות בתחום פגיעותיו של בעלך, ובהתאם להחלטותיהן תקבע זכאותו לגמלה כאמור.
בריאות שלמה והצלחה!

בברכה,
רפאל אלמוג, עו"ד