סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על תאונות עבודה(216)

שאל בפורום תאונות עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

19/09/2013 22:07 שימי תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה
נפגע עבודה שהכירו שהוא בתאונת עבודה ונמצא בימי מחלה:
1.האם מותר לו לנהוג ברכבו הפרטי?
2.האם מותר לו לצאת מהבית באופן כללי?
3.האם מותר למעסיק לנהל אחריו מעקב ללא ידיעתו?
4.האם זמן המחלה בגין תאונת עבודה מוגבל?
תודה רבה

שימי שלום,
1. מותר אלא אם הצהרת בפני ביטוח לאומי כי אינך מסוגל לנהוג ברכב בעקבות התאונה.
2. בוודאי שמותר אלא אם הצהרת כי אינך מסוגל לצאת מהבית.
3. למעסיק ולביטוח לאומי מותר לשלוח אחריך חוקרים פרטיים שיבדקו אם הצהרותיך בפני ביטוח לאומי נכונות.
4. מביטוח לאומי אתה זכאי לקבל דמי פגיעה עד 91 ימים ממועד התאונה לאחר מכן אתה יכול להגיש תביעה לקבלת דרגת נכות. לאחר 91 ימים אתה יכול לקבל אישור מרופא תעסוקתי שיכול להמשיך את תקופת אי הכושר.
בברכת חג שמח
סיון שטינברג עו״ד

שאלה 2 .ההצהרה לגבי יציאה מהבית היא מול הביטוח לאומי בלבד או שאם הודעתי למעסיק בשיחה מסויימת שאיני יוצא מהבית זה גם נחשב הצהרה?
שאלה 3. במידה ולא הגשתי תביעה לביטוח הלאומי ,אבל אני כרגע בתאונת עבודה ,האם עדיין מותר למעסיק לנהל אחרי מעקב ?
שאלה נוספת: מה המשמעות של טופס בל 250 שאותו מילאתי למי הוא מיועד ?והאם זו נחשבת הצהרה לביטוח לאומי ?

שימי שלום,

שאלה 2- כעקרון ההצהרה היא מול ביטוח לאומי, אך אם המעסיק חושד וישים אחריך חוקר פרטי הדבר יגיע לביטוח לאומי ועל כן, כדאי שלא יהיו סתירות בין הדברים שאמרת למעסיק לבין מה שהצהרת לביטוח לאומי.

שאלה 3 - מותר למעסיק.

לגבי טופס בל 250 - זהו טופס שעליך להביא לרופא המשפחה על מנת שיתן לך תעודה רפואית לנפגע בעבודה המציינת את הימים שאינך יכול לעבוד, ואת תעודה זו אתה צריך להגיש לביטוח לאומי באמצעות טופס בל 211 ותוכל לקבל דמי פגיעה- תשלום עבור הימים שלא עבדת בעקבות התאונה ועד 91 ימים ממועד התאונה.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד

22/09/2013 07:52 שאדי אי מתן טופס 250 לנפגע בעבודה - אי מתן טופס 250 לנפגע בעבודה -
האם אי מתן טופס 250 מהווה עילה להתפטרות ??? האם יש פסקי דין המזכירים סוגייה זו ???

שאדי שלום,

ראשית, קיימת אופציה להגיש לביטוח לאומי את הטופס בל 250 יחד עם מכתב נלווה מטעמך בו אתה מציין כי המעסיק מסרב לחתום על הטופס ולבקש מביטוח לאומי שיפנו אליו ישירות וידרשו ממנו למלא את הטופס.

במידה וזה לא עוזר - איני מכירה פסקי דין שדנים בסוגיה כי אי מתן טופס בל 250 מהווה עילה להתפטרות, אך לעניות דעתי ככל והמעסיק היה נוכח במועד התאונה וניתן להוכיח זאת והוא מסרב לחתום על הטופס, התנהלות זו יכולה להוות עילה להתפטרות בדין מפוטר ולראות מה ביה"ד יפסוק.

חשוב רק לתת למעסיק לפני כן מכתב התראה כי הוא נדרש לתקן את הרעת התנאים ובמידה ולא יתקן תאלץ להתפטר.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד

18/09/2013 12:50 אורלי שם טוב האם תת פעיות קשה של בלוטת התריס מחלה בה חליתי במהלך העבודה קשורה האם תת פעיות קשה של בלוטת התריס מחלה בה חליתי במהלך העבודה קשורה
בזמן העבודה נתגלתה לי תת פעיולות קשה של בלוטת התריס האם זה נכלל כמחלה שאני יכולה להגיש בגינה תביעה

אורלי שלום,
זה תלוי, יש מקרים שכתוצאה מלחץ נפשי חריג נגרמה בעיה בבלוטת התריס.
במה את עובדת?
האם היה אירוע חריג בעבודה שגרם לך לבעייה הרפואית?
האם סבלת לפני כן מבעייה בבלוטת התריס?
בברכה,
סיון שטינברג עו״ד

בשנת 2008 חצי שנה לאחר לידת בתי בלידה שלישית בשל לחץ בעבודה ומתיחות קשה עם מנהליי במקום העבודה חשתי חולשה נוראית עצבנות ואי שקט עייפות כרונית ורצון רק לישון ולא להתמודד עם מה שקורה סביבי בבדיקות דם נתגלה כי אני סובלת מתת פעילות קשה של בלוטת התריס. הרופאה המליצה עד חודש מנוחה בבית עד שאני התאזן עם כדורי אלטרוקסין מנהלת עבודה שלי הגיבה לכך שאני אעוף חזרה לכיסא שלי והמשיך לעבוד מצבי התדרדר ובשנת 2011 פוטרתי מהעבודה אחרי 11שנות עבודה בטענה כי התפקוד שלי לקוי עבדתי כמזכירה רפואית בקופת חולים חשוב לציין שלאורך כל ההריון סבלתי מהתנקשות מתמשכת על ידי ממונים והייתי בלחץ נוראי לגבי עתידי כיום אני סובלת מעודף משקל ודיכאון קשה

אורלי שלום,

ראשית, הייתי ממליצה לך לעיין בכל החומר הרפואי שלך משנת 2008 ולראות אם ציינת במסמכים הרפואיים כי את לא מרגישה טוב בעקבות העבודה.

שנית, יש לבדוק אם ניתן להוכיח את היחס שקיבלת ממקום העבודה וכן להתייעץ עם רופא המומחה בתחום אם היחס יכול להיות הגורם למחלה ואם יכול לתת חוות דעת לבית משפט.

ממליצה לך להגיע עם החומר הרפואי למומחה הבקיא בתחום לפגישת ייעוץ.
בברכת חג שמח,
סיון שטינברג עו״ד

15/09/2013 15:31 אורית רופא תעסוקתי רופא תעסוקתי
הי אני עובדת במקום עבודה קרוב ל4 שנים, היתי אצל רופא תעסוקתי שקבע שכרגע אני לא יכולה לחזור למקום העבודה לתפקיד הספציפי ולא יהיה ניתן להציע לי שום תפקיד במקום כי כל התפקידים עם אותו אופן עבודה .ואף ציין שממליץ ללכת לביטוח לאומי להוצאת נכות זמנית .

השאלה שלי האם מקום העבודה במקרה זה מחוייב לתת לי מכתב פטורין לפי החוק ? (על מננת שתהיה לי אפשרות לחתום אבטלה בזמן שמחלימה)?..

אורית שלום,

מקום העבודה לא מחויב לפטר אותך, הוא יכול להמתין ולראות אם מצבך משתפר ובינתיים להוציאך לחופשה ללא תשלום.
מה שכן, לך יש את האופציה להתפטר על רקע מצב בריאותי לקוי ולקבל פיצויי פיטורים, אך לא תוכלי לחתום אבטלה מיד אלא רק לאחר 3 חודשים. מומלץ בהליך זה להיות מלווה ע"י עו"ד הבקיא בתחום.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד

10/09/2013 18:21 חן נחמיאס תאונה בדרך הבייתה מהעבודה האם נחשבת לתאונת עבודה? תאונה בדרך הבייתה מהעבודה האם נחשבת לתאונת עבודה?
ביום ראשון לפני שבועיים סיימתי את העבודה כהרגלי ב-16:30. הייתה לי הלוויה והבית העלמין קרוב למקום עבודתי לכן הלכתי ברגל. לאחר חצי שעה שהסתיימה ההלוויה חזרתי לעבודה לקחתי את האוטו ונסעתי הביתה , ובדרך מישהי ניכנסה בי מאחורה... האם זה נחשב לתאונת עבודה??

חן שלום,

התשובה היא חיובית, התאונה נחשבת כתאונת עבודה ותאונת דרכים, כלומר את זכאית לקבל את זכויותיך מביטוח לאומי (יש להחתים את המעסיק על טופס בל 250, ניתן להוריד מהאינטרנט) וגם לדרוש פיצוי מביטוח החובה של הרכב שלך. מומלץ מאוד להיות מלווה בהליך זה על ידי עו"ד אשר ידאג להשיג עבורך את הפיצוי המקסימאלי.

בברכת חתימה טובה,
סיון שטינברג עו"ד

ואם המנהל שלי טוען שזאת לא תאונת עבודה והוא לא רוצה להביא לי טופס 250 מה אני אמורה לעשות? (הוא אומר שהוא משלם לא ביטוח לאומי)

חן שלום,

עליך למלא טופס בל 211 לביטוח לאומי ( הודעה על פגיעה בעבודה ותביעה לקבלת דמי פגיעה) ניתן להוריד מהאינטרנט, ולציין במכתב נלווה כי המעסיק מסרב למלא טופס בל 250 ולבקש מביטוח לאומי שיפנו אל המעסיק וידרשו ממנו למלא.

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד

12/09/2013 10:54 דנה השתתפות בתשלום לביטוח לאומי עבור תאונת עבודה השתתפות בתשלום לביטוח לאומי עבור תאונת עבודה
שלום רב

עובדת שלנו נפגעה בדרכה לעבודה ופנתה לביטוח לאומי לקבלת הכספים המגיעים ולה.
בית העסק קיבל מביטוח לאומי השתתפות בסך 12 ימים עבור הכסף שניתן לה
שאלתי האם אני אמורה לקזז את אותם 12 יום מימי המחלה שנצברו לזכותה ? או שאני משלמת עליהם בעצם כפול, פעם אחת לביטוח לאומי ופעם אחת לעובדת המנצלת את ימי המחלה המגיעים לה.

דנה שלום,

כעקרון, אין כפל תשלום, העובדת לא יכולה לקבל גם ימי מחלה מהמעסיק וגם דמי פגיעה מביטוח לאומי, אולם הדרישה שקיבלת מביטוח לאומי להשתתף בתשלום עבור 12 ימים ראשונים היא דרישה על פי החוק ועליך לשלם לביטוח לאומי עצמו אך לא לעובדת.
כמו כן, אינך יכולה לקזז את הימים האלו מהצבירה של ימי המחלה של העובדת.

בברכת חתימה טובה,
סיון שטינברג עו"ד
ככל ושילמת לעובדת בתלוש 12 ימי מחלה והיא קיבלה עבורם גם דמי פגיעה
במידה ושילמת לעובדת בתלוש ימי מחלה ובנוסף היא קיבלה גם דמי פגיעה מאינך משלמת ימי מחלה לעובדת שכן היא מקבלת דמי פגיעה מביטוח לאומי.
דרישת התשלום שקיבלתם מביטוח לאומי עבור 12 ימים שהעובדת נעדרה - היא דרישה הקבועה בחוק הביטוח לאומי

09/09/2013 09:10 צחי אישור כשירות אישור כשירות
אני שלושה חדשים בבית ורוצה לחזור לעבוד אבל בעבודתי מתנים את חזרתי באישור כשירות לעבודה נפצעתי בקרסול והאורתופדיים לא נותנים לי אישור רק לאחר צילום סיטי בעצמות ושלחו אותי לרופא תעסוקתי מה עושים במצב כזה והעבודה רוצה שמתי שאחזור אתפטר מהעבודה

צחי שלום,

על מנת לחזור למקום העבודה לאחר תאונת עבודה, עליך להיבדק ע"י רופא תעסוקתי אשר יקבע אם אתה רשאי לחזור למקום העבודה באופן רגיל או בהגבלות מסוימות או יתכן ויקבע כי אינך יכול לשוב בשלב זה למקום העבודה.

לגבי ההתפטרות- אם תוכל לשוב למקום העבודה ולעבוד באופן רגיל מדוע שתתפטר ? וגם אם תוכל לחזור בהגבלות מסוימות- חובה על המעסיק לאתר לך תפקיד חלופי אשר יתאים למגבלותיך ורק אם לא ימצא תפקיד כזה עליו לפטר אותך ולא אחרת.

במידה והמעסיק ממשיך להתעקש שתתפטר גם לאחר שתקבל אישור רפואי מרופא תעסוקתי אני מציעה לך להגיע לפגישת ייעוץ עם עו"ד הבקיא בתחום בשביל לבחון את המשך הדרך.

המון בריאות,

סיון שטינברג עו"ד

07/09/2013 12:26 הדיל תאונה בעבודה חדשה לאחר חופשת לידה תאונה בעבודה חדשה לאחר חופשת לידה
התחלתי את עבודתי כפיזיוטרפיסטית במקום חדש רק לפני 3 שבועות, וזאת לאחר שהייתי בחופשת לידה בת 6 חודשים, יצוין כי לפני הלידה עבדתי במקום אחר והיו לי תלושי שכר, לפני יומיים החלקתי בעבודה ונפגעתי בכתף ובגב, האם אני זכאית לדמי פגיעה מהביטוח לאומי? ולפי איזה תלושי שכר הם מחשבים את יום העבודה שלי? וגם האם אני יכולה לתבוע את פוליסת הביטוח של מקום העבודה על רשלנות עקב הפגיעה? תודה

שלום לך,

בוודאי שאת זכאית לקבל דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי, על המעסיק החדש למלא לך טופס בל 250. דמי הפגיעה יחושבו לפי 3 תלושי שכר אחרונים - 2 של המעסיק הקודם ואחר של המעסיק הנוכחי.

אם החלקת בעקבות רשלנות של המעסיק את בהחלט יכולה לתבוע את פוליסת הביטוח של מקום העבודה, מומלץ מאוד להיות מלווה בהליכים אלו עם עו"ד הבקיא בתחום. אם תרצי משרדי ישמח לסייע לך.

בברכת בריאות וחג שמח,
סיון שטינברג עו"ד

06/09/2013 09:44 לאה כהן תאונת עבודה תאונת עבודה
בתאריך ה 1/8/2013 בדרכי לעבודה מהבית לכיון הרכב נפלתי ושברתי את יד ימין, הגשתי תביעה לביטוח לאומי ונדחיתי על ידם בטענה שנמצאתי עדיין בתחום ביתי הפרטי. יש לציין שאני גרה בבית שיש לו כניסה פרטית וחצר שאני מחנה את הרכב האם זה לא תאונת עבודה? אני עדיין עם גבס ביד ולא יודעת למי לפנות לקבל תשלום למחייתי. מצפה לתשובתך ותודה מראש

לאה בוקר טוב,

תשובתי מתחלקת למספר חלקים:

1. כל עוד נפלת בשטח הפרטי של ביתך - בתוך חצר פרטית מגודרת שרק לך ולבני משפחתך יש גישה אליה אז לצערי הצדק עם ביטוח לאומי ואין מדובר בתאונת עבודה.
על מנת שתאונה בדרך לעבודה תיחשב כתאונת עבודה - על התאונה להתרחש לאחר שיצאת מדלת הבית ומהשטח הפרטי ויצאת לרשות הרבים.
במידה והחצר בו החנית את רכבך בחצר המשותפת לך ולשכנים או בחצר שאמנם שייכת רק לך אך היא פרוצה וכל עובר אורח מהרחוב יכול לעבור בה - אז יתכן ויש עילה וניתן להגיש תביעה לביה"ד לעבודה על ההחלטה של ביטוח לאומי.

2. במידה ואין מדובר בתאונת עבודה - אם את מבוטחת בקרן פנסיה - הפוליסה כוללת גם רכיב של אובדן כושר עבודה ואת זכאית להגיש תביעה לחברת הביטוח ולבקש לקבל גמלה (כ - 75% משכרך).
במידה ויש לך ביטוח מנהלים - בדקי אם רכשת בנפרד פוליסה של אובדן כושר עבודה ואז גם תוכלי לקבל גמלה מחברת הביטוח כל עוד לא תהיי מסוגלת לעבוד.
לתשומת ליבך - ההתיישנות של הגשת תביעה של אובדן כושר עבודה - היא 3 שנים ממועד התאונה, על כן יש לפעול במהירות ולדווח לחברת הביטוח על התאונה.

3. יש לבדוק אם את מבוטחת בפוליסה של תאונות אישיות שגם יכולה להיות רלוונטית למקרה זה, יש לקרוא את הפוליסה.

4. במידה ומסיבה כלשהי אינך מבוטחת בקרן פנסיה או בביטוח מנהלים, את זכאית לקבל מהמעסיק תשלום עבור ימי מחלה ועד למקסימום הימים שצברת.

5. רק במידה ואת לא זכאית לימי מחלה או אין לך מספיק ימי מחלה שמכסים את כל התקופה, את זכאית להגיש תביעה לביטוח לאומי - בגין תאונה רגילה שהיא לא תאונת עבודה או תאונת דרכים, ותהיי זכאית לקבל תשלום עד 90 יום ממועד התאונה. יש למלא את טופס בל 2201 ניתן להוריד מהאינטרנט מאתר הביטוח הלאומי.

מומלץ מאוד להיות מלווה בהליכים אלו ה ע"י עו"ד הבקיא בתחום אשר ידאג כי תקבלי את הגמלה המגיעה לך. אם תרצי, משרדי ישמח לסייע לך בעניין זה בתום החג.

בברכת בריאות וחג שמח,
סיון שטינברג עו"ד

01/09/2013 13:35 אוראל רופא תעסוקתי שאלה רופא תעסוקתי שאלה
הנני עובדת בחברה סלולרית כבר 4 שנים כיום אני בבית כבר כחודש עקב כאבים ביד ימין שלא עוברים גם לאחר טיפול רפואי רופא הפנה אותי לפזיותרפיה ונתן הפנייה לרופא תעסוקתי. השאלה שלי אני רוצה לקבל את תשובת הרופא לפני שמעדכנת את מקום העבודה האם מספיק הפניה מרוםא המשפחה שלי ?? או שחייב להביא הפנייה גם ממקום העבודה?? והשאלה השניה במידה והרופא יקבע כי אינני יכולה להמשיך בעבודתי האם מקום העבודה יהיה מחוייב לפטר אותי ולתת מכתב פטורין כי אני רוצה לחתום אבטלה עד שאמצא עבודה שמתאימה לי תודה!

אוראל שלום,

למעסיק עליך לתת את כל אישורי המחלה שקיבלת וכן את האישור מהרופא התעסוקתי.
אם הרופא התעסוקתי יקבע כי אינך כשירה לעבוד - המעסיק רשאי לפטר אותך לאחר שמימש לך את כל ימי המחלה שצברת במקום העבודה ואז תקבלי פיצוי פיטורים ותוכלי לחתום אבטלה.

במידה והמעסיק יסרב לפטר אותך - את רשאית להתפטר עקב מצב בריאותי לקוי ולקבל פיצויי פיטורים אולם, אז לא תוכלי לחתום אבטלה אלא רק לאחר 3 חודשים. אם את מחליטה לנקוט בצעד זה, מומלץ מאוד שתהיי מלווה ע"י עו"ד הבקיא בתחום אשר ידאג שתקבלי את הפיצויים והזכויות המגיעות לך.

שנה טובה והמון בריאות,

בברכה,

סיון שטינברג עו"ד

האם חייב טופס הפניה ממקום העבודה כדי שרופא תעסוקתי יקבל אותי ,?
( או שמספיק רק מרופא המשפחה ) ?

הקלד את תגובתך

04/09/2013 00:23 אוראל המשך

והאם זה חוקי שהמעסיק יסרב לפטר למרות אישור רופא תעסוקתי ?

אוראל שלום,

כן. המעסיק יכול להוציאך לחופשה ללא תשלום ולהמתין ולראות אם מצבך הרפואי משתפר.
על כן, קיימת לך האופציה כפי שציינתי להתפטר בעקבות מצב בריאותי לקוי.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד