סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על תאונות עבודה(219)

שאל בפורום תאונות עבודה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

29/10/2013 07:21 איתן פגיעה בעבודה פגיעה בעבודה
במהלך עבודתה של בתי בבית מלון נפל גוף תאורה על ראשה ו גרם לה לחתך בראש.
היא פונתה לבית חולים ונראה כנראה חתך די שטחי.
האם יש מקום לתביעה?

איתן שלום,
ככל והתאונה נגרמה בעקבות רשלנות של המלון אז בהחלט ניתן וכאשר יש בשר לתביעה ולא פצע שטחי בלבד. הזמן יעיד על חומרת הפגיעה.
מה שכן כמובן לדווח על התאונה כתאונת עבודה לביטוח לאומי.
בברכה,
סיון שטינברג פלישר עו״ד

28/10/2013 09:29 אביטל תביעת פיצויים תביעת פיצויים
שלום, בעלי נפגע בעבודה ונכווה כוויות קשות בכף רגלו, לצערנו הפגיעה התאפשרה מאחר ולא נעל נעלי עבודה מתאימות, זאת מכיוון שנכנס בדחיפות לטפל בבעיה דחופה, דקות לפני יציאתו מהעבודה לאחר שכבר החליף את בגדי העבודה לבגדים רגילים.
כמובן שהגשנו תביעה לביטוח לאומי לצורך תשלום הימים בהם לא עבד.
שאלתי היא האם ניתן לתבוע את מקום העבודה? פיצויים ? רשלנות? ( הצינור ממנו יצא חומר הכוויה לא קובע למקום כראוי) קצין הבטיחות של החברה טוען כי מאחר ובעלי לא נעל את נעלי הבטיחות בניגוד להנחיות אין לו עילה לתביעה, מנגד עליי לציין כי מעסיקו של בעלי לחץ עליו והוביל אותו בבהילות לטיפול בבעיה, שעה שכבר היה בדרכו החוצה הבייתה.
אודה לתשובתך.

אביטל שלום,

לפי דבריך יש מקום להגיש תביעת רשלנות, ממליצה לך ללכת לפגישת ייעוץ עם עו"ד הבקיא בתחום.

בברכה,
סיון שטינברג - פליישר עו"ד

27/10/2013 19:58 תמי פיטורין בגין נפילה פיטורין בגין נפילה
שלום אני נפצעתי במהלך תפקידי בגן כסייעת, החלקתי וכרגע יש לי דלקת בברך כתוצאה מהנפילה, לא משהו רציני, אני אחזור לעבודה תוך 5 ימים כנראה מיום הנפילה. האם הגננת רשאית לפטר אותי תוך כדי חופשת המחלה שלי?

תמי ערב טוב,

המעסיקה אינה רשאית לפטר אותך תוך כדי חופשת מחלה!
אני ממליצה לך לדווח על תאונה זו כתאונת עבודה לביטוח לאומי, כך שאם מצבך יחמיר (בתקווה שלא) תמיד תהיי זכאית לקבל סיוע וטיפול מביטוח לאומי. לצורך כך עליך להחתים את המעסיקה על טופס בל 250 - הצהרה על תאונת עבודה ואת טופס זה לתת לרופא על מנת שיוציא לך תעודה רפואית לנפגע בעבודה. את התעודה הרפואית עם 5 ימי המחלה עליך להגיש לביטוח לאומי יחד עם טופס בל 211 ואת התשלום עבור אותם ימים תקבלי מביטוח לאומי ולא דרך המעסיקה.

בברכה,
סיון שטינברג - פליישר עו"ד

23/10/2013 10:07 טל תביעת מקום עבודה תביעת מקום עבודה
בוקר טוב.
הוכרתי כנפגע עבודה מהמ"לל ופוציתי חד פעמי.שאלתי האם ניתן לתבוע את מקום העבודה על רשלנות/כאב וכד'. אני הופניתי לביצוע ניתוח אולם עדיין לא עשיתי זאת.

טל שלום,

במידה והמעסיק התרשל ובעקבות התרשלותו נגרמה לך התאונה וניתן להוכיח את ההתרשלות, אז בהחלט ניתן להגיש תביעה כנגד המעסיק.
כיצד קרתה לך התאונה ?

בברכה, ,
סיון שטינברג - פליישר, עו"ד

22/10/2013 20:03 אלי אישור על תקופת העסקה אישור על תקופת העסקה
שלום וברכה, המעסיק שלי היה אמור להנפיק לי אישור על תקופת ההעסקה, והשכר, אך זה מתעקב הרבה זמן, האם החוק מתייחס לתקופה מסויימת בה המעביד אמור להנפיק את האישור? תודה אלי.

אלי שלום,

סעיף 8 לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות התשס"א 2001 - קובע כי על המעסיק לתת לך אישור על תקופת העסקה תוך 14 יום מסיום תקופת העסקתך או תוך 7 ימים מהיום שביקשת בכתב את האישור מהמעסיק, לפי המוקדם מביניהם.

כמו כן, החוק קובע כי אם המעסיק מסרב להמציא את האישור הוא יחויב בקנס לפי סעיף 61 (א)(1) לחוק העונשין. כמו כן, ניתן גם לדווח למשרד התמ"ת.

בברכה,
סיון שטינברג - פליישר עו"ד

21/10/2013 00:26 מיכאל התזת חומר כימי לעיניים התזת חומר כימי לעיניים
עו"ד סיון שלום
בתאריך 12.10.2013 בזמן עבודה עם חומר כימי בעבודה קיבלתי התזה של חומר לעיניים. שטפתי את העיניים והמשכתי בעבודה ללא פינוי למיון. הודעתי למנהל ולאחראי בטיחות בעבודה. נכון לעכשיו אין לי תופעות לוואי בעין אך לצורך פרוטוקול אני צריך להיבדק על מנת שבמידה ותהיה הידרדרות אוכל להגיש תביעת תאונת עבודה? ותוך כמה זמן אני יכול לגשת להיבדק מקרות התאונה?

תודה מראש
מיכאל

מיכאל שלום,

מומלץ כי תדווח על התאונה לביטוח לאומי בדיוק מן הטעמים שציינת - במקרה של החמרה במצבך. יש להיבדק בהקדם האפשרי.

כמו כן, עליך להחתים את המעסיק על טופס בל 250 (ניתן להוריד מהאינטרנט) ולמסור לרופא כך שיתן לך תעודה רפואית לנפגע בעבודה, אשר אותה תוכל להגיש לביטוח לאומי באמצעות טופס בל 211. (ניתן להוריד מהאינטרנט).

בברכה,
סיון שטינברג - פליישר עו"ד

20/10/2013 08:44 אירית תאונה במהלך עבודה פיזית תאונה במהלך עבודה פיזית
שלום,
אני עובדת כמחלקת דואר בחברה פרטית כ-3 שנים ברציפות. במהלך עבודתי, החלקתי במדרגות ונחבלתי בגב תחתון - עצם הזנב. בצילום ראשוני לא נצפה שבר ו/או תזוזות עצמות, אבל הרופא המטפל הפנה אותי בכל זאת למיפוי עצמות (תור בעוד כשבועיים). בינתיים, עבדתי מספר ימים על אף שניתנו לי כמובן ימי מנוחה ת.עבודה, שכן הרופא אמר שזה עניין של סיבולת ולא יגרום להחמרה במצב. אלא שהכאבים התעצמו ולאחר מספר ימים לא יכולתי להמשיך לעבוד (כאבים שהגבילו אותי מבחינת קצת הליכה, עליה במדרגות, התכופפות). הרופא ייתן לי ימי מנוחה ככל שרק אצטרך, אבל המעסיק לוחץ עלי לתת הערכת מצב שכן הדואר חייב להיות מחולק בטווח זמן סביר ואין אצלנו שום רזרביסטים שיכולים למלא מקום. בקיצור, אני בין הפטיש והסדן. מצד אחד, זקוקה מאד להבטיח לעצמי פרנסה רציפה (חד הורית, בת 51) והחברה שלנו אינה סובלנית להיעדרות מהעבודה, מצד שני - הכאב עדין בעוצמה גבוהה וסוג העבודה אינו מאפשר הקלות או הפחתה משמעותית בעומס. העבודה מחייבת הליכה ממושכת, מהירה יחסית, נשיאת משקל, גם אם משתמשים בעגלת נשיאה, עדין יש להעביר חבילות לרכב ומחוצה לו.
אני מודעת לכך שהשאלה שלי אינה חדה וברורה, אולם זה משום שהערכת המצב שלי מעורפלת ועמוסת שאלות ודאגות.
אודה לך מאוד אם תאירו לי את הדרך.

אירית שלום,

אני מציעה לך לפנות לרופא תעסוקתי אשר יקבע אם את רשאית לחזור למקום העבודה. מאוד יתכן כי הרופא יקבע כי את רשאית לחזור אך בהגבלות מסויימות (ללא הרמת משאות, ללא כיפופים) או יתכן ויקבע כי עליך להישאר עוד לנוח בבית.
במקרה כזה, מצבך הבריאותי והתעסוקתי יתבהר והמעסיק יהיה יותר סובלני.

בברכה,
סיון שטינברג - פליישר עו"ד

11/10/2013 20:32 פרידה שבצוב תאונת עבודה תאונת עבודה
שלום
נפצעתי במקום העבודה ...מ22.9 אני בחופש מחלה וכמובן תלוש שכר שקיבלתי לא ראיתי שכר עבור הימים שלא הייתי בעבודה...
שאלה שלי היא כזו כאשר בן אדם נפצע במקום העבודתו,זכאי לקבל כסף רק מביטוח לאומי או שניתן לקבל שכר על חופש מחלה שצברתי..?

פרידה שלום,

בתאונת עבודה את זכאית לקבל כסף מביטוח לאומי ובכפוף לכך שהגשת תביעה בל 211.
עדיף לשמור את הזכאות לימי מחלה שאת זכאית לקבל מהמעסיק למקרים אחרים שלא תוכלי לקבל כספים מביטוח לאומי.
האם המעסיק חתם לך על בל 250 .?

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד

16/10/2013 19:28 פרידה תגובה

שלום
קודם כל תודה רבה על המענה המהיר..
כן המעסיק חתם על בל 250.

09/10/2013 11:29 מלי רופא תעסוקתי /תביעה בגין תאונת עבודה רופא תעסוקתי /תביעה בגין תאונת עבודה
בעלי עבר לפני שנתיים וחצי תאונת עבודה שבעקבותה עבר קטיעת יד ימין, נקבעו לו 100% נכות.
בעלי לא עובד וביקש ממקום עבודתו לקבל פיצויים בגין הפסקת עבודתו ואי חזרתו לעבודה.
מקום העבודה שלח מכתב שבו הוא מבקש מבעלי לעבור בדיקה אצל רופא תעסוקתי, האם זה תנאי כלשהו לשחרר פיצויים? במידה ורופא תעסוקתי יחליט את החלטתו לגבי אופי עבודה ומספר שעות ( יש לציין שבעלי היה מכונאי) ועדיין בעלי לא מעוניין לחזור למקום עבודתו, האם עדיין הוא זכאי לקבל פיצויים?
שאלה נוספת : בעקבות התאונה , אנו תובעים את חברת הביטוח של מקום העבודה, מהסכום שנקבל , האם ביטוח לאומי מחזיר לעצמו הוצאות ? באיזה גובה?

מלי שלום,

החלטתו של הרופא התעסוקתי תשפיע על קבלת פיצויי הפיטורים, שכן ככל והרופא יקבע כי בעלך יכול לחזור לעבודה, המעסיק לא יהיה רשאי לפטרו.

אגב, קיימת אפשרות כי בעלך לא חייב לחכות שהמעסיק יפטר אותו והוא יכול להתפטר על רקע מצב בריאותי לקוי כנגד המצאת מסמכים רלוונטיים ולדרוש פיצויים, אך חוו"ד של רופא תעסוקתי אשר קובעת כי הוא מסוגל לחזור לעבודה, תסכל את אפשרות זו.

לעניין התביעה של חברת הביטוח של המעסיק - לא ניתן לקבל כפל פיצוי, כלומר חברת הביטוח תיקח בחשבון את כל הכספים שקיבלתם מביטוח לאומי ותציע לכם פיצוי רק בנוסף לסכום שקיבלתם מביטוח לאומי. מומלץ מאוד להיות מלווים בעו"ד הבקיא בתחום אשר ילווה אתכם בקבלת הפיצוי המגיע לכם מחב' הביטוח, משרדי ישמח לסייע ככל ואתם לא מיוצגים.

שבת שלום,
סיון שטינברג עו"ד

07/10/2013 16:50 אסתי מה עדיף? מה עדיף?
היי עו"ד סיון,
החלקתי במדרגות בדרכי לעבודה וקיבלתי מכה באגן ובעמוד השידרה, הרופאה הפנתה אותי לצילום ואורטופד ממליצה על שבוע מנוחה בבית. מה עדיף האם להוציא אישור מחלה או דרך הביטוח לאומי כתאונת עבודה, ואם דרך הביטוח לאומי, אשמח לדעת מהו התהליך. תודה רבה!

אסתי שלום,

עדיף שביטוח לאומי יכיר בתאונתך כתאונת עבודה ולמה ? כי במידה ותהיה החמרה במצבך תמיד תוכלי לפנות לביטוח לאומי ולדרוש את זכויותיך וכך את גם שומרת את ימי המחלה למקרים בהם כן תזדקקי להם.
.
על מנת שביטוח לאומי יאשר לך את התאונה כתאונת עבודה, עליך להוכיח כי היית כבר בדרך לעבודה ומחוץ לשטח הבית, באיזה מדרגות נפלת ?

על כן, עליך להחתים את המעסיק על טופס בל 250 (ניתן להוריד מהאינטרנט)
עם הבל 250 לפנות לרופא שייתן לך תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה, את תעודה זו את מגישה לביטוח לאומי יחד עם טופס בל 211 - תביעה לקבלת דמי פגיעה והכרה בתאונה כתאונת עבודה.

כל תעודה רפואית לנפגע בעבודה נוספת שתקבלי בהמשך יש לשלוח אל ביטוח לאומי ואת זכאית לקבל שכר עד 75% משכרך במשך 90 יום ממועד התאונה.

לאחר שתקבלי את דמי הפגיעה את גם זכאית להגיש תביעה לביטוח לאומי לקביעת דרגת נכות. מומלץ להיות מלווה בהליך ע"י עו"ד.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד

היי סיון, נפלתי במדרגות הבנין בו שוכנת דירתי והייתי בדרכי לעבודה. אם לא החסרתי מהעבודה כיון שלא יכולתי להחסיר. יש לי על מה לתבוע את הביטוח לאומי(נזקים עתידיים,כרגע מעט כואב אך אין לדעת מה יתפתח!)מה דעתך?

אסתי שלום,

תגישי תביעה לביטוח לאומי, עדיף להגיש תביעה לביטוח לאומי כי לא ניתן לדעת אילו נזקים עתידיים עשויים להיגרם לך.

בברכה,
סיון שטינברג עו"ד