סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני חוזים(462)

כיום, בין אם אנו רוכשים רהיט, טלפון, מכונית, או בין אם אנו נכנסים לעסקת יזמות גדולה, הדבר נעשה באמצעות חוזה (בעל פה או בכתב), אשר לעריכתו, כמו גם לפרשנותו, כללים משפטיים. במסגרת פורום דיני חוזים זה, תוכלו להתדיין בנושאים וסוגיות בתחום דיני החוזים, לשתף מניסיונכם, להעלות שאלות ולקבל את התייחסות מנהל הפורום למשל בנושאים הבאים: מהו חוזה ? ממה הוא מורכב ? מתי ובאילו תנאים נכרת חוזה ? האם ניתן לעשות חוזה בעל פה ? מתי בית המשפט יתערב בפרשנות חוזה ? מה עקרון תום הלב ? ועוד. אם אתם נמצאים לפני עריכת חוזה, או לאחר עריכת חוזה אך קיימת מחלוקת חוזית/פרשנית, כאן תוכלו לקבל מענה משפטי של עורך דין העוסק בתחום, ללא כל תנאי מוקדם ובתוך זמן סביר.

קרא עוד

שאל בפורום דיני חוזים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני חוזים

דרור הראל
איזור: מרכז
פקס: 08-6384083
טלפון: הצג טלפון

אשמח להיות העו"ד העסקי שלך ולתת ייעוץ משפטי אמיתי אשר מבוסס על ניסיוני האישי.

12/01/2022 18:30 עדי העלאת דמי ועד בית מול סעיף ספציפי בחוזה העלאת דמי ועד בית מול סעיף ספציפי בחוזה
שלום רב לעו"ד הראל. אני מתנצלת מראש על אורך ההודעה.

לפני כמה חודשים חתם נציג ועד הבית אצלי בבניין על חוזה מול נותן שירות - כזה שמנהל רק את העניינים הכספיים של הקופה. (לא חברת ניהול).
נותן השירות, שמבצע את הגביות מהדיירים והעברות התשלומים השונים, החליט, בתיאום עם נציג ועד הבית, להעלות לפתע את דמי הוועד החודשיים, לראשונה אצלנו בבניין.
מעבר לזה שלא התקיימה אסיפת דיירים כחוק (רק נתלתה מודעה עם פירוט ההוצאות והדו"ח האחרון), וכחלק ממנה גם לא הצגת דו"חות (בלשון רבים) כספיים של הבניין (על מנת לקבל הסבר כיצד הקופה הגיעה למצב שכזה עם חוסרים מסויימים), שמתי לב לסעיף בחוזה שהוועד חתם עם נותן השירות, שהנוסח שלו הוא :
" נותן השירות לא יהיה רשאי לדרוש ו/או לתבוע מהדיירים ו/או מהנציגים ו/או ממי מהם העלאה ו/או שינוי דמי הניהול ו/או דמי ועד הבית כפי ההגדרה בהסכם זה בעבור התשלומים הרגילים, במשך שנתיים מיום חתימת הסכם זה. "

אציין כי את דמי הניהול החודשיים בגין מתן השירות הוא מבטיח/מתחייב לא להעלות לפחות בפרק הזמן הזה, אך, כאמור, את דמי הוועד הוא כבר העלה, וזאת לאחר שלושה חודשים אצלו בלבד. לדבריו, חלק מתוספת התשלום החודשית בעבור העלאת המיסים יילך לתשלומים השוטפים, והיתר ישמש כ"רזרבה" בקופה להוצאות כאלה ואחרות. (גם על זה לא הוצהר בפומבי לאן בדיוק יילך הכסף).
בקיצור, מדובר בהחלטה שנעשתה על דעתם בלבד, אך לצערי יתר הדיירים התחילו לשלם בהתאם לסכום החדש. (מדובר בבניין עם דיירים שלא ממש אכפת להם, וגם לא מודעים לאופן ההתנהלות הכללית של נציג הוועד).

האם אני מבינה נכון את הסעיף בחוזה, ובפועל נותן השירות אכן לא יכול להעלות את דמי הוועד ? האם זו עילה טובה מבחינתי לסרב להחלטה הזאת שלהם? אודה מאוד להתייחסותך.

שלום עדי, חוזים צריך לקיים אבל גם דמי ועד צריך לשלם. לצד טיפול אל מול חברת הניהול בהפרת התחייבויותיה (למרות שנראה שזה נעשה בהסכמה עם הנציגות הנוכחית) בקשר לעליות המחיר, את רשאית לדרוש קיום אסיפה והצבעה על הנושא או על החלפת הנציגות הנוכחית בכדי לנהל את הדברים במקומה ולהשיב את הסדר כל כנו. ככל שלא תשלמי דמי ועד תהיי חשופה לטיפול משפטי ותביעה. ככל שתשלמי דמי ועד חלקיים ללא התוספת, גם תהיי חשופה לתביעה בגין ההפרשים. בהצלחה.

05/01/2022 10:04 ענבל סיום חוזה שכירות לפי חוק שכירות הוגנת כאשר החוזה ישן סיום חוזה שכירות לפי חוק שכירות הוגנת כאשר החוזה ישן
אני שוכרת דירה מאז שנת 2012. מידי שנה אנחנו מאריכים את החוזה באמצעות חתימה על מסמך הארכה לפי התנאים המקוריים (מלבד שינוי בגובה שכר הדירה). בחוזה מ-2012 מפורט כי המשכיר יכול לסיים את תקופת השכירות בהתראה של חודשיים ואילו השוכרת יכולה לסיים אותה בהתראה של 3 חודשים ובתנאי שימצא שוכר חלופי.
האם חוק שכירות הוגנת חל כאשר החוזה ישן ולא מתייחס לכך ומוארך מידי שנה? האם חוקית אני יכולה לדרוש לסיים את השכירות באותם תנאים של המשכיר - דהיינו בהתראה של חודשיים וללא תלות במציאת שוכר חלופי?

שלום ענבל, אכן התיקון לחוק השכירות קובע תנאים לסיום החוזה ע"י השוכר וע"י המשכיר ואולם לא ניתן להשיב לשאלתך מבלי לעיין בחוזה השכירות שכן חסר מידע בשאלה שהצגת. תוכלי לקרוא על הנושא באתר כל זכות או ליצור עמי קשר בעניין.

30/11/2021 11:11 מיכאל חוזה שכירות חוזה שכירות
שלום! למשל, חתמנו חוזה שכירות לשנה מיום 01.12.21 עד 31.11.22 והיום תשלום לחודש מלא הוא ב-12 כל חודש, אולם בעל הדירה מבקש תשלום נוסף עד ראשון עד 1 חצי חודש כי אני גר בדירה בחינם עד יום החיוב. אמרתי שתשלום בתאריך 12.12.21זה עבור לכל החודש מ01 עד31.
האם אני צודק?

מיכאל שלום, אין בשאלת מספיק מידע בכדי להשיב עליה כראוי. לא ברור מה היה הסיכום בינך לבין המשכיר בקשר למגורים במושכר במהלך חודש נובמבר.

החוזה רגיל, פשוט אני משלם כל הסכום של השכירות ב-12 כל חודש. בעל הדירה אומר שעד 12.12.21 אני כאילו גר בדירה בחינם. אמרתי לו שכל הסכום מ01 ועד 31 הוא מקבל בתאריך 12.

אז לא ברורה מה הבעיה. כל עוד אתה משלם לו אז איני רואה עניין משפטי.

09/02/2021 17:25 מנשה שכ שכ"ט עו"ד שגובה לפי אחוזי הצלחה בשעה שהנתבע מתחמק מתשלום
האם עו"ד המייצג תובע, וגובה שכר טרחה באחוזים מגובה הסכום שנפסק, יכול לדרוש את מלוא הכסף מהלקוח גם אם הנתבע מתחמק מתשלום או פורש אותו ע"ג שנים? לכאורה נוצר מצב אבסורדי שבו התובע הניזוק נאלץ לשלם לעו"ד כספים בטרם קיבל את התשלום מהנתבע (אם בכלל יקבל) מיותר לציין שהתובע, חסר אמצעים, מראש הלך על המסלול הזה כי אין לו כסף לשלם לעו"ד.

מנשה שלום, יש לבחון האם נחתם ביניכם הסכם שכר טרחה וככל שכן, את תוכנו.
אתה מוזמן לפנות אלי ואשמח לעזור לך בעניין.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

23/02/2021 11:24 שלומית יציאה מבית לפני תום החוזה יציאה מבית לפני תום החוזה
שלום רב.
יש ברשותי דירה בת שנתיים שנקנתה מקבלן. עם קבלת המפתח, נכנסו דיירים לדירה בשכירות והם גרים בה עד עכשיו. מדובר באנשים טובים, משלמים בזמן ושומרים יפה על הדירה. כעת חתמנו על הארכת חוזה לשנה ובו סעיף שכל צד יכול להודיע לשני חודשיים מראש על פינוי הדירה. לצערי, שכחתי להוסיף סעיף נוסף לפיו אם הדייר עוזב לפני הזמן הוא מתחייב לשלם עד סוף החוזה או לחילופין אחראי למצוא דייר במקומו. הדייר לא מוכן לחתום על סעיף כזה. הוא כן אומר שיעזור למצוא ושיהיה בסדר אבל לא מוכן להתחייב למשהו רשמי. מה מומלץ לי לעשות?

היי שלומית, ההסכם נחתם.
הסעיפים שאת מציינת הם חילופיים זה לזה ולא מצטברים. יש לנסח את הוראות ההסכם כך שלא יהיה בסתירה לחוק השכירות ולתניות שלא ניתן להתנות עליהן בין כה וכה שאחרת ההסכם יהא void. את מוזמנן לפנות אלי ואשמח לעזור לך בעניין.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

27/02/2021 08:23 שלמה לוין סיום חוזה שכירות דירה בטרם עת סיום חוזה שכירות דירה בטרם עת

נכבדי/נכבדתי , 1. יש לי חוזה שכירות לדירתי ויש בו סעיף " רצתה השוכרת או המשכיר לסיים את החוזה בטרם עת תודיע האחת לשני חודשים מראש" 2. השוכרת הודיעה לי ובתאריך 15/2/2021 יעברו להם החודשים. 3. אתמול הודיעה לי השוכרת שלא מצאה ציור חליפי ושאמתין עד שתמצא.... שאלתי- 1. האם משתמע מנוסח הסעיף שאם חלפו חודשים ולא עזבה - עליה להודיע לי שוב חודשים מראש ובאם תעזוב לפני זאת אאלץ להחזיר לה שכ"ד בהתאם? או 2 עתה היא יכולה לעזוב בכל מועד שרוצה עד תום החוזה ומבלי שאדע תאריך מראש? בתודה מראש, שלמה לוין

שלמה שלום, ההסתעפות בהתרחשות שאתה מתאר בעניין הודעת השוכרת סבוכה ויש לקבל ממך הבהרות היכן בדיוק הדברים עומדים. בהתאם לכך אוכל לייעץ לך כיצד לפעול בכדי להגשים את המטרה שלך בעסקה דנן. אתה מוזמן לפנות אלי ואשמח לעזור לך בעניין.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

02/03/2021 19:31 ארטיום הפרת חוזה שותפים של עסק חדש הפרת חוזה שותפים של עסק חדש
אני ועוד 3 שותפים פתחנו עסק/מסעדה לפני כמה חודשים , הכנו חוזה בנינו וחתמנו עליו ובין הסעיפים של החוזה כתבנו כי אף אחת מהשותפים לא יוכל להכניס מישהו נוסף (שותף) לעסק ללא הסכמת כולם ועוד סעיף שאם אחד השותפים מחליט לצאת מהעסק הוא ימשיך לקבל את האחוזים שלו עד סוף התשלום שלו משווי העסק . העסק נבנה לאט לאט במשך כמה חודשים עד ש2 מהשותפים קיבלו הצעה ממישהו שרצה להצטרף להיות שותף חמישי והכניס סכום התחלתי גדול ודרש 50 אחוז מהעסק , 2 השותפים הסכימו להצעה שלו ועידכנו אותי ואת השותף השני במצב רק אחרי שהסכימו להצעה של השותף החמישי , לאחר שהתברר שהשותף החמישי לדברי אחד מה שותפים הוא עבריין רצו 2 שותפים לעזוב ואותו שותף הציע להם להחזיר להם אך ורק את ההשקעות שלהם במסעדה ושיצאו , נשארתי לבד אם שותף אחד שרוצה להישאר ואותו השותף חמישי שמציע לי את סכום הכסף שהשקעתי במקום כדי שאני יצא מהעסק .
האם יש באפשרותי לעשות משהו או לתבוע או עדיף לקחת את הסכום שהשקעתי וללכת למרות הפרת החוזה ולעזוב את זה?

ארטיום שלום,
הנושא מורכב מדי בכדי להתייחס אליו כראוי בפורום זה. כדי לשקף ולייצג את האינטרסים העסקיים והמשפטיים שלך בעסקה או ביציאה מן העסקה תוך התחשבות במכלול הנסיבות החדשות שאתה מתאר יש לבחון את ההסכם עליו חתמת ולקבל הבהרות נוספות ממך. אתה מוזמן לפנות אליי ישירות ואייעץ לך בנושא.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

07/03/2021 08:23 אברהם שינוי דעה ברגע האחרון בהשכרת דירה שינוי דעה ברגע האחרון בהשכרת דירה
שלום
אני משכיר דירה בחוזה שכתוב עליו שכירות לא מוגנת וכעת נגמר החוזה
חודשיים לפני שנגמר החוזה הודעתי לשוכרת שאני מעלה את המחיר אחרי שנגמר החוזה אם היא רוצה לעזוב וסוכם בע"פ שהיא ממשיכה במחיר נחדש וכעת שבוע לפני סיום החוזה היא אומרת שרוצה תנאים אחרים בחוזה
האם אני חייב להסכים ואם לא מה הפרוצדורה האם השכירות ממשיכה או חייבת להגמר

תודה רבה

אברהם שלום,
מאחר והיו ביניכם הסכמות אודות המחיר, הרי שכעת ניתן לדרוש ממנה לקיים את הוראות ההסכם הקודם בשינוי עלות דמי שכר הדירה החדשים עליהם סיכמתם מראש.
ככל שהשוכרת מערימה קשיים, ניתן לטפל בכך באמצעים משפטיים שונים ואתה מוזמן לפנות אלי כדי שאעזור לך בעניין.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

28/04/2021 09:26 אריק חוזה שכירות - חיוב בגין נזילה בבניין חוזה שכירות - חיוב בגין נזילה בבניין
שלום רב,
בנכס מסחרי הייתה בעיה של נזילה בבניין במספר חודשים עקב נזילה סמויה, מה שגרם לחיובים גבוהים מאוד בחשבון המים (אזור 1000 ש"ח בחודש).
מה נדרש לשאת בהוצאות? המשכיר או השוכר?

שלום אריק, יש לבחון האם הנזילה ארעה בצינור ששייך לרכוש הציבורי או הפרטי של הנכס וכן למי היתה השליטה, האחריות והפיקוח ובהתאם לכך לקבוע על מי החיוב צריך לחול.
אתה מוזמן לפנות אלי ואשמח לעזור לך בעניין.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

06/05/2021 11:17 ורוניקה השכרת דירה לעובד זר השכרת דירה לעובד זר
עובד זר מעוניין לשכור את הדירה שלנו.
אין לו פנקס צ'קים על שמו והוא מעוניין לשלם במזומן כל חודש.
חבר שלו מסכים להיות ערב. האם הוא יכול לתת צ'ק בטחון ו12 צ'קים על שמו? או שזה חייב להיות על השם של השוכר בלבד?
תודה רבה

שלום ורוניקה, ככל שהסכם השכירות הנו מקצועי ומגן על האינטרסים שלך כמשכירה אל המול השוכר ו/או הערב, לרבות אופן ניסוח שיטת התשלום שציינת, הערבויות והביטחונות, נראה על פניו שאין מניעה לקיים את מנגנון התשלומים שתיארת. אני ממליץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום אודות טיב ההסכם והביטחונות.
את מוזמנת לפנות אלי ואשמח לעזור לך בעניין.
בברכה,
עו"ד דרור הראל
08-6384080

עורכי דין מובילים בפורום דיני חוזים

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עו"ד אחז אגם

"במחלוקות כספיות שבין עובדים ומעבידים, מטרתנו לפעול להסדרת הסכסוך מחוץ לכותלי בי-הדין"

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

 איתי ליבנה
עו"ד איתי ליבנה

בעל משרד עורכי דין במודיעין העוסק בייצוג בלשון הרע, ליקויי בניה, סכסוכים כספיים, תביעות ייצוגיות. שירות אישי מקצועי ואדיב.

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."