סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על צרכנות ותביעות קטנות(674)

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום צרכנות ותביעות קטנות

איזור: חיפה
פקס: 098800022
טלפון: הצג טלפון

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

25/02/2016 15:24 נלה חנות רהיטים שלא עמדה בהסכם חנות רהיטים שלא עמדה בהסכם
שלום,
לפני כחודשיים קיבלנו פינת ישיבה שהזמנו אבל בעת ההזמנה ביקשנו לקבל רגלים מעץ ולא מנירוסטה, כי אנחנו גרים קרוב לים ויש לחות מאוד גבוה, כל מה שקנינו מנירוסטה מחליד לאחר שנה שנתיים, אז במפורש ביקשנו שיביא לנו את הרגליים מעץ. ביום שהביאו לנו את הפינת ישיבה התקשר מנהל חנות ואמר ששבוע הבא הוא יקפוץ אלינו עם הרגליים, סמכתי עליו שזה מה שיקרה, בפועל עד עכשיו הוא מתחמק ממני, לא חוזר אלי, כל הזמן מבטיח אבל לא קורה כלום. אני עדיין חייבת לו 300 ש"ח כי קיזזתי בעת האספקה על מנת להבטיח לעצמי שהוא יביא לי את הרגליים. השאלה שלי היא כזאת: לפי ההתנהגות שלו אני מבינה שאני לא אקבל רגליים מעץ, וזה מאוד חשוב לי כי בעוד שנה שנתיים הספה שלי כבר לא תראה טוב עם רגליים חלודות ואם מהתחלה המוכר היה אומר שאי אפשר לעשות זאת , לא היינו עושים אצלו הזמנה. אני יכולה ללכת לתביעות קטנות עם זה?

שלום,
כן בוודאי - זו המטרה של בית המשפט לתביעות קטנות - לטפל בעניינים צרכניים בדומה למקרה שלך.

06/02/2016 09:16 חני גרימת נזק מכוון במטרה לכפות טיפול או להתעשרות על חשבון לקוח גרימת נזק מכוון במטרה לכפות טיפול או להתעשרות על חשבון לקוח
תקין היה ממיר קטליטי וביקש אישור להחליפו בחדש ונשאל למה לא שלח דף עם המידע עליו מודיע + הצעת מחיר כפי שסוכם וענה שמיד שולח.
בעקבות לקחים מטיפול ראשון , פניתי לבירור עלות ממיר קטליטי מול מוסכים מורשים אחרים והתקבלו מספר הצעות מחיר. בינתיים, צלצל שוב המכונאי והיות ולא הייתי בבית שאל את אשתי מה עם האישור להחלפת החלק ושוב הסבירה לו שהאישור יינתן מעל הצעת מחיר שיישלח כפי שסוכם ושאלה למה אמר שיישלח את הצעת המחיר ועדיין לא שלח דבר וענה שמיד שולח.
לפני ניתוק השיחה, שאלה מה עלות של החלק וענה כ-5,000 ₪ ומיד הודיע לו לעצור ולא לגעת ברכב כי באים לקחת אותו ונזכר שיש אפשרות להחליפו בחלק מפירוק להוזלת העלות ושאלה מה עלות החלק מפירוק וענה 2000 ל-2500 ₪ לפני מע"מ כאשר ההצעה שקיבלנו הייתה 1000 ₪ ושאלה למה בטיפול ראשון לא טענו שהחלק לא תקין וענה כי לא נבדק ושאלה האם בכך לא הוכח שמה שהחלפת מצנן שמן מנוע ב-2,800 שח לא הייתה מיותרת ואיך מפצים על כך וענה שלא וסירב למתן פיצוי והודיעה כי בסוף יום עבודה אני מגיע לקחת את הרכב ותוך כשעה שלח הצעת מחיר ע"ס 9,000 ₪ וחשכו עינינו ומיד צלצלה למוסך לבקש את סגן מנהל המוסך ונאמר שלא נמצא ולעניין הרכב אמר מי שענה שפירקו ראש מנוע, והחליפו משאבת מים ועוד ...
מה שעשו היה שפירקו ראש מנוע והחליפו משאבת מים למרות שהיו תקינים בדיוק כמו שקרה עם החלפת מצנן שמן מנוע שהחלפתו הוכחה כמיותרת בכך שלא פתר את הבעיות עליהן התלוננתי וצלצלתי לשירות לקוחות שיודיעו במוסך להרכיב חזרה את מה שפירקו לפני שאני מגיע לקחת את הרכב ודקות אחרי צלצל המכונאי להודיע שכבר שלחו את ראש המנוע למוסך אחר ליישור וליטוש כמתחייב לפני התקנתו מחדש והודענו שאם כך אנחנו מגיעים לקחת את הממיר הקטליטי לתיקון במוסך אחר וכך למחרת הגענו לקחת את הממיר לתיקון במוסך אחר ועוד באותו יום הוחזר וביקשנו לדעת מתי להגיע לקחת את הרכב וטענו שיודיעו בהמשך היום ולקח עוד 5 ימים עד ששחררו את הרכב. כשהם מסרבים למתן העתק מדו"ח המוסך לו טענו ששלחו ראש מנוע ליישור וליטוש ועוד...
לאור האמור החלטתי על הגשת תביעה נגד המוסך לבית משפט לתביעות קטנות ופונה בבקשה לעזרתכם
בהגדרת מהות התביעה שמלבד נזיקין/כספית גבלה בכפיית טיפול בחלפים תקינים במטרה ברורה למנוע הוצאת הרכב והעברתו למוסך מורשה אחר ובמוסך שנראה לי שמחליף חלפים תקינים בחלפים חדשים כי הלקוח נתפס בעיניו כ"כיס עמוק" ממנו ניתן להתעשר בנקל. אלה פעולות בלתי סבירים ובלתי נסבלים שהדעת לא תוכל להשלים אתם.
אודה על ייעוץ ודעתכם לאמור לעיל ועל ההגדרות המשפטיות לציון במהות התביעה.

שלום,
לפי מה שאתה מתאר יש פה מעבר על חוק הגנת הצרכן בעניינך.

ברור שיש מעבר לפגיעה בחוק הגנת הצרכן ועל כך פניתי לפורום לקבל סיוע בהגדרת המתואר וייעוץ משפטי.

שלום,
אתה מוזמן ליצור איתי קשר לצורך קביעת פגישת ייעוץ בעניינך.

21/02/2016 21:54 מאור ביטון שאלה בהקשר לתביעה בין דיירים שאלה בהקשר לתביעה בין דיירים
שלום רב,
אני צבעי דירות ולאחרונה פנתה אליי לקוחה בבקשה שאשלח לה מכתב ובו אני מסביר על היקף הדיפוץ שביצעתי בדירתה, זאת בעקבות נזק שנגרם מדליפה בדירה שמעליה. כעת היא רוצה לתבוע אותו.
הגעתי לדירתה דרך השכן ששלח אותי לבחון את הנזק ולהוציא הצעת מחיר אך הוא לא קיבל אותה וביצע תיקון חלקי של הנזק בעצמו.

האם זה לגיטמי שאגיש לה חוות דעת כזאת? האם השכן (הנתבע) יכול להפנות כלפיי טענות?

שלום,
כן לגיטימי ליתן חוות דעת שכזו על פי בקשה.

17/07/2015 23:13 צבי הגשת תביעה קטנה נגד בכיר ברשות הציבורית הגשת תביעה קטנה נגד בכיר ברשות הציבורית
יש לי דין ודברים עם רשות מקומית בעניין ארנונה . הגשתי תלונה לבכיר ברשות ציבורית .הוא כמובן העביר את הטיפול לדרגים נמוכים .התלונה מתנהלת מספר חודשים .באם אגיש תלונה נגד הבכיר בסכום ההנחה מארנונה המגיעה לי בעילה של אי תגובה ואי התייחסות לחוק ההנמקות .האם יהיה חייב להתייצב למשפט ?כיצד יתנהל המשיב ?

שלום יהודה,
לפני הגשת תביעה (גם בבית המשפט לתביעות קטנות) יש לבחון האם יש עילה לתביעה והראיות להוכחת התביעה כמו גם האם בית המשפט לתביעות קטנות הינו הערכאה הנכונה לעניין. מהדברים שאתה מציג בפנייה זו אני לא בטוח שהגשת תביעה בתביעות קטנות כפי שעשית היא הדרך הנכונה.
ברגע שאתה מגיש תביעה כנגד אדם מסויים (לא משנה מיהו), יהיה עליו להתייצב בבית המשפט ביום הדיון. בקשר לאיך יתנהל הצד השני ? יש כמה אפשרויות משפטיות סבירות.

האם תביעות קטנות היא ערכאה המתאימה לתביעה על ארנונה שאושרה ובוטלה ?

שלום,
לא. עליך לפנות לבית המשפט לעניינים מנהליים.

14/02/2016 13:20 שרה החזר מקדמה מסלון כלות החזר מקדמה מסלון כלות "מון שרי" ביטול לאחר שבוע
ב14.1 חתמתי על הסכם עיצוב והשכרת שמלת כלה מסלון כלות "מון שרי" לאחר שהובטח לי כי הם יוכלו לייצר לי דגם מאוד מסויים אותו רציתי. נתתי להם מקדמה של 2,500 ש"ח.
לאחר שבוע ביטלתי עוד לפני שנלקחו ממני מידות ולאחר שבחרנו שני בדים (בשווי 110 ש"ח שניהם ביחד) אשר אינם נמתחים ואינם אפילו מתאימים- וזה בעצת ה"מעצבת".
כיום הם לא מעוניינים להחזיר לי את המקדמה (אפילו שאמרתי שאני חושבת שיהיה הוגן להתפשר על חלק מהסכום שכן הם השקיעו פה שעה וחצי) ואף אומרים שרק מתוך כוונה טובה הם לא דורשים את מלוא הסכום.
זאת למרות שלא הו שום מדידות והבדים שהוצעו לי היו מאוד רחוקים ממה שהובטח לי וביטלתי שבוע לאחר חתימת ההסכם.
ברצוני להתחיל הליך משפטי.

שלום שרה,
קראתי את הדברים שכתבת.
במידה ואת מעוניינת בייעוץ וסיוע משפטי בעניינך, אנא פני אליי ואשמח לסייע.

13/02/2016 19:44 דוד שלום רב יש לי שאלה חשובה מישהו שלח לי מכתב תביעה קטנה שלום רב יש לי שאלה חשובה מישהו שלח לי מכתב תביעה קטנה
שלום רב יש לי שאלה חשובה מישהו שלח לי מכתב תביעה קטנה על נושא מסויים ואין לי מושג מי זה ואיך הוא הגיע אלי! מה שכן הבנתי שמישהו כנראה התחזה אלי ובגלל שהוא התחזה אלי ועשה נזקים בשמי אז אותו גורם תובע אותי, מה אפשר לעשות? האם אני יכול לבטל את התביעה ? או שאני צריך להגיע באותו יום לדיון בבית משפט ולהוכיח שהתחזו אלי וזה באמת לא אני? תודה דוד davidbrazni@gmail.com

שלום דוד,
עניתי על שאלתך במקום אחר.
אליך להגיש כתב הגנה ולגלול בכתב ההגנה את כל טענותיך בעניין.

24/01/2016 10:39 ירון ביטול עסקה - פרגולה ביטול עסקה - פרגולה
שלום, ביום שישי האחרון היה אצלי בבית מתקין פרגולות ורכשתי ממנו עבודה של בנית פרגולת עץ חדשה ובנוסף צביעת פרגולה קיימת. נתתי לו מקדמה של 3000 בצורת צק. כעבור יום (יום שבת) דיברתי איתו כי החלטנו לבטל העסקה -פשוט התחרטנו. הוא לא מוכן להחזיר המקדמה בטענה שהוא כבר הזמין העצים לפרגולה. יש לציין שבקבלה שנתן לי לא רשום על בניית הפרגולה אלא רק על צביעת הפרגולה הקיימת. האם ניתן לדרוש ממנו החזר המקדמה והאם כדאי לי לבטל הצק במהירות?
תודה

שלום,
האם יש ביניכם הסכם בכתב ?
עליך לבקש ממנו להוכיח שאכן הזמין כפי שטוען.
בהתאם לדברים שאתה מתאר בהחלט יש מקום לקבל ממנו את המקדמה.

11/02/2016 20:00 ירון תגובתי

סליחה על התשובה המאוחרת...הוא נתן לי קבלה על המקדמה וגם כעת הוא מציג לנו קבלה עם תאריך מתאים על רכישת חומרי הגלם וטוען שזה מותאם למידות שלנו. העניין הוא שאם התקשרנו אליו וביטלנו ביום שבת כלומר כעבור יום האם זה לא מאפשר לנו ביטול העסקה לגמריי ללא כל חוב שלנו אליו? תודה

09/02/2016 14:50 זיו ביטול כרטיס טיסה לאחר 14 יום  מהרכישה. ביטול כרטיס טיסה לאחר 14 יום מהרכישה.
שלום רב.
אני נאלץ לבטל כרטיס טיסה וזאת לאחר שעברו 14 יום מיום הרכישה שלו.(הטיסה היא בעוד חודשיים )
האם נגזר עלי לשלם מחיר ביטול מלא ( עלות הכרטיס ) או שיש "קנס" יחסי לגבי עלות הכרטיס עצמו.
תודה
זיו

שלום,
החוק הקובע את כל הקשור לביטול עסקה נמצא בתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה).
לא פירטת ולכן אינני יכול לקבוע האם המקרה שלך מתאים לתקנות הביטול או לא.
אני מזמין אותך לבדוק בעצמך.

09/02/2016 16:30 שרון מכללת פסגות הבטיחו ולא קיימו מכללת פסגות הבטיחו ולא קיימו
ןאני עשיתי אצלם קורס בשוק ההון רק מפסיד של כמה שלמדתי ואם זה האיתותים הכושליים שלהם אני מאוד מאוכזב מהם ומבואס שהלך לי סכום גדול יחסית בגללם בגלל הפסדי נותנים לי קורס שזה לא עוזר לי הפסדתי תכסף בגללם ושילמתי על הקורס והאיתותים

שלום,
קראתי את הדברים. איך אני יכול לסייע ?

08/02/2016 12:19 בן ציון אי הגשת כתב הגנה אי הגשת כתב הגנה
בתביעה נגד בזק בבי"מ לתביעות קטנות הגשתי תיקון תביעה לאחר שקיבלתי החלטה מהשופט . ההחלטה הייתה שאגיש את התביעה תוך 7 ימים מיום ההחלטה ועלי למסור את התביעה המתוקנת מסירה אישית לנתבעת וגם לנתבעת ניתן 7 ימים להגיש את כתב ההגנה. אני בצעתי את המסירה אך הנתבעת לא הגישה את כתב ההגנה עד תום שבעת הימים. שאלתי האם היא יכולה בכל זאת להגיש את כתב ההגנה למרות שפג הזמן שהוקתה לה ואם תגיש האם יש באפשרותי להתנגד כמו כן האם כדאי ורצוי לבקש פסק דין בהעדר כתב הגנה או לחכות למשפט
בכ"ב רב בן ציון

שלום בן ציון,
כבר עניתי על שאלתך במקום אחר. באם חלף הזמן שהגדיר השופט, אתה רשאי להגיש בקשה לפסק דין בהעדר הגנה. מקסימום השופט יגיד לך לא ותמשיך לדיון.

עורכי דין מובילים בפורום צרכנות ותביעות קטנות

עו"ד שרית לנגה-יצחקי

"הידע שצברתי כמתרגלת ועוזרת הוראה באקדמיה, כמו גם עבודתי כעו"ד במשרד היועמ"ש, משרת נאמנה את לקוחותיי..."