סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על צרכנות ותביעות קטנות(1,070)

בית עסק או תאגיד אחר סיפק לך מוצר מקולקל ? סירב להחליף את המוצר או לבטל לבקשתך עסקת אשראי שביצעת ? חברת תקשורת גובה ממך תשלומים בניגוד למוסכם ? מצאת טעות בחיוב בתשלום אשר התבצע ע"י חברה קמעונאית ? נגרם לך נזק ולמרות היותו מינורי באופן יחסי, את/ה מעוניין לדעת מתי ניתן להגיש תביעה קטנה, בגין איזה סעד וכיצד ניתן לקבלו ? כפי הניתן לראות, פורום צרכנות ותביעות קטנות הוקם בפורטל המשפטי iLaw משום שהוא נוגע לכולנו, בפעולות צרכניות שונות אשר אנו מבצעים ביום יום. במסגרת פורום צרכנות ותביעות קטנות זה תוכל לקבל מידע וכלים משפטיים פרקטיים להבנת נושא משפטי צרכני ומימוש זכויותיך. תופתעו לגלות כי בחינה ובדיקה משפטית של עורך דין הבקיא בתחום, תקל עליכם. רוצים לבדוק ? הוסיפו שאלה, מפורטת במידת האפשר, ותשובות עורך הדין המנהל את הפורום לא תאחר לבוא.

קרא עוד

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום צרכנות ותביעות קטנות

איזור: חיפה
פקס: 098800022
טלפון: הצג טלפון

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

13/11/2019 11:40 אבי לוי אחריות למוצרי הצללה אחריות למוצרי הצללה
שלום רב,
לפני כמה חודשים קניתי גזיבו ורק אחרי שהתגלתה תקלה הסתבר שהחברה אינה נותנת אחריות כלל - זה כתוב מצד שני של ההזמנה אבל לא נאמר לי בע"פ וגם לא הפנו את תשומת לי לצד האחורי של ההזמנה.
רציתי לשאול האם יש חובה לתת שנת אחריות, כפי שנקבע בחוק הגנת הצרכן גם למוצרי הצללה?
תודה, אבי.

שלום,
אני מפנה אותך לתקנות הגנת הצרכן (אחריות ושירות לאחר מכירה), תשס"ו-2006 בעניינך.

10/11/2019 22:42 אמיר תבעתי מישהו על ספאם וגם לאחר שתבעתי אותו הוא המשיך לשלוח לי דואר תבעתי מישהו על ספאם וגם לאחר שתבעתי אותו הוא המשיך לשלוח לי דואר
תבעתי מישהו על ספאם וגם לאחר שתבעתי אותו הוא המשיך לשלוח לי דואר זבל עוד 20 מיילים, האם אני יכול לתבוע אותו תביעה נוספת על אותם 20 מיילים נוספים? או שאני צריך לבקש מהשופט להגדיל את כתב התביעה
ב20,000 שקל?

שלום,
אתה רשאי לתקן את כתב התביעה (באישור השופט) ולצרף את ההודעות הנוספות.
אפשרות נוספת היא להגיש תביעה נוספת בגין יתר ההודעות, אך ממליץ להודיע לבית המשפט כעת כי נשלחו אליך 20 פרסומות נוספות לאחר הגשת כתב התביעה.

10/11/2019 13:44 שירלי ...... ביטול עסקת מכשיר חשמלי ביטול עסקת מכשיר חשמלי
היי.
התקשרתי בעסקת מכר טלפונית עם חברת אינטרנט "אייס". הם התנו את חבילת האינטרנט ברכישת ראוטר שלהם עס 1760 שח. כל ההתנהלות שלהם היתה לקויה מהתחלה. את הראוטר קיבלתי רק עחודש וחצי לאחר ביצוע העסקה ולאחר כשבועיים שהבנתי שאני לא גולשת על הספק שלהם אלא על הקודם שטרם ביטלתי...וכי התקלה הטכנית היתה שלהם..ביקשתי לבטל את העסקה. כאמור עסקה טלפונית וביקשתי לבטל תוך 14 ימים. אכן בוטלה עסקת האינטרנט אבל סרבו לקבל חזרה את הראוטר שלהם בתואנה שזו עסקת מכר ולא ניתן לבטלה כי המכשיר חובר לחשמל כבר. מדובר בעסקה מותנית. מה אפשר לעשות? אני תקועה עם ראוטר שאף חברה לא מסכימה להשתמש בו וסתם שילמתי עליו. האם טענותיי יעמדו בביהמש?

שלום,
קראתי את הדברים, אך לא הבנתי דבר מהעסקה שבוצעה.
כדי שאוכל להשיב על שאלותיך עליי להכיר את סיפור המקרה ולעיין בראיות שיש בידך להוכחת הטענות.

08/11/2019 06:52 יניב אזולאי לחם עם צואה של חולדה לחם עם צואה של חולדה
ברצוני לשאול טרם אפעל ואעשה טעות.. מה עליי לעשות לאחר שבאריזת הלחם הפרוס שרכשתי ביום חמישי ה7.11.19 נעוצה באחת הפרוסות חתיכת צואה ענקית של חולדה ? אשמח לתשובתך (כמובן שברשותי תמונות כולל השקית לחם עצמה )

0526548634 בהמשך לשאלתי הקודמת

שלום,
עליך לצלם (לתעד) את הדברים ולשלוח את המוצר לבדיקה.
לאחר מכן יש לפנות לחברה לצורך קבלת פיצוי כספי בגין הנזקים ועוגמת הנפש שנגרמו.

03/11/2019 18:16 רונה קנטים של הארון לא תואמים למה שהזמנתי. קנטים של הארון לא תואמים למה שהזמנתי.
הזמנתי ארון עם צבע ארון, דפנות פנימיים מדף הארון וקנטים - כולם על אותו מק''ט צבע שבחרתי.
בפועל סיפק לי קנטים לארון בצבע לבן. ביום האספקה ביקשתי שלא יתקינו את הקנטים הלבנים והתקשרתי למוכר בזמן שהתקינו את הארון וביקשתי שיחליף. הוא דיבר עם המתקין ולי אמר שיספק לי צבע דומה למק''ט אבל לא זהה. בעיניי זה לא זהה בכלל וגם לא דומה בכלל והתעקשתי שיספק בצבע שהזמנתי. המוכר אומר שאין את הצבע הזה. התעקשתי שאיני רוצה צבע דומה אלא בדיוק מה שהזמנתי. המוכר מגלגל את האשמה עליי ואמר שלא הבטיח לי צבע זהה אלא דומה.
מה לעשות? האם ניתן לתבוע? יש לי תעוד שיחה שמאשר שהוא דיבר איתי וגם עם המתקינים לגבי החלפת הקנטים לצבע הנכון

שלום,
בטרם מגישים תביעה יש צורך לבחון האם קיימת עילה לתביעה וראיות להוכחת הטענות.
ככל שאת מעוניינת בייעוץ וסיוע משפטי בעניינך, את מוזמנת לפנות למשרדי.

29/10/2019 19:13 אמנון אפשרות לתביעה כנגד חברת תרגום גדולה בארץ אפשרות לתביעה כנגד חברת תרגום גדולה בארץ
מדובר בחברת תרגום גדולה בישראל. אלייה הגענו כדי לבצע תרגום של חוות דעת פסיכיאטרית בתוך הליך משפטי מדובר על תרגום מעברית לאנגלית. לפני ביצוע התרגום נשאלו שאלות מפורשות כגון האם התרגום מתבצע על ידי בן אדם או מחשב האם התרגום מתבצע על ידי רופא או אדם שמכיר את המושגים הרפואיים שמצויים במסמך מסוג זה. לשאלות אלו ענו בחיוב. העלות הייתה מתחת ל 4000 שקל וכמה ימי עבודה בלבד. התוצאה הסופית מדברת בפני עצמה מדובר במסמך שתורגם על ידי מחשב שמכיל טעויות לכל אורכו בכמות גדולה ומסוג שאדם לא היה טועה בהן דוגמאות רבות אפשר להביא מהמסמך. גם מונחים רפואיים בסיסיים לא מתורגמים נכון כגון המונח "אפקט" שמצוי בכל חוות דעת פסיכיאטרית מתורגם כ effect ולא affect וזאת רק הדוגמא הקלה מבין הטעויות לדוגמא משפט שאומר "ישן עם מעיל" תורגם כ old with coat מדובר במסמך שתורגם על ידי תוכנה יד אנושית הייתה מבינה שאין שום הגיון בתרגום. בנוסף חלק מהאבחנות הרפואיות לא רק שלא תורגמו נכון אלא תורגמו כך שהמשמעות בפועל היא הפוכה מהמקור למשל במקום שכתוב "נפח מוגבר" בהקשר של דיבור בתרגום מופיע low volume משמעות הפוכה. במידה והיה נעשה שימוש בתרגום בבית משפט הדבר עלול היה לגרום לנזק. לחברת התרגום יש אחריות גדולה והיא כשלה. בעמוד האנטרנט של החברה מתפארים בצוות המתרגמים ובאיכות ה QA הגבוהה בבקרת האיכות וכו ומזהירים מפני שירותים שמשתמשים במחשב על מנת לתרגם שבפועל התרגום שיצא מהם מאשר שאין מגע אנושי ולא נעשה בידי אנשים שמכירים מושגים רפואיים וכו בזמן שמתפארים שמתמחים בנושאים אלו. איזה מין הליך משפטי אפשרי לנקוט מולם במצב שתואר? מה התוצאות שיהיה אפשר להגיע אלייהן ואיזה סוג עורך דין יהיה נכון. תודה

שלום,
ניתן להגיש תביעה בעניין זה בבית משפט לתביעות קטנות או בהליך סדר דין מהיר (עם ייצוג של עו"ד). בכדי שאוכל לתת ייעוץ משפטי לעניין סיכויי הצלחת התביעה והתוצאות המשוערות עליי להכיר לעומק את סיפור המקרה ולעיין בראיות להוכחת הטענות.
עו"ד העוסק בתחום אזרחי או בתביעות קטנות.
ככל שאתה מעוניין בייעוץ וסיוע משפטי, אתה מוזמן לפנות למשרדי.

29/10/2019 12:21 הדס פיצוי עפ פיצוי עפ"י הדין האירופאי עבור טיסה שהתעכבה
שלום,
טיסה של חברה אירופית אשר חזרה מאירופה לישראל בעיכוב של כ-7 שעות - להבנתי, על פי חוק שירותי תעופה אני זכאית להשבת תמורה עבור מחצית מעלות הכרטיס (שכן מדובר בטיסה חזור). האם הבנתי נכון?
חברת התעופה הציעה לי סכום הממלא דרישה זו, אך לא ממלא את הדרישה לפי הדין האירופי.
בדף האינטרנט של המועצה לצרכנות המסביר את החוק כתוב:
"בטיסה מאירופה לישראל חל הדין האירופי והדין הישראלי במקביל, הצרכן יכול לבחור בין פיצוי כספי על פי הדין הישראלי או על פי הדין האירופאי, אבל לא יוכל לתבוע את אותה הטבה מכח שני החוקים."
האם ניתן לתבוע בבית משפט בישראל את הפיצוי המגיע לי על פי הדין האירופי למרות שהוצע לי סכום המכסה את הנדרש לפי הדין הישראלי?

שלום,
כפי שהצגת את רשאית לתבוע בבית משפט בישראל באם לא קיבלת את הפיצוי המגיע לך מגורם אחר. אם תישאל דעתי ומניסיוני - כדאי לקחת את הפיצוי המוצע כיוון שאין לדעת מה תהיה התוצאה בבית המשפט (טוב ציפור אחת ביד מ 2 על העץ).
ככל שאת מעוניינת בייעוץ וסיוע משפטי בעניינך, את מוזמנת לפנות למשרדי.

28/10/2019 16:37 דוד טפלשוולי ביטול מנוי EMS ביטול מנוי EMS
שלום,
ברצוני לבטל מנוי למכון EMS שרכשתי לפני כ-3 שבועות למשך כשנה. בעל המקום הציע למסור (למכור) את המנוי למישהו אחר או לעבור לסוג אימון אחר באותו המכון. היות ואינני מעוניין באופציות אלה, מה ניתן לעשות במקרה זה ואיך החוק מגן עליי כצרכן?
תודה מראש.

שלום,
אינני יודע מה זה מכון EMS.
באם מדובר במכון כושר, חוק הגנת הצרכן קובע כללים לגבי ביטול עסקה של מכון כושר וכל המידע נמצא בחוק עצמו. החוק די מורכב ואי אפשר להביאו כאן בשלמותו.
מציע לך לעיין בחוק.

עיינתי בתיקון לחוק 37 ובסעיף 4 בסוף הפסקה רשום: "התיקון לחוק מאפשר ללקוח לבטל את המנוי בכל עת ואולם אם הוחל במתן השירות, תוך גביית דמי ביטול, כפי שיפורט." משתמע שאני יכול לבטל את המנוי גם בחלוף 14 יום בתוספת דמי ביטול. איך אני אמור ליישם זאת אם בעל העסק לא מעוניין בביטול המנוי?

שלום,
יהיה עליך להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות לצורך עמידה על זכויותיך.

הכוונה הייתה לתיקון מס' 37 לחוק הגנת הצרכן (ביטול עסקה לתקופה קצובה)

שלום,
בחוק תבצע חיפוש של מכון כושר ותגיע לחלק הרלוונטי.
התיקונים שאתה מתאר לא קשורים לכך.

לא יודע מה נחשב החוק היבש או המקורי אבל מצאתי התייחסויות רבות שלא משאירות ספק כי ניתן לבטל מנוי לחדר כושר בכל עת מתוקף היותו עסקה מתמשכת. אשמח להיעזר בשרותיך עד למיצוי העניין.

שלום,
בשמחה. אתה מוזמן ליצור איתי קשר טלפוני מחר.

27/10/2019 13:10 רפאל השכרת רכב השכרת רכב
שלום,
אני שכרתי רכב מחברת השכרה וסגרתי מול הסוכן מחיר מסוים,ושהגעתי לסניף לא מצאו את ההזמנה שלי אז דברו עם הסוכן שלי בטלפון ואחרי שהוא אישר להם את העניין הם הוציאו לי טופס הזמנה ואמרו לי לחתום. מה שהתברר אח"כ כחוזה אחר בכלל ממה שסגרתי עם הסוכן,
ולא רק שהם גבו ממני מחיר אחר, הם חיבו אותי על חודשיים במקום על חודש וחצי ועוד במחיר הגבוה
הסוכן שלי איתי בעניין ב100% וטוען שממש גנבו אותי וזה לא פעם ראשונה שזה קורה לו עם החברה הזאת.

השאלה שלי אם יש פה איפה לתבוע אותם?
למרות שחתמתי על חוזה אחר?

שלום,
בהתאם למתואר יש לך עילה לתביעה וראיות להוכחת טענותיך (יש לך עד מרכזי שיעיד לטובתך).
מה הקשר לכך שחתמת על חוזה אחר ? הרי הם הטעו אותך בעניין.
בכל מקרה יש צורך לבדוק את הראיות שבידך להוכחת טענותיך.

23/10/2019 13:50 אני חנות משקפיים חנות משקפיים
אני ממש כועס על מה שקרה הייתי בחנות משקפיים אמר לי לעשות בדיקת ראיה ולא אמר לי על שום תשלום עבור הבדיקה.
אחרי הבדיקה ביקש ממני להתאים מסגרות בסוף ביקש ממני 1400 ש"ח אמרתי שאני לא מוכן לשלם סכום כזה.
בקיצור ירד ל 900 ש"ח ואמרתי לו שזה יקר ואני לא רוצה.
פה כבר הוא לחץ עלי שאני יעביר את האשראי 900 ש"ח העברתי.
אחרי 10 דקות התקשרתי אליו ואמרתי לו שאני לא רוצה את העסקה.
אמר לי אין בעיה בוא תשלם לי 200 ש"ח על הבדיקה.
ממש כעסתי ואז התקשרתי לחברת האשראי ואמרתי שהכרטיס שלי נאבד וביטלתי.
שהוא לא ימשוך ממנו 900 ש"ח.
קיבלתי את הכרטיס החדש ואמרתי שהוא כבר לא יכול למשוך ממני את ה 900 ש"ח.
אחרי 3 ימים חוקר מהאשראי פונה אלי שואל האם הייתי שם.
אמרתי שכן ושאני לא קיבלתי את המשקפיים ולא את הבדיקה.
הכל בחנות ואני לא מוכן שחברת האשראי תשלם לו.
החוקר אמר לי שהוא לא יעביר את ה900 ש"ח עד שהמוכר ידבר איתי.
שאני צריך לקבל שיחה מהמוכר אמרתי בסדר סמכתי על החוקר.
היום בבוקר אני בודק עם הבנק ואני רואה חיוב של 900 ש"ח מה זה כעסתי על החוקר.
התקשרתי אליו ואמרתי לו איך זה שהוא חייב אותי מבלי להתקשר אלי.
הוא אמר לי שאני יפנה למוכר וישאל אותו נראה לי ממש לא בסדר.
פה נתקעתי ולא עושה כלום לא יודע מה לעשות זאת פעם ראשונה שמקרה כזה קורה לי.
המשקפיים והבדיקה אצל המוכר הוא לא יוצר קשר איתי ולקח לי את כל ה 900 ש"ח.

שלום,
קראתי את הדברים, אך לא שאלתך כל שאלה.
איך אני יכול לעזור ?

24/10/2019 19:02 אני חנות משקפיים

האם כדאי לתבוע את חנות המשקפיים?

שלום,

חסר לי מידע רב כדי שאוכל לייעץ האם כדאי לתבוע.