סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על צרכנות ותביעות קטנות(2,312)

בית עסק או תאגיד אחר סיפק לך מוצר מקולקל ? סירב להחליף את המוצר או לבטל לבקשתך עסקת אשראי שביצעת ? חברת תקשורת גובה ממך תשלומים בניגוד למוסכם ? מצאת טעות בחיוב בתשלום אשר התבצע ע"י חברה קמעונאית ? נגרם לך נזק ולמרות היותו מינורי באופן יחסי, את/ה מעוניין לדעת מתי ניתן להגיש תביעה קטנה, בגין איזה סעד וכיצד ניתן לקבלו ? כפי הניתן לראות, פורום צרכנות ותביעות קטנות הוקם בפורטל המשפטי iLaw משום שהוא נוגע לכולנו, בפעולות צרכניות שונות אשר אנו מבצעים ביום יום. במסגרת פורום צרכנות ותביעות קטנות זה תוכל לקבל מידע וכלים משפטיים פרקטיים להבנת נושא משפטי צרכני ומימוש זכויותיך. תופתעו לגלות כי בחינה ובדיקה משפטית של עורך דין הבקיא בתחום, תקל עליכם. רוצים לבדוק ? הוסיפו שאלה, מפורטת במידת האפשר, ותשובות עורך הדין המנהל את הפורום לא תאחר לבוא.

קרא עוד

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום צרכנות ותביעות קטנות

איזור: חיפה
פקס: 098800022
טלפון: הצג טלפון

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

23/02/2024 13:55 ציון סירי תשלום בכסף שחור ללא חשבונית תשלום בכסף שחור ללא חשבונית
שלום , ביצעתי עבודה לעצמאי ומאשר לי בוואטצפ שכר עבודה יומי, יש לי את שמו ומספר טלפון ,הכתובת שמסר לא בטוחה ,לא לקחתי ת.ז סיימתי את עבודתי והבטיח לשלם בביט , אבל משאיר לי הודעה מוקלטת כי מוכן לשלם לי כחצי מהסכום במזומן ללא חשבונית שאבוא לביתו, לא הסכמתי וכתבתי תביעה משפטית כולל תמלול מקצועי מתמלילן ומצוין על כסף שחור, פנייה למשטרה לאיתור ת.ז לא עזר שלחתי הודעה למס הכנסה אמרו לי לא, משרד הפנים תור חצי שנה, נאמר לי על ידי עו"ד להגיש תביעה ללא ת.ז ולבקש צו לאיתור ת.ז מבית המשפט , לא התקבל, מה עושים? תודה לתגובתכם

שלום,
עליך לפנות למשרד הפנים (אפשר באופן מקוון) ולהזמין את הפרטים המבוקשים.
אפשרות נוספת היא לשכור שירותי משרד חקירות כדי לאתר את הפרטים.

20/02/2024 19:42 אריק תביעת קופת חולים מכבי תביעת קופת חולים מכבי
שלום רב, ארצה לציין מראש שלא מדובר ברשלנות רפואית אלא בעניין פיננסי, התחייבות, מכיוון שניתן לחשוב בתחילת הטקסט שמדובר ברשלנות רפואית, תודה מראש!

אשמח לעזרה בנושא, להכוונה מה ניתן לעשות

לפני זמן מסוים הגעתי לרופאת המשפחה עם כאבים בבטן העליונה מצד ימין אזור הכבד לאחר שהתחלתי לקחת סטטינים שנתנו לי לטיפול נגד כולוסטרול. רופאת המשפחה אמרה לי להפסיק מיד את נטילת הסטטינים ולחכות לתוצאות בדיקות דם (שעשיתי באותו בוקר) ואמרה לי אם הבילובירין בדם יחזור גבוהה, לגשת למיון. אמרה, אך לא ציינה את זה בסיכום ביקור, בסיכום ביקור רק הפניה לאולטרסאונד בטן בגלל כאב.

הבילובירין אכן הגיע גבוהה, ניסיתי לתפוס אותה, היא כבר לא עבדה, שלחתי לה הודעה דרך אפליקציית מכבי, חשבתי אולי תענה באותו היום, לא ענתה. ניסיתי לתפוס אחות במכבי להתייעץ איתה, כדי להיות בטוח שאני צריך להתפנות למיון, אמרה לי שהיא לא יודעת והיא ממליצה לי ליצור קשר על הבוקר עם אותה רופאת משפחה. הקשבתי לה, בבוקר ניסיתי ליצור איתה קשר, התברר שהיא לא עובדת (יום שישי).אני מחליט ללכת למיון גם כי זה מה שהיא אמרה לי מלכתחילה, וגם כי אני לא יכול לתפוס אותה ולא בא לי לגרום נזק מיותר לכבד, בלי הפניה, כי היא לא נתנה לי.

לאחר הביקור במיון משחררים אותי בלי אשפוז וממליצים להמשיך בדיקות בקהילה, אני שולח למכבי בקשה להתחייבות, עונים לי בצורה שלילית. שולח להם שוב בקשה להתחייבות ומסביר להם שהרופאה אמרה לי להתפנות, אומרים אין מה לעשות לא הייתה צריך ללכת למיון בלי הפניה.עכשיו העניין הוא כזה, הרופאה ענתה על ההודעה ששלחתי לה באפליקציה ושאלתי אם להתפנות למיון ביום ראשון אחרי שהייתי כבר במיון וכתבה לי אם כואב להתפנות למיון. בדיוק מה שאמרה לי ביום שהייתי אצלה.

בנוסף הרופאה אמרה לי להתפנות למיון במידה ותוצאות בדיקות הדם יבואו גבוהה מהרגיל, לא החלטתי על דעת עצמי. בסיבת ההגעה למיון בטופס של המיון מהבית חולים כתוב שהסיבה שהגעתי הוא כי הבילובירין גבוהה. אני בחיים לא הייתי מתפנה למיון על דעת עצמי בגלל תוצאה של בדיקת דם. אני אפילו לא יודע מה זה בילובירין. אז ברור שלא הגעתי לשם על דעת עצמי. כתוב בבירור סיבה: בילובירין גבוהה.

כמובן שאני רוצה לתבוע אותם כי זה לא נשמע לי הגיוני שאקשיב לרופאה מטעמם אתפנה למיון והם לא יאשרו התחייבות ופשוט יאמרו לי במילים אחרות, זה לא מעניין אותנו, אנחנו לא משלמים.איך עושים את זה בדרך נכונה?

תודה מראש

שלום,
קראתי את סיפור המקרה.
אני מציע לך תחילה לפנות להנהלת קופת החולים בעניין זה, להציג את הצד שלך, לבקש מסמך מלווה מרופאת המשפחה ולהציג את הצד של הרופאה.
ככל שפניה לא תעזור - תוכל להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.

07/02/2024 10:32 רון האם חוק הטכנאים חל על עסק לייצור מתנות? האם חוק הטכנאים חל על עסק לייצור מתנות?
אני בעל עסק בתחום המתנות
וברצוני לדעת האם אני צריך באתר שלי לתת תווך של שעתיים הגעה לבית הלקוח? בהתאם לחוק הטכנאים

שלום,
חוק הטכנאים הינו חוק שמטרתו להעניש גורמים אשר קובעים עם לקוח ולמעשה לא אכפת להם ממנו ולא מגיעים והלקוח נאלץ להמתין בביתו שעות לחינם.
אם העסק שלך מבצע שליחויות ללקוחות ואתה מעוניין להגדיר זמני הגעה של שליחים, ככל שהשליח לא יעמוד בזמן, יהיה עליו (או עליך) לפצות את הלקוח שהמתין לחינם.

06/02/2024 16:06 למואל שבתאי תרמית בית עסק לתפירה תרמית בית עסק לתפירה
שלחתי מכנסי דגמ"ח להחלפת רוגסן לכיס צדדי. לא החליפו לי ותחת זאת טענו כי החליפו לי את הרוכסן הקדמי בטענה שקרית שרציתי להחליף את הברזל בפלסטיק. אלא שהרוכסן המקורי- הריצ'רץ' מפלסטיק ולכן אין זה הגיוני וכלל לא החליפו לי כי נותר הרוכסן והריצ'רץ' המקורי. כך גבו ממני 85 ש"ח בעד אפס עבודה. הבעיה שאין לי את הקבלה. אבל שילמתי באשראי אז אולי ניתן להמציא אסמכתא.

שלום,
קראתי. מה השאלה ואיך אני יכול לסייע ?

05/02/2024 20:50 אני תביעה כנגד ספר תביעה כנגד ספר
שלום, רכשתי במספרה תוספות שיער+הרכבה בסכום של 3000 ש"ח, הובטח לי שהשיער 100 אחוז טבעי ואמור להחזיק מספר רב של חודשים. כעבור יומיים התחיל כל הבלגן והתברר לי שהטעו אותי והתוספות עשויות מחומר סנטטי ולא טבעי כמו שנאמר לי, ולכן הן נמסות תחת חום ויוצרות קשרים שלא ניתן לשחרר, נאלצתי להוריד אותן תוך מס ימים בודדים. אני מעוניינת לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות, השאלה שלי היא האם יש דרך סבירה להוכיח לבית המשפט שאכן מדובר בתוספות סנטטיות ולא טבעיות (התוספות אצלי), מה עשוי להספיק לבית המשפט שאכן מדובר כאן שהטעיית הצרכן

שלום,
כפי שציינת תחילה יש צורך להוכיח שרכשת תוספות טבעיות והתוספות שסיפקו לך הן לא טבעיות. כנראה שיהיה עליך להביא חוות דעת מומחה שבדק את התוספות וקבע כי הם סינטטיות (ולא טבעיות).

05/02/2024 16:07 חנה סיידון ביטול טיול מאורגן ביטול טיול מאורגן
הזמנתי טיול מאורגן לוייטנאם דרך חברת נסיעות גול טורס בע"מ המדריך חיים חיים הטיול היה צריך לצאת ב- 11/23 עקב המצב הביטחוני חברת הנסיעות דחתה את הנסיעה ל-1/24 ולאחר כחודש דחתה שוב ל-3/24 ולפני מספר ימים שוב דחתה את בטענה שאין טיסות לוייטנאם והטיול יצא ב- 10/24, ביקשתי את התשלום בחזרה אך חברת הנסיעות טוענת שהיא מוכנה להחזיר בניכוי של 470דולר לאדם עבור "הוצאות" / דמי ביטול שהיו להם,(בדף מידע של הטיול מופיע התשלום הנ"ל אך זה אם אני מבטלת -אני מחוייבת) ברצוני לציין שאני אזרחית ותיקה, שאלתי האם הם רשאים לגבות תשלום כלשהוא כשהביטול הגיעה מחברת הנסיעות ולא ממני? האם אני יכולה לתבוע אותם על דמי הביטול כשהביטול הגיע מחברת הנסיעות ולא ממני? אודה לתשובתך בהקדם האפשרי

שלום,
בהתאם למתואר ועל פי חוק הגנת הצרכן - על החברה להשיב לך את מלוא כספך (בניכוי סכום פעוט המופיע בחוק של עד 100 ש"ח) ומשכך יש לך עילה לתביעה בעניינך לצורך קבלת מלוא כספך בחזרה.
ככל שאת מעוניינת בייעוץ, סיוע וטיפול משפטי בעניינך - את מוזמנת לפנות למשרדי.

04/02/2024 12:09 ארנה טיול מאורגן שהחברה ביטלה בגלל המלחמה טיול מאורגן שהחברה ביטלה בגלל המלחמה
רכשנו טיול מאורגן שאמור היה לצאת ב-6.11.2023. הטיול שולם במלואו.
הטיול בוטל ע"י החברה בשל המלחמה.
החברה מציעה מתווה פיצוי או החזר כספי של 70% מהסכום ששולם
או שובר למימוש עתידי עד לתאריך 31.12.2025 עבור כל הסכום ששולם.
אנחנו הודענו לחברה שאנחנו דורשים החזר של 100% מהסכום ששולם.
החברה מסרבת לדרישתנו.
1. האם על פי החוק דרישתנו מוצדקת?
2. מאחר והסכום גבוה מהמכסימום של תביעה קטנה
האם אני יכולה להגיש 2 תביעות קטנות נפרדות תביעה עבורי ותביעה עבור בן זוגי ?
תודה על תשובתך.

שלום,
1. למעשה החוק קובע את שאתם דורשים. אתם רשאים לקבל את מלוא כספכם בחזרה (בניכוי סכום קטן) או לחילופין שובר למימוש עתידי ב 100% מהסכום ששילמתם.
2. אינך יכולה להגיש תביעה בעבור מישהו אחר. סמכות זו נתונה רק לעו"ד.. כן כל אחד מכם יוכל להגיש תביעה קטנה נפרדת.

02/02/2024 01:27 רחלי תקנון של חנות אשר מנוגד לחוק תקנון של חנות אשר מנוגד לחוק
שלום רב, יש לי שאלה בבקשה. רכשתי בגדים באתר אינטרנט של חברה, והחזרתי אותם תוך חמישה ימים משום שהמידות לא התאימו. החברה הסכימה לתת לי רק זיכוי קניה אך לא החזר כספי, בטענה שככה זה התקנון שלהם. התקנון שלהם קובע שמכיוון שמדובר במבצעי סוף עונה, החזר כספי ניתן רק אם מחזירים תוך יומיים. השאלה שלי: מכיוון שע"פ חוק הגנת הצרכן לעניין ביטול עסקת מכר מרחוק, אני זכאית להחזר כספי תוך 14 יום מהרכישה – האם התקנון שלהם בכלל משנה משהו? הוא חוקי?

שלום,
החנות יכולה לקבוע את התנאים שלה בתקנון שיהיו שונים מהחוק ובתנאי שתנאים אלו היו ידועים לך לפני הרכישה.

27/01/2024 18:29 יעקב משה אוטובוס שסטה ממסלולו אוטובוס שסטה ממסלולו
המתנתי בתחנה מסוימת לקו אוטובוס עירוני שמטרת נסיעתו תחנת הרכבת. עקב סטייה מהמסלול, כנראה נהג חדש, הוא איחר ב - 10 דקות וכתוצאה פיספסתי את הרכבת והבאה היתה רק לאחר חצי שעה. האם זו עילה לתביעה קטנה? האם ישנם פס"ד בנושא?

שלום,
בהתאם למתואר יש עילה לתביעה, ככל שיש ברשותך את הראיות להוכחת הטענות.

21/01/2024 12:11 אתי המרת מטבע מאתר בחו המרת מטבע מאתר בחו"ל
שלום, ביצעתי הזמנה לחדר במלון בחו"ל, את המחיר שיניתי לשקל ישראלי, וקיבלתי את הצעת המחיר בשקל ישראלי (יש לי צילומי מסך), לאחר מכן התברר לי כי החיוב הוא ביורו. האם ניתן לדרוש שהמלון יעמוד מאחורי ההצעה שלו כפי שבא לידי ביטוי בצילומים שלי?

שלום,
ככל שמדובר בבית מלון בחו"ל, בית המלון אינו חייב לפעול על פי החוק הישראלי.

עורכי דין מובילים בפורום צרכנות ותביעות קטנות

דרור הראל
עו"ד דרור הראל

מתמחה במשפט אזרחי ומסחרי, חוזים, תביעות כספיות, עסקים וחברות, ייעוץ משפטי ליזמים וסטארטאפים, דיני אינטרנט, צוואות וירושות.