סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על צרכנות ותביעות קטנות(2,050)

בית עסק או תאגיד אחר סיפק לך מוצר מקולקל ? סירב להחליף את המוצר או לבטל לבקשתך עסקת אשראי שביצעת ? חברת תקשורת גובה ממך תשלומים בניגוד למוסכם ? מצאת טעות בחיוב בתשלום אשר התבצע ע"י חברה קמעונאית ? נגרם לך נזק ולמרות היותו מינורי באופן יחסי, את/ה מעוניין לדעת מתי ניתן להגיש תביעה קטנה, בגין איזה סעד וכיצד ניתן לקבלו ? כפי הניתן לראות, פורום צרכנות ותביעות קטנות הוקם בפורטל המשפטי iLaw משום שהוא נוגע לכולנו, בפעולות צרכניות שונות אשר אנו מבצעים ביום יום. במסגרת פורום צרכנות ותביעות קטנות זה תוכל לקבל מידע וכלים משפטיים פרקטיים להבנת נושא משפטי צרכני ומימוש זכויותיך. תופתעו לגלות כי בחינה ובדיקה משפטית של עורך דין הבקיא בתחום, תקל עליכם. רוצים לבדוק ? הוסיפו שאלה, מפורטת במידת האפשר, ותשובות עורך הדין המנהל את הפורום לא תאחר לבוא.

קרא עוד

שאל בפורום צרכנות ותביעות קטנות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום צרכנות ותביעות קטנות

איזור: חיפה
פקס: 098800022
טלפון: הצג טלפון

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

25/05/2022 18:25 אלונה עבודה משרדית קלה עבודה משרדית קלה
דרושים לעבודה באדמיניסטרציה משרדית, אין צורך בניסיון בתחום, שכר בסיס+ שכר שעתי עם אפשרות לבונוסים ושעות עבודה גמישות, פרטים וקורות חיים נא לשלוח לאיימיל - jobtimenetwork@gmail.com

25/05/2022 17:16 רן זהבי אי ביטול עסקה מתמשכת אי ביטול עסקה מתמשכת
שלום רב. ב4 לנובמבר 2021 ביקשתי מחברת תמי 4 לבטל את שירות העסקה המתמשכת עימם מכיוון שלא היה לי צורך
עוד במטהר המים. מאז עברו 7 חודשים ולהפתעתי גילית כי שטראוס ממשיכים לחייב את החשבון שלי בכל חודש מאז הבקשה. כאשר דיברתי עם נציגה משירות הלקוחות לפני כ- 3 שבועות נאמר לי שאכן הייתה בקשת ביטול בנובמבר 2021 אך בגלל שהייתה טעות\תקלה במחשב הבקשה לא עברה והנציגה אמרה לי שהיא תבדוק את זה ושיחזרו אלי לגבי זיכוי. לאחר שפניתי למועצה לצרכנות והם שלחו מכתב לשטראוס, חזרו אלי מחברת שטראוס והציעו לי זיכוי כספי על הסכום שחוייב בתוספת קופון רכישה על סך 140 ש״ח. רציתי לציין כי גם לאחר שיחתי האחרונה עם שטראוס חויבתי על חודש מאי.
שאלתי היא האם ניתן להגיש נגד חברת שטראוס תביעה על פי חוק הגנת הצרכן ולדרוש פיצוי כספי.
בתודה מראש רן.

22/05/2022 22:50 חיים בקשת רשות ערעור בתביעה קטנה למחוזי בקשת רשות ערעור בתביעה קטנה למחוזי
היי,

יש לי פס"ד לטובתי בתביעה שניהלתי מול קבלן בגין איחור במסירת הדירה בתביעה קטנה. ( שעשה גם הודעה לצד ג' אל מול העירייה והשופטת פסקה במשפט פס"ד חלקי לטובתי והורתה לפצל ולהעביר את הדיון של הנתבע מול העירייה לבית המשפט השלום)

לקבלן יש 15 יום להגיש בקשת רשות ערעור למחוזי והקבלן ביקש מהשופטת להמתין להחלטה האם להעביר הדיון מול העירייה לשלום עד אשר יתברר מצב רשות ערעור שהוא יגיש והשופטת אישרה את בקשתו.

כמה שאלות:

1. איך ההליך של רשות ערעור מתנהל? האם מתקיים דיון בבית המשפט ? האם אני צריך עו"ד ?

2. האם כשתהיה בקשת רשות ערעור, אני יהיה צריך ויכול להשיב להם? ( ושוב האם עם עו"ד או בצורה עצמאית ?)

3. האם יש אגרות כלשהם שאני יהיה צריך לשלם?

4. כמה זמן לוקח עד שמקבלים תשובה לבקשת רשות ערעור?

5. מה קורה עם הפס"ד שלי בתביעות קטנות? האם הוא עדיין חייב לשלם לי את מה שנפסק? או שמחכים לראות מה יהיה ברשות ערעור? ( בפס"ד לא היה כתוב תוך כמה זמן הוא צריך לשלם אך אני מניח וקראתי שזה תוך 30 יום )

אודה לתשובות לשאלותיי ולהסבר על ההליך ! תודה רבה!19/05/2022 19:26 אלונה עבודה משרדית עבודה משרדית
דרושים לעבודה באדמיניסטרציה משרדית, אין צורך בניסיון בתחום, שכר בסיס+ שכר שעתי עם אפשרות לבונוסים ושעות עבודה גמישות, פרטים וקורות חיים נא לשלוח לאיימיל - jobtimenetwork@gmail.com

17/05/2022 15:13 רעות חנין בעל עסק מתחמק מפיצוי בעל עסק מתחמק מפיצוי
הזמנתי מוצר בהזמנה אישית. בעל העסק התחייב שיגיע עד 21 ימי עסקים. בפועל הגיע אחרי 30 ימי עסקים. לאורך כל הדרך בעל העסק מתחמק ממתן תשובות ואף מתעלם במשך ימים.
ביקשתי מספר פעמים שיפצה אותי על כך.
ביום שרצה לתאם אספקה כתב לי שעוד באותו יום יזכה אותי ב 40% מהסכום ששילמתי והסכמתי.
המוצר סופק, הזיכוי לא קרה.
מאז עבר שבוע בו הוא מתעלם מהודעותיי.
האם יש משהו שניתן לעשות?
תודה

שלום,
ככל שיש לך ראיות להוכחת טענותיך - את רשאית להגיש תביעה בעניינך.

17/05/2022 13:59 אבישי אי הגעת המוביל אי הגעת המוביל
תיאם איתי המוביל ליום שישי בשעה 13 הספקת פינת אוכל, לא הגיע בכלל. יש תיעוד בוואטסאפ , מגיע לי פיצוי ?

שלום,
כן.

16/05/2022 11:57 גל-ים גל-ים גל-ים
שלום, קניתי בינואר 22 ספה עור ניקולטי ב 17 אלף שח קיבלתי אותה בשבוע של ערב פסח, כשהיא קרועה בתחתית בביטנה, גיליתי זאת לאחר שהמוביל הלך כבר. כשהתכופפתי יום אחד לשטוף את הריצפה!
מאחורי דף ההזמנה שהמוכר רשם עליו והחתים אותי אך לא הראה לי את הצד האחורי שיש בו תנאי הזמנה, לפיהם ידוע לי כי אחריות החברה היא כמפורט בתעודת האחריות שמוצגת בחנות ושניתנה לי אפשרות לעיין בה, ושתימסר לי במועד מסירת המוצרים, ידוע לי כי במידה ויגלה פגם או ליקוי כלשהו עליי לקבל שירות אך ורק מהחברה ואני מתחייב לאפשר לחברה לבצע כל טיפול או תיקון כנדרש. האם לפי זאת אני לא יכולה לתבוע ספה חדשה בבית משפט לתביעות קטנות?

שלום,
לא, אין זה אומר שאינך יכולה לתבוע בבית משפט.
עליך לפעול בהתאם לחוק.
אם קיבלת ספה קרועה ויש לך ראיות שאכן קיבלת ספה קרועה (ולא חתמת כי קיבלת ספה והכל תקין) - אז את רשאית לקבל ספה חדשה אחרת (לא קרועה).
אם אין לך הוכחות לכך שכך קיבלת את הספה - אז עליך לאפשר לחברה לתקן את הספה בהתאם לכתב האחריות.
ככל שהחברה לא תסכים לתקן ו\או לא תתקן את הספה במסגרת כתב האחריות - רק אז תהיה לך זכות משפטית (עילה לתביעה) ותוכלי לתבוע בבית המשפט ולקבל ספה חדשה.

כשהמוביל הביא את הספה לא התכופפתי לבדוק אותה רק לאחר שבועיים גיליתי את הקרע בבטנה. הם מעונינים לתקן אבל אני לא רוצה ספה ב 17 אלף שח מתוקנת, אני רוצה ספה חדשה. אין לי הוכחות שכך קיבלתי את הספה אבל איך יכולתי לקרוע אותה מלמטה בתחתית ?

שלום,
אני מבין.
ניתן לטעון בעניינך ביטול עסקה או החלפת מוצר מכוח סעיפים 15 ו 16 לחוק המכר :

אי-התאמה נסתרת
15. לא היתה אי-ההתאמה ניתנת לגילוי בבדיקה סבירה, זכאי הקונה להסתמך עליה על אף האמור בסעיף 14, ובלבד שנתן למוכר הודעה עליה מיד לאחר שגילה אותה; אולם במכירת נכס נד אין הקונה זכאי לחזור בו מן החוזה אם נתן הודעה כאמור לאחר שעברו שנתיים ממסירת הממכר, ואין הוא זכאי ליתר התרופות בשל הפרת חוזה אם נתן את ההודעה לאחר שעברו ארבע שנים ממסירת הממכר.

העלמת אי-התאמה
16. היתה אי-ההתאמה נובעת מעובדות שהמוכר ידע או היה עליו לדעת עליהן בעת גמירת החוזה ולא גילה אותן לקונה, זכאי הקונה להסתמך עליה על אף האמור בסעיפים 14 ו-15 או בכל הסכם, ובלבד שנתן למוכר הודעה עליה מיד לאחר שגילה אותה.

ככל שאת מעוניינת בהמשך ייעוץ וסיוע משפטי - את מוזמנת לפנות למשרדי.

12/05/2022 15:39 איציק איחור במסירת דירת קבלן איחור במסירת דירת קבלן
שלום רב.
רכשנו דירה מקבלן - כשתאריך המסירה נקבע בחוזה ל-31/10/21 ועד כה לא קיבלנו את הדירה-ואנו מעוניינים לתבוע בתביעה קטנה בשלב זה את הקבלן על האיחור (של 7 חודשים בסוף החודש-30/5) כפיצוי על האיחור (150% דמי שכירות ל-8 חודשים ראשונים ) , האם לאחר מתן פס"ד הקבלן ימשיך לשלם את הפיצוי לחודשים הבאים או שנדרש לתבוע אותם בהמשך או שבמסגרת התביעה הנוכחית נתבע את התשלום על החודשים שחלפו ואת המשך התשלומים לחודשים הבאים עד למסירה?
תודה רבה

שלום,
על הנתבע לשלם את הסכומים שנפסקו בהתאם לפסק הדין.
לא ניתן להגיש תביעה ולחייב בגין מקרה עתידי או במילים אחרות לא ניתן באמצעות פסק דין לחייב קבלן לשלם תשלומים עתידיים אך סביר להניח שאילו קבלן יפסיד בבית המשפט ויצטרך לשלם פיצויים מעבר לקבוע - הוא יעדיף לפעול בהתאם להסכם ולא להגיע בכל פעם לבתי משפט ולשלם הרבה יותר.

13/05/2022 12:12 איציק עוגמת נפש

כשאלת המשך- האם ניתן במסגרת התביעה להוסיף גם פיצוי על העוגמת נפש שחוינו וחווים בגין האיחור במסירת הדירה (כגון החוסר וודאות מול המשכיר דירה שנאלצנו ונאלצים לחתום כל חצי שנה לאריכות חוזה השכירות בחצי שנה נוספת, וכן הזמנת מוצרי חשמל ועוד מוצרים לדירה החדשה-שאת חלקם קיבלנו ומאחסנים אצלנו ואת חלקם הצלחנו-לדחות את קבלתם-אך הספקים לוחצים למוסרם... והלחץ הכלכלי-מהמצב בו אנו מחוייבים לשלם משכנתא עבור הדירה החדשה ודמי שכירות עבור דירת המגורים בה אנו גרים...) או שהפיצוי ע"פ החוק של 150% ל-8 חודשים הראשונים ו-125% מהחודש ה-9 כוללים בתוכם את העוגמת נפש המלווה באיחור?

שלום,
בהחלט ניתן להוסיף גם בקשה לפיצוי בגין עוגמת הנפש שנגרמה לכם בגין כל המתואר.

12/05/2022 23:45 נועם ש תביעה על זמן המתנה ועל אי אספקת שירות תביעה על זמן המתנה ועל אי אספקת שירות
הזמנתי תור לסניף רמהש להעברת בעלות על רכב
הגעתי בשעה היעודה ועדיין המתנתי 35 דקות
כשהגעתי לאשנב טען הפקיד דני כי עקב תקלה לא ניתן להעביר בעלות, אינו יודע מתי תתוקן ואינו מוכן להתקשר ולברר.

האם ניתן לתבוע על אבדן זמן ועגמת נפש?

שלום,
האם ניתן לתבוע ? - התשובה היא כן.
האם בית המשפט יפסוק לך פיצוי ? אני מעריך בסבירות גבוהה שלא.
(למעלה מן הצורך אציין כי אם הייתי מקבל פיצוי על כל מקרה שקרה לי בגין אובדן זמן ועוגמת נפש כמתואר בפנייתך - הייתי מולטי מיליארדר - מאידך - אם בתי המשפט היו נותנים פיצוי בעבור כך - רמת השירות והיחס ללקוח בישראל היה משתפר פלאים).

12/05/2022 02:34 אורי התנהלות לא תקינה של דינמיקה סלולר התנהלות לא תקינה של דינמיקה סלולר
בתי רכשה טלפון נייד דרך סלקום ועשתה עליו ביטוח דרך דינמיטקה סלולר. כעבור זמן הוא התקלקל, וכשפנתה למבטחת נאמר לה שלא ניתן לתקנו, והציעו לה לרכוש טלפון חדש במחיר מוזל. אותו זמן היא היתה במצב כלכלי קשה, ולמרות זאת דחפו לה טלפון משוכללל במחיר של אלפי שקלים בלי להציג לפניה מכשירים זולים יותר וללא תשאול לגבי הצרכים שלה.
בדיעבד הסתבר שלא ניתנה כ הנחה ואף נפרסו ה תשלומים בריבית גבוהה מאד, בלי להביא לתשומת ליבה את המשמעות של תשלומים בקרדיט.
ידוע שבמקרה של total lost ברכב מבוטח בעליו מקבל מהמבטחת תשלום כספי בהתאם נכס. האם א חלה כאן גזירה שווה גם לגבי הטלפון, שעליו שולמו דמי ביטוח במשך מספר שנים? אם כן, כיצד ניתן קבל החזר כספי על תשלומי הביטוח, והאם נניתן לתבוע על חוסר תום לב והטעיה צרכנית?

שלום,
1. לא ברור מסיפור המקרה האם בתך היא קטינה או בגירה.
2. כדי לבחון את עניין ה total lost יש לבחון את הסכם הרכישה והביטוח אותו עשתה ביתך על הטלפון הסלולארי. ממה שאני מכיר התשובה היא לא (אך שוב צריך לעיין במסמכים הרלוונטים).
3. ניתן לתבוע בגין חוסר תום לב והטעיה ובתנאי שיש את הראיות הרלוונטיות להוכחת הטענות.

עורכי דין מובילים בפורום צרכנות ותביעות קטנות

דרור הראל
עו"ד דרור הראל

אשמח להיות העו"ד העסקי שלך ולתת ייעוץ משפטי אמיתי אשר מבוסס על ניסיוני האישי.

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.