סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני ביטוח(77)

כיצד מתנהלים מול חברות הביטוח? מהי הדרך להגשת תביעה? מהם תנאי הזכאות בסוגי הביטוחים השונים? אילו תנאים מכיל כל ביטוח וביטוח ? כיצד מתמודדים עם דחייה של תביעת ביטוח ? על שאלות אלו ועוד תוכלו לקבל מענה מקצועי ומהימן במסגרת פורום דיני ביטוח. בפורום הנכם מוזמנים להעלות שאלות, לקבל מידע ולהבין את היקפם הנרחב של דיני ביטוח, הלוא מי מאיתנו לא נזקק, בפעם זו או אחרת, בצורך לממש את זכויותיו כמבוטח? תחום הביטוח בישראל עוסק בכל תחומי החיים וחולש על פני קטגוריות ביטוח שונות, החל מביטוחי חיים ובריאות, עבור בביטוחי רכוש וכלה בביטוחי אחריות מקצועית. הסכמי ביטוח נחתמים בין מבוטח למבטח, כאשר המבטח מתחייב לשלם תגמולים כספיים במידה והמבוטח ו/או רכושו ניזוקו או נפגעו. ההתמודדות של האדם הפרטי מול חברות הביטוח הגדולות, הופכת לעיתים לתהליך ארוך ומייגע, ולכן נדרשת התערבות מקצועית.

מנהל פורום דיני ביטוח של פורטל iLaw עומד כאן לרשותכם בכל עת, על מנת לספק לכם את התשובות הקשורות לכלל נושאי תחום הביטוח ובכדי להעניק לכם את המידע הנדרש לצרכי מימוש זכויותיכם המגיעות לכם בהתאם לפוליסת הביטוח שרכשתם.
 
קרא עוד

שאל בפורום דיני ביטוח

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני ביטוח

עו"ד רפאל אלמוג
איזור: תל אביב
פקס: 03-6916635
טלפון: הצג טלפון

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

04/04/2019 09:29 יוסי הראל האם עשון מקסימום סיגר ביום, דינו כדין מעשן האם עשון מקסימום סיגר ביום, דינו כדין מעשן
שלום רב
בשנת 2005, חדלתי לעשן לחלוטין ועד אז, הוכשרתי בחברת הביטוח כמעשן, על סמך הצהרתי ״עישון של מקסימום סיגר ביום״. כמובן שנגבתה ממני פרמיה מוגדלת כמעשן. לאחרונה, פניתי בבקשה רטרואקטיבית להחזר, מאחר שדין מעשן סיגר ליום, למעשה, כדין שותה כוס יין ביום, שאינו מוגדר כשתיין.
חברת הביטוח ניערה את חוצנה ממני. האם לדעתכם יש עילה לתבוע את החזר הפרמיה המוגדלת, בגין קביעת פרמיה מוטעית (או משהו דומה), למרות שחלפו יותר מ7 שנים?

13/02/2019 17:15 רחל דחית תביעה בביטוח דירה- נזק לצד ג' דחית תביעה בביטוח דירה- נזק לצד ג'
בדירתי פרצה שריפה בעקבות מזגן מרכזי שהתלקח לפתע, היה ברשותי ביטוח דירה הכולל כיסוי צד ג' והתביעה שולמה ע"י חברת הביטוח. במקביל נגרם נזק לשכן שמעלי- תקרת המרפסת נשרפה, וכן נזק למעלית הבנין בעקבות המים של צוותי הכיבוי. השכנים הביאו שמאי שאישר את הנזקים והתביעה הוגשה לחברת הביטוח. לאחר סחבת של מס' חודשים קיבלתי היום תשובה כי התביעה נדחתה היות שיש לתבוע את חברת המזגנים ולא את חברת הביטוח. האם החברה צודקת ? כמו"כ שרידי המזגן אינם בידי היות שחברת הביטוח לקחה אותם לצורך תביעת שיבוב מול חברת המזגנים. השכנים לוחציפ עלינו ובצדק לסדר את הנזק שנגרם להם. מה מומלץ לי לעשות? והאם אכן החברה יכולה להתנער מאחריות לנזק לשכנים?

07/06/2018 04:17 ניבר בקשת מידע וויתור סודיות בקשת מידע וויתור סודיות
שלום,
מתנצל מראש על המלל הרב.
תבעתי אובדן כושר עבודה באיחור של מספר שנים.
חברת ביטוח מוכנה להכיר באירוע ביטוח מיום הגשת התביעה ולא מיום קרות אירוע הביטוח.
נאלצתי להגיש תביעה לביהמ"ש ע"מ שהחברה תכיר במועד אירוע הביטוח.
אציין כי כשהגשתי את התביעה חתמתי על טופס בקשת מידע רפואי וויתור סודיות של חברת הביטוח.
זה היה טופס סטנדרטי . כל מי שמציג הרשאה מחברת הביטוח יכול לפעול לפי הטופס.
ההליך המשפטי רק התחיל ומשרד עו"ד שמייצג את חברת הביטוח דרש ממני לחתום על טופס ויתור סודיות נוסף.
מדובר בטופס לא סטנדרטי שמאפשר את הפעולות הבאות:
1. לבקש מכל אדם או גוף ציבורי ולא ציבורי כל מידע על מצבי הבריאותי הסוציאלי הכלכלי הסיעודי השיקומי הגנטי והנפשי.
2. הוויתור מיועד גם ברה"נ לכל רופא, מוסד רפואי, או גורם אחר בתחום ברה"נ הגמילה והרווחה.
3. הוויתור משחרר את מוסר המידע מאחריות ומאפשר מתן כל מידע המצוי ברשותם כולל חומר המצוי במחשב ומאגרי המידע.
4. הבקשה חלה על כל ידע רפואי או אחר המצוי במאגרי המידע של כל המוסדות/פרטים/אירגונים המצוינים להלן .
5. הוויתור מאפשר למסור כל מידע בגין תביעות בגין ת.ד. ותביעות אחרות בחברות ביטוח ובתי משפט/דין כולל אישור לצלם את תיק התביעה בגין כל תביעה בנזיקין/דיני עבודה .
6. הוויתור מופנה גם ל"אבנר"/"הפול"/"קרנית" וכל חברות הביטוח האחרות (מפורטים שמות כל החברות ) לגבי תאונות דרכים, ביטוח חיים חבויות וכל מחלקה אחרת.
7. הוויתור הוא לגבי כל החומר המצוי בחברות אלה כולל תיק התביעה המלא כולל ח"ר, חקירות, חוו"ד, כתב תביעה+מכתבי בא כוחו, פסיקה/פשרה בתיק וכל חומר אחר כולל ו/או מידע אחר,
לרבות תאריכי תאונות שעברתי וחברות הביטוח המעורבות, חומר מנהלתי ומידע המצוי במאגרי המידע של החברות ואינו מוגבל לחומר רפואי בלבד.וכנ"ל לגבי תיקי תביעה בבתי המשפט, וביה"ד לעבודה .

שאלה:
האם עליי להיעתר לדרישת המשרד שמייצג את חברת הביטוח או שעליי לעמוד על כך שישתמשו באישור שמסרתי לחברת הביטוח ושבאפשרותם להשתמש בו?

תודה,
ניבר

13/05/2018 18:03 אליאור מחפש משרד/עורך דין עצמאי שיכול לספוג כמות גדולה של לקוחות! מחפש משרד/עורך דין עצמאי שיכול לספוג כמות גדולה של לקוחות!
מחפש משרד עורכי דין, שזקוק לעוד לקוחות, ויכול להכיל כמות גדולה של לקוחות.
לפרטים: 0542166156

02/05/2018 03:05 גל חובת ביטוח בריכה חובת ביטוח בריכה
בריכה פרטית בחצר, שגם מושכרת לחברים לפי שעות, האם חייבת בביטוח?

11/03/2018 08:32 יפתח טענת חברת ליסינג לתאונת שרשרת טענת חברת ליסינג לתאונת שרשרת
שלום רב
לפני כחודש רכב פגע ברכב שלי בפגוש האחורי תוך כדי נסיעה במעגל תנועה בכניסה לחולון.
הרכב הפוגע היה של חברת ליסינג. כאשר עצרנו להחליף פרטים הנהג הפוגע לא ציין שהיה מעורב בתאונה רכב נוסף.
אצלי היתה פגיעה בפגוש ופנס מרוסק.יש לי רק ביטוח חובה + צד ג' . עלות התיקון היא 3000 שח כולל שמאי.
תיקנתי את הנזק במוסך וסוכן הביטוח שלי דרש את הכסף מחברת הליסינג.
חברת הליסינג טוענת מצידה שהיה מעורב רכב נוסף בתאונה שפגע מאחור ברכב שפגע בי ואח"כ נמלט מהמקום( לדברם זה מה שהנהג הפוגע אומר) .
לדברי חברת ליסינג במצב כזה על כל צד לשאת בהוצאות שלו.
אחרי הרבה דיונים חברת הליסינג הסכימה לשלם לי 1500 ש"ח בלבד. במידה ולא אקבל את הדיל מבחינתם שאלך לבית משפט.

האם עלי להסכים לפשרה? ( לשלם 1500 ש"ח או ללכת לבית משפט ולהיסתכן שהשופט לא יוכל להכריע אם היתה או לא היתה תאונת שרשרת - אז אשלם 3500 )

האם זאת שיטה של חברות הליסינג להיתחמק מתשלומים?
תודה על עזרתכם.
יפתח

25/12/2017 11:46 מיכאל ביטוח צד ג' לעסק ביטוח צד ג' לעסק
מה הדברים החשובים שצריכים להיןת בביטוח צד ג' לעסק?

20/11/2017 15:11 אלמונית סעיף ויתור זכות תחלוף בביטוח מבנה סעיף ויתור זכות תחלוף בביטוח מבנה
שלום,

בעלת הדירה שאני שוכרת מחויבת בחוזה לעשות ביטוח מבנה שכולל את סעיף ויתור זכות תחלוף.
כשבדקתי את הפוליסה של הביטוח לא מצאתי את סעיף הוויתור.
סוכנת הביטוח שלה טוענת שהסעיף הבא הוא סעיף הוויתור:

"נכללו בשמו של המבוטח, כמפורט ברשימה, יותר מאדם או גוף משפטי אחד, יחול הכיסוי על פי פרק זה על כל אחד מיחידי המבוטח בנפרד, כאילו הוצאה על שמו בלבד פוליסה זו על תנאיה, הוראותיה וחריגיה, כשהיא נפרדת ובלתי תלויה בקיומם של המבוטחים האחרים. דינה של שותפות הכוללת מספר אנשים, כדין גוף משפטי אחד. חבותו הכוללת של המבטח לשיפוי כלפי כל יחידי המבוטח יחדיו לא תעלה על גבולות האחריות אשר נקבעו בפוליסה."

אשמח לאישור האם זה אכן סעיף הוויתור.
תודה מראש.

04/11/2017 13:12 חיים החזר על ביטוח חובה החזר על ביטוח חובה
בתאריך 16/7/2017 עשיתי פוליסת ביטוח רכב חובה אצל חברת WOBI. בתאריך 23/10/2017 נמכר הרכב וביקשתי מחברת הביטוח לבטל את הביטוח. חברת הביטוח ביקשה לשלוח להם את תעודת ביטוח החובה שקיבלתי מהם בדואר על מנת לבטלה. עשיתי זאת בדואר רשום. לתדהמתי , כעבור שבוע קיבלתי שיחת טלפון מנציגה של WOBI שהם קיבלו את תעודת הביטוח אך הם טוענים כי התעודה הינה צילום ולא המקור. הסברתי לה שזהו אותו הטופס שקיבלתי מהם בדואר וזהו גם אותו הטופס שהחזרתי. אין לי סיבה להחזיק אצלי את תעודת הביטוח לאחר שהרכב נמכר. היא התעקשה כי זהו עותק ולא המקור למרות שהסברתי הלוך וחזור כי זו התעודה שקיבלתי מהם. WOBI דרשו כי אבקש מקונה הרכב את ביטוח החובה שלו, אך הוא מתעלם מבקשותיי ואינו מוכן לעזור. לצערי למרות פניות חוזרות ונשנות וויכוחים על מהות תעודת ביטוח המקור שנשלחה אלי, WOBI לא מוכנים להחזיר לי את כספי. אין לי כל דרך להוכיח כי זוהי תעודת המקור שקיבלתי, אך זוהי התעודה ואין ביכולתי לעשות דבר, כאזרח מן השורה שצריך להילחם עבור כספו לאחר שהרכב נמכר והביטוח בוטל. החברה הזו מתעללת ומתעלמת מבקשותיי להחזיר את כספי.
האם לתבוע אותם בתביעות קטנות?

12/09/2017 23:57 אופיר ביוח רכב ותאונה ביוח רכב ותאונה
אהלן,
לפני שנתיים רכשתי רכב וביטחתי אותו לשנה בחברת ביטוח בביטוח מקיף.
חצי שנה לאחר שעשיתי את הפוליסה רציתי למכור את הרכב לחבר, מסרתי לו את הרכב והוא היה צריך לשלם לי אך לא שילם כי טען שהיו קנסות על הרכב.
אני הלכתי לטפל בענייני הקנסות ובנתיים הרכב היה אצלו אך לא בוצעה העברת בעלות (לא יכולנו להעביר כי היו קנסות).
סידרתי את עניין הקנסות ואז אותו חבר רצה למכור את הרכב לחבר שלישי. לכן והיות ולא העברנו בעלות העברתי את האוטו ישירות ממני לחבר השלישי לאחר שקיבלתי את התמורה עבור הרכב.
מה שקרה הוא שבזמן שהרכב היה רשום על שמי והיה אצל החבר הוא עשה תאונה.
בגין התאונה הוגשה נגדי תביעה, התובע טוען שאני הייתי בעל הרכב באותה תקופה ולכן אני אחראי לנזקיו, חברת הביטוח שלי טוענת שבכתב התביעה (שמולא ע"י החבר כי הוא זה שנהג) הוא מצהיר שקנה ממני את הרכב ולכן אין זיקת ביטוח והפוליסה לא מכסה.
זאת אומרת מנסים לתפוס את המקל משני הקצוות מצד אחד טוענים שאני בעל הרכב (התובע טוען) ומצד שני החברת ביטוח שלי טוענת שלא הייתי בעל הרכב בפועל (למרות שלא בוצעה כלל העברת בעלות) ולכן יש העדר זיקה ביטוחית.
רציתי לשאול מי מהצדדים צודק? הרי נכון שהרכב היה אצל החבר אבל בפועל עוד לא הייתה מכירה (לא היה אפשר להעביר בעלות בגלל הקנסות).
אודה להכוונה.