סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על ארנונה ומיסוי מוניציפאלי(251)

הוספתם לאחרונה לבית שלכם יחידת דיור חדשה ואתם תוהים האם תהיה לכך השפעה על תשלום הארנונה? אתם חיילים משוחררים, ששוכרים דירה באזור המרכז ורוצים לדעת אילו הקלות או אולי פטורים הקשורים לארנונה מגיעים לכם? יש לכם שאלות שקשורות לתשלום הארנונה ובכלל, לכל המיסים המועברים לעירייה? אם כן, הגעתם למקום הנכון. פורום ארנונה יספק לכם את המענה לשאלותיכם בנושאים אלה ואחרים והוא כולל את מיטב המומחים בתחום. כשמדובר בתשלומי הארנונה, הנקבעים על ידי העיריות, והינם תשלומי חובה החלים על תושבי העיר עצמה, ישנן לא מעט סוגיות משפטיות המעורבות בכך וגם חוקים ותנאים הקשורים אליהם. בעזרת פורום מיסוי מוניציפאלי תוכלו לבחון את הסוגיות השונות ובעיקר תוכלו להתמודד עם בעיות שונות, שקשורות בכך. המומחים בפורום, ולאור ניסיונם הרב בתחום והידע שצברו בו, יוכלו לספק לכם את המידע הרלוונטי והעדכני ביותר.  
קרא עוד

שאל בפורום ארנונה ומיסוי מוניציפאלי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

13/02/2019 11:08 אורי רגב שיפוץ חיצוני בבית משותף-חישוב שטח פנטהאוז לצרכי חיוב בשיפוץ שיפוץ חיצוני בבית משותף-חישוב שטח פנטהאוז לצרכי חיוב בשיפוץ
שלום
בבית המשותף שלנו ברמת גן 6 קומות כשבכל קומה 4 דירות זהות. קומה 7 כוללת 2 פנטהאוזים בכל הקומה. אנחנו נערכים לשיפוץ חיצוני בבניין וחסר לנו ידע באשר לחיוב הפנטהאוזים. השאלה היא האם מרפסות שאינן מקורות וכו' נחשבות לחלק משטח הפנטהאוז?
האם יהיה נכון להסתפק בשטח הדירה כפי שמצויין בחשבון הארנונה?
תודה רבה מראש

11/01/2019 10:17 רועי החזר אגרה החזר אגרה
עירייה גבתה אגרה על שרות מסויים אך לא נתנה את כולו. האם יש חוק שמחייב אותה להחזיר חלק יחסי?

09/01/2019 13:47 תגלת הנחה בארנונה הנחה בארנונה
שלום,

ברצוני לקבל מענה לשאלה הבאה (לא הצלחתי למצוא מענה באתרים שונים באינטרנט) -

על פי סעיף 9 לחוק האזרחים הותיקים - מקבל קצבת זקנה לנכה זכאי להנחה בארנונה של 100% על 100 מטר.

האם הסעיף חל במקרה הבא -

1. הזכאי מתגורר בבית אחד מילדיו כאשר הנכס רשום על שם ילדו.
2. כתובת הזכאי שונתה במשרד הפנים לכתובת ילדו
3. הזכאי לא רשום כבעל נכס אחר ברשות אחרת, כך שהזכאות להנחה יכולה להינתן רק בכתובת ילדו.
4. אין פיצול בנכס ולא ניתן לבצע פיצול.

אשמח לתשובתכם בעניין או הפנייה לגורם רלבנטי שיכול לענות בסוגיה זו.

08/01/2019 20:22 אפרים הוספת מטרים לדירה ע הוספת מטרים לדירה ע"י העירייה ללא בדיקה
שלום וברכה ,לקראת שנת 2019 הבאה עלינו לטובה קיבלתי מהעירייה דרישה לתשלום ארנונה כמידי שנה
אך בזמן שבשלוש שנים שעברו חישוב הארנונה היה סה"כ 181 מטר
עכשיו לפתע זה קפץ ל 201 מטר
חשוב לציין שהבית לא עבר שום שינוי/ שיפוץ
אשמח לדעת
א. האם חוקי לעירייה להוסיף מטרים ללא בדיקה או מדידה
ב. האם העירייה לא מחוייבת להודיע לתושבים על עלייה משונה במטרים של ביתם.?
תודה רבה רבה
אפרים

14/11/2018 12:37 נטליה ארנונה ומיים ארנונה ומיים
שלום לכולם .אני בעלת דירה 4 חדרים ומשכירה 2 חדרים לאמא שלי היא פנסיונריט ויש לה נכות 100% היא מקבלת גמלה עם השלמת הכנסה האם מגיעה לה הנחה לארנונה ומיים.תודה על תשובתכם

16/10/2018 12:13 אברהם jhuc trbubv jhuc trbubv
אני גר במושב.במשק היה בית אחד ובניתי בית שני וקיבלתי מהמועצה טופס4 לפני 3 שנים.הם היו מחייבים ארנונה רק עבור הבית הקטן.פניתי מיוזמתי לגביה ואמרתי שהם לא מחייבים עבור הבית החדש.למרות שטופס 4 יוצא מהם.הם מבקשים ממני תשלום רטרו מאז קבלת טופס 4.האם אני חייב לשלם?תודה על תשובתכם

15/10/2018 06:42 יעל ארנונה לדירת מגורים ארנונה לדירת מגורים
דירה שנקנתה לפני 14 שנים והארנונה שולמה בהמשך למה שהדיירים הקודמים שלמו. כעת נודע לי שיש הפרש כפול בגודל הדירה. החיוב היה על חצי מהגודל הקיים בפועל. האם העיריה יכולה לגבות תשלום רטרואקטיבי?

09/10/2018 23:07 קרן הורדה בגובה הארנונה הורדה בגובה הארנונה
האם עירייה זקוקה לאישור ממשרד הפנים על מנת להוריד את גובה הארנונה או שנדרש אישור רק להעלאה של ארנונה?

28/08/2018 12:45 יונתן פטור מארנונה בקדימה-צורן, היכן שלדברי המועצה פטור מארנונה בקדימה-צורן, היכן שלדברי המועצה "אין פטור על נכס ריק"
שלום רב,
לאחרונה קיבלתי טופס 4 לבית שבניתי, בבית לאחר טופס 4, אין מטבח, אין מזגן והנכס ריק.

ניסיתי לבקש פטור בגין נכס ריק או בגין שיפוץ מפני שבבית לא גר איש ואין מטבח.

לדברי המועצה, במועצת קדימה-צורן אין פטור על נכס ריק. והמצב של הנכס שלי לא עונה על קריטריון נכס בשיפוץ. לדבריהם אני אמור להרים את כל הריצוף ואז ייקרא הנכס "בשיפוץ".

בכל אופן, ברצוני לשאול האם זה חוקי מבחינתם לחייב ארנונה ולא לתת לי פטור גם אם הנכס ריק ללא מטבח, מקלחונים וכו'.

תודה מראש,
יונתן

13/08/2018 22:59 מאיר רובין סיווג ארנונה לחנות כלות סיווג ארנונה לחנות כלות
יש לנו חנות לשמלות כלה ושמלות ערב .אנו קונים בדים ותופרים בחנות שמלות כלה ושמלות ערב. מה הסיווג של החנות האם כל החנות תסווג בית מלאכה או שירותי מסחר.
בתודה מאיר רובין