סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על ארנונה ומיסוי מוניציפאלי(259)

הוספתם לאחרונה לבית שלכם יחידת דיור חדשה ואתם תוהים האם תהיה לכך השפעה על תשלום הארנונה? אתם חיילים משוחררים, ששוכרים דירה באזור המרכז ורוצים לדעת אילו הקלות או אולי פטורים הקשורים לארנונה מגיעים לכם? יש לכם שאלות שקשורות לתשלום הארנונה ובכלל, לכל המיסים המועברים לעירייה? אם כן, הגעתם למקום הנכון. פורום ארנונה יספק לכם את המענה לשאלותיכם בנושאים אלה ואחרים והוא כולל את מיטב המומחים בתחום. כשמדובר בתשלומי הארנונה, הנקבעים על ידי העיריות, והינם תשלומי חובה החלים על תושבי העיר עצמה, ישנן לא מעט סוגיות משפטיות המעורבות בכך וגם חוקים ותנאים הקשורים אליהם. בעזרת פורום מיסוי מוניציפאלי תוכלו לבחון את הסוגיות השונות ובעיקר תוכלו להתמודד עם בעיות שונות, שקשורות בכך. המומחים בפורום, ולאור ניסיונם הרב בתחום והידע שצברו בו, יוכלו לספק לכם את המידע הרלוונטי והעדכני ביותר.  
קרא עוד

שאל בפורום ארנונה ומיסוי מוניציפאלי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

26/08/2019 21:27 חיה דרויש תעריף מס מוניציפלי תעריף מס מוניציפלי
מה האחוז המקסימלי מתוך הארנונה המשולמת למועצה שיכול לגבות הוועד המקומי כמס מוניציפלי?

04/07/2019 05:21 עופר גרינפלד החזר ארנונה בגין גביה לא חוקית החזר ארנונה בגין גביה לא חוקית
נגבתה ארנונה מהבעלים באופן לא חוקי עבור קרקע שנמצאת מחוץ לשטח המוניציפאלי של הרשות [במקביל נגבתה ארנונה מהרשות הנכונה שהקרקע נמצאת בשטחה]. מהי התקופה הארוכה ביותר שניתן לקבל השבה מהרשות בגין הגביה הלא חוקית ? תודה, עופר

22/06/2019 19:20 דרור אברהם חוב ארנונה בן 20 שנה חוב ארנונה בן 20 שנה
שלום רב. האם חוב של 20000 שח. משנת 1999 יכול להגיע ל 17000 שח? איך מחשבים את הריביות וההצמדה?

16/05/2019 10:08 שני חוב שנוי במחלוקת חוב שנוי במחלוקת
שלום
מהו חוב שנוי במחלוקת? האם לפי הפסיקה הוגדר גם כחוב הנמצא בהליך משפטי? כלומר בין מחזיק קודם למחזיק נוכחי ,זוגות גרושים וכיוצב?

08/05/2019 11:00 איזבלה יעקבי האם לא ניתנת הנחה בארנונה על חלקת אדמה למרות שמגיע לי ? האם לא ניתנת הנחה בארנונה על חלקת אדמה למרות שמגיע לי ?
שלום וברכה .
שמי איזבלה ושאלתי היא בנושא של ארנונה .
אני מתגוררת בישוב עמנואל ומקבלת 90 אחוז הנחה בארנונה על בסיס מבחן הכנסה ובת בגיל 17 נכה -אוטיסטית 100 אחוז .
לפני 4 שנים מכרתי את בייתי בעמנואל לקונה שהיה מוכן לקנות את דירתי בתור השקעה ולכן הסכים לי להמשיך לגור בבית זה כשוכרת . בכסף של מכירת הבית קניתי חלקת אדמה 420 מ"ר לבניה עצמית בפרוייקט בנה ביתך ביישוב הסמוך - קרני שומרון . בגלל סיבות שונות רק היום-אחרי 4 שנים סוף סוף קיבלתי היתר בניה ממועצת קרני שומרון ומנסה לקבל משכנתא לבניה .
בכל פעם שניסיתי להביא למחלקת הגביה של קרני את המסמכים שעל בסיסם אני מקבלת כבר הנחה בעמנואל אני מקבלת תשובה שלילית שעל פי חוק איני יכולה לקבל הנחה על האדמה שנמצאת אצלם בישוב קרני שומרון . וכך כבר 4 שנים בנוסף לשכירות וארנונה שאני משלמת בעמנואל אני גם משלמת ארנונה בקרני שומרון ללא הנחה בגובה של 800 שקל לחודש .
האם זה באמת נכון שבישוב עמנואל בוא אני גרה בשכירות אני מקבלת 90 אחוז הנחה על פי חוק ובישוב קרני מודיעים לי שאין שום הנחה על האדמה שקניתי ? ואף הוסיפו לי את תשלום אגרת השמירה של הישוב כאילו שהעשבים השוטים שצומחים בחלקה שלי זקוקים לשמירה ?!

תודה על ההתייחסות איזבלה יעקבי.07/04/2019 16:55 פורום ארנונה ארנונה מסחרית במרתף ארנונה מסחרית במרתף
אישתי מנהלת חוג התעמלות נשים 4 שעות בשבוע העיריה שלחה לי מכתב שעלי לשלם ארנונה לעסקים במרתף ביתי.האם עיריה יכולה לגבות ארנונה כעיסק למרות הפעילות של 4 שעות בשבוע במרתף ביתי .כרגע אני משלם ארנונה במרתף כאילו המרתף היה דירת מגורים

07/04/2019 12:30 שרה ארנונה בשכירות ארנונה בשכירות
שלום. יש ברשותי דירה שאני עומדת להשכיר ועוברת לדירה אחרת בשכירות. איך הולך התשלום לארנונה? בדירה בשכירות כמובן אשלם ואת דירתי משכירה לאחר כחודשיים מאז שאני עוברת, אצטרך לשלם ארנונה בשתי הדירות עד שאמצע משכיר לדירתי? איך זה הולך בדיוק? תודה.

12/03/2019 10:09 ויקטור הנחה בארנונה הנחה בארנונה
אושרה נכות בטל"א מ 2012 לצמיתות. הפניה לעירית ירושלים לקבלת ההנחה נעשתה לפני כחודש הואיל ולא ידענו על הזכאות להנחה. העיריה זיכתה בהנחה רק לשנים 2018 ו 2019. לגבי יתר השנים העיריה מתגוננת בטיעון "השנים סגורות". האם יש עילה לתביעה נגד העיריה. ברור שאם היה להפך, השנים לא היו "סגורות" והיה מצטרפים אליהם ריבית והצמדה.

13/02/2019 11:08 אורי רגב שיפוץ חיצוני בבית משותף-חישוב שטח פנטהאוז לצרכי חיוב בשיפוץ שיפוץ חיצוני בבית משותף-חישוב שטח פנטהאוז לצרכי חיוב בשיפוץ
שלום
בבית המשותף שלנו ברמת גן 6 קומות כשבכל קומה 4 דירות זהות. קומה 7 כוללת 2 פנטהאוזים בכל הקומה. אנחנו נערכים לשיפוץ חיצוני בבניין וחסר לנו ידע באשר לחיוב הפנטהאוזים. השאלה היא האם מרפסות שאינן מקורות וכו' נחשבות לחלק משטח הפנטהאוז?
האם יהיה נכון להסתפק בשטח הדירה כפי שמצויין בחשבון הארנונה?
תודה רבה מראש

11/01/2019 10:17 רועי החזר אגרה החזר אגרה
עירייה גבתה אגרה על שרות מסויים אך לא נתנה את כולו. האם יש חוק שמחייב אותה להחזיר חלק יחסי?