סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על עורכי דין(708)

יש לכם שאלה משפטית בנושא משפטי כלשהו ? רוצים להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים ומנוסים ולקבל את התייחסותם לשאלתכם בהקדם האפשרי ? פורום עורכי דין זה הוקם עבורכם, על מנת שתוכלו לקבל מענה לכל שאלה, בכל עת. פורום עורכי דין זה הוקם עבורכם ולמענכם גולשים יקרים, על מנת להקל עליכם במציאת מענה מהיר לשאלתכם מחד, אך גם להגביר את הסיכוי לקבלת תשובה איכותית ומקצועית, ככל הניתן במסגרת פורום משפטי. אנו תקווה כי נצליח לסייע לכם במציאת מענה מקצועי לשאלתכם, וזאת כמובן תוך השתדלות ומאמץ כביר מצדנו לעשות כן בזמן סביר. גלישה נעימה, פורייה ומועילה.

קרא עוד

שאל בפורום עורכי דין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום עורכי דין

עו"ד משה פרץ
איזור: תל אביב
פקס: 036126644
טלפון: הצג טלפון

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

19/09/2019 18:04 רוס מוגר שאלה לגבי הסכם סודיות - NDA שאלה לגבי הסכם סודיות - NDA
היי, יש לי הסכם סודיות בתור ספק של חברה בתחום העיצוב הגרפי.
בדרך כלל שהייתי מקבל הסכמי סודיות, הייתי חותם (בקצרה) על זה שאני עובד ללא אפשרות לשמור את העבודה לשימושי האישי, ושלא אפרסם את העבודה לעולם אלא אם יש לי אישור בכתב מאותה החברה.

הפעם קיבלתי סעיף נוסף שמעולם לא נתקלתי בו - על הוצאות משפטיות ופיצויים נוספים:

5. מבלי לפגוע בכל זכות או סעד שעומדים לחברה, אני מאשר ומסכים בזאת שפיצויים לא יהיו סעד מספיק לכל הפרה שלי את התחייבות זו, ושהחברה תהיה זכאית לסעדים של צו מניעה, צו עשה או כל סעד אחר מתאים לכל איום או הפרה ממשית של התחייבות זו. אני מתחייב\ת בזאת לשפות ולפצות את החברה ואת בעלי מניותיה בגין כל הוצאה, חבות, נזק, עלות או הפסד (כולל הוצאותמ שפטיות והוצאות אחרות) שייגרמו לחברה ו\או למי מטעמה בין במישורין ובין בעקיפין כתוצאה מהפרת התחייבויותיי.

השאלה שלי היא - האם יש פה משהו לדאוג ממנו? בסופו של דבר אני לא מתכוון לפרסם שום מידע סודי על החברה - אבל מה מונע מהם לתבוע אותי ולחייב אותי על ההוצאות המשפטיות אם יחליטו?
בכל המסמך מוכתבות חובותי אך אין פירוט על זכויותי.

19/09/2019 12:23 רינת כללי כללי
שלום רב, העסקתי מטפלת לבני במשך שנתיים. . בנוסף היא טיפלה בעוד 2 ילדים.כעת היא דורשת ממני פיצויי פיטורין מלאים והבראה מלאים.. האם אני צריכה לשלם 100 מה שמגיע לה? הרי היא שמרה על 3 ילדים סהכ. תודה רבה

19/09/2019 09:43 סטולין זאב ועד הבית דורשים כסף על תביעה שלא בתקופת בעלות ועד הבית דורשים כסף על תביעה שלא בתקופת בעלות
שלום!
אני קניתי דירה כלפני שנה. הגיע אלי דרישה של ועד הבית לשלם 1500 ש"ח על תביעה של השכנה שנפלה במדרגות לפני כ-4 שנים.
הפניתי את הועד לבעלים של אותה תקופה. אך הם דורשים את התשלום ממני.
מה אלי לעשות?

14/09/2019 23:58 ריקי ח.חפ. שגוי ושם החברה הנתבעת לא מדויק ח.חפ. שגוי ושם החברה הנתבעת לא מדויק
שלום רב,
הגשתי תביעה קטנה עם ח.פ. שמצאתי באינטרנט על פי כרטיס ביקור שקיבלתי מהבעל העסק. לאחר שהתקבל פסק דין בהעדר הגנה פתחתי תיק בהוצל"פ. לאחר שההוצל"פ לא הצליחה לעקל כלום הם הציעו לי לבדוק אם הח.פ. שוב. ואכן התברר שהח.פ. של החברה הוא אחר וגם שם החברה קצת שונה מזה שכתוב בכרטיס ביקור שהיה ברשותי.
מה עלי לעשות? האם להגיש תביעה חדשה עם הנתונים הנכונים? או שיש פתרון אחר. את התביעה הגשתי לפני שנתיים וכל הבירוקרטיה נמשכה עד עכשיו.
בתודה מראש על עזרתכם

13/09/2019 20:21 גלית הקלטת שיחות הקלטת שיחות
שלום, אשמח לבדוק לגבי חוקיות הקלטת שיחות (באמצעות הקלטה בטל'/ ברשמקול בעת פגישה). ידוע לי שאם מדובר בשיחה אחד על אחד אין בעייה. אך מה קורה במידה ויש יותר ממשתתף אחד מלבד המקליט בשיחה? האם חובה ליידע את כל המשתתפים על ההקלטה? במידה ומדובר בנושא שדי מכריח את ההקלטה (עיסקה עם נותן שירות/ קיום ועדה בנושא משמעותי כמו מיצוי זכויות וכו'), האם הם יכולים לסרב להקלטה? (כי זו הדרך היחידה להגן על עצמי). תודה

שלום גלית,

ככלל, מותר להקליט כל שיחה שהמקליט הוא צד לה, אחרת, היא עלולה להיחשב האזנת סתר. עניין קבלת הרשות אינו רלוונטי, אלא אם כן המדובר בהקלטה בתוך אולם בית המשפט. גם חברות נותנות שירות נוהגות להקליט לקוחות, ולא תמיד מיידעים אותם, והכל במטרה לאסוף ראיות לביהמ"ש במידת הצורך, ובלבד ולפחות אחד מהמשוחחים הוא עובד החברה. בפגישות שימוע וכיוצ"ב, לרבות, פשרה בעסקאות גדולות, אני תמיד מציע להגיע עם עו"ד, וייתכן שזה גם רלוונטי בעניינך, שכן לא פירטת, ולכל הפחות, לקבל ייעוץ משפטי לפני כדי לדעת איך להתנהל נכון בפגישה ולא לעשות טעויות.

ככל שהיה חפצה בכך, מוזמנת להתקשר ביום א' ולקבוע פגישת ייעוץ.
054-7649435

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד.

בהצלחה!
עו"ד איתן אמירי,
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

03/09/2019 12:18 אחת התנהלות חשודה בגן ילדים התנהלות חשודה בגן ילדים
מדובר בגן ילדים מוכר לא רשמי. בני 4 שנים. שתי התנהגויות בעייתיות:
1. אם ילד מאחר בבוקר אחרי 8 וחצי ומתחילים במפגש של הבוקר אז מחייבים אותו להישאר מחוץ לגן עם ההורה עד שיסיימו המפגש ולא נותנים לו להיכנס.
2. אם ילד מפריע במהלך פעילות מסוימת מוציאים אותו מחוץ לכיתת הלימוד לחצר בליווי הסייעת והילד מבודד משאר הילדים עד שהפעילות מסתיימת.
חוץ מזה שהתנהלות זו נוראית ופוגעת נפשית בילדים האם מעשים אלו חוקיים? האם מותר לגן לקבוע כזה נוהל?

תודה

שלום,

לא הבנתי מהתיאור שלך מה ההתנהלות החשודה ומה לא חוקי.

ככל שהמדובר בנוהל פנימי, בכתב או בע"פ, שקשור לחינוך גם של ההורים וגם של הילדים. המאחרים כדי להעביר להם מסר בדרך של ענישה שעליהם להיגמל מהרגלי איחור, שיכולים, לא פעם, אף להיות "מדבקים" ומודל חיקוי שלילי לילדים אחרים בגן, משהו שגננות ומחנכים חוששים ממנו ולכם מעדיפים שהילד לא ייכנס בכלל לשיעור. ידוע שילדים שמאחרים אחרי שמונה וחצי, שערי הגן נעולים, והם בכלל נשארים מחוץ לגן, שזה חמור יותר ממה שאת מתארת, ועדיין קיים בלא מעט גנים.

בכל מקרה, לאור מקרים קשים ששומעים עליהם לאחרונה, הרי שרמת האכיפה כיום היא גבוהה מאד עד אפס סובלנות כנגד עוברי חוק בעניין.

פשוט צריך לפנות לגורמים בכירים ברווחה/עירייה/משרד החינוך, שכן, גם על מוסדות חינוכיים פרטיים יש חובת פיקוח במערכות אלה...ושווה לנסות שם.

בהצלחה.

תודה על התשובה. יש עוד בעיה. אם ילד מפריע במהלך פעילות בכיתה מוציאים אותו לחצר בליווי הסייעת עד שמסתיימת הפעילות. השאלה האם חוקי לבודד ילד אחד מכלל הכיתה ולהכריח אותו לעמוד בחוץ בגלל שהתנהג בצורה שלא נראית לגננת? מדובר בקטינים בני 4 שנים.
תודה

03/09/2019 17:03 תומר אי עמידה בחובת סודיות אי עמידה בחובת סודיות
חברה נתבעת שביקשה כי תהיה הסכמה מצד התובע לשמור בסודיות את ההליך ולבסוף סיפרו עליו לאחרים, מה ניתן לעשות?

לא הבנתי מה אתה בסיטואציה, תובע/נתבע...בכל מקרה, מציע להשאיר פרטים ולהגיע לפגישת ייעוץ מסודרת עם כל המסמכים הרלוונטיים בעניין. רק אז אפשר לדעת מה ניתן לעשות. ואם לא מדובר במסמכים, אלא בהסכם שמירת סודיות בע"פ, הרי שדרכי הפעולה שונות לגמרי, אם לאו. בהצלחה.

05/09/2019 14:00 טוטי פרסום תמונות קטין שצולמו בשיעור ניסיון/פתוח פרסום תמונות קטין שצולמו בשיעור ניסיון/פתוח
שלום רב,האם חוקי לפרסם תמונות קטין בן 3 בפייסבוק משיעור ניסיון פתוח שנערך בחוג?תודה מראש,

טניה

שלום רב טניה,

מצטער לשמוע על כך, אבל את לא הראשונה ולא האחרונה.

נראה כי עניינך מורכב ודורש ייעוץ פרטני ועל כן הנך מוזמן ליצור קשר ישיר ולהגיע לפגישת ייעוץ בעניין., ומשם להחליט איך להתקדם, אם לאו. יוער כי בלי ראיות, הרבה אין מה לעשות בעניין, עם כל המשתמע מכך. מה צולם, איך צולם, כמה ברורה התמונה, עד כמה המדובר בתמונה "בעייתית", האם ובאיזה אופן נתנה הסכמתך, אם לאו, האם היתה פניה מצידך לבעל החוגפרופיל בפייסבוק למחוק/להסיר את התמונה לאלתר, ובמידה וקבלת תשובה שלילית, האם התשובה מתועדת. ועוד ועוד ועוד שאלות בעניין.

בכל מקרה, מאחר וזה חלק מתחום עיסוקי, אענה באופן כללי, אך רחב לשאלתך, ואת תחליטי איך נכון לך להמשיך לפעול מכאן...

מחד, חוק הגנת הפרטיות אוסר על שורה של פעולות שיש בהן כדי להביא לפגיעה בפרטיותו של הנפגע ללא הסכמתו. לענייננו, פגיעה בפרטיות תיחשב אחת מאלה:
1. צילום אדם כשהוא ברשות היחיד;
2. פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו;
3. שימוש בתמונתו לשם ריווח;

כאמור, פעולות אלה לא אסורות באופן מוחלט, אלא רק כאשר אין הסכמה של הנפגע לכך. כאשר מדובר בקטינים, נדרשת הסכמת הוריהם (אפוטרופסיהם) לפרסום התמונות.

מאידך, בהרבה מקרים זה יכול ליפול בתחום האפור, ובכל מקרה בבית המשפט יושבים שופטים חכמים שיודעים לזהות אם ומתי בעל דין הגיש תביעה בחוסר תו"ל כדי לתפוס טרמפ כדי לעשות קצת כסף. בל נשכח, שלא כל התביעות בגין חוק הגנת הפרטיות מתקבלות, יש מהן שנדחות על הסף, ויש מהם שמתקבלות ולבסוף בעל הדין יכול וישלם הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד, לכן צריך טוב טוב לבדוק לפני מגישים תביעה כזאת איזה ראיות יש, כמה הן חזקות ובעיקר כמה הן רלוונטיות ומקימות עילת תביעה!

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד.

בהצלחה!
עו"ד איתן אמירי,
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

נ.ב: משרדי בר"ג.

04/09/2019 11:37 נפתלי קליין מעלית שבת מעלית שבת
שלום . קניתי דירה בבניין חדש בבני ברק בקומה גובהה . כל הדיירים בבניין הינם חרדים וחלקים מאד אדוקים אשר מתנגדים להפעלת מעלית שבת כי לטענתם זה אסור מבחינת הלכתית .
חלק מהדיירים מעוניין להשתמש במעלית שבת כי הוא סומך על הדעה הלכתית שמתירה .
הוועד בית הוא מהמתנגדים ואינו מוכן להפעיל את המעלית מבחינה דתית .
האם זה מותר לו ? האם צריך שרוב הדיירים ירצו להפעיל את המעלית שבת או שמספיק אפילו כמה בודדים ?.
כרגע המצב הוא שהמעלית כלל אינה פעילה בשבת
אודה לתשובתכם

שלום נפתלי,

מצטער על הסבל ועגמת הנפש שנגרמת לך.

לא יודע כמה מעליות בבניין לכן אענה בכלליות:

בבניין שיש בו מעלית אחת או יותר, ולא הותקן במעלית שבו מנגנון פיקוד שבת, נדרשת הסכמה של רוב בעלי הדירות כדי להתקין במעלית מנגנון פיקוד שבת וכדי להפעיל את המעלית כמעלית שבת.

בבניין שיש בו לפחות שתי מעליות ובאחת מהן הותקן מנגנון פיקוד שבת, מספיקה דרישה של אחד מבעלי הדירות כדי להפעיל את המעלית כמעלית שבת.

בעלי הדירות הדורשים את התקנת מעלית השבת יישאו בהוצאות ההתקנה, ובעלי הדירות שדורשים את הפעלתה ישלמו עבור הוצאות האחזקה וההפעלה.

במקרה של סכסוך בין בעלי הדירות חדשות, לא מוצא טעם להמשיך לסבול מחור נחת ורווחה בנסיבות בהן קנית דירה חדשה במיטב כספך. לפיכך, אתה מוזמן לפנות אליי לייעוץ מסודר ופרטני\ וככל שהדבר נדרש, גם לייצוג בהליך להגנה על זכויותיך מול הגורמים המוסמכים. 0547649435

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד.

בהצלחה!
עו"ד איתן אמירי,
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

נ.ב: משרדי בר"ג, וכבעל תשובה אני קובע חברותא באחת הישיבות בבני ברק.

02/09/2019 21:01 אולג דירה בירושה ומס רכישה דירה בירושה ומס רכישה
שלום
יש דירה בירושה 50% לבת ו50% לנכד. רוצים למכור את הדירה.
לאם יש דירה ברשותה במידה והיא מוכרת דירה שלה וקונה דירה אחרת האם 50% ירושה משפיע על מס רכישה של 8% על דירה חדשה? גם נכד מעוניין לרכוש דירה ראשונה העם 50% של ירושה משפיע על מס רכישה על הדירה?
במידה וכן מה עדיף לעשות? האם מוכנה לוותר על החלק שלה בירושה.
תודה,
אולג

אולג שלום רב,

אינך בפורום הנכון!

בכל מקרה, נראה כי עניינך מורכב ודורש ייעוץ פרטני ועל כן הנך מוזמן ליצור קשר ישיר ולהגיע לפגישת ייעוץ בעניין.

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד.

בהצלחה!
עו"ד איתן אמירי,
דיני משפחה וירושה
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

עורכי דין מובילים בפורום עורכי דין

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עו"ד ליאת גלילי פרל

"משרדי מעניק ייעוץ וייצוג בנושאים שונים בקניין רוחני, מול גופים ורשויות שונות, בארץ ובחו"ל, תוך הקפדה על ידע ומקצועיות ..."

עו"ד רועי אחיעזר

"משרדי מלווה חברות וארגונים מהמובילים בישראל בתחומי ההייטק, האינטרנט, המדיה החדשה, התקשורת והבידור..."

עו"פ גד בנט

"עריכת פטנט בצורה מקצועית, דורשת הבנה טכנית מקצועית ומעמיקה, לא פחות מחשיבה עסקית..."

יורם ליכטנשטיין
עו"ד יורם ליכטנשטיין

"משרד בוטיק חדשני ומקצועי המקפיד על שירות אישי והדוק. התמחות בדיני אינטרנט, טכנולוגיה, היי-טק, מחשבים וקניין רוחני מגוון... "