סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על עורכי דין(1,377)

יש לכם שאלה משפטית בנושא משפטי כלשהו ? רוצים להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים ומנוסים ולקבל את התייחסותם לשאלתכם בהקדם האפשרי ? פורום עורכי דין זה הוקם עבורכם, על מנת שתוכלו לקבל מענה לכל שאלה, בכל עת. פורום עורכי דין זה הוקם עבורכם ולמענכם גולשים יקרים, על מנת להקל עליכם במציאת מענה מהיר לשאלתכם מחד, אך גם להגביר את הסיכוי לקבלת תשובה איכותית ומקצועית, ככל הניתן במסגרת פורום משפטי. אנו תקווה כי נצליח לסייע לכם במציאת מענה מקצועי לשאלתכם, וזאת כמובן תוך השתדלות ומאמץ כביר מצדנו לעשות כן בזמן סביר. גלישה נעימה, פורייה ומועילה.

קרא עוד

שאל בפורום עורכי דין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום עורכי דין

עו"ד משה פרץ
איזור: תל אביב
פקס: 036126644
טלפון: הצג טלפון

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

25/09/2020 08:16 נטלי ייפוי כוח ייפוי כוח
האם בן אדם שחולה לא נייד יכול לתת ייפוי כוח לאותו היום שנרשם בבית לאחד מילדיו למשיכת כסף מחשבונו מבלי להחתים עורך דין ? תודה מראש

24/09/2020 07:51 אודליה השקעה נדלנית בחו השקעה נדלנית בחו"ל
שלום, בפברואר השנה רכשתי דירה בבטומי גיאורגיה. העסקה אשר נחתמה עם חברה ישראלית, כללה הסכם עם חברת אחזקה ותשואה של 8% ללא קשר להכנסות. בחודש מרץ הגיעה הקורונה וכך מעולם לא קבלתי את ההכנסה המובטחת, ואין צפי למתי יתחילו לשלם.
כמובן שהם מוגנים ע"י סעיף המתייחס לכוח עליון. האם יש לי איזושהי דרך לבטל את העסקה ולקבל את כספי בחזרה או שאני כבולה להסכם, שכן, אפחד לא צפה את הקורונה וזה לא "באשמת" המוכר.. אשמח לקבלת הכוונה אם יש טעם להתחיל בהליך משפטי . אציין שדברתי עם החברה והם טוענים שאין אפשרות לבטל את העסקה .
תודה רבה על העזרה
אודליה

23/09/2020 09:49 נתן צו פיקוח ללא הרשעה צו פיקוח ללא הרשעה
האם ניתן להטיל צו פיקוח על נאשם בעבירת מין שלא הורשע ע"י בית המשפט (התיק הסתיים ללא הרשעה) ? הכוונה לא לצו מבחן אלא לפיקוח ע"י יחידות צור.

23/09/2020 04:40 יוני קיום חג הסוכות קיום חג הסוכות
בבנין בו אני מתגורר מתקיים פרויקט תמ"א 38, ועקב כך אין לי אפשרות לעשות סוכה, בחוזה בינינו התחייב היזם לאפשר אורח חיים תקין במהלך העבודות, היות ואני [וכמוני כל דיירי הבנין] אנשים דתים שבימי הסוכות אוכלים, ישנים ושוהים בסוכה בלבד כך שבימים אלו אין לנו כל אפשרות לקיים אורח חיים נורמלי והיות שהשנה אין כל אפשרות ללכת להתארח אצל קרובי משפחה בימי הסוכות עקב מגפת הקורונה.
ברצוני לשאול האם היזם מחוייב לדאוג שנוכל לקיים אורח חיים תקין בימים אלו ולדאוג לנו לסוכה?
תודה

23/09/2020 04:27 יוני עבודות בניה בחול המועד עבודות בניה בחול המועד
בבנין בו אני מתגורר מתקיים פרויקט תמ"א 38, לפי החוזה בינינו 'מחוייב היזם לעבוד בכל ימי העבודה המקובלים בישראל להוציא שבתות ו/או חגי ישראל', לקראת חג הסוכות מבקש היזם לעבוד בימי חול המועד, רציתי לשאול האם הסעיף הנ"ל מתיר לו לעבוד בימי חול המועד? יצויין שהבנין מאוכלס ע"י דיירים דתים/חרדים וזה מפריע מאוד לדיירים שיעבדו בימים הללו.
תודה

23/09/2020 02:25 תומר שלום ! רציתי עזרה בקשר חשאלה דחופה . אני מאז הקורונה מכין כוגיות ומוכר לאנשים במשלוחים או שבאים לאסוף מחוץ לבית ואני מוציא להם שלום ! רציתי עזרה בקשר חשאלה דחופה . אני מאז הקורונה מכין כוגיות ומוכר לאנשים במשלוחים או שבאים לאסוף מחוץ לבית ואני מוציא להם
השאלה שלי היא האם בעל הדירה יכול למנוע ממני לאפות עוגיות ולמכור אותן כהשלמת הכנסה בטענה שהנכס לא עסק ושאסור לי לעבוד מהבית בלייצר עוגיות ולמכור לאנשים , והכל מתוך רוע לב ונסיון להוציא אותי מהדירה בגלל שאני אופה עוגיות וזה לא מתאים לו שאני אכין לעצמי אפילו עוגיות בבית כי זה עושה ריח ונדבק לקירות שלו
יש לציין שאני לא מצהיר על הבית מס הכנסה כדי לא לפגוע בבעל הנכס ככה שאני לא מקבל הטבות מס
ואני כן משלם מיסים ומוציא קבלות
האם הוא באמת יכול למנוע ממני להכין כפעוגיות לאנשים בבית שאני משלם עליו 9000 שח שכירות בחודש?

22/09/2020 18:39 לירן מוצר פג תוקף מוצר פג תוקף
שלום רב קניתי לפני זמן מה 2 קופסאות של תה ואני שמה לב ששמו מדבקה אחרת על תאריך של התוקף. התוקף היה בכלל לפני שנתיים . ובעקבות זה אמי לא הרגישה טוב כגון תחושת חנק ואף לקחה כדורים ואחרי שגמרה עם התה הרגישה יותר טוב. דיברנו עם הספק ובעל הרשת שמכר את המוצר . . בעל הרשת "התפלא" ודיבר עם הספק והספק אמר שהוא רצה לחסוך בעטיפה של המצור והמוצר עצמו ו תקין וכמובן שהוא התווכח וצעק אלינו בפלאפון ואז בעל הרשת אמר תחשבו מה אתם רוצים כפיצוי. ואני חושבת להגיש תביעה
אבל אני עד עכשיו לא יודעת מה לעשות . אני רוצה להתייעץ עם עורך דין . נא עזרו לי .. לאיזה אני אגש? ולאיזה סוג תביעה תודה מראש ושנה טובה

22/09/2020 13:54 ליטל תקנון תקנון
היי,
יש לי עסק דיגיטלי שבו אני מוכרת מוצר דיגיטלי (קורס). האם אני יכולה בתקנון להחליט שבמידה ולקוח שקנה ומעוניין לבטל ישלם במסגרת ה14 ימים סכום של 50 ש"ח דמי טיפול? (לא דמי ביטול. יודעת שבחוק להגנת הצרכן מדובר על 5% או 100 שח הנמוך מביניהם). האם חוק הגנת הצרכן הולך לטובתי בנוגע לביטול עסקה בכללי? מאחר וזה מוצר שניתן להעתקה/שיכפול?

תודה

22/09/2020 01:56 יוסף וענונו שוכר מסרב להכיר בנזקים שעשה לדירה שוכר מסרב להכיר בנזקים שעשה לדירה
שלום רב.
יש לי דירה שעד לפני כחודש היתה מושכרת, לפני כחודש השוכרים הודיעו שבכוונתם לעזוב את הדירה.
מס' ימים לאחר הודעת השוכרים נסעתי לדירה ובדקתי את מצבה, יש סעיף בחוזה שלפיו השוכרים התחייבו להחזיר את הדירה באותו מצב שהיא נמסרה להם.
הבדיקה שלי העלתה את הבעיות שלהלן:
1). הצילינדר (בדלת הכניסה) התקלקל ויש צורך להחליפו.
2). הדידה מלאה מלאה בכתמים על הקירות.
3). מצב הנקיון בדירה נורא, נראה כאילו שלא שטפו את הדירה במשך חודשים רבים (!).
פניתי לשוכר וביקשתי שידאג לתקן את הבעיות הנ"ל, וזה מה שהוא ענה: לגבי הצילינדר הוא אישר להחליף, אמר לי שאביא מנעולן שיחליף, והוא ישלם לי כנגד חשבונית. לגבי הכתמים על הקירות, הדירה עברה סיוד מלא מלא צמוד לכניסת השוכרים לדירה, אך אין לי אמסכתא בכתב שמעידה על כך, השוכר מצידו מתכחש לעובדה שהוא קיבל דירה מסויידת פיקס ומסרב לעמוד בהתחייבותו להחזירה במצב שקיבל אותה - מסויידת פיקס, ניסיתי להתווכח איתו אך הוא לא עונה לי לטלפונים וגם חסם אותי כך שלא אוכל לשלוח לו מסרונים (או הודעות ווטסאפ), במילים אחרות, הוא פשוט ניתק איתי מגע.
לפני שהוא ניתק מגע איימתי עליו שאם הוא ימשיך להתכחש למחוייבות שלו לצבוע את הדירה אאלץ לפרוע את אחד הצ'קים שעדיין נותרו אצלי, ואז לצבוע את הדירה, הוא בתגובה כעס מאד והודיע לי שעד שלא אחזיר לו את 2 הצ'קים שעדיין נותרו אצלי אז הוא לא משלם את עלות החלפת הצילינדר, ומאז ניתק איתי מגע.
השאלות שלי הם כאלה:
1). הוא הבין, הסכים ואישר לבצע את החלפת הצילינדר וגם לא התנה את זה בשום דבר, וכעת בגלל שהוא חושש שאפרע את הצ'קים אז הוא מתנה את העברת התשלום על הצילינדר בהחזרת הצ'קים, ואני לא מוכן להחזיר לו את הצ'קים עד שנגיע להסכמה כלשהי בעניין הצבע, השאלה שלי היא האם זכותי לפרוע את הצ'ק למרות התנגדותו כדי להחזיר לעצמי את התשלום על הצילינדר?.
2). בעניין עלות צביעת הדירה מחדש, אין לי קבלה שבוצעה שם צביעה יסודית וכוללת, אבל אני בהחלט יכול להביא את השיפוצניק שיעיד שבוצעה שם עבודת שיפוץ רצינית שכללה גם סיוד מלא של הבית, השאלה היא האם ניתן להסתמך על זה ולשלם עבור צביעת הדירה באמצעות אחד הצ'קים שעדיין נותר אצלי?.
חשוב לציין שבחוזה יש סעיף שמחייב אותו להחזיר את הדירה באותו מצב שקיבל אותה, אך לצערי בעת חתימת החוזה שכחתי לציין את עניין הצבע, השאלה היא האם ניתן לעשות משהו, או שאאלץ לספוג את הטעות הזאת ולשלם את זה לבד. ניסיתי להציע לו שאם הוא לא מאמין לי ולא מאמין לשיפוצניק, אז נעשה פשרה ונתחלק בעלות של הצביעה, אך הוא כבר ניתק איתי מגע.
אשמח לעצתך מה לעשות.
תודה רבה!.

14/09/2020 15:43 מאיר טביבי הודעה מוקדמת על סיום שכירות ללא חוזה הודעה מוקדמת על סיום שכירות ללא חוזה
שלום
אנחנו שוכרים דירה כ-6 שנים. חתמנו על חוזה בשנה הראשונה. חידשנו בשניה ומאז אנחנו גרים בדירה בלי חוזה.
החוזה נחתם בחודש יוני. הודעה מוקדמת על עזיבה לפי החוזה המקורה היא 90 יום.
אנחנו מעוניינים לעזוב את הדירה (בחודש נובמבר) אבל עדיין לא מצאנו דירה לעבור אליה.
בהתחשב בעובדה שכבר כמה שנים אנחנו בלי חוזה, כמה זמן הודעה מראש אנחנו מחוייבים לתת לפני עזיבה?

תודה מראש

צריך לתת הודעה זמן סביר מראש. מה זה זמן סביר בתחום שכירות הדירות. מבין שזה יכול להשתנות בהתאם לעיר, מצב שוק וכו... יש לזה תשובה יותר מדוייקת?

עורכי דין מובילים בפורום עורכי דין

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עו"ד ליאת גלילי פרל

"משרדי מעניק ייעוץ וייצוג בנושאים שונים בקניין רוחני, מול גופים ורשויות שונות, בארץ ובחו"ל, תוך הקפדה על ידע ומקצועיות ..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד יריב קדם

"המכנה המשותף של לקוחותינו הוא פעילות מסחרית, עסקית ו/או משפטית בתחום הקניין הרוחני או סחר בינלאומי..."

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."