סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על עורכי דין(1,919)

יש לכם שאלה משפטית בנושא משפטי כלשהו ? רוצים להתייעץ עם עורכי דין מקצועיים ומנוסים ולקבל את התייחסותם לשאלתכם בהקדם האפשרי ? פורום עורכי דין זה הוקם עבורכם, על מנת שתוכלו לקבל מענה לכל שאלה, בכל עת. פורום עורכי דין זה הוקם עבורכם ולמענכם גולשים יקרים, על מנת להקל עליכם במציאת מענה מהיר לשאלתכם מחד, אך גם להגביר את הסיכוי לקבלת תשובה איכותית ומקצועית, ככל הניתן במסגרת פורום משפטי. אנו תקווה כי נצליח לסייע לכם במציאת מענה מקצועי לשאלתכם, וזאת כמובן תוך השתדלות ומאמץ כביר מצדנו לעשות כן בזמן סביר. גלישה נעימה, פורייה ומועילה.

קרא עוד

שאל בפורום עורכי דין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום עורכי דין

דרור הראל
איזור: מרכז
פקס: 08-6384083
טלפון: הצג טלפון

אשמח להיות העו"ד העסקי שלך ולתת ייעוץ משפטי אמיתי אשר מבוסס על ניסיוני האישי.

07/12/2021 18:58 דן שמחוני חנייה ביתית: סתירה בין חנייה ביתית: סתירה בין "הנחיות מרחביות" של הועדה לתכנון ובנייה קרית-טבעון לבין חוק התכנון והבנייה (1965)?
חוק התכנון והבנייה דורש (ככלל) הקצאת שתי חניות לכל יחידת דיור. אין בחוק כל הגבלה נוספת בעניין החנייות. הועדה לתכנון ובנייה של קרית-טבעון אסרה על חניות "עוקבות" (שתי חניות בזו אחר זו). תיקון 117 לחוק התכנון והבנייה הסמיך ועדות מקומיות לתקן תקנות הנוגעות לעיצוב המרחב העירוני. על פניו נראה שקריית-טבעון חרגה מסמכותה. אני נפגע מהתקנה הזאת כי בבקשתי לפיצול דירה אין באפשרותי לספק זוג חניות נפרדות. האם התקנה הזאת של קריית טבעון אכן בלתי-חוקית?

שלום דן,
בכדי לייעץ בנושא שאותו העלת, יש לקבל הבהרות נוספות רבות. אני מציע שתפנה לעו"ד שמתמחה בתכנון ובניה ככל הניתן באזור מגורך.
בהצלחה

06/12/2021 09:49 לי תו נכה תו נכה
שלום רציתי לדעת האם אדם בעל תו נכה שחנה בכחול לבן אך התו לא היה מוצג ברכב אלא האדם נשא אותו על עצמו .
במידה וקיבל דוח חניה על חניה בכחול לבן ללא תו חניה האם תו הנכה מזכה אותו ואינו מחוייב בתשלום הדוח גם אם לא הציג את התו על שמשת הרכב . תודה ויום נעים

שלום לי,
אני מציע לך לכתוב מכתב מנומק לרשות שנתנה את הדו"ח בצירוף צילום מהדו"ח ולבקש את ביטולו.
בהצלחה

30/11/2021 15:52 אפי איך לחשב שטח נכס במושע לפי נסח טאבו  ועוד איך לחשב שטח נכס במושע לפי נסח טאבו ועוד
שטח במושע היה רשום בטאבו - החלק בנכס 1078/7440 [ בנסח רשום '' המספרים הישנים של החלקה 6135/111]
אחרי פרצלציה רשום בטאבו - כעת - החלק בנכס 14/93
רציתי לדעת מה ההבדל אם יש הבדל במ''ר בשטח במושע
ו מה השטח במ''ר אחרי הפרצלציה
וכמה שטח הנכס
[איך מחשבים ]
[ את הנסח טאבו הוצאתי מהאינטרנט ]
תודה מראש

אפי שלום, בכדי להשיב על שאלתך נדרשות הבהרות נוספות ובכל מקרה כדאי שתפנה את השאלה לעו"ד שמתמחה במקרקעין בפורום הרלוונטי.

28/11/2021 22:50 מורן דיני עבודה- בהריון דיני עבודה- בהריון
שלום רב,
בת 41 הנמצאת בהריון בסיכון ובשל כך ניגשתי למעסיקי והודעתי לו על כך שאני בסיכון ולכן אצטרך להגיש לביטוח הלאומי בקשה לשמירת הריון. המנכל הודיע לי בתמורה כי יפרסם מודעת דרושים על תפקידי הניהולי ( וזאת טרם קבלת התשובה לשמירת הריון בכלל ...) הדגשתי בפניו כי חייבות להופיע המילים "מילוי מקום" במודעת הדרושים שכן ארצה לחזור לתפקידי. סורבתי בטענה שאף אחד לא יבוא עם המילים "מילוי מקום".
סמנכלית המקום הדגישה כי כאשר יוולד הילד הדבר יהווה קושי בתפקידי הנוכחי הדורש שעות עד אין גבול וכי "לא תחזרי לתפקיד הזה" - שוב, כל זאת כאשר ידוע להם כי הנני בהריון.
פורסמה מודעת דרושים, גוייס אדם ( אשר בדיעבד התברר כמקורב לאחד המנהלים ובעלי היכרות מקדימה) - גוייס אדם, ללא הכותרת "מילוי מקום" כאשר אני עדיין ממתינה לתשובה לגבי שמירת הריון!
כששאלתי מה מתכוונים לייעד לי במידה ולא אקבל שמירה ובכלל, לאחר התפקיד ממנו "נזרקתי" נאמר כי "ימצאו משהו". מה?? אני בתפקיד ניהולי! מה זה "למצוא משהו"?
שאלתי.... האם כל הנ"ל חוקי?? בעודי בהריון לפרסם דרושים ללא "מילוי מקום" בדרישות, האם מותר להתנות את המשך התפקיד בכך שאהיה אם ולא אוכל לדעתה של הסמנכלית לכהן בתפקידי? איזו אפליה זו? ובכלל, שימוש במילים מתעמרות רק בשל היותי בהריון בסיכון והיעדרותי?
והאם, בעודי בהריון, מותר להם "למצוא לי משהו", תפקיד זוטר אחר על דעת עצמם בלבד? חייבת להיות הסכמה שלי לעניין?
מאז שאני ממתינה לשמירה- אני עוברת נידוי לחלוטין. הן ממנכ"ל המקום, הן ממנהלים ישירים כאילו אינני קיימת כלל.
אציין שאני עובדת במקום מעל ל-13 שנים בכל פעם בתחום אחר אך תמיד בתפקיד ניהולי .
משהו מריח לי מאד לא טוב בלשון המעטה ואשמח לדעת אם יש לי עילה לדרוש מהם דין וחשבון על הנעשה והאם כל מה שסיפרתי כאן אכן לא חוקי כפי שנדמה לי?

אודה לתשובה

שלום מורן, לא ניתן להשיב לשאלתך כנדרש בפורום זה. דרושות הבהרות חשובות נוספות בכדי להשיב באופן ממצה. אני מציע שתפני להתייעצות אצל עו"ד שמתמחה בדיני עבודה ואף תעלי את השאלה מחדש בפורום דיני עבודה שקיים באתרר ilaw. בהצלחה.

26/11/2021 22:17 יהונתן אלימלך תיקון שקע חשמל בבית מושכר תיקון שקע חשמל בבית מושכר
שלום, מה אומרת מערכת המשפט על דרישה מהשוכרים לקיזוז משכר הדירה על תיקון שקע חשמל שנשרף? נגרם עקב חיבור מפזר חום של השוכרים שלא מתאים להספק של אותו שקע וגרם לשריפתו. האם מוצדקת דרישתם לבעל הדירה לתקן את השקע/להוריד את עלות התיקון משכר הדירה?

יהונתן שלום,
מכיוון שלא ראיתי את הסכם השכירות האישי שלך, תשובתי תהיה מבוססת על הוראות ברירת המחדל הסטנדרטיות במרבית החוזים.
הדיירים מחוייבים לשמור על תקינות הדירה ומחובריה ולשאת בהוצאות הכרוכות בכך, מלבד הוצאות שנגרמות מבלאי הנובע משימוש סביר. כך לדוגמה, אם תשתית החשמל בדירה היתה מתקלקלת סביר שעלות תיקונה היה לפתחו של המשכיר. ואולם, מאחר שהנזק לשקע נבע כביכול משימוש לא נכון בו וככל שאין הסכמה עם המשכיר ואינו חפץ לתקן על חשבונו את השקע שנשרף מהשימוש שלכם, נראה על פניו מהפרטים היבשים שאכן עליך לשאת בעלות התיקון.
בהצלחה.

21/11/2021 21:27 אונגרפלד יוסף דוגמה לבקשת רשות ערעור על פסק דין בתביעה קטנה דוגמה לבקשת רשות ערעור על פסק דין בתביעה קטנה
דוגמה לבקשת רשות ערעור על פסק דין בתביעה קטנה

שלום יוסף, הערעור על פסק דינו של במ״ש לתביעות קטנות אינו בזכות אלא ברשות למחוזי. אני ממליץ לך להתייעץ עם עו״ד בטרם הטיפול וההגשה ולא להשתמש בדוגמה לא מקצועית של מסמך ערעור שאינו הוכן במיוחד בשבילך. בהצלחה.

23/11/2021 13:24 דור כהן החזר מספק האינטרנט החזר מספק האינטרנט
היי, אחרי הרבה מלחמות, ספק האינטרנט שלי (הוט.נט) סופסוף החליט לוותר ו''התפשר'' איתי על הקפאת המנוי. גם אחרי הקפאת המנוי, אחרי שקיבלתי מייל מסודר והבטיחו לי שמפסיקים לגבות ממני, ממשיכים לגבות ממני חודש בחודשו כבר חצי שנה. האם זאת עילה לתביעה? או אפילו להשתמש בזה בשיחה איתם כדי להרתיע ולקבל את כספי חזרה? תודה רבה מראש

שלום דור, ביכולתך לשלוח מכתב דרישה והתראה לפני תביעה ובו לתאר את העובדות, הנזקים והדרישות שלך. ככל שלא תקבל מענה מספק ממחלקת השרות של החברה, תוכל להגיש תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בצירוף הראיות וההתחייבויות שלהן כלפיך כנספחים.. בהצלחה.

19/11/2021 13:12 יעל שימוש בתמונות שימוש בתמונות
שאלה. בעקבות פרידה מבן זוג, הוא דורש ממני למחוק את כל התמונות שהוא צילם ב 3 שנים שהיינו יחד דורש שלא אפרסם תמונות כאלה. האם חוקי. יש לו קייס? הוא יכול לתבוע אותי?

שלום יעל, ראשית תמיד כדאי לנסות ולכבד את בקשתו של האחר ואת רצונו. כשהדברים נעשים בהסכמה ומתחשבים זה בזה אז יותר קל ואין חשיפה משפטית. לגופו של עניין, תמונות שצולמו על דעתו של אדם ואינן פוגעות בפרטיותו ובכבודו וכבר מפורסמות, נראה שאין מניעה להשאיר אותן במקומן. באשר לתמונות שטרם פורסמו, הייתי שוקל זאת בכובד ראש ויש לקבל מספר הבהרות נוספות בטרם החלטה על פרסום תמונה למרות התנגדות מובהקת מצד אדם. בהצלחה, דרור

20/11/2021 14:49 אלה ליפשיץ עזרה עזרה
אני מנסה להחזיר את ביתי בת ה5 אחרי שהמשטרה והרווחה לקחו אותה , אחרי שהתלוננו עליי יותר מדי והגישו תלונות שווא סתם
אני בת 32 רווקה אמא לילדה מקסימה בת 5 לאחרונה נלקחה ממני הבת שלי , לא כל כך הבנתי מה הסיבה , אין דום סיבה מוצדקת לנעשה , אני עושה את כל המאמצים, פונה לכל הגורמים, בודקת, שולחת , כותבת רושמת, מתקשרת, עושה כל תהליך על מנת להשיב אותה אליי , לבית לאמא שלה אני מתגעגעת אליה נורא וגם לה מאוד קשה, מבקשת עזרה דחופה להדיב את הבת שלי אליי

אלה שלום, אני ממליץ לך לפנות למחלקת הסיוע המשפטי במשרד המשפטים ולהתייעץ עם עו"ד שעוסק בתחומי רווחה ומעמד אישי.
בהצלחה, דרור.

20/11/2021 23:09 אירנה חופשת מחלה חופשת מחלה
שלום
אם עובד נמצא בחופשת מחלה (headache tension/ depressive disorder no’s ) תקופה ארוכה ורוצה לטוס לחול כמה ימים - מה חוק אומר? האם מותר? על פי המלצת האופא - לטייל לראות נופים יפים ולעשות משהו שעושה לו טוב
תודה מראש

שלום אירנה,
אני מאחל לך בריאות ורפואה שלמה.
חופשת המחלה היא מהעבודה. את רשאית לעשות בזמנך הפנוי מה שאת רוצה. הרושם שהמעסיק שלך יקבל מההחלטות שלך ומתמונות שתעלי לרשתות החברתיות, זה כבר עניין אחר. בהצלחה, דרור.

עורכי דין מובילים בפורום עורכי דין

עו"ד עוז חיים

"איננו נרתעים מעבודה קשה, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות ללקוחותינו, ומחויבים לשירות יעיל ואמינות..."

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

Gו"ד קובי בן סימון
עו"ד קובי בן סימון

"משרדנו שם לו למטרה להעניק לכל אחד מלקוחותיו שירות נאות, יחס אישי, ואת מלוא תשומת הלב הראויה..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

משה מלכה
עו"ד משה מלכה

בעל משרד עו״ד המתמחה בדיני משפחה גירושין וצוואות. בעל 18 שנות ניסיון ומוסמך לתואר שני במשפטים וכן נוטריון. שירות מקצועי, יחס אישי , זמינות ואוזן קשבת.