סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על נהיגה בשכרות(81)

שאל בפורום נהיגה בשכרות

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום נהיגה בשכרות

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

02/12/2013 15:43 דניאל שאלה שאלה
במהלך המשפט שלי על נהיגה בשכרות לא היתה עד כה כל התייחסות להרשעות קודמות בתחום התעבורה. האם זה אומר שהרשעות אלו כלל לא יהווה חלק מטיעוני התביעה? מצפה לתשובתכם המהירה.

לעברו התעבורתי של נהג, אשר נאשם בנהיגה בשכרות, יש משקל מסויים, אך לא בלעדי.
הפסילה הנקובה בחוק אינה תלויה בעבר, אך בהחלט יש לעברו של הנהג השפעה על נכונות התביעה להתחשב יותר, במידה ומדברים על הסדר טיעון.
כך או כך, עברו של הנאשם יצויין במסגרת הטיעונים לעונש וכחלק משיקולי הענישה.

עו"ד יאיר מושיוב

27/11/2013 14:35 אורית משפט משפט
אני אמורה להישפט על נהיגה בשכרות ברמה שאיננה גבוהה בהרבה מהמותר. האם ניתן להגיע לעסקת טיעון עם התביעה, והאם זה עדיף על פני האפשרויות האחרות?

מדברייך אני מבין שאינך מכחישה ששתית, ולמזלך, כביכול, התוצאה בינשוף הייתה נמוכה יחסית- כמה זה "אינה גבוהה בהרבה" מבחינתך?
ככלל, היתרון של עיסקת טיעון הוא ידיעה מוקדמת לקראת מה את הולכת. אין בד"כ הפתעות ואין לחצים. בנוסף, וחשוב יותר- בתמורה להודאה מוקדמת ולקיחת אחריות, התביעה אולי תסכים להפחתה בעונש משנתיים פסילה מינימלית.
יחד עם זאת, לא תמיד ולא כל אחד יכול להגיע להסדר טיעון "משתלם" ולכן חשוב שהמו"מ ינוהל ע"י איש מקצוע שמכיר ועבר על הראיות ועל החומר.

האפשרות השניה היא להודות בלי עיסקה, ולקוות שביהמ"ש יחליט משום מה, מבלי שיהיו לו נימוקים משפטיים טובים (ומצב אישי או עבר תעבורתי נקי אינם מספיקים!), שיש מקום להפחית מהפסילה הנקובה בחוק.

האפשרות השלישית היא לכפור ולנהל הוכחות- לוקח זמן רב אבל אולי יכול הביא לזיכוי או להפחתה בדרך הקשה.

כל מקרה לגופו!

אם תרצי, אוכל לסייע לך,
בהצלחה,
עו" ד יאיר מושיוב

20/11/2013 17:42 מיכל בדיקת ינשוף בדיקת ינשוף
שלום, אני בת 22. לאחרונה נתפסתי עם 280 מ"ג אלכוהול בבדיקת ינשוף. האם לגיל שלי תהיה השפעה על הכרעת הדין ועל העונש עצמו?

האכיפה בישראל מתחילה מ-290 מק"ג, ולכן את מתחת לרף ולא אמורה לתת את הדין.
אם בכל זאת הגישו נגדך כתב אישום, לא הגיל הוא המשנה (כי גיל צעיר מזיק יותר מאשר מועיל), אלא קיימים פרמטרים אחרים לבדיקה והקלה.
את מוזמנת לפנות אליי למענה מקיף יותר, משום שאם בכל זאת תעמדי בביהמ"ש, כדאי שתדעי מה עושים, אחרת תוכלי להיות צפויה לפסילת רשיון של 3 חודשים לפחות.

עו"ד יאיר מושיוב

17/11/2013 18:37 אלעד שלילה שלילה
הייתי מבקש לדעת מאיזה תאריך בדיוק מתחילה תקופת שלילת הרישיון בגין נהיגה בשכרות – האם מיום האירוע, מיום גזר הדין או בעת הפקדת הרישיון?

יש לאבחן בין שני מועדים שונים בהם הנהג פסול מלנהוג-
המועד הראשון, והמיידי מבין השניים הוא מועד הפסילה המנהלית. הפסילה המנהלית היא תקופה בת 30 יום (במרבית המקרים) בהם סמכות הפסילה ניתנת לקצין משטרה המבצע שימוע לנהג, אשר נמצא כי נהג שיכור.
פסילה זו מתחילה בד"כ מיד עם סיום הליך הבדיקה, או לחילופין, בסיום השימוע, אם זה לא התבצע באותו מקום (לעיתים הנהג יוזמן למחרת או לאחר ימים בודדים לתחנה, במידה ולא היה קצין בסמוך למקום העצירה).

המקרה השני הוא בסיום משפטו של הנהג הנאשם- לא משנה אם המשפט הסתיים בהרשעה לאחר הוכחות או לאחר הסדר טיעון, כך או כך, אם תינתן הפסילה, יהיה לביהמ"ש מקום לשיקול דעת בנוגע למועד תחילת הפסילה. לרוב, ייעתר ביהמ"ש לבקשת הנאשם לעיכוב ההפקדה, עד חודש ימים מיום גזר הדין.
במקרים חריגים ומוצדקים ייתכן אף יותר, אך ברירת המחדל תהיה ממועד גזר הדין.

כך או כך, וזהו הכלל החשוב מכל: הספירה לא תתחיל עד שלא יופקד הרשיון בפועל במזכירות ביהמ"ש בלבד!
אם אין בידי הנהג רשיון (מכל סיבה שהיא), עליו להמציא אישור ממשרד הרישוי, ואת האישור הזה עליו להפקיד במזכירות ביהמ"ש.
בכל מקרה עליו לקבל אישור הפקדה, המהווה אסמכתא בלעדית להפקדה ולתחילת מועד הספירה.

יש לזכור, כי גם אם נהג אכן לא נהג וקיים את הוראת ביהמ"ש בפועל, אך כלל לא הפקיד את רשיון הפלסטיק/נייר במזכירות - לא תיחשב תקופה זו, וחבל.

בברכה,
עו"ד יאיר מושיוב

11/11/2013 21:57 דודו נתפס שיכור נתפס שיכור
השאלתי לחבר טוב את הרכב שלי, ולצערי הוא נתפס נוהג בשכרות. כעת הרכב מושבת לחודש אך אני חייב אותו לצרכי עבודה. מה עליי לעשות ולמי לפנות? בתודה מראש.

רכבך תפוס במסגרת הליך שנקרא פסילה מנהלית. כפי שרשיונו של חברך פסול ל-30 ע"פ החלטת קצין בשימוע שנערך לו, כך גם רכבך, בתור זה ששימש לביצוע הנהיגה בשכרות.
יחד עם זאת, קיימים כלים וישנן דרכים להשיב לך את הרכב, וזאת באמצעות פניה מושכלת לביהמ"ש.
באפשרותך לפנות אליי לסיוע בעניין זה ואף בבחינת עניינו של חברך, אשר יעלה למשפט בקרוב ויהיה צפוי לפסילת רשיון לשנתיים ומעלה.

בברכה,
עו"ד יאיר מושיוב

07/11/2013 00:26 עדי שלילה שלילה
לפני חודש נגזרה עליי שלילה של שנתיים בגין נהיגה בשכרות. אני תלוי ברכב וברישיון לפרנסתם של ארבעת ילדיי. האם לאור הנסיבות המיוחדות אוכל לבקש כי תקופת השלילה תקוצר?

אם טרם חלפו 45 ימי הערעור, באפשרותך להגיש ערעור לביהמ"ש המחוזי בבקשה להקל בעונשך מן הטעמים השונים.
יחד עם זאת, אם העונש שקיבלת היה חלק מהסדר טיעון בינך לבין התביעה, אזי לאו דווקא תתקבל בברכה במחוזי, היות ואתה מעין חוזר מהתחייבותך.

בשורה התחתונה- אם ביהמ"ש הוא זה שגזר עליך את העונש מבלי שידעת לקראת איזה עונש אתה הולך ולמרות שפירטת את כל הנימוקים להקלה עימך, אזי יש לך סיכוי להצליח בערעור.

אם תצטרך עזרה, אשמח לסייע

עו"ד יאיר מושיוב

03/11/2013 18:29 סמי בדיקת ינשוף בדיקת ינשוף
שאלה עקרונית: האם מותר לי לסרב לבדיקת ינשוף? אם כן – מהן ההשלכות המשפטיות הקשורות בכך? האם מותר לשוטר פשוט לעצור אותי? מצפה לתשובה.

עבירת הסירוב הינה עצמאית במשפחת עבירות הנהיגה בשכרות.
התביעה וביהמ"ש מתייחסים לנהג שסירב להיבדק, או ניסה להכשיל את הבדיקה או לא הצליח לבצעה מטעמים פסולים, כאל כזה שסירב להיבדק ומכאן, שהוא כאילו עבר את העבירה באופן המחמיר ביותר.
פירוש הדבר הוא שבהיעדר נימוק משכנע ולגיטימי, הנהג צפוי להיות מואשם במלוא חומרת העבירה, ועל כן הטיפול בתיק חייב להיות קפדני, מקצועי ומדוייק, שהלא פסילת המינימום בת השנתיים תיכנס לתוקף בקלות יתר במקרה שכזה, אם לא יצביעו על כשלים ראיתיים וליקויים בתיק.
יחד עם זאת, שוטר לא עוצר נהג שיכור, אלא אם היה מדובר בעבירות נלוות או נסיבות מחמירות.
(זאת בהינתן ששאלת על מעצר של ממש, עם חקירה כחשוד ואזיקים ותא מעצר, ולא "לעצור אותך" במובן של למן לך לעצור בצד, להיבד ולהשתחרר.)

במידת הצורך, אשמח לסייע,
עו"ד יאיר מושיוב

02/11/2013 12:35 מיכל שאלה בנוגע לנהיגה בשכרות. שאלה בנוגע לנהיגה בשכרות.
אמש נתפסתי לאחר ששתיתי כוס בירה ועברו כמה שעות, עשו לי ינשוף ויצא לי 310 מק"ג, עברי התעבורתי נקי ואיני נוהגת לשתות ולנהוג, אך בעקבות כך שלא שתיתי כמות גדולה, והרגשתי מפוקסת מאוד עליתי על ההגה שזו גם טעות.
מה הסיכויים שהעונש שאקבל יהיה מופחת משנתיים?

ככלל, החוק אינו מבחין בין נהג עם עבר נקי או לא, ככל שהדבר נוגע לעבירת הנהיגה בשכרות. כוונתי היא שעצם עבירת העבירה, הנהג, באשר הוא, נכנס בגדר שנתיים פסילה מינימום.
ואולם, בהסדרי טיעון לטובת הפחתה מהמינימום הנ"ל, נדרשים ליקויים ראייתיים וכשלים מצד המשטרה בתיק החקירה.
בהיעדר כשלים ראייתיים, גם נהג מושלם וותיק לא יצ'ופר בחריגה מהפסילה המינימלית. לכן מומלץ ורצוי שלא להתמודד עם תיקי שכרות ללא ייצוג עו"ד, מאחר ועו"ד לתעבורה (ולא כל עורך דין) יודע מה צריך להיות בתיק, באיזו רמה וכיצד לאתר את הפגמים הקטנים ביותר, אשר יחד מהווים עילה לחריגה מהחוק ולהפחתה מעונש המינימום.

אשמח לעמוד לשירותך,
עו"ד יאיר מושיוב

28/10/2013 18:17 אפרים צריך עזרה צריך עזרה
בני היה מעורב בתאונת דרכים בה נפגע אדם, ונמצא כי בדמו של בני היתה כמות אלכוהול החורגת מהמותר. האם מלבד תביעה בעניין זה נהיה צפויים גם לתביעת נזיקין כלשהי, וכיצד היא קשורה למשפט בבית הדין לתעבורה?

תביעת נזיקין היא החלק השולי בדאגותיו של בנך כרגע. גם משום שמדובר בכסף, אותו צפוי הביטוח לספוג, וגם כי היא לא תוגש אלא בעוד למעלה משנה.
התיק התעבורתי הוא הבעייתי כרגע, מאחר ולא זאת בלבד שבנך יואשם בנהיגה בקלות ראש ועוד סעיפים הנוגעים לגרימת התאונה, הוא גם יואשם בנהיגה בשכרות, אשר מהווה נסיבות מחמירות בעצם התאונה.
אני מקווה שבנך בריא ושלם, אך מכל מקום- פנה בהקדם האפשרי לעו"ד תעבורה (אל תערבב עם עו"ד לנזיקין, אם וכאשר יהיה רלוונטי), אשר יצלם וילמד את חומר החקירה ויוציא את בנך עם עונש נמוך מהצפוי.

אשמח לעמוד לשירותכם,
עו"ד יאיר מושיוב

תיק התעבורה אינו קשור לתיק הנזיקין. אלו בתי משפט שונים, טיעונים שונים ומועדים שונים.

26/10/2013 20:23 sbhtkcs@gmail.com המכשיר רשם 295 מק המכשיר רשם 295 מק"ג בינשוף
שוטר עצר אותי לעשות לי בדיקת ינשוף ויצא 295 מק"ג למרות שהדבר היחידי ששתיתי היה היין קידוש..כמו כן בבדיקה הראשונה המכשיר רשם "לבצע שוב בעוד 10 דקות", לאחר אותם 0-15 דקות ביצעתי והמכשיר רשם 295, השאלה שלי יכול להיות שהייתה בעיה במכשיר?ואם אכן זה מתקבל ונאשמתי מה העונש הצפוי?

אינני מבין מה הבעיה עם העובדה שפעמיים יצאה אותה תוצאה. ההיפך, בטווח זמנים שכזה אין ממש סיבה לשינוי.
ארגיע אותך ואומר שזו התוצאה הכי טובה שיכולת לבקש בטווח הבדיקה ה"בעייתית", אך זו עדיין עבירה והתוצאה עדיין מכניסה אותך לשלב בו אתה צפוי לפסילה בת שנתיים מינימום, אלא אם יימצאו כשלים ראייתיים ופגמים בתיק.
אמליץ לך לשכור עו"ד בהקדם האפשרי, על מנת שילמד את החומר בתיק, יאתר את הנקודות החלשות ויראה אם ואיך אפשר לחסוך לך את הפסילה הממושכת הנקובה בחוק.

אשמח לסייע לך,
עו"ד יאיר מושיוב

עורכי דין מובילים בפורום נהיגה בשכרות

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"