סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על לשון הרע(64)

שאל בפורום לשון הרע

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

01/09/2015 11:02 יוסי פיטורי עובד פיטורי עובד
אני מנהל בחנות לספורט פיטרתי עובד בחשד למעילה מהקופה, לא דיברתי על זה רבות בחנות, אבל ההודעה כן הגיעה לעובדים. העובד שפוטר שמע את זה מאחד העובדים ואיים עליי בתביעה לשון הרע...יש לציין שסיבת פיטוריו היו חשד למעילה וזה לא הוכח. בגלל חוסר ההוכחה לא הוגשה תלונה במשטרה אבל הוא פוטר. האם בית הדין ינטה לטובתו?

לא ניתן לצפות את תגובת בית הדין. הדבר תלוי באופן הצגת התביעה וניהול ההליך וכמובן בניהול ההגנה על-ידך. על-פניו, לאור המקרה המתואר, נראה כי קיימת עילת תביעה לעובד אולם כאמור יש לבחון את כתב התביעה, הראיות, הנזק (ככל שקיים) ומאידך את טענותיך בכתב ההגנה, לרבות ההגנות הקיימות לך מכח חוק איסור לשון הרע, ככל שקיימות.

05/02/2015 13:13 איציק הכפשת שמי ולשון הרע הכפשת שמי ולשון הרע
שלום,
אני מנהל מערכת יחסים מסויימת (עם אשה). "חברתה" של אותה אישה מלכלכת עלי באופן חופשי דרך מערכת המסרים ווצאפ לחברותיה ע"פ קבוצה שפתחה בווצאפ.
כמו כן, היא גם מילאה את הראש והשמיצה אותי במילים שקריות וכינתה אותי במילים שהנייר אינן סובלן, דבר שאינו נכון ופוגע בתדמיתי.
הגם שההכפשות וההשמצות גורמות לאנשים מסויימים להסתכל עלי בצורה אחרת ולהתייחס אלי ע"פ אותן השמצות שקריות.
בידי יש את כל התכתובת (חברתי בקשה מבתה) ובה כל ההשמצות כאמור.
יצויין כי גם בתה של חברתי השמיצה אותי על ימין ועל שמאל על בסיס ההשמצות של ה"חברה" אולם, אותה אין ברצוני לתבוע.
האם יש לי סיבה לתבוע בגין לשון הרע את "חברתה" של חברתי?
אודה לכם על מתן תגובתכם.

שלום,
לא ציינת בפנייתך מהם הדברים אשר פורסמו. יש לבחון תחילה האם הדברים אשר פורסמו עולים בגדר "לשון הרע".
באופן כללי, לשון הרע מוגדרת בחוק איסור לשון הרע, בין היתר, כדבר שפרסומו עלול להשפיל אדם או לבזותו בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו.

24/03/2015 18:57 אלמונית סכסוך שכנים סכסוך שכנים
יש לי שכנים שגרים מעליי שבכמה ימים אחרונים טוענים שאני מנהלת רומן עם גבר שגדול ממני בחמישים שנה בסהכ הבנאדם הזה עוזר לי בכמה דברים וחבר קרוב של המשפחה של חבר שלי הם צילמו במשך שלושה חודשים את המתרחש שהמבוגר נכנס אליי לדירה אבל בעצם אין בנינו כלום ושנינו יודעים הם מאיימים שהם יחכו למשפחתו של המבוגר וינסו להרוס לו את החיים בינתיים המשפחה של חבר שלי מכירה את המבוגר ואותי ולא מאמינים למה שיוצא להם מהפה ... הילד שלהם מקלל אותי ואומר לי שאם אני יצא מהבית הוא ישפיל אותי ויעשה ממני צחוק ליד כולם ובאמת יורד לרמות הכי נמוכות מה עליי לעשות ?

המקרה המתואר מורכב מדי למענה בפורום. על-פניו נראה כי קיימת עילה מכוח חוק לשון הרע אולם יתכן וגם יש מקום להגיש תלונה. כמו-כן, נראה כי יש קיימות גם עילות מכוח חוק הגנת הפרטיות בנוסף לעילות הקיימות לכאורה מכוח חוק לשון הרע. מציע כי תצרי קשר באופן פרטי לבדיקה יותר מעמיקה בעניין.

27/05/2014 14:06 עמית לשון הרע לשון הרע
שלום רב
אנסה לקצר
אני עובד בבית קפה המנהל שלי היינו אח של גיסתי אשר אני הבאתי אותו לעבוד.
התחילו בינינו סיכסוך שמאז כל הזמן אנחנו רבים לפני שמונה חודשים מלצרים התחילו לפנות אלי ולהסב את תצומת ליבי לכך שהם רואים אותו לוקח להם מהטיפים ובימים שהוא עובד יש פחות טיפים משמעותית.
ואפילו הם אמרו לי בשידור חי להסתכל וראיתי אותו בכמה מקרים מוציא סכום אחד ומחזיר סכום קטן יותר.
כאשר פניתי למנהלת מתחתיו שתסביר לבוס
נענתי שאין לה הרבה מה לעשות והיא יודעת גם שהוא מאפס שולחנות אך זאת ברירת מחדל של הבוס ואין מנהל אחר.
כל העובדים פנו לבוס אך במפתיע כל אותם מלצרים פוטרו לאחר כמה ימים בנימוקים שונים ומשונים.
לפני חג הפסח התקשרה אלי חברה של המנהל וסיפרה לי שרק עכשיו הוא גילה שאני הלכתי וסיפרתי לבוס ושהוא ״מכין לי את הקבר״ יבנה לי לאט לאט קייס כדי שגם אני לא אהיה פה ובנוסף הוא גם סיפר לה שגנבתי לאח שלי כסף שעבדתי אצלו( כל השיחה מוקלטת)
וישר אחרי פסח זה יגיע ובאמת המריבות חזרו לאחר פסח ושמעתי אותו מספר למישהו בטלפון שוב שגנבתי את אח שלי (עמדתי מאחור והוא לא ראה)
היום הבנתי שהוא רוצה לתבוע דיבה
אני יודע שאם ראיתי אותו לוקח וגם ארבע מלצרים והמנהלת אז זאת לא הוצאת דיבה
בנוסף מה שהוא אמר עלי זאת הוצאת דיבה השאלה מה עלי לעשות לחכות שהוא יתבע ואז להתבוע אותו כנגד או רק להגיש הגנה ואז לתבוע דיבה
תודה רבה מצטער על האורך

24/03/2014 11:14 יוסי כהן שאלה לשון הרע שאלה לשון הרע
האם פרסום באתר אינטרנט שמו של פלוני אלמוני "ברשימה שחורה" לנותני שירות במקצוע מסויים, מהווה לשון הרע?
האם אתר אינטרנט נחשב למאגר מידע?

26/01/2014 19:30 אדם לשון הרע מנהל ישיר לשון הרע מנהל ישיר
המנהל הישיר שלי במשרד פרסום מזה תקופה מתנכל אלי ומספר עלי עלילות שפוגעות במעמדי מטעמי אגו. לאחרונה הוא רמז למנכלית שמכרתי בצורה לא חוקית זכויות של קניין רוחני, שלא היה הדבר ואני יכול להוכיח זאת. הדבר הוא לידיעתי ע"י עובדת ששמעה את הדבר. האם היא ובנוסף האדם שנאמרו לו הדברים מספיקים לתביעה והאם יש פה אפשרות להוכחת נזק?

בתודה מראש,
אדם

08/01/2014 11:21 מירי נזיקין או לשון הרע או יחד? נזיקין או לשון הרע או יחד?
במוסד ציבורי התגלתה מעילה , נחקרו עובדים , בגדר חשד למעורבות, העיניין פורסם בעיתון
המוסד השעה את העובדים
לאחר חקירת משטרה , אותם עובדים קיבלו אישור כי אין הם מעורבים.
החזירו אותם לעבודה למעט 1
אין צורך להסביר למה הדבר גרם, עזרתכם תתקבל בברכה.

25/11/2013 10:58 ראשל"צית לשון הרע ודיני נזיקין לשון הרע ודיני נזיקין
האם ניתן לתבוע אדם פרטי, על כך שריכל עלי בפני בן מפחה גרם לסיכסוכים בין בני זוג ולנתק ביחסים בתוך המשפחה וכל זאת באופן עיקבי ושיטתי במשך כ-5 שנים וגרם לילדיי לנתק איתי קשר והכל סילופים שקרים וחצאי אמיתות על דברים שאמרתי לאותו אדם שהחשבתי בשעתו כאיש סודי וידידי הטוב -רגע אני ומשפחתי בנתק מוחלט בגלל אותם מילים שנאמרו ע"י אותו אדם וששוב הוצאו מהקשרם ולא היו האמת בכלל.

25/11/2013 10:58 ראשל"צית לשון הרע ודיני נזיקין לשון הרע ודיני נזיקין
האם ניתן לתבוע אדם פרטי, על כך שריכל עלי בפני בן מפחה גרם לסיכסוכים בין בני זוג ולנתק ביחסים בתוך המשפחה וכל זאת באופן עיקבי ושיטתי במשך כ-5 שנים וגרם לילדיי לנתק איתי קשר והכל סילופים שקרים וחצאי אמיתות על דברים שאמרתי לאותו אדם שהחשבתי בשעתו כאיש סודי וידידי הטוב -רגע אני ומשפחתי בנתק מוחלט בגלל אותם מילים שנאמרו ע"י אותו אדם וששוב הוצאו מהקשרם ולא היו האמת בכלל.

11/11/2013 22:15 יוסף לבון פסק דין העליון בדבר תלונה שאינה לשון הרע או לשון הרע פסק דין העליון בדבר תלונה שאינה לשון הרע או לשון הרע
לפני שנים נפסק כי תלונה שהופנתה לגוף המוסמך ומיועד לחקור תלונה, משטרה או מבקר המדינה או דומה, אינה נחשבת ללשון הרע או הוצאת דיבה. מה הוא פסק הדים והיכן אני יכול לעיין בו. תודה.