סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על לשון הרע(56)

שאל בפורום לשון הרע

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

25/11/2013 10:58 ראשל"צית לשון הרע ודיני נזיקין לשון הרע ודיני נזיקין
האם ניתן לתבוע אדם פרטי, על כך שריכל עלי בפני בן מפחה גרם לסיכסוכים בין בני זוג ולנתק ביחסים בתוך המשפחה וכל זאת באופן עיקבי ושיטתי במשך כ-5 שנים וגרם לילדיי לנתק איתי קשר והכל סילופים שקרים וחצאי אמיתות על דברים שאמרתי לאותו אדם שהחשבתי בשעתו כאיש סודי וידידי הטוב -רגע אני ומשפחתי בנתק מוחלט בגלל אותם מילים שנאמרו ע"י אותו אדם וששוב הוצאו מהקשרם ולא היו האמת בכלל.

11/11/2013 22:15 יוסף לבון פסק דין העליון בדבר תלונה שאינה לשון הרע או לשון הרע פסק דין העליון בדבר תלונה שאינה לשון הרע או לשון הרע
לפני שנים נפסק כי תלונה שהופנתה לגוף המוסמך ומיועד לחקור תלונה, משטרה או מבקר המדינה או דומה, אינה נחשבת ללשון הרע או הוצאת דיבה. מה הוא פסק הדים והיכן אני יכול לעיין בו. תודה.

05/10/2013 16:03 edieinat@bezeqint.net לשון הרע, מפח נפש. לשון הרע, מפח נפש.
קב"ט הרשת הטיח בי האשמות של, "עשית קומבינות עם נהגים" ,"בגללך יש לסניף שלך פחת גדול". כמו כן בישיבה זו בה הוטחו בי האשמות שלא עמדתי בנהלי החברה נכח איש נוסף הקשור לישיבה זו ששאל את הקב"ט, "האם הוא בטוח במה שהוא אומר לי". בישיבה זו נתבקשתי לא לדבר עם אף אחד עליה. למחרת הגיע נהג ששאל אותי,"מה שמעתי שגנבת לחם"?. נהג שני שאל מה קרה לך עם הקב"ט?. הקב"ט העביר את תוכן הישיבה שהתפרסמה בכל הרשת. מכיוון שאני יודע מי אני ומה אני נורא נעלבתי עד למצב שלא יכלתי לתפקד ולהמשיך ולעבוד. פרצו אצלי מס מחלות שהיו רדומות או שהתעלמתי מהם כך שגופי סובל מפיברומאלגיה ועקב הפסקת עבודתי והאשמות השווא של הקב"ט התפוטרתי מעבודתי ואני מטופל בקנביס לכאב ותרופות פסיכיאטריות. שאלות:1. האם אני צריך לתבוע את הרשת שלי בתביעה אחת על :הוצאת לשון הרע, אבדן כושר עבודה, אפליה על רקע רפואי, אי תשלום נסיעות מלא ,אי תשלום מענק לימודים לילדי. פיטורי מהעבודה?.2. האם עלי להגיש תלונה למשטרת ישראל על הוצאת לשון הרע?. אנא תגובתכם.

24/05/2013 19:01 רז חיימוביץ עלות תביעה רכושית בבית הדין הרבני עלות תביעה רכושית בבית הדין הרבני
מה העלות לתביעה רכושית בבית הדין הרבני כאשר האשה מגישה תביעת גירושין בבית הדין הרבני

פנה לפורום דיני משפחה המנוהל על ידי עו"ד העוסק בתחום זה.

16/04/2013 03:56 מישהו האם יעוץ משפטי חסין מתביעות לשון הרע ? האם יעוץ משפטי חסין מתביעות לשון הרע ?
שלום רב,

האם יעוץ משפטי חסין באופן מוחלט מתביעות לשון הרע?
או שיש לכך אותו משקל כמו שמגישים תלונה למקום מוסמך ?

בברכה.

26/05/2013 18:27 0 למה הכוונה ?

חוק לשון הרע מונה מס' פרסומים מותרים וכן מס' הגנות. בחוק קבוע כי פרסום על ידי עו"ד או גופים נוספים שהם בעלי סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית לא ייחשב כפרסום שלילי המקנה זכויות מכוח החוק אם נעשה תוך כדי דיון.
אם כוונתך לנושא אחר, אנא פרט שאלתך.

23/02/2013 08:08 אדי לשון הרע, מפח נפש. לשון הרע, מפח נפש.
עבדתי מחסנאי ברשת מזון 8 שנים. עקב מחלותיי נאלצתי להפסיק את עבודתי. בדצמבר 2012 התבקשתי להיכנס לחדר המנהלת שם ישבו הקב"ט וכן ביקורת אובדנים. נשאלתי מדוע הכנסתי מס
נהג ים ללא בדיקה למחסן ומדוע קיבלו חותמת אדומה ללא בדיקה ,לטענתם. כמו כן הקב"ט הטיח בי שיש לי קומבינות עם הנהגים ושבגללי יש לסניף פחת גדול. מה שהרגיז אותי הכי הרבה היה האשמה שיש פחת גדול. גם נציג האובדנים שאל את הקב"ט האם הוא בטוח במה שהוא אומר. הבושה והחוסר אונים גמרו אותי. יצאתי מהחדר סמוק ואדום וכל חברי שאלו מה קרה. פניתי למנהלת ושאלתי האם זה נכון שיש לנו פחת גדול. היא ענתה על מה אתה מדבר אנחנו כמו בכל שנה , זה חמש שנים ב- 0.29 שזהו הפחת הכי נמוך בכל הסניפים. העלבון שלי היה האשמות נבזיות אלה. על הפחת ועל הקומבינות עם הנהגים. זה כמו שהאשימו אותי בגניבה. עוד נאמר לי בשיחה לא לספר לאף אחד מה היה בשיחה עמי. למחרת הגיע נהג ושאל אותי האם זה נכון שתפסו אותי גונב לחם. נהג נוסף שאל מה קרה לי בעניין זה אם הקב"ט. שאלתי מאיפה הוא יודע והוא אמר שהמחסנאי, עוזי מסניף אחר סיפר לו. כך השמועה עברה מפה לאוזן. אני יודע מי אני ומה תרומתי לחברה, אני חליתי בגלל החברה. עקב העבודה הרבה שהשקעתי כל השנים, הגעתי לכתף קפואה, ושני צינתורים. חשבתי שבזה תם העניין וקבלתי נו..נו..נו. וממשיכים הלאה, הופתעתי לקבל מכתב, "שימוע לפני פיטורין". לא ידעתי את נפשי מכאב. שלחתי מכתב לישיבה הזו משום שידעתי שלא אעמוד בלחץ ובהאשמות המגוחכות שהטיחו ביו לא רציתי לצרוח עליהם. מסקנות הוועדה, הורדה למנהל מחסן משני והעברה לסניף אחר. אין לי מילים לתאר את הכאב שעבר לי לגוף. אני נתבקשתי ע"י מנהלת הסניף לעבור עימה מסניף הקודם ולפתוח את הסניף החדש , האתגרי. סניף שנסגר ונפתח מחדש במקום בו גר בעל הרשת. עשינו הכל בצורה טובה ותוך שנתיים הסניף כבר הרוויח כ-3 מיליון ש"ח בחודש. (התחלנו עם 850 אלף ש"ח. )התחננתי שלא יעבירו אותי סניף לא עזר כלום. בעקבות המצב הנפשי שהייתי בו וכן מחלת הלב, והבעיות בכתפיים ובגב החלו ליפול לי ארגזים מהידיים. רציתי להקיא כל היום והלחץ בלב הביא אותי למצב חרדתי שעוד מעט אחטוף התקף. הודעתי למנהלת שאינני יכל להמשיך. האם יש מקום לתבוע את המעסיק על הוצאת לשון הרע . (יש עוד הרבה מה לכתוב ולספר)

התנהלות מנהלי החברה עולה כדי לשון הרע ?
באם ההטחות המתוארות על ידך נעשו על ידי ברבים ואין להן אחיזה במציאות, הרי שקיים סיכוי טוב כי יש לך עילה תביעה. יחד עם זאת מומלץ לבחון את הנושא עם עו"ד העוסק בתחום דיני הנזיקין, כמו גם בכל הנוגע לנזקי הגוף שנגרמו לך.