סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על הטרדה מינית(120)

הוטרדתם מינית ואינכם יודעים למי לפנות? מעוניינים להתלונן על אדם שהטריד אתכם מינית אך חוששים מההשלכות? פורום הטרדה מינית נועד עבורכם – כאן תמצאו את התשובות לכל שאלותיכם. פורום הטרדה מינית – כי כאן תוכלו למצוא את כל המידע על הטרדות מיניות, האופן בו הן מוגדרות בחוק, וכן תוכלו להתייעץ עם עורכי דין מומחים בתחום. על פי ההגדרה בחוק, המונח "הטרדה מינית" כולל כל אחד מן המצבים הבאים: מעשה מגונה (מגע באדם לשם גירוי מיני או חשיפה בפניו מבלי שהסכים לכך), סחיטה באיומים שנושאת אופי מיני (למשל, איום בפיטורין המותנה בקיום יחסי מין עם המאיים), התייחסות מינית כלפי אדם שאינו מעוניין בכך (המכוונת אל מינו, מיניותו, או נטייתו המינית); הצעות הנושאות אופי מיני המופנות לאדם שהביע חוסר עניין בהצעות הנ"ל; ניצול יחסי מרות המתבטא בהצעות מיניות או התייחסויות מיניות (בין מבוגר לקטין, מורה לתלמיד, ממונה ועובד, מפקד וחייל וכו'). אם אחד מהמקרים האלו קרה לכם, פורום הטרדה מינית הוא המקום לשאול, להתייעץ ולקבל את כל המידע המשפטי הדרוש לכם.

קרא עוד

שאל בפורום הטרדה מינית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום הטרדה מינית

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

06/02/2020 23:08 דנה התעמרות במקום העבודה והטרדה מינית התעמרות במקום העבודה והטרדה מינית
אני עובד בארגון גדול. המנהלת הישירה שלי הציעה לי פעם אחת לעבור לישון איתה בחדר במסגרת ערב חברה (התלוננתי על שותפי לחדר..), במקרה נוסף ציינה שחברה שלה ראתה אותי ואמרה לה ״הוא שווה בטירוף מה הייתי עושה לו (נאמר מול הרבה אנשים) והשיא היה כששלחה לי תמונת עירום מלא שלה לוואטסאפ (אגב אני נשוי ואב לילדים) לא הגבתי לתמונה, חיכיתי שתתנצל או תגיד שמדובר בטעות- זה לא קרה.
מאז היחס שלה אלי הפך למזלזל ביותר, צעקות בפומבי, ביקורות קשות ועוד ועוד.
האם הדבר נחשב להטרדה מינית והתעמרות ומה עלי לעשות. אני מתכוון לעזוב בקרוב את מקום עבודתי שהפך מבחינתי לבלתי נסבל בשל היחס שלה.

על פניו מדובר במקרה הקלאסי במקום העבודה. יש כאן התיחסויות/הצעות מיניות חוזרות ונשנות ומאחר ולא שיתפת פעולה הגיעה ההתנכלות.
ניתן להגיש תלונה וניתן להגיש תביעה אזרחית

26/02/2020 06:05 יוני האם יש סיכוי לכזה מקרה? האם יש סיכוי לכזה מקרה?
היי,
אני בן 32. כל החיים שלי היו לי בעיות נפשיות שונות. רק לפני כשנה וחצי צצו לי פלשקבים של אבא שלי שמבצע בי מעשים מיניים ואונס אותי כשהייתי ממש קטן. מאז התחילו אצלי הפרעות נפשיות אפילו יותר חמורות ממה שהיו לי כל החיים ואני לגמרי מושבת מכל דבר, אני בטיפולים שונים כדי לנסות לעזור בזה. השאלה היא - אם אני מגיש תלונה במשטרה, האם יש סיכוי ש"יצא מזה משהו"? כי הוא בטח יטען שהכל בדיה, באופן כללי הוא רב-אמן במניפולציות, שקרים, הטעיה והעמדת פנים. מן הסתם אין לי הוכחות חוץ מדברים כמו תמלילי טיפול, פירוט זכרונות וכדומה.
אני מבין שאין מקרה דומה לשני ולכל מקרה ומקרה יש ניואנסים וכן הלאה. למרות זאת אשמח לקבל תשובה "מלמעלה" / באופן כללי - האם יש סיכוי שיצא מזה משהו כמו כתב אישום והרשעה או שהסיכויים נמוכים מאד עד אפסיים והמקסימום זה שיהיה נגדו איזשהו רישום במחשב במשטרה. תודה רבה רבה.

בעקרון איו בעיה לגשת למשטרה ולהגיש תלונה. זה לא המקרה הראשון שבו אדם בוגר חווה את העבר, פותח אותו ומבין שהוא נפגע. על מנת לקבל תשובה מקצועית ומקיפה כפי שראוי ונכון אתה מוזמן ליצור קשר טלפוני ולקבוע פגישה. יש כאן המון פרטים ונסיבות שצריך להבין

10/02/2020 18:59 נועה הטרדה במייל הטרדה במייל
שלום,
יש מישהו שאני מאוהבת בו, הוא מרצה שלי.
שלחתי לו מייל אנונימי שאומר לו שאני מאוהבת בו.
אם אשלו לו עוד מייל, זה ייחשב הטרדה?
אין שם לשון בוטה או משהו כזה, רק "אני מאוהבת בך".

השאלה החשובה האם הוא הגיב לך וביקש שתחדלי... מעשה הופך להיות הטרדה כשהצד השני מראה שהוא לא מעוניין

27/01/2020 00:16 שון בחורה 15 וחצי ובחור בן 19 בחורה 15 וחצי ובחור בן 19
שלום רב אני רוצה לדעת אם מותר לי להתנשק אם בחורה בת 15 וחצי אני בן 19 כמובן שהכול בהסכמה

הוראת החוק הרלבנטית למגע מיני בין אדם לבין קטינה בגילאים 14 - 16 מדברת על "בעילה" (ולא מעבר לכך). ז"א שגם הסכמה של קטינה בגילאי 14-16 אינה רלבנטית והעבירה מתרחשת.
בכל מקרה שים לב שגם לנשיקה היא צריכה להסכים ולהרגיש בנח עם זה

07/01/2020 20:05 דנה הטרדה ברשת חברתית הטרדה ברשת חברתית
אני לפעמים מקבלת תמונה של איבר מין גברי ממישהו שאני לא מכירה בהודעה באינסטגראם או בפייסבוק שלי, או מישהו שכותב לי סתם ואז פתאום שולח תמונה כזאת. האם זה נחשב הטרדה מינית גם אם זה חד פעמי? לא ברור מהחוק גם אם זה חד פעמי זה עדיין הטרדה או רק אם הוא חוזר על עצמו אחרי שביקשתי שיפסיק זה הטרדה

לפי החוק על המעשה להיות חוזר ונשנה כך שאם זה חד פעמי ובקשת שהוא יפסיק (והוא הפסיק) זה לא נחשב להטרדה

02/01/2020 10:22 מיכל הפצת תמונות שפורסמו בווטסאפ הפצת תמונות שפורסמו בווטסאפ
שלום,
האם הפצת תמונות בעלות אופי מיני שפורסמו באינסטגרם (הפתוחים לכל אחד) באמצעות הווטסאפ נחשבת הטרדה מינית?

הסעיף המגדיר מהי הטרדה מינית, באחת מן החלופות שלו (5א) אומר כך :
"פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום"
לכאורה פרסום של תמונה בעלת אופי מיני ללאר קבלת ההסכמה של אותו אדם עדויה להיחשב כעבירה. מצד שני, ניתן יהיה לטעו ןכי מאחר ומדובר בפרסום שהפך להיות "נחלת הכלל" ואותו אדם לא טרח להורידו - אז הסעיף לא חל. בכל מקרה, העניין לא חד וברור והייתי מציע בכל מקרה להיזהר ולהימנע מלהפיץ תמונות/סרטונים

27/10/2019 21:23 עופרי שאלה שאלה
הייתי בבדיקה אצל רופא שאמר לי ללבוש חלוק במקום החולצה לפני הטיפול. הרופא יצא והתחלתי להתלבש אבל הוא חזר תוך זמן קצר כשעדיין לא התלבשתי. האם זה נחשב הטרדה? האם זה תלוי אם הייתה דרישה להוריד חזיה והאם לבשתי אותה או לא כשהרופא חזר, או במשהו אחר?

הסיטואציה לא ברורה לי עד הסוף. ייתכן והוא נכנס בטעות.. זה מאוד תלוי בזמן הכניסה שלו, האם היה נבוך, האם נשאר במקום, מה אמר, איך התנהג לאחר מכן, וכיוצ"ב פרטים קטנים שיכולים להעיד על הלך הרוח שלו
עו"ד ערן צלניקר

02/12/2019 20:39 עופרי תשובה

אבל אין חוק שאומר שהרופא צריך להזהיר או להודיע לפני שהוא חוזר?

למיטב ידיעתי אין חוק כזה

10/12/2019 06:05 הדר בדיקה רפואית מוזרה בדיקה רפואית מוזרה
בקרתי לאחרונה אצל רופאת עןר בקופת חולים כללית בשל נגע בפנים והיא הציעה לי לעשות בדיקת שומות כללית. אמרה לי להתפשט לגמרי ובדקה אותי. מה שהיה תמוה בעיני זה שמבלי לידע אותי שמדובר בבדיקה פולשנית בדקה גם את אבר המין ואת פי הטבעת. הרגיש לי מאד לא נח. מאחר והיה נראה לי מוזר מאד התקשרתי לאחר הבדיקה לחברה שהיה לה סרטן עור ואשר עוברת מידי שנה בדיקות מקיפות והיא אמרה לי שמעולם לא בדקו אותה כך. האם מדובר בנוהל שגרתי או בהתנהגות לא הולמת?

אני חושב שהדרך לבדוק האם מדובר בבדיקה סטנדרטית או לא היא לשאול רופאי עור אחרים. ייתכן וגם בקופת החולים ניתן יהיה לברר. מבין את התחושה אבל ייתכן וכך גם בודקים. אל תשללי זאת
עו"ד ערן צלניקר

18/10/2019 05:14 Gali Hoop Hoop
המרצה שלי באוניברסיטה חצה קו אדום
וניצל את יחסי המרות שלו כלפי
שאל אותי מתי הגעתי לאורגזמה, מתי הייתי ערומה עם גבר וכו'...
האם ניתן לעשות משהו בנידון?

אני צריך לשמוע את כל הפרטים לפני שאוכל להבין האם יש כאן הטרדה מינית
על פניו נראה לי שכן
את מוזמנת להתקשר או להגיע לשיחה להמשך הייעוץ
עו"ד ערן צלניקר

21/11/2019 14:20 יוני מדוע לא מפרסמים את הפרמטרים שעל פיהם אפשר לדעת האם עבירה תגיע לכתב אישום מדוע לא מפרסמים את הפרמטרים שעל פיהם אפשר לדעת האם עבירה תגיע לכתב אישום
יש לי התלבטות האם ללכת לכיוון משפטי על תקיפה מינית.
בדיוק קראתי בישראל היום בימים האחרונים את המשפט הבא, אני מצטט:
"על פי איגוד מרכזי הסיוע... 83% מתיקי עבירות המין וההטרדה המינית שטופלו בפרקליטות ב-2018 נסגרו. רק ב-17% מהתיקים הוגש כתב אישום" (אני מוסיף - לא הבנתי מה בסופו של דבר קרה ל-17% האלו, כמה מתוכם גם הורשעו).
השאלה היא - מה בדיוק ההבדל בין ה-83% לבין ה-17%? בכתבה היה כתוב שבשנת 2018 נפתחו 6220 תיקים. בסטטיסטיקה פשוטה, מקום המדינה זה נראה שנפתחו מאות אלפי תיקים.
אז אם יעברו בכל מאות אלפי התיקים ויבחנו מה ההבדל בין אלו שהגיעו לכתב אישום לבין אלו שלא - מה יהיה בדיוק התשובה או כמה תשובות?
ומדוע לא אומרים / כותבים את זה?
למה לא מפרסמים בדיוק את הפרמטרים כדי שאנשים כמוני ידעו אם בכלל יש להם סיכוי?
אני מבין שזה לא מדע מדוייק כמו מתמטיקה, אבל אחרי מאות אלפי תיקים, אני כן מאמין שאפשר להגיע למעל 90% דיוק של העניין הזה.

יוני שלום, המבחן המנחה את רשויות התביעה בעת החלטה האם יש להגיש כתב אישום אם לאו, הוא האם יש סיכוי סביר להרשעה. אם לכמת זאת לכדי מספר, אזי יש לומר כי במידה וניתן להניח ברמה של מעל ל-50 אחוז כי התיק יסתיים בהרשעה- כתב האישום יוגש. כפי שציינת בשאלתך, אכן לא מדובר במבחן מדוד או נוסחה מתמטית והדבר נקבע בהתאם להערכתו המקצועית של הממונה על התיק את הראיות שבו.