סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על הטרדה מינית(113)

הוטרדתם מינית ואינכם יודעים למי לפנות? מעוניינים להתלונן על אדם שהטריד אתכם מינית אך חוששים מההשלכות? פורום הטרדה מינית נועד עבורכם – כאן תמצאו את התשובות לכל שאלותיכם. פורום הטרדה מינית – כי כאן תוכלו למצוא את כל המידע על הטרדות מיניות, האופן בו הן מוגדרות בחוק, וכן תוכלו להתייעץ עם עורכי דין מומחים בתחום. על פי ההגדרה בחוק, המונח "הטרדה מינית" כולל כל אחד מן המצבים הבאים: מעשה מגונה (מגע באדם לשם גירוי מיני או חשיפה בפניו מבלי שהסכים לכך), סחיטה באיומים שנושאת אופי מיני (למשל, איום בפיטורין המותנה בקיום יחסי מין עם המאיים), התייחסות מינית כלפי אדם שאינו מעוניין בכך (המכוונת אל מינו, מיניותו, או נטייתו המינית); הצעות הנושאות אופי מיני המופנות לאדם שהביע חוסר עניין בהצעות הנ"ל; ניצול יחסי מרות המתבטא בהצעות מיניות או התייחסויות מיניות (בין מבוגר לקטין, מורה לתלמיד, ממונה ועובד, מפקד וחייל וכו'). אם אחד מהמקרים האלו קרה לכם, פורום הטרדה מינית הוא המקום לשאול, להתייעץ ולקבל את כל המידע המשפטי הדרוש לכם.

קרא עוד

שאל בפורום הטרדה מינית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום הטרדה מינית

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

27/10/2019 21:23 עופרי שאלה שאלה
הייתי בבדיקה אצל רופא שאמר לי ללבוש חלוק במקום החולצה לפני הטיפול. הרופא יצא והתחלתי להתלבש אבל הוא חזר תוך זמן קצר כשעדיין לא התלבשתי. האם זה נחשב הטרדה? האם זה תלוי אם הייתה דרישה להוריד חזיה והאם לבשתי אותה או לא כשהרופא חזר, או במשהו אחר?

19/10/2019 05:42 Yihf Boom boom Boom boom
בחורה פסכופטית מתעללת ומאמללת חיי ילדים קטנים פדופלית ומטרידה!!! מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו' זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6 מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי זהרו מהטורפת הזו איילת ששון עברה הטרדה מינית קשה הרסה למשפחתי את החיים ועוד משפחות בארץ מכירים אותה איפה שצריך ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים לאחר איומים שלה ובני משפחתה העסקים של המשפחה הפדופלית עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית לכאורה

18/10/2019 05:14 Gali Hoop Hoop
המרצה שלי באוניברסיטה חצה קו אדום
וניצל את יחסי המרות שלו כלפי
שאל אותי מתי הגעתי לאורגזמה, מתי הייתי ערומה עם גבר וכו'...
האם ניתן לעשות משהו בנידון?

01/10/2019 23:22 בחורה הטרדה מינית של רופא אורתופד בבדיקת עקמת הטרדה מינית של רופא אורתופד בבדיקת עקמת
הייתי לאחרונה אצל רופא אורתופד שמומחה לעקמת. הוא ביצע לי בדיקה גופנית לעקמת. לאחר שהתכופפתי והוא משך מעט את החולצה, הוא דרש להוריד אותה ואת החזיה. שאלתי האם זה הכרחי, והוא טען שכן. ביקשתי לכסות את החזה מקדימה בחולצה שלי או להניח עליו ידיים, אבל הוא לא הסכים לכך, ואיים שאם לא אעשה בדיוק את מה שאמר לי, לא ימשיך את הבדיקה. האם עברתי הטרדה מינית? האם ניתן לתבוע את הרופא מבחינה אזרחית פלילית או אחרת? אני מציינת שעברתי בדיקת עקמת בעבר אצל אורתופד בלשכת הגיוס בגיל 17, והוא רק משך בחולצה ולא ביקש להוריד שום דבר.

את מתארת סיטואציה מאוד מורכבת. אני מבין את התחושה הפנימית שלך ואת מה שחשת במהלך הבדיקה. יחד עם זאת, יש כאן ניואנסים דקים מאוד שחייבים להבין אותם מתחילת הבדיקה ועד סופה. אני מניח שכדי להבין האם מדובר במהלך רגיל של בדיקה או בחריגה (וכפועל יוצא הטרדה) צריך יהיה לקבל ייעוץ מאורתפוד נייטרלי.
אם זו הטרדה ניתן להגיש תלונה במשטרה וניתן לתבוע לפי החוק למניעת הטרדה מינית פצוי ללא הוכחת נזק כקבוע בחוק

למה הכוונה לאורתופד ניטרלי? אם גם רופא אחר יטריד אותי?

הכוונה היא לתת לאורטופד אחר את כל הנתונים ומהלך הבדיקה והוא יחווה דעתו האם זו בדיקה רגילה או חריגה.

כמובן שאני לא אשכח מסמכים רפואיים מהתיק האישי. האם האורתופד הניטרלי צריך לבדוק אותי גופנית כמו הקודם או שלא? ואיך להעביר לו את מהלך הבדיקה-האם הסבר בעל פה מספיק או שצריך לספק הוכחה כתובה/מוקלטת/אחר?

13/09/2019 12:24 אבי עובדת עובדת
אני מנהל בחברה ידועה.עובדת צעקה עליי בפרסייה שאני חתיכת זין.האם זה הטרדה מינית או כל דבר אחר אשמח לתשובה תודה

אתה לא מתאר את הנסיבות של הסיטואציה אך אני מניח שהיא בקשה להעליב/לקלל אותך ולא מעבר. לא כל דבר שיש בו "זין" הוא מיני, ולכן הטרדה מינית אין כאן.
בהחלט ייתכן שמדובר ב"לשון הרע" ואתה יכול לשקול להגיש תביעה כנגדה. צריך להבין את הנסיבות והרקע של הדברים ואז ניתן יהיה להעריך בצורה טובה יותר אם יש כאן "קייס"
עו"ד ערן צלניקר

25/08/2019 07:21 מקס האם מדובר בעבירת אינוס? האם מדובר בעבירת אינוס?
יש לי שאלה,
בחורה שהכרתי באתר הכרויות ונפגשנו לא סיפרה לי לפני המפגש שהיא בחורה טראנסית. במהלך המפגש היה ביננו מגע מיני קל ללא חדירה (בהסכמה ואפילו ברצון שלי) ורק בדיעבד גיליתי שהיא שמרה את הפרט שהיא טראנסית לעצמה.
הרגשתי מרומה ומחולל.
האם מדובר בעבירת אינוס או שאין פה קייס?

תודה מראש!

02/05/2019 06:43 דנה יש לי חשבון אינסטגרם וחשבון פייסבוק, פונים אליי מלא גברים שמנסים להתחיל איתי וחלק קטן מהם שולח תמונות יש לי חשבון אינסטגרם וחשבון פייסבוק, פונים אליי מלא גברים שמנסים להתחיל איתי וחלק קטן מהם שולח תמונות
יש לי חשבון אינסטגרם וחשבון פייסבוק, פונים אליי מלא גברים שמנסים להתחיל איתי וחלק קטן מהם שולח תמונות של איבר המין שלהם אליי, או מדבר בצורה מינית בוטה אליי, האם אני יכולה לתבוע אותם ולקבל פיצוי כספי בבית משפט?

לפני שתובעים צריך לבחון את העובדות ולקבוע האם אכן מדובר בהטרדה מינית. אני מניח שאת מודעת לשימוש שאת, הם ולמעשה כולם, עושים באינסטגרם ובפייסבוק. הרי, התמונות והשיחה הבוטה יכולים להיות חלק מקובל בשיחה ויכולים להיות מטרד. הכל תלוי בתגובות של הצד שחש שמוטרד וכיצד הצד המטריד נהג במהלך השיחה.
הדברים נכתבים באופן כללי מאחר וקשה לי לקבוע כבר עכשיו האם מדובר בהטרדה מינית לפי הגדרות החוק. צריך לצלול לעומקם של הפרטים והנסיבות ורק אז ניתן יהיה להעריך האם יש לך קייס.
את מוזמנת ליצור קשר להמשך ייעוץ פרטני

עו"ד ערן צלניקר

24/04/2019 16:49 אמה מתמונות עירום ששלחה המאהבת ירדו לענן משותף והילדים הקטנים נחשפו מתמונות עירום ששלחה המאהבת ירדו לענן משותף והילדים הקטנים נחשפו
האם האישה יכולה לתבוע על פגיעה מינית את המאהבת שפיתתה בעל על ידי שליחת תמונות עירום? על פגיעה

אני לא משוכנע שאפשר להגדיר את האירוע כהטרדה מינית. צריך לבדוק היטב את הנסיבות והאם ניתן להכניס את ה אירוע לתוך הגדרות החוק (שמאפשר תביעה ללא הוכחת נזק)

17/11/2018 12:17 אסף תלונה על הטרדה מינית תלונה על הטרדה מינית
היי..

מזכירה בעבודה הגישה נגדי תלונה על הטרדה מינית, זומנתי לחקירה הצגתי את עמדתי שהיה בינינו קשר חברי מאד ובנסיבות העניין לא עברתי שם גבול והייתי רגיש אליה ומתחשב.. היא מבחינתה התהפכה עלי ואיני יודע מה היו הסיבות שלה להגשת תלונה נגדי..

בינתיים כבר הבוס אילץ אותי להתפטר מהעבודה במיידי, והכול ככה נגמר בבת אחת כולל פחד שיאשימו אותי

ניתן להגיש אחרי שיסגר התיק מחוסר אשמה ( ולא רק מחוסר ראיות) תלונה כנגדה על השפלה והוצאת שם רע וגם הפסד כספי לא קטן עד שמצאתי מקום אחר .. או שאני רק פותח פה פתח שתמיד ניתן בסעיפים מסויימים לצאת אשם הנושא הבעייתי הזה של הטרדות מיניות ?

אם אתה מתעניין באפשרות של תביעה כספית אז פנה לעו"ד שמתמחה בזה
אם אתה שואל על האספקט הפלילי וכיצד יש להתנהל מול המשטרה עד למתן החלטתם בעניין התיק אתה מוזמן ליצור עמי קשר טלפוני

09/11/2018 05:25 ירדן סגירת תיק מחוסר ראיות מספיקות סגירת תיק מחוסר ראיות מספיקות
שלום רב
תלונתי כנגד המעסיק הישיר בעבודה על הטרדות מיניות נסגר בפרקליטות בשל חוסר ראיות מספקות
בתוספת מכתב אזהרה לחשוד שאם תתקבל תלונה דומה בעתיד יתכן והתיק יפתח שוב ויעמידו אותו לדין .
האם ניתן לקבל הסבר על כך ? מה ההשלכות לגבי ? אשמח לתשובה . תודה

בגדול, התיק נסגר ולא יוגש כתב אישום. את יכולה להגיש ערר על הסגירה. זה לא אומר שום דבר לגבי תביעה אזרחית כמובן. יחד עם זאת חשוב להבין מדוע לא היה די בראיות שנאספו כדי להגיד כתב אישום.
את מוזמנת לפנות אלי טלפונית להמשך ייעוץ
עו״ד צלניקר