סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני משפחה(467)

שאל בפורום דיני משפחה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני משפחה

איזור: מרכז
פקס: 09-7969080
טלפון: הצג טלפון

מתן פתרון ייחודי לכל לקוח בהתאם לצרכיו, וגישה ממוקדת לקוח לפיה הלקוח ועניינו נמצאים במרכז העשייה.

19/03/2014 02:58 רוני צו ירושה צו ירושה
שלום,
אנחנו שלושה בנים. לפני כחודש אימי נפטרה ואבי נותר בחיים. ע"מ שאבי יוכל לנהל את חשבון הבנק ושנוכל לסייע לו בכך, הבנתי שאנחנו צריכים לבקש צו ירושה.
לפני מספר שנים, כאשר התגרשתי ונותרתי פחות או יותר חסר כל, הורי העבירו על שמי יחדיו דירה שהם מחזיקים בעיר אחרת. הם ביקשו שאשמור זאת בסוד עד מותם.
שאלתי היא - מה כולל ההליך? איזה מידע נמסר ולמי? האם בהליך הוצאת צו הירושה, הדבר יתגלה לאחיי?
אציין שבעוד אבי בחיים, אנו לא רוצים לרשת את אימי, אלא לאחר מותו ולכן ההליך לא מיועד ע"מ לקבל את הירושה לידינו, האחים, כעת.
תודה
רוני

17/03/2014 16:06 נעה חשבון נפרד לאחר הסכם ממון חשבון נפרד לאחר הסכם ממון
תודה מראש. אבקש להיוועץ טרם כתיבת הסכם ממון שכן שמעתי עמדות שונות וסותרות מעוד"ים שונים. אנו זוג מזה שנה החיים יחד ובתקווה בעתיד נינשא ונקים משפחה. אני מעוניינת בעריכת הסכם ממון הנוגע להפרדת רכוש וחובות טרם ההסכם ושיתוף ההון והרכוש שנצבר אחרי ההסכם (מלבד ירושות). מתלבטת לגבי השאלה: האם כדאי לכתוב סעיף המאפשר לכל אחד מבני הזוג יצירת חשבון אחד נפרד, למטרות חיסכון אישי, (אחרי ההסכם) אשר יוותר נפרד במקרה של פרדה? מה החסרונות של סעיף כזה? כיצד מגדירים חשבון שכזה? כיצד ניתן להיענות מיתרונות אפשרות זו ומנגד ולהקטין סיכון שאחד הצדדים ירגיש מופסד? תודה!

16/03/2014 11:01 לילך בן זוג פדופיל בן זוג פדופיל
שלום. מה ניתן לעשות במידה וגרושה עוברת לגור עם בן זוג שנאשם בפדופיליה ויושב כרגע בכלא בשל כך? ישנם 3 ילדים בבית : בנים בני 5 ו - 10 ונערה בת 14.

14/03/2014 18:20 אור צוואה ודירה צוואה ודירה
שלום- השאלה ארוכה ונדרשת סבלנות כאן...- אנו 3 ילדים שירשו -עפ''י צוואה של אמי-וילה- של בה התגוררה ,דירה בה אני מתגוררת ונקנתה לנישואי- ועבורי-אך בעת הקניה נערכ הסכם ע''י עו''ד שאין לי זכויות דיר מוגן והדירה שייכת להורי עד להוראה חדשה. כך רצו הורי להגן על הבית מפני דרישת בעלי -בעת גירושין ( בינתיים התגרשנו ) ונשארתי לגור בדירה עם בתי עד היום-במשך 23 שנים.
2 האחים קיבלו בזמנו עזרה רבה ומאות אלפי ש''ח לקניית בתיהם אך כיום הם טוענים שמפני שהם לקחו משכנתא ואני לא והדירה ע''ש אמא הם דורשים 2 שליש מן הדירה בה אני גרה. כעת השכירו את הוילה אך לוקחים את דמי השכירות לעצמם בטענה שאני ''כבר גרה ב-2 שליש מרכושם'.
הדירה הזו נקנתה עבורי והורי רצו להבטיח שהדירה תישאר עבורי...ןשלא תימכר לכן השאירוה על שמם.
2 האחים יודעים זאת בבירור אך תיסכולם גדול והם יעשו הכל כדי לקבל את השני שליש ''שלהם'' בדירה שנקנתה עבורי.
מה ניתן לעשות?
הם כבר קיבלו דירות....

אצפה לעזרתכם כי מצבי הנפשי אנוש מכל זה...

בברכה
אור

02/03/2014 21:41 שחף צוואה צוואה
שלום,
שמי שחף, סבי ז"ל נפטר לפני כמה שבועות, לפני שהוא נפטר בבית החולים הוא אמר לי שהוא רוצה שאני ארוש את הבית, האם זה נחשב צוואה? אם כן, מה עושים עם הצוואה? איך ממשים אותה? תודה

26/02/2014 09:27 ענת איתור חשבונות בנק של נפטר - בחוץ לארץ איתור חשבונות בנק של נפטר - בחוץ לארץ
שלום רב, הוריי מוטבים בצוואה של דודה שנפטרה.
יש לנו מידע לגבי כמה חשבונות בנק שלה בארץ, אך מזכרוננו היה לה חשבון בנק פעיל גם באיטליה.
כיצד אפשר לקבל מידע על עוד חשבונות בארץ ? ועל חשבונות או נכסים באיטליה ?
תודה

23/02/2014 10:59 אריק זכויות זכויות
האם לידועה בציבור התמגוררת בביתו של בן זוגה ואינה משתתפת בהוצאות משק הבית מגיעות זכויות כאשר בן זוגה הפך לסיעודי במוסד ואינו מתגורר למעשה איתה?

19/02/2014 18:08 עינת הסרת צו עיכוב זמני לילדים הסרת צו עיכוב זמני לילדים
אני גרושה ואב הילדים חי בארה"ב. לילדים ישנו צו עיכוב יציאה מהארץ. כדי לאפשר להם לצאת לביקור לאביהם נדרשת ערבות של הסב (אב של הצד שמוציא לחו"ל או קרוב משפחה אחר) וכן עיכוב יציאה זמני מן הארץ של הקרוב. בעבר נעזרנו פעמיים בעורכי דין לבצע את ההליכים הנ"ל, כאשר אני העברתי את הטפסים לבית משפט ולמשטרת הגבולות. רציתי לדעת האם אני חייבת עורך דין לכל התהליך וחתימתו(שכן העלות יקרה מידי כל פעם מחדש), או שאני יכולה להגיש טפסים בעצמי? יש ברשותי דוגמא לטפסים שמלאנו בעבר (לא תקפים כיוון שהם מלאים וחתומים ע"י העו"ד). האם אני יכולה ליצור אותם בעצמי או להוריד אותם מאתר כלשהו? האם אני יכולה בעצמי להחתים את הערב הנגדי? תודה.

19/02/2014 05:20 אביב זכויות סבים זכויות סבים
אנחנו זוג נשויי +3 ילדים אנו נמצאים בסכסוך עם הסבא שני בני הזוג לא מעוניינים בקשר עם הסבא יש לציין שאנחנו לא בקשר כבר 12 שנה והילדים מעולם לא פגשו את הסבא שלהם ועכשיוו הוא הגיש תתביעה להסדרי ראייה . האם יש לו סיכויי

09/02/2014 14:41 בני על אילו דברים צריך את אישור האב כשהוא לא ההורה המשמורן? על אילו דברים צריך את אישור האב כשהוא לא ההורה המשמורן?
אני יודע שיש חוקים ספציפיים בנוגע לאישורים רפואיים שצריך את ההסכמה של האב אפילו כשהוא לא ההורה המשמורן? איפו נימצא הרשימה או החוק הזה אשמח לדעת. תודה

עורכי דין מובילים בפורום דיני משפחה

עו"ד עודד פסקל

מנהל משרד התחום דיני משפחה , הסכמי ממון , הסכמי גירושין מורכבים , ירושות צוואות ועוד. צוות המשרד ישמח להעניק ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

עו"ד חיה לזר נוטקין

"אני מאמינה כי יש להתחיל טיפול בתיק משפטי בתחום דיני המשפחה על ידי למידה ובניית אסטרטגיה שמתאימה לאותו לקוח ולאותו מקרה"

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני משפחה

משמורת משותפת
משמורת משותפת בקונפליקט גבוה

עו"ד אמיר שי המתמחה בהליכי משמורת משותפת, בסקירה מרתקת על הקונפליקט המתעורר עקב משמורת במשפחות בהם ההורים אינם מסתדרים ביניהם.