סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני מקרקעין(1,289)

עסקת מקרקעין היא בין הגדולות, אם לא הגדולה מבין אלה שרבים מאיתנו ביצעו או יבצעו בעתיד. מדובר אפוא בעסקאות אשר סכומן גבוה לאין שיעור ביחס לשאר העסקאות אותן אנו מבצעים ביום יום. מעבר לכך, אדם מן היישוב אינו בקיא בפרוצדורה ובמהות הקשורה לעריכתן. במסגרת פורום דיני מקרקעין זה, נעשה כל שניתן על מנת לסייע לכם גולשי iLaw בהבנת סוגיות הנוגעות לדיני מקרקעין. אם יש לכם שאלה בנושאים הבאים, אז הגעתם למקום הנכון: רכישה, מכירה או השכרה של מקרקעין, הסכמים, שינוי תב"ע, בתים משותפים, קבוצות רכישה, עסקאות קומבינציה, סכסוכים במקרקעין, פינוי פולשים, דמי מפתח, דיור מוגן, כינוס נכסים, ועוד שאלות הקשורים לדיני מקרקעין. מנהל פורום דיני מקרקעין, נמצא כאן לרשותכם. בכל עת, פשוט העלו שאלתכם ואנו מבטיחים כי תיענו בהקדם.

קרא עוד

שאל בפורום דיני מקרקעין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני מקרקעין

עו"ד אמיר שטיינהרץ
איזור: תל אביב
פקס: 03-6329445
טלפון: הצג טלפון

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

02/04/2020 00:04 לורן זכויות בנייה , בנין דירות משוטף זכויות בנייה , בנין דירות משוטף
קומה אחרונה בבנין, חדשני דירות. לפי תקנון הבנין, בעלי הדירות בקומה אחרונה, יש להם בעלות על הגגות צמוד לדירתם. אבל בתקנון, לא כתוב, מי יש זכויות בנייה על גגות האלה, ובעלי הדירות בקומה אחרונה בנו על הגגות, לא ביקשו רשות משער הדיירים בבנין, ולא שילמו לדיירים אחרים, להשתמש הזכות בנייה. אני מבין, האם לא כתוב בתקנון הבנין, אז אין זכויות בנייה על הגגות שייך רק למי שיש בעלות על הגגות. אבל בעלי הדירות בקומה אחרונה טוענים יש להם זכויות בלעדי לבנות על הגגות. מי צודק, והאם נציגות הבית , יש האחריות לברר מה האמת והאחריאות לפועל להחזיר הזכויות הבנייה לכל הדיירים האם מגיע להם ,?

30/03/2020 21:08 דני חיוב מס שבח וביטול חוזה קנייה חיוב מס שבח וביטול חוזה קנייה
קניתי דירה ברחובות אשר קיבלה פטור ממס שבח בהתחייבות שאמכור את דירתי השנייה בנס-ציונה עד לחודש דצמבר 2019.
אכן חתמתי על חוזה מכירה לדירתי השנייה בנס ציונה בחודש אוקטובר 2019 ( מקדמה 10% ושאר התשלום עם מסירת המפתח במאי 2020.) בחוזה ישנו סעיף ביטול עסקה והחזר המקדמה המותנה בתשלום קנס של 20,000 שח.
בשל מצב הקורונה הקונה ביטל את העסקה ושילם אץ הקנס. האם במקרה כזה עדיין יש לי פטור ממס שבח על הדירה שמכרתי ברחובות? והאם עדיין צריך למכור את הדירה בנס ציונה לקבלת הפטור? תוך כמה זמן?

המון תודה!

29/03/2020 13:23 ניב שרה השכרת נכס נסחרי - חנות בימי קורונה. השכרת נכס נסחרי - חנות בימי קורונה.
בבעלותי חנות שמושכרת.
השוכר מסרב לשלם שכן הוא אינו עובד ולא מרוויח מהחנות. מנגד שכר הדירה מהחנות מהווה עבורנו מקור קיום שכן בעלי ואני בני 75 ואין לנו פנסיה ממקום עבודה.
מי צריך לשאת בהפסד?
אשמח לקבל את תשובתכם המהירה.
בברכה שרה ניב 054-6776359

26/03/2020 13:09 יהודה ביטול חוזה דירה מחיר למשתכן ביטול חוזה דירה מחיר למשתכן
קניתי דירה במחיר למשתכן ואני לא יכול לעמוד בתשלומים, ואין בחוזה שום סעיף בענין ביטול חוזה

18/03/2020 11:24 אלי מידן בטול חוזה שכירות בטול חוזה שכירות
שני בני הזוג פוטרו לתקופה לא ידועה. האם ניתן להפסיק מיידית את חוזה השכירות ללא פיצוי המשכיר .

17/03/2020 21:08 שגיב ביטול חוזה מכר בנסיבות כוח עליון, ביטול חוזה מכר בנסיבות כוח עליון,
שלום ,

קנינו בית לפני כחודשיים, חתמנו על חוזה מכר , כול התהליך בעיכוב, משום שמדובר בקניית בית של בעל בית חוסה, באחד הסעיפים- מוזכר כוח עליון אך רק לגבי דחייה, אנחנו כרגע מודאגים ממצב כלכלי, ולצורך העניין הפחד- שכרגע מפרנס עיקרי, יאבד את עבודתו.
האם ניתן לבטל הסכם מכר בעכבות מצב חריג זה, האם ניתן לקרוא למצב זה כוח עליון למרות שלא הרחבנו בסעיף זה מקרה כזה ? מה עלינו לעשות על מנת להתכונן למצב בו לא נוכל לרכוש את הדירה, הרי אין אישור משכנתאות ובוודאי לא יהיה לאחר ששנינו איבדנו עבודה ?

15/03/2020 18:34 רונן דוידוב ארנונה על מרפסת ארנונה על מרפסת
ש לי שתי שאלות:
1. מהי הגדרה של מרפסת לא מקורה? האם מרפסת שהקומה מעליה לא בנתה, אלא שתי קומות מעליה בנו - נחשבת למרפסת מקורה או לא מקורה ?
2. האם בעיירית תל אביב , יש ארנונה על מרפסת לא מקורה ?

12/03/2020 20:50 נורית ביטול הצהרת רכישה / מכירה בגין עסקה שלא יצאה לפועל ביטול הצהרת רכישה / מכירה בגין עסקה שלא יצאה לפועל
בניתי קומה נוספת מעל דירתי בבניין משותף. חלק מהדיירים, 8 במספר, תבעו אותי על כך. היה פסק דין שאני מחויב לשלם לתובעים ולכל בעלי דירות התובעים (כולל אלו שלא תבעו ויש להם חלק בבעלות של דירות התובעים) על חלקם בגג והם היו מחויבים לעשות את מה שיידרש על מנת להעביר את הזכויות בגג. בעצת עוה"ד הגשתי הצהרה למס רכישה. התובעים הפרו את התחייבויותיהם (לא חתמו על יפויי כוח ולא שילמו מס מכירה). העסקה לא יצאה לפועל. לפי הבנתי, צריך ששני הצדדים יחתמו על הצהרה לביטול העסקה. השאלה היא האם אני צריך להחתים רק את מי שחתום על ההצהרה לרשויות המס מטעם התובעים על הביטול (נדמה לי שחתם על ההצהרה רק אדם אחד מתוך כלל התובעים)? או שצריך להחתים את כל התובעים? או את כל התובעים ואת כל בעלי דירות התובעים?

09/03/2020 12:50 צבי תנאים במקרקעין שיתחייב בהם גם רוכש ממנו תנאים במקרקעין שיתחייב בהם גם רוכש ממנו
האם יש אפשרות לרישום בטאבו של תנאים לדוג' התחייבות של הבעלים שלא להתנגד לפרויקט פינוי בינוי, באופן שגם הרוכש ממנו את המקרקעין יחויב בהתחייבות זו,
ואם אין אפשרות שכזו בתוך הנסח עצמו, איך כן ניתן לעשות זאת באופן שאכן יחייב לא רק את הבעלים הנוכחי אלא גם את מי שירכוש ממנו בעתיד.
תודה.

07/03/2020 22:20 עופר איך היית ממליץ לי לפעול בנושא בבקשה רבה איך היית ממליץ לי לפעול בנושא בבקשה רבה
אני התגוררתי במבנה ציבורי במושב בגליל המערבי המבנה הציבורי היה פתוח נטוש ומוזנח למשך תקופה של שנתיים, התגוררתי במבנה לתקופה של חצי שנה שבמהלכה שיפצתי והשקעתי המקום זמן וכסף יקר, בנוסף יש לי תיעודים והוכחות ששהיתי במקום למשך התקופה, לאחר חודשיים וחצי וועד המושב החליט שהוא רוצה במבנה למועדון נוער וללא ידיעתי כשלא שהיתי במבנה וועד המושב פרץ למקום ופינה את הרכוש הפרטי שלי תוך כדי פגיעה קשה ברכוש.
כרגע וועד המושב הוציא נגדי צו הרחקה מהמקום ל30 ימים ומבקש שאשלם עבור הצילנדרים והמנעולים שנפרצו אשר היו שייכים למבנה ולא הוחלפו על ידי...

בנוסף במושב קיימים תושבים נוספים שמתגוררים במבנים ציבוריים ואני לא מקרה חריג
אשמח לייעוץ אם יש מה לעשות בנידון בבקשה

עורכי דין מובילים בפורום דיני מקרקעין

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."