סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני מקרקעין(1,453)

עסקת מקרקעין היא בין הגדולות, אם לא הגדולה מבין אלה שרבים מאיתנו ביצעו או יבצעו בעתיד. מדובר אפוא בעסקאות אשר סכומן גבוה לאין שיעור ביחס לשאר העסקאות אותן אנו מבצעים ביום יום. מעבר לכך, אדם מן היישוב אינו בקיא בפרוצדורה ובמהות הקשורה לעריכתן. במסגרת פורום דיני מקרקעין זה, נעשה כל שניתן על מנת לסייע לכם גולשי iLaw בהבנת סוגיות הנוגעות לדיני מקרקעין. אם יש לכם שאלה בנושאים הבאים, אז הגעתם למקום הנכון: רכישה, מכירה או השכרה של מקרקעין, הסכמים, שינוי תב"ע, בתים משותפים, קבוצות רכישה, עסקאות קומבינציה, סכסוכים במקרקעין, פינוי פולשים, דמי מפתח, דיור מוגן, כינוס נכסים, ועוד שאלות הקשורים לדיני מקרקעין. מנהל פורום דיני מקרקעין, נמצא כאן לרשותכם. בכל עת, פשוט העלו שאלתכם ואנו מבטיחים כי תיענו בהקדם.

קרא עוד

שאל בפורום דיני מקרקעין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני מקרקעין

עו"ד אמיר שטיינהרץ
איזור: תל אביב
פקס: 03-6329445
טלפון: הצג טלפון

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

20/01/2021 02:47 ספיר היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ:  נטלי 052-3286919 היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ: נטלי 052-3286919
היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ:

נטלי 052-3286919

מרינה 050-3484450

מאיה 050-7291168

12/01/2021 14:29 אנונימי תמא 38 תמא 38
שלום.
לפני כ-5 שנים אני ומשפחתי שכרנו דירה בביניין שהיה מיועד לפרוייקט תמא 38 עתידי, אנו הסכמנו לעסקה שכן המשכיר התעקש שנושא הפרוייקט הנ"ל נמצא באוויר כבר זמן רב ואינו מתכוון לחול בעתיד הקרוב ואכן במשך חמש שנים (לפרקי זמן של שנה כל פעם) התחייבנו ופעלנו לפי החוזה. לפני חצי שנה, בחתימת החוזה האחרון, המשכיר הצהיר בפנינו כי פרוייקט התמא לא יחול בשנתיים הקרובות בוודאות ואף בעקבות זאת העלה את מחיר שכר הדירה, אך להפתעתינו לפני כחודשיים, נתלית מודעה בחדר המדרגות המודיעה שהפרוייקט יתחיל בעוד פחות משבועיים מאותו הרגע.
מרגע תחילתו של הפרוייקט בבניין התחילו לצוץ תקלות רבות כמו ניתוקים תכופים של המים ושירותי האינטרנט; כמוכן, מטרדי רעש רבים, אשר אינם אידיאליים כלל בלשון המעטה מכיוון שהיני סטודנט אשר לומד דרך המחשב הביתי בתקופת הקורונה. חשוב לציין כי בחוזה אין שום איזכור לפרוייקט התמא וכעת המשכיר מחייב אותנו למצוא דיירים חלופיים וממשיך להפקיד את הצ'יקים שלנו למרות שאנו לא מתגוררים בדירה יותר.
ברצוני לשאול האם קיימת איזושהי דרך לביטול החוזה, או לפחות איזשהו סעיף בחוק שימנע את העושק הכלכלי מצד המשכיר כלפינו. בתודה מראש.

12/01/2021 12:52 שהכ חשש למהלך לא תקין של מתווך נדלן חשש למהלך לא תקין של מתווך נדלן
היינו במשא ומתן לקנית דירה.הופננו עי המתווך לעו"ד שאיתו הוא עובד.עו"הד הצביע על בעיה בנכס שבעטיה הנכס שווה פחות ממה שסוכם בינינו.פנינו למתווך שאמר שיפנה לבעלים ויחזיר תשובה.לאחר יומיים פנינו שוב והוא אמר שהדירה נמכרה.
בסביבת הדירה מחירי הדירות גבוהים לפחות ב200 אלף שח.אין בנמצא דירה במחיר שדרשו המוכרים.
האם אוכל לתבוע את המתווך על ההפסד?
הרי הוא הבטיח לחזור עם תשובה ותחת זו מכר את הדירה לאחר.
כשסיפר לנו על כך,הסכמנו לשלם את המחיר המלא שדרש המוכר אבל זה היה מאוחר מדי

10/01/2021 19:49 מנחם הכהן יצירת גישה לגג מוצמד יצירת גישה לגג מוצמד
שלום רב,
ברשותי דירה בקומה האחרונה בבית משותף.
גג הבניין (שמעל דירתי) מוצמד כדין לדירתי. האם אני רשאי ללא היתר בניה וללא רשות מאף אחד לעשות מדרגות בביתי ולפתוח פתח בתקרה כך שתהיה לי גישה לגג שהינו מצמד כאמור. אני לא מתכנן לבנות שום דבר על הגג אלא להשאירו כפי שהו למעט הפתח כאמור.
תודה רבה,
מנחם הכהן.

08/01/2021 14:17 דוד חיון העברת נכס במתנה העברת נכס במתנה
העברתי דירה במתנה לילדה לפני הנישואין( לפני יותר משלוש שנים) בתי כיום נשואה ורכשה דירה מה בנוגע להעברת הנכס במתנה חזרה להורים?

15/12/2020 12:51 אתי סטרול תביעה משפטית בגין שטחים משותפים- כיצד ניתן לחייב דיירים מתנגדים????? תביעה משפטית בגין שטחים משותפים- כיצד ניתן לחייב דיירים מתנגדים?????
בנין בן3שנים,הוועד במו"מ מול הייזם והקבלן לתיקון שטחים ציבוריים,(אצלם אין תגובה והתייחסותם מעטה-ונעשה תיקון קליל ומזערי)-החלטנו לתבוע לאחר קבלת דו"ח מהנדס ודו"ח שמאי בגין הליקויי בניה-קבענו ישיבת בעלי דירות-והוחלט ברוב קולות המשתתפים- לצאת לתביעה-ופתאום ,הדיירים המתנגדים ,החלו ליצור אנטי גדול נגד הוועד-ואינם רוצים להשתתף בעלויות הכספיות-כיצד אמור הוועד לאכוף את תוצאות ההצבעה? ומה לעשות נגד המתנגדים? ישנו גם דייר חדש שנכנס לפני כחודשיים וטוען שאינו רוצה לתבוע כי רכש דירתו רק עכשיו- מה הקשר לשטחים ציבוריים??? האם לפנות למפקח על המקרקעין??כיצד ניתן לחייבם להשתתף בעלויות התביעה?.
אודה להתייחסותכם- בברכה ,
אתי ס. נציגת וועד הבנין (הבנין הינו בן 9 קומות ו-35 דיירים)


טרם נעניתי - ואין כל התייחסות מצידכם .... למה ??????

27/12/2020 03:40 ענת חניה בבניין משותף חניה בבניין משותף
שלום רב.
אני שוכרת חניה בבניין משותף שהוא לא הבניין בו אני גרה
ההסכם נכתב בדף רגיל ובו רשום שבעל החניה משכיר לי חניה בחצר הבניין. החניה לא מסומנת בשום מקום היות והיא בחצר שטח הבניין.
פניתי מספר פעמים לבעל החניה בבקשה לסמן לי את אזור החניה בכדי שלא יהיו בעיות עם ועד הבניין והוא לא עשה זאת.
אני מוטרדת על ידו ועל ידי דיירי הבניין שאני לא מחנה כפי שסוכם ושאני מפריעה לשאר רכבי הבניין לצאת מחניותיהם.
צילמתי סרטון של הרכב בחניה .
נאלצתי להשאיר ילד בבית בשביל לצאת לצלם ולהוכיח שחניתי במקום שנאמר לי כי סימון אין .
דיירי הבניין אמרו שיזמינו משטרה ובעל ה"חנייה" הצדיק אותם. ביקשתי לצאת מההסכם (נחתם לשנה וקיבל ממני צ'קים מראש) והוא מסרב אך גם מסרב לסמן את החנייה וממשיך להטריד אותי בהודעות.
בשבוע האחרון הייתי פעמיים במוסך בגלל ירידת אוויר בגלגלים מה שמוזר לי ואף מלחיץ אותי, לא יכולה להוכיח ולא יודעת אם יש קשר אך הראש כבר חושב ככה.
אשמח לקבל מענה אם אני יכולה לבטל את הצקים ולצאת מהחוזה הזה.
תודה ענת

25/12/2020 12:48 לילך הפקעת קרקעות הפקעת קרקעות
שלום.
האם המדינה יכולה להפקיע קרקעות פרטיות רשומות בטאבו מבלי ליידע ישירות את בעלי הקרקע? האם רק על ידי פרסום בשלושה עיתונים למשך 60 יום היא יכולה לעשות כרצונה? הרי אם כך זה עובד, משמע שבעל הקרקעות צריך מידי יום למשך כל חייו לחפש מודעות מיניטוריות בעיתונים... ואפילו לא ידוע באיזה עיתונים.
השאלה היא, האם כך זה עובד?

25/12/2020 10:55 עזרא הערת אזהרה בנסח הטאבו הערת אזהרה בנסח הטאבו
שלום רב
אשתי ז"ל לקחה הלוואה מאדם פרטי תוך כדי חתימה על הסכם ההלוואה וחתמה בהסכמה להערת אזהרה בטאבו להימנע מעשית עיסקה על הבעלות שלה בדירתינו המשותפת לפי סעיף 126 לחוק המקרקעין.ברצוני למכור את הדירה ולבטל את הערת האזהרה.אין לי מושג אם ההלוואה נפרעה.האם מכוח היותי יורש אני זכאי לבצע את
ההליך הזה??
בתודה מראש

24/12/2020 15:44 שייקה מדד תשומות הבנייה מדד תשומות הבנייה
האם יש עילת תביעה כנגד קבלן שגבה אלפי ש"ח בגין הפרשי מדד תשומות הבניה, כאשר ההסכם עיגן אבני דרך לתשלומים שהם לפי גמר ביצוע של כל שלב, ואולם הקבלן לא התריע/ביקש מן הרוכש את הכסף בכל תם שלב, אלא רק שנה לאחר גמר אותם שלבי ביצוע.

מייד כאשר נשלחה בקשת הקבלן הועבר התשלום כמובן!

עורכי דין מובילים בפורום דיני מקרקעין

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

אירית דרדיק פלם
עו"ד אירית דרדיק פלם

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."