סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני מקרקעין(979)

עסקת מקרקעין היא בין הגדולות, אם לא הגדולה מבין אלה שרבים מאיתנו ביצעו או יבצעו בעתיד. מדובר אפוא בעסקאות אשר סכומן גבוה לאין שיעור ביחס לשאר העסקאות אותן אנו מבצעים ביום יום. מעבר לכך, אדם מן היישוב אינו בקיא בפרוצדורה ובמהות הקשורה לעריכתן. במסגרת פורום דיני מקרקעין זה, נעשה כל שניתן על מנת לסייע לכם גולשי iLaw בהבנת סוגיות הנוגעות לדיני מקרקעין. אם יש לכם שאלה בנושאים הבאים, אז הגעתם למקום הנכון: רכישה, מכירה או השכרה של מקרקעין, הסכמים, שינוי תב"ע, בתים משותפים, קבוצות רכישה, עסקאות קומבינציה, סכסוכים במקרקעין, פינוי פולשים, דמי מפתח, דיור מוגן, כינוס נכסים, ועוד שאלות הקשורים לדיני מקרקעין. מנהל פורום דיני מקרקעין, נמצא כאן לרשותכם. בכל עת, פשוט העלו שאלתכם ואנו מבטיחים כי תיענו בהקדם.

קרא עוד

שאל בפורום דיני מקרקעין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני מקרקעין

עו"ד אמיר שטיינהרץ
איזור: תל אביב
פקס: 03-6329445
טלפון: הצג טלפון

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

22/06/2018 14:57 פיני רשום העברת זכויות במינהל מקרקעי ישראל     לאחר רשום צו קיום צוואה בטאבו לישכת מקרקעי חיפה רשום העברת זכויות במינהל מקרקעי ישראל לאחר רשום צו קיום צוואה בטאבו לישכת מקרקעי חיפה
שלום מבקש לשאול לרשום העברת זכויות במינהל מיקרקעין איזה מיסמכים צריך להגיש ולמי יש לציין שהנכס רשום בטאבו בנסח ובנוסף רשום אין הגבלה בהעברה ובירושה לגבי החלקה בשלמות מסרנו אישית במינהל העתק מקורי ועדכני של הנסח ועדיין לא קיבלנו תשובתם בעיניין יש צורך לצרף לבקשה צו קיום צוואה לבקשת רשום העברת זכויות אפשרי להגיש אישית לל עורך דין מה עושים יש חשיבות רבה לרישום זכויות כבר רשום בטאבו למה פעמיים בשלב זה לא מוכרים ולא בונים תודה

21/06/2018 09:36 עדי אדרי קניית דירה בדיור ציבורי קניית דירה בדיור ציבורי
הוריי רוצים לקנות את דירת עמידר שהם מתגוררים בה 30 שנה הם הגישו בקשה אך קבלו תשובה שלילית מכיוון שכאשר חתמו על חוזה השכירות עם עמידר עדיין לא הספיקו למכור את הדירה שהייתה בידיהם לפני 30 שנה מדובר על הפרש של 3 חודשים בלבד האם ישנה איזו שהיא פרצה בחוק המכר לעניין זה ? תודה מראש על התשובה

17/06/2018 20:29 אור חובת משכיר לשאת בהוצאות נזק בעקבות שריפה ברשלנות חובת משכיר לשאת בהוצאות נזק בעקבות שריפה ברשלנות
שלום רב

הנני משכיר של דירה אשר נשרפה בעקבות רשלנות של שוכר (קיים דו"ח כבאות אשר קובע באופן מובהק כי השריפה פרצה בעקבות רשלנות).
לאחר השריפה ניתקה חברת חשמל את החשמל לדירה ועל מנת להחזיר את החשמל השקעתי כ-8000 ש"ח לתיקון מערכת החשמל וקבלת אישור מומחה לצורך הזמנת חברת חשמל לחיבור מחדש (את התשלום ביצעתי אני במלואו שכן לא היה ידוע מדוע פרצה הדליקה ורציתי לאפשר לדייר לחזור לדירה בהקדם האפשרי). לאחר קבלת דוח הכבאות דרשתי מהמשכיר לשאת בעלות התיקון אך זה טוען שעלויות החזרת החשמל נבעו רק בחלקן הקטן בשל הדליקה ולכן מוכן להשתתף בסכום פעוט בלבד מסך העלות (זאת על אף שרק עלויות מומחה והזמנת חברת חשמל עומדות על כ-30% מהעלות הכוללת עוד לפני עלויות תיקון הנזקים בפועל). שאלתי אם כך היא.. האם חייב המשכיר לשאת בהוצאות התיקון במלואו (חלק מעלויות התיקון נוצרו גם בשל תיקון ליקויים שאינם מהשריפה) ? במידה ולא, מהו חלקו של המשכיר בתשלום והאם חייב המשכיר לשאת בהוצאות מומחה והזמנת חברת חשמל במלואן (שהרי לא היה צורך לשלם עלויות אלו לולא נותק החשמל עקב השריפה) ? האם ניתן לחייב חשמלאי לספק חשבוניות על חומרי הגלם בהם השתמש בעת התיקון (המשכיר דורש לראות חשבוניות בגין חומרי גלם בהם נעשה שימוש ולא מסתפק בחשבונית המפרטת את עלויות התיקון) ?
המון תודה מראש.

17/06/2018 16:51 משה השכרת דירה לשותפים השכרת דירה לשותפים
היי ברצוני להשכיר דירה שברשותי לשותפים ויש לי מספר שאלות (בבעלותי דירה אחת בלבד)
1. האם חוקית מותר לי לעשות חוזה עם כל שותף לחוד? "השכרת חדר בדירת שותפים"
2. האם הפתור ממס עד 5,030 ש"ח תקף גם שמשכירים לשותפים?
3. במידה ואני משלם על חשבונות המים, החשמל ארנונה וכו', האם אני יכול לרשום בחוזה שהתשלום הוא לצורך העניין 5,000 ש"ח + 800 ש"ח חשבונות, כך שחוקית אני לא אצטרך לשלם מס על כל שקל מעל הפטור? (5,030 ש"ח נכון ל2018)
תודה

14/06/2018 23:43 סולדד הערת אזהרה-מה זה בדיוק? הערת אזהרה-מה זה בדיוק?
מה זה בדיוק?
האם כאשר אדם מעביר את זכויותי בנכס למישהו אחר(נגיד בן משפחה שנותן לבנוו דירה),ועושים את הכול אצל עו"ד(דרך אגב איך?כי בד"כ זה רק חוזי מכירה לא?פשוט עושים הסכם מכירה על סך 0 שקל?)

אבל לא מעבירים בטאבו על שמו של הילד את הדירה,מה זה אומר מבחינת הכול ומבחינה חוקית?האם זה אומר שבעצם הדירה "לא באמת על שמו"?

14/06/2018 23:39 עובד דירה שנייה-מיסים וכו'.. דירה שנייה-מיסים וכו'..
שלום.אני מעונין לקנות דירה שנייה למטרת השקעה.יש לי כבר דירה ללא משכנתא וכו'..ואני עומד לקחת משכנתא מהבנק כדי להוסיף להון עצמי שיש לי,ולקנות דירה שנייה.
איזה מיסים צפויים לי והאם אני יכול לקבל פטור על היותי נכה או פטור אחר?

הבנתי שכנראה צריך צריך לשלם רק מס רכישה(8 אחוז -כי הדירה עולה פחות מ2 מיליון אפילו)-אבל האם ניתן להשיג הנחה ובאילו תנאים?

ושאלה נוספת,כמה בד"כ עו"ד לוקחים תשלום עבור לווי של כול התהליך,ובאיזה שלב לבוא אליכם?
לפני הגשת בקשה עקרונית למשכנתא(האם אתם מייעצים גם בענין זה?).
או לאחר שמצאתי את הדירה שנראת לי ואני מעונין לקנות?

12/06/2018 23:01 ערן רכישת דירה מקבלן שבונה עם הון עצמי רכישת דירה מקבלן שבונה עם הון עצמי
אנו מעוניינים לקנות דירה מקבלן שבונה עם הון עצמי משלו.מה שבעצם זה אומר שאין ליווי בנקאי וערבויות למעט רישום הערת אזהרה בטאבו.
האם זה מקובל ןבטוח האם אני מסתכן?
איך אני מגן על הכסף? הבית נמצא במצב של 60 אחוז מחוק המכר לתשלומים.
יש משהו שאוכל לדרוש ממנו להבטיח את כספי?

08/06/2018 12:07 אבישי מעבר לשכן בשטח שלי לצורך מעבר טרקטורים ומשאיות מעבר לשכן בשטח שלי לצורך מעבר טרקטורים ומשאיות
שלום

אני גר בבית עם חצר גדולה (בערך 3 דונם) מוקף חומה.
השטח עליו אני יושב לא ניתן אף פעם בצורה רשמית, בשנות ה-50 כשהקימו את הישוב (חצור הגלילית) הסבא שהיה מראשוני המתיישבים עשה גינה גדולה, ולוי אשכול שביקר בישוב אישר לנו להתרחב על כמה שטח שנרצה. השטח מוקף חומת בטון גדולה ומסביב שכנים.
אחד השכנים רוצה לבצע עבודות בינוי בחצר שלו, אין לו גישה למשאיות וציוד כבד אל הבית שלו והוא מבקש לעבור דרך השטח שלי להכניס טרקטור ולהוציא אדמה עם משאיות. לצורך זה הוא רוצה לפתוח פתח בחומה (בטון יצוק 3 מטר). בעבר הרשיתי לו לעשות זאת לעבודות, פרוייקט שהובטח לקחת שבוע נמשך חודשיים ועשו לי הרבה נזק בשטח לעצים שערים והרבה לכלוך. אני רוצה לדעת אם יש לו זכות לדרוש זאת ממני באמצעות בית משפט או שזה תלוי אך ורק ברצון הטוב שלי.

06/06/2018 21:45 אבי הגדרה משפטית של מחסן הגדרה משפטית של מחסן
היי, רציתי לדעת מה ההגדרה המשפטית של מחסן? אם אני משתמש הרבה במחסן לדוגמא זה יכול להחשב כאילו אני גר בו? מה ההבדל. תודה רבה

06/06/2018 20:35 הדרה העברת בעלות העברת בעלות
שלום לעו"ד.
רכשתי דירה בשנת 99 מקבלן. עד היום לא טיפלתי בהעברה הבעלות על שמי והקבלן כבר לא קיים (בן יקר גת) מה ההליכים שעלי לבצע לצורך העברת הבעלות היום? תודה.

עורכי דין מובילים בפורום דיני מקרקעין

אירית דרדיק פלם
עו"ד אירית דרדיק פלם

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."