סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני מקרקעין(906)

עסקת מקרקעין היא בין הגדולות, אם לא הגדולה מבין אלה שרבים מאיתנו ביצעו או יבצעו בעתיד. מדובר אפוא בעסקאות אשר סכומן גבוה לאין שיעור ביחס לשאר העסקאות אותן אנו מבצעים ביום יום. מעבר לכך, אדם מן היישוב אינו בקיא בפרוצדורה ובמהות הקשורה לעריכתן. במסגרת פורום דיני מקרקעין זה, נעשה כל שניתן על מנת לסייע לכם גולשי iLaw בהבנת סוגיות הנוגעות לדיני מקרקעין. אם יש לכם שאלה בנושאים הבאים, אז הגעתם למקום הנכון: רכישה, מכירה או השכרה של מקרקעין, הסכמים, שינוי תב"ע, בתים משותפים, קבוצות רכישה, עסקאות קומבינציה, סכסוכים במקרקעין, פינוי פולשים, דמי מפתח, דיור מוגן, כינוס נכסים, ועוד שאלות הקשורים לדיני מקרקעין. מנהל פורום דיני מקרקעין, נמצא כאן לרשותכם. בכל עת, פשוט העלו שאלתכם ואנו מבטיחים כי תיענו בהקדם.

קרא עוד

שאל בפורום דיני מקרקעין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני מקרקעין

עו"ד אמיר שטיינהרץ
איזור: תל אביב
פקס: 03-6329445
טלפון: הצג טלפון

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

20/11/2017 16:16 מורן שטח בבניין משותף שטח בבניין משותף
היי.. רציתי להתייעץ לגבי נושא שקשור בבניין משותף של 6 דיירים.. לפני 4 וחצי שנים בנו בניין מקבלן חדש הכולל 6 דיירים כאשר אנחנו נמצאים בקומה התחתונה שבה יש גינה מתחתינו יש מבנה של כ100 מ"ר סגור אשר אפשר לפתוח ולבנות בו דירה לכל דבר אחד מהשותפים של הבנייה כאשר גם רכש פה בית בבניין ומשכיר אותו אך לא גר בעיר.. רוצה למכור את השטח תמורת סכום מסויים האם הוא יכול לעשות דבר כזה אודה לתשובה יש לציין שעדיין לא קיבלנו טופס בית משותף

16/11/2017 11:42 דור ערבות בנקאית על קיזוז ערבות בנקאית על קיזוז
שלום קניתי דירה מקבלן
הקבלן מאחר במסירה נכון להיום אני בחובה אצל הקבלן
את יתרת התשלום אני יעביר לקבלן בקבלת מפתח

כתוצאה מכך הקבלן קזיז לי מהחשבון באזור 40K
אני יודע שאני צריך לקבל ערבות בנקאית
אבל הקבלן אומר של קיזוז לא נותנים ערבות
מה החוק אומר ?

16/11/2017 06:56 מרים דמי שכירות דירה שנמכרה דמי שכירות דירה שנמכרה
בני מכר דירה שבבעלותו בב"ש, שמושכרת לאישה מבוגרת. בעת מכירת הדירה הוסכם שהקונה תתחיל לקבל את דמי השכירות ברגע שתעביר את התשלום האחרון על הדירה.
דמי השכירות שולמו במהלך השנים באופן זה: רוב הסכום שולם ע"י משרד השיכון ישירות לחשבונו של בני. והיתרה שולמה בהו"ק ע"י השוכרת לחשבון הבנק שלנו (ההורים, אנו משלמים את המשכנתא)
ברגע שהקונה העבירה את התשלום האחרון, בני הפסיק לקבל את דמי השכירות ממשרד השיכון, אולם, אנו הבחנו שההו"ק ממשיכה להכנס לחשבוננו.
מאחר והשוכרת אינה דוברת עברית וקיים גם מרחק גיאוגרפי (אנו מהמרכז), פנינו למתווך הדירות אותו העסקנו במהלך השנים בטיפול השוטף בדירה, והוא גם מצא לנו את הקונה, שיפנה לשוכרת שתבטל את ההו"ק, ורצינו להחזיר לה את הכסף שהעבירה בטעות.
מדברי המתווך הסתבר לנו שהשוכרת בחרה לעבור לבית אבות, ומאחר שהיא חייבת כסף לקונה של הדירה, אנו מתבקשים (בחוצפתו הוא העביר את הסיפור שלנו לידיעת הקונה) להעביר את הכסף שהועבר לחשבוננו בטעות ישירות לקונה של הדירה.
אציין, שאנו לא בעלי הדירה, אלא הבן, הדירה רשומה על שמו . אנו לא מוזכרים בחוזה.
איננו מעוניינים להיכנס לסוגייה המשפטית בין הקונה של הדירה והשוכרת. מי אמר שהיא באמת לא שילמה שכירות לקונה? הקונה. והיא טוענת שעל פי החוזה זכויות הקניין בדירה שייכות לה ועל כן אם לא נעביר לה את הכסף הזה משמעו הפרת חוזה. והיא מאיימת בתביעה.
אנו מעוניינים להחזיר את הכסף לשוכרת בלבד.
(כולה 3000 ש"ח על 5 חודשים, בינתיים היא ביטלה את ההו"ק)
במידה ואעביר את הכסף לקונה - מי אמר שהשוכרת לא תתבע אותי מתי שהוא שאחזיר לה את הכספים הנ"ל?
אני מדגישה שוב שאיננו בעלי הדירה.
האם באמת יש לקונה של הדירה קייס?
האם על פי חוק אנו אכן מחוייבים להעביר לקונה את הכסף?
מה אם נודיע לקונה שהעברנו כבר את הכסף לשוכרת חזרה? האם אצטרך להוכיח זאת? (ננסה להשיג את השוכרת בדרכים אחרות, המתווך מסרב לתת לנו את הטלפון שלה)
אודה מאד לתשובתכם המהירה

14/11/2017 10:05 לאה וועד בית הנבחר לאננו פותח חשבון של הוצאות על צרכי הבנין והכנסות  מדיירים. וועד בית הנבחר לאננו פותח חשבון של הוצאות על צרכי הבנין והכנסות מדיירים.
שלום!
אני מתגוררת בבית של 34 דירות בירושלים. האדם שבחרו אותו להיות וועד הבית אננו פותח חשבון של וועד הבית ואי אפשר להבין את הצורה של ניהול הכספים של הציבור.
הנ"ל דורש תשלומים רק במזומן מסיבות שאנני יכולה להבין. שילמתי לו תשלום בצ'ק והוא סירב לתת לי קבלה. אנני מעוניינת להמשיך לשלם לו במזומנים.
אנני יודעת מה לעשות?
דיירים אחרים אינם מגיבים.
האם אפשר לשלוח לו צ'קים בדואר רשום ולשמור צילומים של הצ'קים ואישורים על שליחת המכתבים אצלי כהוכחה ששילמתי תשלומי וועד הבית?

13/11/2017 18:32 הרצל חדד שעבוד דירה  כנגד הלוואה פרטית לרוכש שעבוד דירה כנגד הלוואה פרטית לרוכש
שלום
האם כנגד הלוואה שאני מלווה לקרוב משפחה אני יכול לשעבד את הדירה לטובתי

10/11/2017 17:34 נורית משכון הבית לטובת חוב בבנק משכון הבית לטובת חוב בבנק
הדירה רשומה על שמי ושם הגרוש שלי..אפשרי למשכן את הדירה לטובת חוב בבנק בלי חתימה של הגרוש? הוא לא נמצא בארץ מיזה 30 שנה..

08/11/2017 20:07 אריק מס רכישה למשפרי דיור מס רכישה למשפרי דיור
שלום רב,

שמי אריק, יש איזה שאלה שאני מתלבט לגבייה כבר הרבה זמן והיא נוגעת למס רכישה-
אני בעל דירה יחידה. אם אני מחליט יום אחד שאני קונה דירה נוספת אני יכול לקנות אותה בתור "משפר דיור" ולא לשלם עליה מס רכישה זאת בלבד שאני מתחייב למכור את הנכס הקודם שלי בתקופה שלא תעלה על 18 חודשים ממועד רכישת הדירה החדשה.

השאלה שלי היא כזו-אם אני מחליט בתוך 18 חודשים מיום רכישת הדירה החדשה שאני בעצם לא מעוניין להישאר עם הנכס החדש אלא למכור אותו ולהישאר עם הנכס הישן שלי- האם זה אפשרי מבחינה חוקית? כי הרי לא שלמתי מס רכישה כי אני משפר דיור אבל בסוף החלטתי שאני לא רוצה לשפר דיור אלא להישאר בנכס הקודם שלי- האם במצב כזה אני אצטרך לשלם מס רכישה בדיעבד על הנכס?

תודה רבה מראש

אריק.

01/11/2017 11:57 ערן רחמים החלפת שם בטבו מאם לבן החלפת שם בטבו מאם לבן
האים עולה החלפת בעל דירה מאם לבן וכמה עולה ?

30/10/2017 13:15 משה עקיפה בררנית סלקטיבית לפירוק פרגולה שלא בהיתר עקיפה בררנית סלקטיבית לפירוק פרגולה שלא בהיתר
האם ניתן לפעול כדי למנוע פירוק

27/10/2017 21:52 אלכס תלונות פקחי עירייה לשוכר דירה תלונות פקחי עירייה לשוכר דירה
אני שוכר דירה כבר כמה שנים. לאחרונה החלו להגיע אלי (בלבד ) סדרה של תביעות של פקחי העיריה על עבירות של הבניין כמו התקנת פחי אשפה נוספים, עקירת צמחיה פראית בחצר, כריתת ענפי עצים ועוד, תביעות אלה מלוות בדרישת קנס או משפט לחילופין. התביעות מלחיצות אותי ומחייבות אותי להתרוצץ בין שכנים (שוכרים גם כן) אדישים וסרבנים ולנסות לבקש סיוע בד"כ ללא הצלחה. השאילה שלי היא האם מותר לפקחים לבחור שוכר אחד ולהעביר אליו את כל התלונות, מדוע הם אינם פונים אל בעלי הדירות שזהותם ידועה לעירייה ??

עורכי דין מובילים בפורום דיני מקרקעין

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.