סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני מקרקעין(1,007)

עסקת מקרקעין היא בין הגדולות, אם לא הגדולה מבין אלה שרבים מאיתנו ביצעו או יבצעו בעתיד. מדובר אפוא בעסקאות אשר סכומן גבוה לאין שיעור ביחס לשאר העסקאות אותן אנו מבצעים ביום יום. מעבר לכך, אדם מן היישוב אינו בקיא בפרוצדורה ובמהות הקשורה לעריכתן. במסגרת פורום דיני מקרקעין זה, נעשה כל שניתן על מנת לסייע לכם גולשי iLaw בהבנת סוגיות הנוגעות לדיני מקרקעין. אם יש לכם שאלה בנושאים הבאים, אז הגעתם למקום הנכון: רכישה, מכירה או השכרה של מקרקעין, הסכמים, שינוי תב"ע, בתים משותפים, קבוצות רכישה, עסקאות קומבינציה, סכסוכים במקרקעין, פינוי פולשים, דמי מפתח, דיור מוגן, כינוס נכסים, ועוד שאלות הקשורים לדיני מקרקעין. מנהל פורום דיני מקרקעין, נמצא כאן לרשותכם. בכל עת, פשוט העלו שאלתכם ואנו מבטיחים כי תיענו בהקדם.

קרא עוד

שאל בפורום דיני מקרקעין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני מקרקעין

עו"ד אמיר שטיינהרץ
איזור: תל אביב
פקס: 03-6329445
טלפון: הצג טלפון

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

21/10/2018 12:53 אביתר מעקה/מדרגה מעקה/מדרגה
שלום הרמנו מפלס גובה 60 סמ מהשכן רחבת בטון

תחילה היתה הסכמה ביניינו על הקמת מעקה/מדרגה גובה 20 סמ על מנת למנןע ניקוז המיים אליו

אצלינו הבטון הוא דקורטיבי וכרגע השכן מסרב להשתף בעלות המדרגה הדקורטיבית ומעוניין רק ליצוק את המדרגה על מנת לחסוך בעלויות

השאלה שלי האם כשקו הריצוף הנמצא כ10 סמ בין כל גבול מחייב הסכמה של שניינו על מנת להשתמש בו לכל שימוש כזה או אחר?האם הוא יכול ליצוק רק על ה10 סמ שלו?או של שניינו?

12/10/2018 07:27 אודט פירוק שיתוף פירוק שיתוף
7 אחים ירשו דירה לאחר שהאב המנוח חתם בחייו על השתתפות בתמא 38 שישביח את הדירה מאוד. חלק מהאחים זקוק לכסף ומבקש למכור  את הדירה וחלק מבקש להמתין לסיום הפרוייקט המתחיל בקרוב ואמור להסתיים בעוד 3 שנים.
נכד אחד הציע לקנות את הדירה בשלמותה ונכד אחר הציע לקנות את חלקיהם של האחים המבקשים לקנות במחיר שוק על פי הערכת שמאי .אך  האחים המבקשים למכור מעדיפים למכור לנכד המבקש לקנות את הדירה בשלמותה למרות התנגדות אחיהם למכירה והעדפתם להמתין לסיום הבניה.
אם יפנו לבית משפט לפירוק שיתוף , האם השופט עלול להחליט על מכירת הדירה בשלמותה למרות התנגדות חלק מהאחים ולמרות שנכד אחר הציע להם  לקנות  את חלקיהם בדירה ?

נקלעתי למצב דומה. אני לא מציע לתבוע פירוק שיתוף. בית משפט לענייני משפחה הוא מוסד שתפקידו לפרנס עורכי דין וכונסי נכסים. השופטת תמנה כונס נכסים שימכור את הדירה בשלמותה ע"י מכרז והתמחרות למרבה במחיר. כונס הנכסים יקבל 6% מהסכום המתקבל. יהיו הוצאות נוספות כגון שמאות, החלפת מנעולים אולי גם דמי שמירה. המעוניינים לרכוש את הדירה יצטרכו להשוות את הצעתם להצעת המרבה במחיר! נא לדאוג שרישום המקרקעין תקין ומכיל מספרי זהות של כל הבעלים.

16/10/2018 20:42 הדר אברהמי מה עושים מה עושים
שלום
אני גרה במושב במשק בבעלותי ולידי ישנה שכנה שפתחה חדר אירוח לשעה מיותר לציין שזה עסק מלןכלך ולא כשיר אחרת לא היה צריך אץ כל עניין הדיסקרטיות לצימר כך היא וראת לו מגיעים לקוחות ולעיתם נערות ליויי הדבר צפריע לנו לנהל אורח חיים תקין אנחנו חיים במשק גדול עם ארבעה ילדים והמחשבה שילדיי עלולים להיפגש עם טיפוסים מפוקפקים עושה לי רע מה אןכל לעשות צבחינת החוק

11/10/2018 15:33 אורן אבקסיס תשלום שיפוץ בנין בדירה משותפת של גרושים בו הגרושה חיה תשלום שיפוץ בנין בדירה משותפת של גרושים בו הגרושה חיה
אני גרוש מזה חמש שנים והדירה שהיתה בבעות שלי ושל גרושתי הושארה במקום תשלום מדור והילדים והגרושה גרים בו
הגרושה פנתה אלי שאשתתף בתשלום על שיפוץ הבנין בו הדירה נמצאת למרות שאני לא מתגורר שמה ולא נהנה מהנכס האם עלי להשתתף בהוצאות האלו או שעלי לסרב מפאת שאני לא גר בדירה
אציין שישנו גם בן זוג שמתגורר עמה בדירה המשותפת שלנו
אודה על התיחסותך לנושא

10/10/2018 01:41 kaiserfairy שכן מאיים, מצלם ומשתלט על חנייה שכן מאיים, מצלם ומשתלט על חנייה
שלום,
אני זקוקה לעצה ועזרה בצורה נואשת, מכיוון שאני נמצאת במצב מאד קשה, אני אם יחידנית וזוהי העזרה המשפטית היחידה שאני יכולה להרשות לעצמי כלכלית. לכן אני פונה אליך ומבקשת ממך לעזור לי מתוך טוב לב ואנושיות, ולפתוח את הלב שלך והידע המקצועי שלך כלפי.
אני גרה בבניין משותף בדירה שקניתי לפני כמה חודשים, בכל הכסף שהצלחתי לחסוך כל חיי. והנה אני מוצאת עצמי בבעיה גדולה.
1. החניות בבניין אינן רשומות בטאבו וכולן מתפקדות על בסיס מקום פנוי.
מולי באותה קומה גר שכן, שהחליט כי הוא מנכס לעצמו חנייה. הוא החנה באחת החניות, השייכות לכולם, רכב שאינו זז. לפני הרכב הזה הוא מחנה רכב נוסף שלו, וכך למעשה הרכב הזה שאינו זז תפקידו לשמור את החנייה לרכב הנוסף שלו. הוא יוצא עם הרכב השני שלו, וכל מי שמחנה לפני הרכב שעומד כאבן שאין לה הופכין, למעשה חוסם את הרכב שלו.
לילה אחד הגעתי והחנתי את הרכב שלי לפני אותו רכב שאינו זז, ועליתי לביתי. השכן תפס אותי בחדר המדרגות לפני שנכנסתי הביתה (יש לו שלוש מצלמות המופנות אל החנייה וכביש הגישה והוא מתבונן בכולנו יוצאים ונכנסים), וצעק עלי להזיז את הרכב שלי עכשיו כי אשתו אמורה להגיע ולהחנות שם. אמרתי לו שאני עייפה, שהרכב שלו לעולם אינו זז, שהדבר אינו הוגן בעיקר בגלל שהחניות הם על בסיס מקום פנוי, והוא אינו יכול לקחת לעצמו חנייה בצורה כזו. השכן צעק עלי, נתן מכת אגרוף לקיר ואמר שזה מה שהוא יעשה לי אם לא אזיז את הרכב שלי עכשיו. נבהלתי מאד והזמנתי משטרה. כשהמשטרה הגיעה היא אמרה לי, שאני יכולה להגיש תלונה על האיומים שלו, אבל שאני חייבת להזיז את הרכב שלי, כי למעשה אני חוסמת את הרכב שלו והדבר מנוגד לחוק. כמובן שעשיתי זאת.
2. כמו שהזכרתי לאותו שכן יש שלוש מצלמות הנמצאות בשטח הציבורי של הבניין. שתיים מהן מופנות לחניות ואחת לכביש הגישה.
גליתי כי הוא איים על שכנים נוספים, מדובר בעבריין אגרסיבי וכוחני, שמשתמש בכוח שלו כדי לעשות כרצונו. הדירה בה הוא גר שייך לחברת ניהול (כי הדירה שייכת לאפוטרופוס מטעם המדינה) חברת הניהול אינה מוכנה להתערב בכל זה.
אני ובעלי דירות נוספים מעוניינים:
א. שיזיז את הרכב שלו שאינו זז וחוסם את החניות של כולם
ב. אנחנו לא מוכנים שיפעיל את המצלמות בשטח הציבורי.
ג. אנחנו רוצים שחברת הניהול לא תחדש אתו את החוזה, אנו מעוניינים שהאדם האגרסיבי והמפחיד הזה, לא יגור בבניין שלנו וייצא מחיינו.
האם זה אפשרי?, ומהם הפעולות שעלי לנקוט על מנת שדבר זה יוכל להתממש?
אני כל כך אודה לעזרה, כי אני מבוהלת ואובדת עצות.

07/10/2018 14:17 מוריס סבי טעויות סופר בנסח הטאבו טעויות סופר בנסח הטאבו
בית המשפט לענייני משפחה אישר חוזה מכר על דירת יורשים במסגרת כינוס נכסים. לדירה 3 בעלים שהם אחים. אחד מהם התנגד למכירתה. לשכת רישום המקרקעין סירב לרשום הערת אזהרה על הקונה עקב חוסר מספקי זיהוי של הבעלים הרשומים ודרש מהם לעבור תהליך של זיהוי באמצעות הגשת תצהירים, הבאת עדים ומסמכים תומכים. הנתבע שהתנגד למכר הנכס, מתנגד לזיהוי וטוען שהנכס לא שייך לו. הוא מצביע על אזרח ישראלי אחר בעל שם ושם אב זהים לשם הרשום בטאבו. מה הפיתרון?

03/10/2018 20:06 מרים ביטול חוזה רכישת דירה ביטול חוזה רכישת דירה
שלום,
רכשתי דירת חדר במצב חורבה במטרה לבנות להרחיב את שטח הדירה ולבנות עליה קומה נוספת.
לאחר הרכישה, התברר לי שעל מנת להרחיבה, יש להזיז עמוד חשמל מתח גבוה דבר מסתכם בעלות גבוהה מאד. אציין שהמוכר העלים ממני דבר זה.
אי לכך אני מבקש לדעת האם יש לי עילה מוצדקת לבטל את חוזה הרכישה

28/09/2018 07:07 דניאל זינגר חוזה שכירות חוזה שכירות
שלום רב, אני משכיר דירה מזה כשנה במשק הנמצא בבית המחולק ל 4 דירות. החוזה הסתיים ב 25.9.18 , אך עדין לא נחתם חוזה חדש. כאמור אני גר בדירה כבר מספר ימים ללא חוזה ואינני מעוניין להמשיך לחוזה חדש.). שאלתי היא, עקב סעיפים בחוזה הישן כגון דרישה על התרעה מראש של חודשיים עקב יציאה מהדירה. וסעיף בו רשום כי כל יום שאני נמצא בדירה לאחר החוזה,גורר קנס כזפי של 700 שקל ליום. מה עליי לעשות עקב סעיפים אלו בחוזה?והאם הם תופסים עקב היותם החוזה הישן? תודה רבה על המענה

23/09/2018 22:53 מוריס סבי אי סדרים ברישום מקרקעין אי סדרים ברישום מקרקעין
דירה שעברה בירושה נרשמה בלשכת רישום מקרקעין נתניה ע"ש שלושת יורשיה, כאשר על נסח הטאבו לא הוזנו מספרי זהות הבעלים. בהמשך הם הסתבכו בהליך פירוק שותפות בבמ"ש לענייני משפחה ונרשמה הערת אזהרה על מינוי 2 כונסי נכסים שאחד מהם שוחרר מתפקידו בהמשך. האם המצב הזה יוצר בעיה בהעברת זכויות ע"ש הקונה? או שהסוגיה דורשת פעולה מקדימה של הגשת תצהירים ומסמכים תומכים ללשכה.

23/09/2018 17:57 המשכירמחיפה שוכר שלא עמד בהתחיבות שוכר שלא עמד בהתחיבות
שלום רב

בדירה שברשותי יש דייר מזה מספר שנים החוזה אמור להתחדש בראשון לאוקטובר , בתחילת ספטמבר שאלתי אותו האם יש לו כוונה לחדש את החוזה והוא השיב שכן בוואטס אפ רשום שלחתי לו את החוזה אתמול לאחר שלא קיבלתי מידע ממנו שוב שאלתי אותו והוא אמר שהחליט לא לחדש למרות שנותרו מספר ימים בודד ולמרות שכתב שהוא מעונין להמשיך

שאלתי האם אני יכול לתבוע אותו וכן האם להסכים לקבל את המפתח חזרה בסוף החודש באם זה לא יפגע בטענותי?


עורכי דין מובילים בפורום דיני מקרקעין

גבריאל הלוי
עו"ד גבריאל הלוי

"סיוע משפטי בתחום דיני מקרקעין תוך דגש על מציאת פתרונות נקודתיים ומתאימים... "

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.