סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פלילי(910)

שאל בפורום פלילי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום פלילי

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

04/04/2017 11:28 גירית הגדרת עבירה פלילית הגדרת עבירה פלילית
שלום רב,
לפני מספר שנים בעלי ואני נשפטנו בבית משפט לעיניינים מקומיים בגין עבירת בניה בגג לפני קבלת היתר, קיבלנו קנס, ובהמשך גם קיבלנו היתר והכל חוקי. אני עומדת לעבור למקום עבודה חדש (בשירות המדינה) ונתבקשתי להצהיר אם יש לי עבירות פליליות ואם נשפטתי בגינן. האם העבירה שעברנו עונה על ההגדרה של עבירה פלילית והאם יש לגביה רישום במשטרה?
תודה

21/03/2017 14:13 דני גניבה מחנות גניבה מחנות
שלום עו"ד. יש לי שאלה. הייתי בחנות של רשת גדולה ולקחתי משהוא קטן לכיס. לא יודעה איך ולמה. אחרי 15 דקות הבנתי מה עשיתי, חזרתי לסניף והחזרתי מה שלקחתי למקום. לא עצר אותי קצין בטחון. שום דבר. אבל יש שם מלא מצלמות. זה קרה לי פעם ראשונה בחיים שלי ואין לי שום תיקים במשטרה. איך ולמה אין לי תשובה. במקרה וזה הוקלט במצלמה , קצין ביטחון מוסר צילום למשטרה? אם כן אז מה אפשר לקבל על דבר כזה? אני כבר לא יושן אותו יום. תודה.

לא ניתן באמת לדעת האם זה נקלט והאם מישהו הבחין בכך ואם יהיה דיווח
זה שהחזרת זה מצוין וייזקף לזכותך היה וכן יהיה דיווח

20/03/2017 13:02 עידו סכסוך שכנים על רקע רעש סכסוך שכנים על רקע רעש
שלום רב,
השכנים בדירה מעלינו נוהגים להקים רעש בשעות בוקר מוקדמות, לרבות ביום שישי, ונתלים בחוק עזר עירוני אשר לטענתם אוסר על רעשים רק בשעות 2300-0600.
הרעשים אשר נשמעים מדירתם אינם נזכרים ספציפית בחוק זה. בנוסף, בחוק כתוב כי אין הוא גורע מחוקים אחרים (כגון החוק למניעת מפגעים האוסר על רעשים דומים עד השעה 0700) אלא יכול רק להוסיף עליהם.
הרעשים הללו מפריעים את שנתנו ומשבשים את כל שגרת יומנו, גם בסופי שבוע. משניסינו לבקש מהם בנימוס לדחות את הפעילות הגורמת לרעש לשעה סבירה יותר, נתקלנו בעלבונות בוטים, בהצהרה שיפריעו לנו ככל העולה על רוחם ואף ברעשים עזים משהיו בעבר, אשר ניכר כי נעשו מתוך נקמנות לשמה.
כיצד לדעתך ניתן לפעול, ואילו ראיות יש לאסוף? האם ניתן לפעול גם אם הרעשים הנוצרים אינם עונים על הקריטריונים הקבועים בתקנות ל"רעש לא סביר"? והאם התנהגותם עולה כדי הטרדה מאיימת? תודה.

אני לא סבור שזה עולה כדי הטרדה מאיימת
ביחס לשאר השאלות זה כבר מעבר לתחום הפלילי

19/03/2017 15:02 אהרון סיבות נפשיות סיבות נפשיות


אני רוצה לדעת מה בודק הבית משפט בעניין של ערעור שלי על ועדה פסיכיאטרית
שקבעה שאני ימשיך בטיפול בכפייה במרפאה בצו של שופט בגלל שאני רוצה להשתחרר משם לפני
שהוא נותן גז"ד ?

אין מסוכנות אצלי + לוקח תרופות קבוע עם מצב נפשי מצויין זה יהיה לטובתי בדיון ?


אז תעלה את כל הטיעונים האלה בדיון. זה אמור לסייע לך

01/03/2017 12:04 שיילי החלטה על לא לפסוק הוצאות משפט החלטה על לא לפסוק הוצאות משפט
הגשתי בקשה לקיים דיון הוכחות בעניין של בירור שימוש בטפסי צווי בקשה לתפיסה ועל מנת לברר את זהותו של מבקש הבקשה ומי הוזהר כחוק תחת תצהירו מטעם המשטרה, דבר שלא מופיע בצו.
השופטת נתנה החלטה ובהתראה מאוד קצרה לקיים דיון בהתאם לבקשה שלי לקיים דיון הוכחות (48 שעות) כך שנאלצתי להכין שאלות ולהתפנות מעיסוקי (בשבת). במאמר מוסגר אציין כי בעלי בנפרד הגיש תלונה נגדי בעניין במתברר בבימ"ש בעניין מזונות ולא ברור לי מדוע המשטרה החליטה להתערב ולפתוח בחקירה נגדי כולל תפיסת מחשב ונייד (נראה כי החליטה לסייע לו על מנת לגרום לי לוותר על זכויותי)
בדיון השופטת לא אפשרה לי לחקור אעפ"י שהייתה החלטה שכן מאפשרת לחקור ועל כך הגשתי בקשה לפסיקת הוצאות בטענה שהמשיבה סרבה להגיב לשאלות (כך שזה לא יצא שזאת רשלנות השופטת) ובכך לא סייעה לבירור ההליך המשפטי . השופטת דחתה את בקשתי לפסיקה הוצאות ללא נימוקים הגיונים וסבירים.
באיזו מסגרת אני מגישה את הערעור על ההחלטה שלה? האם זאת החלטה אחרת ? מה הנוהל אני כוון אותי למי אני מגישה ואם זאת זכות או רשות מאחר ואין לי יכולת להייוועץ עם עו"ד. תודה

הקלד את תגובתך

07/03/2017 10:17 shelly הבהרת שאלה

האם אני יכולה לערער על החלטה לא לפסוק הוצאות למרות שבמעמד הדיון השופטת לא אפשרה לי לחקור או שזה משהו שלא ניתן לברר בהליך משפטי אלא יותר מנהלי (נציב תלונות הציבור על השופטים

פסיקת הוצאות בהליכים פליליים אינה שכיחה אך קיימת. היה והמדינה "גררה" אותך לבית המשפט בהליך שהכל יסכימו שהיה מיותר אזי ניתן להתחיל לדבר על סיכוי להוצאות

01/03/2017 22:35 עודד מאסר על תנאי מאסר על תנאי
שלום,
אדם הורשה בבית משפט על עבירת גניבה וקיבל מאסר על תנאי. באותו זמן, נמצא בחקירת משטרה תיק אחר נגד אותו אדם גם הוא על עבירת גניבה, האם יש סיכוי להפעלת המאסר על תנאי כאשר ישפט על הגניבה האחרת למרות שבוצעה לפני הטלת העונש הראשון?
תודה

מאסר על תנאי מתחיל "לרוץ" רק מיום גזר הדין ולא חל על מה שהיה לפני

21/02/2017 03:02 ג.ר צילום רכב כהוכחה לבית המשפט צילום רכב כהוכחה לבית המשפט
במסגרת הליך משפטי, הציג הצד שכנגד תצהיר לבית המשפט כי נפרד מבת זוגתו. האם צילום רכבו חונה ברחוב בסמוך לביתה, על מנת להוכיח כי התצהיר שהוגש הינו כוזב, מהווה פגיעה בפרטיות?

צילום הרכב עצמו אינו פגיעה בפרטיות. יחד עם זאת ולדעתי אין הדבר מוכיח שהתצהיר שלו שקרי. אינך יודע/ת מדוע הרכב חונה שם. זו בהחלט שאלה שצריך לשאול בבית המשפט אבל זה לא חד משמעי

20/02/2017 22:30 שלום שאלה שאלה
שלום, עבירת פשע חמורה. תיק שהפרקליטות סגרה למרות שיש ראיות חד משמעיות, האם המשטרה יכולה לבצע חקירה בנושא על סמך הראיות ללא אישור הפרקליטות? אפשרי לבקש זאת מהמשטרה?

המשטרה לא תוסיף לחקור אלא אם הפרקליטות בקשה ממנה או שיש ראיות חדשות.
יש אפשרות של הגשת ערר על החלטת הסגירה ובמקרה שהערר מתקבל התיק ייפתח

20/02/2017 16:37 משה המשך צו הטרדה מאיימת נגד שכן המשך צו הטרדה מאיימת נגד שכן
שלום
לפני כמעט שנה הוצאתי כנגד שכן צוו הטרדה מאיימת משום שהפעיל כמה פעמים אלימות פיזית כלפי
השופט החליט בהסכמתי ששנינו לא נתקרב אחד כלפי שני מכיוון ששופט לא רצה לכנס לעובי קורה של מי אשם.
השאלה שלי היא:
א)האם זה טעות היה מבחינה משפטית להסכים שגם הצוו הרחקה יחול גם עלי?
2)ברצוני להגיש בקשה להמשך הצוו המשך צו הטרדה מאיימת נגד שכן האם זה מחייב משפטית שגם כלפי יחול המשך צוו הרחקה ?

הכל תלוי סטואציה ומה רוצים להשיג. בד"כ שופטים מציעים שהצו יהיה הדדי ובד"כ יש נטייה להסכים להצעה. לגבי ההמשך - לא חובה שזה ימשיך להיות הדדי והפעם אל תוותר אלא תציג את עמדתך שהצו יחול עליו ולא עליך. זאת בהנחה שלא עשית דבר

16/02/2017 20:24 שרית שאלה        . שאלה .
היי, אני משפטנית ואני מעוניינת לדעת אם בעלי כמעט ותקף אותי ואני מעוניינת שעו"ד שלי (המטפל בעסק הנדלן שלי) יתקשר לבעלי ויסביר לו כי הוא עלול להתלונן עליי במשטרה והדברים שעשה לא חוקיים. מדוע זה אסור לעו"ד? אשמח להבהרה עניינית. תודה

לא ברור לי לגמרי מה זה כמעט ותקף אותי. בכל מקרה אם את חווה מעשים פליליים מצד הבעל פני למשטרה. למה לתת לעו"ד להזהיר או לעשות כל דבר כדי למנוע את המשך האלימות?! יש משטרה והיא הפתרון

עורכי דין מובילים בפורום פלילי

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

פסקי דין אחרונים בנושא פורום פלילי

החזקת סם שלא לצריכה עצמית

בחור צעיר הוחזק במעצר והואשם בייבוא סם מסוכן מהודו ובהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. עיינו בתיק לדוגמה שנוהל עלי ידי עוה"ד, מנהל פורום משפט פלילי באתר.