סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פלילי(903)

שאל בפורום פלילי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום פלילי

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

10/04/2017 09:20 זהר צורך בתלונה במשטרה לפני תביעה משפטית צורך בתלונה במשטרה לפני תביעה משפטית
שיפוצניק נטש לפני השלמת העבודה והשאיר אותי בלי דלתות ועוד תיקונים שלא בוצעו. נפלתי בפח כי שילמתי לו את מלוא התמורה. נאלצתי להשלים את השיפוץ וזה עלה לי ב כ 10000 שח נוספים. אני רוצה לתבוע אותו בתביעות קטנות.
שאלתי: האם אני חייב להגיש נגדו תלונה במשטרה טרם הגשת התביעה הקטנה.

09/04/2017 21:50 מוטי דוא דוא"ל למנכ"ל בעבודה
שלחתי דוא"ל למנכ"ל שהוריד לי מהשכר רכיבים בסכום גבוה מאד. כתבתי לו שהוא פושע וישלם על כך ביוקר. הוא התלונן במשטרה על איום ואני טענתי בחקירה שלשלם ביוקר זה לאו דוקא איום אלא התכונתי שהוא ישלם ביוקר בבית דין לעבודה. האם אני יצא מזה נקי ?

09/04/2017 11:03 מילה מחשב ביתי כוונה לבצע עבירה בלי חוק המחשבים מחשב ביתי כוונה לבצע עבירה בלי חוק המחשבים
לא ברור לי אם הבסיס החוקי לחוק עבירת מחשבים מתייחס גם למחשב אישי ? (המחשב משמש ככלי עזר לביצוע עבירות הן על ידי חדירה למחשב (סעיפים 4 ו- 5 לחוק) והן על ידי איכסון מידע כוזב או הפקת פלט כוזב (סעיף 3 לחוק).) האם עריכת החלטה של בית משפט במסגרת הליך משפטי והצגתה לפרוד . נניח לצורך הדוגמא הוספתי להחלטה ״ בהקדם האפשרי ״ ולא שלחתי לו מסודר אלא צילום מסך ושלחתי בוואצאפ, נחשב לעבירה פלילית שהמשטרה מוסמכת לטפל או שהם צריכים החלטה של הוצלפ או בית המשפט המורה לפתוח בהליכי חקירה ? האם כוונה לבצע וגם אם אין כוונה במחשב האישי נחשב לעבירה ? האם זה כמו לטעון שלקחתי המחאה של פרודי ורשמתי עליו מיליון דולר וסתם מסגרתי את זה בבית ולא השתמשתי בבנק , לא ייחשב כעבירה גם אפ פרודי יצלם את זה ויגיש תלונה . היכן הבסיס החוקי לכוונה לביצוע עבירה במחשב שזה מחשב ביתי ולא עסקי ?

04/04/2017 11:28 גירית הגדרת עבירה פלילית הגדרת עבירה פלילית
שלום רב,
לפני מספר שנים בעלי ואני נשפטנו בבית משפט לעיניינים מקומיים בגין עבירת בניה בגג לפני קבלת היתר, קיבלנו קנס, ובהמשך גם קיבלנו היתר והכל חוקי. אני עומדת לעבור למקום עבודה חדש (בשירות המדינה) ונתבקשתי להצהיר אם יש לי עבירות פליליות ואם נשפטתי בגינן. האם העבירה שעברנו עונה על ההגדרה של עבירה פלילית והאם יש לגביה רישום במשטרה?
תודה

21/03/2017 14:13 דני גניבה מחנות גניבה מחנות
שלום עו"ד. יש לי שאלה. הייתי בחנות של רשת גדולה ולקחתי משהוא קטן לכיס. לא יודעה איך ולמה. אחרי 15 דקות הבנתי מה עשיתי, חזרתי לסניף והחזרתי מה שלקחתי למקום. לא עצר אותי קצין בטחון. שום דבר. אבל יש שם מלא מצלמות. זה קרה לי פעם ראשונה בחיים שלי ואין לי שום תיקים במשטרה. איך ולמה אין לי תשובה. במקרה וזה הוקלט במצלמה , קצין ביטחון מוסר צילום למשטרה? אם כן אז מה אפשר לקבל על דבר כזה? אני כבר לא יושן אותו יום. תודה.

לא ניתן באמת לדעת האם זה נקלט והאם מישהו הבחין בכך ואם יהיה דיווח
זה שהחזרת זה מצוין וייזקף לזכותך היה וכן יהיה דיווח

20/03/2017 13:02 עידו סכסוך שכנים על רקע רעש סכסוך שכנים על רקע רעש
שלום רב,
השכנים בדירה מעלינו נוהגים להקים רעש בשעות בוקר מוקדמות, לרבות ביום שישי, ונתלים בחוק עזר עירוני אשר לטענתם אוסר על רעשים רק בשעות 2300-0600.
הרעשים אשר נשמעים מדירתם אינם נזכרים ספציפית בחוק זה. בנוסף, בחוק כתוב כי אין הוא גורע מחוקים אחרים (כגון החוק למניעת מפגעים האוסר על רעשים דומים עד השעה 0700) אלא יכול רק להוסיף עליהם.
הרעשים הללו מפריעים את שנתנו ומשבשים את כל שגרת יומנו, גם בסופי שבוע. משניסינו לבקש מהם בנימוס לדחות את הפעילות הגורמת לרעש לשעה סבירה יותר, נתקלנו בעלבונות בוטים, בהצהרה שיפריעו לנו ככל העולה על רוחם ואף ברעשים עזים משהיו בעבר, אשר ניכר כי נעשו מתוך נקמנות לשמה.
כיצד לדעתך ניתן לפעול, ואילו ראיות יש לאסוף? האם ניתן לפעול גם אם הרעשים הנוצרים אינם עונים על הקריטריונים הקבועים בתקנות ל"רעש לא סביר"? והאם התנהגותם עולה כדי הטרדה מאיימת? תודה.

אני לא סבור שזה עולה כדי הטרדה מאיימת
ביחס לשאר השאלות זה כבר מעבר לתחום הפלילי

19/03/2017 15:02 אהרון סיבות נפשיות סיבות נפשיות


אני רוצה לדעת מה בודק הבית משפט בעניין של ערעור שלי על ועדה פסיכיאטרית
שקבעה שאני ימשיך בטיפול בכפייה במרפאה בצו של שופט בגלל שאני רוצה להשתחרר משם לפני
שהוא נותן גז"ד ?

אין מסוכנות אצלי + לוקח תרופות קבוע עם מצב נפשי מצויין זה יהיה לטובתי בדיון ?


אז תעלה את כל הטיעונים האלה בדיון. זה אמור לסייע לך

01/03/2017 12:04 שיילי החלטה על לא לפסוק הוצאות משפט החלטה על לא לפסוק הוצאות משפט
הגשתי בקשה לקיים דיון הוכחות בעניין של בירור שימוש בטפסי צווי בקשה לתפיסה ועל מנת לברר את זהותו של מבקש הבקשה ומי הוזהר כחוק תחת תצהירו מטעם המשטרה, דבר שלא מופיע בצו.
השופטת נתנה החלטה ובהתראה מאוד קצרה לקיים דיון בהתאם לבקשה שלי לקיים דיון הוכחות (48 שעות) כך שנאלצתי להכין שאלות ולהתפנות מעיסוקי (בשבת). במאמר מוסגר אציין כי בעלי בנפרד הגיש תלונה נגדי בעניין במתברר בבימ"ש בעניין מזונות ולא ברור לי מדוע המשטרה החליטה להתערב ולפתוח בחקירה נגדי כולל תפיסת מחשב ונייד (נראה כי החליטה לסייע לו על מנת לגרום לי לוותר על זכויותי)
בדיון השופטת לא אפשרה לי לחקור אעפ"י שהייתה החלטה שכן מאפשרת לחקור ועל כך הגשתי בקשה לפסיקת הוצאות בטענה שהמשיבה סרבה להגיב לשאלות (כך שזה לא יצא שזאת רשלנות השופטת) ובכך לא סייעה לבירור ההליך המשפטי . השופטת דחתה את בקשתי לפסיקה הוצאות ללא נימוקים הגיונים וסבירים.
באיזו מסגרת אני מגישה את הערעור על ההחלטה שלה? האם זאת החלטה אחרת ? מה הנוהל אני כוון אותי למי אני מגישה ואם זאת זכות או רשות מאחר ואין לי יכולת להייוועץ עם עו"ד. תודה

הקלד את תגובתך

07/03/2017 10:17 shelly הבהרת שאלה

האם אני יכולה לערער על החלטה לא לפסוק הוצאות למרות שבמעמד הדיון השופטת לא אפשרה לי לחקור או שזה משהו שלא ניתן לברר בהליך משפטי אלא יותר מנהלי (נציב תלונות הציבור על השופטים

פסיקת הוצאות בהליכים פליליים אינה שכיחה אך קיימת. היה והמדינה "גררה" אותך לבית המשפט בהליך שהכל יסכימו שהיה מיותר אזי ניתן להתחיל לדבר על סיכוי להוצאות

01/03/2017 22:35 עודד מאסר על תנאי מאסר על תנאי
שלום,
אדם הורשה בבית משפט על עבירת גניבה וקיבל מאסר על תנאי. באותו זמן, נמצא בחקירת משטרה תיק אחר נגד אותו אדם גם הוא על עבירת גניבה, האם יש סיכוי להפעלת המאסר על תנאי כאשר ישפט על הגניבה האחרת למרות שבוצעה לפני הטלת העונש הראשון?
תודה

מאסר על תנאי מתחיל "לרוץ" רק מיום גזר הדין ולא חל על מה שהיה לפני

21/02/2017 03:02 ג.ר צילום רכב כהוכחה לבית המשפט צילום רכב כהוכחה לבית המשפט
במסגרת הליך משפטי, הציג הצד שכנגד תצהיר לבית המשפט כי נפרד מבת זוגתו. האם צילום רכבו חונה ברחוב בסמוך לביתה, על מנת להוכיח כי התצהיר שהוגש הינו כוזב, מהווה פגיעה בפרטיות?

צילום הרכב עצמו אינו פגיעה בפרטיות. יחד עם זאת ולדעתי אין הדבר מוכיח שהתצהיר שלו שקרי. אינך יודע/ת מדוע הרכב חונה שם. זו בהחלט שאלה שצריך לשאול בבית המשפט אבל זה לא חד משמעי

עורכי דין מובילים בפורום פלילי

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום פלילי

החזקת סם שלא לצריכה עצמית

בחור צעיר הוחזק במעצר והואשם בייבוא סם מסוכן מהודו ובהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. עיינו בתיק לדוגמה שנוהל עלי ידי עוה"ד, מנהל פורום משפט פלילי באתר.