סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פלילי(1,004)

שאל בפורום פלילי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום פלילי

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

12/11/2019 10:31 חיים מרמה וניסיון להוציא כסף מרמה וניסיון להוציא כסף
בשנת 2016 בעקבות חילוקי דעות עם המעביד לגבי תלושי המשכורת שלי פניתי ליועצת שכר על מנת שתבדוק לי את בתלושי משכורת . לאחר שבדקה הודיעה לי שיש הרבה טעויות בתלושים שלי ומדובר בסכום של 181000 שח שאני יכול לדרוש מהמעביד, במקביל הציעה לייצג אותי מול המעסיק והחתימה אותי על שכר טרחה של 18 אחוז מהסכום ברוטו שאקבל פלוס מעי״מ. מאחר שלא הצליחה לקבל את מה שדרשנו הציעה שתסדר לי עו״ד ונסכם איתו על שכר טירחה. הגעתי לפגישה איתה לעו״ד ושם סוכם על 20 אחוז מהסכום ברוטו שאקבל פלוס 5000 שח במזומן פלוס מע״מ, היא והעורך דין התחלקו בשכר טירחה שווה בשווה ולכן חתמתי לעוד על שכר טירחה בהתאם ולה על שכר טירחה בהתאם.לאחר כמה חודשים הודיעה לי החשבת שכר שיש סכסוך בינה לבין העוד ושהיא רוצה לקחת מימנו את התיקים שהביאה לו כולל התיק שלי ושאלה אם אני רוצה שתיקח גם את התיק שלי, שאלתי מה היא מתכוונת לעשות וענתה שתסגור עם עורך שין אחר, וכך עשתה אך התברר לי שהעורך האחר רוצה 30 אחוז ולא 20 כמו הקודם ולכן סירבתי. סיכמתי עם החשבת שכר שאני אסדר עורך דין אסגור איתו את שכר הטירחה ואסדר שהיא תקבל 50 אחוז ממה שאסגור איתו.
סגרתי עם עורכת דין שתייצג אותי עבור שכר טירחה של 20 אחוז מהנטו שישאר לי פלוס מעמ ולאחר מכן החשבת שכר נפגשה איתה והן סגרו על חצי חצי ממה שאשלם.
בגזר הדין פסקו לי סכום מסויים ואני העברתי לעורכת הדין בדיוק את הסכום שסיכמנו, חשבת השכר התעצבנה שסגרתי בבית המשפט סכום קטן מנה שחשבה שמגיע לי והתחילה להאשים אותי ואת העורכת דין ושלוח לנו הודעות עם איומים.
לפני שבוע, תשעה חודשים לאחר המשפט קיבלתי מכתב רשום מעורך דין בשמה של חשבת השכר שבו היא טוענת לחוב ומשתמשת בחוזה הראשון שנחתם איתה עוד לפני שנזקקנו לעורך דין! וטוענת שלא קיבלה את הכסף שלה למרות שהעברתי לעורכת הדין את כל הסכום. החשבת שכר עושה שימוש בחוזה לא רלוונטי שלאחריו היו עוד שני סיכומים עם עורכי דין שונים!
כמובן שיש תיעוד להכל בסמסים ובמיילים.
השאלות שלי:
1. לעשות בנדון?
2. האם אני יכול להגיש תלונה במשטרה על נסיון לקבל דבר במרמה?
3. האם ניתן להתלונן ללשכת עורכי הדין על אותה חשבת שלדעתי נותנת ייעוץ משפטי וזה לא תפקידה?

אשמח לקבל תשובה, תודה רבה

05/11/2019 22:43 סטודנט אליה וקוץ בה אליה וקוץ בה
במרץ שכרתי חברה שמספקת עבודות גמר בתשלום.
הם הבטיחו לי תוצאה לפני מאי אך לא עמדו בהבטחתם.
מאז כל חודש מבטיחים לי שחודש הבא יסיימו וחוזר חלילה.
אני עכשיו לפני מועד אחרון והם אומרים לי שהם לא יצליחו. שילמתי להם 2500 ש"ח
אך מעבר למה ששילמתי להם לא אקבל את התעודה שלי אם לא יעמדו בהבטחתם.
אשמח לייעוץ ולא לשיפוט.
האם יש לי קייס ומה יהיה כרוך בכך מבחינת העברה שביצעתי?

המקרה שאתה מתאר וודאי עולה לכדי עבירת משמעת במוסד בו אתה לומד, עבירה שיכול ותישא עמה הליך משמעתי עם סנקציות בצדו. ברמה הפלילית- על אף שמבחינה משפטית טהורה הדבר יכול להוות בסיס לעבירה של קבלה, או לכל הפחות ניסיון, של דבר במרמה, ספק רב אם המוסד יוציא זאת לטיפול משטרתי שכן על פניו, על סמך מה שתיארת כאן, זהו מקרה שיסווג ככזה שנסיבותיו אינן מצדיקות טיפול במישור הפלילי.

02/11/2019 19:34 הדר האם המשטרה מחויבת למסור סיבה להגעה הביתה ? האם המשטרה מחויבת למסור סיבה להגעה הביתה ?
המשטרה הגיעה לביתי לטענתם התקשרתי למוקד סיוע נפשי ואיימתי בהתאבדות ,הם לקחו אותי לפסיכיאטר בניידת שקבע שאין מסוכנות ושחררו אותי הביתה ,הם טענו שמסלן דיווחו זאת להם ,גליתי שהשורה שיקרה ומסלן לא טענו דבר ,האם המשטרה מחוייבת למסור סיבה להגעתה או לתלונה על פי חוק ? האם ניתן לתבוע במידה והם עברו על החוק ? למי לפנות כאשר הם עוברים על חוק זה במידה וקיים ?

כאשר נודע למשטרה על ביצוע עבירה או במקרה שתיארת איום בהתאבדות, היא מחויבת בפתיחת הליך חקירה. בשלב החקירה למשטרה אין חובה למסור את המידע שיש בידה והביא לפתיחת הליך החקירה. מעבר לכך, באשר לבחינת התנהלות לא תקינה של המשטרה- יש להיוועץ בעו"ד שיבחן אם נפל פגם בהתנהלות המשטרה ולפעול בהתאם.

בהמשך לתגובתך במידה ולא לקחו אותי לתחנה והחזירו אותי הביתה מהבדיקת פסיכאטר במוסד הפסיכאטרי ,האם עדיין יכול. להיות שנפתח נגדי הליך כלשהו ?

במידה והדבר לא כלל הליך של חקירה באזהרה ונטילת טביעות אצבע- התשובה היא לא. לא נפתח נגדך תיק משטרה.

02/11/2019 23:22 כהן מהי סחיטה מהי סחיטה
אדם שאני מכירה פצע אותי, ולא הציע לי כל עזרה קונקרטית. את ההתכתבות בינינו הוא הבין כך שאני מבקשת כסף, כשלמעשה התכוונתי שהוא אמור להציע עזרה קונקרטית כלשהי ולהבין שמה שעשה - חמור.בעקבות זאת כתבתי בבירור שאינני רוצה כסף. נאמר לי שכל עוד לא איימתי שאם לא ישלם לי - אפגע בזכויותיו, זוהי לא סחיטה. שאלתי היא מדוע דרישת תשלום אישית בעקבות פציעה אינה סחיטה, אך אם הייתי תובעת אותו (באופן חוקי) הוא יכול לטעון לסחיטה ככתב הגנה. תודה.

כפי שציינת בשאלתך, אכן על מנת לגבש את יסודות עבירת הסחיטה באיומים יש צורך בהוכחת איום שהופנה לאדם על מנת להניע אותו לעשות או להימנע מלעשות מעשה. לעומת זאת, בכתב הגנה המוגש במסגרת תביעה אזרחית, ניתן להשתמש בביטויים מסוימים אך לא במובן הפלילי של המילה. כך כאשר הנתבע כותב בכתב הגנתו כי נסחט, כמובן שאין חובה כי העבודות שתיאר יחפפו את העבודות היכולות להקים בהכרח את עבירת הסחיטה אלא הדבר נועד בדר"כ בכדי "לנפח" את כתב ההגנה.

28/10/2019 10:07 דנה נבון שאלות בחקירת עד שאלות בחקירת עד
שלום
האם בחקירה המשטרה יכולה לשאול שאלות אינטימיות, שאלות על זוגיות ושאלות שחודרות לתחום הפרט באופן בוטה גם כשלשאלות אין קשר לדבר הנחקר?
מדובר בעד ולא בחשוד.

הליך חקירה וגביית עדויות עשוי להיות כזה אשר במסגרתו נשאלות שאלות מתחום חיי הפרט, זאת בין אם מדובר בחשוד ובין אם במהלך גביית הודעה מעד בחקירה "פתוחה". כך או אחרת, ככל והנחקר סבור שאין רלוונטיות לשאלה הוא רשאי לציין זאת בפני החוקרים ולבקש להסתפק בכך כתשובה.

27/10/2019 13:41 חמו הודעה על כוונה לרצוח = הודאה ברצח ? הודעה על כוונה לרצוח = הודאה ברצח ?
אדם איים על מישהו שירצח אותו, ושיהיה על מצפונו כאשר ימות, ולמחרת אותו אדם נרצח.

וכן הודיע לאותו אדם שהוא ירצח עוד מספר אנשים, ואותם אנשים מתו אחר כך מוות לא טבעי.

האם אפשר להרשיע אותו על סמך זה?

הקלד את תגובתך

26/10/2019 11:18 Pik Looking Looking
האם "את מתה, אם תדברי עם חבר שלי"
נחשב לאיום?

זה בהחלט יכול להיחשב כאיום - הכל כמובן תלוי בנסיבות של האירוע וההקשר של הדברים

24/10/2019 04:42 מרים איומים איומים
שלום,
בעל של קולגה לעבודה של בעלי פגש את בעלי לאחר שעות העבודה, לקח אותו בזרוע לצד ואמר לו: "אם תצער את אשתי אני אקבור אותך. אני לא מפחד לא ממשטרה ולא מכלא"
האם אמירה שכזו מהווה עבירה שניתן להגיש עליה תלונה במשטרה?
במידה וכן - מה צפוי לקרות במקרה זה מנסיונכם? אזהרה למאיים? קנס כספי? הרחקה מהמאויים? או שלא מתייחסים לאמירות מעין אלו ברצינות?

תודה

שלום מרים, אמירה מעין זו שתיארת יכולה לעלות לכדי עבירת איומים. עבירת האיום מוגדר בחוק העונשין כמעשה שנועד על מנת ליצור הקנטה או הפחדה. התשובה לשאלה האם ניתן להגיש תלונה במשטרה- היא בהחלט כן. אך צריך לזכור כי התלונה תוביל לפתיחת חקירה, גביית עדויות ולבסוף אפשר גם שתוביל לאישום פלילי. באשר למדיניות הענישה בעבירות אלו- ובכן, היא משתנה בהתאם לנסיבות. במישור נוסף, ככל והאיומים ממשיכים, ניתן לפנות במקביל להליך של מניעת הטרדה מאיימת, במסגרתו ניתן לבקש צו להרחקת המאיים.

06/10/2019 17:19 לימור בריחה משוטרת בריחה משוטרת
שלום רב
נסעתי על קורקינט בלי קסדה, וכששוטרת אמרה לי לעצור ברחתי לה, היא ניסתה לרדוף אחריי ולא הצליחה
1. האם יכולים לעצור אותי מס' ימים, שבועות אחרי המקרה?
2. מה העונש על דבר כזה?

יצויין שלא ביצעתי שום עבירת פשע, או סיכון עוברי הדרך

אף אחד לא יעצור אותך על עניין כזה
אם מדובר בשוטרת ולא צייתת אז לכאורה יש כאן הפרעה לשוטר.
אני מתאר לעצמי שאם עד עכשיו לא פנו אליך - גם לא יפנו (זה לא שיש להם פרטים שלך)

23/10/2019 11:46 לימור תגובה

קודם כל תודה על התייחסותך
מה קורה אם תתפוס אותי לאחר מרדף? מה המשטרה יכולה לעשות?

20/10/2019 12:01 דני זיוף רשיון רכב זיוף רשיון רכב
שלום יש לי רכב אשר אין לו טסט מספר שנים והקפאתי את רשיון הרכב כאשר ביקשתי להוציא תדפיס רשיון רכב ממשרד הרישוי הופיע במיקום של יצרן הרכב שם אחר אשר לא קיים בכלל בעולם במקום יצרן הרכב שלי פניתי למשרד הרישוי והם אמרו שלא ישנו את זה כי הרישום שלהם הוא הקובע במצב זה אני לא יכול למכור את הרכב כי מופיע על הרכב שם יצרן שמעולם לא היה קיים ולא ניתן לעשות טסט לרכב כי בודקים במכון רישוי את רשיון הרכב השאלה שלי האם אוכל להגיש תלונה במשטרה על זיוף על מנת שיעמידו לדין את מי שהתנכל לי הרי במשרד הרישוי יודעים בדיוק מי ומתי עשו את השינוי יש לי את רשיון הרכב הישן שבו היה רשום שם היצרן המקורי ויש לי את רשיון הרכב עם שם יצרן מזוייף הרי לא מדובר בטעות בתום לב מישהו עשה לי את זה בזדון

עורכי דין מובילים בפורום פלילי

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום פלילי

החזקת סם שלא לצריכה עצמית

בחור צעיר הוחזק במעצר והואשם בייבוא סם מסוכן מהודו ובהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. עיינו בתיק לדוגמה שנוהל עלי ידי עוה"ד, מנהל פורום משפט פלילי באתר.