סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פלילי(956)

שאל בפורום פלילי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום פלילי

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

27/03/2018 14:00 טימור קורן עבירות קטינים עבירות קטינים
האם מתחשבים יותר בקטינים מאשר בגירים? לא לגמרי הבנתי זאת בכתבה שנתקלתי בה במסגרת השיטוטים שלי:

בדרך כלל כן, אבל כל מקרה ונסיבותיו

03/04/2018 05:57 office@gmail.com *

29/03/2018 18:58 נטלי הטרדה מינית משפט פלילי הטרדה מינית משפט פלילי
שלום רב עו"ד ערן : הוטרדתי מינית בעבודה תקופה ארוכה בצורה שלא ניתנת אפילו לתיאור (ניצול יחסי מרות)עד שלא יכולתי להכיל יותר והתלוננתי במשטרה . המעסיק נעצר , שוחרר בהגבלות וממתינים להחלטת הפרקליטות בעניין .נודע לי שהמעסיק טען ופרסם בכל מיני מקומות שהיה לנו רומן עוד לפני שהגעתי לעבוד אתו , דבר שלא היה ולא נברא חד משמעית .יצרתי קשר עם הפרקליטות והצעתי להשיג פירוט שיחות יוצאות ממכשיר הטלפון שלי לאותה תקופה להוכיח שלא היה לי בכלל את מס' הטלפון שלו ולא הייתי בשום קשר אתו משום סוג שהוא .הגשתי את כל החומר שהוצאתי מהחברה הסלולרית ואכן כמו שאמרתי מס' הטלפון שלו לא מופיע כלל בכל התקופה של לפני העבודה .אני בטוחה בצדקתי ובדבריי .החשש שלי הוא שמספרי הטלפון שנמצאים ברישום יגיע לידיו או לידי עו"ד שייצג אותו והשאלה שלי היא : האם מותר להם לעשות שימוש במספרי הטלפון ? לדוגמא : מס' טלפון שמופיע של ידידים , משפחה , ילדיי ? הרי הפרקליטות יבדקו את הדוחות בעצמם , ובוודאי יראו שמס' הטלפון שלו לא מופיע ולא יצאה שום שיחה ממני אליו לפני שהתחלתי לעבוד אצלו ,האם יכול להיעשות בכך שימוש לרעה על ידו או שכל שיחה יוצאת ממכשירי שמופיעה ברישום שלא אליו אינה רלוונטית לעניין כתב האישום באם יוגש נגדו ? האם מותר לעורך דינו ליצור קשר עם מספרים שמופיעים שם ? אני חוששת מאוד ממנו לכן גם לקח לי המון זמן עד שהתלוננתי. היה לי חשוב מאוד להוציא את פירוט השיחות שלי ולהגישם , למרות שאם טען שהיה רומן לפני, נראה לי שנטל ההוכחה עליו ואני די מצטערת בכלל שמסרתי את פירוט השיחות , יכולה לבקש אותם בחזרה ולבקש מהפרקליטות שיוציאו ממנו את השיחות היוצאות שלו ? מקווה שהייתי ברורה בשאלותיי , אשמח לתשובה מדויקת בנדון . תודה רבה !!

פלט השיחות שהוצאת נמצא בתיק החקירה ומהווה חלק מחומר החקירה. היה ויוחלט על הגשת כתב אישום חומר החקירה כולו מועבר לידי הנאשם ועורך דינו. אלו הכללים. מרגע שחומר חקירה מגיע אל התיק לא ניתן להוציאו או לתת רק חלק ממנו (אלא אם מדובר בעניינים חסויים וכיוצ"ב לגביהם מוצאת תעודת חסיון). קשה לי להעריך מה עורך הדין שלו יחליט לעשות עם הפלט אך בהחלט ניתן להניח כי הם ידקדקו בו ובתוכנו.

עו"ד ערן צלניקר

29/03/2018 11:53 גילי וינמן מה מסוכן ומה רצוי לעשות כשאני חושדת שאולי מעלימים ראיות לרצח? מה מסוכן ומה רצוי לעשות כשאני חושדת שאולי מעלימים ראיות לרצח?
כיצד להבחין בין העלמת שרידי רצח אדם לארוחה מכבש? שלום ראיתי שמפרקים משהו שנראה ככולל עצמות ושרידי בשר כחלק מהכנות לארוחת חג ואני תוהה וחושדת כיצד אפשר להבחין בין אדם לכבש? ומה מסוכן לעומת רצוי לעשות במקרים כאלו?

הקלד את תגובתך

03/03/2018 23:57 שימי הבאת שיחה- תיקון הודעה הבאת שיחה- תיקון הודעה
שלום, אני מעוניין לשאול איזה סעיף של עבירה הדבר נחשב,
מדובר באדם שביצע עבירה, במתן חקירתו האדם הביא למשטרה דיסק ובו הוא טוען שיש שיחה בינו לבין המתלונן עליו
(הוא טוען שזו ראיה לטובתו). מתברר שהדיסק שהגיש ריק, המשטרה שאלו אותו מדוע הדיסק ריק? הוא טוען שהקובץ נמחק
ואין באפשרותו לשחזר זאת מהנייד. אז יוצא שהחשוד שיקר שיש שיחה לטובתו.
מה העבירה לזה שהוא הגיש דיסק ריק? מהו סעיף העבירה לכך?

הדברים מעט לא ברורים. על פניו ייתכן אין כאן בכלל עבירה
לחילופין זה יכול להחשב שיבוש הליכי חקירה - אך יש צורך להבהיר מספר דברים קודם שניתן יהיה לחוות דעה

תודה על תשובתך.
למעשה מה שקרה שלצד הבחור המתלונן יש תיעוד של אותה שיחה על סחיטה באיומים בכוח.
אז אילו סעיפים נכללים במדובר?

04/03/2018 22:41 שמואל שפירא חיוב המשטרה למסור לנפגע חומר בתיק חיוב המשטרה למסור לנפגע חומר בתיק
הנה המקרה שלי:
נכנסתי לתחנה המרכזית בתל אביב. בעמדת הבידוק בכניסה, השומר מסר את הסמארטפון שלי (שהנחתי על שלחן הבידוק) לאדם שלפניי(אולי בטעות, ואולי לא), בשעה שעברתי בגלאי המתכות. הגשתי תלונה למשטרה על גניבה. המשטרה הודיעה לי לאחר זמן שהשיגה את סרטון מצלמת האבטחה המותקנת במקום; אך היא מסרבת למסור לי את הסרטון או כל חומר אחר בתיק מלבד ההודעה שלי למשטרה. המשטרה גם הודיעה לי על סגירת התיק מחמת "עבריין לא נודע", כלומר שיש להם צילום של הגנב אך הם אינם יודעים מי הוא. האם יש דרך לחייב את המשטרה, או את חברת האבטחה, למסור לי את סרטון מצלמת האבטחה?אני רוצה להגיש תביעה אזרחית נגד התחנה המרכזית ו\או חברת האבטחה בגין רשלנות, ומכאן חשיבות הסרטון לצורך ראיות. יש בכלל מה לעשות במקרה כזה?

מאחר והתיק נסגר ואתה המתלונן שמורה לך ההזכות לערור על עצם סגירת התיק. פעולה זו מקנה לך את האפשרות לצלם את התיק כולל העתקת הדיסק

עו"ד ערן צלניקר

28/02/2018 13:51 רונן ניסיון למעשה מגונה ניסיון למעשה מגונה
שלום רב
בעלי הואשם בחודש מאי 2017 בעבירת מין דרך הצ'ט עם ילדה בת 13 מאז אנחנו כמעט שנה והוא נמצא במעצר בית וההקלות שהוא קיבל זה שעתיים אוורור ליום האם זה נורמלי יחסית לזמן ? ואנחנו מרגישים שדברים מתקדים בצורה אטית מאוד חשוב להגיד שהוא בעל משפחה והיה מפרנס יחיד
אשמח לשמוע את דעתך המקצועית בעניין

שלום
דעתי המקצועית מחייבת עיון בתיק, בראיות, בתסקיר, וכיוצ"ב
על פניו שנה זה לא מעט זמן בעיקר כאשר אני מבין מדברייך כי מדובר באירוע אחד ובקורבן אחד. יחד עם זאת כל עוד אני לא חשוף לכל הנתונים קשה לי לתת עמדה קונקרטית.
אני מניח שיש לכם עו"ד - אם כך, מדוע אתם לא מתייעצים איתו?

עו"ד ערן צלניקר

24/02/2018 15:58 ארנון הונאה ? הונאה ?
במסגרת הסכם הוחזרו לסוחר מכוניות 3 כלי רכב ששולמו עבורן. הסוחר לקח את המכוניות והבטיח להעיר את התמורה ששולמה עבורן בהעברה בנקאית למחרת היום. כבר 10 ימים שהסוחר מתחמק מלהעביר את התשלום. האם זוהי עבירת הונאה? שכן קיבל דבר לידיו אך ככל הנראה לא התכוון לשלם עבורן מראש. בשיחות מוקלטות נשמע מבטיח שוש ושוב להעביר היום - מחר. ואף אמר שהעביר ואישור ההעברה יישלח. כמובן שלא העביר.

מאחר ומדובר בעניין מסחרי אני מציע שתפעל מולו באמצעות עו"ד אשר ישלח אליו מכתב התראה. האופציה של הגשת תלונה תמיד קיימת ללא קשר לנסיון שלך לגבות את שמגיע לך. על פניו, זו בהחלט מרמה ואני מתאר לעצמי שהוא יטען שאתה לא עמדת בהתחיבויות שלך כלפיו. כאן, נכנסות ההקלטות לתמונה.

07/02/2018 11:55 אוחיון ציפורה הליך העברה מהכלא הליך העברה מהכלא
שלום רב הבן שלי נמצא בכלא השרון כבר 4 ימים והוא נמצא בתא במעברים והגיש בקשה להעברה לדרום כי אנחנו גרים בבאר שבע אין לו תנאים כמו כל האסירים לא נותנים לו קנטינה הוא בלי טלכארד יישן בלי כרית סגור 24 שעות ביממה בתא כמו עצור ולא אסיר עים כל הפניות שלנו אליהם הם לא מטפלים בכלום למי אפשר לפנות שיכול לעזור? אשמח לתשובתך תודב

הפנייה הראשונה היא לקצין האסירים של הכלא
אם לא עוזר מגישים עתירה מנהלית לבית משפט מחוזי

16/02/2018 11:22 אבי עבודות שירות בזמן שאני משלם מזונות עבודות שירות בזמן שאני משלם מזונות
אני נימצא בהליך משפטי פלילי כרגע.אני עדיין עובד ומחוייב בנוסף בתשלום דמי מזונות.רוב הסיכויים שההליך המשפטי שלי יסתיים בעבודות שירות.שאלתי היא שבמידה ואכן יושט עלי עבודות שירות מטבע הדברים אני לא אוחל להמשיך להתפרנס ושלם מזונות ולכלכל את משפחתי השנייה.שאלתי מהם זכויותי במצב כזה?

הקלד את תגובתך

05/02/2018 03:48 אסיה בוסקיס סגירת תיק משטרה מחוסר ראיות סגירת תיק משטרה מחוסר ראיות
תיק משטרה בעניין חבלה קשה של חסרת ישע נסגר וכשקיבלתי אותו התברר שכל חומר רפואי לא טופל. תיקים בית החולים שזה תיק עיקרי לא מתאים לתיק בית אבות ולעדויות של צוות בית אבות . כך באיבחונים בית אבות בקבלה הופיעו דברים שנמצאים אך ורק בתיק בית החולים לפני מוות של קשישה ( בחודש אוטסט 2014 ) ולא היו בתיק בית החולים בחודש יולי אותה השנה; מסרתי לבית אבות מכתב שחרור מאשפוז זה. הרופאה בית אבות הודיעה בשטרה שכל מסמכים על פגיעות אלה אני מסרתי לה על סמך אשפוז בבית החולים אחר שהקשישה הייתה מושפזת בפעם אחרונה בשנת 2007. רוב עדויות ובעיקר עדויות רופאים בית החולים לא התקבלו והסיבה שהם סירבו להגיע למשטרה. אני בת עדיין אין מידע מה הסיבה האמיתית של מוות ומסמכים רפואיים שלה קיבלתי בקושי או לא קיבלתי בכלל מבית החולים ובית אבות. החוקר לא הזמין מטפלת של אמי שידעה כל פרטים והם היו בניגוד לגרסאות צוות ביתאבות וכדומה. איך אפשר להמשיך טיפול בתיק הזה שכל תיק זויף.

האפשרות המעשית היא הגשת ערר לפרקליטות המדינה. לצורך כך צריך לצלם את התיק כולו ולגבש מסמך ערר מנומק
את מוזמנת ליצור קשר להמשך ייעוץ

עורכי דין מובילים בפורום פלילי

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד מעיין חיימוביץ

"אני מאמינה בתפיסה משפטית אחרת, תפיסה שבה ניתן ליישב מחלוקות בדרכי נועם וגישור, גם במקרים קשים כגון עבריינות נוער..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום פלילי

החזקת סם שלא לצריכה עצמית

בחור צעיר הוחזק במעצר והואשם בייבוא סם מסוכן מהודו ובהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. עיינו בתיק לדוגמה שנוהל עלי ידי עוה"ד, מנהל פורום משפט פלילי באתר.