סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פלילי(1,034)

הוטרדת ? נאנסת ? תקפו אותך ? הונו אותך ? הסתבכת בפלילים ? פתחו נגדך בחקירה ? מייחל לרגע בו יבשרו לך שהחקירה נסגרה "מחוסר אשמה" ? פורום פלילי הוא המקום לשוחח על כל הנושאים בתחום המשפט הפלילי. כאן, תוכל להתייעץ עם עורך דין פלילי העוסק בתחום, ואף לפתוח בשיח מקצועי בנושא, על מנת לקבל מענה לשאלותיך. פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא האינפורמציה הדרושה לך בשלב זה. אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכל נשתדל לעשות כל ביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.
קרא עוד

שאל בפורום פלילי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום פלילי

איזור: תל אביב
פקס: 039643614
טלפון: הצג טלפון

"את המשרד הקמתי במטרה לסייע לאזרח הקטן מול רשויות החוק בהליכים פליליים"

11/09/2020 11:04 רון תקיפה בבית מלון תקיפה בבית מלון
שלום,
אני לא בטוח שזה המקום, אך אשאל בקצרה.
בסוף השבוע שעבר התארחנו במלון דירות במרכז הארץ. המלון משווק כמלון דירות, אך כשהגענו התברר כי אין ממש שירותי מלון, ומדובר בבניין אשר יש בו דירות המושכרות לנופש ודירות לדיירים.
ביום שבת בבוקר ירדנו אני ומשפחתי במטרה להיכנס לבריכה, דרך דלת הכניסה למתחם אשר בחניון. במקום נכח סדרן אשר מנע כניסה היות וישנה מגבלה של כמות משתתפים.
המתנו במקום. לאחר כחצי שעה הגיע אדם כבן 60, מלווה בבנו כבן 40 ודרשו להיכנס. הם דרשו מהסדרן לאפשר להם להיכנס כי הינם בעלי מספר דירות בבניין וכי הם "הועד של הבניין". בנוסף, דרשו מכל האורחים ללכת כי בשבת הבריכה שייכת לדיירים ולא לאורחים.
במהלך דין ודברים עם הסדרן, אמרתי שאנחנו בתור להיכנס בתור אורחים משלמים. בשלב זה ניסה לתקוף אותי פיזית האב, תוך קללות ושליחת ידיים. בנו מנע ממנו בגופו להגיע אלי, זה היה מזעזע הרגשתי ממש מאויים. בשלב זה אנשים שהיו במקום ניסו להרגיע כולל הסדרן. אני לא הגבתי. בהמשך אמרתי לסדרן שאני מחכה להיכנס "ומי הוא| שיקבע. כאן הרוחות שהתחממו מיד, הבן של האיש הסתובב אלי ותוך תנועת נגיעה עוצמית לפנים שלי, שאותה עצרה סנטימטר מפנייי צעק אני אפרק אותך ואני אראה לך מי הוא. ממש פחדתי כי שניהם היו עלי, ורק משפחתי והסדרן ניסו להגן. זזתי מיד הצידה והתקשרתי למשטרה.
המשטרה הגיעה, גבתה מהם עדות, ואני ניגשתי לתחנה להגיש תלונה.
במקום ישנה מצלמה.
האב והבן ניכנסו לבריכה, ואנחנו נאלצנו לעזוב את המקום.
להפתעתי קיבלתי לא מזמן הודעה שהתיק נסגר בלי חקירה פלילית כלל.
אני פונה ממספר טעמים:
האם יש מקום לתביעה כנגד התוקפים?
הושפלתי והותקפתי מול ילדיי ומשפחתי בזמן שהיינו אמורים לבלות בנופש. הבן הקטן שלי שואל אותי למה רצו להרביץ לי ולמה הלכתי למשטרה.
האם יש מקום לתבוע את המקום?
בית המלון לא סיפק אבטחה, לא שירות, ולא לקח אחריות על כך שישנם דיירים בבניין שפגעו באורחים שלהם.
יצויין שלא הגיע מאבטח כל העת, עד הגעת המשטרה.
בהזמנת המלון לא נאמר שזה מלון דירות ללא שירותי מלון ולבטח לכך שיש במלון דיירים ולא רק אורחים.
מנכל המלון התקשר ביום שלמחרת להביע הזדהות מול ההתנהגות המחפירה של דיירי הבניין אך טוען כי זו לא אחריותו.

אשמח להכוונה האם יש מקום לפעול למען הצדק.
האם יש לי דרך להגיע אל צילומי המקום?

היה ואתה חפץ לתבוע כספית - זה לא הפורום הנכון
לגבי צילומים - מאחר והמשטרה סגרה את התיק צריך להזדרז ולהוציא צו שיורה למלון להעביר צילומים

06/09/2020 11:36 רנית העברת תיק חקירה לעיון פרקליטות העברת תיק חקירה לעיון פרקליטות
שלום רב, בני נחקר לפני מספר חודשים לאחר שנתפסו ברכבו סמים בכמות די גדולה (אינני יודעת מה הכמות ובאילו סמים מדובר, אך היו גם סמים קשים). בני טען בחקירה כי הוא "נרקומן" והסמים לשימוש עצמי בלבד. קבלנו הודעה מהמשטרה שהתיק הועבר לעיון הפרקליטות וככל שיש לנו התנגדות נוכל להביע אותה בתוך 30 ימים. האם יש טעם בהגשת התנגדות או שמדובר באיזשהו הליך טכני מחויב בחוק? תודה רבה.

המסמך שקבלתם הוא למעשה הליך של יידוע - מיידעים את החשוד שהתיק עבר לגורמי התביעה והם שוקלים להגיש כתב אישום. כעיקרון, היה וההחלטה תהיה להגיש כתב אישום (מה שנראה כוודאי - לאור ההיקף והכמות) יזמנו אותו לשימוע. היה ותרצו שארחיב בנושא אתם מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני

04/09/2020 18:22 בני מסמכים רפואיים מסווגים מסמכים רפואיים מסווגים
מהכונן של הבן שלי נלקחו מסמכים רפואיים מסווגים שלו ושלי ונשלחו על ידיי פרודתו לבית דין פניתי למשטרה ותדהמתי אמרו שאין כאן עילה לתיק הריי זה פגיעה בחוק הגנת זכות האדם ואסור לפרסם כל מסמך ללא ידיעתו ואישורו מה לעשות למי לפנות ואם אכן צודק החוקר שלדעתי עובד בשיטת מצליח לסגור תיק

ככל ולאישה אין הרשאה וגישה למחשב ומה שהיא עשתה בגדר פריצה והפצת מסמך רפואי - אזי בוודאי שיש כאן עניין פלילי. על מנת לקבל ייעוץ מדויק יותר אני זקוק לנסיבות ופרטים נוספים. מוזמנים ליצור עמי קשר טלפוני

29/08/2020 17:18 רוני מור רישום פלילי רישום פלילי
שלום רב,


1) בהנחה ופלוני מגיש נגד אלמוני תלונה במשטרה - תוך כמה זמן על המשטרה לסגור את התיק (מחוסר עניין לציבור)?

דהיינו, כמה זמן יכולה להמשך חקירה עד שהיא מסתיימת ונסגרת?


2) בהנחה ואותו תיק נסגר (מחוסר עניין לציבור), האם אותו רישום משטרתי עשוי למנוע מאותו אלמוני להיות חוקר פרטי בהמשך?

3) לאיזה גופים יש גישה למרשם הפלילי, והאם תיק שנסגר מחוסר עניין לציבור מופיע באותו מרשם?


תודה.

חקירה בתיק ממוצע יכולה לארוך בין מספר שבועות למספר חודשים - תלוי בפעולות לביצוע.
בנוגע למגבלה ביחס לרשיון חוקר פרטי - כעקרון מי שיכול לראות תיקים סגורים זו רשימה מאוד מצומצמת של גופים והרוב המכריע הוא גופים בטחוניים

24/08/2020 17:16 שיר לוי האם כל אחד יכול להזמין משטרה לשכנים שלו? מה מידת הנזק לשכן האם כל אחד יכול להזמין משטרה לשכנים שלו? מה מידת הנזק לשכן
שלום,
שכנים הזמינו משטרה ומד"א לשכנים אחרים (זוג נשוי עם תינוק) בטענה ששמעו צרחות, מריבה, קללות ודברים מתנפצים. כשהשוטרים הגיעו לבית של הזוג עליו התלוננו, הזוג הודה שהיה ביניהם ויכוח קל אבל שום דבר לא נשבר ולא התנפץ. לא היו מכות, קללות וממש לא אלימות פיזית או מילולית. השוטרים שאלו שאלות ולבסוף ביקשו לקבל תעודת זהות למילוי דו"ח. אף אחד לא נעצר ולא הייתה חקירה, אבל הזוג חשש שהדברים נרשמו במשטרה וכעת תהיה להם בעיה במקום העבודה (שניהם עובדים במשרות ממשלתיות, עובדי מדינה), משום שהתלונה תתועד כרישום משטרתי. האם יש סיבה שהם יחששו? למעשה השכנים שהתלוננו עשו עוול לזוג והזמינו להם משטרה כאילו היו עבריינים. מה המשמעות של הדו"ח של השוטרים? האם זה רישום פנימי של פעולת שוטר? אם כן, מדוע צריך להזדהות עם תעודת זהות?

הגעת השוטרים היתה הכרחית לאור הדיווח. כל עוד לא זומנו לחקירה ונחקרו באזהרה הרי שלא נפתח תיק. למעשה, התיעוד הוא פנימי ברמת מלוי דוחות ולא מעבר. אין מה לחשוש מרישום משטרתי לחובת בני הזוג

23/08/2020 09:23 גיא שוכר גרם נזק במזיד לרכוש בדירה ששכר. שוכר גרם נזק במזיד לרכוש בדירה ששכר.
שלום רב,
שוכר גרם נזק במזיד לרכוש בדירה ששכר.
לפני גרימת הנזק הוא שלח הודעות איומים מפורשות ב-SMS כי זה מה שהוא מתכנן לעשות ("לשבור את כל הבית"). כולל שיחת טלפון מאיימת במפורש.
בנוסף איים בפגיעה גופנית.
הוגשה נגדו תלונה. חומר זה נמסר למשטרה.
המשטרה פטרה עצמה מלזמנו לחקירה משום מה ורק קיימו איתו שיחת אזהרה טלפונית.
בנוסף, ניידת משטרה הגיעה למקום להרגיע אותו לבקשתי, שוטר לא ממש הבחין אז במהות בנזקים שגרם.
בנוסף, ישנן עדויות של שכנים שראו אותו גורם את הנזק (באלפי שקלים).
מה ניתן\כדאי לעשות - טרם פינה את הדירה - חוזה מסתיים בקרוב.
בתודה מראש.

לא ברור ממה שכתבת האם התיק פתוח או נסגר? אם נסגר אתה יכול להגיש ערר
לגבי פינוי - תתייעץ עם עו"ד בתחום

התיק נסגר' ללא זימונו לחקירה, אלא בשיחה טלפונית עם החוקר.
עוד בהמשך, התברר לי כי אכן מימש את האיום, הרס רכוש וגרם נזק לדירה - שכנים כאמור ראו זאת.
עברו כשלושה חודשים מהגשת התלונה (שאז עדיין לא היה ידוע מה שהתברר מאוחר יותר, שאכן גרם נזק לדירה. בזמן הגשת התלונה הוא רק איים בגרימת נזק לגוף ולרכוש).

למיטב ידיעתי, לא ניתן להגיש ערר על הסגירה כעת לאחר פרק זמן זה. האמנם ?
ומה כן בכל זאת ניתן לעשות כרגע לדעתך מולו בנדון במישור הפלילי\נזיקי?

בתודה מראש!

אפשר לנסות להגיש ערר למרות שחלפו יותר מ-45 יום. צריך לצלם את התיק, לעיין בו ואז להחליט.
בנזיקי - פנה לעו"ד וקבל ייעוץ האם ניתן להגיש תביעה

15/08/2020 22:57 ישראל פטירה לאחר התעללות מטפל פטירה לאחר התעללות מטפל
שלום רב.
אבי ז"ל נפטר לאחר שמטפל גנב שעות סיעוד כשעזב את אבי בכל פעם לפני הזמן (לדברין על מנת לטפל במטופל אחר באותה חברה ואבי היה אומר לו שהוא צריך להשאר את כל השעות שלו וכנראה בגלל זה החליט להתעלל באבי ז"ל ובין יצר מעשי האינקוזיציה הוא סחט ספוג מלא בסבון ומאז אבי היה משתעל ללא הפסק ולא עזרו כל מה שנתנו לו וכשנשלחנו למיון והחדירו צינור לביטנו יצאו המוני בועות סבון והאב נפטר מזיהום קשה בריאות.הפרליטות סגרה את התיק בטענה שאינם יודעים כיצד יקבל בית המשפט צילומים שנעשו ללא אישור משטרה או בית משפט אך ביקרתי בשלושה בתי משפט ושלוש תחנות משטרה ונאמר לי שאין אישור כזה.
אני רוצה לתבוע את המטפל וחברת הסיעוד ואולי גם את ביטוח לאומי שלא עשו כלום כדי לחקור את האירוע וכשחוקר סירב לפתוח תיק על זיופי חתימות וגניבת שעות הוא אמר שיותר קל יהיה באם אפנה לביטוח לאומי ואבקש אסמכתא של הכספים ששולמו לחברת הסיעוד בגין זיופי החתימות אך פניות שלי לקבלת המידע לא זכו לשום תגובה

תפריד בין תיק החקירה (פלילי) לבין התביעה כנגד חברת הסיעוד (אזרחי)
לגבי התיק הפלילי - יש לכם זכות להגיש ערעור על סגירת התיק. לשם כך צריך לצלם את התיק ולבחון את חומר הראיות והאם סגירתו מוצדקת.
לגבי התביעה - אתה צריך לשוחח עם עו"ד המתמחה בענייני נזיקין

14/08/2020 19:39 אלכס אלה טלסקופית חוקי? אלה טלסקופית חוקי?
שלום רב
אלה טלסקופית כלי אגנת אצמית?
תודה מראש.

כל נשק קר - ברגע שמשתמשים בו בסיטואציות מסוימות - הופך להיות כלי שבעזרתו בוצעה עבירה. אין קשר להגנה עצמית

09/08/2020 17:34 אפרת הרחקת ילד (בוגר) מהבית הרחקת ילד (בוגר) מהבית
לעו"ד שלום, לאחי יש בעיה רצינית עם בנו בן ה-19.5. הבן חולה בסכיזופרניה וכן משתמש קבוע בסמים, מה שנקרא "תחלואה כפולה".
הבן חטף התקף לפני כשלושה שבועות, בעקבותיו הגיעו שוטרים לבית ולקחו אותו לבי"ח גהה. אולם אמו לחצה לשחרורו ולבסוף שוחרר במצב לא מאוזן. כעבור כשבוע לקה בהתקף פסיכוטי נוסף במהלכו ניפץ את הטלויזיה וזרע הרס רב בסלון הבית. כמו כן, היכה את אביו בלסת וגם איים על חייו. אחי ובנו הגדול, בן 22, הגישו תלונה במשטרה. עקב כך הבן הצעיר הורחק לשבועיים. בצו בית משפט הורחק בסה"כ לשבוע נוסף. תמוהה בעיניי איך השופטת שראתה את התנהגותו בבית המשפט לא כפתה עליו אשפוז, אלא שיחררה אותו לדרכו והאריכה את צו ההרחקה המשטרתי בשבוע בלבד. אחי מפוחד וכמעט לא מתפקד. הוא מאד חושש לחייו כאשר בנו הצעיר ייכנס הביתה בעוד 9 ימים. מה ניתן לעשות כדי להגן על חייו ? האם יש דרך למנוע את כניסתו של הבן הביתה כאשר ברור שמצבו לא יציב היות ונמצא בכל מיני "דירות מסתור" שאמו מסדרת לו במקום להימצא בטיפול רפואי ? ראוי לציין שאחי וגיסתי נמצאים בהליך גירושין מכוער, עובדה שרק "תורמת" להחמרת הבעיה. אודה לתשובתך, אפרת

ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה לצו למניעת הטרדה מאיימת

07/08/2020 21:21 דני שומר.מאבטח בהום סנטר בראשלצ, איים עליי שומר.מאבטח בהום סנטר בראשלצ, איים עליי

שלום רב

הגעתי לסניף הום סנטר בראשלצ, ואיתי עגלת קניות קטנה ,ארבעת גלגלים שמסייעת לי,הייתה שם שקית עם תרופות ומסכות שקניתי בסופר פארם, ועוד שקית עם פריטים קטנים, מאיקאה,השומר. מאבטח בכניסה ,דרש ממני להשאיר את העגלה בצד, בגלל השקית שהייתה שם,הסברתי לו שיש שם תרופות, ודברים קטנים מאיקה ואני לא יכול להשאיר דבר כזה בצד,, מצידי שיסגור את השקיות עם סרט, פלסטר או מה שבא לו,כשהימשיך לסרב, נגשתי למנהלת המשמרת בקופה הראשית, והיא אישרה לי להכנס עם העגלה,בדרך חזרה כשאני בא עם החשבונית אליו לדלת, הוא הניף לעברי אצבע,ואמר שזו פעם אחרונה שנכנסתי עם עגלה, בפעם הבאה הוא ידאג אישית שזה לא יקרה,וגם ויפעיל נגדי כוח,אם הוא יחליט,כי הוא הקובע, כך אמר, ולא המנהלת, יש לו נשק ופתיל קצר, אחד כזה יקבל ג'ננה, ויכול לפגוע בי, ,רוסי מבוגר רע ומגעיל,איזה אנשים הם מעסיקים שם,

אני מבקש לדעת כיצד להיתנהג בפעם הבאה שאתקל במצב כזה, האם הוא רשאי לאיים עליי, האם הוא קובע מעל מעל מה שקובעת המנהלת של החנות?האם הוא ראשי למנוע ממני להכנס לחנות עם העגלה, כאשר המנהלת מאשרת לי להכנס?ומה עליי לעשות במקרה ואחד כזה יפעיל נגדי כוח? או יפגע בי,אני מניח שהמחוקק היתיחס למצבים כאלה, מה אומרות התקנות?ואיך להגיב בסיטואציה כזו?

בתודה מראש עבור מענה

אני מציע שבפעם הבאה תתרחק ממנו, תישאר רגוע, והכל יבוא על מקומו בשלום. אין צורך לחפש מלחמות מיותרות...

עורכי דין מובילים בפורום פלילי

עו"ד ערן בן עמי

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

סיניה חריזי מוזס
עו"ד סיניה חריזי מוזס

עורך דין פלילי סיניה חריזי מוזס בעלת ותק ונסיון של כ18 שנים. מובילה בתחום המשפט הפלילי. ייצוג בכל הערכאות , חשיבה משפטית יצירתית, תוצאות מוכחות.

פסקי דין אחרונים בנושא פורום פלילי

החזקת סם שלא לצריכה עצמית

בחור צעיר הוחזק במעצר והואשם בייבוא סם מסוכן מהודו ובהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. עיינו בתיק לדוגמה שנוהל עלי ידי עוה"ד, מנהל פורום משפט פלילי באתר.