סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על פינוי בינוי(48)

פורום פינוי בינוי הוקם עבור כל מי שיש לו שאלה בנושא הקשור לתחום של פינוי בינוי והתחדשות עירונית. יש לכם שאלות בנוגע לפינוי בינוי באזורכם? מתלבטים אם לחתום על חוזה פינוי בינוי? רוצים להכיר את האפשרויות וההזדמנויות שפרוייקט בינוי פינוי יכול ליצור עבורכם? כאן תוכלו לקבל מענה מקיף, מקצועי ומהיר לכל השאלות, בין אם אתם דיירים, ועדי בתים, קבלנים, יזמים, אדריכלים, עורכי דין, שמאים או כל בעל מקצוע אחר. אנו מזמינים אתכם ללמוד על התחום של פינוי בינוי באמצעות שאילת שאלות ויצירת דיונים

קרא עוד

שאל בפורום פינוי בינוי

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

13/02/2019 00:18 דאנה בנוי פנוי בנוי פנוי
גרושה עם שני ילדים גר בשכירות
דחינו מכירת הבית עד סיום המשכנתא
גרה בשכירות
יש עכשיו פרויקט בנוי פנוי הבית הוא 150 מטר חשבתי שאולי נקבל 2 דירות קטנות
תשלום עבור שכירות לשני בתים קטנים
האם זה אפשרי וחוקי
12/11/2018 13:53 אוגי סרבן ? סרבן ?
לבניין שלי נתקבל היתר בניה.
כעת מוזמנים כולם לחתום על מסמכי הליווי הבנקאי.
היה מתנגד אחד שהסיר התנגדותו וחתם על ההסכם.
האם אדם כזה יכול לא לבוא לחתום על מסמכי הליווי הבנקאי ? הוא גם עדיין לא פינה את הדירה.. רוב הדיירים עזבו.
האם יש לו אפשרות לפגעע/להאט?
תודה

29/10/2018 20:11 מילנה זכויות של דייר מבוגר בפינוי בינוי זכויות של דייר מבוגר בפינוי בינוי
שלום רב. אמא שלי בת 70 ומוגדרת עיוורת 100 אחוז. בבעלותה קיים נכס שמיועד לפינוי בינו. כרגע במצב נוכחי לא יכולים להוציא אותה מהדירה כל עוד לא נותנים לה דירה אחרת. השאלה היא, אם היא מעבירה זכויות בנכס על שמי, האם עדיין חייבים לתת לה/לי דירה כנגד דירה או לחלופין יכולים לעביר אותה לשכירות ובמקום דירה חדשה לשלם כסך על פי עלות הבנייה? הודעה על תשובתכם.

19/10/2018 21:46 סיגלית מנחם M.sigal@012.net.il M.sigal@012.net.il
שלום רב, אנו בתהליך של פינוי בינוי והעו"ד שמייצג אותנו הוא גם עו"ד של הקבלן ואינו דואג לאינטרסים שלנו. להחליפו זה קצת בעייתי בשל העלויות וכי הפרוייקט נמצא כיום בשלב 3 מתוך 4. הקבלן סגר לנו את החנייה לבניין ועושה כראות עיניו בלי להתחשב בנו.כיום אנו רק 2 בעלי דירות שגרים ב-3 בנייני רכבת היתר שוכרים ופועלים זרים.
האם אין חוק שמגן עלינו?
דבר נוסף-בהסכם הפינוי נחתם שנקבל 4 חדרים לפי שטח הארנונה אך שכנתי מלמטה מקבלת 5 חדרים כי בארנונה רשום לה מעל 103 מר למרות שגודל הדירה דומה.
איך אוכפים זאת?
יש כאן משהו לא הוגן

07/08/2018 18:24 דורית התנגדות מאוחרת לתמא התנגדות מאוחרת לתמא
שלום
הפרויקט שבו נמצאת דירתי אושר בועדה בתנאים.המועד להגשת התנגדות היה באפריל. שכנים מסוימים לא הגישו התנגדות וארבעה חודשים לאחר המועד פנו לעיריה ולהורים של גן סמוך ומנסים להתנגד לפרויקט. שאלתי האם יש להתנגדות כזו שלא הוגשה מעולם וגם לא בזמן הקבוע בחוק למרות שקיבלה הודעה , סיכוי לעכב או לטרפד את הפרויקט שאו טו טו עומד לצאת לדרך
תודה

07/05/2018 16:39 רותי פינוי בינוי פינוי בינוי
שלום, בבניין בו אני גרה, בן שלוש קומות. ארבע כניסות. הגיע נציג כלשהו ואמר שהוא עובד עם עו"ד שהוא הנציג של הדיירים וביקש שנחתום שכל המתחם ייהרס ויבנה מחדש, על ידי חב' קבלנית מוכרת והבטיח הרבה הבטחות שלא רשומות בחוזה ובהדמיה שהראה לנו ועוד הוסיף שיתכנו שינויים. מסתבר שכמה דיירים חתמו לו. כשדיברתי אתם הבנתי שהם לא קראו את החוזה . מיד התלהבו וחתמו. הנציג אומר שיש לו כבר מספר חתימות מספיק להגיש בקשה לאישור העירייה. הפרוייקט מכיל חנויות ובתי קפה בקומה הראשונה של הבניין שאינם שם היום ומעולם לא היו. אני מתנגדת לחתום והוא אמר שלא יעזור לי. הבניינים שיבנו בני עשרים ושמונה קומות וזה לא סופי. ביקשתי לראות את שמונים אחוז מהחתימות והוא לא הסכים להראות לי. מה עושים ?

06/05/2018 06:39 רותי על פינוי בינוי על פינוי בינוי
שלום,אני דיירת במתחם דירות 4 כניסות . הבניין בן שלוש קומות. מבקשים להרוס את כל השרשרת ולבנות מגדלים בני עשרים ושמונה קומות ! באזור אין בנינים כל כך גבוהים ובנוסף, הם מבקשים להוסיף חנויות בקומה הראשונה ואפילו מסעדה. כל זה בתמורה לממד נוסף בדירה החדשה ומרפסת. זהו שינוי רציני ביותר ואנו לא מעוניינים למעט כ 40 אחוז שכן חתמו. מה עושים ?
נ.ב. נתנו לנו הדמיה של האזור ואמרו שהוא עתיד להשתנות.

19/03/2018 14:06 אירית יפוי כוח יפוי כוח
במידה ואני לא חותמת על יפוי כוח לעורך דין המייצג דיירים בפרויקט פינוי בינוי מה השלכות עבורי?
אני לא מתנגדת לפרויקט פינוי בינוי אך כל התהליך כבר נראה חשוש. בהתחלה היה יוזם אחד עם פרויקט שונה מהיזם הנוכחי. גם בכל אסיפה עם יזם פרויקט משתנה ואפילו לא קיבלנו חוזה עקרוני מה דירים יקבלו תמורת דירתם אם יסכימו להמשיך עם יזם נוכחי.

16/03/2018 01:54 אנונימי מחלוקת על עורך דין בייצוג פינוי בינוי. מחלוקת על עורך דין בייצוג פינוי בינוי.
שלום,
יש מחלוקת בין בעלי בתים אודות עורך דין שייצג אותם בפינוי בינוי.
אינני מעוניין לחתום עם עורך דין מסויים, אלא עורך דין אחר.

24/12/2017 05:44 חן התחדשות עירונית מתחם ההסתדרות גבעתיים התחדשות עירונית מתחם ההסתדרות גבעתיים
הועדה המחוזית לתכנון ובניה אשרה תוכנית פינוי בינוי ברחוב ההסתדרות גבעתיים 503-0204412 , לפני וקבעה כי אנו התושבים באחד המתחמים בתוכנית צריכים להתפנות ממקום מגורם האיכותי והמרווח למקום אחר בתוכנית ,כאשר כל התנאים שנקבל במתחם זה הם התנאים הגרועים בכל המתחמים בפרויקט . לדוגמא: נקבל שטח קטן משמעותית באזור הגרוע בתוכנית, עם המגדלים הגבוהים בתוכנית, מספר הדירות, צפיפות לדונם וכל דבר אחר הינו הרע ביותר בתוכנית מלבד דבר אחד: מציעים לנו פיצוי גדול יותר בדירה לעומת יתר המתחמים . ביקשנו עוד קודם לכן לאפשר לנו לבחור מקום מגורים לבחירתנו באחד המגדלים האחרים בפרויקט אבל זה לא אושר.
שאלות:
1.הועדה המחוזית לתכנון ובניה קבעה שהיא לא מקבלת את ההתנגדות שהגשנו קודם לכן: לפעול לפי סעיף 122 בחוק התכנון ובניה מכיוון שבתמורה המוצעת לנו נעשתה התחשבנות בבעלי הדירות . מכיוון שלא מאפשרים לנו לעבור לשטח אשר בפועל קרוב יותר משמעותית למגורנובפרויקט , רצינו לשאול: האם הועדה המחוזית יכולה להתעלם מהחוק ולפעול כרצונה ? האם החוק לא גובר על שיקולים תכנוניים? האם הועדה יכולה לפעול בניגוד לחוק בגלל שנקבעה לדוגמא מגבלה של מספר קומות במתחם הקרוב למגורינו ומסיבה זו תפעל נגד החוק ותשלח אותנו לגור במתחם הגרוע בפרויקט מכל הבחינות ?
2. אנו מתכוונים להגיש בקשה לועדה המחוזית לאפשר להגיש ערר למועצה הארצית. אם מהלך זה לא ישנה את ההחלטה ,אנו שוקלים להמשיך לאחר מכן בעתירה מינהלית . לפי מה שהבנתי יש לנו 45 יום להגיש עתירה מינהלית מרגע ההחלטה שניתנה אבל מצד שני הבנתי שרצוי למצות את ההליך בועדות התכנון כפי שרשמתי. תהליך הפנייה להגשת ערר ,קבלת תשובה מהמחוזית ואולי הגשת ערר /או לא להגיש ערר , לוקח לדעתי בין 30 ל-45 יום לפחות. במקביל התוכנית מתקדמת ללא טבלאות איזון ויקח כחודש לראות טבלאות איחוד וחלוקה. נראה שלא ניתן למצות את ההליך לפני שיחלפו להם 45 יום הניתנים להגיש עתירה מינהלית . מה ניתן לעשות ? האם 45 יום להגשת עתירה מינהלית נספרים מיום שהתקבלה החלטה אחרונה של הוועדה המחוזית לאפשר /לא לאפשר לנו להגיש ערר , או 45 יום לעתירה נספרים לאחר קבלת החלטת של המועצה הארצית לתכנון ובניה אם יאפשרו לנו להגיש ערר ?
3. האם יש לך הצעה אחרת לפעול ?
4.האם חייבים להגיע עם יצוג עו"ד לעתירה מינהלית ? איזה התמחות של עו"ד נדרשת ? נגד מי אנו עותרים נגד החלטת הגוף האחרון שהוא כרגע הועדה המחוזית לתכנון ובניה ?