סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על עורכי דין(708)

שאל בפורום עורכי דין

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום עורכי דין

עו"ד משה פרץ
איזור: תל אביב
פקס: 036126644
טלפון: הצג טלפון

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

15/05/2019 21:46 חן התנכלות בעבודה התנכלות בעבודה
שלום, אני עובד במשך כמעט שנתיים במקום מסויים ובמשך הזמן הזה קיבלתי אין ספור מחמאות ושבחים על עבודתי הטובה והרבה נמצא אף על כתב מעת הממונה עלי ומאחרים. אך במקרה ממש לפני שהייתי אמור לקבל קביעות משום מקום קראו לי לשיחה עם המנהל שבה נאמר לי שאני לא עובד כמו שצריך ושבעצם אני פוגע במקום עבודה והממונה עלי כי איני נשמע לו (אותו ממונה שכל הזמן שיבח אותי גם בכתב על עבודתי המצויינת והמעל המצופה). חלקתי על זה ומקום העבודה רצה לעשות בירור מול שנינו וזימנו אותי למה שנאמר לי לבוררות ביננו אך בשיחה התברר שזה בעצם שימוע ונעשה עלי עליהום מכל הצדדים ובעצם מסרו לי שאיני מקבל קביעות ושהחוזה עבודה שלי נגמר בסוף השנה בלי להאריכו. יצאתי משם פגוע ונסער, הלב דפק בעוצמה ונהייתי חיוור ובעקבות זאת נזקקתי לאישפוז. כרגע איני רוצה לחזור למקום העבודה וביקשתי שיעבירו אותי למחלקה אחרת אך מסרו לי שאני חייב לחזור לאותו התפקיד או להתפטר.
איני יודע מה לעשות ואפילו האם חוקי כל הדבר, אני רק בטוח שהצדק לא יכול להיות איתם כי הטענות שלהם שיקריות מכיוון שאפילו שבוע לפני ה"שימוע" נשלחו לי הודעות מהממונה עלי על כמה עבודתי טובה ושיבח אותי.
איני רוצה לחזור לאותו התפקיד תחת המחלקה הזאת ואיני רוצה להתפטר. מה עלי לעשות?

15/05/2019 21:49 חן המשך..

והאם במידה ואתפטר אוכל לדרוש פיצויי פיטורים.

בבקשה תענו לי

חן שלום,

צר לי על מסכת הייסורים שאתה עובר/עברת במקום עבודתך!

מבלי להתייחס לפרטי המקרה הספציפי שלך, מן המפורסמות היא שיש מעסיקים שבשעת השין, בטרם יידרשו לשנות את הסטטוס של העובד מארעי-זמני לקבוע, אז כי יהיה להם מאד קשה לפטרו, יש מי מהם שיחפשו ואף יצליחו למצוא אמתלות כדי לפטר את אותו עובד שהיה מסור כל אותה עת למקום עבודתו.
אני מניח שמדובר בחברה טובה ואטרקטיבית.

אנסה להתייחס, אומנם בכלליות, שכן חסר לי המון מידע לגבי מה קדם להליך שימוע, האם עשו לך הערכת עובד, וככל שהיתה הערכה כזאת, האם יש לך העתק כתוב...או מסמך כתוב שיכול לאשר זאת.
בנוסף, אני גם לא יודע האם השימוע נעשה BY THE BOOK, שכן יש שלבים שהמעסיק חייב לעבור המהווים תנאי סף לשימוע כדין.
כל זאת מבלי להידרש לשאלה - האם קמה למעסיק עילה אמיתית לפטר אותך באופן שהוחלט לפטר אותך ככל שקבלת כבר מכתב פיטורים ליד, שכן גם לפרט זה לא התייחסת בתיאור המקרה.

יש עוד פרטם רבים בפאזל שחסר כדי לתת לך ייעוץ ו/או הכוונה בעניין.
חלילה, כדי שלא תצא תקלה תחת ידי, אוכל רק לומר שעל פניו, בהתבסס על נתוני הרקע שפרטת, בסיוע של עו"ד, תוכל "לתקוף" בהליך משפטי בבית דין לעבודה את החלטת המעסיק לפטרך ולקבל לא רק את הפיצויים להם אתה דורש אלא גם הרבה מעבר לכך, ודיי לחכימא ברמיזא.

אתה שואל מה אתה צריך לעשות כדי לשמור על הזכויות שלך מחד, ולא לחזור לאותו מקום עבודתך מאיך? זה אך ורק בדרך של הגשת תביעה לבית דין לעבודה, וככל שיש לך ראיות שתומכות בטענותיך, שכן המוציא על חברו עליו הראיה, הרי שיפה שעה אחת קודם לפעול בעניין!!!

לפיכך, אני מציע לך בחום להגיע לייעוץ משפטי אצל מי שמתמחה בדיני עבודה כדי להבין את מצבך המשפטי לעומק, ואיך להתגונן מפני ההחלטה של מעסיקך לפטרך, לשיטתך, על לא עוול בכפיך, בטרם נתבשרת כי אתה עומד להפוך לעובד קבוע.

ככל שתרצה לקבל ייעוץ משפטי מאתנו, ומעבר לכך, נשמח לעמוד לרשותך.
כל שעליך לעשות זה ליצור קשר לפי פרטי ההתקשרות שרשומים מטה.

בהצלחה!
עו"ד איתן אמירי,
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או 054-7649435 לעו"ד איתן אמירי מהמשרד או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.

01/06/2019 17:45 ניצה חיי מה לעשות במצב כזה מה לעשות במצב כזה
הבת שלי עברה החלקה מאוד כושלת בשער הספרית ניסתה לתקן ורק יוצר הסב נזק דרשנו את כספינו חזרה היא סירבה אמרתי שאפרסם בפייסבוק את המקרה וכן כך וקראתי לה ספרית זבל היא תובעת דיבה והוצאת לשון הרע מה אני יכולה לעשות מנגד האם אוכל לתבוע נזיקין על שערה של ביתי? בכלל מה כדאי לעשות מנגד

ניצה שלום,

שאלת שאלה דומה בתאריך 18.05 וקבלת תשובה מפורטת בתאריך 24.05!

את חוזרת לפורום ושואלת שאלה דומה בניסוח קצת אחר.

איני יכול להתייחס פרטנית לשאלתך שכן לא ראיתי את הפוסט ולא את תביעתה של התובעת!

כתבתי (ראי למטה!) שבתך חשופה על מעשיה לתביעת לשון הרע וזה מה שקרה!
עדיין חובת ההוכחה כי מעשה בתך עולה בכדי לשון הרע מוטל על התובעת - הספרית.
כמובן שיש דרך להתגונן מפניה בכתב ההגנה שאת נדרשת להגיש.

בנוסף, ככל שקיימת עילה, וצריך לבחון זאת לעומק, תוכלי להגיש תביעה נזיקית כנגד הספרית בגין הנזק שנגרם לבתך, ככל שבתך תוכל להוכיח את הנזק - סיפור לא פשוט אבל אפשרי!

את שתי כתבי הטענות - כתב ההגנה של בתך והתביעה הנזיקית כתביעה שכנגד את צריכה להגיש יחד!

כתב תביעה שכנגד הוא כלי המיועד למנוע ריבוי הליכים משפטיים בין אותם בעלי דין.

כך, נתבע אשר סבור כי יש לו עילת תביעה נגד התובע בתביעה המקורית יכול להגיש תביעה נגדו בבית המשפט, גם אם לא קיימת זהות בין העילות.
בירור התובענה המקורית והתובענה הנגדית ייעשה בדרך כלל יחד, אולם לפי תקנה 53 (ב) רשאים הרשם או בית המשפט, לפי בקשת בעל הדין או ביוזמתו, להחליט על הפרדת התביעות אם נראה כי לא ראוי לפסוק בשתיהן באופן מאוחד.

לאור מגבלות הפורום, שתפקידו יותר לתת מידע כללי והכוונה ולא מעבר, לא אוכל להוסיף יותר על הנכתב.

ממליץ לך בחום לפנות לעו"ד לייצוג בעניין, אחרת בתך עלולה למצוא עצמה בתסבוכת משפטית עם פיצוי גבוה מאד שהיא צריכה לשלם לספרית!!! - עד לסך של 50,000 ₪, ללא הוכחת נזק, ובמקרים בהם, ניתן להוכיח כי למפרסם הייתה כוונה לפגוע, ניתן לקבל פיצוי כספי של עד 100,000 ₪.


תוכלי לפנות למשרד משה פרץ ושות' ולקבוע פגישת ייעוץ או לפנות אליי ישירות לנייד שלי לפי פרטי ההתקשרות שמפורסמים בסוף התשובה למטה.

ברכה והצלחה.

עו"ד איתן אמירי
משרד משה פרץ ושות'

להלן תשובתי מתאריך 24.05.2019:

האם דברי לשון הרע אשר נכתבים מעל גבי רשת הפייסבוק מהווים הוצאת דיבה ויכולים לגבש עילת תביעת לשון הרע לפי חוק איסור לשון הרע? התשובה החד משמעית לעניין היא כן!

לא ראיתי מה בתך פרסמה, והשאלה הנשאלת בעניינה - האם דברי לשון הרע אשר פרסמה בפייסבוק הם אכן דברי לשון הרע , קרי: דברי השמצה אשר נועדו להשפיל ולבזות אדם בהתאם להגדרות הקבועות בחוק.

רשת הפייסבוק חשופה בפני אלפי גולשים ומכאן שכל פוסט שמועלה יכול באופן פוטנציאלי להגיע לעשרות, אם לא למאות ולאלפי גולשים ומשכך מרכיב הפרסום בהתאם לחוק איסור לשון הרע בוודאי מתקיים ומתגבש כאשר "פוסט" מועלה ברשת הפייסבוק.

מאידך - פרסום לשון הרע בפייסבוק נתפס על ידי בתי המשפט פחות חמור מפרסום לשון הרע במסגרת עיתונאית מקובלת שכן הרשת נתפסת כמדיה חברתית והנכתב בה נתפס ברוב המקרים כתחלופת דעות של אנשי מהשורה,להבדיל מ"תחקירים עיתונאיים" ולכן כפלטפורמה שאין לייחס לה בדיקה רצינית ומעמיקה של דברים, שהקורא מתרשם ממנו ומתייחס אליו בהתאם. פרסומים עובדתיים שקריים עדיין יזכו ליחס דומה לכל פרסום אחר ואולם פרסום של דעות ברשת הפייסבוק נתפס כיותר לגיטימי ומקובל, ופחות כמושא לתביעות לשון הרע.פרסום בפייסבוק נחשב גם כפרסום חולף שכן הוא יעלם בדרך כלל בתוך שעות ספורות בין שאר הדברים המועלים ברשת, ואינו פרסום הנשאר לתמיד כגון ספר.

חוק לשון הרע קובע כי שמסבר בית המשפט הדן בתביעות הוצאת דיבה או לשון הרע, כי הנתבע אחראי, בסמכותו לפסוק לתובע, פיצוי כספי, עד לסך של 50,000 ₪, ללא הוכחת נזק, ובמקרים בהם, ניתן להוכיח כי למפרסם הייתה כוונה לפגוע, ניתן לקבל פיצוי כספי של עד 100,000 ₪.

כעת נשארת השאלה שתמיד ולעולם פתוחה לפרשנות משפטית, האם הדברים שפורסמו ע"י הבת שלך כ"פוסט" ברשת הפייסבוק דברי לשון הרע הם?

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או 054-7649435 לעו"ד איתן אמירי או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם

28/05/2019 23:13 יוסי אזולאי הוצלפ במאגר נתוני אשראי הוצלפ במאגר נתוני אשראי
נפתח נגדי הוצלפ שטרות (שטר ביטחון שכר דירה)
הגשתי התנגדות שהתקבלה ונקבע המשך משפט בסדר דין מקוצר.במאגר האשראי החדש אני מופיע בעל תיק הוצלפ ומוגדר חייב שלא עומד בהתחיביותיו. והדבר פוגע בהתנהלות הכלכלית שלי באופן מהותי.מה ניתן לעשות ?הרי יתכן שבתום ההליך המשפטי אזכה ואף אפוצה.. וההגדרה הנל אינה נכונה מכוון שכל ההליכים בתיק מבוטלים עד הכרעה

שלום יוסי,

כרגע יש הליך תלוי ועומד בעניינך, ולפי מה שאני מבין אינך מיוצג ע"י עו"ד, ומכאן השאלה.

ככל שהוכרזת "הכרזה על חייב מוגבל באמצעים" ובגין כך הנך רשום במרשם החייבים המוגבלים, הרי ככלל, ביטול הרישום וההגבלות יכול וייעשה רק לאחר:
פירעון החוב.
לאחר ביטול הגדרתו של החייב כמוגבל באמצעים.
לפי החלטת הרשם, במקרים מיוחדים.

יש דרכים נוספות לבטל את ההכרזה על החייב כמוגבל באמצעים, במסגרתה תתבטלנה גם ההגבלות הרבות שהוטלו על החייב, אלא אם קבע הרשם כי ההגבלות יישארו בתוקף, ואין אני יודע מה קורה בעניינך לפרטי פרטים.

משרדנו עוסק שנים רבות בייצוג חייבים, וככל שאתה חפץ בייעוץ פרטני בתשלום, אתה מוזמן להשאיר פרטים או לפנות למשרד וננסה לעזור לך.

בהצלחה!
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.

28/05/2019 18:22 יבגני רישום משטרתי רישום משטרתי
שלום רב. יש לי רישום פלילי מלפני יותר מ 9 שנים, על סעיף שימוש פחזני באש. כרגע אני מתכנן להגיש מסמכים לוויזה עבודה לאחת המדינות באירופה וכחלק מהממסכים אני צריך את תעודת היושר מהמשטרה. השאלה היא האם הרישום המשטרתי יכול להופיע בגרסת התעודה שהם שולחים לשגרירות? והאם הוא יכול למנוע ממני לקבל ויזת עבודה?

שלום יבגני,

קשה לענות תשובה ספציפית לשאלה כללית, אם איני יודע מה שום ברישום הפלילי, האם התיק נסגר בטרם הוגש כתב אישום, ומאיזו סיבה?
ובמידה והוגש כתב אישום כנגדך, האם הורשעת?
וגם כמה זמן בדיוק חלף עבר מאז ביצוע העבירה?
והאם יש עוד עבירות לגבהים יש רישום פלילי?

ככלל, התשובה לשאלתך חיובית!

רק עבירה שהתיק בעניינה נסגר על סעיף חוסר אשמה לא מופיעה ברישום הפלילי.
בכל מקרה אחר, כל הרישומים לכל העבירות מופיעים.

בלי שום קשר לעבודה זו או אחרת לה אתה רוצה להכיש מועמדות, ככל שהמדובר בעבירה יחידה ורישום יחיד, הייתי ממליץ לפני הכל ואחרי הכל לפנות למשטרת ישראל בבקשה למחוק את הרישום.

בעניינך, ככל שחלפו 10 שנים מיום העבירה, אפשר להגיש בקשה לביטול הרישום הפלילי!
המקרה שלך הוא בתפר, 9 שנים בקירוב, ולכן עדיין הייתי מציע לך לנסות את מזלך, בגלל שהמקרה שלך בתחום האפור, הייתי מציע להשתמש בשירותי עו"ד שיידע לנסך את הבקשה בדרך שיש בה להביא לביטול הרישום!

מניסיון שלי במקרים דומים, זה יכול לעבוד!

ככל שאתה חפץ בכך, אשמח לעזור לך בעניין. תוכל לפנות לפי פרטי ההתקשרות הרשומים מטה.

בהצלחה!

עו"ד איתן אמירי
משה פרץ ושות', משרד עו"ד

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או 054-7649435, או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.

03/05/2019 09:50 יפה פרדה yafa113388@gmail.com yafa113388@gmail.com
שלום רב , ובכן השאלה שלי כך אמא שלי בת (70) קנתה בית יחד עם אבי (כרגע אבי לן בבית אבות ) , ויש לי אחות שגרה איתנו בת 45 גרה יחד עם הבן שלה בן 14 אמא שלי רוצה להוציא אותה מהבית אם זה אפשרי ? אחותי מתעללת בה אומנם לא פיזית אבל מילולית גרה בבית לא עובדת עושה כרצונה חיה על חשבונה של אימי ולא עושה לה נחת כלל

0543490728

שלום יפה,

קבלת מענה בטלפון לבקשתך.

בהצלחה!

משה פרץ ושות', משרד עו"ד

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או 054-7649435 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.

28/05/2019 16:00 יוליה פגיעה ברכוש פגיעה ברכוש
לפני מספר ימים הגיע אלינו הביתה אדם שביקש את המזגן הישן שעוד היה תלוי בביתנו.
אמא שלי הכניסה אותו ואמרה שיזהר כיוון שיש מזגן תחתינו (בניין דירות).
בדיעבד הסתבר שהמזגן נפגע והשכנה מחפשת את האשמים ע"מ שישלמו לה על מזגן חדש.
אין לי מספר טלפון או את השם של האדם שלקח את המזגן הישן שלנו (ופגע בשלה).
האם אנו נצטרך לפצות אותה?

שלום רב,

ככל שיוכח ע"י השכנה כי הנזק למזגן שלה נגרם לה מדירתכם, הרי שתדרשו לפצות אותה על הנזק.

"המוציא על חברו עליו הראיה" - השכנה צריכה להוכיח כי אתם הגורם לנזק, אלא אם כן, הודיתם כבר.

לא בטוח בכלל שאתם נדרשים לשלם לה על מזגן חדש - שיעור הפיצוי צריך להיות תואם פחות או יותר לשיעור הנזק, ולא מה שאדם חפץ שישלמו לו.

בהצלחה,

משה פרץ ושות', משרד עו"ד

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.


28/05/2019 05:44 יובי קבלה חדר במלון עם סדקים וקירות מתקלפים ובריכה ללא פעילות קבלה חדר במלון עם סדקים וקירות מתקלפים ובריכה ללא פעילות
הי,לפני כשבוע הזמנו דרך אינטרנט מלון.
כשהגענו קיבלנו חדר עם סדקים על הקירות קירות מתקלפים וכו...
ובנוסף וחשוב שהבריכה היתה סגורה,לא נאמר לנו לפני.
אשמח לקבל מענה תודה
בברכה 0523316000

יובי שלום,

חסרים לי נתונים:

1. מה הייתה עלות חבילת הנופש הכוללת?
2. האם ההזמנה בוצעה מול סוכן נסיעות או גורם מתווך אחר או ישירות מול אתר של בית המלון?
3. האם פניתם לבעל המלון להחלפת חדר, או ש-"עצמתם עיניכם" וקבלתם את "הגזרה" תוך שאתם ממשיכים לשהות במלון?
4. האם יש בידיכם ראיות - צילומים של החדר? רמת השירות לפי מה שהובטחה באתר ההזמנות?

בכל אופן, ככל שפניתם לגורמים הרלוונטיים מבעוד מועד לביטול/שדרוג/קבלת פיצוי וכו'...ונעניתם בשלילה, יש בידכם האפשרות לשלוח מכתב התראה ע"י עו"ד.

אפשר לדלג על שלב זה ולהגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.
לרוב, ניסוח נכון של התביעה, כולל עגמת נפש, יזכה אתכם בפיצוי כספי.
אפשר להיעזר גם בעניין זה עם עו"ד.

בהצלחה!

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.

27/05/2019 19:06 ד.ס. זיוף קילומטרז' זיוף קילומטרז'
הונאת קילומטרז. קניתי קטנוע יד 1 מסוחר על הקילומטרז וברישיון רכב היה רשום 19,000 קמ. אחרי קרוב לשנה מהקניה הקילומטרז מראה 32,000 קמ המוסכניק שלי הראה לי שיש לקטנוע שלי גם מד מיילים ושם רשום 82,000 מייל שהם 132,000. כלומר לשעון של הקטנוע יש רק 5 ספרות וכשהקטנוע היגיע ל100,000 קמ השעון חזר ל00000 מעצמו. ובטסט השנתי היה טסטר 'לא ישר' שרשם ברישיון רכב את מה שרשום על המד והתעלם מהרישון רכב הקודם. רציתי לשאול מה ניתן לעשות בנושא? ואיזה מידע ומסמכים אפשר לקבל ממשרד הרישוי? תודה מראש.

שלום רב,

מבלי להיכנס לפרטי המקרה, שכן המסמכים אינם לנגד עיניי, ואין בכוחי לחוות דעה בעניין בשלט, הייתי מציע לך לפעול בדרך הבאה:

1. ליצור קשר עם בעל הקטנוע הקודם וליידע אותו על הדבר ומבקש לקבל פיצוי.

2. ככל שהוא יתנער מאחריות ו/או יסרב לשתף פעולה, לשלח מכתב מעו"ד בבקשה לקבל פיצוי, תוך ציון כי המדובר בעבירה פלילית - זיוף, עם כל המשתמע מכך, תוך ציון סעיף העבירה וכיו"ב. -עו"ד מנוסה כבר יידע מה לכתוב, אז כי סבכת את המוכר עם רשויות אכיפת החוק, ותתכן שתפתח חזית של המדינה מולו ככל שיוחלט לפתוח בחקירה, ובהמשך, להגיש כנגדו כתב אישום. שוב, סיכוי לא גבוה, אך וודאי יכול לשמש מכשיר הרתעתי מעצם הידיעה כי המדובר בעבירה פלילית.
בדר"כ, כדי להשתיק את העניין - פה זה אמור להסתיים.

3. היה ועדיין בעל הקטנוע יתעלם מהעניין, עומדת בפניך מספר אלטרנטיבות מקבילות, הן הגשת תלונה למשטרה...וכן תביעה בבית משפט לתביעות קטנות.

לא יודע מה ערך הקטנוע, אבל לאחר כל הסאגה הזאת סביר להניח שתזכה לקבל פיצוי.

לשאלתך אילו מסמכים - כל מסמך המהווה ראיה המוכיחה כי הקילומטרז עליו הצהיר המוכר ל פ נ י הקניה אינו הקילומטרז האמיתי, יש בו כדי לסייע לך בהליך שכן המוציא על חברו עליו הראיה. בלי ראיות אין לך סיכוי כי זה מילה כנגד מילה, וגם הטענה כי בוחן הטסט לא בצע את תפקידו נאמנה, תהיה קשה עד מאד להוכחה.

יוער, כי ככל שיוכח כי עצמת את עינך במשך תקופה כה ארוכה על אף חשד סביר מצידך לעניין התרמית, קרי: "התעוררת" רק אחרי שנה, הצד שכנגד עלול להעלות טענת רבות, בכללם טענת שיהוי אפשרית מצד אותו מוכר. עדיין, ככל שיש בידיך ראיות מוצקות, גם התיישנות נספרת מרגע שבו נודע לך התרמית או ההונאה ע"י המוכר.

בהצלחה!

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.

27/05/2019 18:37 אביבית משה הסכם ממון/ הסכם חיים הסכם ממון/ הסכם חיים
נשואה 38 שנה רוצים לעשות עכשיו הסכם שישרת גם אם נתגרש.
1. מה ההבדל בניהם?
2. מה כדאי לעשות?
3. האם אפשר להכניס סעיף של אפוטרופסות של הילדים בעתיד עלינו?

אביבית שלום,

אעשה לך קצת סדר בבלגן:

הסכם לחיים משותפים זה רק לידועים בציבור!

הסכם ממון הוא הסכם הנערך בין בני זוג במהלך הקשר הזוגי, המסדיר את ענייניהם הרכושיים, לפי רצונם, במקרה של פרידה ובמקרה של פטירה.

אתם נשואים ולכן צריכים לעשות הסכם ממון לאחר נישואין ולאשר אותו בערכאה משפטית - ביהמ"ש לענייני משפחה או בית דין רבני.

מטרת הסכם הממון מטרתו להחיל הסדרים רכושיים בהתאם לרצון הצדדים כדי למנוע מצב משפטי בו יחול כברירת מחדל, ההסדר הרכושי הקבוע בחוק, כאמור.

במקרה של פטירה: הסכם הממון קובע מהם הנכסים השייכים לכל אחד מבני הזוג, ובהתאם לכך, נכסים אלו יהוו חלק מעזבונו של הנפטר

בהסכם מפורטים, בדר"כ, כלל נכסיהם של בני הזוג, ערכם והבעלות עליהם.

הסכם הממון יכול להכיל נושאים נוספים אשר כרוכים בגירושין ו/או פרידה, אך עם זאת, ישנן סוגיות שלא ניתנות להסדרה בהסכם ממון, למרות הסכמת הצדדים!!! לא ניתן לקבוע הסדרים לאחר המוות, אלא רק במסגרת צוואה. לא ניתן לקבוע הסדרים לגבי מזונות ומשמורת לילדים שטרם נולדו, לא ניתן לקבוע סנקציות כלכליות עקב סירובו של צד להסכם הממון לתת (גבר)/לקבל (אישה) גט, שכן ההלכה אינה מתירה כפיית גט (גט מעושה)

אפשר ככלל, להכניס הסכמות לעניין משמורת - אפוטרופסות ומזונות רק לילדים שכבר נולדו!

מאחר ואתם נשואים מציע לעשות הסכם רק עם עו"ד ולא לחפש קיצורי דרך!

ככל שאת חפצה בכך, תוכלי גם לפנות אליי לקבל סיוע בעניין דרך משרדי או פרטי ההתקשרות שמופיעים מטה.

בהצלחה!

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או בנייד 054-7649435 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.27/05/2019 11:19 רחל ליוויו עורך דין ליוויו עורך דין
מעוניינת בסגירת תיק ברווחה עקב שיקום כלכלי ואי צורך בשירותי הנל. אך אינני מעוניינת כלל לבוא במגע עם הנל.
האם יש באפשרותי לשכור שירותי עורך דין שיעשה זאת עבורי?

רחל שלום,

סעיף 20 לחוק לשכת עורכי הדין מייחד את הפעולות הבאות לעורכי דין בלבד:

ייצוג אדם אחר וכל טיעון ופעולה אחרת בשמו לפני בתי משפט, בתי דין, בוררים וגופים ואנשים בעלי סמכות שיפוטית או מעין שיפוטית;
עריכת מסמכים בעלי אופי משפטי בשביל אדם אחר, לרבות ייצוג אדם אחר במשא ומתן משפטי לקראת עריכת מסמך כזה;
ייעוץ וחיווי דעת משפטיים.
ייצוג אדם אחר וכל פעולה אחרת בשמו בפני:
רשם ההוצאה לפועל;
לשכת מרשם המקרקעין;
הפקיד המוסמך לעניין חוק בתים משותפים, תשי"ג-1952;
רשם החברות;
רשם השותפויות;
רשם האגודות השיתופיות;
רשם הפטנטים והמדגמים;
רשם סימני המסחר;
פקיד השומה ונציג מס ההכנסה לעניין פקודת מס הכנסה;
המנהל לעניין חוק מס שבח מקרקעין, תש"ט-1949;
מנהל מס עזבון לעניין חוק מס עיזבון, תש"ט-1949.

עם זאת, סעיף 21 לחוק קובע כי אין בהוראות לגבי ייחוד המקצוע כדי לפגוע בסמכות ייצוג של אישים אחרים, בנסיבות מסוימות, כגון ייצוג לפני בתי דין דתיים ולפני בתי דין צבאיים, ייצוג של נישום בידי רואה חשבון או יועץ מס בפני רשות המיסים, סמכויות של סוכן פטנטים, ייצוג ארגון עובדים או מעבידים בבוררות לענייני עבודה או בקשר להסכם עבודה, ועוד.

שירותי הרווחה, אינם נכללים בקטגוריית של אחד מהגופים האלה, ואם אינם מוגדרים כגוף שיפוטי או מעין שיפוטי, כך שספק אם הדבר אפשרי.

בהצלחה!

יובהר ויודגש כי, אנו עושים כל שביכולתנו לענות תשובות על שאלות הגולשים בצורה מקצועית, אך לרוב, המדובר בתשובות כלליות בלבד. לפיכך, המידע הניתן אינו מהווה יעוץ משפטי אינו מהווה תחליף להתייעצות פרטנית עם עורך דין העוסק בתחום. המסתמך/ת על המידע שבפורום עושה זאת על אחריותו/ה בלבד. בכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין לפני נקיטת כל הליך ולא להסתמך על מקורות מידע כלליים.

לייעוץ משפטי פרטני ומסודר בהתאם למקרה הספציפי ניתן לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ בטלפון 03-6126633 או להשאיר פרטים דרך לשונית "קבל ייעוץ אישי" ונעשה מאמץ לשוב אליך בהקדם.


עורכי דין מובילים בפורום עורכי דין

עו"ד ליאת גלילי פרל

"משרדי מעניק ייעוץ וייצוג בנושאים שונים בקניין רוחני, מול גופים ורשויות שונות, בארץ ובחו"ל, תוך הקפדה על ידע ומקצועיות ..."

עו"ד סיון שטינברג פליישר
עו"ד סיון שטינברג- פליישר

"לוחמת על זכויות לקוחותיי ללא פשרות, כאשר לנגד עיני כל העת טובתם האישית בלבד..."

עו"ד יריב קדם

"המכנה המשותף של לקוחותינו הוא פעילות מסחרית, עסקית ו/או משפטית בתחום הקניין הרוחני או סחר בינלאומי..."

עו"ד לירון פרמינגר

"על מנת לספק ללקוחותיי את השירות הטוב ביותר, מקפיד על לימוד מקיף ורחב אודות עסקיהם"

עו"ד עוז חיים

"איננו נרתעים מעבודה קשה, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות ללקוחותינו, ומחויבים לשירות יעיל ואמינות..."