סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על לשון הרע(64)

שאל בפורום לשון הרע

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

22/01/2016 02:00 ציפי לוין השפלה בעבודה השפלה בעבודה
אני עובדת כקופאית באחת הרשתות הגדולות. מנהל חדש שהגיע למקום, רצה להוכיח את סמכותו ופשוט צרח עלי לפני הלקוחות ושאר העובדים שאני איטית מאוד, ושתמיד חסר בקופה שלי כסף ומעניין למה. אני הרגשתי כל כך מושפלת שיצאתי מהמקום במהירות ועם דמעות. האם זה נחשב ללשון הרע?

שלום,
יש לבחון את דברי המנהל במדויק. על-פניו, נראה כי קיימת עילה. אמליץ לפנות ליעוץ פרטני לבחינה מעמיקה של פרטי המקרה.

20/01/2016 22:51 אלמונית מייל על נטייה מינית בעבודה מייל על נטייה מינית בעבודה
מקום העבודה שלנו, החליט לעשות יום גיבוש והעביר מייל לכל העובדים שבו היה רשום שכולם מוזמנים להגיע עם בני או בנות זוגם כאשר בסוגריים היה רשום עם סמיילי "זה לא המקום והזמן לצאת מהארון והמבין יבין ". כל העובדים ידעו בדיוק שהכוונה אלי אני לסבית לא מוצהרת וזה הביך אותי נורא וכמובן שלא הגעתי ליום הזה כי הרגשתי מושפלת. האם זה בגדר לשון הרע?

שלום,
במקרה המתואר, על פניו, נראה כי קיימת עילה, גם במסגרת חוק איסור לשון הרע וגם לפי חוק הגנת הפרטיות. יכול להיות שתעלה שאלה לעניין המישור הראייתי, להוכיח שהכוונה אליך אך בכל מקרה אמליץ לך לבחון את המקרה באופן פרטני עם עורך דין.

19/01/2016 01:31 עדי לשון הרע במסגרת תביעה משפטית לשון הרע במסגרת תביעה משפטית
שלום רב,
אני רוצה להגיש תביעה כנגד השכן שלי בבית המשפט לתביעות קטנות. מדובר בשכן בעייתי ביותר, ואני רוצה לתאר את התנהגותו ואת האופי הבעייתי שלו בכתב התביעה, במילים בוטות. האם הוא יוכל לתבוע אותי בגין לשון הרע? תודה

חוק לשון הרע קובע כי פרסום דברים שנאמרים או נכתבים על-ידי בעל דין תוך כדי דיון במסגרת ההליך המשפטי ולמטרתו נכללים תחת הגנת פרסום מותר ולא ישמשו עילה למשפט אזרחי.

19/01/2016 19:48 מלי לשון הרע בטוקבק לשון הרע בטוקבק
שלום רב,
אני זמרת מלווה של אחד הזמרים המובילים. הייתה כתבה באינטרנט על אחד המופעים שלנו, עם תמונה שלי ושל הזמר, כתבה שיווקית. אחד מהגולשים כתב טוקבק שמכפיש את שמי, ורשם שאני מנהלת רומן עם הזמר ושהוא ראה אותנו ביחד בבית מלון ואחרי זה היו מלא תגובות עם נאצות של ממש. כל הפרסום אינו נכון כמובן וממש הזה ממש מזיק לי. איך מתמודדים במקרה של לשון הרע בטוקבק? תודה

שלום,
יש לבחון תחילה את דברי הפרסום האם מהווים לשון הרע. במידה וקיימת עילה ניתן לפעול כנגד הטוקבקיסט ואף כנגד אתר האינטרנט בהתאם לנוהל ״הודעה והסרה״ לפיו ניתן לפנות לאתר המפרסם ולידע אותו אודות הפרסום הפוגעני על מנת שיסירו. מציע כי תפני לעו״ד לקבלת יעוץ פרטני.

17/01/2016 14:44 גלי פרסום חוות דעת שלילית על מלון בפייסבוק פרסום חוות דעת שלילית על מלון בפייסבוק
שלום רב,
התארחתי באחד מבתי המלון של רשת ידועה והשירות היה פשוט מזעזע. האם מותר לי לפרסם את כל מה שאירע לי במלון בפייסבוק? האם זה יכול להיחשב כלשון הרע? תודה

היי גלי,
תלוי מה תפרסמי וכיצד תתנסחי אך בהחלט הדברים יכולים להיחשב כלשון הרע. במקרים מסוימים קיימות הגנות למפרסם בחוק איסור לשון הרע כהגנת אמת הפרסום במידה ואכן הדבר שפורסם היה אמת והיה בפרסום ענין ציבור.

18/12/2015 06:54 כוכי אחוזים מתוך התביעה לעו אחוזים מתוך התביעה לעו"ד
שלום רב לעו"ד קובי שדה
דיירת שחילקה דפים בכתב ידה לכל השכנים ולכאורה יש בזה לשון הרע, הדיירים רוצים לתבוע אותה, אבל אין אפשרות כספית לשכור עו"ד, האם קיימת אפשרות שעו"ד יקבל אחוזים מסכום התביעה מבלי לשלם מראש סכומי כסף.
בכבוד רב ובתודה
כוכי

היי כוכי,
הסכמי שכ״ט משתנים מעורך דין לעורך דין. תלוי במדיניות המשרד וכמובן בהערכת סיכויי ההצלחה בתיק. אני מניח שיש עורכי דין שעובדים על אחוזי הצלחה בלבד.
בהצלחה.

05/12/2015 00:02 מושון חלוקת דפים לכל הדיירים חלוקת דפים לכל הדיירים
שלום לעו"ד קובי שדה
דייר בבניין מגורים תבע דייר אחר על אלימות מילולית, התקיים דיון משפטי ובין החלטותיה של השופטת היו החלטות שלא היו לטובת התובע, בערב יום המשפט חילק התובע דפי A4 לכל הדיירים בתיבות הדואר ובהם היה כתוב באותיות גדולות על כל הדף, בכתב ידו: "ניצחתי את השקרנים איזה כף לי", האם ישנה בכתיבה הזו ובחלוקת לתיבות לכל הדיירים משום הוצאת לשון הרע.
תודה ובכבוד רב,
מושון

לשון הרע מוגדרת בחוק איסור לשון הרע, בין היתר, כדבר שפרסומו עלול להשפיל אדם או לבזותו בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו. "שקרנים" יכול בהחלט להיכלל תחת ההגדרה ולהוות לשון הרע אולם יש לזכור שקיימות הגנות שונות לנתבע בעילת לשון הרע כפרסומים מותרים והגנת אמת דיברתי.
הייתי מציע לך לפנות לייעוץ משפטי פרטני לבדיקה מעמיקה יותר.

14/12/2015 08:37 כוכי התיישנות בתביעת לשון הרע התיישנות בתביעת לשון הרע
אדם שהפיץ דברים שקריים לכל הדיירים לפני כמה חודשים ונאמר לנו כי לכאורה זהו לשון הרע. מתי חלה התיישנות ועד מתי אפשרי יהיה להגיש נגדו תביעה.
תודה, כוכי

אפשר לתבוע עד שבע שנים אחרי המקרה. אבל מצד שני יהיה קשה לשכנע את בית המשפט ב"חומרת" הדברים, אם במקום לתבוע את הפגיעה בעלבון מיידית, ממתינים חודשים ארוכים או שנים עד הגשת התביעה. ככל שממתינים, גם העדים למקרה עשויים להיעלם, לשכוח, ללכת לעולמם, לאבד עניין וכדומה. זה לא נהיה קל יותר. :)

17/09/2015 00:53 צבי הזמנת עד הזמנת עד
אני תובע . עסקינן בתביעה בגין לשון הרע .באם אני מזמין עד האם הוא חייב להופיע? מדובר כנראה בעד עוין ..העד הוקלט .בהקלטה הוא פותח את סגור ליבו ומתאר את התנהלותו ודעותיו של הנתבע .
האם בכלל אפשר להשמיע הקלטה במהלך הדיון ?

שאלתך נוגעת לסדרי דין. זה אינו הפורום המתאים. עורך דינך אמור לנהל את ההליך המשפטי בהתאם לסדרי הדין הקבועים בתקנות סדרי הדין לפי סוג ההליך. במידה ואינך מיוצג, הייתי ממליץ לך לשכור שרותי עורך דין שכן סדרי הדין הם רבים ויש להקפיד עליהם בניהול ההליך המשפטי.

15/09/2015 18:11 אלמוני פרסום הקלטות ולשון הרע פרסום הקלטות ולשון הרע
שלום אני עבדתי אצל חברת שמירה ופיטרו אותי ללא הצדקה רק משום שהלכתי לשרותים לאחר שסרבו להחליף אותי בעמדה , יש לי הקלטות של שיחות טלפון ביני לבין המפקח וחברת האבטחה אשר מוכיחות את העובדה שסיימו את עבודתי בחברה , כמו כן בהקלטות המפקח מודה שלא נותנים הפסקות אוכל בניגוד לחוק , יש לי העתק מהסכם העבודה שאותו מחתימים את כל השומרים שחלק מההסכם הוא לא חוקי כמו קנסות עד 100.000 שקל (כן זה לא טעות ) הגבלת חופש העיסוק , לקיחת ערבון על ביגוד ועוד , כמו כן החברה מלינה שכר לכלל העובדים וניתן לשמוע בהקלטות שיחת טלפון כמו כן החברה לא משלמת לי את שכר אוגוסט ומנסים להחתים אותי על כל מיני טפסים סודיים אחרת לא אקבל שכר יש לי הקלטות להכל ואני מעוניין לפרסם את ההתכתבויות ביני לבין החברה , הקלטות שיחת הטלפון והסכם העבודה ללא אישור הנוגעים בדבר בדף הפייסבוק אשר אני הקמתי לשם כך ובו אני מעוניין להזהיר ולספר לכל אחד מה עושים בחברה זו , האם מותר לי כל זה ?
תודה מראש על תשובתך

פרסום המידע המתואר יכול להוות דברי לשון הרע כנגד המעסיק/החברה. יחד עם זאת, במקרים מסוימים קיימות הגנות למפרסם בחוק איסור לשון הרע כהגנת אמת הפרסום במידה ואכן הדבר שפורסם היה אמת והיה בפרסום ענין ציבורי.
הייתי מציע גם לבחון הגבלות נוספות שיכול וקיימות טרם הפרסום, כפי שנהוג לציין זאת בהסכמי העסקה.