סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על לשון הרע(56)

שאל בפורום לשון הרע

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

30/03/2016 15:12 יהונתן גובה הפיצוי גובה הפיצוי
אני עומד להגיש תביעה בגין לשון הרע נגד אתר אינטרנט חדשותי שכתב דברים שממש מכפישים את שמי ואת המוניטין של העסק שלי. מה גובה הפיצוי שאפשר לדרוש בתביעה כזו? איך מחשבים את הנזק?

10/03/2016 15:15 מנשה תביעת לשון הרע לא הגיונית תביעת לשון הרע לא הגיונית
מישהו פתח עסק מתחרה לפלאפל שלי וכאשר ראיינו אותי למקומון אמרתי שקשה להתחרות איתנו, כי אנחנו בוחרים את החומרים הכי טובים והכי טריים לא כמו המתחרים שלנו. אז הוא הגיש נגדי תביעה בגין לשון הרע למרות שלא ציינתי את שם העסק שלו באופן מפורש. מה עושים במקרה כזה?

29/02/2016 15:32 גיל תביעה קטנה של לשון הרע תביעה קטנה של לשון הרע
בתוך כתבה בעיתון, הכתב הכניס את שם העסק שלי, בנוגע למחירים גבוהים ולרמת השירות, שזה מידע שהוא בכלל לא נכון. כדאי לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות כדי לתבוע אותו על לשון הרע?

16/02/2016 15:16 טל חופש הביטוי חופש הביטוי
אם אני רוצה לרשום חוות דעת שלילית על מלון שבו שהיתי הבנתי שזה יכול להיות בגדר לשון הרע, אז מה עם חופש הביטוי? איך אני יכול לרשום את התרשמותי השלילית מהמקום מבלי להיתבע?

05/02/2016 02:26 נירית השפלת לקוחה בחנות השפלת לקוחה בחנות
הייתי בחנות של אחת הרשתות הגדולות, ואיבדתי שם באותו יום בגד שקניתי שבוע קודם לכן בחנות אחרת של הרשת, ונדמה היה לי שאולי הם מצאו אותו וחשבו שזה שלהם, כי זה היה חדש לגמרי. שפניתי למנהלת של המקום היא התעצבנה עלי ואמרה שזה לא הגיוני ואז הרימה את הקול וצעקה עלי: "את אומרת שאנחנו גנבים"? וככה היא דיברה בקול מול כל שאר הלקוחות, כאשר אני מעולם לא אמרתי את המילה הגניבה. היא ממש השפילה אותי מול כולם. אפשר לתבוע על לשון הרע? את החנות?

01/02/2016 17:04 אלמוני לשון הרע בלי מילים לשון הרע בלי מילים
אחד העובדים בחברה שלנו, החליט שזה שאני הומוסקסואל, זה משעשע ועשה סרטון מצויר שבו אין מילים אבל אפשר להבין מצפיה בסרטון שזה נועד ללעוג עלי ועל איך שאני מתנהל בחברה. (אני בתפקיד ניהולי זוטר). הוא הפיץ את הסרטון בין כל העובדים וזה ממש פגע בי ואני אפילו שוקל להתפטר. זה נחשב לו ללשון הרע למרות שבעצם הוא לא אמר עלי כלום באופן מפורש?

01/02/2016 00:24 נויה תגובה שלילית על שמלה באתר תגובה שלילית על שמלה באתר
אני מעצבת שמלות ערב שמוכרת לכל מיני "סלבס", אחת הלקוחות שלי, לבשה שמלה שהכנתי ובאחד האתרים כתבו תחת השמלה ביקורת "שמלה מזעזעת" מעניין מי המעצב שלה", עכשיו אמנם לא הזכירו את השם שלי, אבל הרבה אנשים מזהים את הבגדים וזה פגע לי בעסק ובתדמית, אפשר לתבוע את האתר על לשון הרע?

28/01/2016 18:04 גידי פרסום שלילי מרומז פרסום שלילי מרומז
חברה מתחרה לעסק התיווך שלנו, הוציאה פרסומת במקומון שבה היא רשמה "אנחנו לא לוקחים לכם סתם כסף כמו .... אתם יודעים למי אנחנו מתכוונים כי אצלנו היושר קובע!". עכשיו ברור לכולם למי הם התכוונו וזה פגע לנו בעסק, כי כולם פתאום בודקים אותנו יותר וחושבים שאנחנו מרמים, אפשר לתבוע על לשון הרע למרות שהם לא רשמו את שם העסק שלנו באופן מפורש ?

28/01/2016 00:04 ניסו לקוח שצעק בחנות לקוח שצעק בחנות
אני בעל חנות ירקות במרכז מסחרי, ולקוח קבוע שלי, שגם מוכר בשאר החנויות, הגיע אלי עצבני לגמרי וכשאמרתי לו שכרגע אני עם אנשים אחרים הוא התעצבן עוד יותר וצעק בקול לפני כל הלקוחות "זה מקום של גנבים ולא כדאי לכם לקנות פה יותר" ויצא בעצבים. חלק מהלקוחות נבהלו מאירוע ויצאו מהחנות, אפשר לתבוע אותו על לשון הרע?

26/01/2016 21:20 עמי קהתי קובלנה פלילית על לשון הרע קובלנה פלילית על לשון הרע
הבנתי שאפשר להגיש קובלנה פלילית על לשון הרע, אני רוצה לתבוע מישהו על לשון הרע שהוא פירסם על העסק שלי באחד המקומונים, מה היתרון בזה שאבחר בקובלנה פלילית ?