סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על לשון הרע(64)

פורום לשון הרע נועד לכל מי שהוציאו דיבתו או מי שנטען כלפיו כי הוא הוציא דיבה. אם קרה לכם מקרה כזה, הנכם מוזמנים להיכנס לפורום זה ולהתייעץ עם עורך דין בתחום של לשון הרע והוצאת דיבה. לשון הרע המופנית כנגד אדם או עסק, עשויה לפגוע בשם הטוב של אדם ולהפכו למוקצה מבחינה חברתית או להוריד לטמיון עבודה ממושכת של בניית מוניטין וצבירת לקוחות. דוגמאות נפוצות למקרים של לשון הרע הן: פרסום שלילי, מלעיג, או מבזה כנגד אדם פרטי או עסק; ביזוי אדם בשל דתו, גזעו, מוצאו, מקום מגוריו, מינו או נטייתו המינית; ביזוי אדם או עסק בעקבות התנהגות או מעשים המיוחסים להם; ופגיעה במשרתו או במקצועו של אדם. כל האמור לעיל מתייחס לפגיעות מילוליות וכן פרסומים בספרות, עיתונות, רדיו, טלוויזיה, אינטרנט ואמצעים אחרים. פורום לשון הרע הוא המקום לקבל את כל המידע הנדרש על ההגדרות החוקיות ללשון הרע ואופי התביעות בתחום.

קרא עוד

שאל בפורום לשון הרע

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

05/12/2019 12:51 יאיר מנהל הבנק ביזה אותי ניתן לתבוע ? מנהל הבנק ביזה אותי ניתן לתבוע ?
שלום, אשמח באופן דחוף לייעוץ ועזרה משפטיים :

הייתי בבנק היום וביקשתי לקבל הלוואה חדשה בתנאים טובים יותר שאני זכאי להם . הנציגה ניסתה בהתחלה להתחמק וסרבה בכלל לדון בנושא בטענה שההלוואה . הינה חוץ בנקאית ועלי לדבר עם אותו מועדון שאני זכאי מטעמו להלוואה , לאחר שהוכחתי להם כי ההלוואה אמורה להיעשות מולם היא התרצתה לו ביקשה החתים אותי מייד . אמרתי לה שאני צריך לחשוב על אופן הפריסה ושיחזרו אליי יום ראשון ואגיד לה כיצד ואיך . ואם היא רוצה אחתום לה כרגע עלמה שצריך . אולם היא אמרה שאי אפשר ואם אני לא מחליט עכשיו אז שאחזור ביום ראשון . אמרתי לה שאינני יכול לבא ביום ראשון כי זה טרחה גדולה עבורי גם היום כשבאתי , ובכלל, למה להגיע פיזית לסניף ? הרי הגעתי היום והיא זיהתה אותי עם תעודת זהות , וגם שבעבר אישרו לי כבר הלוואה בטלפון ללא צורך להגיע לסניף .
אולם היא התעצבנה ואמרה שאי אפשר , למה ? ככה .
אחרי ששאלתי שוב ושוב ושוב היא אמרה שיש הבדל בין הלוואות , שאלתי מה ההבדל ? היא אמרה הריביות ...
לא ידעתי אם לצחוק או לכעוס, אמרתי לה וכי זה הבדל ? לא התכוונתי להבדל שמבחינתכם זה לא משתלם לכם , אלא להבדל מנהלי וחוקי !! אולם היא המשיכה להגיד לא ...זה לא ניתן ..זה 2 הלוואות שונות.. מבלי לספק בדל הסבר הגיוני לסירוב שלה לאפשר לי אישור הלוואה סופי בטלפון .
כאשר הבהרתי לה שזה לא לעניין התשובות האלה וכי אני דורש לשמוע סיבה ממשית ועניינית היא אבדה את העשתונות וקראה לבנקאי אחר שגם הוא בתורו עשה מעצמו צחוק וחזר על אותם תשובות הזויות ומכעיסות , ולאחר שהבהרתי גם לו שזה לא מקובל עליי התירוצים האלה הוא החל לצעוק עליי ולאחר כמה רגעים קרא למנהל הסניף . שביר מה קרה וגם גם הוא בתורו חזר על דברי ההבל הללו. יש הבדל.. מה ההבדל ? "לא יודע" איך ייתכן שאישרתם לי פעם קודמת הלוואה בטלפון ועכשיו לא ? "לא יודע "
וזה נקרא מנהל בנק !

יש לציין כי כל המעמד המביך והמביש הזה התרחש בצעקות מצד הבנקאים כאשר כל הלקוחות מביטים בנו למרבה הבושה !

לאחר שמנהל הסניף ראה שהוא לא יצליח לסובב אותי עם סיפורים ושאני לא אחד שהוא יכול לחפף בתשובות סרק , לאחר דקה או שתיים אמר לי בזה הלשון : אני מבקש שתיקח את הרגליים שלך ותצא מכאן !
הבהרתי לו שאני לא מוותר ורוצה לשמוע תשובה עניינית : למה עליי להגיע פיזית לסניף כאשר בעבר אושרה לי הלוואה בטלפון ? האם זה כדי להתיש אותי או בגלל שההלוואה שאושרה בטלפון הייתה בריביות רצחניות וזה השתלם להם.
הוא ענה לי "אני לא יודע"
אמרתי לו אז תבדוק, בבקשה ...
בשלב זה הוא ממש איבד את העשתונות ונתן הוראה להזמין לי משטרה ! לא פחות ! כאשר כל זה קורה לעיני כל הנוכחים בביזיון נוראי הוא מזמין לי משטרה , ואז שואל את הנציגה למה לוקח להם כל כך הרבה זמן ?
אמרתי לו אתה לא מתבייש ??? להזמין לי משטרה על דבר כזה ?? אתה לא מסוגל להתמודד עם שאלה פשוטה אז אתה מזמין משטרה ללקוח ??
ואז הוא אמר בקול כאשר כולם שומעים : יש לך היסטוריה בעייתית עם החזרת הלוואות .
אמרתי לו מה אתה אומר דבר כזה בקול בפרהסיה ? מה עם חסיון מיידע לקוח ? איפה צנעת הפרט ??
למותר לציין שהוא לא הגיב .
לא רציתי בלגאן אז יצאתי מהסניף טרם הגעת המשטרה . אולם אני עדיין נסער ופגוע ורוצה לשאול האם אפשר לתבוע אותו על בזיון כזה שגרם לי שהזמין לי משטרה כי לא ויתרתי ודרשתי תשובה עניינית בנושא הלוואה ונהלי הבנק . כאשר ברור לכל שלא מדובר במצב שהצריך זאת אלא זה היה לצורך הרושם וההשפלה.
דבר שני , האם ניתן לתבוע אותו או את הבנק על זה שגרם לי בושה נוראית , הפר את תנאי הסודיות והפרטיות שלי והוציא עליי שם רע / לשון הרע / הוצאת דיבתי רעה על ידי שצעק בקול "יש לך היסטוריה בעייתית עם החזרת הלוואות "?

אני רוצה לשדעת מבחינה משפטית מה אפשר לעשות בנושא ושהם יתנו דין וחשבון ולו על הזלזול והעזות פנים שלהם מול הלקוח "הקטן"

01/12/2019 18:20 ריקי פלד איך למנוע תביעת דיבה בפירסום ספר איך למנוע תביעת דיבה בפירסום ספר
כתבתי ספר תחקיר על הירצחו של אבי, על ידי פולנים בפולין ב 1946.
ציינתי שמות אמיתיים של אנשים, כולל השערה לגבי שם הרוצח, כפי שעלה בתחקיר, וכן יש קטעים דמיוניים.
אבקש סיוע של עו"ד מה עלי לעשות כדי שלא אקבל תביעת דיבה.

05/11/2019 16:39 יונית האם ביקורות באינטרנט על בתי עסק הן לשון הרע ? האם ביקורות באינטרנט על בתי עסק הן לשון הרע ?
האם תמונות של מוצר פגום, שנבנה על ידי בית עסק, או כתיבת ביקורת שלילית על חווית לקוח נחשבת בגדר לשון הרע ?

לשון הרע בגין כתיבת ביקורת

03/11/2019 02:36 Moonbe Bopj Bopj
בחורה פסכופטית מתעללת ומאמללת חיי ילדים קטנים פדופלית ומטרידה!!! מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו' זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6 מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי זהרו מהטורפת הזו איילת ששון עברה הטרדה מינית קשה הרסה למשפחתי את החיים ועוד משפחות בארץ מכירים אותה איפה שצריך ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים לאחר איומים שלה ובני משפחתה העסקים של המשפחה הפדופלית עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית לכאורה

02/11/2019 11:35 נלי Goldenelly@gmail.com Goldenelly@gmail.com
אני מנהלת קבוצת וואטסאפ של הכיתה של הבן שלי לא פעם קורה שאחת האימהות כותבת בקבוצה על בעיה כלשהי עם מורה כלשהי ועל התנהלות הבית ספר וההודעות האלה מצולמות ומועברות להנהלה ולמורות מבלי אישור וזה שם את אותה אמא שדיברה ושפכה את הלב בפני הקבוצה במצב לא נעים ... האם ניתן לשים לזה סוף לפי החוק או לאסור על חברי הקבוצה לעשות copy paste להודעות? אשמח לתשובתכם כי זה ממש בושה שאי אפשר להרגיש חופשיים בלדבר ולהתלונן בקבוצה פרטית של הכיתה מבלי לחשוש שמישהו מתוך הקבוצה יעביר הכל החוצה ויש לציין שאין לנו מושג מי עושה את זה

08/10/2019 16:21 אנונימית לשון הרע בפורומים ליעוץ לשון הרע בפורומים ליעוץ
אני רשומה באתר אסק פיפל ומרבה להעלות לשם שאלות. בתקופה האחרונה, העליתי מספר שאלות דומות זו לזו בנושאים רגישים, וקיבלתי תגובות בוטות מאוד. גם שימוש בכינוי חדש, או זיוף גיל בכמה שנים, לא עוזר כלל. האם ניתן להגיש תלונה של לשון הרע או הוצאת דיבה כנגד הכותבים?

27/09/2019 17:50 שגיא ש האם ניתן לתבוע אותי על הוצאת דיבה? האם ניתן לתבוע אותי על הוצאת דיבה?
לאחר קבלת שירות נוראי ממעבדה לתיקון פלאפונים, החלטתי להשאיר לחברה ביקורות שליליות, הכוללות בין השאר, הקלטות שיחה מולם. אני מודע לכך שמותר לי להקליט כל שיחה בה אני לוקח חלק (פרט למקרים ייחודיים), אך אינני יודע אם מבחינה חוקית מותר לי לפרסם אותן כחלק מהביקורת. בעל החברה איים שיגיש נגדי תביעה בגין הוצאת דיבה, ורציתי לדעת האם קיימת לכך עילה (הביקורת היא בסה"כ תיאור כיצד התרחשה ההתנהלות של החברה מולי, ולא השערות / המצאות).

אודה לעזרה,
שגיא

31/08/2019 23:09 מאור אישתי.. אישתי..
אישתי הלכה לראיון עבודה מול מנהלת מוסד
חינוכי וצחקה עליה בתלבושת ובתפקיד שצריכה לבצע ולא מספיק בזה גם שתפה עוד עובדות ממוסד החיונוכי הקיים

אישתי נפגע ממנה מעוד
הלבינה את פניה ברבים מול כמה עובדות
וחשוב לציין שאישתי אינה מכירה אותן כלל

מה אפשרי לעשות כי נגרם לאישתי
הלבנת פנים
וזלזול
אישתי לא רוצה לוותר לה על עניין זה

11/07/2019 06:28 אילן לקוח קרא לי נוכל ורמאי עוד לפני שהוא מכיר אותי ועוד לפני שהוא קנה ממני משהו לקוח קרא לי נוכל ורמאי עוד לפני שהוא מכיר אותי ועוד לפני שהוא קנה ממני משהו
לקוח קרא לי נוכל ורמאי עוד לפני שהוא מכיר אותי ועוד לפני שהוא קנה ממני משהו, האם אני יכול לתבוע אותו? הוא קרה לי נוכל ורמאי במייל, ולא ברבים, אלא לי אישית, וזה פגע בי, האם אני יכול לתבוע אותו?

07/06/2019 21:09 Klide Look Look
בחורה מטרידה שקוראים לה ששון איילת מבאר יעקב גרה הדרור 6 מתעללת ומאמללת חיי ילדים, מפתה אותם דרך הרשתות החברתיות והמדיה. מתחזה לאנשים ומפתתה ילדים דברים מתועדים זהרו!!! מאיימת ברצח על אנשים!!! איילת עברה הטרדה מינית קשה מוכרת לרשויות העסקים של הפדופלית עזרא ירקן בשוק אח ברק ששון הדרך הנכונה נדל''ן.