סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני תעבורה(828)

שאל בפורום דיני תעבורה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני תעבורה

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

28/06/2019 10:57 מיכאל האם מותר לנהוג בזמן קורס נהיגה בסיסי האם מותר לנהוג בזמן קורס נהיגה בסיסי
קיבלתי שלילה שנייה זה אומר שיש לי 20 נקודות וצריך לעשות קורס נהיגה בסיסי השאלה היא שהאם יחזירו לי את הרישיון ואז עושים נהיגה בסיסי או שנהיגה בסיסית זה תנאי קבלת רישיון בחזרה?

מיכאל שלום,
אם תרשם לקורס הם יאפשרו לך לקבל רשיון על תנאי עד שתסיים. נהיגה מונעת זה תנאי לחידוש הרשיון אבל עצם הרישום העתידי מאפשר לקבל...
בהצלחה,
ערן בן עמי, עו"ד

02/07/2019 10:46 זיו שיקולסקי רכיבת שטח רכיבת שטח
שאלה במספר יערות בארץ ישנם סימונים על סלעים שבהם לא מתירים לאופנוע לנסוע ולאופנים כן
האם זה חוקי
לצערי לא ניתן לצרף תמונה

זיו שלום,
שאלתך לא ממש ברורה, איני בקיא ברכיבת שטח. אבל בהתייחס לשאלתך, החוק יכול להתיר לאופניים ולא לאופנוע.

21/06/2019 14:32 איתמר מורז דו דו"ח תנועה שבוצע באיטליה - כניסה לאיזור מוגבל
ב 2014 נסעתי בפירנצה תחת הכוונת הוויז בדרך לחניון העירוני, בדרך עברתי ברחוב שבכניסה אליו הוצב שלט קטנטן שאומר שהכניסה אסורה לרכב ללא תו מיוחד, לא שמתי לב לשלט ואחרי חצי שנה הגיע אליי דואר רשום הביתה עם קנס של 106 יורו, לא זוכר מה קרה באותה תקופה אם הדוח שולם או לא אבל השבוע הגיע אליי מכתב מעו"ד ישראלי שטוען שהוא מיופה הכח של עיריית פירנצה לגבות את החוב שעומד היום על 1935 ש"ח, 500 ש"ח שכ"ט ועוד 1435 ש"ח ריבית פיגורים והחוב המקורי עצמו מאיטליה.
מה עושים במצב כזה?
1. למה לא הגיע התראה נוספת לפני נקיטת הליכים כאלה נניח שנה אחרי ההתראה הראשונה כשהחוב עוד לא תפח למימדים כאלה
2. האם יש לעו"ד הישראלי את היכולת לדרוש ממני את התשלום?

איתמר שלום,
אין להם סמכות לדרוש ולגבות ממך תשלום.

22/06/2019 11:10 רוני זרח דוח חניה בשטח חניון פרטי של בית חולים דוח חניה בשטח חניון פרטי של בית חולים
בעל תו נכה חניתי בהמשך חניה על מדרכה ללא הפרעה לתנועה ולהולכי הרגל בגלל שאין חניה ניתן דוח של 500 שח על ידי עיריית כפר סבא האם חוקי ?

רוני שלום,
תוכל להגיש בקשה להשפט בעניין. או לילופין מכתב בבקשה לביטול הדוח

23/06/2019 17:50 אלי האם ניתן להגיש ערור על מבחן נהיגה מעשי באמצעות עורך דין ? האם ניתן להגיש ערור על מבחן נהיגה מעשי באמצעות עורך דין ?
הבוחן טען שהוא בלם אותי - דבר אשר לא קרה

כמו כן ניתן לראות את תיעוד הטסט.

הגשתי ערר במידה והוא לא מתקבל האם ניתן להגיש ערור באמתעות עורך דין לדיני תעבורה?

תודה מראש,

ערעור על טסט
במידה והערעור שלך לא יתקבל, זה לא ישתלם לך כלכלית, פנייה לבית משפט בסיטואציה שתארת היא יקרה וסיכוייה נמוכים

13/06/2019 18:06 קרן חידוש רישיון חידוש רישיון
שלום,
לפני 14 שנה הוצאתי רישיון, היות ולא שילמתי על חידוש הרישיון בזמן חוייבתי לבצע את כל התהליך מחדש. בחודשים האחרונים למדתי נהיגה והעברתי תיאוריה וטסט. היום בהגיעי למשרד הרישוי לאיסוף הרישיון נאמר לי שאני מחוייבת בקורס ריענון. לא ברור מדוע, אני לא נוהגת כבר 14 שנה, למדתי מעל 30 שיעורים והעברתי טסט ותיאוריה. האם הגיוני לחייב אותי בביצוע קורס רענון כאשר רק עברתי טסט אחרי 14 שנה שלא נהגתי?

10/06/2019 12:38 מיכל משפט חוזר בגין דוח מהירות מצלמת א3 משפט חוזר בגין דוח מהירות מצלמת א3
שלום רב,
לפני כשנה וחצי קיבלתי דוח בגין מהירות בעקבות צילום במצלמת א3, ביקשתי להישפט ולאחר בירור הפרטים נמסר לי מכתב גנרי שבבית המשפט מתנהל תיק בדבר תקינות המערכת וההכרעה תהיה לפי תיק זה. כעת זומנתי למשפט נוסף. כיצד היית ממליץ להתכונן אליו, או מה עליי לטעון / לבקש.
מדובר על קנס של 750 ש״ח ו-8 נקודות (בהפרש של 3 קמ״ש מהקנס המופחת ללא נקודות).
תודה מראש!

היי מיכל
העניין שלך מצריך שיחה...מוזמנת להתקשר לייעוץ
ערן בן עמי, עו״ד
מנהל הפורום

06/06/2019 22:43 חיים קליין פקח נתן לי דו פקח נתן לי דו"ח לא מוצדק
שלום.
שמי חיים.
גר בבני ברק.
היום נסעתי ברכבי למסעדה על מנת לאכול ארוחת צהריים ולקנות אוכל מוכן לשבת, אבא שלי, וסבא וסבתא שלי נסעו איתי ביחד.
המסעדה מציעה ללקוחותיה שתי אופציות חניה, האופציה הראשונה היא חניה במתחם המסעדה, והאופציה השניה היא חניה בחניון של מגדל סמוך.
מטבע הדברים כל הלקוחות מעדיפים לחנות במתחם המסעדה ולא בחניון הסמוך, העניין הוא שמתחם המסעדה מכיל רק 5 חניות, והן לא מספיקות לכל הלקוחות שבאים.
כאמור, היום נסעתי למסעדה ההיא עם אבא, סבא וסבתא, אותתי לימין על מנת שיבינו שאני מחפש חניה, ופתחתי את החלון הימני על מנת לשאול את השומר האם יש חניה שעומדת להתפנות מיידית, השומר היה עסוק באמצע משהו ולא שם לב שאני מצפה לו, באותם שניות ספורות שחיכיתי בצד כדי לשאול את השומר האם יש חניה שעומדת להתפנות, הגיע פקח וביקש ממנו לזוז, הסברתי לו שאני לא מתכוון לחנות ככה, אלא רק לשאול את השומר האם יש חניה שאוטוטו מתפנה, בתשובה הוא שוב ביקש ממני לזוז, אני אכן התכוונתי לוותר ולא לשאול את השומר ולזוז מיד, אבל אלפית השניה לפני שזזתי, אמרתי לפקח ש"תחזור לרחוב רבי עקיבא", הוא שאל אותי בהבעה כועסת ומאיימת "מה אמרת"?, חזרתי שוב על מה שאמרתי, הוא כעס (תיכף אסביר למה), ומידית נעמד מאחורי הרכב וצילם, חשוב לציין שהייתי עם רגל על הברקס מוכן לנסיעה לפי הוראתו, כשראיתי שהוא צילם אותי יצאתי מהרכב, הפעלתי את הוידאו בסמארטפון ושאלתי אותו למה קיבלתי דו"ח על עבירה שלא ביצעתי, הוא לא הגיב, רק שם את הדו"ח ונסע.
כתבתי לעיל שלפני שנסעתי, אמרתי לפקח דרך החלון ש"יחזור לרחוב רבי עקיבא", הפקח נכנס לתזזית כשאמרתי לו את זה, וכאמור מיד נעמד לצלם אותי (מאחור), עוד לפני שהספקתי למלא את הוראתו ולנסוע, חשוב להסביר שהרחוב הראשי בבני ברק הוא רחוב רבי עקיבא, עקב כך שיש ברחוב מצוקת חניה קשה, אז נהגים מתפתים לחנות את האוטו במקום אסור (בדרך כלל לזמן מועט) ותוך כדי כך הם חוסמים נתיב נסיעה, זו תופעה נפוצה מאד ברחוב רבי עקיבא בבני ברק ואכן יש שם צורך גדול בפקחי חניה שיאכפו את החוק, לעומת זאת, התקרית שהיתה לי עם הפקח קרתה באזור התעשיה בקצה העיר, אז לפני שנסעתי אמרתי לו ש"יחזור לרחוב רבי עקיבא", במילים אחרות סנטתי בו שמוטב שיפקח איפה שמתרחשת הפקרות תמידית במקום לסלק אותי בהמתנה באוטו שניות ספורות כדי לשאול את השומר האם מתפנית חניה, מסתבר שהפקח כעס עלי והחליט להתנכל לי ולתת לי דו"ח על עבירה שלא ביצעתי, מיד לאחר מכן, יצאתי לשאול את הפקח למה נתן לי דו"ח?, הרי לא ביצעתי עבירה, הפקח לא ענה וצירף לדו"ח גם תמונה מחזית האוטו, שרואים שאני לא בפנים, וכך נתפר דו"ח עם תמונה שמראה את הרכב מאחור בזמן שרציתי לנסוע (רק הוא הקדים אותי בשניה), ותמונה נוספת מחזית הרכב שצולמה אחרי שיצאתי לברר עם הפקח למה קיבלתי דו"ח על עבירה שלא ביצעתי.

בנוסף, חשוב לציין שהסיבה שרציתי לשאול את השומר האם עומדת להתפנות חניה היתה לצורך אבא שלי הנכה, אבא מתקשה להתנייד, קשה לו ללכת ויש לו תג נכה על כך ממשרד התחבורה, אז החלטתי שכדי להקל מעל אבא אגש תחילה לחניה שבמתחם המסעדה, ובמידה והשומר יגיד שכרגע אין רכב שיוצא אחנה בחניון הסמוך על אף המוגבלות של אבא, ומה שקרה היום זה שבכמה שניות שהמתנתי לשומר הגיע הפקח, ביקש ממני לזוז, הסברתי שאני מחכה רגע לשאול את השומר, הוא חזר על בקשתו שאזוז ושניה לפני שנסעתי (הרכב היה מונע ומוכן לנסיעה, כולל רגל על דוושת הבלם) אמרתי לו ש"יחזור לרחוב רבי עקיבא", הוא כעס והחליט להקדים אותי בשניה ולצלם אותי מאחור (כנראה שאם תחילה היה מנסה לצלם את הרכב מהחזית כבר הייתי משתלב בתנועה והוא היה מפספס את נתינת הדו"ח, ובכך מפספס את ההתנכלות אלי).

השאלה שלי היא האם במידה ואבחר להישפט על הדו"ח, לאור השתלשלות העניינים, יש סבירות שבית משפט יקבל את טענותי ויבטל את הדו"ח?.

בנוסף, כמו שכתבתי, אני סבור שהפקח רשם לי במזיד דו"ח על עבירה שלא ביצעתי, הוא עשה זאת מתוך כעס ורצון לנקום, זה גרם לי לצער ועוגמת נפש, ואני רוצה לתבוע את הפקח והעיריה בבית משפט לתביעות קטנות בדרישה לקבלת פיצוי, האם לאור השתלשלות העניינים שתיארתי יש סבירות שתביעה כזאת תתקבל?.

חשוב לציין שצילמתי תמונות מהמקום, וגם כמה סרטוני וידאו שיכולים להוות ראיה למה שהתרחש.

תודה רבה, חיים.

04/06/2019 22:19 אבי דוח חנייה במפרץ חנייה ששני המקומות הראשונים אדום לבן ואחרי שני המקומות כחול לבן דוח חנייה במפרץ חנייה ששני המקומות הראשונים אדום לבן ואחרי שני המקומות כחול לבן
כל בוקר אני רואה שמכוניות חונות באדום לבן אין שום תמרור וגם במשך היום כמה חודשים חניתי באדום לבן שהיה מקום כמובן יום אחד אני קיבלתי דוח וגררו לי את הרכב שאין תמרור שמזהיר על איזור גרירה ערערתי בפני העיריה בעיקר בנושא הגרירה עם הדוח השלמתי התשובה היתה שהפקח הפעיל את שיקול דעתו כי הרכב הפריע לתנועה זאת תענה חסרת בסיס מפני שזה מפרץ חנייה ביקשתי להישפט המשפט בעשירי לשישי האם לדעתך השופט יתיחס לגרירה שלדעתי לא חוקית או רק לנושא הדוח

04/06/2019 13:52 ארז ביטול דוח ביטול דוח
הרכב שלי צולם עלידי פקח ממרחק של 80 מטר בזמן נסיעה בגינה ציבורית לא רואים מה מספר הלוחית רישוי יש בתמונות שלו יש אפשרות לבטל את הדוח ? למרות שהמספר רכב שלי מופיע בדוח לדעתי את המספר לקחו ממצלמת אחרת שנמצאת באזור הגינה

ארז שלום
הפורום אינו עוסק בדיני חנייה ...
מה גם שלמיטב הבנתי כלל לא קיבלת דוח, אתה מדבר על דבר שלא התרחש...

עורכי דין מובילים בפורום דיני תעבורה

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני תעבורה

פסק דין: אי ציות לשוטר תעבורה- זיכוי

כיצד ניתן להוכיח חפות של אדם שקיבל דו״ח על אי ציות לשוטר תעבורה? עו״ד שמואל (מולה) שחם מספר על מקרה שכזה וכיצד הצליח לזכות את הנתבע