סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני תעבורה(716)

שאל בפורום דיני תעבורה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני תעבורה

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

22/10/2018 19:14 תחיה דו דו"ח חנייה של העירייה
האם אי דייוק בכתובת העבירה זו עילה לביטול הקנס? כתובת הרחוב נכונה אך מספר הבית לא קיים. תודה!

18/10/2018 10:50 אסתי תאונה ללא ביטוח תאונה ללא ביטוח
אהלן, שאלה לגבי תאונה עם הרכב.
צומת מרומרזת אני עומדת בנתיב השמאלי ורכב עומד מאחוריי, בזמן שאני מתקדמת בצומת הרמזור התחיל להיות ירוק מהבהב והרכב שמאחוריי עקף אותי במהירות מהנתיב הימני ונכנס בי מהצד. שאלתי היא כזו אין לי ביטוח על הרכב (רכב של אחותי) הוא תבע את הביטוח ורוצה שאשלם לו על הנזק, האם אני בתור מישהי לא מבוטחת יכולה לצאת איתו למשפט ועדיין יהיה לי סיכוי או שבגלל החוסר ביטוח הפסדתי מראש?

05/10/2018 16:45 ליעד המרת דוח מהירות לאזהרה המרת דוח מהירות לאזהרה
שלום רב,
לפני שנתיים לערך עצר אותי שוטר על עקיפה בקו רציף.
לבסוף השוטר נתן לי רק דו"ח אזהרה.
אתמול תפס אותי שוטר על מהירות 138 קמ"ש (בדוח נרשם 133 קמ"ש) בכביש 431 שמותר לנסוע בו 100 קמ"ש. לאחר שהודתי בביצוע העברה קיבלתי דו"ח ע"ס 750 שקל ו 8 נקודות.

יש לי רישיון נהיגה למעלה מ 10 שנים, ללא דוחות ונקודות כלל מלבד אזהרה שקבלתי כאמור לפני שנתיים.

האם אני עומד בתנאים להמיר את הדוח של המהירות לאזהרה נוספת?

תודה מראש על העזרה,

04/10/2018 14:33 יוסי עמדתי בטור רכבים מתעגל לפני רמזור. מאחוריי עמד רכב צמוד אלי במרחק עמדתי בטור רכבים מתעגל לפני רמזור. מאחוריי עמד רכב צמוד אלי במרחק
-20 - 30 ס"מ מקסימום.. ועשיתי רברס איטי וזהיר טיפטיפה אחורה, בכדי להתרחק מעמוד חשמל, ופגעתי קלות בפח של זה שמאחוריי. האם ברור שאני חייב, או שבגלל שהוא עצר צמוד מידי אלי, יש סיכוי גדול שאני לא חייב, ושווה ללכת לבית משפט (מול הביטוח שלו)?
תודה!

02/10/2018 12:49 איציק זאב קנסות חניה על מדרכה - האם יש הבדל בין גורמי האכיפה לעניין גובה הקנס בהתאם להותרת דרך להולכי הרגל קנסות חניה על מדרכה - האם יש הבדל בין גורמי האכיפה לעניין גובה הקנס בהתאם להותרת דרך להולכי הרגל
בשכונת מגוריי בירושלים ישנה מדרכה מאוד רחבה אשר מנוצלת לחניית רכבים מזדמנים אך פקחי העיריה אורבים שם בקביעות ומנפיקים דוחות בסך קבוע של 500 שח למרות שבבירור נשאר שטח של לפחות שני מטר למעבר הולכי רגל.

כמו כן ראיתי בכמה מקומות בעיר שהמשטרה וכן פקחים מנפיקים דוחות חניה בסך 500 שח על חניית רק 2 גלגלים על המדרכה על אף שנשאר 1.3 מטר מעבר במדרכה להולכי רגל.

א. האם נכונה הטענה שמצד המשטרה אין הבדל בין חניית 2 או 4 גלגלים על המדרכה לעניין גובה הקנס ותמיד זה יהיה 500 שח ולא 250 שח אף בחניית 2 גלגלים. והאם בחניה כזו גובה הקנס המקסימלי שאפשר לפקחי עיריה להנפיק הוא 250 שח.

ב. אם אכן אין לעיריה או למשטרה זכות לתבוע 500 שח על חניות מסוגים אלו דהיינו 2 גלגלים על המדרכה או 4 גלגלים אך הותרת שטח נרחב להולכי רגל של לפחות 2 מטר האם יש מקום להגשת תביעה ייצוגית מהעיריה כשבתחילת ההליך אעתור לתבוע מהעיריה הצגת כל המידע והנתונים של כמות הנקנסים במיקומים אלו והצגת תמונות הרכבים ומראה העבירה הנטענת. אם זה מומלץ אני כנראה הולך לרוץ על זה ואשמח להמלצה על עורך דין נמרץ ושנון

27/09/2018 14:46 קרן לא יודעת אם להשפט לא יודעת אם להשפט
נסעתי עם הבנזוג שלי לרעננה -בדרך בצומת רעננה הרצליה הרכב נתקע- לפני הצומת ותוך כדי הצומת הרבה זמן התנעתי האוטו קירטעה עם זה התקדם קצת וככה הרבה פעמים עד שהצלחתי להגיע למצב שהאוטו בירידה וכך לנווט את הרכב לצד הכביש.
הדוח על 250 ואני לא עובדת תקופה ארוכה המחיר שעליו אני צריכה לשלם הוצאות גבוהות על מה שקרה לאוטו באותו חודש של טסט בנוסף לכך.. זה לא סכום קל עבורי


יש להם הקלטה של נתיב שלא נוסעים בו כלל (נתיב שמאלי) עד שהרכב שלי מגיע עם איתות שמאלי כדי שיתנו רכבים אחרים לעבור לתחנת אוטובוס בזמן הזה הבנזוג שלי עבר למושב הנהג וכשחזרתי עבר חזרה ואחרי מס דקות קצרות יצאתי מהאוטו וכשחזרתי האוטו התניעה ונסע..

מה שהם לא רואים שהרכב היה תקוע הרבה קודם אני עם הלחץ שלי היתי חייבת ללכת לשירותים (פדיחה לא קטנה להודות בזה..) . לא רואים מה באמת קרה קודם , לא רואים שדיברתי עם המוסך ולא שומעים מה המוסך אמר לי לעשות (לחכות עד שאני אנסה שוב להתניע) ולא מבינים מה עבר לי בגוף כשאני כמעט גרמתי לתאונת שרשרת לא פעם אחת לפני הצומת ואחריה.. (ושמעתי על כמה תאונות קטלניות בצומות הזאת שזה לא משהו שעזר ללחץ שלי)

הרגשתי ערעור -שנדחה, עם עדות שלי עדות מהבנזוג שלי ועדות מהמוסך שזכר את השיחת טלפון הזאת כי באותו יום הרכב יצא מהמוסך (אחרי שהיה שם שבוע וחצי!), בתשובת הערעור התעלמו לחלוטין מהעדויות השונות ומדבריי וציינו שיש חניה ליד ויכלתי לחנות חניה (אם היו קוראים מה רשמתי היו אולי מבינים שהבחירה איפה להשאיר את הרכב היה באמצע הכביש או תחנת אוטובוס).

חייבת לציין שבגלל שהרכב נדלק לא היה צורך להזמין גרר לשם - הרכב כן המשיך להכבה לי בדרך למוסך (שברמת גן!) אבל גם שוב אחרי כמה דקות היה נדלק שוב .. הכל כדי לחסוך כסף לגרר.. (שבוע וחצי לפני זה הרכב נתקע באמצע צומת בלי יכולת להדליק כלל אז הגרר הפעם היה עולה סכום לא קטן.. ביררתי את זה עם השירותי דרך בין המצבים שהרכב לא נסע)

בקיצור
מפחדת מכנס מוגדל ולא יודעת איך להוכיח שהרכב היה תקול... אין לי אישור גרר ואין קבלה מהמוסך כי עדין לא שילמתי לו אפילו - אני לא עובדת והוא מכיר את כל המשפחה שלי יודע שאני לא בורחת לו מבחינת תשלום והוא נתן לי לשלם מאוחר יותר
אשמח לעצה בבקשה :)

משהו ששחכתי לציין..
ומצטערת שיצא ארוך

22/09/2018 12:29 שי דוח מהירות מצלמת א-3 - האם התיישנות? דוח מהירות מצלמת א-3 - האם התיישנות?
שלום רב, הגיע אליך דוח ממצלמת מהירות א-3 הדוח נשלח אליי ב 20.07.18 (ע"פ התאריך שכתוב בראש הדוח) ואילו העבירה בוצעה בתאריף 17.03.18 , קרי הדוח נשלח לאחר 4 חודשים ו 3 ימים ... האם במקרה כזה ניתן לטעון להתיישנות ?

קישור לפוסט:

21/09/2018 11:52 משה כהן תאונה בזמן חנייה תאונה בזמן חנייה
מהוא הדין במקרה שאני מסיים העמדת הרכב בחנייה בנסיעה של 20 ס"מ קדימה, ואז מכונית צד ג' פוגעת בפינה הימנית האחורית של רכבי, כאשר המכונית של צד ג' מבצעת פנייה שמאלה. לי לא נגרם נזק פרט לשריטה קלה בפגוש. לצד ג' נגרם נזק.
האם אני אשם בכל מקרה?

03/09/2018 13:30 מרתה חניה שפלשה מעט לכיוון חניית נכה כאשר לא מפריעה לחניה חניה שפלשה מעט לכיוון חניית נכה כאשר לא מפריעה לחניה
אני תושבת תל אביב כבר הרבה שנים לפני כשבוע כשחזרתי הביתה בערב וחיפשתי המון זמן חניה חניתי באזור ליד חניית נכה 2כאשר יותר מ3/4 הרכב שלי חנה על כחול לבן ובכ 30 סמ מעבר לקן של החניית נכה.בחניית נכה חנתה מכונית ללא מפריע.עלי לציין שבערב אפשר לחנות גם באיזורים שלא מותרים ביום. בבוקר אחותי לקחה את הרכב ומצאה את הדוח היא לא צילמה אך יכולה להעיד שהחניה שלי לא הפריעה לחניית נכים.קיבלתי קנס של 1000 שח על חניה באיזור לנכים.מה עושים?

26/08/2018 21:06 avilitiv@gmail.com א. האם נושא תו חנייה נדרש לשלם במגרש חנייה עירוני..? א. האם נושא תו חנייה נדרש לשלם במגרש חנייה עירוני..?
הקלד את שאלך

עורכי דין מובילים בפורום דיני תעבורה

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני תעבורה

פסק דין: אי ציות לשוטר תעבורה- זיכוי

כיצד ניתן להוכיח חפות של אדם שקיבל דו״ח על אי ציות לשוטר תעבורה? עו״ד שמואל (מולה) שחם מספר על מקרה שכזה וכיצד הצליח לזכות את הנתבע