סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני תעבורה(875)

שאל בפורום דיני תעבורה

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום דיני תעבורה

איזור: תל אביב
פקס:
טלפון: הצג טלפון

"תחום דיני התעבורה בדמי ובנפשי. אני משתדל להעניק טיפול אישי, מעמיק ומקצועי לכל לקוח ולקוח. הדבר ניכר בפריצות הדרך להן גרמתי בסוגיות מרכזיות בתחום ..."

12/12/2019 16:29 אלון ביטול הודעת תשלום קנס משטרה בשל התיישנות ביטול הודעת תשלום קנס משטרה בשל התיישנות
שלום רב,
בנוגע לדוח משטרה בגין עבירת תנועה שצולמה במצלמה (הודעת קנס לפי סעיף 228(ב)) - מה יחסי הגומלין בין סעיף 225(א) לחסד"פ לבין סעיף 230 לחסד"פ - בכל הנוגע להתיישנות העבירה/דוח - וזאת במקרה של הסבת הדוח לנהג שהוא לא בעל הרכב?
לפי סעיף 225(א), במקרה של הסבת הדוח, העבירה מתיישנת בתוך שנתיים מיום ביצוע העבירה; אך לפי סעיף 230 לחסד"פ על המשטרה מוטלת חובה לשלוח הזמנה למשפט, למי שהודיע על רצונו להישפט, בתוך שנה מיום קבלת הודעתו.
אז מה גובר על מה (הדוח הוסב על שמי, אני לא בעל הרכב, וביקשתי להישפט)? דהיינו אחרי כמה זמן הדוח התיישן ויש לבטלו לפי החוק - לאחר שנתיים מיום ביצוע העבירה או לאחר שנה מהמועד שהנהג בפועל (אני) ביקש להישפט ולא נשלחה לו הזמנה למשפט?

10/12/2019 13:06 אורי דהן דו דו"חות מרובים על אותה עבירה
שלום,
קיבלתי דוחות מרובים בדואר רשום (3) על אותה עבירה (שלא ידעתי שהיא עבירה).
העבירה היא: עקיפה בנתיב פניה ימינה וכניסה לנתיב הממשיך ישר על מנת לעקוף עומס תנועה.
סכום כל דו"ח: 500₪ ללא נקודות. שאלתי היא:
1. האם יש אפשרות לבטל חלק מהדו"חות?
2. האם אפשר להמירן באזהרה?
שהרי אם הייתי מקבל את הדוח הראשון על המקום בהתחלה והייתי מבין שזו עברה, הייתי מפסיק מיד.
לא הגיוני שאקבל מספר דוחות בדואר (שזמן המשלוח שלהם ארוך) ולא אדע שאני מבצע עבירה ואוכל להגיב לזה (אני עלול לקבל עוד דוחות כאלה).

אין לי עבירות קודמות בכלל (לפי מה שאני יודע).

תודה רבה.

10/12/2019 10:14 ליאור רכב ע רכב ע"י שנגרר ע"י העיריה
חניתי במקום מותר לכשבועיים והעיריה לקחה את הרכב ללא התראה מוקדמת וברכב היה ציוד חשוב האם יש צד תביעה נגד העירה על הנזק שניגרם?

09/12/2019 23:23 אסי דוח חניה-צילום הרכב דוח חניה-צילום הרכב
שלום
קיבלתי דוח חניה מעיריית בת ים ע"ס 250 ש"ח.
האם הפקח חייב לצלם את הרכב?
האם ניתן לבטל את הדוח בגלל היעדר תמונות מצד העירייה?
תודה.

09/12/2019 19:21 אלמוני מעל מהירות המותרת מעל מהירות המותרת
שלום
נתפסתי עי שוטר בכביש שבו נסעתי 140 , כאשר מותר לסוע בו 90, ואני נהג חדש. הוא נתן לי 10 נקודות וקנס 1500 שח. האם במקרה כזה גם מונה של נהג חדש מתאפס? והאם כדאי ללכת למשפט?

שלום,
במידה והעניין שלך לא יטופל במובן של דחיית הסיפור עד לסיום נהג חדש תצטרך להיות נהג חדש במשך שנתיים נוספות ולעשות תאוריה.
כדאי להגיש בקשה להשפט אבל מצריך שיחת הבהרה, אתה מוזמן להתקשר
בברכה
ערן בן עמי, עו״ד

08/12/2019 16:16 אלון שליחת דוח הביתה שליחת דוח הביתה
שלום
כאשר מקבלים דוח חניה מרשות מקומית בגלל שרכב החנה במקום שאסור האם לא חלה על רשות מקומית חובה לשלוח את דוח גם לבית ? שהרי יוכל להיות שדוח עף ברוח .

07/12/2019 21:07 יהל ולך עילה לביטול דוח עילה לביטול דוח
היי, לפני כחודש קיבלתי דוח על שימוש בטלפון הנייד בעת עמידה בפקק בכביש 2 לכיוון דרום בין מחלף קיסריה למחלף אולגה. אתמול קיבלתי את הדוח בדואר, הסעיף שמופיע בדוח הוא על נהיגה ברכב ושימוש בטלפון בעת שהרכב היה בתנועה, כאשר בפועל הרכב עמד במקום בעת שהייתי בפקק.
בנוסף בסעיף "במקום" כתוב "ב2 ק"מ 60 מצפון לערך" שלא כל כך ברור לי מה זה אומר... האם תקין? האם ניתן להגיש בקשה לביטול הדוח על סמך הנתונים האלו?
תודה!

04/12/2019 22:15 עדוי האם קדי לערער דרך עורך דין ? האם קדי לערער דרך עורך דין ?
עשיתי בחינה נהיגה מעשית ״משא כבד״ באיזור טבירה ונכשלתי לפי טענת הבוחן שהרגשתי שהוא מלחיץ אותי ומתעולל בי בכוונה וללא שום סיבה, עם בחינה נהיגה מעשית במשך זמן של 65 דקות למרות שלרוב התלמדים היא 40 דקות, בלבל אותי הרבה והלחיץ אותי מתחילת הבחינה ולמשכה ״בוחן אומר לי ימינה, כשאני מתחיל לפנות ימינה הוא חוזר בתשובה ואומר תמשיך ישר״ זה קרה יותר מ 10 פעמים, לא נסענו לפי מסלול הבחינה שהיה בטבלט של הבוחן ונראה לי שהמסלול הרגיל שהמשרד קבע קל בהרבה מהמסלול שהבוחן קבע וכל מה שהוא טען שלא מאפשר לי לקבל רישיון לא היה אמור להיות, כמו שבהערה של הבוחן שהתפרצתי לצומת T שהצומת לא פנוי ואמר לי לעצור ולא נתן לי לנהוג ולהבחן, בצומת שהתחלתי להתקדם לאט לאט אחרי שהמסלול הקרוב לי נהיה פנוי הוא בקש ממני לעצור והזהיר אותי מרכב שהיה ממש רחוק ונוסיע לאט במסלול הרחוק שלא הפרעתי לו ולא היתי מפריע לו אם יצאתי ואם היה נותן לי את הזמן היתי עוצר לבד!!!! , לקח אותי למקום שאינו קיים בכלל במסלולים של הבחינות!!!, הזהיר אותי שאני מתקרב לרכבים שחונים ליד הדרך בכביש צר מאוד שרכב בא ממול ואם לא היתי מתקרב לא הינו יכולם לעבור עם הרכבים הבאים ממול שמרתי על מרחק משני הקוונים שאוכל לעבור ולא לתקע בדרך הצרה, הכניס אותי באין כניסה אחרי שאמר לי אין ברירה תמשיך!!!, לקח אותי ליד תחנת המשטרה בטביריה, הנבחן השני טביריאני מקיר את האזור העיר לו שאין יציאה מהרחוב הצר הזה ואי אפשר להסתובב אם נגיע לסופו, אז בקש לחזור אחורה להשתלב בקביש עמוס! עוד הפעם חזר בתשובה ובקש מהנבחן השני לרדת לבקש מהשומר שיפתח לנו את השער כדי שנוכל להסתובב!!!, והרבה דברים מלחצים...״
נהגתי טוב עם כל הלחץ שהפעיל עלי הבוחן ולא עשיתי טעיות לא סכנתי משתמשי דרך ולא עברתי על החוק רק בהוראה של הבוחן לעבור לדרך שיש שלט אין כניסה.
הגשתי ערעור והערר שהגשתי נדחה אחרי בדיקת מפקח, כך קבלתי הודעה מ DMVSystem אני רוצה לדעת כמה השקיע המפקח בבדיקה ועל מה הוא דחה את הערר שהגשתי.

02/12/2019 17:50 ישעיהו מ. דוח עקב מהירות מופרזת דוח עקב מהירות מופרזת
אני נהג חדש בן 22 שקיבלתי דוח מידי שוטר בכביש י-ם - ת"א על שנהגתי במהירות של135 קמ"ש במקום המהירות המותרת באותו מקטע שעומד על 90 קמ"ש בלבד. בדוח חוייבתי בקנס של 1500 ש"ח = 10 נקודות. יצויין שהשוטר עצר אותי לאחר שימוש בממל"ז ורשם בדוח שהמכשיר נבדק ונמצא תקין, עוד אציין שהמועד האחרון לתשלום הדוח הינו כארבעה ימים אחרי תום תקופתי כנהג חדש. וכעת לשאלותיי : 1. האם קיים בכלל סיכוי להפחית בנקודות או בגובה הקנס ? 2. וזה בעצם הכי חשוב, האם רישום הנקודות מתבצע רק כאשר משלמים את הדוח ואם כן לפי האמור לעיל אוכל ראשית כל לחדש את רישיוני בתום תקופת הנהג חדש ורק לאחר מכן לשלם את הדוח וכך לחסוך את עשיית מבחן תיאוריה בשנית ולחסוך את הגרוע מזה להיות נהג חדש למשך עוד שנתיים ?
{אציין עוד משהו קטן שבהיותי נהג טירון, פשוט התנצלתי לשוטר והוא מצידו רשם זאת בדוח ואולי זה מתפרש כסוג של הודאה}

02/12/2019 09:33 סשה ת. פגיעה בקטנוע שחנה על אדום לבן פגיעה בקטנוע שחנה על אדום לבן
בנסיעתי ברכב ברחוב דו-סטרי צר ועמוס, פגעתי קלות בקטנוע שהפריע לתנועה כי חנה ברחוב ליד מדרכה אדום לבן.האופנוע נפל על הרצפה, ובעליו טוען שנגרם לו נזק. האם אני חייב לפצות אותו, או להגיד לו שיתבע אותי?
לא יכולתי לעצור בגלל התנועה הכבדה, אך אמרתי לו שירשום את מספר הרכב שלי ויתקשר אלי.
לפי הצילום ששלח לי מדובר על 2-3 שריטות קטנות, אך הוא מדבר על חלקי חילוף יקרים, עוד לא ברור לי על איזה חלקי חילוף הוא מדבר ומה זה "יקרים". (אני מבקדש לא לפרסם את זה עדיין בניוזלטר עד שאבין בדיוק מה הוא רוצה)

סשה שלום,
פנה לפורום ביטוח ונזיקין, הפורום כאן עוסק בדיני תעבורה-רשיון נהיגה

עורכי דין מובילים בפורום דיני תעבורה

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד יאיר מושיוב

"בכל תיק שבטיפולי בתחום המשפט הפלילי והתעבורה, אני עושה כל שביכולתי לייצג את לקוחותיי נאמנה. אני רואה בייצוג, עוד בשלב המקדמי בתיק, כגון בחקירה משטרתית, חשיבות רבה העשויה לצמצם נזקים"

עו"ד רוית בן-עמי עוז

ייצוג נאשמים בערכאות השונות עקב עבירות תעבורה

פסקי דין אחרונים בנושא פורום דיני תעבורה

פסק דין: אי ציות לשוטר תעבורה- זיכוי

כיצד ניתן להוכיח חפות של אדם שקיבל דו״ח על אי ציות לשוטר תעבורה? עו״ד שמואל (מולה) שחם מספר על מקרה שכזה וכיצד הצליח לזכות את הנתבע