סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על דיני מיסים(104)

מכירים מישהו שאוהב לשלם מיסים ? אם כן – ספרו לנו על זה כאן בעמוד פורום דיני מיסים. אם לא – כנראה שגם אתם בין אלה המבקשים לקבל עזרה וייעוץ בנושאים משפטיים שונים בתחום דיני המיסים, כגון: תכנון מס, מס הכנסה, מע"מ, מס רכוש, מס שבח, מס רווח הון וכדומה. תחום משפטי זה, הן מבחינת החקיקה והן מבחינת הפסיקה, סבוך ומורכב, ובטרם קבלת החלטה הרת גורל חשוב מאוד לקבל ייעוץ והכוונה משפטית. כאן, תוכלו להתייעץ עם עורכי דין העוסקים בתחום דיני המיסים, לשאול שאלות, לשתף בנושאים המעניינים אתכם, ועוד. בכל עת, ובכל שאלה, פשוט פנו אל מנהל הפורום והתייעצו איתו, ללא כל התחייבות.
קרא עוד

שאל בפורום דיני מיסים

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

לפורום זה אין מנהל

רוצה לנהל את הפורום?

צור קשר

04/07/2020 23:41 מאיר אי קיום החוק הבינלאומי מצד האוצר. ממש מדכא אי קיום החוק הבינלאומי מצד האוצר. ממש מדכא
מה דעתך??? תודה מראש.

אימי ש.א היא ילידת שוויץ, ומשנת 1985 תושבת שכונת רמות בירושלים ,ש. ירשה נכס בשוויץ שהיה שייך לאביה, שילמה את מלוא המס אשר בקשו רשויות המס בשוויץ בסך 35% מההכנסה, ודיווחה על ההכנסה לרשויות המס בישראל. כך נמשך הסידור הנ"ל למשך שנים רבות. לאחרונה רשויות המס בישראל טענו שמגיע גם להם 20 אחוז מההכנסות לפי סעיף X ולמרות האמנה שאין כפל מס, הם טענו שהשוויצרים אמורים להחזיר את עודף המס. ש.א. שילמה גם בארץ כאמור את כל מה שהתבקשה- מיליוני שקלים.

כאשר ביקשה החזר משוויץ, היא נענתה: כי מאחר ושכונת רמות בירושלים אינה חלק ממדינת ישראל ועל כן אינה זכאית להחזר מס כנאמר באמנה בין ישראל לשוויץ על אי כפל מס. ועכשיו שהתברר שאלו הדברים, מדינת ישראל אמורה להחזיר את כל מה שש.א שילמה למס הכנסה. פנינו לפני כארבעה חודשים לרשויות המס בישראל. אך הם מתעלמים. גם למשרד רו"ח שאיליו פנינו לעזרה, ו האוצר בחר שלא להגיב.
האם צעד הבא זה בית המשפט? או רעיון אחר?22/06/2020 01:18 תהילה שיחות אירוטיות בוואצפ איתנו מאמי שלחו לנו הודעה: שיחות אירוטיות בוואצפ איתנו מאמי שלחו לנו הודעה:


שיחות אירוטיות בוואצפ איתנו מאמי שלחו לנו הודעה:

מורן 055-2664759

בר 050-7534732

ספיר 055-9310377

12/02/2020 22:14 רותי גילוי מרצון וכסף משוויץ גילוי מרצון וכסף משוויץ
שלום וברכה.

שאלה קצת מורכבת, ואולי גם מסר לרואי חשבון ויועצי מס וכמובן לעורכי דין.... אני לא מדייק באחוזים ובסכומים.

אחות של אבא שלי נפטרה לפני כ20 שנה והשאירה נכסים ועסק פעיל בחו"ל (שוויץ), לדודה לא היו ילדים, כך שאבי ועוד שני אחים היורשים שלה. במשך כמה שנים הכסף נכנס לחשבון שלנו בשוויץ, רואה חשבון של העסק שלה היה משלם מיסים בשוויץ ומחלק לנו את הכספים.

לפני כ7 שנים ניגש אל אבי הרואה חשבון שלנו כאן בארץ (אבא התעסק בפיקוח בנייה) והמליץ לנו לעשות גילוי מרצון כאן בישראל, ולהכניס חופשי את הכל לארץ. לטענתו מיסים שילמנו על הכסף בשוויץ ואין סיבה שנחוייב כאן שוב, כמובן לא מדובר בכסף שהברחתי, או עסק שלנו, אלא נטו ירושה ורווחים מהעסק שעדיין פעיל. לטענותו אולי 50 אלף שקל מגיע כן למדינה, והוא ינסה לריב איתם... ואבא אמר שבשמחה, וחתם על הגילוי מרצון מבלי לקרוא או להבין מי נגד מי... הוא סמך על הרו"ח שהוא משרד דיי גדול וותיק.

לרואה חשבון היה עובד מצויין שהתעסק בתחום הגילויי מרצון, והוא הכיר כנראה מישהו במחוז ירושלים שאיתו היה מתעסק, אבא שלי העביר כל מסמך אפשרי, פשוט תקופה ארוכה עבד רק לחפש ולהשיג מסמכים. אלא שהעובד במס הכנסה נפטר במהלך חופשה..., ושוב הגיע פקיד חדש וכמובן הכל מחדש, ואז העובד במשרד הרואה חשבון הסתכסך כנראה עם ההנהלה ועזב, וכך הספור נמשך עד לפני כשנה. בכל אותם שנים אבא מצהיר על כל שקל שנכס לחשבונם בשוויץ ולא נדרש לשלם בישראל שום מס.

לפני כשנה הרו"ח חשבון קרא לאבא שלי וצרח עליו.... אתה יודע מה מס הכנסה רוצים לעשות לך....מליוני שקלים הם רוצים ממך... , מתברר כי מ2006 אבא אמור לשלם למדינה 15 אחוז על כל שקל שנכנס לו, בלי להתייחס למיסוי השוויצרי. וכעת רשות המיסים דורשים על הגילוי מרצון 2.4 מליון שקלים כלומר עד שנת 2013 שבו עשינו את ה"גילוי" - הם דורשים 2.4 ומאז הם דורשים 15 אחוז על כל שקל שנכנס כולל ריבית והצמדה וקנסות (חצי מליון רק זה לבד)

ואז התחלנו לעקל את העניין,והתחלנו ללמוד את חוקי המיסים. ובכן האמנה השוויצרית עם מדינת ישראל אומרת שאומנם אני משלם שם מיסים, אלא שאם אני משלם במדינה שבו אני חי שהיא כאן בישראל 15% מס, הרי שהשוויצרים מחזירים לי כמעט 20 אחוז מס בחזרה! כלומר כדאי לי לשלם כאן בישראל כי אני יוצא מורווח. אלא ש... אני יכול כרגע לעשות זאת עד 3 שנים רטרואקטיבית. וכעת מס הכנסה בישראל דורשת מעבר לשנים עד הגילוי מרצון שזה היה ב2013 עד להיום....

כל המשפחה היו בשוק טוטאלי.... אבא דיווח כל השנים, רכש כמה דירות לחיות מהשכירויות, חילק לילדים ולנכדים את הכסף, קנה דירות לילדים... הרואה חשבון העביר את השומות אבל כיום אנחנו מבינים שגם הם במשרד לא ידעו את החוק, לא ידעו את האמנה, לא ידעו את ההבדלים עם ירושה ודיוידנדים... וכעת רשות המיסים רוצה את שלה...

אבא ניגש לאחד ממשרדי העו"ד הגדולים במדינה לפגישה, הם היו מאוד סקפטים, הסבירו שלא כדאי לנסות לריב עם רשות המס כי הם עלולים לעצור אותו.... והטעות הגדולה שהוא בכלל חתם על הילוי מרצון. שממש לא היה נצרך- אין מה לגלות כי אבא לא גנב כלום.... סך הכל ירושה נחמדה. היה צריך שומת מס וזהו!!! אבא יצא שם יותר פסימי משכנס.

בסוף אבא לקח רו"ח מוכר וידוע, שגם כעס מאוד שאבא חתם על הגילוי מרצון, מה שנתן לרשות המס לשחק איתו.... ובכל אופן הצליח להפחית בסכום משמעותי את הגילוי מרצון- אבל על השנים שלאחר הגילוי מרצון רשות המס דרשו את ה15 אחוז כאמור כולל ריבית והצמדה מלאים!!! אבא שילם המון כסף (למעלה מ 5 מליון שקל שכבר לא היה לו נזיל...) (כעת הגיש בקשה להחזיר לפחות על ה3 שנים אחורה)

ובקיצור, אם היה לאבי את הידיעה שצריך לשלם כאן מס, לא רק שהוא היה שמח לעשות זאת, אלא אפילו היה מרוויח כמה שקלים (כאמור אתה משלם בישראל 15 אחוז ומקבל מהשוויצרים כמעט 20 אחוז בחזרה). הוריי לא מבינים כלום במיסוי וסמכו את ידיהם על הרו"ח ועובדי משרדו - כמו שגם כעת בכל הדיונים הם סמכו ידיהם על הרו"ח המוכר... שאין לנו באמת מושג מה הוא עשה ומה לא...

כעת שאלה כבידת משקל, האם אנחנו יכולים לתבוע את המשרד רואה החשבון שבעצם בכל השנים הללו לא עשו כלום!!! ובעצם גרמו לו לשלם מליוני שקלים מיותרים!!! כשאבא שלי הציג לו את מה שהוא גרם לו... אז הוא טוען 'אתה אמרת לי שאתה משלם בשוויץ ולא מעוניין לשלם כאן...' ובקיצור מאשים את אבי בהכל, כעת גם טוען הרו"ח הראשון- שהרו"ח שלקחנו לדיונים בעצם סתם התנדב לרשות המס ובכלל לא התמקח על התשלומים... ואנחנו אשמים... מה דעתכם בנידון. תודה. בזמנו הרבה אמרו אין כפל מס... מתברר שאכן זה נכון, אבל רק אם אתה עושה את זה כמו שצריך... עצוב ומכעיס.

22/01/2020 17:55 ויקי ארביב מע''מ בעת מכירת קרקע מע''מ בעת מכירת קרקע
שלום רב
יש לנו קרקע שמוצעת למכירה, עולה השאלה האם נוכח העובדה כי המקרקעין הושכרו בעבר, כאשר השוכרים התחייבו להוציא חשבונית מס עצמית, האם בעת המכירה יוטל עלינו המוכרים מס ערך מוסף על התמורה?

19/01/2020 18:48 חיים רבינוביץ מס שבח מס שבח
אם יש לי קרקע שאינה עומדת למגורים ואי רוכש כעת דירה במחיר למשכן האם בעתיד כשהקרקע תהיה ראויה למגורים אני ימכור אותה בנויה זה יעלה לי מס שבח
תודה רבה

14/12/2019 11:31 יוסי תאום מס תאום מס
שלום,

האם הכנסות מקרן פנסיה (אובדן כושר עבודה) , דמי אבטלה וקצבת נכות כללית מביטוח לאומי מחוייבות בתאום מס ודיווח בטופס 101 ?

03/12/2019 12:07 אנונימי אישור פקיד שומה אישור פקיד שומה
אם עבדתי אצל מעסיק בשנת 2012 והוא לא העביר לי טופס 161, מה הסיכוי שפקיד שומה ייתן לי אישור לשחרר את כספי הפיצויים מאותו מעסיק?

21/11/2019 07:54 חיה דרויש מס מוניציפלי- גובה גבייה מס מוניציפלי- גובה גבייה
שלום
נאמר לי שהמדינה מגבילה גובה גביית מס מוניציפלי ל 30% מגובה הארנונה, אולם מושב שקיבל מהמועצה צו הטלה לפני השנה שבה הוצא החוק המגביל ל 30% רשאי לגבות מה שגבה קודם גם אם זה 40%
1. האם זה נכון?
2. אם זה נכון מהי השנה הקובעת להגבלה של 30%

18/11/2019 23:01 אבי שימוש בעסק הפרטי במחשב שנשאר ברשותי ממעסיק בעבר. שימוש בעסק הפרטי במחשב שנשאר ברשותי ממעסיק בעבר.
האם יש בעיה עם זה מבחינת רשויות המס, והאם יש בעיה מבחינת חוקיות של תוכנות שמותקנות עליו שנקנו ע"י המעסיק בעל המחשב.

06/11/2019 14:36 יוסי דורי צוים מס הכנסה צוים מס הכנסה
שלום
לאחר שהגשתי השגה ,מס הכנסה הגישו צוים לבית המשפט המחוזי
הגשתי אני ערעור על הצוים
לפי תקנות בית המשפט )ערעורים בעניני מס הכנסה( תשל"ט-1978 תקנה 5( א(
המשיב נדרש להגיש את נימוקיו תוך 30 יום והוא לא הגיש
לאחר 30 יום המשיב כלומר הפרקליטות ביקשה הערכה זמן מבית המשפט וקיבלה חודש וחצי נוספים.
האם התקנות האלו מחייבות ועל בית המשפט לקבל את העירעור?
תודה

עורכי דין מובילים בפורום דיני מיסים

אורית בן ברוך
עו"ד אורית בן ברוך

הניסיון שלי יחסוך לכם מס

עו"ד עמית בר-טוב

"ניסיון כביר בייצוג מול מוסדות רשת המיסים והחקירה, בכל הערכאות השיפוטיות, בין השאר בעבירות צווארון לבן, מס וכלכליות ..."