סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

תביעה ייצוגית נגד "הבימה" בגין שליחת הודעות פרסומיות

תביעה ייצוגית במסגרת "חוק הספאם" בסך עשרה מיליון שקלים הוגשה נגד תאטרון הבימה, לאחר ששלח מסרונים פרסומיים ללקוחה במשך מספר חודשים

תביעה ייצוגית נגד "הבימה" בגין שליחת הודעות פרסומיות
03/01/2016 | 10:27 | מאת: מערכת אתר iLaw |

ביום חמישי האחרון דיווח הארץ כי לאחרונה הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד תאטרון הבימה על ידי מעין כהן, באמצעות עו"ד יעקב שדה, זאת לאחר שהתאטרון שלח לה הודעות ספאם לטלפון הנייד ללא הסכמתה. כהן אינה היחידה אליה נשלחו הודעות אלה – תיאטרון הבימה כבר נדרש לשלם פיצויים על מקרים דומים מוקדם יותר השנה. אם התביעה תוכר כייצוגית, סכום הפיצויים בה יעמוד על עשרה מיליון שקלים.

בכתב התביעה, מציינת כהן כי לעולם לא נתנה את הסכמתה בכתב או בעל פה לקבלת הודעות פרסומיות מהבימה, ובכל זאת נשלחו אליה כ-20 הודעות כאלה בין החודשים אפריל-ספטמבר 2015. עוד נטען בתביעה כי ההודעות נשלחו מ-15 מספרי טלפון שונים, כך שלא היה יכול להיווצר רצף ביניהם כיוון שנפתחו כל פעם בתיבת שיחה חדשה בטלפון הנייד. אף על פי שכהן שלחה בקשת הסרה מרשימת התפוצה של ההודעות בסוף ספטמבר, ההודעות המשיכו להגיע. עוד נטען בכתב התביעה כי פניות למחלקת פניות הציבור בתאטרון, שנעשו הן על ידה והן על ידי עורך דינה, לא נענו.

הבימה: אין לנו עניין להמשיך לשלוח הודעות ספאם

בעבר כבר נדרש הבימה לשלם פיצויים ללקוחות לפי חוק הספאם: במאי האחרון, התאטרון שילם 2000 ש"ח על שליחת הודעות פרסומיות ללא אישור; ואילו באוקטובר נדרש התאטרון לשלם 3200 ש"ח וכן את הוצאות המשפט לאדם נוסף אליו נשלחו הודעות פרסומיות.

הבימה יידרש להגיב לכתב התביעה תוך שלושה חודשים, ובית המשפט יצטרך להחליט האם להכיר בתביעה זו כייצוגית. לדברי עו"ד שדה, במידה שיתחיל הליך משפטי נגד התאטרון, התביעה תבקש לחשוף את מספר הלקוחות אליהם שלח הבימה הודעות דומות ואת מספר ההודעות שנשלחו, על מנת שיהיה ניתן להעריך את גודל הפיצוי.

תאטרון הבימה מסר שקיבל את התובענה ויגיב לבית המשפט כמקובל. כמו כן, דובר התיאטרון אמר שלתאטרון אין כל כוונה להמשיך לשלוח הודעות ספאם וכנראה שליחת ההודעות קרתה בשוגג.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום תביעות ייצוגיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד משפט אזרחי

עורכי דין מובילים - תביעות ייצוגיות

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד רן שפירא
עו"ד רן שפירא

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

עו"ד דקל קרבר

"נשמח לספק לכם שירותי ייצוג מקצועיים ולהשיג את התוצאות הטובות ביותר תוך דגש על שירות מסור ומקצועי..."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

קרן הר-צבי
עו"ד קרן הר-צבי

בעלים של משרד עורכי-דין המציע שירותים בתחום צוואות, ירושות ועיזבונות, הסכמי ממון, שכירויות, סכסוכי שכנים, לשון הרע, תביעות קטנות.

עו"ד חיים איציקובסקי

"משרדי מעניק שירותים משפטיים נוספים בכל הקשור לתביעות קטנות, ועריכת כתבי תביעה והגנה והכנה לפני דיון בבית המשפט..."

עוד עו"ד מובילים בתחום משפט אזרחי