סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

בעל דירה שהשתלט בניגוד לחוק על חצר הבניין בו הוא מתגורר, יסולק ממנה

אדם שרכש דירה בשכונת פלורנטין ניצל טעות ביורוקרטית והשתלט על חצר הבניין הסמוכה לדירתו. כאשר בעל הבניין גילה זאת, הוא החליט להשיב את הצדק על כנו

בעל דירה שהשתלט בניגוד לחוק על חצר הבניין בו הוא מתגורר, יסולק ממנה
27/11/2016 | 15:23 | מאת: מערכת אתר iLaw |

עורכי דין דיני מקרקעין נתקלים לעתים קרובות במקרים בהם אנשים ששוכרים או רוכשים דירות מנצלים פרצות בחוק כדי "לשדרג" את הנכסים שלהם. כך קרה במקרה שהוכרע לאחרונה בבית משפט השלום בתל אביב. ynet מדווח על בעלים של דירה בשכונת פלורנטין בעיר, אשר השתלט על חצר הבניין בו התגורר במשך שנים ארוכות תוך ניצול טעות בפנקס הבתים המשותפים, ונתבע על ידי בעל הבניין, שהחצר שייכת לו.

תחילת הפרשה לפני 24 שנים, אז רכש הנתבע את הדירה, ברחוב קורדובירו בפלורנטין. בפנקס הבתים המשתפים נרשם בטעות שחלק מחצר הבניין מוצמדת לדירה זו, ובעקבות זאת, הסכם המכר של הדירה כלל סעיף לפיו הרוכש יודע שהחצר שייכת לבעלי הבניין, והאחרון רשאי למכור אותה. בשנים שלאחר מכן בעל הבניין לא מכר את החצר, ובינתיים בעל הדירה סידר לעצמו פתח יציאה מהדירה לחצר והתקין שער שיוצא אליה.

השופט קבע: הדייר יפנה את החצר שהשתלט עליה

בעלי הבניין גילה את הדבר ב-1999, ולאחר סכסוך בינו לבין בעל הדירה, השניים חתמו הסכם לפי בעל הדירה יסגור את הפתח לחצר ויעביר לבעל הבניין מפתח לשער. בנוסף הצהיר בעל הדירה בהסכם שהוא משתמש בחצר ברשות ואין לו זכויות בה. אולם, ב-2013 הגיש בעל הבניין תביעה נגד בעל הדירה על כך שלא עמד בהתחייבויות אלה ודרש שיוציאו נגדו צו פינוי. בתגובה טען בעל הדירה כי בעל הבניין מנסה לכפות עליו לרכוש את החצר.

השופט גיא היימן סבר שדברי הנתבע מהווים "הגנת סרק" וקבע שבעל הבניין הוכיח שהדייר השתלט על החצר כליל ומנע מהדיירים האחרים בבניין להשתמש בה, תוך הפרת ההסכמים שנחתמו. השופט היימן הורה לדייר שיפנה את החצר, יסגור את הפתח אליה וימסור לבעל הבניין את המפתח לשער. כמו כן, חייב השופט את הנתבע למסור לתובע ייפוי כוח שמאפשר לו לתקן את הרישום השגוי לגבי החצר, וחייב אותו בשכר טרחת עורך דין בסך 23,000 ש"ח ובהוצאות משפט בגובה 3145 ש"ח.

נכתב על-ידי: מערכת האתר

שאלות על המאמר? מוזמנים לשאול בפורום דיני מקרקעין

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

 

שאל בפורום

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

ליצירת קשר עם עו"ד דיני מקרקעין

עורכי דין מובילים - דיני מקרקעין

עו"ד אסף אבישר

"רוח ירושלמית, צעירה דינמית ואנרגטית עוטפת את לקוחות משרדי, אשר זוכים לייצוג מקצועי ומקיף..."

עו"ד תמר בן אלי

"הכלים והניסיון שרכשתי כמגשרת, מקנים לי ולמשרדי, את היכולות לפתור סכסוכים מסובכים בדרכים יצירתיות והולמות, לשביעות רצונם של שני הצדדים...."

עו"ד דן חי

"מהמנוסים בתחומי, אשמח לספק לכם שירות מקצועי בכל סוגיות דיני המקרקעין, הגנת הפרטיות ולשון הרע ...."

עו"ד משה פרץ
עו"ד משה פרץ

"ליווי לכל אורך ההליך המשפטי אל מול הגורמים הרלוונטיים תוך דגש על מתן יחס אישי ומקצועי..."

אלון כהן
עו"ד אלון כהן

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד יותם רון

"עו"ד ושותף במשרד מוביל המחזיק בהתמחות וידע רב ערך בתחום המקרקעין והנדל"ן...."

עו"ד יעקב גורנשטיין

"הידע, המקצועיות והניסיון העשיר של משרדנו בתחום המשפט האזרחי-מסחרי, מבדל אותנו על פני האחרים והופך אותנו לשילוב מנצח ..."

ליאור גרופל
עו"ד ליאור גרופל

שותף מייסד במשרד גרופל-כהן, עורכי דין, משרד בוטיק בעל ניסיון רב בדיני מקרקעין, משפט מסחרי, צוואות וירושות וליטיגציה אזרחית ומסחרית.

עו"ד אבישי אוסטרייכר
עו"ד אבישי אוסטרייכר

"One Stop Shop בתחום המשפט האזרחי מסחרי והמקרקעין. משרדי מעניק שירותים משפטיים מגוונים בתחום זה...."

אירית דרדיק פלם
עו"ד אירית דרדיק פלם

מייסדת ושותפה בחברת עו"ד דרדיק פלם מימן ומתמחה בתחום המקרקעין, על ענפיו. בעלת ניסיון רב בכל הנוגע לבתים משתפים, לרבות בייצוג בתביעות שעניינן נציגות בית משותף, בעלות, שימוש וכו' ומשמשת כמייצגת מטעם האגודה לתרבות הדיור.

עו"ד אמיר שטיינהרץ
עו"ד אמיר שטיינהרץ

" כמשרד מוביל אנו מציעים ללקוחותינו שילוב מנצח בין ידע משפטי נרחב לראייה מרחבית ועסקית ..."

עוד עו"ד מובילים בתחום דיני מקרקעין