סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(128)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

19/01/2016 15:44 אריאלה נזק לרגל בשל טיפול לקוי נזק לרגל בשל טיפול לקוי
שלום רב,
אימי נמצאת בבית אבות, והיא סובלת משבר ברגל שלא אובחן בזמן, על ידי המטפלים. היא התלוננה על כאבים במקום, אך במקום לבדוק אותה נתנו לה משככי כאבים. רק אחרי שלקחנו אותה לבדיקה אצל רופא פרטי גילינו שיש לה שבר במקום כבר שבוע שלם וללא כל טיפול. האם מדובר ברשלנות רפואית שאפשר לתבוע בגינה? תודה

השאלה החשובה הינה מה המשמעות של האיחור בשבוע באבחון השבר. ככל ואותו שבוע גרם לנזק כלשהו בוודאי שנכון לבחון עילת תביעה לפיצוי בגין הרשלנות ואני ממליץ לפנות לעורך דין בנושא.

27/12/2015 18:56 נועה דלקת תוספתן שלא אובחנה דלקת תוספתן שלא אובחנה
הגעתי עם הבן שלי לרופאת המשפחה ולמרות שהוא סבל מכאבים, היא אמרה שהכול בסדר איתו, אני בכל זאת הלכתי לבית חולים ושם הוא עבר ניתוח דחוף להוצאת התוספתן. האם אפשר לתבוע את הרופאה על רשלנות רפואית? איך עושים את זה ? תודה.

למעשה את מתארת מצב בו נעשתה לדבריך רשלנות אך למזלכם לא נגרם נזק שכן למרות אותה רשלנות נטענת פניתם לבית החולים ובוצע הניתוח. בנסיבות אלו איני רואה מקום לניהול הליך משפטי.

01/10/2015 10:37 אתי תביעה נגד קופת חולים תביעה נגד קופת חולים
הבן שלי בן 14 , כעת לאחר בדיקת דם התברר שיש לבני בעייה תפקודית בכבד שהיא נהירה וברורה לעין הבודק המקצועי, התברר לנו שיש לו את החריגה בבדיקת הדם מזה 5 שנים (בהסתכלות בתיק הרפואי בקופ"ח התחוורה לנו עובדה זו). האם יש טעם לתבוע את קופ"ח שהתעלמה במשך שנים מחריגה זו?

ראשית נכון לברר מהי מהות הבעיה. ככל והבעיה יכולה הייתה להיות מאובחנת קודם לכן באופן שהיה מונע נזק כלשהו ייתכן ואפשרי לבחון הליך משפטי.

01/09/2015 11:06 בני הפרעות קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז
אובחנתי לאחרונה רק בגיל 29 על הפרעת קשב וריכוז , 30 שנה כמעט אני חי בקשיים רציניים שהקשו עליי ללמוד והיוו לי מבוכה ובעיות רבות במיוחד במשרד החינוך. האם יש עילה לתבוע את משרד החינוך שהתקשה ונכשל באבחוני למרות הסימפטומים הברורים מאוד של בעייותי? יש לציין שהתלוננתי ואמי ניסתה להבין מה הבעיה במשך שנים רבות.

מדבריך קשה לתת תשובה ברורה. על פניו ככל ואכן ישנה רשלנות בוטה בהיעדר אבחון באופן שגרם לך לנזק ממשי ייתכן ויש מקום לבחון זאת. עם זאת, לאור מהות האבחנה והסבירות שמקורה בנושאים שאינם ברורים לחלוטין איני בטוח שסיכוי תביעה כאמור גבוהים. עם זאת, הכל דורש בירור פרטני מקצועי לצורך תשובה רצינית יותר.

31/03/2014 17:24 זאב די זהירות מעורכי דין שרלטניים זהירות מעורכי דין שרלטניים
זהירות מעורכי דין שרלטנים: בתביעה נגד חברת ביטוח עבור תשלום סיעודי למשך 60 חודשים, פניתי לעורך דין ״פלוני״ שמתמחה בתביעות נזיקין וזה המגיש לי את העלות התביעה,
1. תשלום עמלה של 20% (ללא ציון שזה לא כולל מע״מ),
2. והיה ואני זוכה בהוצאות משפט, זה הולך ישירות לעו״ד ללא קיזוז מהמעלה של 20%,
3. תשלום העמלה לעורך דין זה עבור 60 חודשים גם אם הפיצויים יפסיקו לאחר כחודש מסיבת מוות
4. התשלום לעורך דין יהיה מראש ללא קשר לקבלת הפיצוי מחברת הביטוח
5. דמי פתיחת תיק של 3540 ש״ח,

כמובן שלא הסכמתי, חיפשתי עורך דין אחר ולשמחתי חסכתי קרוב ל-90%,

אותו עורך דין הוסיף תוספת עבור כל הופעה בדיון, גישור, שימוע וכיו״ב, וכמובן כל ההוצאות הנלוות כמו טלפונים, מכתבים, שליחים, הוצאות משרד, צילומים

זאב היקר, הערכים שציינת הם סבירים ביותר מלבד נתון אחד לפיו שכר טרחה אמור ככלל להיגזר מתשלום בפועל. ככל ועורך הדין התעקש על קבלת תשלום באחוזים גם על תגמולים שלא נתקבלו, אני לא סבור שזה הוגן.

26/08/2015 12:48 אלמוני סיכוי תביעה נגד הרופאים סיכוי תביעה נגד הרופאים
אחי שהינו מוגדר עם מחלת נפש הגיע למיון בבית חולים פסיכאטרי ובקבלה לא היה שום פסיכאטר אלא רק אחות והוחלט על אשפוז בכפייה....אחי סבל מאוד וחזרר בוכה ונבוך מן האשפוז הכפוי שלא התבצע בהחלטת פסיכאטרים!! אנו שוקלים לתבוע את המוסד, מה הסיכויים שלנו?

השאלה חסרים נתונים מאוד חשובים. על פניו לצורך אשפוז כפוי יש לעמוד בתנאים שנקבעו בדין. על מנת לבחון אם עמדו במקרה זה בתנאים יש להעביר את כל התיעוד הרפואי הרלבנטי לעורך דין הבקיא בתחום.

16/06/2015 13:46 דוד רשלנות רפואית רשלנות רפואית
שלום,אימי נפטרה ביקשתי מבית החולים לקבל את תיקה הרפואי. נאמר לי שאני ואחיי שאף הם היורשים החוקיים צריכים לחתום על "תצהיר יורשים " בפני עו"ד, הבעיה שהם מסרבים לחתום על המסמך וממני נמנע לקבל את המסמכים.
האם ישנה אפשרות נוספת במסגרת החוק לקבל את התיק הרפואי ?

ככל ואין צו ירושה יש הגיון בדרישת בית החולים. מציע לפנות להגיש בקשה לצו ירושה ואז לפעול באמצעותו ובאמצעות טופס וס"ר לאסוף את התיעוד הרפואי.

19/10/2014 22:41 אורלי האם לקבל חוות דעת מרופא שעובד מטעם המרפאה שהתרשלו האם לקבל חוות דעת מרופא שעובד מטעם המרפאה שהתרשלו
שלום רב,
כתוצאה מעקירות והשתלות שיניים ככל הנראה,נגרמו לאימי פגיעות בסינוסים אשר מצריכות ניתוחים. בפנייתינו למרפאת השיניים בה טופלה ,הפנו אותה לקבלת חוות דעת של רופא פה ולסת מטעמם במסגרתה הוא אמור להתייחס האם הפגיעה אכן נגרמה כתוצאה מטיפולי השיניים. השאלה היא בהנחה ונחליט בעתיד לתבוע אותם ,מה העדיפות הכי טובה מבחינתנו, האם אנחנו חייבים ללכת לקבל חוות דעת מטעמם כדי שלא יטענו נגדנו בעתיד שלא שיתפנו פעולה כאשר הם ניסו לעזור? או שגם אם נחליט לא לגשת (כי סביר להניח שאותו רופא יהיה לויאלי למרפאה בה עובד) זה יהיה בסדר? או לחלופין לקבל ממנו חוות דעת יכול איכשהו לשחק לטובתנו? התחושה היא שהם מפנים אותה לקבל את חוות דעת בעיקר, כדי להגן על עצמם. אולי אני טועה.
אודה לך מאוד אם תוכל להשיב לשאלותיי בהקדם האפשרי.
אורלי

שאלתך מעברת נושאים רפואיים ומשפטיים. אם בכל מקרה רצונכם בבחינת אפשרות להגיש תביעה, אני מציע בכל לשון להיוועץ עם עורך דין בתחום הרשלנות הרפואית לפני שמבצעים מהלך או מחליטים החלטות בנושא.

31/07/2014 04:19 נ זריקה למניעת הריון זריקה למניעת הריון
שלום. לפני ארבע וחצי חודשים קיבלתי מרופא נשים זריקה למניעת הריון שאמורה להפסיק את הווסת לשלושה חודשים. עבר מאז חודש וחצי נוספים ועדיין לא קיבלתי ווסת. ויותר מכך עשיתי בדיקת דם לראות מה גובה האסטרוגן והתוצאה 40 הרופא אומר שיש לי לפחות עוד חודש עד קבלת הווסת. ואני מרגישה ממש רע בגוף כל מיני תחושות מוזרות וחולשה. מה עושים? הרופא אומר שאין שום בעיה. מהי דעתכם? תודה רבה
אשמח לתשובה מהירה

המדובר בשאלה רפואית שיש להיוועץ בה עם מומחה רפואי.

30/04/2014 23:27 אולגה סירוב של הרופא סירוב של הרופא
שלום רב!שאלה שלי כזאת...האם מותר לרופא לסרב לקבל לקוח במקום בגלל שברבעון בקרתי אצל רופא אחר.האורטופד שביקרתי יצא לחופשה ואמור לחזור בעוד שבועיים.הקופה "סידרה"בשבילי תור אצל רופא אחר.ולמרות הקופה והכאבים,רופא סירב לקבל אותי בגלל "הרבעון"...האם לפי החוק,הרופא יכול לסרב לקבלו למרות "סידור"מצד קופת חולים?בתודה,אולגה!

מדובר בתנאים הרלבנטיים לתקנון קופת החולים. לא מדובר בנושא הרלבנטי לרשלנות רפואית.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.