סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(102)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

03/07/2013 13:50 מיכל נזקי גוף בטיפולי לייזר להורדת שיער מהפנים נזקי גוף בטיפולי לייזר להורדת שיער מהפנים
גרמו לי נזק במקום להפחית את השיער הם הגבירו את הצמיחה עד ל"זקן" ממשי...
וכעת הם מתכחשים לנזק בטענה שזה בעיה של הורמונים... ואם אני רוצה תיקון המצב אז אשלם עוד על טיפולים...הזוי ,מה עלי ליעשות?

צריך לבדוק באופן ספציפי מדוע הדבר התרחש. האם מדובר בטיפול שנעשה באופן לא תקין או בתגובה טבעית המהווה סיכון קיים. כמו כן, יש לדעת האם מסרו לך על האפשרות של אי ההצלחה או לא.

06/06/2013 11:25 יעקב סיבוכים לאחר ניתוח סיבוכים לאחר ניתוח
שלום,
לפני כעשרה חודשים עברתי ניתוח אלקטיבי באופן פרטי. הניתוח אינו הכרח רפואי, אלא למען שיפור באיכות החיים.
קודם הניתוח ניתן לי מסמך עם סיבוכים אפשריים, אשר תוארו כנדירים וברי תיקון.
לאחר הניתוח באשפוז יום, נאלצתי לעבור החדרת קטטר בשל אי-יכולת מתן שתן והותרתי לאשפוז לילה.
1. קודם ההרדמה האפידורלית לא הוסבר שיש סיכון מעין זה, אזהרה זו לבדה היתה מונעת ממני לבצע את הניתוח.
2. למרות ששילמתי על ניתוח פרטי אצל מנתח מסוים, את הניתוח התחיל מתמחה (הכנות) והרופא כשהגיע לא הודיע לי שהוא מבצע את הניתוח, משפט אשר היה נוסך בי בטחון רב במהלך הניתוח, ולמרות שהייתי בהכרה מלאה פשוט ניגש לאתר הניתוח ביצע את הניתוח ורק ביציאתו מהחדר הבחנתי שהוא היה. אני ביוזמתי פניתי אליו רק כדי לשאול האם עבר בשלום.
3. לאחר ההחלמה הראשונית, נתקלתי בקושי במתן צואה וכל יציאה הפכה חשש וסיוט. לאחר כחמישה חודשים אף הגעתי למיון בשל קושי חמור לתת צואה וטופלתי על ידי הרופא בצורה גסה, עם כאבי תופת וללא אלחוש/הרדמה.
4. סיבת הניתוח היתה תחושת גרד, אותה תחושה נותרה במלואה ללא כל שיפור, כלומר, מטרת הניתוח לא הושגה.
5. היום אני סובל באופן קבוע מרגישות וכאבים בעת מתן צואה, ללא עיצוריות לעת עתה, אך ייעוץ עם רופא אחר מהתחום לא שולל חזרה של ההיצרות והקושי במתן צואה.
מה ניתן לעשות?

שלום יעקב,
לא פרטת באיזה ניתוח מדובר. מכל מקום, על צוות רפואי חובה להבהיר למטופל מהם הסיכונים הקיימים בהליך אותו הוא עומד לעבור. השאלה האם הנזק הנטען על ידך הוא סיכון טבעי אם לאו, תלוי בסוג הניתוח ומדובר בשאלה רפואית. ככל ואכן בוצע הליך ללא קבלת הסכמה מדעת ייתכן וקמה עילה לתביעה. לגבי היעדר הצלחה של הניתוח, ככלל ניתוח לא תמיד מצליח ואי הצלחה אינה בהכרח מעידה על רשלנות כלשהי.

23/05/2013 20:31 אלעד בית החולים לא אבחן שבר באבצע בית החולים לא אבחן שבר באבצע
שלום , לפני כ3 שנים שברתי אצבע ביד שמאל , באותו היום הגעתי למיון ושם בדק אותי אורתופד תורן , הוא שלח אותי לצילומים ואמר לי שאין לי כלום ושאני יכול ללכת הביתה (חבלה לטענתו) , הסברתי לאותו רופא שקיבלתי בעבר מכה דומה באותה אצבע רק ביד השניה וששם היה שבר ובביקשתי ממנו שישלח אותי לבדיקה נוספת או המשך מעקב . הוא התעקש שאין לי כלום ושאלך הביתה , לאחר מספר חודשים בדק אותי מומחה כף יד והחליט שבהחלט היה שבר . עד אז האצבע החלימה אבל עד היום היא עקומה למדי ויש לי חוסר בתנועה וכיפוף , האם ניתן לתבוע רשלנות רפואית . תודה לעונים .

השאלה בנושא זה היא האם האיחור באבחון ככל והיה גרם לנזק או פגע בסיכויי ההחלמה. אם לא, אז למעשה האיחור לא גרם לנזק. אם כן, יש מקום לייעוץ פרטני ולשקול הליך משפטי.

13/05/2013 10:14 טטיאנה נזק לאחר קבלת טיפול אלטרנטיבי נזק לאחר קבלת טיפול אלטרנטיבי
שלום רב, קיבלתי טיפול אלטרנטיבי בקופת חולים (כמובן לאחר בדיקה של רופא במקום והמלצתו לטיפול זה). לאחר טיפול ראשון, באותו יום החמרה במצב. דיווחתי לרופא, אך נאמר שזה יסתדר. לאחר כחודש ימים ניתוח בע"ש (הניתוח בלתי נמנע). לאחר שנה ניתוח שני באותה חולייה. נכון להיום הבעיה עדיין קיימת. בביטוח לאומי - נכות מ 100 % ירדה לנכות כללית לצמיתות 10%. חשוב לציין כי סבלתי מס' שנים מבעיות בגב, אבל בחולייה אחרת. מה ניתן לעשות מבחינה משפטית? בתודה

לא ברורה לי כל כך השאלה. מהו הקשר בין הטיפול האלטרנטיבי לניתוח ? מהו המקור הבסיסי לבעיה ? 10% בנכות כללית אינו שיעור המקנה זכאות כספית. אם יש בסיס לעילת משפטית (נזיקין / רשל"פ) אז גם שיעור נכות שכזה ככל והוא כתוצאה מרשלנות הינו בר פיצוי.

12/05/2013 16:57 יעל זיהום אחרי ניתוח זיהום אחרי ניתוח
שלום רב,
לפני כ-3 שנים עברתי ניתוח לכריתת התוספתן עקב דלקת.
שוחררתי לביתי יום למחרת עם טיפול אנטיביוטי, כעבור שבוע הגעתי להסרת סיכות וציינתי בפני הרופאה כי אני סובלת מכאבים חזקים מאד באזור הבטן התחתונה. הופניתי לביצוע US בו התגלה זיהום באזור חלל הבטן.
אושפזתי שוב עם טיפול אנטיביוטי לוריד. הטיפול לא עזר והופניתי לביצוע CT שבו נראה הזיהום המפושט והומלץ על הכנסת נקז לבטן. סירתי להכנסת נקז עקב חוסר האמון בפעולות פולשניות נוספות ונשארתי לאשפוז של שבוע נוסף עם טיפול אנטיביוטי אגרסיבי.
לאחר ששוחררתי לביתי המשכתי בטיפול בכדורים לעוד כחודש. בביקורת לאחר סיום הטיפול נאמר כי הזיהום נעלם.
שאלתי היא כזו- האם יש במקרה עילה לתביעת בי"ח/רופא מנתח (או סטז'ר מנתח) על הסבל ועגמת הנפש? במידה וכן, האם לאחר תקופה ארוכה כזו אחרי הניתוח זה עדיין רלבנטי?
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה.

זיהום לאחר ניתוח הוא סיכון אפשרי שלאו דווקא נובע מרשלנות כלשהי. במקרה שלך לדבריך הזיהום שאובחן טופל ולא הותיר כל נזק, בוודאי שלא נזק צמית. לאור האמור, לא בטוח שהליך משפטי הוא הדבר הנכון לעשותו אך כמובן שלצורך קבלת חוות דעת חד משמעית וברורה יותר יש לפנות לעורך דין העוסק בתחום.

21/04/2013 18:06 יעל פגיעה בצבא פגיעה בצבא
בני נפגע בצבא עקב רשלנות של רופא היחידה. הוא חש זלזול וחוסר טיפול מתאים. עכשיו השתחרר , והוא בטיפול בבית חולים. איך ואת מי עלי לתבוע
תודה

ככלל גם רשלנות רפואית שגרמה לנזק בזמן השירות ועקב השירות, יש לפעול בהגשת מסמכי תביעה לקצין התגמולים.

17/04/2013 11:52 או לאחר ניתוח 2 לסתות אף התעקם ? לאחר ניתוח 2 לסתות אף התעקם ?
שלום
עברתי לפני חודש וחצי ניתוח 2 לסתות +סנטר

לאחר הניתוח האף התעקם 2-3 מילימטר?
העצם התעקם קצת
הטל ניתן לתבוע ?

ככל ותוצאת הניתוח לא טובה והיא נובעת מרשלנות בביצועו ניתן לפעול משפטית לממש את זכויותיך לפיצויים.
מציע לך לפנות לייעוץ פרטני.

13/04/2013 19:19 איתי חיסיון רפואי למול חברי צוות שלא מטפל בי חיסיון רפואי למול חברי צוות שלא מטפל בי
שלום אני לצערי הרב אובחנתי במחלב זיהומית, וגיליתי לחרדתי במהלך הטיפולים שמכירים את שמי גם שאר חברי הצוות שלא מטפלים בי. זו הרגשה נוראית שכן החיסיון הרפואי במיוחד במקרים כאלה חשוב ביותר..האם יש עילה לתביעת ביה"ח?

צריך לבדוק בדיוק מי הם "חברי הצוות" המתוארים. האם הם רופאים שטיפלו בך ? כל עוד הצוות הרפואי המטפל בך נחשף לתיעוד אני לא רואה כאן בעיה.

02/04/2013 16:01 דנה רשלנות רפואית שארעה לאבי בבית החולים וולפסון רשלנות רפואית שארעה לאבי בבית החולים וולפסון
שלום,

אבי בן 58 הסובל מלחץ דם כרוני מהיותו בן 38 לערך. לפני כחתי שנה, אחרי בדיקת דם שגרתית, הומלץ ע"י רופאת המשפחה שלו להשלח למיון בדחיפות עקב עלייה בקריאטינין (2.23).
חשוב לציין שלפני כן לא סבל מעולם מכליות.
במהלך השהות שלו במיון, אבי אושפז במחלקה הפנימית למשך שבועיים בדיוק.
למרות ההפניה של רופאת המשפחה שלו עם ממצא ברור של בעיה שמתחוללת בכליות, אבי בימים הראשונים לא נשלח לשום בדיקה שבודקת את הבעיה שעימה הוא הגיע.
לאבי ניתן טיפול לווריד להורדה דרסטית של לחץ הדם בלבד שכלל עירוי של ISOKET שידוע כמסוכן מאוד למי שיש לו בעיית כליות .
ביום 4 של האישפוז נעשה סוף סוף אולטרסאונד של כליות עם ממצא : הידרופרוזיס דו צדדי משמעותי. באותו היום בוצע קטטר.
4 ימים מתוך השבוע הראשון לא נעשו בדיקות דם כלל.
יומיים אחרי האולטרסאונד והקטטר - התוצאות של תפקודי כליות קפצו לפתע וכמעט הכפילו את עצמן. הרופאים ענו תשובות מתחמקות ולא יכלו להסביר בפרוטרוט את הסיבה המדוייקת להרעה הפתאומית בתפקודי הכליות. ( מנהל המחלקה הפנימית הוקלט באמצעות טלפון נייד בשיחתנו עימו בסוף האשפוז).
בסיכום האשפוז נכתב: "חלה ירידה בלחץ הדם, יש שיפור בתפקודי הכליות ותפוקת שתן טובה".
כאשר בפועל: " אושפז עם קריאטינין 2.17 ו UREA 78
השתחרר מאשפוז: קיראטינין 3.32 ו UREA 155 עם פוליאוריה של כ 4-5 ליטר וקטטר שעימו היה כחודש, ושום רופא לא היה מוכן להורידו משום החשש לאי ספיקת כליות.
שבועיים אחרי השחרור: קריאטינין 3.8
חודש אחרי השחרור: 4.46

בגלל ממצאים אלו החלטנו לטפל באבי בתל השומר.
אבי אושפז שוב, נעשתה לו פעולה דחופה של הכנסת נקזים לתוך הכליות - NEFROSTOMA
נכון להיום, הוא אמור להחליף כל 3 חודשים את הנקזים המחוברים לשני צידי גופו בבית החולים, איננו יכול לעבוד ואיננו מתפקד כהלכה.

אשמח לקבל הכוונה איך להמשיך ולטפל במקרה זה

יש צורך לעבור על כל המדדים בעת האשפוז לרבות על האינדיקציות לביצוע כל הפעולות שנעשו ושלא נעשו. ככל ואכן יסתבר כי ההתנהלות לא הייתה סבירה באופן שגרם לנזק כלייתי ניתן יהיה לשקול הליך משפטי. אני ממליץ לפנות לעורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית לצורך בירור הנושא.

22/03/2013 21:32 גיא טיפול לקוי בהסרת שיער בלייזר טיפול לקוי בהסרת שיער בלייזר
שלום רב,
לפני כשנתיים התחלתי בטיפולי לייזר באיזור פאות לחיים ובאיזור בטן וחזה, וכפתיים הובטח לי בהתחלה שלאחר 10 טיפולים אגיע למצב של 90 אחוז הסרת שיער.

לאחר הטיפול השלישי באיזור הבטן והחזה הרגשתי כוויות ותחושת שריפה .. לאחר שבוע גיליתי שיש לי באמת כוויות ... המטפלת אמרה שהכל בסדר ואם הזמן זה יעבור והכתמים של הפגמנטצייה שנוצרו לי במהלך הטיפולים והכל בסדר אפשר להמשיך בטיפולים.

הכתמים לא עברו ואף התחזקו ואף לאחר שנה גם באיזור הפנים נוצר לי כתם שעד היום שנה אחרי לאחר משחות רבות ויקרות שאני קניתי מכספי עדיין רואים כתם קל(בהתחלה הכתם היה נוראי).
בנוסף לא רק שהשיעור באיזורים אלו לא הופסק,הוא גם התדרדר למצב הרבה יותר גרוע מקודם.
משיחה עם בעל הבית הוא ניסה להעביר אותי למנהלי הרשת ולכל מיני אנשים במשך חודשיים ,כאשר אף אחד לא הביא לי תשובות באמת מה הולך עם הטיפולים ולמה הכתמים לא עוברים ולמה חלה התדרדרות בשיעור במקומות אלו. כמו כן הוא אמר שאם זה היה היום הוא לא היה מבצע בי הסרת שיער באיזור הכתפיים וזאת הייתה טעות.
לאחר שיחות ובדיקות שלי עם מספר רופאים וקוסמטיקאים ,כולם אמרו שאסור היה לי להמשיך בטיפולים כשיש לי את הכתמים האלו והייתי צריך לטפל בהם מלכתחילה ורק לאחר מכן להמשיך בטיפולים... דבר שכנראה יגרום לכך שהם לא ייעלמו. בנוסף עכשיו אני נאלץ לערוך טיפולי שעווה בכתפיים כי השיעור רק התדרדר...

השאלה שלי אם יש לי עילה לתביעה? בוא נגיד גם שבעל הסניף מסנן אותי וכל טלפון אחר שהוא יודע שאני בעל השיחה...

מדבריך עולה בהחלט בסיס לבדיקה מעמיקה של הטיפולים שהוענקו לך. ככל ואכן יעלה כי מדובר בטיפול רשלני, ייתכן וקמה לך עילת תביעה לפיצוי. מציע לך לפנות לייעוץ אישי פרטני לקידום הנושא. בריאות שלמה ושבוע טוב.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.