סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(87)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

11/02/2013 00:10 meirav סירוב מומחה לכתוב חוות דעת סירוב מומחה לכתוב חוות דעת
ניגשתי לחוות דעת של מומחה בעניין תביעה על רשלנות רפואית אך הוא סירב להביע דעה ...האם הוא יכול חוקית לסרב לרשום רק בגלל שמדובר בקולגה שלו כל מסמך שהוא ואפילו זה הנוגד את גרסתי?

אני דווקא יכול להעריך את המומחה על כך שמסר לך שאינו יכול לרשום דבר מטעמי ניגוד עניינים שכן קולגה שלו מעורב. לא חסרים מומחים אחרים שניתן לפנות אליהם לצורכי חוות דעת רפואית.

03/02/2013 19:05 שאול רשלנות רפואית וקצבת ביטוח לאומי רשלנות רפואית וקצבת ביטוח לאומי
שלום רציתי לשאול האם עצם העובדה שאני נמגיש תביעה בגין רשלנות רפואית יכולה להזיק לי בקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי והאם יש קשר בין השניים?

שלום רב, על פניו אין קשר בין השניים. ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ללא קשר לנכות הכללית שנקבעה לך. ישנה סוגיה בנוגע לניכויים חלקיים אך לא ניתן להיכנס לכך כרגע (יש אף תיקון רלבנטי בחוק). שוב, מבחינתך אין כל בעיה להגיש גם בקשה לקביעת נכון וגם להגיש תביעה בשל רשלנות רפואית.

31/01/2013 17:40 רונית מכתב הסכמה לניתוח מכתב הסכמה לניתוח
לא חתמתי על מסמך הסכמה לניתוח אלא רק ניתן אישור בע"פ בצורה חטופה (הכירוג רצה לצאת למרפאה הפרטית והיה לחוץ) כעת אני סובלת מכאבים ולא בטוחה בניתוח שעברתי (שוכנעתי לבצעו). האם יש כאן עילה לתביעה?

על פניו ישנם ניתוחים שעל פי דין מחייבים הסכמה בכתב. בדרך כלל אלו ניתוחים כירורגים. אם הניתוח שעברת עונה על הרשימה דלעיל, ככל ולא החתימו אותך על טופס הסכמה ולא הייתה גם הסכמה בפועל, קמה עילת תביעה ולו בשל היעדר הסכמה מדעת.

29/01/2013 10:40 בני איחור בגילוי מחלה גנטית איחור בגילוי מחלה גנטית
גילו לי רק לאחרונה בגיל 30 פגם גנטי ממנו המסביר היטב ממה אני סובל (יש לי תופעות וכאבים רבים בפניי ואני מגיב בצורה דלקתית וחמוררה לגלוטן ), כל חיי סבלתי מתסמינים אלו ללא שום בירור מצדם של הרופאים המטפלים. כעת הביטוח הלאומי מסרב לתת לי אחוזי נכות גבוהים על אף שהבעיה מוכרת וכאשר אישה בהריון עוברת בדיקת מי שפיר מומלץ לה להפיל את העובר!! מה ניתן לעשות ולמי לפנות?

העובדה שקיימת במקרה כזה המלצה להפלה אינה אומרת באופן ישיר שקיימת זכאות לאחוזי נכות "גבוהים". אחוזי הנכות נקבעים על פי תקנות הביטוח הלאומי ויש לבדוק האם המצב הרפואי עונה עליהן ומהם אחוזי הנכות הרלבנטיים.

27/01/2013 14:49 גלית רשלנות של המכון להתפחות הילד ? רשלנות של המכון להתפחות הילד ?
לפני חצי שנה נתגלתה אצל ביתי בת החמש מחלה גנטית חמורה דרך צילום MRI של המוח. האם יש מקום לתבוע על רשלנות רפואית את המכון להתפתחות הילד בקופ"ח שאצלם היא הייתה מטופלת מגיל צעיר בגלל בעיה אחרת שגויה שיוחסה לה?

שלום גלית,
העובדה שאובחנה מחלה גנטית אינה אומרת שקיימת רשלנות כלשהי במעקב ההריון. ככל והיה מקום להמליץ על בדיקה שהייתה מאבחנת את המחלה והייתה מביאה לתוצאה של אי הריון מקובל ייתכן ותקום אפשרות לבחון תביעה משפטית. הדבר דורש בחינה מקצועית רפואית ומשפטית.

26/01/2013 21:08 אלון רשלנות בניתוח בעקבות דלקת חמורה בחניכיים רשלנות בניתוח בעקבות דלקת חמורה בחניכיים
עברתי ניתוח בעקבת דלקת חמורה בחניכיים ואכשהו נפגע לי עצב 7, מאז נקבעה לי נכות של 25 אחוזים על ידי רופא שיניים...האם חו"ד זו מספיקה או שאני זקוק גם לרופא נוירולוג??

שלום אלון,
פגיעה של עצב כתוצאה מטיפול שיניים יכולה בהחלט לנבוע גם מרשלנות כלשהי אך לא תמיד. ישנם תיקים בהם ייצגנו לקוחות בעבר ונקבע חד משמעית כי הפגיעה העצבית נובעת מהטיפול השגוי. בכל מקרה תלוי בסוג הנזק על מנת לקבוע את המומחה הרלבנטי. ייתכן ומומחה בתחום שיקום הפה והלסת יספק. לעיתים יש צורך להוסיף חוות דעת של נוירולוג.

בריאות שלמה!

25/01/2013 17:46 איגור ניתוח חוזר בשל רשלנות ניתוח חוזר בשל רשלנות
שלום אני ספורטאי ועברתי ניתוח להוצאת המים בברך שהיו לי, נקבע לי ניתוח בבי"ח ציבורי וכשהגעתי לניתוח התברר לי שהרופא שלי לא הגיע ואורתופד אחר ינתח אותי. בינתיים נותחתי וכמובן שהם הכריזו על הניתוח כמווצלח לכאורה. מאז עבר חודש של כאבים, ולמרות שזה ניתוח פשוט, המים בברך חזרו בזמן מאוד קצר, והכאב חמור יותר. הפתרון שלהם- ניתוח חוזר... האם מדובר ברשלנות?

שלום איגור,
ככלל עצם הצורך בניתוח חוזר לא מעיד לכשעצמו על רשלנות רפואית. על מנת לבחון האם הנזק שלך נובע מרשלנות צריך להצביע על דבר מה שהיה לעשות ו/או שנעשה לא כשורה, במהלך הניתוח הראשון. אני מציע לך לפנות לעורך דין העוסק בתחום הרשלנות הרפואית אשר יבחן יחד עם מומחה רפואי את טענותיך.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.