סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(102)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

29/11/2013 06:23 גלי התיישנות התיישנות
שלום רב !
רציתי בבקשה לדעת מתי חלה התיישנות על רשלנות רפואית בלידה ?
כמו כן אני מבקשת לדעת בבקשה , אם בני בן 29 כיום , והבעייה התגלתה רק לפני זמן מה ואני פתאום חושדת שהיא קשורה ללידה , כמה זמן נחשב העניין כהתיישנות ?
אודה לכם מאוד למענה !
בברכת חג שמח !

התיישנות בנזיקין הינה 7 שנים. למרות זאת יש חריגים בחוק ההתיישנות ובפקודת הנזיקין המאפשרים להתחיל את מירוץ ההתיישנות במועדים שונים. אם לדוגמא לא היה ידוע למטופל אודות הקשר הסיבתי בין נזק לבין רשלנות, ההתיישנות אמורה להתחיל מהמועד בו התגלה לו "קצה חוט" לגבי כך. כל מקרה לגופו. מציע לך לפנות לעורך דין לבירור פרטני.

07/11/2013 19:17 ויקטוריה הוא   עשה    לי    נזק    בכול    הגוף הוא עשה לי נזק בכול הגוף
אני רוצה לתבואה את הרופאה עור

אנא פרטי את שאלתך על מנת שאוכל להתייחס עניינית.

09/11/2013 20:35 לימור שלום... יש לי שאלה שלום... יש לי שאלה
שלום
לפי כ3 שנים הייתי בהריון, לעובר היו מומי לב רבים מורכבים וקשים מאוד
לכן ביצעתי הפסקת הריון וילדתי את העובר בחודש השביעי להריוני
הגעתי לבית חולים על מנת להפסיק את ההריון ולבצע ניתוח שלאחר המוות בעובר
היעוץ הגנטי של אותו בית חולים בדק מול המכון הפתולוגי אם ישנם ממצאים נמסר שלא! אף על פי שחתמתי על הטפסים ובמכתב שחרור רשום בפירוש שהעובר נשלח לבדיקה בניתוח שלאחר המוות במכון הפתולוגי העניין מאוד חורה לי עצם העובדה שלא ניתחו,ככ היה חשוב לי להריונות הבאים.
האם לדעתך ניתן לתבוע את הבית חולים???
תודה וסליחה שזה יצא ארוך...
לימור

לא היו ממצאים בניתוח או שהניתוח לא נעשה ? ככל והובטח שיבוצע ולא נעשה בסוף חייבים לבדוק מהי הסיבה.

29/10/2013 20:21 קלרה מזור בעיה בקרסול בעיה בקרסול
אני מזה סובלת מכאבים וקושי בהליכה הרופא נתן לי אולטראסאונד שהתגלה כדלקת לא אפנה אותי לצילום לאחר שהפיזוטרפיסת העירה את פני לכי לצילוםם ואז התגלה שבר אני כעט עם גבס ומוגבלת

השאלה היא עד כמה האבחון באיחור פגע בהחלמת השבר. ככל ולא פגע ייתכן והליך משפטי אינו הדרך הנכונה בעניינך.

11/10/2013 15:35 טל בליעה של השתל בליעה של השתל
שלום רב,
שמי טל, לפני כעשור הושתל בפי שתל (עם כתר ומבנה כמובן) שמהתחלה יצר אי נוחות בפה, שאריות אוכל נכנסו באופן קבוע במרווח בין הכתר לחניכיים.
פניתי למרפאת השיניים שבה בוצעו לי השתלים, ונאמר לי כי קיים מרווח בין כול שן לחניכיים וכך גם בין הכתר לחניכיים, ולא ניתן לעשות דבר בעניין. באשר לאי הנוחות-טען הרופא כי השתל הוא גוף זר בגוף והגיוני שישנה אי נוחות.
לפני כמה שנים החל השתל להתנדנד ופעם אחת אף פתחו אותו מלמעלה וחיזקו את הבורג של השתל.
לפני מספר חודשים הוא שוב החל להתנדנד והפעם, באמצע האוכל בלעתי אותו.
אני יודעת שאני צודקת, אבל למיטב ידיעתי קשה לקבוע אם הייתה רשלנות רפואית. מה גם, שאין לי הוכחות שבלעתי אותו (שלא כמו במקרה עליו כתבתם), לבד מהעובדה שהוא לא קיים יותר בפה, ואין לי חומר רפואי מהמרפאה בה טיפלתי (מאמינה שהתיק שלי נמצא בארכיון שלהם).
מן הסתם, אצטרך כעת לעשות שתל חדש, ומיותר שאציין לכם את העלויות הגבוהות.
אודה להכוונתכם
טל

בליעת השתל אינה העיקר, שהנו בחינת טיב הטיפול שניתן קודם לכן. ככל ומדובר בטיפול לא תקין שגרם לנפילה של השתל ויצר נזקים כלשהם ניתן לשקול הליך משפטי. אך קודם לכן חשוב להיוועץ עם עורך דין ורופא מומחה.

09/10/2013 16:14 אדל איחור בהגשת טיפול לחייל איחור בהגשת טיפול לחייל
בני חייל שהתלונן במשך כשבוע על כאבים בחזה וקושי לנשום ורק לאחר כשבוע הוא פונה למין ושם אובחן כלוקה בחזה אויר עצמוני, הוא טופל בנקז ולאחר חודש עבר ניתוח להסרת בולות מהריאות. כרגע שחררו אותו זמנית מהצבא, שאלתי היא האם לתבוע את הצבא?

ככל והאירוע התרחש עקב השירות ובזמן השירות יש לשקול פניה להכרה על ידי קצין התגמולים. יש לבחון את המקרה על ידי עורך דין הבקיא בתחום.

ככל והיה איחור באבחון של התקף לב אשר גרם לנזק ניתן לשקול הליך משפטי. יחד עם זאת, ככל (ואני תקווה שכך) הכל חלף והנך בריא ללא כל נזק שנותר ייתכן וברמה המשפטית לא כדאי לפתוח בהליך. פנה לייעוץ אישי לבחינת הנושא.

29/08/2013 11:15 אשר דוד רשלנות רפואית רשלנות רפואית
אחי בן 65 החל לחוש מיני כאבים בגופו מדקירות בחזה בגב. רגלים כבדות קשיי נשימה רופא המשפחה נתן כדור לכאבי פרקים .בהמשך פנה לאורטופד שאמר הכל בסדר. לאחר כשבועים אושפז בלניאדו נתניה 5 ימים חיפשו בעיות לב ולא מצאו .רק עכשיו נפל האסימון ופונה לבלינסון לנוירוכירוגיה תוך כשעה זיהו את הבעיה לאחר ct נימצאה דלקת חריפה בחוט השידרה הצברי ומיד נותח .לאחר אישפוז של 10 ימים עם בעיות נוירולוגיות חמורות חוסר תחושה או תזוזה בגפים הופנה לשיקום בלוינשטיין לאחר שבוע חזר לבלינסון עקב המוגלובין נמוך .היה שבוע ושוב הוחזר ללוינשטיין 10 ימים שכב במיטה כמעט ללא תזוזה קיבל אנטיביוטיקה לווריד וכדורים למינהם התלונן אין סוף פעמים על תחושות בלב לא היה מחובר למוניטור ספח נוזלים בגוף גודש ריאתי בטן נפוחה רגליים .סוף ידוע שישיהאחרון נפח את נשמתו האם זו לא רשלנות .?ממתי בח שיקומי מטפל בחולה כל כך קשה לציין שאולי עבר מספר מועט טיפולי פיזיוטרפיה מחכה לתשובה

שלום אשר. קשה לקרוא את הסיפור המצמרר. אני משתתף בצערכם ומקווה שלא תדעו עוד צער.
לגבי טיב הטיפול שקיבל אחיך, על מנת לבחון זאת מקצועית צריך לראות את כל הרשומה הרפואית ולשמוע את מלוא הסיפור בצורה רצינית. אני מציע לפנות לעורך דין לייעוץ אישי במקרה המצער הזה.

27/07/2013 23:15 יצחק חמתי הגיע לבית החולים בשעה 1:00 בלילה עקב הקאות ונמצא מתה כתוצאה מחנק שעה 6 בבוקר חמתי הגיע לבית החולים בשעה 1:00 בלילה עקב הקאות ונמצא מתה כתוצאה מחנק שעה 6 בבוקר
חמתי הגיע לבית החולים בשעה 1:00 בלילה עקב הקאות ונמצא מתה כתוצאה מחנק שעה 6 בבוקר
מדובר על אישה בגיל 74 לא בריאה הייתה הרבה פעמים מאושפזת בהדסה עין כרם ביום מותה נהג האנבולנס לקח אותה לבית חולים תורן שערי צדק ברישום רשם מתלוננת על הקאות וכאבי בטן לאחר שאכלה 3 בורקסים מצב לאחר הבדיקה טוב .בבית החולים קיבלה תרופות נגד הקאות בבוקר נמצאה ללא רוח חיים לאחר עיסוי לב של שעה הרופאה קבעה את מותה לשעה 6 בבוקר יש להדגיש לא היה לידה אף אחד מבני המשפחה כי לא ידעו שהיא התאשפזה השאלה האם בית החולים התרשל בכך שלא שמר עליה כי סיבת המוות היא כתוצאה מחנק לאחר הקאה אם היו לידה בטח היו מצליחים למנוע את המוות שלה במיוחד שהיא הגיע שסובלת מהקאות .

שלום יצחק,
צר לי לקרוא על המקרה.
קשה מאוד לדעת מדבריך מהו גורם המוות וכיצד התדרדר מצבה של חמתך בתוך 5 שעות מכאבי בטן והקאות עד לכדי מוות. ככל וסיבת המוות אכן מחנק לאחר הקאה, הדבר מעלה תהיות שכן חמתך הייתה בהשגחה רפואית. מכל מקום, על מנת לבצע בירור מקצועי יותר יש לאסוף את מלוא הרשומה הרפואית ולבחון אותה מבחינה מקצועית.

25/02/2013 22:45 אנג'לה זכויות חולה זכויות חולה
סליחה אבל לא ידעתי באיזה פורום לשאול וזה הכי קרוב. אני מסרתי אבחון מבית חולים פסיכיאטרי אחד לאחר וזה בתיק הרפואי שלי והם מסרבים להראות לי את האבחון עכשיו. האם זו זכותם? האם אני צריך לבזבז זמן ולפנות לבית חולים הקודם ולבקש בעצמי. תודה על התשובה.

למעט חריגים, הרי שעל פי חוק זכויות החולה מוסד רפואי חייב להעביר למטופל עותק של התיעוד הרפואי בעניינו. ראה סעיף 18 לחוק. תעמדי על זכותך וככל ומסרבים תבקשי פירוט מסודר בכתב מדוע.

הייתי רוצה לדעת מאד האם הרופאים מתעדים הכל או מה שנוח להם וטוב או פועל לתועלתם ומי מגן עלינו כשאנו לא יודעים מה מתהלך בעת פעולה כירורגית בהרדמה למשל מי כותב את האמת ?
ועוד שאלה איך אפשר להוכיח שקריות של צוות מעניין אותי לדעת מאד מאד
תודה

הרופאים נדרשים לתעד את מהלך הטיפול. כל דבר בר משמעות צריך להופיע ברשומות. היעדר רישום עלול לפעול לרעת זה שהחסירו, ככל והתיעוד יהא רלבנטי בבית המשפט.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.