סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(87)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

09/10/2013 16:14 אדל איחור בהגשת טיפול לחייל איחור בהגשת טיפול לחייל
בני חייל שהתלונן במשך כשבוע על כאבים בחזה וקושי לנשום ורק לאחר כשבוע הוא פונה למין ושם אובחן כלוקה בחזה אויר עצמוני, הוא טופל בנקז ולאחר חודש עבר ניתוח להסרת בולות מהריאות. כרגע שחררו אותו זמנית מהצבא, שאלתי היא האם לתבוע את הצבא?

ככל והאירוע התרחש עקב השירות ובזמן השירות יש לשקול פניה להכרה על ידי קצין התגמולים. יש לבחון את המקרה על ידי עורך דין הבקיא בתחום.

ככל והיה איחור באבחון של התקף לב אשר גרם לנזק ניתן לשקול הליך משפטי. יחד עם זאת, ככל (ואני תקווה שכך) הכל חלף והנך בריא ללא כל נזק שנותר ייתכן וברמה המשפטית לא כדאי לפתוח בהליך. פנה לייעוץ אישי לבחינת הנושא.

29/08/2013 11:15 אשר דוד רשלנות רפואית רשלנות רפואית
אחי בן 65 החל לחוש מיני כאבים בגופו מדקירות בחזה בגב. רגלים כבדות קשיי נשימה רופא המשפחה נתן כדור לכאבי פרקים .בהמשך פנה לאורטופד שאמר הכל בסדר. לאחר כשבועים אושפז בלניאדו נתניה 5 ימים חיפשו בעיות לב ולא מצאו .רק עכשיו נפל האסימון ופונה לבלינסון לנוירוכירוגיה תוך כשעה זיהו את הבעיה לאחר ct נימצאה דלקת חריפה בחוט השידרה הצברי ומיד נותח .לאחר אישפוז של 10 ימים עם בעיות נוירולוגיות חמורות חוסר תחושה או תזוזה בגפים הופנה לשיקום בלוינשטיין לאחר שבוע חזר לבלינסון עקב המוגלובין נמוך .היה שבוע ושוב הוחזר ללוינשטיין 10 ימים שכב במיטה כמעט ללא תזוזה קיבל אנטיביוטיקה לווריד וכדורים למינהם התלונן אין סוף פעמים על תחושות בלב לא היה מחובר למוניטור ספח נוזלים בגוף גודש ריאתי בטן נפוחה רגליים .סוף ידוע שישיהאחרון נפח את נשמתו האם זו לא רשלנות .?ממתי בח שיקומי מטפל בחולה כל כך קשה לציין שאולי עבר מספר מועט טיפולי פיזיוטרפיה מחכה לתשובה

שלום אשר. קשה לקרוא את הסיפור המצמרר. אני משתתף בצערכם ומקווה שלא תדעו עוד צער.
לגבי טיב הטיפול שקיבל אחיך, על מנת לבחון זאת מקצועית צריך לראות את כל הרשומה הרפואית ולשמוע את מלוא הסיפור בצורה רצינית. אני מציע לפנות לעורך דין לייעוץ אישי במקרה המצער הזה.

27/07/2013 23:15 יצחק חמתי הגיע לבית החולים בשעה 1:00 בלילה עקב הקאות ונמצא מתה כתוצאה מחנק שעה 6 בבוקר חמתי הגיע לבית החולים בשעה 1:00 בלילה עקב הקאות ונמצא מתה כתוצאה מחנק שעה 6 בבוקר
חמתי הגיע לבית החולים בשעה 1:00 בלילה עקב הקאות ונמצא מתה כתוצאה מחנק שעה 6 בבוקר
מדובר על אישה בגיל 74 לא בריאה הייתה הרבה פעמים מאושפזת בהדסה עין כרם ביום מותה נהג האנבולנס לקח אותה לבית חולים תורן שערי צדק ברישום רשם מתלוננת על הקאות וכאבי בטן לאחר שאכלה 3 בורקסים מצב לאחר הבדיקה טוב .בבית החולים קיבלה תרופות נגד הקאות בבוקר נמצאה ללא רוח חיים לאחר עיסוי לב של שעה הרופאה קבעה את מותה לשעה 6 בבוקר יש להדגיש לא היה לידה אף אחד מבני המשפחה כי לא ידעו שהיא התאשפזה השאלה האם בית החולים התרשל בכך שלא שמר עליה כי סיבת המוות היא כתוצאה מחנק לאחר הקאה אם היו לידה בטח היו מצליחים למנוע את המוות שלה במיוחד שהיא הגיע שסובלת מהקאות .

שלום יצחק,
צר לי לקרוא על המקרה.
קשה מאוד לדעת מדבריך מהו גורם המוות וכיצד התדרדר מצבה של חמתך בתוך 5 שעות מכאבי בטן והקאות עד לכדי מוות. ככל וסיבת המוות אכן מחנק לאחר הקאה, הדבר מעלה תהיות שכן חמתך הייתה בהשגחה רפואית. מכל מקום, על מנת לבצע בירור מקצועי יותר יש לאסוף את מלוא הרשומה הרפואית ולבחון אותה מבחינה מקצועית.

25/02/2013 22:45 אנג'לה זכויות חולה זכויות חולה
סליחה אבל לא ידעתי באיזה פורום לשאול וזה הכי קרוב. אני מסרתי אבחון מבית חולים פסיכיאטרי אחד לאחר וזה בתיק הרפואי שלי והם מסרבים להראות לי את האבחון עכשיו. האם זו זכותם? האם אני צריך לבזבז זמן ולפנות לבית חולים הקודם ולבקש בעצמי. תודה על התשובה.

למעט חריגים, הרי שעל פי חוק זכויות החולה מוסד רפואי חייב להעביר למטופל עותק של התיעוד הרפואי בעניינו. ראה סעיף 18 לחוק. תעמדי על זכותך וככל ומסרבים תבקשי פירוט מסודר בכתב מדוע.

הייתי רוצה לדעת מאד האם הרופאים מתעדים הכל או מה שנוח להם וטוב או פועל לתועלתם ומי מגן עלינו כשאנו לא יודעים מה מתהלך בעת פעולה כירורגית בהרדמה למשל מי כותב את האמת ?
ועוד שאלה איך אפשר להוכיח שקריות של צוות מעניין אותי לדעת מאד מאד
תודה

הרופאים נדרשים לתעד את מהלך הטיפול. כל דבר בר משמעות צריך להופיע ברשומות. היעדר רישום עלול לפעול לרעת זה שהחסירו, ככל והתיעוד יהא רלבנטי בבית המשפט.

03/07/2013 13:50 מיכל נזקי גוף בטיפולי לייזר להורדת שיער מהפנים נזקי גוף בטיפולי לייזר להורדת שיער מהפנים
גרמו לי נזק במקום להפחית את השיער הם הגבירו את הצמיחה עד ל"זקן" ממשי...
וכעת הם מתכחשים לנזק בטענה שזה בעיה של הורמונים... ואם אני רוצה תיקון המצב אז אשלם עוד על טיפולים...הזוי ,מה עלי ליעשות?

צריך לבדוק באופן ספציפי מדוע הדבר התרחש. האם מדובר בטיפול שנעשה באופן לא תקין או בתגובה טבעית המהווה סיכון קיים. כמו כן, יש לדעת האם מסרו לך על האפשרות של אי ההצלחה או לא.

06/06/2013 11:25 יעקב סיבוכים לאחר ניתוח סיבוכים לאחר ניתוח
שלום,
לפני כעשרה חודשים עברתי ניתוח אלקטיבי באופן פרטי. הניתוח אינו הכרח רפואי, אלא למען שיפור באיכות החיים.
קודם הניתוח ניתן לי מסמך עם סיבוכים אפשריים, אשר תוארו כנדירים וברי תיקון.
לאחר הניתוח באשפוז יום, נאלצתי לעבור החדרת קטטר בשל אי-יכולת מתן שתן והותרתי לאשפוז לילה.
1. קודם ההרדמה האפידורלית לא הוסבר שיש סיכון מעין זה, אזהרה זו לבדה היתה מונעת ממני לבצע את הניתוח.
2. למרות ששילמתי על ניתוח פרטי אצל מנתח מסוים, את הניתוח התחיל מתמחה (הכנות) והרופא כשהגיע לא הודיע לי שהוא מבצע את הניתוח, משפט אשר היה נוסך בי בטחון רב במהלך הניתוח, ולמרות שהייתי בהכרה מלאה פשוט ניגש לאתר הניתוח ביצע את הניתוח ורק ביציאתו מהחדר הבחנתי שהוא היה. אני ביוזמתי פניתי אליו רק כדי לשאול האם עבר בשלום.
3. לאחר ההחלמה הראשונית, נתקלתי בקושי במתן צואה וכל יציאה הפכה חשש וסיוט. לאחר כחמישה חודשים אף הגעתי למיון בשל קושי חמור לתת צואה וטופלתי על ידי הרופא בצורה גסה, עם כאבי תופת וללא אלחוש/הרדמה.
4. סיבת הניתוח היתה תחושת גרד, אותה תחושה נותרה במלואה ללא כל שיפור, כלומר, מטרת הניתוח לא הושגה.
5. היום אני סובל באופן קבוע מרגישות וכאבים בעת מתן צואה, ללא עיצוריות לעת עתה, אך ייעוץ עם רופא אחר מהתחום לא שולל חזרה של ההיצרות והקושי במתן צואה.
מה ניתן לעשות?

שלום יעקב,
לא פרטת באיזה ניתוח מדובר. מכל מקום, על צוות רפואי חובה להבהיר למטופל מהם הסיכונים הקיימים בהליך אותו הוא עומד לעבור. השאלה האם הנזק הנטען על ידך הוא סיכון טבעי אם לאו, תלוי בסוג הניתוח ומדובר בשאלה רפואית. ככל ואכן בוצע הליך ללא קבלת הסכמה מדעת ייתכן וקמה עילה לתביעה. לגבי היעדר הצלחה של הניתוח, ככלל ניתוח לא תמיד מצליח ואי הצלחה אינה בהכרח מעידה על רשלנות כלשהי.

23/05/2013 20:31 אלעד בית החולים לא אבחן שבר באבצע בית החולים לא אבחן שבר באבצע
שלום , לפני כ3 שנים שברתי אצבע ביד שמאל , באותו היום הגעתי למיון ושם בדק אותי אורתופד תורן , הוא שלח אותי לצילומים ואמר לי שאין לי כלום ושאני יכול ללכת הביתה (חבלה לטענתו) , הסברתי לאותו רופא שקיבלתי בעבר מכה דומה באותה אצבע רק ביד השניה וששם היה שבר ובביקשתי ממנו שישלח אותי לבדיקה נוספת או המשך מעקב . הוא התעקש שאין לי כלום ושאלך הביתה , לאחר מספר חודשים בדק אותי מומחה כף יד והחליט שבהחלט היה שבר . עד אז האצבע החלימה אבל עד היום היא עקומה למדי ויש לי חוסר בתנועה וכיפוף , האם ניתן לתבוע רשלנות רפואית . תודה לעונים .

השאלה בנושא זה היא האם האיחור באבחון ככל והיה גרם לנזק או פגע בסיכויי ההחלמה. אם לא, אז למעשה האיחור לא גרם לנזק. אם כן, יש מקום לייעוץ פרטני ולשקול הליך משפטי.

13/05/2013 10:14 טטיאנה נזק לאחר קבלת טיפול אלטרנטיבי נזק לאחר קבלת טיפול אלטרנטיבי
שלום רב, קיבלתי טיפול אלטרנטיבי בקופת חולים (כמובן לאחר בדיקה של רופא במקום והמלצתו לטיפול זה). לאחר טיפול ראשון, באותו יום החמרה במצב. דיווחתי לרופא, אך נאמר שזה יסתדר. לאחר כחודש ימים ניתוח בע"ש (הניתוח בלתי נמנע). לאחר שנה ניתוח שני באותה חולייה. נכון להיום הבעיה עדיין קיימת. בביטוח לאומי - נכות מ 100 % ירדה לנכות כללית לצמיתות 10%. חשוב לציין כי סבלתי מס' שנים מבעיות בגב, אבל בחולייה אחרת. מה ניתן לעשות מבחינה משפטית? בתודה

לא ברורה לי כל כך השאלה. מהו הקשר בין הטיפול האלטרנטיבי לניתוח ? מהו המקור הבסיסי לבעיה ? 10% בנכות כללית אינו שיעור המקנה זכאות כספית. אם יש בסיס לעילת משפטית (נזיקין / רשל"פ) אז גם שיעור נכות שכזה ככל והוא כתוצאה מרשלנות הינו בר פיצוי.

12/05/2013 16:57 יעל זיהום אחרי ניתוח זיהום אחרי ניתוח
שלום רב,
לפני כ-3 שנים עברתי ניתוח לכריתת התוספתן עקב דלקת.
שוחררתי לביתי יום למחרת עם טיפול אנטיביוטי, כעבור שבוע הגעתי להסרת סיכות וציינתי בפני הרופאה כי אני סובלת מכאבים חזקים מאד באזור הבטן התחתונה. הופניתי לביצוע US בו התגלה זיהום באזור חלל הבטן.
אושפזתי שוב עם טיפול אנטיביוטי לוריד. הטיפול לא עזר והופניתי לביצוע CT שבו נראה הזיהום המפושט והומלץ על הכנסת נקז לבטן. סירתי להכנסת נקז עקב חוסר האמון בפעולות פולשניות נוספות ונשארתי לאשפוז של שבוע נוסף עם טיפול אנטיביוטי אגרסיבי.
לאחר ששוחררתי לביתי המשכתי בטיפול בכדורים לעוד כחודש. בביקורת לאחר סיום הטיפול נאמר כי הזיהום נעלם.
שאלתי היא כזו- האם יש במקרה עילה לתביעת בי"ח/רופא מנתח (או סטז'ר מנתח) על הסבל ועגמת הנפש? במידה וכן, האם לאחר תקופה ארוכה כזו אחרי הניתוח זה עדיין רלבנטי?
אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה.

זיהום לאחר ניתוח הוא סיכון אפשרי שלאו דווקא נובע מרשלנות כלשהי. במקרה שלך לדבריך הזיהום שאובחן טופל ולא הותיר כל נזק, בוודאי שלא נזק צמית. לאור האמור, לא בטוח שהליך משפטי הוא הדבר הנכון לעשותו אך כמובן שלצורך קבלת חוות דעת חד משמעית וברורה יותר יש לפנות לעורך דין העוסק בתחום.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.