סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(93)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

26/08/2015 12:48 אלמוני סיכוי תביעה נגד הרופאים סיכוי תביעה נגד הרופאים
אחי שהינו מוגדר עם מחלת נפש הגיע למיון בבית חולים פסיכאטרי ובקבלה לא היה שום פסיכאטר אלא רק אחות והוחלט על אשפוז בכפייה....אחי סבל מאוד וחזרר בוכה ונבוך מן האשפוז הכפוי שלא התבצע בהחלטת פסיכאטרים!! אנו שוקלים לתבוע את המוסד, מה הסיכויים שלנו?

השאלה חסרים נתונים מאוד חשובים. על פניו לצורך אשפוז כפוי יש לעמוד בתנאים שנקבעו בדין. על מנת לבחון אם עמדו במקרה זה בתנאים יש להעביר את כל התיעוד הרפואי הרלבנטי לעורך דין הבקיא בתחום.

16/06/2015 13:46 דוד רשלנות רפואית רשלנות רפואית
שלום,אימי נפטרה ביקשתי מבית החולים לקבל את תיקה הרפואי. נאמר לי שאני ואחיי שאף הם היורשים החוקיים צריכים לחתום על "תצהיר יורשים " בפני עו"ד, הבעיה שהם מסרבים לחתום על המסמך וממני נמנע לקבל את המסמכים.
האם ישנה אפשרות נוספת במסגרת החוק לקבל את התיק הרפואי ?

ככל ואין צו ירושה יש הגיון בדרישת בית החולים. מציע לפנות להגיש בקשה לצו ירושה ואז לפעול באמצעותו ובאמצעות טופס וס"ר לאסוף את התיעוד הרפואי.

19/10/2014 22:41 אורלי האם לקבל חוות דעת מרופא שעובד מטעם המרפאה שהתרשלו האם לקבל חוות דעת מרופא שעובד מטעם המרפאה שהתרשלו
שלום רב,
כתוצאה מעקירות והשתלות שיניים ככל הנראה,נגרמו לאימי פגיעות בסינוסים אשר מצריכות ניתוחים. בפנייתינו למרפאת השיניים בה טופלה ,הפנו אותה לקבלת חוות דעת של רופא פה ולסת מטעמם במסגרתה הוא אמור להתייחס האם הפגיעה אכן נגרמה כתוצאה מטיפולי השיניים. השאלה היא בהנחה ונחליט בעתיד לתבוע אותם ,מה העדיפות הכי טובה מבחינתנו, האם אנחנו חייבים ללכת לקבל חוות דעת מטעמם כדי שלא יטענו נגדנו בעתיד שלא שיתפנו פעולה כאשר הם ניסו לעזור? או שגם אם נחליט לא לגשת (כי סביר להניח שאותו רופא יהיה לויאלי למרפאה בה עובד) זה יהיה בסדר? או לחלופין לקבל ממנו חוות דעת יכול איכשהו לשחק לטובתנו? התחושה היא שהם מפנים אותה לקבל את חוות דעת בעיקר, כדי להגן על עצמם. אולי אני טועה.
אודה לך מאוד אם תוכל להשיב לשאלותיי בהקדם האפשרי.
אורלי

שאלתך מעברת נושאים רפואיים ומשפטיים. אם בכל מקרה רצונכם בבחינת אפשרות להגיש תביעה, אני מציע בכל לשון להיוועץ עם עורך דין בתחום הרשלנות הרפואית לפני שמבצעים מהלך או מחליטים החלטות בנושא.

31/07/2014 04:19 נ זריקה למניעת הריון זריקה למניעת הריון
שלום. לפני ארבע וחצי חודשים קיבלתי מרופא נשים זריקה למניעת הריון שאמורה להפסיק את הווסת לשלושה חודשים. עבר מאז חודש וחצי נוספים ועדיין לא קיבלתי ווסת. ויותר מכך עשיתי בדיקת דם לראות מה גובה האסטרוגן והתוצאה 40 הרופא אומר שיש לי לפחות עוד חודש עד קבלת הווסת. ואני מרגישה ממש רע בגוף כל מיני תחושות מוזרות וחולשה. מה עושים? הרופא אומר שאין שום בעיה. מהי דעתכם? תודה רבה
אשמח לתשובה מהירה

המדובר בשאלה רפואית שיש להיוועץ בה עם מומחה רפואי.

30/04/2014 23:27 אולגה סירוב של הרופא סירוב של הרופא
שלום רב!שאלה שלי כזאת...האם מותר לרופא לסרב לקבל לקוח במקום בגלל שברבעון בקרתי אצל רופא אחר.האורטופד שביקרתי יצא לחופשה ואמור לחזור בעוד שבועיים.הקופה "סידרה"בשבילי תור אצל רופא אחר.ולמרות הקופה והכאבים,רופא סירב לקבל אותי בגלל "הרבעון"...האם לפי החוק,הרופא יכול לסרב לקבלו למרות "סידור"מצד קופת חולים?בתודה,אולגה!

מדובר בתנאים הרלבנטיים לתקנון קופת החולים. לא מדובר בנושא הרלבנטי לרשלנות רפואית.

10/04/2014 14:02 רון אבא של קטין תביעת פסיכולוגית שביצעה אבחונים ללא ידיעת והסכמת  ההורה תביעת פסיכולוגית שביצעה אבחונים ללא ידיעת והסכמת ההורה
האם לתבוע פסיכולוגית פרטית שביצעה שני אבחונים פסיכולוגיים לקטין בשנת 2010 ובשנת 2014 ללא ידיעתי וללא אישורי בביהמ"ש לתביעות קטנות או בביהמ"ש השלום. אני מבקש לתבועה אותה על סך של 20,000 ש"ח בגין עברה על החוק, נזק כספי ואישי לי ולקטין.

לא ברורות לי נסיבות הבדיקה סיבותיה.

27/02/2014 13:13 ויקה סיבוך לאחר ניתוח סיבוך לאחר ניתוח
שלום,
לפני שלוש שבועות אבי עבר ניתוח כריתת מעי הגס. חשוב לציין שאבי הוא תושב חוזר ונכון לעכשיו אין לא ביטוח בריאות לכן עבר את הניתוח באופן פרטי בבית חולים פרטי ברכז הארץ. הניתוח היה ניתוח לפאר סקופי. רופא הסביר לנו שזה ניתוח לא מסובך כלל, כורתים את הגידול ומחברים את המעי. יממה לאחר הניתוח נתנו לשתות ולאכול ולאחר 5 ימים שוחרר הביתה. יממה לאחר השחרור הרגיש ממש רע. עלה לו חום גבוה, לחץ דם וכד׳. התקשרנו למנתח שלנו והוא אמר להביא אותו דחוף לבית חולים הקרוב לשנינו למרות שזה המקום שלא נותח בו. לאחר הבדיקות היה חשש לדלקת ראות. אחר כך היה חשש שיש פספוס קטן בתפר של המעי ונאמר לנו שהוא צריך להיות בצום 3 ימים על מנת שהגוף ירפא את עצמו. לאר 3 ימים של צום ואנטיביוטיקות עלה לו חום גבוה והרופא החליט לנתח אותו דחוף. הפעם ניתוח בשיטה המסורתית והתוצאה היא הוצאת סתומה. הוא אמר שחום חוזר זה סכנה לחייו. כאשר יצא מהניתוח והיה בהלם שכל החיבור של המעי היה מפורק לגמרי. לא היה לו איך להסביר את העניין ועדיין מאשפז, מדוכה מאוד, חלש מאוד, עם דלקת ראות חריפה עד כדי כך שלפני כמה ימים הגיע לטיפול נמרץ כי הראה הימנית שלו לא תפקדה שלום,
לפני שלוש שבועות אבי עבר ניתוח כרית מעי הגס. חשוב לציין שאבי הוא תושב חוזר ונכון לעכשיו אין לא ביטוח בריאות לכן עבר את הניתוח באופן פרטי בבית חולים פרטי. הניתוח היה ניתוח לפאר סקופי. רופא הסביר לנו שזה ניתוח לא מסובך כלל, כורתים את הגידול ומחברים את המעי. יממה לאחר הניתוח נתנו לאכול ולאחר 5 ימים שוחרר הביתה. יממה לאחר השחרור הרגיש ממש רע. עלה לו חום גבוה, לחץ דם וכד׳. התקשרנו למנתח שלנו והוא אמר להביא אותו דחוף לבית חולים שבו הוא מנתח וקרוב לביתנו. לאחר הבדיקות היה חשש לדלקת. אחר כך היה חשש שיש פספוס בחיבור במעי נאמר לנו שהוא צריך להיות בצום 3 ימים על מנת שגוף ירפא את עצמו. לאר 3 ימים של צום ואנטיביוטיקות עלה לו חום גבוה והרופא החליט לנתח אותו דחוף. הפעם ניתוח בשיטה המסורתית והתוצאה היא הוצאת סתומה. הוא אמר שחום חוזר זה סכנה לחייו. כאשר יצא מהניתוח אמר שכל החיבור של המעי היה מפורק לגמרי. לא היה איך להסביר את העניין.
נכון להיום אבי עדיין מאשפז, מדוכה וחלש מאוד, עם דלקת ראות חריפה עד כדי כך שלפני כמה ימים הגיע לטיפול נמרץ.
חשוב לציין, שנגרם עבל לאבי עם כל הסיבוכים הללו. הוא מאוד מפגע פזי וגם נפשי.
נקווה שיצטרך לעבור ניתוח נוסף להסרת הסתומה בעוד מספר חודשים.

מה עלינו לעשות בעניין התשלומים עבור בתי החולים הללו בהם קיבל טיפולים וניתוחים ?
מי לוקח אחראיות על גרימת נזקי גוף ונפש לאבי כולל פיצויים אפשריים ?

ראשית כל בריאות שלמה לאביך.
לגופו של עניין בכל הנוגע לשקילת הליך משפטי ממליץ לפנות לעורך דין הבקי בתחום הרשלנות הרפואית לבירור פרטני של המקרה. ניתן לפנות אלינו בדוא"ל office@rlaw.co.il. ניתן להגיע לפגישת ייעוץ ללא עלות.

11/02/2014 18:25 בובי חוו''ד רפואית שגויה חוו''ד רפואית שגויה
שלום,
בכוונתי לתבוע על רשלנות רפואית מרפאה בה טופלתי.
לאחר שפניתי לעו''ד הוא העביר את המסמכים שלי למומחה שיתן את חוות דעתו הרפואית.
כשקיבלתי את חוות הדעת, ראיתי שהמומחה ציין שתי עובדות עיקריות (ולא פרשנות) לגבי אופן הטיפול (ושעליהם נסמך המומחה לצורך קביעתו הסופית) – עובדות שלא הופיעו במסמכים שהעברתי לו. אני יודע זאת כי עברתי בעצמי על כל המסמכים וכי זו הפעם הראשונה ששמעתי על כך.
העו''ד שטיפל בי אמר כי כל המסמכים שקיבל המומחה היו אותם המסמכים שאני עצמי העברתי.
אציין שנכון לעכשיו, כל המסמכים שהיו ברשותי נמצאים עדיין בידי המומחה הרפואי.
לצערי, כנראה משיקולי כדאיות כלכלית, עוה''ד אמר שהוא לא מעוניין להמשיך את הטיפול במקרה שלי.
מה עלי לעשות כעת? אני יכול לשלוח שאלות הבהרה למומחה בעצמי? אם אעלה טענות בדבר אי נכונות העובדות הנ''ל שציין המומחה – האם המומחה חייב להפנות אותי למסמך הרלוונטי עליו נסמך? מה ניתן לעשות במידה והמומחה לא יודה בטעותו ולא יסביר את עצמו? אציין כי שכרו כבר שולם.

תודה רבה

מומחים שונים לעיתים מסיקים מסקנות שונות. ככל והנך סבור שנעשתה רשלנות בעניינך אני סבור שיש מקום לאפשר למומחה נוסף לכל הפחות לבחון את טענותיך בטרם שתחליט האם לפעול משפטית אם לאו. ככל ועורך הדין שלך אינו מעוניין לפנות למומחה נוסף הנך רשאי לפנות לעורך דין אחר.

תודה על תגובתך.
הטעות שעשה המומחה היא לא בפרשנות הרפואית שנתן.
המומחה רשם שהופנתי להמשך טיפול, (שנקבע לי תור), דבר שלא היה ולא נברא ולא הופיע במסמכים.
כיצד עלי להתנהג במצב כזה?
כבר שילמתי שכ''ט גבוה וחוות הדעת שקיבלתי מבוססת על טעות עובדתית.
תודה רבה

31/01/2014 15:23 שאול בלוטה ביד בעקבות זריקת קורטיזון בלוטה ביד בעקבות זריקת קורטיזון
שלום,

קבלתי זריקת קורטיזון ביד עקב כאבים חזקים מאוד בכף ביד.

קבלתי את הזריקה בשורש כף היד.

כשבוע לאחר הזירקה הופיעה בלוטה גדולה מאוד ואז היא קיימת כבר כמה חודשים.

פניתי לרופא שביצע את הזריקה והוא ממש נבהל מהבלוטה אבל אמר שאין מה לעשות.

זה מפריע לי וממש לא יפה ואסטתי.

האם יש כאן עילה לרשלנות רפואית?


תודה מראש,

שאול

עצם הופעת הבלוטה אינה מעידה באופן חד משמעי על רשלנות. יש לבחון את המקור לה ואז לשקול האם נכון לפנות בהליך משפטי.

30/01/2014 08:07 יוסי הרדמה כללית ללא הסכמתי הרדמה כללית ללא הסכמתי
ביצעתי בדיקת mri . הבאתי התחייבות לmri בהרדמה . לפני ביצוע הבדיקה האחות הסבירה לי וכך גם דרשתי שזה יהיה טישטוש בלבד ואכן האחות אמרה לי שהם לא עושים הרדמה כללית אלא טישטוש בלבד ואני עירני יהיה ואף הם ישוחחו עימי ורק אם אראה שקשה לי מאד אבקש בו בזמן הרדמה כללית .בפרוש היא אמרה שאני אהיה ער ויוכל לשוחח בעת הבדיקה . גם כאשר נכנסתי מספר פעמים אמרתי שזה יהיה טישטוש בלבד ואמרו לי בפרוש כן ואתה ממש ער רק נינוח . נכנסתי לבדיקה . שכבתי על המתקן , הרופא שם חומר באינפוזיה שלי ורק אמרתי האם יהיה חם ? האם כדאי להוריד את הגרביים ישר נירדמתי ואז העירו אותי ואמרו זהו . איך שיצאתי מהבדיקה אמרתי לאישתי שזו הייתה הרדמה כללית והיא אמרה לא ייתכן הרי בפרוש גם אישתי וגם הבת וגם אני שוחחנו עם האחות שאמרה בפרש שזה רק טישטוש יהיה . קיבלתי תשובה לבית ועל הטופס התשובה כתוב ביצוע בדיקה בהרדמה כללית . התקשרתי שוחחתי טלפונית עם הקלטה ונתתי ת.ז. הם ביקשו לבדיקה . הם אמרו שזה היה טישטוש וגם אמרה את שם החומר שהוזרק . במכתב התשובה מצויין הרדמה כללית ואני בטוח שזו הייתה הרדמה כללית .אני זוכר הכל עד לאותו רגע שהרופא הזריק את החומר ומייד נירדמתי . בשיחה טלפונית מוקלטת הם אומרים טישטוש .בתשובת הבדיקה ככלית .ולא סתם התקשרתי להתלונן כי לא היה תקין שהרדימו אותי כללית . האם יש כאן עילה לתביעה? בברכה.יוסי

ככל ובוצע לך טיפול רפואי לרבות הרדמה בלא הסכמתך, בהחלט קמה עילת תביעה בגין היעדר הסכמה מדעת. יחד עם זאת, הואיל ולא נגרם נזק (בתקווה שאכן כך), הרי שיש לשקול את כדאיות ההליך המשפטי בייעוץ פרטני עם עורך דין.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.