סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(84)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

30/01/2014 08:07 יוסי הרדמה כללית ללא הסכמתי הרדמה כללית ללא הסכמתי
ביצעתי בדיקת mri . הבאתי התחייבות לmri בהרדמה . לפני ביצוע הבדיקה האחות הסבירה לי וכך גם דרשתי שזה יהיה טישטוש בלבד ואכן האחות אמרה לי שהם לא עושים הרדמה כללית אלא טישטוש בלבד ואני עירני יהיה ואף הם ישוחחו עימי ורק אם אראה שקשה לי מאד אבקש בו בזמן הרדמה כללית .בפרוש היא אמרה שאני אהיה ער ויוכל לשוחח בעת הבדיקה . גם כאשר נכנסתי מספר פעמים אמרתי שזה יהיה טישטוש בלבד ואמרו לי בפרוש כן ואתה ממש ער רק נינוח . נכנסתי לבדיקה . שכבתי על המתקן , הרופא שם חומר באינפוזיה שלי ורק אמרתי האם יהיה חם ? האם כדאי להוריד את הגרביים ישר נירדמתי ואז העירו אותי ואמרו זהו . איך שיצאתי מהבדיקה אמרתי לאישתי שזו הייתה הרדמה כללית והיא אמרה לא ייתכן הרי בפרוש גם אישתי וגם הבת וגם אני שוחחנו עם האחות שאמרה בפרש שזה רק טישטוש יהיה . קיבלתי תשובה לבית ועל הטופס התשובה כתוב ביצוע בדיקה בהרדמה כללית . התקשרתי שוחחתי טלפונית עם הקלטה ונתתי ת.ז. הם ביקשו לבדיקה . הם אמרו שזה היה טישטוש וגם אמרה את שם החומר שהוזרק . במכתב התשובה מצויין הרדמה כללית ואני בטוח שזו הייתה הרדמה כללית .אני זוכר הכל עד לאותו רגע שהרופא הזריק את החומר ומייד נירדמתי . בשיחה טלפונית מוקלטת הם אומרים טישטוש .בתשובת הבדיקה ככלית .ולא סתם התקשרתי להתלונן כי לא היה תקין שהרדימו אותי כללית . האם יש כאן עילה לתביעה? בברכה.יוסי

ככל ובוצע לך טיפול רפואי לרבות הרדמה בלא הסכמתך, בהחלט קמה עילת תביעה בגין היעדר הסכמה מדעת. יחד עם זאת, הואיל ולא נגרם נזק (בתקווה שאכן כך), הרי שיש לשקול את כדאיות ההליך המשפטי בייעוץ פרטני עם עורך דין.

24/12/2013 12:21 אביב אלון דלקת בסינוס בגלל שתל דלקת בסינוס בגלל שתל
בצילום C.T במערות האף ,התגלה "פוליפ"(עיבוי רירית פוליפודית),כתוצאה מחדירת בורג השתל למערת הלסת.
מה מידת האחריות של רופא השיניים,במכלול הטיפולים,הוצאת השתל.בניית גשר חדש וניתוחים כיררוגים המתחייב מהמפגע הבראותי,ובכלל הנזקים,שאני מקווה שלא יהיו.(לשתל יש וותק של מספר שנים)

לאור הנתונים שאתה מציין חשוב להיוועץ עם מומחה ועם עורך דין הבקי בתחום בכל הנוגע למימוש זכויותיך.

29/11/2013 06:23 גלי התיישנות התיישנות
שלום רב !
רציתי בבקשה לדעת מתי חלה התיישנות על רשלנות רפואית בלידה ?
כמו כן אני מבקשת לדעת בבקשה , אם בני בן 29 כיום , והבעייה התגלתה רק לפני זמן מה ואני פתאום חושדת שהיא קשורה ללידה , כמה זמן נחשב העניין כהתיישנות ?
אודה לכם מאוד למענה !
בברכת חג שמח !

התיישנות בנזיקין הינה 7 שנים. למרות זאת יש חריגים בחוק ההתיישנות ובפקודת הנזיקין המאפשרים להתחיל את מירוץ ההתיישנות במועדים שונים. אם לדוגמא לא היה ידוע למטופל אודות הקשר הסיבתי בין נזק לבין רשלנות, ההתיישנות אמורה להתחיל מהמועד בו התגלה לו "קצה חוט" לגבי כך. כל מקרה לגופו. מציע לך לפנות לעורך דין לבירור פרטני.

07/11/2013 19:17 ויקטוריה הוא   עשה    לי    נזק    בכול    הגוף הוא עשה לי נזק בכול הגוף
אני רוצה לתבואה את הרופאה עור

אנא פרטי את שאלתך על מנת שאוכל להתייחס עניינית.

09/11/2013 20:35 לימור שלום... יש לי שאלה שלום... יש לי שאלה
שלום
לפי כ3 שנים הייתי בהריון, לעובר היו מומי לב רבים מורכבים וקשים מאוד
לכן ביצעתי הפסקת הריון וילדתי את העובר בחודש השביעי להריוני
הגעתי לבית חולים על מנת להפסיק את ההריון ולבצע ניתוח שלאחר המוות בעובר
היעוץ הגנטי של אותו בית חולים בדק מול המכון הפתולוגי אם ישנם ממצאים נמסר שלא! אף על פי שחתמתי על הטפסים ובמכתב שחרור רשום בפירוש שהעובר נשלח לבדיקה בניתוח שלאחר המוות במכון הפתולוגי העניין מאוד חורה לי עצם העובדה שלא ניתחו,ככ היה חשוב לי להריונות הבאים.
האם לדעתך ניתן לתבוע את הבית חולים???
תודה וסליחה שזה יצא ארוך...
לימור

לא היו ממצאים בניתוח או שהניתוח לא נעשה ? ככל והובטח שיבוצע ולא נעשה בסוף חייבים לבדוק מהי הסיבה.

29/10/2013 20:21 קלרה מזור בעיה בקרסול בעיה בקרסול
אני מזה סובלת מכאבים וקושי בהליכה הרופא נתן לי אולטראסאונד שהתגלה כדלקת לא אפנה אותי לצילום לאחר שהפיזוטרפיסת העירה את פני לכי לצילוםם ואז התגלה שבר אני כעט עם גבס ומוגבלת

השאלה היא עד כמה האבחון באיחור פגע בהחלמת השבר. ככל ולא פגע ייתכן והליך משפטי אינו הדרך הנכונה בעניינך.

11/10/2013 15:35 טל בליעה של השתל בליעה של השתל
שלום רב,
שמי טל, לפני כעשור הושתל בפי שתל (עם כתר ומבנה כמובן) שמהתחלה יצר אי נוחות בפה, שאריות אוכל נכנסו באופן קבוע במרווח בין הכתר לחניכיים.
פניתי למרפאת השיניים שבה בוצעו לי השתלים, ונאמר לי כי קיים מרווח בין כול שן לחניכיים וכך גם בין הכתר לחניכיים, ולא ניתן לעשות דבר בעניין. באשר לאי הנוחות-טען הרופא כי השתל הוא גוף זר בגוף והגיוני שישנה אי נוחות.
לפני כמה שנים החל השתל להתנדנד ופעם אחת אף פתחו אותו מלמעלה וחיזקו את הבורג של השתל.
לפני מספר חודשים הוא שוב החל להתנדנד והפעם, באמצע האוכל בלעתי אותו.
אני יודעת שאני צודקת, אבל למיטב ידיעתי קשה לקבוע אם הייתה רשלנות רפואית. מה גם, שאין לי הוכחות שבלעתי אותו (שלא כמו במקרה עליו כתבתם), לבד מהעובדה שהוא לא קיים יותר בפה, ואין לי חומר רפואי מהמרפאה בה טיפלתי (מאמינה שהתיק שלי נמצא בארכיון שלהם).
מן הסתם, אצטרך כעת לעשות שתל חדש, ומיותר שאציין לכם את העלויות הגבוהות.
אודה להכוונתכם
טל

בליעת השתל אינה העיקר, שהנו בחינת טיב הטיפול שניתן קודם לכן. ככל ומדובר בטיפול לא תקין שגרם לנפילה של השתל ויצר נזקים כלשהם ניתן לשקול הליך משפטי. אך קודם לכן חשוב להיוועץ עם עורך דין ורופא מומחה.

09/10/2013 16:14 אדל איחור בהגשת טיפול לחייל איחור בהגשת טיפול לחייל
בני חייל שהתלונן במשך כשבוע על כאבים בחזה וקושי לנשום ורק לאחר כשבוע הוא פונה למין ושם אובחן כלוקה בחזה אויר עצמוני, הוא טופל בנקז ולאחר חודש עבר ניתוח להסרת בולות מהריאות. כרגע שחררו אותו זמנית מהצבא, שאלתי היא האם לתבוע את הצבא?

ככל והאירוע התרחש עקב השירות ובזמן השירות יש לשקול פניה להכרה על ידי קצין התגמולים. יש לבחון את המקרה על ידי עורך דין הבקיא בתחום.

ככל והיה איחור באבחון של התקף לב אשר גרם לנזק ניתן לשקול הליך משפטי. יחד עם זאת, ככל (ואני תקווה שכך) הכל חלף והנך בריא ללא כל נזק שנותר ייתכן וברמה המשפטית לא כדאי לפתוח בהליך. פנה לייעוץ אישי לבחינת הנושא.

29/08/2013 11:15 אשר דוד רשלנות רפואית רשלנות רפואית
אחי בן 65 החל לחוש מיני כאבים בגופו מדקירות בחזה בגב. רגלים כבדות קשיי נשימה רופא המשפחה נתן כדור לכאבי פרקים .בהמשך פנה לאורטופד שאמר הכל בסדר. לאחר כשבועים אושפז בלניאדו נתניה 5 ימים חיפשו בעיות לב ולא מצאו .רק עכשיו נפל האסימון ופונה לבלינסון לנוירוכירוגיה תוך כשעה זיהו את הבעיה לאחר ct נימצאה דלקת חריפה בחוט השידרה הצברי ומיד נותח .לאחר אישפוז של 10 ימים עם בעיות נוירולוגיות חמורות חוסר תחושה או תזוזה בגפים הופנה לשיקום בלוינשטיין לאחר שבוע חזר לבלינסון עקב המוגלובין נמוך .היה שבוע ושוב הוחזר ללוינשטיין 10 ימים שכב במיטה כמעט ללא תזוזה קיבל אנטיביוטיקה לווריד וכדורים למינהם התלונן אין סוף פעמים על תחושות בלב לא היה מחובר למוניטור ספח נוזלים בגוף גודש ריאתי בטן נפוחה רגליים .סוף ידוע שישיהאחרון נפח את נשמתו האם זו לא רשלנות .?ממתי בח שיקומי מטפל בחולה כל כך קשה לציין שאולי עבר מספר מועט טיפולי פיזיוטרפיה מחכה לתשובה

שלום אשר. קשה לקרוא את הסיפור המצמרר. אני משתתף בצערכם ומקווה שלא תדעו עוד צער.
לגבי טיב הטיפול שקיבל אחיך, על מנת לבחון זאת מקצועית צריך לראות את כל הרשומה הרפואית ולשמוע את מלוא הסיפור בצורה רצינית. אני מציע לפנות לעורך דין לייעוץ אישי במקרה המצער הזה.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד דותן לינדנברג
עו"ד דותן לינדנברג

" המשרד ילווה לכל אורך התהליך בחל משלב הייעוץ הראשוני..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.