סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(102)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

22/01/2016 00:59 עמיחי מתן תרופה לאדם שאלרגי לרכיב שבה מתן תרופה לאדם שאלרגי לרכיב שבה
אני סובל מחוסר ב- G6PD וזה אומר שאני אלרגי לכל מיני תרופות וחומרים מסוימים. היה לי גורם זר בעין ופניתי לרופא לשם קבלת טיפול כאשר הודעתי לו שאני סובל מחוסר ב- G6PD . הרופא הוציא את הגורם הזר ונתן לי טיפות עיניים לשם טיפול בזיהום. כשהגעתי הביתה, ליתר בטחון קראתי את העלון המצורף לטיפות וגיליתי שיש בו רכיב שאני אלרגי אליו. האם התנהלות הרופא היא בגדר רשלנות רפואית? תודה

על פניו ככל ומסרת לרופא שהנך רגיש לחומר ועדיין נמסרה לך תרופה עמו, הדבר בהחלט לא תקין ויכול לעלות לכדי רשלנות. ואולם, ככל ולא נגרם נזק, ואני תקווה שלא נגרם, איני ממליץ לקדם הליך משפטי לפיצוי.

21/01/2016 01:33 אור דינור נזק לכתף במסגרת הצבאית נזק לכתף במסגרת הצבאית
אני משרת בקבע ובמסגרת הפעילות הצבאית יצאה לי הכתף מהמקום. רופא היחידה החזיר לי אותה בצורה לא נכונה לעורק ראשי, פינו אותי לבית חולים ושם היו צריכים לבצע הליך מורכב של הוצאת הכתף והחזרתה. בעקבות זה, חודש הייתי מנוטרל מעבודה ועד היום אני סובל מדלקות במקום בעונות מעבר. האם ניתן לתבוע את הרופא הצבאי בתביעה אזרחית על רשלנות רפואית?

במהלך שירות צבאי ניתן להגיש תביעה לקצין התגמולים בגין אירוע שארע בזמן ועקב השירות לרבות רשלנות רפואית. פנה לעורך דין הבקי בתחום להמשך טיפול.

17/01/2016 16:32 דפנה אי הפניה לבדיקות מומחה אי הפניה לבדיקות מומחה
שלום רב,
הייתה לי בעיה בזיכרון בעקבות תאונת דרכים. רופאת המשפחה התייחסה לעניין בצורה מאוד לא רצינית ולא הפנתה אותי לבדיקות אצל נוירולוג. כאשר ראיתי שמצבי לא משתפר ביקשתי ממנה שתפנה אותי לנוירולוג ואכן קיבלתי הפניה ושם התברר כי בשל "צליפת שוט" מהתאונה באמת יש לי בעיה בזכרון שדורשת טיפול. האם ניתן לתבוע את רופאת המשפחה על כי לא אבחנה את מצבי נכון וגם לא הפנתה אותי לגורם מומחה בזמן? תודה

על פניו גם אם נעשית רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים יש לתבוע את הנזקים במסגרת התביעה בתיק של תאונת הדרכים. ניתן להפריד בין העילות במקרים מאוד נדירים וקיצוניים ולא נראה כי המקרה שלך הוא אחד מהם.

18/01/2016 23:46 דור הסכמה מדעת הסכמה מדעת
שלום רב,
פניתי לייעוץ אצל עורך דין בנוגע לתביעת רשלנות רפואית, בטיפולי שיניים שעשיתי. עוד לא בחרתי שייצג אותי, אבל הוא השתמש במונח הסכמה מדעת לטיפול ולא ממש הבנתי מה זה אומר? האם זה שחתמתי על הטופס לפני הטיפול נחשב להסכמה מדעת? תודה

הסכמה מדעת הינה הסכמה לטיפול לאחר שקיבלת מידע בדבר מלוא הסיכויים והסיכונים שבו לרבות האפשרויות האחרות הרלבנטיות. חתימה יכולה להעיד על רצון אבל היא לכשעצמה אינה מספקת להוכחת הסכמה.

19/01/2016 15:44 אריאלה נזק לרגל בשל טיפול לקוי נזק לרגל בשל טיפול לקוי
שלום רב,
אימי נמצאת בבית אבות, והיא סובלת משבר ברגל שלא אובחן בזמן, על ידי המטפלים. היא התלוננה על כאבים במקום, אך במקום לבדוק אותה נתנו לה משככי כאבים. רק אחרי שלקחנו אותה לבדיקה אצל רופא פרטי גילינו שיש לה שבר במקום כבר שבוע שלם וללא כל טיפול. האם מדובר ברשלנות רפואית שאפשר לתבוע בגינה? תודה

השאלה החשובה הינה מה המשמעות של האיחור בשבוע באבחון השבר. ככל ואותו שבוע גרם לנזק כלשהו בוודאי שנכון לבחון עילת תביעה לפיצוי בגין הרשלנות ואני ממליץ לפנות לעורך דין בנושא.

27/12/2015 18:56 נועה דלקת תוספתן שלא אובחנה דלקת תוספתן שלא אובחנה
הגעתי עם הבן שלי לרופאת המשפחה ולמרות שהוא סבל מכאבים, היא אמרה שהכול בסדר איתו, אני בכל זאת הלכתי לבית חולים ושם הוא עבר ניתוח דחוף להוצאת התוספתן. האם אפשר לתבוע את הרופאה על רשלנות רפואית? איך עושים את זה ? תודה.

למעשה את מתארת מצב בו נעשתה לדבריך רשלנות אך למזלכם לא נגרם נזק שכן למרות אותה רשלנות נטענת פניתם לבית החולים ובוצע הניתוח. בנסיבות אלו איני רואה מקום לניהול הליך משפטי.

01/10/2015 10:37 אתי תביעה נגד קופת חולים תביעה נגד קופת חולים
הבן שלי בן 14 , כעת לאחר בדיקת דם התברר שיש לבני בעייה תפקודית בכבד שהיא נהירה וברורה לעין הבודק המקצועי, התברר לנו שיש לו את החריגה בבדיקת הדם מזה 5 שנים (בהסתכלות בתיק הרפואי בקופ"ח התחוורה לנו עובדה זו). האם יש טעם לתבוע את קופ"ח שהתעלמה במשך שנים מחריגה זו?

ראשית נכון לברר מהי מהות הבעיה. ככל והבעיה יכולה הייתה להיות מאובחנת קודם לכן באופן שהיה מונע נזק כלשהו ייתכן ואפשרי לבחון הליך משפטי.

01/09/2015 11:06 בני הפרעות קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז
אובחנתי לאחרונה רק בגיל 29 על הפרעת קשב וריכוז , 30 שנה כמעט אני חי בקשיים רציניים שהקשו עליי ללמוד והיוו לי מבוכה ובעיות רבות במיוחד במשרד החינוך. האם יש עילה לתבוע את משרד החינוך שהתקשה ונכשל באבחוני למרות הסימפטומים הברורים מאוד של בעייותי? יש לציין שהתלוננתי ואמי ניסתה להבין מה הבעיה במשך שנים רבות.

מדבריך קשה לתת תשובה ברורה. על פניו ככל ואכן ישנה רשלנות בוטה בהיעדר אבחון באופן שגרם לך לנזק ממשי ייתכן ויש מקום לבחון זאת. עם זאת, לאור מהות האבחנה והסבירות שמקורה בנושאים שאינם ברורים לחלוטין איני בטוח שסיכוי תביעה כאמור גבוהים. עם זאת, הכל דורש בירור פרטני מקצועי לצורך תשובה רצינית יותר.

31/03/2014 17:24 זאב די זהירות מעורכי דין שרלטניים זהירות מעורכי דין שרלטניים
זהירות מעורכי דין שרלטנים: בתביעה נגד חברת ביטוח עבור תשלום סיעודי למשך 60 חודשים, פניתי לעורך דין ״פלוני״ שמתמחה בתביעות נזיקין וזה המגיש לי את העלות התביעה,
1. תשלום עמלה של 20% (ללא ציון שזה לא כולל מע״מ),
2. והיה ואני זוכה בהוצאות משפט, זה הולך ישירות לעו״ד ללא קיזוז מהמעלה של 20%,
3. תשלום העמלה לעורך דין זה עבור 60 חודשים גם אם הפיצויים יפסיקו לאחר כחודש מסיבת מוות
4. התשלום לעורך דין יהיה מראש ללא קשר לקבלת הפיצוי מחברת הביטוח
5. דמי פתיחת תיק של 3540 ש״ח,

כמובן שלא הסכמתי, חיפשתי עורך דין אחר ולשמחתי חסכתי קרוב ל-90%,

אותו עורך דין הוסיף תוספת עבור כל הופעה בדיון, גישור, שימוע וכיו״ב, וכמובן כל ההוצאות הנלוות כמו טלפונים, מכתבים, שליחים, הוצאות משרד, צילומים

זאב היקר, הערכים שציינת הם סבירים ביותר מלבד נתון אחד לפיו שכר טרחה אמור ככלל להיגזר מתשלום בפועל. ככל ועורך הדין התעקש על קבלת תשלום באחוזים גם על תגמולים שלא נתקבלו, אני לא סבור שזה הוגן.

26/08/2015 12:48 אלמוני סיכוי תביעה נגד הרופאים סיכוי תביעה נגד הרופאים
אחי שהינו מוגדר עם מחלת נפש הגיע למיון בבית חולים פסיכאטרי ובקבלה לא היה שום פסיכאטר אלא רק אחות והוחלט על אשפוז בכפייה....אחי סבל מאוד וחזרר בוכה ונבוך מן האשפוז הכפוי שלא התבצע בהחלטת פסיכאטרים!! אנו שוקלים לתבוע את המוסד, מה הסיכויים שלנו?

השאלה חסרים נתונים מאוד חשובים. על פניו לצורך אשפוז כפוי יש לעמוד בתנאים שנקבעו בדין. על מנת לבחון אם עמדו במקרה זה בתנאים יש להעביר את כל התיעוד הרפואי הרלבנטי לעורך דין הבקיא בתחום.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.