סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(102)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

15/02/2016 13:51 יפית רוגל הפניה לבדיקה הפניה לבדיקה
הרופא שלח אותי לעשות בדיקה מסוימת ולא הלכתי ובדיעבד התברר שלו הייתי הולך לבדיקה, היו מגלים את המחלה שלי יותר מוקדם ובהתאם הייתי מקבל טיפול רפואי שהיה מונע את התדרדרות המחלה. השאלה אם זו רשלנות מצד הרופא שלא בדק שהלכתי לעשות הבדיקה ולא עקב אחרי זה?

הרופא אינו מחוייב לעקוב אחרי מטופליו משל הינו הורה. מאידך, רופא בוודאי נדרש לעקוב אחר הפניות שהפנה את מטופליו במקרה שאלו חוזרים לביקור. במקרה זה, ככל ולא בוצעו בדיקות או הפניות על הרופא להתייחס לכך, ככלל.

23/02/2016 15:18 אירה תביעה של בית חולים תביעה של בית חולים
אני רוצה לתבוע את בית החולים על רשלנות רפואית בעקבות ניתוח תוספתן מיותר שעשו לי. רציתי לדעת אם תובעים את בית החולים או את הרופא שניתח אותי? ואם יש משמעות לזה שבית חולים ממשלתי ?

על פניו יש לדעת מדוע אתה סבור שניתוח התוספתן היה מיותר. מהנתונים שרשומים בוודאי שלא ניתן להסיק על בעיה כלשהי בטיפול. מכל מקום, זהות נתבעים היא החלטה משפטית שייקח עורך הדין שיטפל בתיקך אשר בדברה תקבל הסבר מדויק.

13/03/2016 20:57 גלי רשלנות רפואית בטיפול בבעל חיים רשלנות רפואית בטיפול בבעל חיים
יש לי כבר כמה שנים כלבה גזעית עם תעודות ששילמתי עליה הרבה מאוד כסף, לפני כמה זמן ההיריון שלה הסתבך והווטרינר הצליח להציל את הגורים אבל הכלבה מתה. אני ביקשתי ממנו שיעשה לה ניתוח קיסרי והוא לא הסכים ובמהלך הלידה היא פשוט מתה. אפשר לתבוע את הווטרינר על רשלנות רפואית ? זה משהו שמקובל?

בהחלט ישנם מצבים בהם ניתן להגיש תביעה על נזקים שנגרמו לאדם כתוצאה מאובדן בעל חיים ברשלנות. יחד עם זאת, על מנת לדעת האם מקרה זה עונה על התנאים אני מציע לפנות לעורך דין העוסק בתחום לבירור פרטני של המקרה.

01/02/2016 16:51 דביר רוטנר תאונת דרכים ורשלנות רפואית תאונת דרכים ורשלנות רפואית
עברתי תאונת דרכים קשה, והובהלתי לבית החולים ושם עשו לי ניתוח חירום ברגל . הניתוח לא הצליח, והיו צריכים אחרי שבוע לעשות ניתוח נוסף שגם הוא לא היה ממש מוצלח, כי אני עדיין סובל מקושי רב בהליכה ונראה שהרגל לא מחלימה באופן תקין, אני רוצה לתבוע על רשלנות רפואית וגם על תאונת הדרכים, איך בדיוק מתנהל העניין הזה? מה תובעים קודם ?

על פי הדין, נזק אשר מקורו בתאונת דרכים והוחמר בשל רשלנות רפואית, יש לתבוע את הפיצוי בגינו במסגרת התביעה כנגד ביטוח החובה בתיק תאונת הדרכים. המקרים בהם ניתן לבצע הפרדה בין עילות התביעה הם מקרים נדירים שבהם ניתן להפריד באופן כמעט מלא בין הרשלנות הרפואית והנזק בעטיה לבין התאונה והנזק בעטיה.

31/01/2016 12:41 דרור מור דלקת גרון שרופא המשפחה לא אבחן בזמן דלקת גרון שרופא המשפחה לא אבחן בזמן
באתי לרופא המשפחה בעקבות כאבים בגרון, והרופא אמר לי שהכל תקין, וזה משהו שיחלוף תוך מספר ימים. כעבור יומיים כבר לא יכולתי לדבר ורופא אחר שבדק אותי קבע שיש לי דלקת חריפה בגרון שמאוחר יותר הסתבכה לשפעת רצינית שבעקבותיה איבדתי את חוש הטעם והריח. יש מקום להגיש תביעה נגד רופא המשפחה על רשלנות רפואית בזה שהוא לא אבחן את הדלקת בזמן ולא נתן לי טיפול מתאים ?

תוצאת הדברים נראית ממש נדירה ועל כן ייתכן ואותו איחור אינו בעל משמעות אמיתית בסיכויי החלמה. מצד שני ייתכן מאוד שמבחינה רפואית ישנה חשיבת לאותו האיחור. לפיכך אני ממליץ לך לפנות לעורך דין לבירור הנושא ויעוץ פרטני.

25/01/2016 22:05 יהודית ניתוח להגדלת חזה עם צלקות ניתוח להגדלת חזה עם צלקות
אחרי שלוש לידות, החלטתי לעשות ניתוח להגדלת והרמת החזה, אבל אחרי הניתוח נותרו לי צלקות מכוערות מתחת לחזה ואני ממש בדיכאון מזה. הרופא שניתח אותי טוען שחתמתי על טופס שבו היה מצוין שיש אפשרות שיישארו צלקות אחרי הניתוח, ובגלל שביקשתי חזה גדול, זה הצריך חיתוך רחב יותר. אני חושבת שהוא פשוט עשה עבודה גרועה ואני ממש סובלת מזה, מה כדאי לעשות?

על מנת לבחון את טיב הטיפול שנעשה לך, יש צורך לבחון את הנושא עם מומחה בכירורגיה פלסטית. ככל והתוצאה אינה סבירה ותקינה או נובעת מרשלנות, ייתכן מאוד שניתן לקדם הליך משפטי לפיצוי. ממליץ לפנות לייעוץ אישי עם עורך דין.

26/01/2016 23:51 רונה תביעת רשלנות בבית המשפט לתביעות קטנות תביעת רשלנות בבית המשפט לתביעות קטנות
במצב שבו הנזק שנגרם לי בגלל הרשלנות הרפואית, הוא ממש קטן, כדאי לפנות עם תביעת הרשלנות לבית המשפט לתביעות קטנות? זה משהו מקובל? כי אין לי את האמצעים הכספיים לשלם עכשיו על עורך דין וכל ההוצאות האחרות.

איני חושב שתביעה בגין רשלנות רפואית היא הליך שניתן לבירור רציני ומעמיק במסגרת תביעה קטנה. אני מניח שמבחינה טכנית הדבר אפשרי.

28/01/2016 01:57 ינון רשלנות של מד רשלנות של מד"א
חבר שלי, הרכיב אותי על האופנוע שלו, ונסענו בכביש מהיר, כאשר מכונית שחלפה פגעה בנו והעיפה אותנו לשוליים. החבר שנהג נפצע באורח קשה ואני באורח קל, הגיע תוך דקות אמבולנס למקום, והפארמדיק שטיפל בחבר שלי לא שם לב שהוא סובל מדימום פנימי ועד שהגענו לבית החולים, הוא לצערי הרב נפטר. אני יודע בוודאות שאפשר היה להציל אותו אם הפראמדיק היה מאבחן את הדימום בזמן, כי אני גם שמעתי אותו גם מדבר על זה, אפשר לתבוע גם את מד"א על רשלנות רפואית?

למעשה הפטירה המצערת של חברך נובעת מתאונת הדרכים. העובדה שלטענתך הייתה רשלנות רפואית בנוסף, אינה משנה בנסיבות. את כל נזקי העזבון יש לתבוע מביטוח החובה.

28/01/2016 15:54 חזי ערעור על פסק דין של המחוזי ערעור על פסק דין של המחוזי
הגשתי תביעה על רשלנות רפואית, בעקבות נזק לעיניים שנגרם לי במכון לייזר להסרת משקפיים. התביעה נדחתה בבית המשפט המחוזי, כי השופט טען שאני שייך לקבוצת סיכון לאי הצלחת הניתוח בגלל המספר הגבוה שיש לי. אני אבל ציינתי את זה שיש לי מספר גבוה לפני הניתוח , והרי גם ברור שהייתי מעדיף להישאר עם משקפיים אם מישהו היה מסביר לי על הסיכון. נראה לך שיש מקום לערעור?

אין באמת אפשרות באמצעות מענה בפורום לתת הערכה לסיכויי ערעור. עליך לפנות לעורך דין שילמד ויבחן את התיק ויעניק לך תשובה מקצועית ורצינית.

24/01/2016 16:51 נועה גיל היריון עודף היריון עודף
הגעתי לשבוע ה- 41 להיריון, מה שנקרא "היריון עודף" וכאשר פניתי לבית החולים אמרו לי שעדיין אני לא במצב של לידה ורק אחרי יומיים שהגעתי שוב לבית החולים החליטו להתחיל בתהליך של לידה ושהיה ארוך וקשה ובסופו נולד התינוק עם בעיות קשות מאוד שעד היום הוא סובל מהן. האם העובדה שלא הציעו לי לעבור ניתוח קיסרי, היא בגדר רשלנות רפואית?

לא ברור משאלתך מהן אותן הבעיות ומה הקשר בינן לבין מועד הלידה. יש צורך בפירוט ובלימוד מלוא החומר על מנת ליתן תשובה ראויה ועניינית.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.