סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(87)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

25/01/2016 22:05 יהודית ניתוח להגדלת חזה עם צלקות ניתוח להגדלת חזה עם צלקות
אחרי שלוש לידות, החלטתי לעשות ניתוח להגדלת והרמת החזה, אבל אחרי הניתוח נותרו לי צלקות מכוערות מתחת לחזה ואני ממש בדיכאון מזה. הרופא שניתח אותי טוען שחתמתי על טופס שבו היה מצוין שיש אפשרות שיישארו צלקות אחרי הניתוח, ובגלל שביקשתי חזה גדול, זה הצריך חיתוך רחב יותר. אני חושבת שהוא פשוט עשה עבודה גרועה ואני ממש סובלת מזה, מה כדאי לעשות?

על מנת לבחון את טיב הטיפול שנעשה לך, יש צורך לבחון את הנושא עם מומחה בכירורגיה פלסטית. ככל והתוצאה אינה סבירה ותקינה או נובעת מרשלנות, ייתכן מאוד שניתן לקדם הליך משפטי לפיצוי. ממליץ לפנות לייעוץ אישי עם עורך דין.

26/01/2016 23:51 רונה תביעת רשלנות בבית המשפט לתביעות קטנות תביעת רשלנות בבית המשפט לתביעות קטנות
במצב שבו הנזק שנגרם לי בגלל הרשלנות הרפואית, הוא ממש קטן, כדאי לפנות עם תביעת הרשלנות לבית המשפט לתביעות קטנות? זה משהו מקובל? כי אין לי את האמצעים הכספיים לשלם עכשיו על עורך דין וכל ההוצאות האחרות.

איני חושב שתביעה בגין רשלנות רפואית היא הליך שניתן לבירור רציני ומעמיק במסגרת תביעה קטנה. אני מניח שמבחינה טכנית הדבר אפשרי.

28/01/2016 01:57 ינון רשלנות של מד רשלנות של מד"א
חבר שלי, הרכיב אותי על האופנוע שלו, ונסענו בכביש מהיר, כאשר מכונית שחלפה פגעה בנו והעיפה אותנו לשוליים. החבר שנהג נפצע באורח קשה ואני באורח קל, הגיע תוך דקות אמבולנס למקום, והפארמדיק שטיפל בחבר שלי לא שם לב שהוא סובל מדימום פנימי ועד שהגענו לבית החולים, הוא לצערי הרב נפטר. אני יודע בוודאות שאפשר היה להציל אותו אם הפראמדיק היה מאבחן את הדימום בזמן, כי אני גם שמעתי אותו גם מדבר על זה, אפשר לתבוע גם את מד"א על רשלנות רפואית?

למעשה הפטירה המצערת של חברך נובעת מתאונת הדרכים. העובדה שלטענתך הייתה רשלנות רפואית בנוסף, אינה משנה בנסיבות. את כל נזקי העזבון יש לתבוע מביטוח החובה.

28/01/2016 15:54 חזי ערעור על פסק דין של המחוזי ערעור על פסק דין של המחוזי
הגשתי תביעה על רשלנות רפואית, בעקבות נזק לעיניים שנגרם לי במכון לייזר להסרת משקפיים. התביעה נדחתה בבית המשפט המחוזי, כי השופט טען שאני שייך לקבוצת סיכון לאי הצלחת הניתוח בגלל המספר הגבוה שיש לי. אני אבל ציינתי את זה שיש לי מספר גבוה לפני הניתוח , והרי גם ברור שהייתי מעדיף להישאר עם משקפיים אם מישהו היה מסביר לי על הסיכון. נראה לך שיש מקום לערעור?

אין באמת אפשרות באמצעות מענה בפורום לתת הערכה לסיכויי ערעור. עליך לפנות לעורך דין שילמד ויבחן את התיק ויעניק לך תשובה מקצועית ורצינית.

24/01/2016 16:51 נועה גיל היריון עודף היריון עודף
הגעתי לשבוע ה- 41 להיריון, מה שנקרא "היריון עודף" וכאשר פניתי לבית החולים אמרו לי שעדיין אני לא במצב של לידה ורק אחרי יומיים שהגעתי שוב לבית החולים החליטו להתחיל בתהליך של לידה ושהיה ארוך וקשה ובסופו נולד התינוק עם בעיות קשות מאוד שעד היום הוא סובל מהן. האם העובדה שלא הציעו לי לעבור ניתוח קיסרי, היא בגדר רשלנות רפואית?

לא ברור משאלתך מהן אותן הבעיות ומה הקשר בינן לבין מועד הלידה. יש צורך בפירוט ובלימוד מלוא החומר על מנת ליתן תשובה ראויה ועניינית.

22/01/2016 00:59 עמיחי מתן תרופה לאדם שאלרגי לרכיב שבה מתן תרופה לאדם שאלרגי לרכיב שבה
אני סובל מחוסר ב- G6PD וזה אומר שאני אלרגי לכל מיני תרופות וחומרים מסוימים. היה לי גורם זר בעין ופניתי לרופא לשם קבלת טיפול כאשר הודעתי לו שאני סובל מחוסר ב- G6PD . הרופא הוציא את הגורם הזר ונתן לי טיפות עיניים לשם טיפול בזיהום. כשהגעתי הביתה, ליתר בטחון קראתי את העלון המצורף לטיפות וגיליתי שיש בו רכיב שאני אלרגי אליו. האם התנהלות הרופא היא בגדר רשלנות רפואית? תודה

על פניו ככל ומסרת לרופא שהנך רגיש לחומר ועדיין נמסרה לך תרופה עמו, הדבר בהחלט לא תקין ויכול לעלות לכדי רשלנות. ואולם, ככל ולא נגרם נזק, ואני תקווה שלא נגרם, איני ממליץ לקדם הליך משפטי לפיצוי.

21/01/2016 01:33 אור דינור נזק לכתף במסגרת הצבאית נזק לכתף במסגרת הצבאית
אני משרת בקבע ובמסגרת הפעילות הצבאית יצאה לי הכתף מהמקום. רופא היחידה החזיר לי אותה בצורה לא נכונה לעורק ראשי, פינו אותי לבית חולים ושם היו צריכים לבצע הליך מורכב של הוצאת הכתף והחזרתה. בעקבות זה, חודש הייתי מנוטרל מעבודה ועד היום אני סובל מדלקות במקום בעונות מעבר. האם ניתן לתבוע את הרופא הצבאי בתביעה אזרחית על רשלנות רפואית?

במהלך שירות צבאי ניתן להגיש תביעה לקצין התגמולים בגין אירוע שארע בזמן ועקב השירות לרבות רשלנות רפואית. פנה לעורך דין הבקי בתחום להמשך טיפול.

17/01/2016 16:32 דפנה אי הפניה לבדיקות מומחה אי הפניה לבדיקות מומחה
שלום רב,
הייתה לי בעיה בזיכרון בעקבות תאונת דרכים. רופאת המשפחה התייחסה לעניין בצורה מאוד לא רצינית ולא הפנתה אותי לבדיקות אצל נוירולוג. כאשר ראיתי שמצבי לא משתפר ביקשתי ממנה שתפנה אותי לנוירולוג ואכן קיבלתי הפניה ושם התברר כי בשל "צליפת שוט" מהתאונה באמת יש לי בעיה בזכרון שדורשת טיפול. האם ניתן לתבוע את רופאת המשפחה על כי לא אבחנה את מצבי נכון וגם לא הפנתה אותי לגורם מומחה בזמן? תודה

על פניו גם אם נעשית רשלנות רפואית לאחר תאונת דרכים יש לתבוע את הנזקים במסגרת התביעה בתיק של תאונת הדרכים. ניתן להפריד בין העילות במקרים מאוד נדירים וקיצוניים ולא נראה כי המקרה שלך הוא אחד מהם.

18/01/2016 23:46 דור הסכמה מדעת הסכמה מדעת
שלום רב,
פניתי לייעוץ אצל עורך דין בנוגע לתביעת רשלנות רפואית, בטיפולי שיניים שעשיתי. עוד לא בחרתי שייצג אותי, אבל הוא השתמש במונח הסכמה מדעת לטיפול ולא ממש הבנתי מה זה אומר? האם זה שחתמתי על הטופס לפני הטיפול נחשב להסכמה מדעת? תודה

הסכמה מדעת הינה הסכמה לטיפול לאחר שקיבלת מידע בדבר מלוא הסיכויים והסיכונים שבו לרבות האפשרויות האחרות הרלבנטיות. חתימה יכולה להעיד על רצון אבל היא לכשעצמה אינה מספקת להוכחת הסכמה.

19/01/2016 15:44 אריאלה נזק לרגל בשל טיפול לקוי נזק לרגל בשל טיפול לקוי
שלום רב,
אימי נמצאת בבית אבות, והיא סובלת משבר ברגל שלא אובחן בזמן, על ידי המטפלים. היא התלוננה על כאבים במקום, אך במקום לבדוק אותה נתנו לה משככי כאבים. רק אחרי שלקחנו אותה לבדיקה אצל רופא פרטי גילינו שיש לה שבר במקום כבר שבוע שלם וללא כל טיפול. האם מדובר ברשלנות רפואית שאפשר לתבוע בגינה? תודה

השאלה החשובה הינה מה המשמעות של האיחור בשבוע באבחון השבר. ככל ואותו שבוע גרם לנזק כלשהו בוודאי שנכון לבחון עילת תביעה לפיצוי בגין הרשלנות ואני ממליץ לפנות לעורך דין בנושא.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.