סגור

מצא עורך דין :

קטגוריה
תחום עיסוק
בחר איזור
בחר עיר

שאלו עו"ד על רשלנות רפואית(136)

שאל בפורום רשלנות רפואית

מענה משפטי מקצועי ומהיר, קבלו תשובות בדוא”ל ללא עיכוב

גולש/ת יקר/ה,
פורום זה אינו מנוהל על ידי עורך דין – ולכן המענה יכול להתעכב מעט.


הנהלת האתר עושה את המירב לאתר עורך דין בתחום שישיב על שאלתך בהקדם.
עמכם הסליחה. מוזמנים לבדוק שנית בימים הקרובים

אם הינך עורך דין בתחום ומעוניין בניהול הפורום – פנה עוד עכשיו בטלפון 03-6006646
או באמצעות טופס יצירת קשר ונשמח לעמוד לשירותך בהקדם

מנהל פורום רשלנות רפואית

עו"ד רן שפירא
איזור: תל אביב
פקס: 036916635
טלפון: הצג טלפון

"אמינות ומהימנות, יושרה, מקצועיות ומאבק בשיתוף פעולה מלא ושקוף עם לקוחותינו, הינם כללי ברזל של משרדנו..."

23/12/2019 19:51 יוסי אי קבלת טיפול רפואי אי קבלת טיפול רפואי
בילדות עברתי כל מיני חבלות ספורט שונות בעצמות הפנים, יש לי בצד ימין זיגומה שקועה(עצם המפרק הרקתי, עצמות הארובה הצידית והתחתונה) מה שנקרא שקיעת קומפלקס זיגומה בשפה הרפואית.
בצד שמאל יש לי לסת עליונה שקועה פנימה, מתחיל מהחיבור בארובה תחתונה לכל האורך עד מתחת ללחי שמאל.

שני אזורים אלו גורמים לי לאסימטריה כללית בפנים ובמיוחד בארובות העיניים, האישונים לא במקומם, לבלט עין בשניהם וכפל ראייה במבטים למעלה ולמטה. הדבר מפריע לי תפקודית, אסתטית, נפשית. האם ניתן לגשת לבית משפט לענייני עבודה ולתבוע שבית חולים יחוייב לטפל בי גם אם הוא החליט שלא? מה עושים?

לא כל כך מבין את השאלה. האם נזקקת לטיפול וגורם רפואי לא הסכים לתת אותו? לא כל כך ברור מה אתה שואל. אם אתה זקוק לטיפול רפואי יש לך זכות לקבל אותו.

27/12/2019 13:00 מירב ניתוח קיסרי ניתוח קיסרי
שלום רב,
ב-13/10 ילדתי בניתוח קיסרי (קיסרי חירום) על רקע אי התקדמות ועליית חום אימהי. כעבור שישה שבועות הגעתי לביקורת אצל רופא נשים, והתברר שנשארה שארית שיליה ברחם.
כעבור שבועיים עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית, באותו בי"ח…
לאחר שבוע, הלכתי מיוזמתי לביקורת אצל רופא, והתברר כי הושארו אצלי בגוף!! חמישה פדים בתום ההליך של ההיסטרוסקופיה.
האם יש כאן עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית?

שלום רב,
ראשית אני תקווה כי הניתוח והלידה עברו בשלום ובעניין זה המון מזל טוב.
לעניין שארית השלייה, השאלה טמונה בגודל שאריות השליה וכן בבדיקה שנעשתה לאחר הלידה כמו גם הנזק שנותר ככל ונותר (כך גם לעניין הפדים). הדבר דורש בירור משפטי ורפואי. ככל ונותר נזק ייתכן וניתן להתקדם משפטית אך ככל ולא, ייתכן ולא נכון לקדם תביעה. פני לעו"ד לבירור מעמיק יותר.
בריאות שלמה!

17/12/2019 17:37 חן רופאה שלא עוזרת לי רופאה שלא עוזרת לי
רופאה שאני מכירה (עוד כשהייתי מטופלת) יצאה לאחרונה לגמלאות. היא אמרה לי שבכל בעיה שיש לי, גם רגשית ולא רק פיזית, אני יכולה לפנות אליה בהודעה וזה ישאר בינינו. אחרי שדיברנו פעמים בודדות היא הפסיקה להגיב להודעות שלי. במקום לענות לי, היא מעבירה לאמא שלי את ההודעות או אפילו מתקשרת. אני כבר עברתי את גיל 18, אבל זה קורה מאז שעוד הייתי נערה. האם ההתעלמות מההודעות שלי (למשל כשמדובר בבעיה גופנית) נחשבת רשלנות רפואית? האם השיתוף של אמא שלי נחשב להפרת חיסיון רפואי? המשפחה שלי מאוד אוהבת אותה ואני חוששת לתבוע אותה ולהתחיל בהליך משפטי בגלל זה. מה לעשות?

טיפול רפואי פורמאלי לא נעשה בהודעות טלפוניות. משכך, התעלמות מטלפונים אינה רשלנות רפואית. לא רואה כל מקום לתביעה בנושא זה. ככל ויש לך בעיה רפואית, פני לרופא לבדיקה.

18/12/2019 19:14 חן תשובה

תודה
אבל מה בנוגע להבטחת הרופאה? היא הבטיחה שאני יכולה להתייעץ איתה גם לתמיכה רגשית אבל היא לא עונה. ומה לגבי זה שהיא משתפת את אמא שלי בשיחות שלה?

16/12/2019 23:52 רוני אורתודנט סקסיסט אורתודנט סקסיסט
הייתי אצל אורתןדנט שהציע לי ישור והשתלת שיניים. אמרתי לו שאני חוששת מהכאב בטיפול ותגובתו הייתה בסגנון:"מה תעשי בלידה שלך? אפידורל לא יעזור. לאישתי יש 3 ילדים". מה אפשר לעשות בנידון?

השאלה אינה קשורה ברשלנות רפואית אלא בהתנהלות לא רגישה ולא מכובדת מצד רופא. לא רואה כל קשר הנשאל לבין הליך משפטי.

17/12/2019 13:01 רוני תשובה

הוא חזר על זה בכמה מפגשים, ואמר לי גם:"את רוצה להשאר עם שיניים מכוערות? את לא רוצה חבר?". אין מה לעשות בנוגע לכך?

אותה התשובה רוני. ניתן להתלונן על הרופא בקופ"ח/משרד הבריאות. אין לזה קשר לרשלנות רפואית.

17/12/2019 13:36 רוני תשובה

האם אפשר להתלונן בעילום שם? אם מדובר ברופא פרטי זאת בעיה?

15/11/2019 10:11 יגאל כנר נזיקין- רשלנות רפואית ? נזיקין- רשלנות רפואית ?
שלום.
אישתי עברה תאונת סאגווי בי-ם בחברה שמוציאה טיולים כאלה. נט"ן מד"א פינה אותה לשערי צדק שם אובחנו שבר ופריקת מרפק. בניתוח שנעשה בשערי צדק הוחזר המרפק למקומו והיד גובסה. לאחר 4 ימים נותחה אישתי ברמבם בניתוח שארך כ-3 שעות ובו הוכנסו מסמרים ופלטינות למרפק. למרות תלונותיה על כאבים בכתף היא לא נבדקה בשני בתי החולים . לאחר כחודשיים ובעת שהיא עשתה 3 פעמים בשבוע פיזיותרפיה למרפק הציע לה הפיזיוטרפיסט לבדוק את הכתף. התברר שיש לה קרע שלם ברצועת הכתף ששני בתי החולים לא איבחנו כי טיפלו רק במרפק ולא בכל היד מהכתף ועד כף היד.
כרגע אנחנו בהכנת תביעת נזיקין . האם אפשר במקביל לתבוע רשלנות רפואית של בתי החולים?
תודה
יגאל כנר
0545600190

שלום יגאל, אם אתם במהלך תביעת נזיקין מציע להיוועץ עם עוה"ד המטפל בכם. על פניו לא ניתן לקבל על אותו הנזק פיצוי נזיקי כפול. ככל ותבעתם את מלוא הנזק בגין רשלנות חברת הסאגווי ו/או גורם אחר, איני רואה מקום להגיש תביעה מקבילה נוספת על אותם נזקים.

30/11/2019 14:38 שאלה ברשלנות רפואית תרופה שהוחלפה התרופה זהה כביכול,  וגרמה נכות ונזק תרופה שהוחלפה התרופה זהה כביכול, וגרמה נכות ונזק
הקופה החליפה תרופה בעלת השפעה משמעותית על המערכות בגוף, יקרה, אבל הוגדרה כזהה לחלוטין במינון ובאופי הפעולה שלה למטופל. מבינת ההגדרות מינון וכל מה שכתוב בקופסא. אבל מסתבר שהפעולה שלה שונה ומוגברת בפועל וזאת הוכח מדעית. כך שלמעשה נוצרה הטעיה לגבי המטופל, שניזוק מהשינוי בשימוש בה עד כדי ארוע שגרם לנכות. ניתן להראות קשר סיבתי ישיר.
שאלתי מי באחראי המרכזי, הקופה שהחליפה את התרופות, ולא הציעה אפשרות לבחור בינהן. החברה שמיצרת את התרופה וכותבת על הקופסא מידע זהה לישנה יותר.בלי שום הערות אזהרה על ההבדל. אולי זו לא חובתה. או הרופא המטפל עצמו, שלדעתי בעצמו לא לגמרי מבין עד הסוף את ההבדלים בינהם והשפעותים מה גם שזו תרופה חדשה בשוק. ואומר שזה עניין של הקופה ולא שלו. הוא נתן את החלופית שיש בקופה.

יש לבחון את המקרה הספציפי. ישנן תרופות זהות בעיקרן שהחלפה ביניהן לא עולה לכדי רשלנות. אם במקרה נקודתי יש החלפת תרופה שעולה לכדי רשלנות ניתן לבחון את זה.

08/12/2019 13:58 עמית רופא גסטרו שמסלף תסמינים בתיק האישי רופא גסטרו שמסלף תסמינים בתיק האישי
לפני שנתיים אובחנתי עם מעי רגיז אצל גסטרו ילדים (היום אני בת 19). כשהרופא שאל כמה זמן כואבת לי הבטן בכל פעם, עניתי בפשטות שעד שאתרוקן. זאת אומרת, שאם אני אמורה להתאפק רק כמה דקות, זה אומר שתכאב לי הבטן לכמה דקות, ואם היה מדובר ביום לימודים של 8-9 שעות, הבטן הייתה כואבת לי במשך כל יום הלימודים עד שהתרוקנתי. הרופא רשם שיש לי כאבי בטן שנמשכים בין מספר דקות לשעה. האם זאת רשלנות?

מתנצל אבל איני מבין מה השאלה.

11/12/2019 23:20 עמית תשובה

האם התיאור הלא נכון של התסמינים הוא רשלנות רפואית?

עצם זה שלא רשם את האבחנה שוב היא לא רשלנות רפואית.

17/12/2019 12:47 עמית תשובה

אז מה היא כן רשלנות במה שרשם או עשה הרופא?

03/12/2019 09:26 קרן סירוב לבדיקה לרגישות ללקטוז סירוב לבדיקה לרגישות ללקטוז
אני סןבלת מבעיות עיכול ובספטמבר האחרון עברתי בדיקת העמסת לקטוז, בדקירה בוריד. אחרי הבדיקה הרופאים גילו לי שקיימת גם בדיקת נשיפה ללקטוז והיא עשויה לתת תוצאות יותר מדויקות. האם זה שלא סיפרו לי על בדיקת הנשיפה מראש, נחשב רשלנות? ביקשתי לעבור בדיקת נשיפה אבל הרופאים מסרבים, האם הסירוב שלהם הוא חוקי?

אני מניח שההפניה נעשתה על פי אינדיקציה קיימת. אם ישנה אינדיקציה לעוד בדיקה ניתן להפנות גם אליה. היעדר הסבר כל בדיקה אפשרית קיימת מבלי שיש אינדיקציה לגביה לא מהווה רשלנות.

11/12/2019 23:21 קרן תשובה

אין לי הפניה, ולא הבנתי לצערי את המשפט השני בתשובה שלך

09/12/2019 08:22 מידד כהן שינוי תרופה, שגרם לנזק רפואי, רשלנות? שינוי תרופה, שגרם לנזק רפואי, רשלנות?
ונזקהקופה החליפה תרופה בעלת השפעה משמעותית על המערכות בגוף, יקרה, אבל הוגדרה כזהה לחלוטין במינון ובאופי הפעולה שלה למטופל. מבינת ההגדרות מינון וכל מה שכתוב בקופסא. אבל מסתבר שהפעולה שלה שונה ומוגברת בפועל וזאת הוכח מדעית. כך שלמעשה נוצרה הטעיה לגבי המטופל, שניזוק מהשינוי בשימוש בה עד כדי ארוע שגרם לנכות. ניתן להראות קשר סיבתי ישיר.
שאלתי מי באחראי המרכזי, הקופה שהחליפה את התרופות, ולא הציעה אפשרות לבחור בינהן. החברה שמיצרת את התרופה וכותבת על הקופסא מידע זהה לישנה יותר.בלי שום הערות אזהרה על ההבדל. אולי זו לא חובתה. או הרופא המטפל עצמו, שלדעתי בעצמו לא לגמרי מבין עד הסוף את ההבדלים בינהם והשפעותים מה גם שזו תרופה חדשה בשוק. ואומר שזה עניין של הקופה ולא שלו. הוא נתן את החלופית שיש בקופה.

08/12/2019 20:10 יניב פיצויים בגין גרימת עקמת בפין פיצויים בגין גרימת עקמת בפין
שלום רב,

זוהי שאלה היפותטית. נגיד שרופא מבצע ניתוח בפין בניגוד לפרקטיקה המקובלת. הניתוח גורם להיווצרות עקמת בזקפה לפין שהיה קודם לכן ישר. המטופל תובע את הרופא ובית המשפט פוסק כי מדובר ברשלנות רפואית.

מה להערכתך סדר גודל של סכום הכסף שייפסק כפיצוי במקרים הבאים:

1. עקמת של 20 מעלות שאינה מפריעה לקיום יחסי מין

2. עקמת של 45 מעלות המפריעה לקיום יחסי מין

תודה,
יניב

לא ניתן לחשב פיצוי בצורה כזו. זה לא מקצועי. מציע שתפנה לעורך הדין שמייצג אותך על מנת שיבצע לך הערכה של סיכויים סיכונים ובהתאם הערכת פיצוי.

אין לי עו"ד ולא מדובר במקרה אמיתי, אלא בשאלה היפותטית שחשוב לי לדעת את התשובה לה. אודה לך אם בכל זאת תתן הערכה גסה של סדר גודל בשני המקרים הנ"ל. (עשרות אלפי ש"ח, מאות אלפי ש"ח, מיליונים...)

אין חישוב היפותטי במשפטים. כל מקרה לגופו. מצטער.

עורכי דין מובילים בפורום רשלנות רפואית

עו"ד רפאל אלמוג
עו"ד רפאל אלמוג

"בכל יום ביומו, אני נלחם את מלחמתו של האזרח הפשוט כנגד תאגידי הביטוח והגופים הרפואיים הגדולים. המפתח להצלחה שלי - מאבק עיקש ללא פשרות, יושרה והגינות..."

גב' פנינה אריאלי

"גרפולוגית משפטית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לגרפולוגיה המשמשת כעדה מטעם בית המשפט..."

עו"ד זמי מור מילברג

"הידע והנסיון שלי כרופא שיניים, מאפשר לי לבחון תיקי רשלנות רפואית בשני כובעים, ותוך כך להעריך טוב יותר עבור לקוחותיי את סיכוי תביעתם..."

אריה שליאנסקי
עו"ד אריה שילאנסקי

"דגש רב על השקט הנפשי והסוציאלי של כל לקוח ותיאום ציפיות מראש... "

פסקי דין אחרונים בנושא פורום רשלנות רפואית

רשלנות באבחון דלקת קרום המוח

סממנים רבים שהופיעו אצל החולה היו צריכים להדליק אצל הצוותים הרפואיים נורה אדומה, כי לחולה דלקת קרום המוח. למרבה הצער, מחלתה לא אובחנה והיא נפטרה. עו"ד רן שפירא, מנהל פורום רשלנות רפואית באתר, סוקר את המקרה.